• Finał Dolnośląski Sztafetowych Biegów Przełajowych
          • Finał Dolnośląski Sztafetowych Biegów Przełajowych

            16.10.2019

            10 października aż 4 reprezentacje naszej szkoły wystartowały w Finale Wojewódzkim Sztafetowych Biegów Przełajowych. Mimo niesprzyjającej aury każdy z uczestników dał z siebie maximum swoich możliwości.Najlepiej poradziła sobie sztafeta starszych chłopców, która zajęła 5 miejsce na Dolnym Śląsku, starsze dziewczynki natomiast uplasowały się na 11 miejscu.Mimo ogromnego deszczu po wielkiej walce młodsze dziewczynki przybiegły na 19 miejscu a młodsi chłopcy na 15. Serdeczne gratulacje dla wszystkich uczestników za wolę walki.

            Składy drużyn:

            dziewczęta młodsze: Długołęcka Maja, Góralska Hanna, Idziak Zuzanna, Krzyśpiak Daria, Kucharska Marcelina, Mazurek Maja, Pietras Marika, Regnowska Jagoda, Rogozińska Lena, Widła Magda.

            dziewczęta starsze: Bera Hanna, Boczek Julia, Głogiewicz Natalia, Karp Agata, Knap Dagmara, Marciniak Nikola, Olejnik Wiktoria, Rosiak Pola, Zawadzka Emilia, Zawadzka Martyna.

            chłopcy młodsi: Babraj Kacper, Błaszczyk Szymon, Jurusz Michał, Kulig Łukasz, Pawlik Hubert, Pieńkowski Szymon, Sośnicki Jakub, Szachniewicz Gracjan, Urbańczyk Wiktor, Wacht Mateusz.

            chłopcy starsi: Duda Mateusz, Gliwa Emil, Kindel Alex, Korab Eryk, Lipiński Hubert, Ratajczak Igor, Solarz Jakub, Solarz Mateusz, Sprawka Aleksander, Trybuszewski Łukasz.

        • Konkurs historyczny „Śladami Anny Świdnickiej”
          • Konkurs historyczny „Śladami Anny Świdnickiej”

            12.10.2019

            Z radością informujemy, że reprezentacja naszej szkoły, w składzie: Maja Marks, Laura Panas i Michał Bryks, zajęła I miejsce w konkursie historycznym organizowanym przez: Szkołę Podstawową nr 8, Muzeum Dawnego Kupiectwa i Towarzystwo Regionalne Ziemi Świdnickiej. 

            Maja, Laura i Michał wykazali się ogromną wiedzą na temat Anny świdnickiej – księżniczki świdnickiej, królowej czeskiej, królowej Rzymian i cesarzowej rzymskiej z dynastii Piastów. 

            Zwycięzcom serdecznie gratulujemy!!!

        • Żegnaj lato, witaj jesień
          • Żegnaj lato, witaj jesień

            12.10.2019

            9 października w ramach współpracy ze świetlicą szkolną odbyły się zajęcia czytelnicze pt "Żegnaj lato, witaj jesień", podczas których dzieci wysłuchały wierszy o tematyce jesiennej, przysłów i zwyczajów związanych z tą porą roku, przygotowanych przez panie bibliotekarki.Jest to już kolejny rok w którym realizowany jest projekt czytelniczy, włączający społeczność szkolną do wspólnego czytania i zabawy.

            Uczniowie ze świetlicy pod opieką p. Haliny Styrny, nawiązując do tematyki zajęć, recytowały również wiersze i uczestniczyły w zabawach ruchowych. Wspólnie zredagowały gazetkę tematyczną.

          • Październik pod hasłem PRZYJAZNY KLIMAT W SZKOLE

            06.10.2019

            Jednym z powodów zaangażowania w prace Klubu Szkół UNICEF uczniów jest ich większa integracja i skupienie wokół realizacji wspólnego zadania. Współpraca grupowa sprzyja lepszemu poznaniu się i wpływa na poprawę relacji rówieśniczych. W każdej klasie/szkole zdarzają się nieporozumienia, ważne jest, by młodzi ludzie potrafili je rozwiązywać i dbali o pozytywny klimat w swoim najbliższym otoczeniu.Nasze październikowe aktywności:1.Szkolna debata Jak zadbać o  lepszy klimat w  naszej szkole?Szkoła to miejsce, gdzie dzieci spędzają większą część swojego dnia i  właśnie dlatego w niektórych szkołach wykorzystano kreatywność, aby stworzyć przyjemne otoczenie i ułatwić życie uczniom. W takich szkołach na pewno panuje miła atmosfera, a każde dziecko z większą przyjemnością wybiera się na kolejne lekcje!Prosimy wychowawców, by na godzinie wychowawczej wspólnie z uczniami zastanowili się, czy zauważają w naszej szkole problemy, które wymagają rozwiązania, prosimy o zebranie  propozycji uczniów jak uprzyjemnić pobyt w szkole, jak uczynić naszą szkołę jeszcze lepszą.Zebrane propozycje prosimy zapisać na kartkach wraz z autorem pomysłu i wrzucić do skrzynek Unicefu, które będą dostępne na korytarzach w dniach 21-25 X.2.Tygodniowe wyzwanie  Jestem miły - podejmijcie się szkolnego lub klasowego wyzwania, którego celem jest promocja życzliwej postawy wśród szkolnej społeczności.  14- 18XPropozycja dla całej klasy:  Przygotujcie listę imion uczniów w klasie, którą wydrukujecie i potniecie tak, by na każdej karteczce było jedno imię. Wrzućcie karteczki do pudełka i niech każdy uczeń w klasie wylosuje jedną karteczkę z imieniem kolegi/koleżanki. Każdy, kto wylosuje swoje imię powtarza czynność. Zadanie polega na napisaniu miłej wiadomości lub podarowaniu własnoręcznie zrobionej babeczki Może to być np. informacja co cenisz w danej osobie, czym Ci imponuje (Lubię w Tobie...., Cenię Cię za...., Imponuje mi, że.... etc). Najważniejsze w tym zadaniu jest sprawianie  przyjemności drugiej osobie przez cały tydzień. Prosimy o zgłoszenie chętnych do udziału w wyzwaniu klas do 8 X do J. Łopuszańskiej - KułakAlternatywna propozycja dla uczniów klas, które nie wezmą udziału w wyzwaniu: Do p. Łopuszańskiej- Kułak lub p. Żach zgłaszają się pary uczniów, które podejmą wyzwanie i będą sobie nawzajem pisać liściki i piec babeczki.3.Kiermasz Ciast- 16XW środę 16X na każdej przerwie w budynku przy ul. Wodnej, będzie można zakupić ciasto upieczone przez uczniów i rodziców naszej szkoły. Dochód z kiermaszu zostanie przekazany na zakup Prezentu Bez Pudła- czyli wsparciu działalności organizacji Unicef. Proszę o informację czy ktoś z Państwa klasy chciałby upiec ciasto.

        • Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania
          • Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania

            01.10.2019

            Tak, jak w zeszłym roku, dołączyliśmy do bardzo licznego grona osób, dla których Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania jest ważnym wydarzeniem w naszej szkole. Obchodzony jest on w naszym kraju od 2001 roku. W tym dniu czytają wszyscy: dorośli, młodzież i przede wszystkim dzieci. Czytać na głos można wszędzie.

             

            W klasach młodszych zaproszeni goście - rodzice uczniów klas 0-III zaprezentowali dzieciom ciekawe historie z książek, które sami odczytali zasłuchanym, młodym odbiorcom.

             

            Dołączyli do nas również koledzy i koleżanki z klas starszych. Rozpoczęli oni swoje lekcje od głośnego czytania tuż po godz. 8.00. Tym razem w lektorów zamienili się zarówno nauczyciele uczący w klasach  jak i sama młodzież. Uczniowie przede wszystkim prezentowali i zarazem zachęcali do czytania książek, które sami przynieśli w tym dniu do szkoły. Był również czas na wysłuchanie krótkich fragmentów powieści. Miłym zaskoczeniem stała się prezentacja książek i ich czytanie w klasach sportowych. Okazało się, że nasi sportowcy czasami także sięgają po ulubioną lekturę.

             

            Mamy nadzieję, że głośne czytanie zaprocentuje w przyszłości, bowiem wspólne przeżywanie historii bohaterów łączy pokolenia. Szkolny Festiwal Czytania w SP 6 ponownie związał całą społeczność  jedną ideą - po prostu czytajmy!

    • Kontakty

      • Szkoła Podstawowa nr 6 im. Tysiąclecia Państwa Polskiego w Świdnicy
      • magda.werner@vp.pl - administrator strony
      • 74 852 05 85 - budynek ul. Wodna 74 852 31 29 - budynek ul. Jodłowa
      • 58-100 Świdnica ul. Wodna 5-7 (budynek A) ul. Jodłowa 21 (budynek B) Poland
      • d.zurman.z-cadyrektora@sp6.swidnica.pl m.eszwowicz.z-cadyrektora@sp6.swidnica.pl v.zapart@sp6.swidnica.pl
      • Skrytka na Platformie Usług Administracji Publicznej (ePUAP): /SP_6_Swidnica/SkrytkaESP
    • Logowanie

  • Nasze media społecznościowe