• Ważne wydarzenia 

    • Powołanie do Letniej Akademii Młodych Orłów

     Miło nam poinformować, że Mateusz Politański uczeń klasy sportowej otrzymał powołanie do Letniej Akademii Młodych Orłów Polskiego Związku Piłki Nożnej w terminie 31.07 2022 do 06.08.20022 w Wałbrzychu.

     Serdecznie gratulujemy i życzymy sukcesów!

      

      

     Nowe powołanie do reprezentacji

     Szczególnie miło nam poinformować, że uczeń naszej szkoły - Mateusz Duda z klasy 5c otrzymał powołanie do Reprezentacji U12 Polish Soccer Skills. Jest to ogromne wyróżnienie dla Mateusza, który na obozach organizowanych w 2017 roku wykazał się ogromnym potencjałem piłkarskim oraz motorycznym. Życzymy powodzenia i sukcesów!

      

     Patryk Taratuta powołany do Reprezentacji U 11 Polish Soccer Skills

     Miło nam poinformować, że uczeń naszej szkoły z klasy 4c – Patryk Taratuta został doceniony za swoje osiągnięcia sportowe i jako uzdolniony zawodnik został powołany do Reprezentacji U 11 Polish Soccer Skills.

     Patryk już w grudniu tego roku będzie uczestniczył w zgrupowaniu Reprezentacji w Cetniewie, a na wiosnę 2017 r. będzie brał udział w wyjazdach na sparingi z akademiami klubów Bundesligi, Eredivisie, Primera Division lub Serii A.

     Oficjalne zakończenie sezonu nastąpi w 11 czerwca 2017r. na stadionie PGE Narodowym w Warszawie.

     Jesteśmy dumni z sukcesów Patryka i życzymy mu dalszych sukcesów.

      

     Patryk Paliński powołany do Reprezentacji U11 Polish Soccer Skills

     Z satysfakcją informujemy, że uczeń naszej szkoły, klasy sportowej - 5c,  PATRYK PALIŃSKI dostał powołanie do Reprezentacji U11 Polish Soccer Skills.

     Od 11.12 - 17.12. 2016r. weźmie udział w zgrupowaniu Reprezentacji U11 Polish Soccer Skills w Cetniewie, a na wiosnę 2017 r. w sparingach z akademickimi klubami Bundesligi, Eredivisie, Primera Division. W czerwcu nastąpi oficjalne zakończenie sezonu
     na stadionie PGE Narodowym w Warszawie.

     Gratulujemy Patrykowi tak ogromnego wyróżnienia i życzymy dalszych sukcesów sportowych.

      

     Piękna przygoda młodych świdnickich piłkarzy

     Ze znakomitym jedenastym miejscem i całą masą niezapomnianych wrażeń wrócili uczniowie Szkoły Podstawowej nr 6 w Świdnicy i piłkarze Polonii-Stali z rozgrywanego w Warszawie XVI edycji Turnieju Piłkarskiego „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku”.

     Turniej „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” to największe rozgrywki dla dzieci w wieku szkolnym w Europie. Organizatorem turnieju jest Polski Związek Piłki Nożnej, a głównym sponsorem od dziesięciu lat jest firma Tymbark. Celem imprezy jest zachęcanie uczniów szkół podstawowych do uprawiania sportu, wyłanianie piłkarskich talentów oraz spełnianie dziecięcych marzeń. Turniej był początkiem piłkarskiej przygody dla wielu obecnych reprezentantów Polski różnych kategorii wiekowych: m.in. Arkadiusza Milika, Piotra Zielińskiego, Bartosza Salamona, Marcina Kamińskiego, Tomasza Kędziory czy Bartosza Bereszyńskiego.

     Finałowe rozgrywki szesnastej edycji zawodów od 30 kwietnia do 2 maja odbyły się w Warszawie.

     Chłopcy trenowani przez Mariusza Krupczaka i Sebastiana Ratajczaka trafili do bardzo silnej grupy razem z piłkarzami z województw mazowieckiego, śląskiego i zachodniopomorskiego. Po porażkach 0:3 z Pomorzem Zachodnim i 2:4 z Mazowieckim, a także zwycięstwie 5:3 z województwem śląskim zajęli trzecie miejsce w grupie i zapewnili sobie grę w fazie 9-16. Tam przyszedł czas na dwie wygrane – 2:0 z Wielkopolską i 3:1 ze Śląskiem oraz porażkę 1:3 z województwem podkarpackim. Te wyniki dały jedenastą pozycję w skali kraju w kategorii dwunastolatków. Rezultat fantastyczny biorąc pod uwagę, że w tegorocznej edycji imprezy wystartowało kilkanaście tysięcy drużyn z całego kraju.

     Świdniccy piłkarze zagrali w kładzie: Leśniak, Kosakowski, J. Solarz, Norkiewicz, Przyborowski, Kmiecik, Gliwa, Ratajczak, Matuszkiewicz, M. Solarz, Jezierski, Nowak.

     Tekst i zdjęcie pochodzą z portalu www:ws-24.pl /5.05.2016r./

     tymbark16

      

     Maciej Kmiecik reprezentantem Polski Polish Soccer Skills

     Miło nam poinformować, że uczeń klasy Vc (zawodnik Polonii Stal Świdnica) Maciej Kmiecik w lipcu wziął udział w obozie piłkarskim Polish soccer Skills.

     Dzięki ciężkiej pracy Maciek osiągnął bardzo dobre wyniki w czasie testów i znalazł się wśród 18 najlepszych zawodników danego rocznika, otrzymując powołanie do Reprezentacji Polski Polish Soccer Skills U11 na sezon 2015/2016. W dniach 25-28 września 2015r. Maciek przebywał w Monachium, gdzie rozegrał gry kontrolne z rówieśnikami. Główną atrakcją było spotkanie z Robertem Lewandowskim.

     Gratulujemy i życzymy powodzenia

      

     Marzenia się spełniają

     Uczeń naszej szkoły z klasy 4c, grający na codzień w klubie Gryf Świdnica, Oskar Leśniak  wraz z reperzentacją Dolnego Śląska, zwyciężył w finale turnieju "Z podwórka na stadion o Puchar TYMBARKU". To nieoficjalne mistrzostwa Polski w kategorii U-10.  Finał turnieju został rozegrany na Stadionie Narodowym w Warszawie. Podczas tego meczu reprezentacja Dolnego Śląska pokonała Warmię i Mazury 2-0.

     W nagrodę Oskar wraz z pozostalymi reprezentantami obejrzy na żywo mecz Niemcy - Polska w Hamburgu.

      

     Gościliśmy piłkarza ekstraklasy Janusza Gola

     18 grudnia 2013 r. w naszej szkole zawitał znany piłkarz. Dzięki prezesowi klubu sportowego „Gryf”, uczniowie klas sportowych o profilu piłka nożna, mieli możliwość poznania piłkarza Janusza Gola. Całe spotkanie było prowadzone przez dziennikarza „Wiadomości Świdnickich”.

        Janusz Gol (ur. 11 listopada 1985 w Świdnicy) – polski piłkarz grający na pozycji defensywnego pomocnika w Amkarze Perm. W 2007 roku zdobył z amatorską reprezentacją Puchar Regionów UEFA. Swoją piłkarską karierę rozpoczynał w miejscowych klubach Świdnicy (Sparta i Polonia), w 2008 roku przeszedł do GKS-u Bełchatów. W ekstraklasie zadebiutował 8 sierpnia 2008 roku w meczu z Lechem Poznań wchodząc na ostatnie 15 minut. Pierwszą bramkę w najwyższej polskiej klasie rozgrywkowej zdobył na początku maja 2009 roku w spotkaniu z Polonią Bytom. W 2011 roku został zawodnikiem Legii Warszawa. W sezonie 2011/2012 wywalczył z Legią Puchar Polski oraz awansował z nią do fazy 1/16 Ligi Europy. W sezonie 2012/2013 wywalczył z Legią Mistrzostwo i Puchar Polski. 25 lipca 2013 roku podpisał dwuletni kontrakt z rosyjskim Amkarem Perm.

        Pan Janusz Gol w trakcie spotkania opowiedział o swojej karierze sportowej. Młodzi adepci dostali wiele cennych wskazówek dotyczących treningów. Uczniowie mieli ponadto możliwość zadawania pytań gościowi. Znany piłkarz przypomniał również uczniom o tym, że w ich wieku nauka jest najważniejsza. Pod koniec spotkania każdy z uczestników otrzymał autograf.

      

      

     Spotkanie z siatkarką Dorotą Świeniewicz

     W piątek 8 listopada 2013r. w naszej szkole pojawiła się znana postać ze świata sportu - Dorota Świeniewicz.

     Dorota Anna Świeniwicz to była polska siatkarka grająca na pozycji przyjmującej. Reprezentantka Polski w latach 1991−2009, w której rozegrała 325 spotkań. Od lutego 2013 roku asystentka trenera Jacka Pasińskiego w Sparcie Warszawa. Mistrzyni Europy z 2003 i 2005 roku. Uznana najbardziej wartościową zawodniczką mistrzostw w Chorwacji oraz najlepszą siatkarką Europy 2005 roku. Zakończyła karierę w lutym 2012 roku, odchodząc w trakcie rozgrywek z drużyny Atomu Trefla Sopot. Postanowieniem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Aleksandra Kwaśniewskiego z dnia 22 listopada 2005 roku została odznaczona Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski. Honorowa Obywatelka Miasta Świdnica. Dorota Świeniewicz urodziła się w Głuszycy od najmłodszych lat mieszkała w Świdnicy, gdzie stawiała pierwsze siatkarskie kroki w miejscowej Polonii. Andrzej Ząbek, który był pierwszym trenerem Doroty tak wspomina początki jej kariery: „Na początku był płacz i zgrzytanie zębów. Dopiero po jakimś czasie Dorota przekonała się do siatkówki i nie można było jej zgonić z boiska”.

     Dziewczynki z klas sportowych 5c i 6c miały możliwość poznać Panią Dorotę Świeniewicz, która opowiedziała o swojej karierze sportowej oraz o swoich początkach z piłką siatkową. Praktycznym uzupełnieniem spotkania był mini trening, podczas którego siatkarka pokazała wiele interesujących i nieznanych dotąd ćwiczeń z piłką. Młode adeptki piłki siatkowej z „szóstki” wyniosły wiele ze spotkania. Cenne wskazówki dotyczące treningów siatkarskich zapewne przydadzą się podczas niejednego meczu. Każda z dziewcząt otrzymała pamiątkowe zdjęcie z autografem siatkarki.

      

     Wielki sukces naszych młodych piłkarzy

     Gryfiacy wicemistrzami Polski!

     Wielki sukces zapisali na swoje konto młodzi piłkarze Gryfa Świdnica i ich trenerzy z Mariuszem Krupczakiem na czele. Po kilkumiesięcznych zmaganiach młodzi świdniczanie dotarli do finału prestiżowego turnieju „Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarka”, faktycznych Mistrzostw Polski dziesięciolatków. Na turnieju w Gdyni spisali się znakomicie, zajmując drugie miejsce. Do zwycięstwa i nagrody głównej – wyjazdu na październikowy mecz Anglia – Polska na Wembley zabrakło bardzo niewiele.

     Była kupa łez i dramacik dla tych młodych chłopaków, ale my jako trenerzy jesteśmy bardzo zadowoleni. Chłopcy zagrali fantastyczny turniej, rozkręcali się z meczu na mecz i w opinii obserwatorów w finale byli zespołem lepszym. Mieli swoje szanse, ale ich nie wykorzystali – komentuje dumny szkoleniowiec Gryfa Mariusz Krupczak.

     Finałowy turniej z udziałem szesnastu zespołów od 13 do 15 września odbywał się w Gdyni. Regulamin turnieju stanowił, że po finale wojewódzkim zwycięski zespół zmieniał szyld na reprezentację swojego regionu, a do składu na finał krajowy można było dokooptować sześciu zawodników z innych drużyn. – Razem z trenerem Piotrem Kwiatkowkim musiałem podziękować sześciu chłopakom z Gryfa i wziąć na ich miejsce innych zawodników. Może trochę szkoda, ale taki był regulamin – komentuje Mariusz Krupczak. – Tak czy inaczej chłopaki przeżyli wspaniałą przygodę i na pewno nie zapomną tych chwil do końca życia – dodawał.

     W fazie grupowej Dolnoślązacy zremisowali 1:1 z Łodzią, pokonali 2:1 Śląsk oraz ulegli 1:3 Warmii i Mazurom. Porażka ta nie miała już jednak wpływu na wyjście z grupy. W następnym etapie nasz zespół pokonał 3:1 zachodniopomorskie, a w półfinale ograł 2:1 kujawsko-pomorskie. W decydującej batalii naprzeciw gryfiaków i ich kolegów znów stanęli chłopcy z Łodzi. Górą, 2:1 byli rywale.

     Kadra Dolnego Śląska: Fabian Tragarz, Oskar Leśniak, Hubert Konstanty, Mateusz Trzciński, Kasawery Istelski, Rafał Dzidek (wszyscy Gryf Świdnica), Radosław Cielemęcki (Górnik, były zawodnik Gryfa) Kamil Kulik, Patryk Kusztal, Bartosz Karbowiak (wszyscy UKS Javoria), Filip Dymitruk (MKP Wołów), Bartosz Kraiński (Zagłębie Lubin).

      

     Szerzej o turnieju na stronie pzpn: http://pzpn.pl/index.php/Grassroots/Turniej-Z-podworka-na-stadion-o-Puchar-Tymbarku/Aktualnosci/Poznalismy-zwyciezcow-13.-edycji

      

     Gryfiacy nagrodzeni przez włodarzy Świdnicy

     Z nieskrywaną radością i dumą pragniemy poinformować, iż po raz kolejny zawodnicy Gryfa zostali laureatami nagród za wyniki sportowe, coroczne przyznawanych przez Gminę Świdnica wyróżniającym się sportowcom i działaczom sportowym. 23 czerwca 2013 (niedziela) o godz.17.00 w czasie obchodów Święta Dzika na scenie na świdnickim Rynku z rąk Prezydenta Miasta Świdnica nagrody za wyniki i osiągnięcia sportowe w roku 2012 odbiorą

     MARCEL ŻUKOWSKI oraz DAWID HANC

     WIEKIE BRAWA I SERDECZNE GRATULACJE !!!

      

     I miejsce Mateusza Trzcińskiego

     Z dumą informujemy, iż nasz uczeń z klasy IVc Mateusz Trzciński wraz ze swoją drużyną piłkarską z klubu GRYF Świdnica  zajął I miejsce w Finale Wojewódzkim XIII Turnieju "Z podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku". Mateusz ma 10 lat i gra w kategorii U10. Wygrana powoduje, że drużyna zakwalifikowała się do finału ogólnopolskiego w Warszawie. Serdeczne gratulacje.

      

      

      

     Warsztaty piłkarskie z Remigiuszem Jezierskim i Dariuszem Sztylką

     20 listopada  w Szkole Podstawowej nr 6 odbyły się warsztaty piłkarskie dla uczniów klas sportowych  Szkoły Podstawowej nr 6, Gimnazjum nr 3 i Gimnazjum nr 4.

     Warsztaty prowadzone były przez renomowanych trenerów II klasy, byłych wybitnych piłkarzy wrocławskiego Śląska: Remigiusza Jezierskiego i Dariusza Sztylkę oraz  Jarosława Lato.

     Zadaniem warsztatów piłkarskich było promowanie aktywnego trybu życia oraz edukacja piłkarska młodych sportowców.  Spotkanie składało się z trzech części. W pierwszej teoretycznej goście przekazali młodym piłkarzom wskazówki, pozwalające zupełnie inaczej, fachowo, spojrzeć na zagadnienia dotyczące piłki nożnej, a także odpowiadali na wiele pytań  uczniów. W drugiej części odbył się trening  klas: czwartych i piątej ze Szkoły  Podstawowej nr 6 na Orliku.

     W trzeciej części rozegrano mecz między uczniami Gimnazjum nr 3 i Gimnazjum nr 4.

     Dla dzieci było to wielkie przeżycie!

     Trening z Dariuszem Sztylką i Remigiuszem Jezierskim! Jeszcze nie tak dawno kopali piłkę w Śląsku Wrocław, a już dziś i Oni mogli rywalizować z nimi ramię w ramię. Było dużo zabawy, wiele atrakcji, ale także trochę wylanego potu. Dzieci wykonywały wszystkie ćwiczenia precyzyjnie i sumiennie. Był to wysiłek fizyczny, dlatego też dla uczestników warsztatów przygotowano poczęstunek, który pomógł w dobrej kondycji dotrwać do końca spotkania. Najmłodsi mogli uczyć się gry w piłkę nożną od byłych gwiazd wrocławskiego Śląska. Emocje towarzyszyły im w każdej minucie.

     Zmagania uczniów obserwowali:  Kierownik Referatu  Pani Danuta Nowicka,  Dyrektor Departamentu Edukacji i Kultury Pan Tadeusz Niedzielski, Radny RM Pan Lesław Żurek, Prezesi Klubu „Gryf”: Pan Radosław Żukowski i Pan Dariusz Jaworski, Dyrektorzy Szkół: Pani Violetta Skibicka, Pani Jolanta Giergiczna–Siwkin i Pan Tomasz Całka oraz trenerzy klas  sportowych: Pani Violetta Zapart, Panowie: Sebastian Błaszczyk, Tomasz Idziak,  Bartosz Kulig, Radosław Szelecki.

     Wielką atrakcją dla uczestników warsztatów piłkarskich było spotkanie z piłkarzami Śląska.  Wszystkie dzieci otrzymały upragniony autograf, i pamiątkowe zdjęcia.

     Uczniowie klas sportowych dziękują  Dyrektorowi Departamentu Edukacji i Kultury Panu Tadeuszowi Niedzielskiemu, dzięki któremu odbyły się warsztaty.

       

  • Kontakty

   • Szkoła Podstawowa nr 6 im. Tysiąclecia Państwa Polskiego w Świdnicy
   • magda.werner@vp.pl - administrator strony
   • 74 852 05 85 - budynek ul. Wodna 74 852 31 29 - budynek ul. Jodłowa
   • 58-100 Świdnica ul. Wodna 5-7 (budynek A) ul. Jodłowa 21 (budynek B) Poland
   • d.zurman.z-cadyrektora@sp6.swidnica.pl m.eszwowicz.z-cadyrektora@sp6.swidnica.pl v.zapart@sp6.swidnica.pl
   • Skrytka na Platformie Usług Administracji Publicznej (ePUAP): /SP_6_Swidnica/SkrytkaESP
  • Logowanie

 • Nasze media społecznościowe