• Szkolny Konkurs Wiedzy o Książce

  Szkolny Konkurs Wiedzy o Książce

  12 grudnia 2018 roku o godz.15.30 w Szkole Podstawowej nr 6 w Świdnicy w budynku przy ul. Jodłowej odbył się Szkolny Konkurs Wiedzy o Książce organizowany w ramach projektu edukacyjnego "Drogi ku niepodległości". Tematem konkursu była książka Aleksandra Kamińskiego "Kamienie na szaniec".

  W szranki stanęły cztery drużyny: uczniowie z rodzicami. Znajomość tematyki książki była imponująca i tak: 1 miejsce zajęły pani Anna i Martyna Trelewskie oraz pani Agnieszka i Kalina Rogozińskie. 2 miejsce pani Patrycja i Adam Szewrańscy i 3 miejsce pani Marta i Anna Adamowicz.

  Gratulujemy!

  galeria zdjęć→Szkolny Konkurs Wiedzy o Książce - Obrazek 1

 • Mini piłka ręczna

  Mini piłka ręczna

  W dniu 10 grudnia odbyły się zawody międzyszkolne w mini piłce ręcznej. Drużyna naszej szkoły zajęła I miejsce. Podczas turnieju rozegrała 4 mecze wygrywając wszystkie.

  Skład naszej drużyny: Safian Jakub, Palinski Patryk, Duda Mateusz, Chrząstowski Wiktor, Błaszczyk Szymon, Simlat Adrian, Nowak Franciszek, Lipiński Hubert, Taratuta Patryk, Korab Eryk, Widła Piotr, Sprawka Aleksander. Najlepszym zawodnikiem naszej drużyny został Wiktor Chrząstowski.

  Brawo chłopaki!

  galeria zdjęć→ Mini piłka ręczna - Obrazek 1

 • Nagrodzeni w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym

  Nagrodzeni w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym

  Miło nam poinformować o kolejnych sukcesach naszych uczniów.

   

  W Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym  „Kartka Świąteczna – Boże Narodzenie – Nowy Rok” 2018, na który wpłynęło 915 prac z 63 placówek, nagrodę otrzymali uczniowie - Daria Krzyśpiak i Szymon Piętek z klasy 5D.

   

  Wyróżnienia:

  Pola Sośnicka 1D

  Aleksandra Winiarczyk 2B

  Łucja Gębala 2C

  Marcelina Marciniak 5B

   

  Do wystawy pokonkursowej zakwalifikowano prace:

  Oliwii Widuto 1A

  Wojciecha Boczara 1B

  Tomasza Białeckiego 4E

  Radosława Sipowicza 4F

  Darii Piechurskiej  5A

   

  SERDECZNIE GRATULUJEMY!

   

  Zapraszamy na wernisaż, który odbędzie się 14 grudnia 2018 r., na holu Teatru ŚOK, Rynek 43, Świdnica, godz. 16:30.

   

  Nagrodzeni w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym - Obrazek 1

 • Kolejkowo

  Kolejkowo

  8 grudnia 2018 r., wyruszyliśmy do Wrocławia. Naszym celem było Kolejkowo na Dworcu Świebodzkim, podczas zwiedzania którego podróżowaliśmy przez miniaturowy region Dolnego Śląska. Oglądaliśmy życie na wsi, pracowników budowlanych, cyrkowców, plażowiczów, zdobywaliśmy z turystami góry. Szukaliśmy miniaturowych zwierzątek i krasnali wrocławskich ukrytych w różnych miejscach ekspozycji przedstawiającej Rynek wrocławski.


  Po wizycie w Kolejkowie poszliśmy na spacer po rynku wrocławskim i oglądaliśmy atrakcje Jarmarku bożonarodzeniowego. Wędrując po rynku szukaliśmy też krasnali, które sprytnie ukrywały się w jego różnych częściach.

  Klasa 5d

  galeria zdjęć→Kolejkowo - Obrazek 1

 • Sukces Mileny

  Sukces Mileny

  Milena Chamera z klasy 3BGim zajęła II miejsce w V Powiatowym Konkursie Wiedzy o Zdrowiu „W tej grze masz tylko jedno życie”, który odbył się 7 grudnia 2018r. w Publicznej Szkole Podstawowej nr 2 w Świebodzicach.

  Milena uzyskała bardzo wysoki wynik w teście wiedzy na temat problematyki zdrowotnej, a swoją wypowiedzią na temat „Czy mogę rozpocząć dzień bez kawy?” podbiła serca jury oraz publiczności. Gratulacje i życzenia dalszych sukcesów!

  galeria zdjęć→ Sukces Mileny - Obrazek 1

 • Nagrodzeni w konkursie plastycznym PCK

  Nagrodzeni w konkursie plastycznym PCK

  5 grudnia, podczas Gali Wolontariatu, odbyło się uroczyste wręczenie nagród w konkursie plastycznym Polski Czerwony Krzyż - najstarsza organizacja humanitarna w Niepodległej Polsce.

  Naszą szkołę, zgodnie z regulaminem, reprezentowało czworo uczniów, którzy pod opieką Pani Magdaleny Dudziak wykonali prace plastyczne nawiązujące do działalności PCK.

   

  Miło jest nam poinformować, że wszyscy uczniowie zostali nagrodzeni!

  W kategorii uczniów klas gimnazjalnych II miejsce zajęła Martyna Trelewska z klasy 3C. Wyróżnienia przyznano Kamili Bogielczyk z klasy 6B, Mai Mikosz i Szymonowi Piętek z klasy z 5D.

   

  Uczniowie w nagrodę otrzymali zestaw pasteli, apteczkę i kalendarz na rok 2019, w którym zamieszczone są ich prace - to chyba najmilsza niespodzianka.

   

  Serdecznie gratulujemy!!

   

  galeria zdjęć→Nagrodzeni w konkursie plastycznym PCK - Obrazek 1

 • Mikołajkowe zawody pływackie

  Mikołajkowe zawody pływackie

  W środę 5 grudnia odbyły się Mikołajkowe Zawody Pływackie. Naszą szkołę reprezentowało aż 30 uczniów. Uczniowie klas I - IV ścigali się na dystansie 25 metrów a klasy V - VIII na dystansie 50 metrów.

  Wszyscy uczestniczy spisali się na medal! Na podium stanęli :

  Natalia Jasionowicz 1 miejsce,

  Michał Treczyński 3 miejsce,

  Natalia Bogielczyk 2 miejsce,

  Franciszek Kołakowski 1 miejsce,

  Weronika Siejka 1 miejsce,

  Natalia Lęga 3 miejsce,

  Bartek Tarnowski 2 miejsce,

  Maja Lęga 2 miejsce.

  W klasy fikacji generalnej dziewczęta i chłopcy zajęli 2 miejsce!

  Brawo!!!

  galeria zdjęć→ Mikołajkowe zawody pływackie - Obrazek 1

 • AKCJA „SZLACHETNA PACZKA”

  AKCJA „SZLACHETNA PACZKA”

  W tym roku po raz drugi nasza szkoła przystąpiła do ogólnopolskiej akcji „Szlachetna Paczka”.Tym razem objęliśmy opieką p. Krystynę, stając się tym samym Darczyńcą w tej akcji charytatywnej. Do tworzenia Paczki zaprosiliśmy całą społeczność szkolną: rodziców, nauczycieli i uczniów.

   

  Koordynatorami akcji w naszej szkole były panie: A.Figiela, E.Gągała, A.Szal i .A.Maciejewska.

  Przez trzy tygodnie zbieraliśmy artykuły żywnościowe i chemiczne. Wraz ze zbiórką darów rzeczowych trwała zbiórka środków pieniężnych na zakup węgla i kurtki.

   

  6 grudnia w szkole odbyło się wielkie pakowanie darów rzeczowych. Hojność rodziców i nauczycieli przyniosły nieoczekiwane efekty, przygotowaliśmy 15 różnorodnych paczek zawierających żywność, środki chemiczne i kosmetyki. Zebraliśmy 1592 zł, za które kupiliśmy 2 tony węgla i kurtkę.

   

  Koordynatorzy akcji serdecznie dziękują za zaangażowanie tym, którzy wspomagali akcję: Dyrekcji, Rodzicom, Nauczycielom i Uczniom. Dziękujemy za dobro i otwartośc na drugiego człowieka.

   

  galeria zdjęć→  AKCJA „SZLACHETNA PACZKA” - Obrazek 1

 • Światowy Dzień Walki z AIDS

  Światowy Dzień Walki z AIDS

  W naszej szkole przy ulicy Jodłowej z okazji Światowego Dnia AIDS, obchodzonego 1 grudnia, pani pedagog – Anna Łynko wraz z SU zorganizowała akcję edukacyjną dotyczącą profilaktyki HIV/AIDS.

  Uczniowie przygotowali plakaty mające na celu uświadomienie zagrożenia oraz sposobów zapobiegania tej chorobie. Ubrali również czerwone wstążki na znak solidarności z chorymi. Do akcji włączyła się także pani pielęgniarka, wygłaszając w starszych klasach prelekcję na temat przyczyn, objawów, przebiegu oraz profilaktyki AIDS i HIV.

  galeria zdjęć→ Światowy Dzień Walki z AIDS - Obrazek 1

 • My favourite character

  My favourite character

  W listopadzie odbył się konkurs językowy „My favourite character”, w którym uczniowie klas drugich opisywali swojego ulubionego bohatera fikcyjnego.

   

  Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie oraz gratulujemy zwycięzcom:

   

  I miejsce Martyna Kępa

  II miejsce Kalina Zięcina

  III miejsce Nadia Miklas

   

 • Edukacja Obywatelska

  Edukacja Obywatelska

  Prezydent Miasta Świdnicy Beata Moskal - Słaniewska przeprowadziła spotkanie pod nazwą Edukacja Obywatelska organizowanego w ramach programu Zostańcie z nami - Miasto i Powiat Świdnica. Podobnie jak w poprzedniej edycji, spotkanie dedykowane było uczniom klas siódmych świdnickich szkół podstawowych. Naszą szkołę reprezentowała klasa 7c.

  Najbardziej aktywni uczniowie - Hanna Bakes, Emil Gliwa, Laura Panas zostali nagrodzeni przez Panią Prezydent.

  galeria zdjęć→Edukacja Obywatelska - Obrazek 1

 • Przedstawienie „Czarownica dba o zdrowie” w ramach szkolnego projektu profilaktycznego „Zdrowy tryb życia”

  Przedstawienie „Czarownica dba o zdrowie” w ramach szkolnego projektu profilaktycznego „Zdrowy tryb życia”

  Samorząd klas młodszych pod opieką p. Haliny Styrny i p. Anny Worobiec zaprezentował na przełomie listopada i grudnia 2018 roku przedstawienie pt. „Czarownica dba o zdrowie” w ramach realizowanego projektu profilaktycznego „Zdrowy tryb życia”, którego głównym koordynatorem jest p. v-ce dyrektor Monika Eszwowicz. Występ obejrzały klasy 0-III.


  Prezentowali się w nim uczniowie z koła wokalno - teatralnego z klas: 1a, 1b, 1d, 2a, 2b, 2c, 2d, 3b. Dzieci poprzez inscenizację i śpiewane piosenki pokazały jak należy dbać o swoje zdrowie. Zwróciły uwagę na prawidłowe odżywianie się, spędzanie aktywnie wolnego czasu i uprawianie różnych dyscyplin sportowych.


  Celem przedstawienia było uwrażliwienie uczniów na problematykę związaną z jedzeniem zdrowych owoców i warzyw zamiast słodyczy, które nie dostarczają witamin tak potrzebnych dla rozwoju organizmu dzieci w wieku szkolnym. Następnie ważnym zadaniem było promowanie zasad prawidłowego odżywiania i przestrzeganie dzieci przed skutkami nieprawidłowego żywienia.

   

  Na zakończenie przedstawienia prowadzące  nawiązały do akcji prowadzonej w naszej szkole w ramach działań profilaktycznych „Jedzmy zdrowe owoce i warzywa” oraz zachęciły wszystkie dzieci do dokonywania właściwych wyborów.

  galeria zdjęć→Przedstawienie „Czarownica dba o zdrowie” w ramach szkolnego projektu profilaktycznego „Zdrowy tryb życia” - Obrazek 1

 • Konkurs czytelniczo - plastyczny

  Konkurs czytelniczo - plastyczny

  W dniu 26 listopada w szkolnej bibliotece odbył się konkurs czytelniczo - plastyczny dla klas trzecich pt.„ Czy znasz legendy świdnickie?”. Po wysłuchaniu rymowanych legend związanych z naszym miastem oraz rozwiązaniu krzyżówki, dzieci miały za zadanie przedstawić wybraną legendę w formie  pracy plastycznej dowolną techniką. Obejrzały także wystawę książek związanych z historią naszego miasta.

   

  Nagrodzono prace:

   

  I miejsce - Jakub Stróżowski 3b

  II miejsce - Bartosz Wilkoszewski 3b

  III miejsce - Szymon Kwiatkowski 3b

   

  Pozostali uczestnicy:
  Filip Tuz, Maja Bieżuńska, Alicja Loryś, Michał Misztal, Katarzyna Wierzbicka
  i Klaudia Zając dostali wyróżnienie.

   

  Konkurs przygotowały panie I.Michel, Ł.Puczko

   

  galeria zdjęć→  Konkurs czytelniczo - plastyczny - Obrazek 1

 • W Panoramie Racławickiej

  W Panoramie Racławickiej

  W dniu 29.11.2018r klasa 5a w ramach obchodów 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości wybrała się na wycieczkę do Panoramy Racławickiej i Muzeum Narodowego we Wrocławiu. Ogromne dzieło Jana Styki i Wojciecha Kossaka zrobiło na wszystkich niebywałe wrażenie, a opowieść o jego losach podczas II wojny światowej wzbudziła duży podziw dla mieszkańców Lwowa, w którym obraz powstawał przez 9 miesięcy.

   

  Uczestnicy poznali też ciekawą historię innego słynnego malowidła Jana Styki pt. „Polonia”, pełnego symboli związanych z walką o niepodległość w czasie zaborów.

   

  Uczniowie zwiedzili też stałą wystawę malarstwa polskiego z okresu od XVII do XX wieku oraz wyjątkową czasową wystawę zatytułowaną „Cudotwórcy”. To przeogromny zbiór rozmaitych wytworów ludzkich rąk z różnych regionów świata m.in. z Chin.

   

  Ale najbardziej uwagę uczniów przykuły przedmioty codziennego użytku z końca XX w., a szczególnie pierwsze akcesoria komputerowe.

   

  galeria zdjęć → W Panoramie Racławickiej - Obrazek 1

 • ŚWIDNICKA VOLLEYMANIA 2018

  ŚWIDNICKA VOLLEYMANIA 2018

  4 grudnia odbyła się V edycja Turnieju Siatkówki Dziewcząt "ŚWIDNICKA VOLLEYMANIA 2018". Silna grupa reprezentowała naszą szkołę podczas tych zawodów. Dziewczynki walczyły na boisku do ostatniego punktu. Serdeczne gratulacje dla naszych młodych siatkarek!!!

  W kategorii trójek I miejsce zdobyły Joanna Kudyba, Jagoda Regnowska, Wiktoria Misiel

  V i VI miejsce zajęły Wiktoria Maćkowiak, Wiktoria Łepkowska, Hania Godula, Marcelina Kucharczyk, Ola Jaworska i Zuzia Idziak.

  W kategorii dwójek IV miejsce zajęły Marika Pietras, Ola Król i Konstancja Fitrzyk a VI miejsce Julia Hołowacz, Wiktoria Przychocka i Wiktoria Jankowska

  W kategorii dwójek (rzucanka) II miejsce Maja Długołęcka, Emilia Babisz, Karolina Jamrozińska a na III miejscu uplasowały się Antonina Tuz, Zosia Chodorowska i Maja Kaczmarczyk.

  MVP turnieju rocznika 2009 została Maja Długołęcka.

  galeria zdjeć → ŚWIDNICKA VOLLEYMANIA 2018 - Obrazek 1

 • Zajęcia w szkolnej bibliotece

  Zajęcia w szkolnej bibliotece

  Grupa świetlicowa składająca się z uczniów z klasy 1b i 2d brała udział w zajęciach czytelniczych w bibliotece. Odbyły się one w ramach realizowanego przez p. Halinę Styrnę projektu edukacyjnego „Lubię czytać”. Pani bibliotekarka Łucja Puczko przeczytała dzieciom „Legendę o Gryfie”, opowiedziała o dawnych dziejach Świdnicy i zaprezentowała znajdującą się w bibliotece wystawę poświęconą historii naszego miasta.

  Dzieci z dużym zaangażowaniem słuchały i oglądały książki na wystawie. Dowiedziały się też, że historię Świdnicy, jej władcę Bolka II Małego i żonę Agnieszkę, mogą bliżej poznać oglądając film „Korona królów”. O filmie opowiadała p. Halina Styrna i okazało się, że zainteresowanie sprawami naszego miasta jest ogromne. Lokalny patriotyzm był widoczny na zajęciach, a to cenne zachowanie.

  galeria zdjęć→ Zajęcia w szkolnej bibliotece - Obrazek 1

 • Andrzejkowe wróżby

  Andrzejkowe wróżby

  W wigilię Świętego Andrzeja cień świecy pokazuje co jest, co było i co będzie......

  Przekonani o tym byli uczniowie z budynku przy ulicy Jodłowej, którzy przybyli na imprezę andrzejkową zorganizowaną przez SU w czwartek 29 listopada. Oprócz obowiązkowego lania wosku (serdecznie dziękujemy pani Beacie Zielińskiej za wsparcie sprzętowe i merytoryczne :)) młodzież mogła porozmawiać z czytającym z kuli wróżem Maciejem, czarodziejka Kassandra pomagała wydobyć z otchłani czasu imię przyszłego małżonka, a druid Maksimidorix ze skórki jabłka wyczytywał przyszłość.

  Co wywróżono młodzieży jest tajemnicą, ale opiekunki SU mają w niedalekiej przyszłości spotkać grubego staruszka w czerwonym kubraku.....

  galeria zdjęć → Andrzejkowe wróżby - Obrazek 1

 • II Powiatowy Konkurs Wiem, co jeść i jak być fit

  II Powiatowy Konkurs Wiem, co jeść i jak być fit

  W listopadzie 2018r. drużyna dziewcząt z klasy 3BGim w składzie: Aleksandra Duniewska, Laura Kachalik, Alicja Kostuń, Maja Michalik oraz Milena Chamera, wzięły udział w II Powiatowym Konkursie Wiem, co jeść i jak być fit.

  W wyrównanej walce dziewczęta wywalczyły III miejsce!

  To już po raz drugi zajmujemy miejsce na podium w tym konkursie. Jego ideą jest upowszechnienie wśród dzieci i młodzieży wiedzy na temat zasad prawidłowego odżywiania, uświadomienie wpływu zdrowego żywienia na funkcjonowanie organizmu młodego człowieka oraz promowanie aktywnego stylu życia, w tym aktywności fizycznej.

  Zadania konkursowe polegały na przygotowaniu lekcji i prezentacji multimedialnej pt.: Podziel się przepisem, przygotowaniu i zaprezentowaniu plakatu pt. Dekalog zdrowia, zestawu ćwiczeń w ramach Gimnastyki na dobry dzień oraz udziału w Teście wiedzy nt. zdrowego odżywiania i najbardziej wartościowych produktów spożywczych.

  Wielkie gratulacje dla naszej drużyny!

   

  galeria zdjęć → II Powiatowy Konkurs Wiem, co jeść i jak być fit - Obrazek 1

 • Andrzejki

  Andrzejki

  W dniu 30 listopada Samorząd Uczniowski klas IV - V zorganizował w szkole wróżby andrzejkowe. Można było rzucić monetą na szczęście, wcześniej myśląc życzenie. Przebijając szpilką serce - można było poznać imię przyszłej dziewczyny lub chłopaka. Najwięcej osób chciało poznać swoją przyszłość- losując wróżbę. Oczywiście większość z nas we wróżby nie wierzy, ale była okazja świetnie się bawić i miło spędzić przerwę.

  Galeria zdjęć → Andrzejki - Obrazek 1

 • "Hokus-pokus, czary-mary, niech się spełnią andrzejkowe czary.”

  "Hokus-pokus, czary-mary, niech się spełnią andrzejkowe czary.”

  30 listopada w Przedszkolu zapanowała magiczna atmosfera ponieważ świętowane były Andrzejki. Jak pamiętamy to wieczór wróżb odprawianych w wigilię św. Andrzeja, czyli noc z 29 na 30 listopada. Według dawnych wierzeń ta noc miała magiczną moc, uchylającą wrota do nieznanej przyszłości.

  Ten dzień był dniem radosnych zabaw i wróżb, w których dzieci mogły poznać swoją bliższą i dalszą przyszłość. Nie zabrakło  ustawiania bucików, wróżenia za pomocą wirującej butelki. Podczas zabawy pantomimicznej poznaliśmy również swoje przyszłe zawody itp.  Wróżby przeplatane były tańcami oraz zabawami przy skocznej muzyce.

  galeria zdjęć → "Hokus-pokus, czary-mary, niech się spełnią andrzejkowe czary.” - Obrazek 1

strona:

Aktualności

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa nr 6 im. Tysiąclecia Państwa Polskiego w Świdnicy
  58-100 Świdnica
  ul. Wodna 5-7 (budynek A)
  ul. Jodłowa 21 (budynek B)
 • 74 852 05 85 - budynek ul. Wodna
  74 852 31 29 - budynek ul. Jodłowa

Galeria zdjęć