• Kolejowe ABC w naszej szkole

    Kolejowe ABC w naszej szkole

    W ramach ogólnopolskiej kampanii, 21 stycznia Zespół Kolejowe ABC odwiedził oddziały przedszkolne. Na początku zajęć przedszkolaki dowiedziały się, że bohaterem Kampanii Kolejowe ABC jest nosorożec Rogatek, który uczy dzieci i dorosłych bezpiecznych zachowań w pobliżu przejazdów kolejowych.

    Dzieci aktywnie uczestniczyły w zajęciach dzięki, którym poznały obowiązujące zasady w czasie podróży pociągiem oraz jak należy zachowywać się na dworcach kolejowych. Podczas zajęć wykonaliśmy doświadczenie z odblaskami, co uświadomiło dzieciom jak ważne są one podczas wieczornych wyjść. Na zakończenie zajęć przedszkolaki otrzymały upominki oraz maskotkę - nosorożca Rogatka.

  • Moja Babcia i mój Dziadek

    Moja Babcia i mój Dziadek

    Z okazji Dnia Babci i Dziadka dzieci z oddziałów przedszkolnych wzięły udział w konkursie plastycznym "Moja Babcia i mój Dziadek”. Celem konkursu było propagowanie więzi rodzinnych. Zwycięzcom serdecznie gratulujemy i zapraszamy do udziału w następnych konkursach.

  • Mali sportowcy zdobywają sprawność „Łyżwiarza”

    Mali sportowcy zdobywają sprawność „Łyżwiarza”

    W ramach realizacji   programu „Sprawny Dolnoślązaczek” klasa III b pod opieką p. Anny Worobiec udała się 17 stycznia 2020 r.  na lodowisko w Świdnicy. Uczniowie zapoznali się z jedną z form aktywnego spędzania czasu wolnego. Uzyskali podstawowe wiadomości na temat bezpiecznych zabaw na lodzie oraz zasady hartowania się. Pamiętali o założeniu rękawiczek i kasków. Uczniowie zaliczyli elementy „Błękitnej sztafety”, czyli jazdę przodem (po prostej) i tyłem.

     

    Najwięcej jednak emocji i radości sprawiły dzieciom zabawy w wyścigi. Dzielnie się też spisali rodzice, którzy aktywnie włączyli się w zajęcia na lodowisku i pomagali naszym małym łyżwiarzom.  Podsumowaniem zajęć był zdobycie sprawności „Łyżwiarza”. Gratulujemy małym sportowcom!  Czekamy na następne zajęcia na lodowisku!   

  • Zdrowo jem więcej wiem!

    Zdrowo jem więcej wiem!

    Zdobyliśmy główną nagrodę

    w ogólnopolskim projekcie „Zdrowo jem więcej wiem!”

     

    Wraz z rozpoczęciem roku szkolnego uczniowie z klasy II a wraz z opiekunem – wychowawczynią Beatą Winnicką Hul przystąpili do dziesiątej edycji ogólnopolskiego projektu edukacyjnego „Zdrowo jem więcej wiem” i w etapie jesiennym zdobyli główną nagrodę w kategorii klas drugich i trzecich! Organizatorem projektu jest Fundacja Banku Ochrony Środowiska a honorowy patronat nad projektem objęła Pierwsza Dama, Agata Kornahauser-Duda.

    Głównym celem projektu jest wykształcenie u dzieci postaw prozdrowotnych poprzez uczenie zasad zdrowego odżywiania oraz przekazywanie wiedzy na temat produktów służących zdrowiu i produktów dla zdrowia szkodliwych. Ważnym celem jest również uświadomienie związku pomiędzy żywieniem, a występowaniem wielu chorób i dolegliwości oraz podkreślenie roli codziennej aktywności fizycznej w profilaktyce zdrowotnej.

    Etap jesienny poświęcony był tematowi warzyw i owoców oraz aktywności fizycznej. Do projektu przystąpiło wiele szkół z całej Polski, ale ocenionych zostało 380 zespołów uczniowskich z klas drugich i trzecich. Klasa II a zdobyła największą liczbę punktów za wykonanie sześciu zadań konkursowych. Zadania obejmowały specjalnie przygotowane lekcje, konkursy tematycznie powiązane z zajęciami lekcyjnymi i forum dla rodziców, które odbywało się w trakcie wywiadówek. W trakcie realizacji zadań konkursowych nauczyciel opiekun grupy dokumentował ich przebieg, a następnie pisał raporty, które przesyłał organizatorom do oceny. Zespół sędziowski ocenił nasze działania najwyżej spośród wszystkich uczestniczących w projekcie klas II i III!

    W etapie jesiennym wykonaliśmy wspólnie następujące zadania:

    1. Lekcja „Smacznie, zdrowo, kolorowo”
    2. Konkurs „Zagadki owocowo-warzywne”
    3. Lekcja „Każdy uczeń chce zostać Siłaczkiem”
    4. Konkurs „Najciekawsza praca przedstawiająca Order Miłośnika Sportu”
    5. Forum zdrowia „Jak przekonać dziecko do jedzenia warzyw?”
    6. Promocja zdobytej wiedzy i podjętych działań.

    Ponieważ projekt trwa cały rok szkolny i jest podzielony na 3 etapy: jesień, zima oraz wiosna, już przystąpiliśmy do etapu zimowego i czekają nas kolejne zadania do wykonania. Będziemy się starać, by znowu realizować je z radością i sukcesem!

     

    Opiekun

    Beata Winnicka Hul

  • Grudzień 2019 w 6b

    Grudzień 2019 w 6b

    Grudzień dla uczniów, to przede wszystkim Mikołajki, prezenty i choinka. W naszej klasie przegłosowaliśmy pomysł, by prezenty były pod choinkę a na Mikołajki wybraliśmy się do pizzerii „Da Grasso”. Tam uczniowie sami przygotowali wybraną pizzę i bawili się wyśmienicie. 

    Z wielkim zaangażowaniem wałkowali ciasto, układali dodatki i oczekiwali na wypieczenie ich „dzieł”. Następnie z ogromnym apetytem zjedli przygotowane przez siebie danie. Jeszcze wspólna fotka, wręczenie dyplomów i drobne upominki od Mikołaja. Pod koniec grudnia czekało nas duże wyzwanie – konkurs śpiewania przez klasy wylosowanych kolęd. Szybkie przejście do sali na mocno oczekiwaną chwilę, czyli prezenty pod klasową choinką. Krótkie biesiadowanie, słuchanie kolęd i składanie sobie życzeń, dzielenie i się opłatkiem z kolegami, koleżankami, nauczycielami i pracownikami szkoły. Pożegnanie klasowe starego roku, kolejne uściski i życzenia. Wszystko uwieczniliśmy na fotkach, więc zachęcamy do ich oglądania.

                           Wychowawca klasy – Bożena Kawałkowska

  • Piłka siatkowa - dziewczęta starsze

    Piłka siatkowa - dziewczęta starsze

    Dzieczyny na podium!

    Reprezentacja szkoły dziewcząt zdobyła II miejsce w rozgrywkach w piłkę siatkową. Nasza szkoła wszystkie mecze wygrała: z -SP 4, 8, 315. Dziewczyny przegrały tylko jedynie z SP1.

    Najlepszą zawodniczką została Amelia Stasiak.

    Wystąpiłyśmy w składzie: Głogiewicz Natalia, Knap Dagmara, Talaga Sara, Stasiak Amelia, Zawadzka Martyna, Krasik Kinga, Panas Laura, Zawadzka Emilia, Sebastiańska Martyna, Adamowicz Anna, Szczęśniak Maja, Osienienko Oliwia.

  • Wirtualna adopcja psa Radona

    Wirtualna adopcja psa Radona

    Uczniowie klasy III b ze SP nr 6 w Świdnicy pod opieką p. A. Worobiec włączyli się aktywnie do wirtualnej adopcji psa Radona w Schronisku dla Bezdomnych Zwierząt w Świdnicy. Koordynatorami całej tej akcji są rodzice Ani Duszyńskiej - uczennicy klasy III b.

    Wirtualna adopcja polega na wspieraniu naszego pupila poprzez darowizny finansowe.  Jest to wsparcie w profilaktyce weterynaryjnej, czyli dostarczana jest lepszej jakości karma, dedykowana obroża, badania krwi i inne wymagane w leczeniu danego psa czy odrobaczenie lepszymi środkami oraz szczepienia. Jest też możliwy w każdą niedzielę kontakt osobisty ze swoim wirtualnie adoptowanym zwierzęciem. Podczas wizyty wolontariuszka ze schroniska zapozna z podopiecznym, opowie o przekazaniu wsparcia i przekaże informacje na temat danego psa, zorganizuje wyjście na spacer.

    Takie akcje uczą dzieci wrażliwości i postawy jak stać się współodpowiedzialny za zwierzaka, który oczekuje na prawdziwą adopcję, by dostał coś dobrego w czasie oczekiwań na prawdziwy dom. Nasze wspólne zaangażowanie sprawi, że podopieczny Radon będzie oczekiwać na adopcję w bardziej komfortowych warunkach.

  • Spotkanie z dietetykiem z Centrum Dietetycznego Natur House

    Spotkanie z dietetykiem z Centrum Dietetycznego Natur House

    Śniadanie to najważniejszy posiłek dnia.  Zaspokaja ono 25% dziennego zapotrzebowania na energię. Niestety coraz częściej zapracowani Polacy jedzą w biegu lub w ogóle rezygnują ze śniadania, w tym z przygotowywania zdrowej przekąski dla swoich dzieci do szkoły.

    Także drugie śniadanie to dla dziecka bardzo ważny posiłek. W okresie szkolnym ze względu na szybki rozwój fizyczny i psychiczny dzieci potrzebują przede wszystkim energii.

    Właściwie przygotowane drugie śniadanie bogate w węglowodany, wapń, żelazo, cynk, witaminy z grupy B i kwasy tłuszczowe (głównie omega- 3) daje dziecku siłę, zapał do nauki i aktywność fizyczną. Niedobór tych składników powoduje u dzieci w wieku szkolnym drażliwość, nerwowość oraz problemy z koncentracją.

    Z tego też powodu 10 stycznia 2020 roku zorganizowaliśmy, dla uczniów klas czwartych i piątych, spotkanie z panią dietetyk z Centrum Dietetycznego Natur House panią Sandrą Kilian. Uświadomiliśmy dzieciom o co tak naprawdę chodzi w racjonalnym odżywianiu.

    Wierzymy, że dobre przyzwyczajenia żywieniowe wprowadzone w dzieciństwie naturalnie przenoszone są w dorosłość, dlatego tak ważna jest edukacja w tym zakresie. Zdrowe śniadanie to najlepsza inwestycja w zdrowie, jaką możemy zrobić codziennie rano dla siebie i swoich bliskich!

     

    Organizator:

    Małgorzata Sidoruk

  • Dziękujemy!

    Dziękujemy!

    Pomogliście nam spełnić marzenia świąteczne dzieci. Dochód z kiermaszu ciast organizowanego przez Klub Młodych Unicef został przekazany na ratowanie życia dzieci w Nigrze oraz zakup świątecznych prezentów dla potrzebujących uczniów naszej szkoły.

    Z życzeniami radosnych i spędzonych w gronie najbliższych świąt Bożego Narodzenia Klub Młodych Unicef.

  • I Szkolny Konkurs Kolęd

    I Szkolny Konkurs Kolęd

    20 grudnia w naszej szkole w budynku przy ul. Jodłowej odbył się I Szkolny Konkurs Kolęd. W konkursie wzięły udział wszystkie klasy wraz z wychowawcami. Oto wyniki konkursu: I miejsce klasa 8c, II miejsce 7b i III miejsce 8b.Gratulacje!

  • Kartka Świąteczna – Boże Narodzenie – Nowy Rok 2019

    Kartka Świąteczna – Boże Narodzenie – Nowy Rok 2019

    Sukces młodych plastyków w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym!

     

    Komisja oceniająca 428 prac, które wpłynęły z całej Polski na Ogólnopolski Konkurs Plastyczny „Kartka Świąteczna – Boże Narodzenie – Nowy Rok 2019” organizowany przez MDK w Świdnicy, postanowiła przyznać 20 nagród i 52 wyróżnienia. Jak co roku osiem prac stanowi projekt do świątecznej kartki miasta Świdnicy. Cieszymy się ogromnie, że wśród laureatów znaleźli się uczniowie z naszej szkoły przygotowani przez p. Annę Maciejewską, p. Annę Worobiec, p. Joannę Antoniak, p. Beatę Winnicką-Hul, p. Elżbietę Rasiewicz, p. Annę Błaszczyk. Prace plastyczne ukazywały polskie tradycje obchodzenia Świąt Bożego Narodzenia i Nowego Roku.

    21 grudnia 2019 r. w holu świdnickiego teatru wręczono laureatom konkursu plastycznego pamiątkowe dyplomy oraz ciekawe nagrody.

     

    Nagrody otrzymali:

    -Zuzanna Komorowska z klasy 2 a

    -Sara Grońska z klasy 3a

    -Kalina Zięcina z klasy 3b

    -Filip Buras z klasy 3b

     

    Wyróżnienia otrzymali:

    -Weronika Grycel z klasy 2d

    -Olga Kaczor z klasy 2d

    -Pola Sośnicka z klasy 2d

    -Maja Urbaniak z klasy 3a

    -Julia Brulewska z klasy 3a

    -Lena Trzaska z klasy 3b

    Serdecznie wszystkim gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

  • Jasełka szkolne

    Jasełka szkolne

    Magia Świąt i Bożego Narodzenia zawitała do SP 6. Wspólne wigilie, kolędowanie oraz przedstawienie jasełek wprowadziły w nastrój świąt bożonarodzeniowych. Tegoroczne jasełka były okazją na wspólne przeżywanie tych świąt gdyż przedstawienie uczniów klas 3 oraz 5 zostało wzbogacone występem naszych rodziców (byłych absolwentów SP 6)

  • Biesiada świąteczna

    Biesiada świąteczna

    Zapominając o kłopotach dnia codziennego 18 grudnia 2019 r. w pięknie udekorowanej sali w SP 6 w Świdnicy zebrali się uczniowie koła teatralnego „Wesołe żabki” pod opieką p. Anny Worobiec wraz z całymi rodzinami. Wszyscy zasłuchani byli w tradycyjnie, pięknie śpiewane kolędy, będące częścią bożonarodzeniowych jasełek.

    W świąteczny nastrój wprowadzały ciekawie zagrane postacie Świętej Rodziny: Józefa i Maryi. Pastuszkowie zaś i dostojni królowie przybliżyli wszystkim zgromadzonym świąteczny klimat nocy wigilijnej. Dużo emocji i uśmiechu na twarzy wzbudziły anioły przepięknie ubrane w białe, świecące suknie, ozdobione haftami, cekinami, brokatami. Na pochwałę zasługują dynamicznie tańczący pasterze, którzy rozbawili całą widownię. 

    Nastrojowy zaś śpiew kolęd wykonany przez uczestników biesiady, artystów i ich rodzin wywołał wzruszenie i chwile zadumy. Blask kolorowej choinki, zapach świeżej jodły, świerku i sosny pobudził wyobraźnię obecnych i wprowadził w scenerię stajenki betlejemskiej. Atmosfera biesiady sprawiła, że trudno było zakończyć tak uroczyste świętowanie. 

    Miłym akcentem była także w ramach integracji miedzyszkolnej wizyta zaprzyjaźnionej klasy III a ze SP 105 w Świdnicy po opieką p. Danuty Mrugały i p. Ewy Król. Dzieci po obejrzeniu przedstawienia złożyły sobie życzenia i wręczyły upomnek świąteczny. 

    Dzieci z koła teatralnego także przedstawiły jasełka bożonarodzeniowe swoim rówieśnikom z klas 0- III, a podsumowaniem tematyki świątecznej była opisana wyżej Rodzinna Biesiada. 

    Uczestnicy z koła teatralnego „Wesołe żabki wraz z ich opiekunem życzą wszystkim ciepłych, radosnych, zdrowych, a przede wszystkim rodzinnych świąt Bożego Narodzenia oraz w nadchodzącym roku 2020 rozwijania talentów, zainteresowań oraz odnoszenia wielu sukcesów w konkursach szkolnych i międzyszkolnych.

  • Moje wymarzone święta

    Moje wymarzone święta

    Tuż przed świętami Mały Samorząd zorganizował konkurs plastyczny "Moje wymarzone święta". 

    Laureatami konkursu zostali:I miejsceMaja Witkowska z klasy IIb- opiekun p. Joanna AntoniakKalina Zięcina z klasy IIIb- opiekun p. Anna Worobiec

    II miejsceNadia Jóźwiak z klasy Id- opiekun p. Anna JanuśMaria Kała z klasy 0b -opiekun p. Irena KuligKacper Witaszczyk z klasy IIb-opiekun p. Joanna Antoniak

    III miejsceZuzanna Kaczmarczyk z klasy Ic-opiekun p. Jolanta RękasZuzanna Guzek z klasy IIId- opiekun p. Kinga HydzikJulia Biliniewicz z klasy IIIc-opiekun opiekun p. Łucja Puczko

    Wyróżnienia:Kinga Ochman z klasy 0b-opiekun p. Irena KuligLena Kępa z klasy 0b- opiekun p. Irena KuligMagda Bieżyńska z klasy Id- opiekun p. Anna JanuśJakub Kwasek z klasy IIb- opiekun p. Joanna AntoniakHubert Osiak z klasy II d-opiekun p. Anna BiliniewiczMartyna Kępa z klasy III b-opiekun p. Anna Worobiec

    Wszystkim uczestnikom konkursu gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

  • Koncert Kolęd i Pastorałek

    Koncert Kolęd i Pastorałek

    Atmosfera Świąt Bożego Narodzenia sprzyja podniosłemu nastrojowi. Jest to czas, gdy w wielu polskich domach, ale także w wielu miejscach całego świata, grane są i śpiewane kolędy. Dla nas, oczywiście, najpiękniejsze wydają się te polskie, istniejące od wieków w naszej tradycji. O tym mogliśmy się przekonać 16 grudnia br., podczas koncertu, który odbył się w naszej szkole. Wykonawcami kolęd połączonych z pokazami tanecznymi byli uczniowie klas I-III oraz oddziały przedszkolne.

    W czasie koncertu na kiermaszu , który zorganizowały p. Anna Błaszczyk, Elżbieta Surdyca-Stec oraz Irena Kulig można było zaopatrzyć się w stroiki, kartki świąteczne oraz cudowne dekoracje wykonane przez świetlicę szkolną.

    Nad całością koncertu oraz jego przygotowaniem czuwały p. Anna Biliniewicz, Kinga Hydzik . Pani Dyrektor Violetta Skibicka życzyła Wszystkim zebranym zdrowych i pogodnych Świąt pełnych zadumy i miłości. Koncert cieszył się dużym zainteresowaniem publiczności, a przede wszystkim rodziców, nauczycieli, pracowników szkoły i uczniów.

  • Wielki sukces w rozgrywkach tenisa stołowego

    Wielki sukces w rozgrywkach tenisa stołowego

    Piątek 13 grudnia 2019 r. okazał się wyjątkowo szczęśliwy dla naszych tenisistów stołowych. W tym dniu na hali sportowej na Zawiszowie, w ramach współzawodnictwa szkolnego, odbył się turniej tenisa stołowego uczniów klas VII-VIII szkół podstawowych. W tym roku pomimo zmian w systemie rozgrywek, gra każdy z każdym, nasi zawodnicy zajęli I miejsce i tym samym awansowali do zawodów strefowych. Podkreślić należy fakt, iż chłopcy po raz trzeci z rzędu stanęli na najwyższym podium.

    Na ogromne brawa zasługują także dziewczęta, które po raz pierwszy zajęły I miejsce w turnieju. Gratulacje!

    Naszą szkołę reprezentowali: Brajan Biernacki, Kornel Dziedzic, Krystian Tobiasz oraz Agata Karp, Maja Kuźmińska, Wiktoria Olejnik.

    Zawodników do turnieju przygotował pan Tomasz Hołota.

    zdjęcia Waldi Kurek

  • Marzycielska poczta

    Marzycielska poczta

    Nasze przedszkolaki po raz kolejny wzięły udział w ogólnopolskiej akcji ,,Marzycielska Poczta''. Mali uczniowie zapoznali się z profilami chorych dzieci i w tym roku postanowili wysłać świątecznie ozdobione kartki do Nikoli i Michałka.

  • List do Świętego Mikołaja

    List do Świętego Mikołaja

    W grudniu, miesiącu należącym do ulubionego przez dzieci świętego, ale też miesiącu wyczekiwania na Święta Bożego Narodzenia uczniowie mieli możliwość uczestniczenia w konkursie plastyczno - literackim „List do Świętego Mikołaja”.

    Konkurs był przeprowadzony w dwóch kategoriach: - klasy 0-1- praca plastyczna, forma i technika dowolna - klasy II-III praca plastyczno- literacka. Wpłynęło bardzo dużo prac. Uczniowie, postarali się, by każdy list był jak najpiękniejszy, ładnie i starannie napisany i kolorowy.

    Zwycięzcom serdecznie gratulujemy!

     

    Organizatorzy Anna Januś i Jolanta Rękas

  • Projekt e-Twinning Świąteczne kodowanie

    Projekt e-Twinning Świąteczne kodowanie

    W połowie listopada nauczyciele trzech szkół partnerskich: Szkoła Podstawowa nr 6 w Świdnicy, Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Grodziszczu, Szkoła Podstawowa im. M. Kopernika w Pszennie nawiązali kontakt za pomocą platformy TwinSpace, w celu poznania się i stworzenia grupy współpracującej. Celem projektu Świąteczne kodowanie był głównie przyrost wiedzy w zakresie: rozwoju kompetencji językowych, umiejętności informatycznych, rozwoju kompetencji społecznych. Dzieci współdziałały w grupie i zgłębiały wiedzę na temat programowania. Istotne było poszerzenie wiedzy dotyczący kultury obcych krajów i pokonywanie barier w zakresie porozumiewania się w języku obcym. 

    W ramach ustalonych zadań projektowych uczniowie klas 4,  5 i 6 poznali tradycje oraz zwyczaje bożonarodzeniowe w wybranych krajach europejskich, a efektem końcowym było przygotowanie interaktywnych kartek. 

    Największą frajdę sprawiła dzieciom wymiana przygotowanych na lekcjach informatyki kartek świątecznych, prostych gier, programów z wykorzystaniem poznanego słownictwa w języku angielskim i w języku niemieckim, przygotowanych za pomocą języka programowania SCRATCH.

  • Godzina Kodowania

    Godzina Kodowania

    Godzina Kodowania to jedna z największych inicjatyw edukacyjnych na świecie. Jej celem jest zachęcenie - najpierw do poznania programowania, a później do rozpoczęcia nauki i zdobycia podstawowych umiejętności w tym zakresie.W 2019 roku Tydzień Edukacji Informatycznej realizowany jest w terminie 9-15 grudnia.Każdy uczeń powinien mieć możliwość nauki informatyki. Pomaga ona rozwijać umiejętności rozwiązywania problemów, logicznego myślenia i kreatywności. Godzina Kodowania to jednogodzinne wprowadzenie do informatyki, mające na celu pokazanie, że każdy może nauczyć się podstaw i poszerzyć swój udział w obszarze informatyki.

strona:

Aktualności

Kontakt

  • Szkoła Podstawowa nr 6 im. Tysiąclecia Państwa Polskiego w Świdnicy
    58-100 Świdnica
    ul. Wodna 5-7 (budynek A)
    ul. Jodłowa 21 (budynek B)
  • 74 852 05 85 - budynek ul. Wodna
    74 852 31 29 - budynek ul. Jodłowa

Galeria zdjęć