• Podsumowanie osiągnięć w zachowaniu uczniów klas I-III
     • Podsumowanie osiągnięć w zachowaniu uczniów klas I-III

      26.01.2022

      Królową i Królem  Grzeczności w I semestrze zostali:

      Klasa Ia -  Antonina Krasowska i Michał Michalczuk

      Klasa Ib -  Maja Krzeczkowska i Choryński Oliwier

      Klasa Ic -  Jagoda Jagodzińska i Jan Kudyba

      Klasa Id -  Lili Połochajło i Miłosz Adamczyk

      Klasa IIa - Martyna Prokop i Michał Moskwa

      Klasa IIb - Julia Gorgoń i Maciej Politański

      Klasa IIc -  Maja Zaleska i Wojciech Kubiszyn

      Klasa IIIa - MartynaTrzaska i Iwo Ziemianowicz

      Klasa IIIb - Barbara Błoch i Ignacy Buczma

      Klasa IIIc - Hanna Suszek i Szymon Leśniewski

      Klasa IIId - Anna Rupnowska i Alan Mróz

       

      Gratulujemy wszystkim wyróżnionym uczniom !!! Życzymy zdrowych, bezpiecznych ferii zimowych!!!!!! 

      Samorząd klas I-III pod opieką p. Anny Worobiec i p. Haliny Styrny

                          

    • Lekcja z ozobotami w klasie 2b
     • Lekcja z ozobotami w klasie 2b

      26.01.2022

      W dniu 17 stycznia 2022 r. klasa 2b pod opieką p. A. Worobiec aktywnie brała udział w zajęciach tematycznie związanych z kalendarzem, utrwaleniem miesięcy i pór roku. W ramach zajęć otwartych p.I. Kulig utrwaliła z uczniami obsługę ozbota - włączanie, wyłączanie, kalibrowanie oraz programowanie kolorowych kodów. Za pomocą flamastrów dzieci uzupełniły trasę dla robota kodami zgodnie z podanymi warunkami. Ozobot rozpoznawał odpowiednie sekwencje kolorowych linii i podążał ich śladem.

      Dzieci na kartach pracy wpisały w odpowiednie miejsca nazwy kolejnych miesięcy i narysowały charakterystyczne cechy dla poszczególnych pór roku zachowując cykliczność w przyrodzie. Zajęcia miały na celu świetną zabawę połączoną z nauką programowania z wykorzystaniem ozobotów. Uczniowie rozwijali kreatywność oraz myślenie przyczynowo-skutkowe.

      Drugoklasiści świetnie się spisali. Praca z ozobotami dała dzieciom wiele radości, zainspirowała do twórczych zadań. Czekamy na następne zajęcia.

      Opracowała Anna Worobiec

       

    • Dzień Babci i Dziadka
     • Dzień Babci i Dziadka

      22.01.2022

      Styczeń to miesiąc kojarzący się z nowym rokiem, zimą oraz...Babcią i Dziadkiem. Ten czas zawsze był momentem intensywnych przygotowań z okazji Dnia Babci i Dziadka. Niestety w czasie pandemii nasi kochani Dziadkowie nie mogą nas odwiedzać, ale uczniowie z klasy IIb i i z grupy świetlicowej z klasy Ib pod opieką p. A. Worobiec nie zapomnieli o tych wyjątkowych członkach naszych rodzin. Występy z okazji tego szczególnego dnia zostały przeniesione w sferę wirtualną.

      Dzieci recytowały wiersze, zaśpiewały piosenkę  „Babcia tańczy Rock and Roll’a”. Własnoręcznie wykonali  kolorowe laurki i drobne upominki.

      Złożyły życzenia wszystkim Babciom i Dziadkom dużo zdrowia, bo wszyscy wiemy, jakie jest ono ważne;

      dużo radości każdego dnia, bo przecież to uśmiech jest dla nas wszystkich najcieplejszym promieniem słońca, nawet gdy za oknem szaruga;

      dużo miłości, bo każdy z nas potrzebuje jej do życia;

      i spełnienia wszystkich marzeń – pamiętajcie, drodzy Dziadkowie, że na marzenia zawsze jest dobry czas!

      Dzień Babci i Dziadka obchodzimy co roku, ponieważ chcemy w ten sposób pokazać, że o nich pamiętamy i ich kochamy. W tych dniach dziadkowie obdarzeni są szczególnymi dowodami miłości. Szanujemy ich za cierpliwość, wyrozumiałość, dobroć i doświadczenie życiowe.

    • Przedszkolaki kodują
     • Przedszkolaki kodują

      16.01.2022

      Początek roku to dobry czas na zajęcia tematycznie związane z kalendarzem, z miesiącami.

      Jak układają się miesiące i pory roku w kalendarzu? 

      Który miesiąc jest przed styczniem?

      Który następuje po nim?

      Odpowiedzi na te pytania mali uczniowie szukali na zajęciach podczas pracy z robotami Ozobot.

       

    • Winter English Test
     • Winter English Test

      12.01.2022

      Drodzy uczniowie!

      W poniedziałek 17.01.2022 o g. 10.00 odbędzie się Winter English Test dla uczniów klas 6,7,8. Wszystkich chętnych zapraszamy do udziału. Zgłoszenia przyjmujemy do końca tygodnia 14.01.2022. Prosimy zgłaszać chęć uczestnictwa u nauczycieli języka angielskiego.

      Testy podzielone są ze względu na poziom trudności. Konkurs ma formę testu zamkniętego, 30 odpowiedzi jednokrotnego wyboru w tym 4 części:

      1. Czytanie ze zrozumieniem

      2. Komunikacja

      3. Słownictwo

      4. Gramatyka

      Zapraszamy serdecznieIwona Futkowska, Magdalena Zawadzka

    • Przedszkolaki kodują
     • Przedszkolaki kodują

      06.01.2022

      Koniec jednego roku i początek drugiego, to czas podsumowań i planów. Podczas zajęć przeprowadzonych według scenariusza zaproponowanego przez Akademię "Uczymy Dzieci Programować", dzieci rozmawiały o tym co się wydarzyło w minionym roku i zastanawiały się , co może je spotkać, w tym, który dopiero się zaczął. Następnie, na podstawie podanych koordynatów dzieci ułożyły wzór. Po dobrze wykonanej pracy dzieciom ukazał się napis 2022, który wprowadził ich w Nowy Rok.

       

       

    • Wigilijnie na świetlicy
     • Wigilijnie na świetlicy

      23.12.2021

      Wigilia i prezentowane jasełka bożonarodzeniowe na świetlicy były nietypowe. Dekoracja sali, wybór strojów należały do uczniów z klasy 2a i 3d. Scenariusz jasełek także został wspólnie ułożony na świetlicy, a nosił on tytuł „Uciekali…”.

      Uciekali, uciekali, uciekali.
      Na osiołku przez pustyni żar.
      Jak najdalej, jak najdalej, jak najdalej.
      Ukryć Dziecię największy ich skarb”

      To była myśl przewodnia całej Wigilii, a była wielokrotnie wyśpiewana przez młodych artystów.
      Za pomocą ciekawych ról, kolęd i pastorałek ukazana została droga Maryi i Józefa uciekających przez pustynię, do Betlejem. Młodzi artyści w sugestywny sposób odtworzyli dawne dzieje. Popisywali się grą instrumentalną, śpiewem i tańcem świetnie odgrywając swoje role. Po występie składane były życzenia świąteczne, był Opłatek i „słodka biesiada”.
      Wigilijnemu spotkaniu przyświecał główny cel- radość ze zbliżających się świąt Bożego Narodzenia. Była to też świetna okazja do zaprezentowania swoich talentów muzyczno-teatralnych i dekoratorskich. Wiele było momentów wzruszających.

      To jest właśnie magia świąt i oby trwała jak najdłużej!

                                                                                                                                  Opracowała Halina Styrna
       

    • Konkurs plastyczny - Idą święta
     • Konkurs plastyczny - Idą święta

      23.12.2021

      Dla uczniów klas I-III samorząd klas młodszych zorganizował konkurs plastyczny pod hasłem „Idą święta”. Celem konkursu było: przybliżenie tradycji świąt Bożego Narodzenia, kształtowanie i rozwijanie zainteresowań artystycznych uczniów, promowanie talentów.  Autorzy prac w ciekawy sposób zaprezentowali tematykę świąteczną.
      Komisja dokonała oceny prac zgłoszonych i wyłoniła laureatów:

      I miejsce – Marta Przybysz

                          Izabela Synowska

      II miejsce – Mateusz Kuc

                           Jan Marcinkowski

                           Anna Rupnowska

      III miejsce – Krystian Graca

                            Aleksandra Przybylska

      Wyróżnienie – Magdalena Bieżyńska, Antonina Cebo, Miłosz Gradowski, Valeria Tkachova

      Organizatorki konkursu, panie: Halina Styrna i Anna Worobiec dziękują wszystkim uczestnikom, a autorom nagrodzonych prac serdecznie gratulują.

       

    • Świąteczne czytanie
     • Świąteczne czytanie

      23.12.2021

      W ramach projektu edukacyjnego „Lubię czytać” realizowanego przez p. Halinę Styrnę, zostały zorganizowane zajęcia czytelnicze pod hasłem „Świąteczne czytanie”. Zajęcia odbyły się w szkolnej bibliotece. Udział w nich brali uczniowie z klasy 2a i 3d.

      Ich celem była promocja czytelnictwa, kształtowanie intelektualnego i emocjonalnego stosunku do książki jako źródła przeżyć, rozwijanie wyobraźni, wzbogacanie wrażeń.

      Zajęcia rozpoczęły się od śpiewania kolęd, do którego włączyły się panie: Łucja Puczko, Elżbieta Surdyka-Stec i Halina Styrna. Dzieci recytowały wiersze nawiązujące do świąt, śpiewały pastorałki. Potem panie czytały książkę „Przygody Mikołaja”. Wypowiadały się na temat przygód Mikołaja i świątecznych scenerii im towarzyszących.

      Panie mówiły także o wartościach płynących z obcowania z książką. Dzieci chętnie wypożyczały książeczki o tematyce związanej ze świętami, aby przeczytać je w wolnym czasie. W nagrodę za aktywność na spotkaniu p. Halina Styrna przygotowała dla uczniów świąteczne plakietki.
      Zajęcia podobały się wszystkim i warto je powtarzać, twierdzą organizatorki spotkania.

       

      opracowała: Halina Styrna

    • Sukces Gabrysi Sasnal
     • Sukces Gabrysi Sasnal

      23.12.2021

      21 grudnia 2021 r. w Muzeum Kupiectwa dokonano rozstrzygnięcia  Konkursu „Świdnicka Szopka Bożonarodzeniowa” organizowanego  przez Muzeum Dawnego Kupiectwa  w Świdnicy. Na konkurs wpłynęło 19 prac. Zostały one wykonane przez dzieci, uczniów placówek oświatowych ze Świdnicy i okolic, osoby dorosłe oraz przez całe  rodziny. Jury postanowiono zakwalifikować do eksponowania na wystawie czasowej wszystkie prace i wśród nich przyznać następujące nagrody i wyróżnienia:

      Cieszymy się ogromnie z sukcesu Gabrysi Sasnal  uczennicy klasy II b ze SP nr 6  w Świdnicy,  która otrzymała I wyróżnienie  w kategorii dzieci i młodzieży w wieku szkolnym.Uczennica wykonała szopkę pełną elementów związanych z tradycjami świąt Bożego Narodzenia, a charakterystyczną cechą  był  zminiaturyzowany, architektoniczny motyw świdnicki. Poziom prezentowanych prac był bardzo wysoki. Uczennica za swoją pracę otrzymała pamiątkowy dyplom oraz ciekawe nagrody.

      Serdecznie gratulujemy i życzymy Gabrysi  dalszych sukcesów!

    • Dzieci uczą rodziców
     • Dzieci uczą rodziców

      23.12.2021

      #DzieciUcząRodziców

      Grudzień to wyjątkowy okres w roku, to magiczna atmosfera i piękne dekoracje, to okazja do spotkań, do tego by zrobić coś pięknego dla drugiego człowieka. W tym przedświątecznym okresie uczniowie klas I-III oraz oddziału przedszkolnego wzięli udział w kolejnej lekcji w ramach ogólnopolskiej akcji "Dzieci Uczą Rodziców".

      Podczas zajęć dzieci zastanawiały się dlaczego pomaganie innym jest tak ważne, co zrobić, aby być pomocnym na co dzień. Przypomniały sobie tradycje bożonarodzeniowe. Zrozumiały, że " magia świąt" to rodzinna i radosna atmosfera, wspólne śpiewanie kolęd, choinka, prezenty ale przede wszystkim, to pamięć o drugim człowieku. Realizując lekcje, dzieci obejrzały prezentację multimedialną i wykonały zaproponowane zadania.

       

    • Wigilia w zerówce
     • Wigilia w zerówce

      22.12.2021

      Wigilia Bożego Narodzenia to jeden z najpiękniejszych dni w roku, na który czekamy i przeżywamy go uroczyście.

      Dzieci każdego roku poznają tradycje i zwyczaje świąteczne.

      W dzień przedszkolnej Wigilii, w grupie panowała radosna i ożywiona atmosfera.

      Zerówkowicze chętnie pomagali w przygotowaniach ustawiając i nakrywając do stołu. Po odśpiewaniu kolęd dzieci podzieliły się opłatkiem, złożyły sobie wzajemnie życzenia. Zasiadając do odświętnie nakrytego stołu częstowały się przygotowanymi smakołykami.

       

       

    • Czekając na święta
     • Czekając na święta

      22.12.2021

      Co ważnego jest do zrobienia przed świętami.... porządki, pieczenie pierników, dekorowanie domu i choinki, może coś całkiem innego np: wysyłanie życzeń, przygotowanie prezentów. O tym właśnie dzisiaj rozmawiały dzieci z oddziału przedszkolnego.

      Dodatkowo nawiązując do tradycji wręczania świątecznych upominków stworzyły mapę na której za pomocą kodów zakodowały trasę dla robota Ozobot. Podczas zajeć dzieci miały również okazję wykazać się samodzielnym rysowaniem trasy, uzupełniając kody właściwymi sekwencjami kolorów. Wszyscy świetnie się bawili.

       

       

    • Kartka Świąteczna – Boże Narodzenie – Nowy Rok 2021
     • Kartka Świąteczna – Boże Narodzenie – Nowy Rok 2021

      20.12.2021

      Komisja oceniająca 426 prac, które wpłynęły z całej Polski na Ogólnopolski Konkurs Plastyczny „Kartka Świąteczna – Boże Narodzenie – Nowy Rok 2021” organizowany przez MDK w Świdnicy, postanowiła przyznać 22 nagrody i 55 wyróżnień. Jak co roku osiem prac stanowi projekt do świątecznej kartki miasta Świdnicy. Cieszymy się ogromnie, że wśród laureatów znaleźli się uczniowie z naszej szkoły przygotowani przez p. Annę Worobiec, p. Elżbietę Rasiewicz, p. I. Kulig. Prace plastyczne ukazywały polskie tradycje obchodzenia Świąt Bożego Narodzenia i Nowego Roku.

      16 grudnia 2021 r. w holu świdnickiego teatru wręczono laureatom konkursu plastycznego pamiątkowe dyplomy oraz ciekawe nagrody.

      Nagrody otrzymali:

      Karina Sawicka - klasa 2b

      Marta Przybysz - klasa 2a (praca wykonana w MDKu )

      Zuzanna Wróblewska - klasa 2a (praca wykonana w MDKu)

      Wyróżnienia otrzymali:

      Nonna Longvin - oddział przedszkolny

      Izabela Synowska - klasa 2a

      Julia Gorgoń - klasa 2b

      Gabriela Sasnal - klasa 2b

      Serdecznie wszystkim gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

       

    • Mali Wspaniali
     • Mali Wspaniali

      20.12.2021

      W oddziale przedszkolnym zakończyła się czwarta edycja zajęć sportowych "Sporty The World Games 2017". Dzięki regularnym zajęciom dzieci miały okazję nie tylko ćwiczyć i budować odporność, ale również wzbudzać zainteresowanie sportem jako formą spędzania wolnego czasu.

      Wszystkie działania miały na celu wyrobienie nawyku aktywności fizycznej, wiary we własne siły, nabycie umiejętności pracy w grupie, wykształcenie prawidłowych postaw osobowości, a przede wszystkim poznanie sportu poprzez dobrą zabawę.

    • List do Świętego Mikołaja
     • List do Świętego Mikołaja

      20.12.2021

      W grudniu, jak co roku w naszej szkole, odbył się konkurs plastyczno - literacki dla klas I-III pt. „List do Świętego Mikołaja”. Wpłynęło bardzo dużo prac konkursowych. Uczniowie wykazali się pomysłowością i zdolnościami plastycznymi.

      Nagrody otrzymali: Martynka Dzamara 3b, Zosia Jurga 1b, Lena Idziak 1b, Hanna Mielcarek 2c, Lena Buczkowska 2b, Lena Kępa 2b, Jagoda Jagodzińska 1c, Amelia Szarek 1c, Amelia Kruszewska 1c, Marysia Kała 2b.

      Serdecznie gratulujemy!

    • Wigilia klasowa IIb
     • Wigilia klasowa IIb

      20.12.2021

      17 grudnia 2021 r.  uczniowie klasy 2b  wraz z wychowawcą Anną Worobiec wzięli aktywny udział w wigilii klasowej. Uczniowie przyszli tego dnia odświętnie ubrani, jak na taką uroczystość przystało. Dzieci przygotowały krótki program artystyczny w postaci jasełek. W świąteczny nastrój wprowadzały ciekawie zagrane postacie Świętej Rodziny: Józefa i Maryi. Pastuszkowie zaś i dostojni królowie przybliżyli  świąteczny klimat nocy wigilijnej. Dużo emocji i uśmiechu na twarzy wzbudził chór  śpiewających  aniołów  przepięknie ubranych w białe, świecące suknie, ozdobione haftami, cekinami, brokatami. Na pochwałę zasłużyły także dzieci idące z darami do żłóbeczka oraz dynamicznie tańczący pasterze.

      Nastrojowy śpiew kolęd w wykonaniu dzieci z naszej klasy wywołał wzruszenie i chwilę zadumy. Przełamaliśmy się opłatkiem i złożyliśmy sobie wzajemnie życzenia.  Czekał na nas też słodki poczęstunek. Wigilia klasowa to dobry moment, aby w atmosferze wzajemnej życzliwości, zapachu choinek oraz przy dźwiękach znanych i lubianych kolęd wprowadzić wszystkich w magię zimowych świąt. Ten dzień był doskonałą okazją do zapoznania się z tradycją Świąt Bożego Narodzenia  oraz integracji grupy klasowej. Uwidoczniliśmy to  na załączonych zdjęciach.

    • Świąteczne czytanie
     • Świąteczne czytanie

      17.12.2021

      15 grudnia 2021 r.  grupa świetlicowa klasy 1b i 2b pod opieką p. Anny Worobiec oraz grupa 2a i 3d pod opieką p. Haliny Styrny zorganizowała w swoich salach w scenerii dekoracji bożonarodzeniowej  akcję czytania z poduszką baśni Andersena. Spotkanie to miało na celu propagowanie idei czytelnictwa wśród dzieci, a także uświadomienie  walorów wspólnego, codziennego rodzinnego czytania książek. Czar i urok zapalonych świeczek oraz przepięknie ozdobionej i oświetlonej choinki wprowadził nas w atmosferę baśniowych czasów.

      Dzieci ułożyły się wygodnie  na swojej przyniesionej domowej poduszce. Przy scenerii zapalonych świeczek panie z grup świetlicowych  przeczytały uczniom  baśń H. Ch. Andersena „Dziewczynka z zapałkami”. Akcja książki wprowadziła uczniów w atmosferę świąt Bożego Narodzenia. Dzieci z zaciekawieniem słuchały i śledziły przebieg akcji oraz trudną sytuację głównej bohaterki. Bardzo chętnie opowiadały treść baśni  według kolejności zdarzeń oraz odpowiadały na zadawane pytania. Podsumowaniem zaś omawianego opowiadania było uwrażliwienie na nieszczęście i pomoc drugiej osobie. Na zakończenie dzieci namalowały piękne ilustracje.Wykonane rysunki można było oglądać w galerii prac plastycznych.

      Przesłaniem zaś świetlicowego  spotkania niech będzie, aby wspólnie delektować się przyjemnością płynącą z głośnego czytania. Ma być pretekstem do zabawy, rozwijania zainteresowań i umiejętności czytelniczych. Bowiem nie do przecenienia jest rola, jaką w wychowaniu i rozwoju człowieka od najmłodszych lat odgrywa kontakt z książką, rozwijając wrażliwość i wpływając na rozwój intelektualny młodego słuchacza i czytelnika.

       

  • Kontakty

   • Szkoła Podstawowa nr 6 im. Tysiąclecia Państwa Polskiego w Świdnicy
   • sekretariat-wodna@sp6.swidnica.pl
   • magda.werner@vp.pl - administrator strony
   • 74 852 05 85 - budynek ul. Wodna 74 852 31 29 - budynek ul. Jodłowa
   • 58-100 Świdnica ul. Wodna 5-7 (budynek A) ul. Jodłowa 21 (budynek B)
   • v.skibicka.dyrektor@sp6.swidnica.pl
   • d.zurman.z-cadyrektora@sp6.swidnica.pl m.eszwowicz.z-cadyrektora@sp6.swidnica.pl v.zapart@sp6.swidnica.pl
  • Logowanie

 • Nasze media społecznościowe