• Uroczystości sportowe

  Uroczystości sportowe

  W tym tygodniu w naszym mieście miały miejsce dwa wyjątkowe - sportowe wydarzenia i w obu nasza szkoła i nasi uczniowie mieli mały udział.
  W czwartek 20 września po raz pierwszy w Świdnicy wystąpiła reprezentacja Polski w piłce nożnej i w towarzyskim meczu spotkała się z reprezentacją Czech U16.
  Nasi uczniowie z klasy 5c kibicowali zawodnikom, natomiast chłopcy z klas sportowych mieli przyjemność niesienia flag obu państw na rozpoczęcie meczu. Mały udział w wydarzeniu miały również dziewczęta, które zaprezentowały się w układzie gimnastycznym z MKS Polonia.

  Więcej zdjęć w galerii → kliknij →Uroczystości sportowe - Obrazek 1

 • Orientuj się w Świdnicy

  Orientuj się w Świdnicy

  Dnia 18.09.2018 po raz czwarty odbyły się międzyszkolne zawody w biegach na orientację w ramach projektu Orientuj się w Świdnicy. Wzięło w nich udział prawie 50 uczniów z naszej szkoły i spisali się "na medal". Uczniowie rywalizowali ze sobą w 11 kategoriach i w każdej z nich uczniowie Szkoły Podstawowej nr 6 stanęli na podium. Wielkie brawa dla wszystkich laureatów!

  Wyniki:

  K4

  I miejsce- Maja Długołęcka kl. 4c

  II miejsce- Hanna Adamska kl. 4c

  III miejsce- Aleksandra Kośkiewicz kl. 4d

   

  K5

  I miejsce- Daria Krzyśpiak kl. 5d

  II miejsce- Alicja Karman kl. 4d

   

  K6

  I miejsce- Amelia Trelewska kl. 6b

  II miejsce- Oliwia Witkowska kl. 6b

   

  K7

  I miejsce - Aleksandra Garycka kl.7b

  II miejsce - Nikola Marciniak kl.7a

  III miejsce - Maja Duda kl.7b

   

  K8

  III miejsce - Martyna Oleś kl.8a

   

  M4

  I miejsce - Michał Hajduga kl. 4c

  II miejsce - Piotr Idziak kl. 4c

  III miejsce- Dorian Pyk kl. 4c

   

  M5

  II miejsce- Adrian Mech kl. 5d

  III miejsce- Miłosz Kubiak kl. 5d

   

  M6

  II miejsce- Hubert Chachoń kl. 6b

   

  M8

  II miejsce- Filip Cieślik kl. 8b

  III miejsce Maksymilian Komorowski kl. 8c

   

  Więcej zdjęć w galerii → kliknij → Orientuj się w Świdnicy - Obrazek 1

 • Wagary w Muzeum

  Wagary w Muzeum

  W dniu 19 września 2018 r. poszliśmy na pierwsze wagary do Muzeum Dawnego Kupiectwa. Spotkanie poprowadził Pan dr Radosław Skowron, który wygłosi prelekcję pt. Dawne miary w Polsce i na Śląsku. Dowiedzieliśmy się, jakie miary obowiązywały na Śląsku, co to był łokieć, ile wynosiła stopa, jakimi jednostkami mierzono np. zboże, a jakimi płyny np. piwo, z którego słynęło nasze miasto w średniowieczu.


  Po pokazie slajdów mieliśmy możliwość przekonać się, że miary długości były bardzo skomplikowane, trzeba było być dobrym matematykiem, żeby szybko i bezbłędnie wszystko przeliczać. Najwięcej zabawy było przy mierzeniu wzrostu Ali łokciem wrocławskim, okazało się, że mierzy 2 łokcie i pół stopy!
   

  Mogliśmy też obejrzeć część ekspozycji muzealnej dotyczącej miar i zadawać pytania prowadzącemu spotkanie. Czekamy na kolejne wyjście.


  Zapraszamy do odwiedzenia muzeum-Hania, Jagoda, Maja, Wiktoria i Ala.

   

  Więcej zdjęć w galerii → kliknij →Wagary w Muzeum - Obrazek 1

 • Szkolny Konkurs Plastyczny dla klas II-III „Polska w moich oczach” w ramach obchodów setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości

  Szkolny Konkurs Plastyczny dla klas II-III „Polska w moich oczach” w ramach obchodów setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości

  Samorząd klas I-III pod kierunkiem p. Anny Worobiec i p. Haliny Styrny przygotował Szkolny Konkurs Plastyczny „Polska w moich oczach” w ramach obchodów setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Głównym celem konkursu było budowanie tożsamości narodowej i świadomości historycznej oraz uwrażliwienie na piękno krajobrazów, zabytków, ciekawych miejsc naszego kraju. Ponadto pogłębianie wiedzy i kształtowanie zainteresowań uczniów historią ojczyzny. Również pobudzenie wyobraźni plastycznej, kreatywności i możliwości zaprezentowania swoich umiejętności i uzdolnień plastycznych na forum szkoły.

   

  Na konkurs napłynęło wiele wspaniałych prac. Najciekawsze prace zostały nagrodzone i zaprezentowane podczas festynu szkolnego pod hasłem „Kochamy Cię Polsko”.

  Laureatami konkursu zostali:

  I miejsce

  Aleksandra Winiarczyk - klasa II b - opiekun p. Anna Worobiec

  Zofia Malczyk - klasa II d - opiekun p. Halina Styrna (świetlica)

  II miejsce

  Elena Zduńczyk - klasa II a - opiekun p. Elżbieta Rasiewicz

  Martyna Kępa klasa II b - opiekun p. Anna Worobiec

  Zuzanna Guzek - klasa II d - opiekun p. Halina Styrna (świetlica)

  III miejsce

  Jula Brulewska - klasa II a- opiekun p. Elżbieta Rasiewicz

  Aleksandra Przychodzka - klasa II d - opiekun p. Halina Styrna (świetlica)

  Wyróżnienia

  Szymon Pałka - klasa II b - opiekun p. Anna Worobiec

  Łucja Gębala-klasa II c - p. Jolanta Makowska -Wróbel

  Alicja Ziomek-klasa II d - p. Halina Styrna (świetlica)

  Michał Miształ - klasa III b - p. Halina Mozol

   

  Zwycięzcom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

   

   

  Więcej zdjęć w galerii → kliknij → Szkolny Konkurs Plastyczny dla klas II-III „Polska w moich oczach” w ramach obchodów setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości - Obrazek 1

 • Narodowe Czytanie w Szkole Podstawowej nr 6

  Narodowe Czytanie w Szkole Podstawowej nr 6

  Cała szkoła czyta „Przedwiośnie”.

  Dnia 10 września 2018r. uczniowie Szkoły Podstawowej nr 6 aktywnie włączyli się w Akcję Narodowego Czytania organizowaną przez Prezydenta RP od 2012r.

  Zainaugurowana przez Parę Prezydencką tegoroczna odsłona Narodowego Czytania odbywa się w roku 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości, stąd wyjątkowa formuła akcji.

  Wspólne czytanie „Przedwiośnia” Stefana Żeromskiego odbyło się w budynku przy ulicy Jodłowej na piątej lekcji.  Zaproszeni goście słuchali fragmentów powieści w interpretacji: pani dyrektor, rodziców   i wybranych uczniów.     W tym samym czasie w każdej sali lekcyjnej uczniowie czytali przygotowane przez organizatorów fragmenty dzieła.   Z pewnością lektura ostatniej powieści S. Żeromskiego pomogła nam przybliżyć się do wydarzeń sprzed 100 lat.

  Z okazji jubileuszowej edycji Narodowego Czytania każdy uczestnik, który przyniósł własny egzemplarz „Przedwiośnia” otrzymał pamiątkowy stempel.

  Mamy nadzieję, że tegoroczna akcja, oprócz promowania czytelnictwa, stała się też jedną z wielu form uczczenia rocznicy Odzyskania Niepodległości.

   

  Więcej zdjęć w galerii → kliknij → Narodowe Czytanie w Szkole Podstawowej nr 6 - Obrazek 1 

 • Z wizytą w muzeum

  Z wizytą w muzeum

  7 września grupa uczniów z naszej szkoły odwiedziła Muzeum Dawnego Kupiectwa, które prezentowało wystawę malarstwa, rysunku i grafiki polskiego wybitnego artysty przełomu XIX i XX wieku Leona Wyczółkowskiego.

  Dzięki Muzeum Okręgowemu w Bydgoszczy i Muzeum Narodowemu we Wrocławiu, z których pochodzą zbiory, mogliśmy podziwiać prace bardzo wczesne, impresjonistyczne z okresu ukraińskiego, dojrzałą, kolorową twórczość krakowską, aż po ostatni czarno-biały okres gościeradzki. Na prezentację złożyły się sceny rodzajowe, portrety, kwiaty, widoki górskie, morskie i miejskie a także prace przedstawiające architekturę.

   

  Zachęcamy do zapoznania się z twórczością Leona Wyczółkowskiego, wybitnego reprezentanta nurtu realistycznego w polskiej sztuce.

   

  http://muzeum.bydgoszcz.pl/zbiory/29,313,0,0

   

  http://niezlasztuka.net/o-sztuce/leon-wyczolkowski-wyczol-wyczolek/

   

  Więcej zdjęć w galerii → kliknij →  Z wizytą w muzeum - Obrazek 1

 • Rozpoczęcie roku szkolnego 2018/2019

  Rozpoczęcie roku szkolnego 2018/2019

  3 września o godzinie 9.00 - rozpoczął się nowy rok szkolny. Rozpoczęcie roku szkolnego 2018/2019 - Obrazek 1

  Życzymy całej Społeczności Szkolnej, aby okazał się rokiem bogatym w sukcesy dydaktyczne i wychowawcze! A Nasza Szkoła niech będzie dla wszystkich miejscem wzajemnej życzliwości i zaufania, w której nauka i praca jest przyjemnością.

  Więcej zdjęć w galerii →kliknij → Rozpoczęcie roku szkolnego 2018/2019 - Obrazek 2

 • Karta rowerowa

  Karta rowerowa

  20 czerwca 2018 roku, na terenie Miasteczka Rowerowego przy SP nr 8 odbył się egzamin praktyczny na kartę rowerową. 26 uczniów, którzy pomyślnie przebrnęli przez testy z przepisów ruchu drogowego, zostało sprawdzonych w swoich umiejętnościach jazdy na rowerze. Pod czujnym okiem egzaminatorów ze Straży Miejskiej i nauczyciela techniki - pani Bożeny Kawałkowskiej, dzieci jeździły uliczkami miasteczka i pokonywały ”ósemki”. Jedni mieli przejazdy bezbłędne, inni z drobnymi błędami, wszyscy jednak przeszli ten bój pozytywnie. Zadania egzaminacyjne zostały zaliczone, a uśmiechniętym i zadowolonym uczniom wręczone zostały upominki. Trzeba przyznać, iż rodzice towarzyszące swoim pociechom stresowali się chyba bardziej niż sami uczniowie.

  B. Kawałkowska

   

  Wiecej zdjeć w galerii → kliknij → Karta rowerowa - Obrazek 1

 • Orientuj się w Świdnicy

  Orientuj się w Świdnicy

  19.06.2018 r. w Parku Młodzieżowym w Świdnicy, odbyły się Mistrzostwa Szkół Podstawowych w Biegu na orientację, w ramach projektu “Orientuj się w Świdnicy”. W zawodach wzięło udział ponad 140 zawodników z 5 szkół podstawowych, w tym ponad 40 uczniów z naszej szkoły. Rywalizacja prowadzona była w 8 kategoriach. Nasi uczniowie poradzili sobie znakomicie. Wszyscy z bardzo dobrymi czasami ukończyli bieg i dzięki temu zdobyliśmy liczne medale i nagrody. Zarówno w kategorii K4 , jak i M4, K5, K6 i M7 uczniowie naszej szkoły stanęli na podium.

  Zdobyte miejsca:

  kategoria K4: I miejsce - Daria Krzyśpiak kl. 4d
                      II miejsce - Alicja Karman kl. 4d

  kategoria M4: I miejsce - Miłosz Kubiak kl. 4d

  kategoria K5: II miejsce - Oliwia Witkowska kl. 5b
                      III miejsce - Anna Adamowicz kl. 5d

  kategoria M5: III miejsce - Hubert Jasinowski kl. 5b

  kategoria K6: I miejsce - Nikola Marciniak kl. 6a

  kategoria M7: III miejsce - Jakub Gruszczyński kl. 7a

   

  Więcej zdjeć w galerii → kliknij →Orientuj się w Świdnicy - Obrazek 1

 • Maja Lęga Mistrzynią Polski w Ratownictwie Wodnym

  Maja Lęga Mistrzynią Polski w Ratownictwie Wodnym

  Maja Lęga, uczennica klasy 7c Szkoły Podstawowej nr 6, jest na co dzień zawodniczką świdnickiego klubu pływackiego KS Neptun Świdnica. Maja trenuje codziennie 2 godziny na basenie i 3 razy w tygodniu dodatkowo na sali gimnastycznej pod okiem swoich trenerów Beaty Pożarowszczyk, Sławomira Kuczki i Mieszka Palmi – Kukiełki. Swoją przygodę z pływaniem rozpoczęła 5 lat temu, w drugiej klasie szkoły podstawowej i od tego momentu nie zwalnia tempa, ani na minutę. Obecnie posiada w swojej kolekcji medalowej: 14 złotych, 9 srebrnych, 12 brązowych krążków z ogólnopolskich i międzynarodowych zawodów pływackich, oraz statuetki najlepszej zawodniczki swojej kategorii wiekowej.                                                  
  Do największych osiągnięć Mai  w sezonie 2017/2018 należą:

  • Mistrz Polski Młodziczek w Ratownictwie Wodnym / 100 metrów z przeszkodami
  • Mistrz Polski Młodziczek w Ratownictwie Wodnym / ratowanie manekina w płetwach
  • Mistrz Polski Młodziczek w Ratownictwie Wodnym /
  • Vicemistrz Polski Młodziczek w Ratownictwie Wodnym /
  • I miejsce w Międzynarodowych Zawodach Pływackich w Berlinie Wedding Pokal / 100 metrów stylem dowolnym
  • II miejsce w Międzynarodowych Zawodach Pływackich w Berlinie Wedding Pokal / 200 metrów stylem grzbietowym
  • I miejsce w Międzynarodowych Zawodach Pływackich w Berlinie Wedding Pokal / 400 metrów stylem dowolnym
  • II miejsce w Międzynarodowych Zawodach Pływackich w Berlinie Wedding Pokal / 100 metrów stylem grzbietowym
  • II miejsce w Międzynarodowych Zawodach Pływackich w Berlinie Wedding Pokal / 50 metrów stylem dowolnym
  • III miejsce w Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików w Nowej Rudzie /  400 metrów stylem dowolnym
  • I miejsce w Ogólnopolskich Zawodach Pływackich w Brzegu Dolnym / 100metrów stylem motylkowym
  • I miejsce w Ogólnopolskich Zawodach Pływackich w Brzegu Dolnym / 100 metrów stylem dowolnym
  • I miejsce w Ogólnopolskich Zawodach Pływackich Ostrzeszów / 200 metrów stylem dowolnym
  • I miejsce w Ogólnopolskich Zawodach Pływackich w Świebodzicach / 100 metrów stylem zmiennym
  • II  miejsce w Ogólnopolskich Zawodach Pływackich w Świebodzicach / 50 metrów stylem dowolnym i grzbietowym
 • Sukces w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym

  Sukces w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym

  Z radością informujemy, że WIKTORIA GOŁUCH, uczennica klasy 2A gimnazjalnej  zdobyła wyróżnienie w IV Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym Cztery pory roku w oczach dziecka-wszystko, co z wiosną, latem, jesienią i zimą związane.

  Warto nadmienić, że na konkurs nadesłano 1364 prace ze 105 placówek z całego kraju.

  Praca Wiktorii - Wiosenna impresja - została wykonana  jej ulubioną techniką jaką są farby akrylowe.

   

                                                               Gratulujemy, życząc kolejnych sukcesów!

   

  Naszą szkołę w konkursie reprezentowali również: Zuzia Filip , Brayan Augustyn,Zuzia Mazur, Oliwia Łebkowska i Kornelia Gościmska z klasy 4A, Kalina Rogozińska i Aleksandra Futkowska z 5B, Oliwia Styła, Ania Reder  z 6A, Agata Burdak z 6C.

  Z klas gimnazjalnych Martyna Trelewska 2C , Klaudia Koszarycz i Klaudia Drohomirecka z klasy 3C.

   

                                                                                         opiekun: Magdalena Dudziak

   

  Więcej zdjęć w galerii → kliknij → Sukces w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym - Obrazek 1

 • Występ na Festynie Parafialnym

  17 czerwca 2018r. w ramach festynu parafialnego, który odbył się przy parafii pod wezwaniem Miłosierdzia Bożego w Świdnicy, prezentowali się uczniowie z ze Szkoły Podstawowej nr 6 w Świdnicy.

  Uczniowie z koła teatralno - wokalnego  z klasy I b, Id, IIIb, IIIc pod opieką p. A. Worobiec i p. H. Styrny zaprezentowali się wokalnie:

                

  1. Kalina Zięcina, Zofia Malczyk, Krzysztof Barcik, Maja Długołęcka  z piosenką „Ziemia –wyspa zielona”
  2. Patrycja Zygmunt, Kalina Zięcina, Zofia Malczyk, Alicja Ziomek z piosenką „ Na wędrówkę”
    
  3. Kalina Zięcina, Martyna Kępa, Maja Ples, Aniela Łuczak z piosenką „Witaminki”
    
  4. Grupa śpiewająca z klasy III b: Antonina Wolf, Karolina Jamrozińska, Gracjana Lewandowska,  Kinga Król, Mishel Shimko zaprezentowały  wokalnie  piosenki: „Ani ty, ani ja”, „Łąki zielone”, „Wakacje”.

    

            Występy solistek uświetniły tańce dziewczynek z pomponami z klasy Ib, Id, IIIc. Oprócz tego dużą atrakcją był nowoczesny taniec  „ Shape of you ” w wykonaniu dziewczynek z klasy IIIb.

   

            Następnie dużo emocji i pozytywnej energii wywołał wśród publiczności występ zespołu Dance Mania pod opieką p. Ewy Szczepańskiej i p. Justyny Curyl, który żywiołowo zaprezentował układ taneczny ,,Happy Birthday’’.

   

  Dzieci za swoje występy zostały nagrodzone słodyczami oraz gromkimi brawami od oglądającej na festynie widowni.

   

   

   

  Więcej zdjęć w galerii → kliknij → Występ na Festynie Parafialnym - Obrazek 1

 • Uczniowie przeciwko agresji

  Uczniowie przeciwko agresji

  W związku z obchodzonym 4 czerwca Międzynarodowym Dniem Dzieci Będących Ofiarami Agresji pedagog Anna Łynko wraz z Samorządem Uczniowskim zorganizowała akcję pt. „Stop Agresji”.

  Przedstawiciele klas VII, II i III Gim wykonali plakaty, aby dać wyraz sprzeciwowi wobec wszelkich przejawów agresji i przemocy. Prace wykonane przez uczniów zostały wywieszone w holu szkoły, a punkty zdobyte za ich przygotowanie zostały doliczone do współzawodnictwa klas.

   

  Więcej zdjęc w galerii → kliknij → Uczniowie przeciwko agresji - Obrazek 1

 • Eduballowy Turniej Sportowy Pierwszoklasistów

  Eduballowy Turniej Sportowy Pierwszoklasistów
  14 czerwca 2018r. po raz pierwszy w Szkole Podstawowej nr 6 w Świdnicy zorganizowany został „Eduballowy Turniej Sportowy” dla klas pierwszych. Pierwszoklasiści zmierzyli się w konkurencjach sportowych z wykorzystaniem piłek edukacyjnych.
  Eduballe, to zestaw 100 piłek do koszykówki i siatkówki w pięciu kolorach (zielonym, żółtym, czerwonym, niebieskim i pomarańczowym), na których umieszczone są litery, cyfry oraz znaki. Wykorzystanie piłek podczas zabaw umożliwia zdobycie wiadomości i umiejętności ruchowych, ale także polonistycznych, matematycznych, językowych i innych. Podczas turnieju dzieci zmagały się z zadaniami, w których liczyła się nie tylko sprawność fizyczna, lecz spostrzegawczość, koncentracja uwagi, orientacja przestrzenna oraz koordynacja wzrokowo-ruchowa. Wszystkim uczestnikom zawodów, a także kibicom udzieliła się radosna atmosfera, duch walki i nuta sportowej rywalizacji.
  Turniej wygrała klasa 1c, która zdobyła największą liczbę punktów we wszystkich konkurencjach. Drugie miejsce zajęła klasa 1d, trzecie miejsce powędrowało do klasy 1a, a 4 do klasy 1b. Serdecznie gratulujemy dzielnym zawodnikom i życzymy dalszych sukcesów sportowych.
   
  Więcej zdjęc w galerii → kliknij →  Eduballowy Turniej Sportowy Pierwszoklasistów - Obrazek 1
 • Magiczne pudełko

  Magiczne pudełko

  Dzisiejsza niepewna aura nie pokrzyżowała szyków Samorządowi Uczniowskiemu, który na boisku przy budynku B zorganizował swoją, ostatnią w tym roku szkolnym, akcję. Wszyscy uczniowie i uczennice angażowali się w akcje mające za zadanie zintegrować społeczność szkolną: przygotowywali gazetki tematyczne, zmagali się w turniejach, brali udział w uroczystościach miejskich oraz angażowali się w pomoc innym. Wszystkie te elementy wchodziły w skład Współzawodnictwa Klas, która na Jodłowej obywa się od „zawsze.” Niestety, zwyciężyć mogła tylko jedna klasa. W tym roku palma pierwszeństwa przypadła 2cGimnazjum – gratulujemy. Ciekawe czy powiedzą, co było w tajemniczym pudełku?

   

   

  Nie o 17.00, ale już o godzinie 10.00 nasi uczniowie otworzyli sezon na kibicowanie. Młodzież nadmuchała biało-czerwone balony i stworzyła z nich girlandy, które zdobią już główny korytarz na Jodłowej. Cała akcja odbyła się do rytmu mundialowych hitów.... Ooee aao WYGRA POLSKA – MY WIERZYMY W TO!!

   

  Więcej zdjęć w galerii → kliknij → Magiczne pudełko - Obrazek 1

 • Szkolny Konkurs Plastyczny „Bezpieczne i aktywne wakacje” dla klas I-III w ramach szkolnego programu profilaktycznego

  Szkolny Konkurs Plastyczny „Bezpieczne i aktywne wakacje” dla klas I-III w ramach szkolnego programu profilaktycznego

  W czerwcu 2018 roku odbył się Szkolny Konkurs Plastyczny dla klas I-III na temat „Bezpieczne wakacje” w ramach szkolnego programu profilaktycznego.

   

  Konkurs przygotował Samorząd klas I-III pod opieką p. Anny Worobiec  i p. Haliny Styrny

  Celem konkursu było odkrywanie talentów i rozwijanie uzdolnień uczniów, a przede wszystkim wspieranie zainteresowań plastycznych. Tematyka przygotowanych prac wiąże się z rozwijaniem turystyki i uprawiania sportowego stylu życia. Głównym zaś zadaniem jest promowanie działań na rzecz edukacji dzieci i młodzieży w zakresie zdrowych i bezpiecznych sposobów spędzania czasu wolnego w czasie zbliżających się wakacji.

   

  Laureatami konkursu zostali:

   

  I miejsce  - Kalina Zięcina z klasy I b - opiekun p. Anna Worobiec

                     Emilia Babisz z klasy III b - opiekun p. Halina Styrna

   

  II miejsce -Zuzanna Komorowska  z klasy „O a” - opiekun p. Łucja Puczko

                     Łucja Gębala z klasy I c - opiekun p. Jolanta Makowska-Wróbel

   

  III miejsce -Natalia Zakrzewska z klasy I a - opiekun p. Elżbieta Rasiewicz

                      Jakub Wojciechowski z klasy „O b”- opiekun p. Aleksandra Ciszak

   

  Wyróżnienie - Michał Misztal z klasy II b - opiekun p. Halina Mozol

   

  Więcej zdjęć w galerii → kliknij → Szkolny Konkurs Plastyczny „Bezpieczne i aktywne wakacje” dla klas I-III w ramach szkolnego programu profilaktycznego - Obrazek 1

   

 • Lekcje w przyrodzie

  Lekcje w przyrodzie

  Szkoła Podstawowa nr 6 w Świdnicy, aby wspierać zainteresowania i uzdolnienia swoich uczniów oraz motywować ich do nauki realizuje proces nauczania nie tylko w murach szkolnych. W maju i w czerwcu tego roku szkolnego uczniowie wiele razy opuścili swoje ławki, by kontynuować edukację w środowisku.

  Uczniowie  klas czwartych i piątych  wyjechali w maju i czerwcu na coroczne ”lekcje w terenie” do  Parku Krajobrazowego „Chełmy”, gdzie pod okiem ekspertów uczestniczyli w zajęciach z podziałem na grupy, co pozwoliło zaktywizować wszystkich uczniów do prowadzenia obserwacji, prostych badań i udziału w grach dydaktycznych.

  Klasy czwarte  odwiedziły „Wąwóz Lipa”- malowniczą i skalistą dolinkę potoku wpadającego do Nysy Małej w okolicach wsi Lipa. Wąwóz upodobała sobie licznie salamandra plamista oraz pliszka górska. Stoki dolinki porastają lasy: grądy, dąbrowy i łęgi oraz różnorodne gatunki flory z czego 21 to gatunki chronione.

  Klasy piąte  prowadziły obserwacje w „Wąwozie Myśliborskim”-najbardziej znanym rezerwacie przyrody w rejonie legnickim, obejmującym malowniczy wąwóz potoku Jawornik. Utworzono go w celu ochrony m.in. stanowiska bardzo rzadkiej paproci chronionej – języcznika zwyczajnego.

  Klasy piąte  wspinały się również  na Wzgórze Rataj i oglądały Organy Myśliborskie – pomnik przyrody nieożywionej. Z punktu widokowego rozpościerała się panorama na Góry Kaczawskie i Karkonosze.

            „Lekcje w przyrodzie” dostarczyły dzieciom  możliwości radosnej zabawy na łonie natury, pokazały zalety czynnego wypoczynku w kontakcie z przyrodą i bogatym dziedzictwem naszego regionu.

  Organizator:M.Sidoruk

   

  Więcej zdjeć w galerii → kliknij → Lekcje w przyrodzie - Obrazek 1

 • Pomagając Naturze

  Pomagając Naturze

  Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 6 w Świdnicy z klas IV –VI oraz z oddziału gimnazjalnego zaangażowali się w budowę „mieszkań” dla owadów. Jako zadanie dodatkowe z techniki, z pomocą osób  dorosłych przy trudniejszych i wymagających użycia sprzętu  technicznego, zmontowali wiele efektownych konstrukcji do zamieszkania przez owady. Powstało ponad 80 wspaniałych hoteli i małych domków, które zostały przekazane do zagospodarowania Nadleśnictwu Świdnica. 

  Nauczyciel techniki p. Bożena Kawałkowska

   

  Więcej zdjęc w galerii→ kliknij → Pomagając Naturze - Obrazek 1

 • Quiz o Polsce

  Quiz o Polsce

  Nie było wprawdzie stu pytań, ani stu uczestników, ale quiz przygotowany był przez panią Anetę Szal i Annę Maciejewską z myślą o 100 -leciu Odzyskania Niepodległości przez Polskę.
  Podsumowywał on również program własny „Skąd nasz ród...” realizowany w tym roku szkolnym przez p. A. Maciejewską w gr.II świetlicy.

   

  Do quizu 8.06. 2018 r. przystąpiły silne trzyosobowe ekipy reprezentujące każdą z sześciu klas trzecich.
  Wszyscy uczestnicy musieli wykazać się ogólną wiedzą na temat naszego kraju, logicznym myśleniem, ale także umiejętnością pracy zespołowej. Rywalizacja była wyjątkowo wyrównana.

   

  Na szczególne uznanie jednak zasługuje drużyna klasy 3b w składzie: Gracjana Lewndowska, Emilia Babisz i Filip Piechurski,  bowiem zdobyła maksymalną liczbę 32 punktów.
  Na II miejscu z 28 punktami uplasowała się reprezentacja klasy 3d – Gracjan Czapla, Jakub Wróblewski i Paweł Szczepański, natomiast ekipa klasy 3e w składzie Hanna Rosiek, Daniel Gut i Sebastian Litmański z 27 punktami zdobyła III miejsce.


  Pozostałe zespoły zdobyły wyróżnienia.
  Klasę 3a reprezentowali: Filip Przyborowski, Michał Hatala i Konrad Świder, klasę 3c Justyna Małolepsza, Wiktoria Włudyka i Adam Rataj, natomiast klasę 3f Jakub Brzeski, Mateusz Wacht
  i Dominik Sołtysiak.
  Współzawodnictwo dostarczyło wiele emocji, poszerzyło wiedzę, ale było też źródłem radości
  i ciekawych odkryć, zwłaszcza podczas rozwiązywania zagadek.


  Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom życząc dalszego rozwijania pasji.

   

  Więcej zdjęć w galerii → kliknij → Quiz o Polsce - Obrazek 1

 • Kopciuszek - ponadczasowa przypowieść o zwycięstwie dobra nad złem

  Kopciuszek - ponadczasowa przypowieść o zwycięstwie dobra nad złem

  Dzień Dziecka to szczególny dzień dla wszystkich dzieci na całym świecie, tych dużych i  małych, a nawet i dorosłych. W tym roku ten szczególny czas miałam przyjemność spędzić we Wrocławskiej Operze. Szykowałam się od rana- sukienka, fryzura..., a czas w miejscu stał - nie mogłam się doczekać. W końcu autokar  odjechał, ale oczywiście nie obeszło się bez niespodzianek - najpierw  spóźniony kolega, na którego czekaliśmy, a potem oberwanie chmury. Na miejsce dotarliśmy przed czasem. We Wrocławiu krótki spacer i lody dla ochłody. Czas szybko minął i już siedziałyśmy w swojej loży.
   

  Spektakl w reżyserii Iriny Brook nosił tytuł Kopciuszek - La Cenerentola Gioacchino Rossiniego. Muzyka w wykonaniu Orkiestry i Chóru Opery Wrocławskiej pod batutą Marty Kluczyńskiej. W partiach solowych bohaterów Kopciuszka  wystąpili  m.in: Angiolina -Aleksandra Opała- mezzosopran, Don Ramiro - Jędrzej Tomczyk - tenor, Alidoro- Artur Janda – bas, baryton oraz wielu innych wspaniałych solistów. Utwór wykonywany był w języku włoskim z polskimi napisami, podzielony na dwa akty. Irina Brook w piękny sposób udowodniła, że  nie jest to tylko  historia rodem z bajki , ale jest to opowieść o ponadczasowej wymowie.  Jak wielkie było moje zdziwienie, gdy zamiast kominka i umorusanej w popiele dziewczyny, zobaczyłam współczesny bar, a za nim skromna, niepozorną dziewczynę w beżowej sukience - to był Kopciuszek. Choć reszta historii też była troszkę inna niż w baśni, to jej przesłanie dla nas widzów pozostaje niezmienne od wielu, wielu lat pełniąc rolę wychowawczą. Biedna, wyzyskiwana i upokarzana sierota dzięki swojej dobroci , hojności i uprzejmości w końcu odnajduje wielką miłość i szczęście. Wiele wycierpiała, ale los okazuje się łaskawy i wynagradza jej smutne chwile. Angiolina zostaje żoną księcia, a Don Magnifico i jego córki płoną z zazdrości i żądzy zemsty. Kopciuszek daleki jest jednak od złych intencji - wyznając zasadę zło dobrem zwyciężaj, wspaniałomyślnie wybacza swej przybranej rodzinie. Całość oprawiona została piękną niezwykle emocjonalną muzyką Rossiniego.
   

  Przedstawiony utwór zachwyca inteligencją i humorem inscenizacji, a także świetnym aktorstwem śpiewaków. Realizacja spektaklu w ujęciu współczesnym, zapadła mi głęboko w serce. Na koniec niezwykłe owacje dla wykonawców, tego nie da się opisać, tego trzeba doświadczyć.  Polecam, polecam wszystkim dzieciom - tym dorosłym również.

   

  Weronika Kochanowska

   

  Więcej zdjęć w galerii → kliknij → Kopciuszek - ponadczasowa przypowieść o zwycięstwie dobra nad złem - Obrazek 1

strona:

Aktualności

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa nr 6 im. Tysiąclecia Państwa Polskiego w Świdnicy
  58-100 Świdnica
  ul. Wodna 5-7 (budynek A)
  ul. Jodłowa 21 (budynek B)
 • 74 852 05 85 - budynek ul. Wodna
  74 852 31 29 - budynek ul. Jodłowa

Galeria zdjęć