• Piłka nożna halowa dziewcząt
     • Piłka nożna halowa dziewcząt

      28.03.2022

      28 marca odbył się turniej halowej piłki nożnej dziewcząt w ramach współzawodnictwa szkolnego Nasza żeńska drużyna w składzie: Julia Biliniewicz, Zofia Malczyk, Zofia Przyborowska, Aniela Łuczak, Kalina Zięcina, Hanna Lipińska, Zofia Chodorowska, Zuzanna Idziak, Wiktoria Jankowska, Wiktoria Misiel -  zajęła świetne drugie miejsce.

      Najlepszą zawodniczką drużyny wybrana została Zosia Przyborowska

    • Wizyta w Bibliotece Miejskiej
     • Wizyta w Bibliotece Miejskiej

      24.03.2022

      Uczniowie klasy II b wraz ze swoją wychowawczynią p. Anną Worobiec 22.03.2022 r. wybrali się do Miejskiej Biblioteki Publicznej w Świdnicy. Tematyką przewodnią warsztatów czytelniczych była pora roku wiosna. Pani bibliotekarka przeczytała dzieciom fragmenty książki o borsuku, który czekał na wiosenny spacer. Uczniowie aktywnie brali udział w zajęciach, odpowiadali na pytania, rozwiązywali zagadki na temat oznak wiosny w przyrodzie (kwiatów, drzew, ptaków, zwierząt). Podsumowaniem zajęć było wykonanie pracy technicznej dotyczącej wiosny. Powstała piękna wyklejanka z gotowych elementów „Pierwszy kwiat wiosenny-przebiśnieg”.

      Warsztaty były przeplatane zajęciami ruchowymi z chustą animacyjną, które wniosły dużo radości i ekscytacji. Wiele emocji było także przy zabawach, w których dzieci  wykazywały się umiejętnością celności rzutkami i piłeczkami do odpowiednich, kolorowych  pojemników. Na koniec warsztatów pani bibliotekarka zapoznała wszystkich z głównymi działami biblioteki oraz zasadami korzystania z wypożyczalni dla dzieci i młodzieży.

      W trakcie wizyty uczniowie oglądali mnóstwo książek ulokowanych w poszczególnych działach, ale największym zainteresowaniem cieszył się dział „Literatura dla dzieci”. Dużą radość sprawiło im oglądanie różnego rodzaju pozycji z trójwymiarowymi ilustracjami, atlasów o roślinach, zwierzętach i dinozaurach. Wiele emocji wywołały książki Minecrafta. Dzieci dowiedziały się także, w jaki sposób wypożycza się książki, i jak należy o nie dbać. Niektórzy próbowali nawet czytać ich fragmenty.

      Dla wielu była to pierwsza, ale nie ostatnia wizyta w bibliotece.  Niespodzianką były pamiątkowe biblioteczne zakładki  oraz pamiątkowe zdjęcia. Uczniowie wracali do szkoły pełni wrażeń oraz przekonani, że wrócimy tu niebawem na następne warsztaty biblioteczne.

    • Pierwszy Dzień Wiosny w klasach 1- 6
     • Pierwszy Dzień Wiosny w klasach 1- 6

      24.03.2022

      Wiosna to najpiękniejsza pora roku, dlatego Pierwszy Dzień Wiosny jest bardzo radosny i wyczekiwany przez wszystkie dzieci. 21 marca 2022 roku uczniowie z klas I-III ciekawie i kolorowo przebrali się za Wiosnę wykazując się ogromną pomysłowością i oryginalnością strojów. W pomieszczeniach różnych klas odbył się pokaz mody wiosennej. Dzieci radośnie prezentowały swoje stroje. Powitanie wiosny było niezwykle barwne i wesołe! Ciekawym wiosennym akcentem było malowanie kolorową kredą na boisku szkolnym barwnego wiosennego dywanu przez poszczególne klasy pod opieką wychowawców. Uczniowie przedstawili kolorowe prace plastyczne ukazujące budzącą się do życia przyrodę. Aktywnie też włączyła się grupa przedszkolna.

      Wybrano też Miss i Mistera Wiosny:

      Klasa Ia - Julia Suchanek i  Michał Michalczuk

      Klasa Ib - Julia Wąsik i Oliwier Kica

      Klasa Ic - Weronika Bielińska i Kacper Kica

      Klasa Id - Halina Wójcik i Jan Jarno

      Klasa IIa - Zuzanna Wróblewska i Dymitr Mojsiuk

      Klasa IIb - Maria Kała i Tomasz Naleśnik

      Klasa IIc - Inga Przybylska i Mieszko Korona

      Klasa IIIc - Nicola Ciosek i Bartosz Kołakowski

      Klasa IIId - Magdalena Bieżyńska i Maja Madej

      Gratulujemy wszystkim wyróżnionym uczniom !!!

      Dziękujemy wszystkim dzieciom i rodzicom za zaangażowanie w przygotowanie pięknych strojów.

      Opiekunowie Samorządu klas I-III uwidocznili na pamiątkowych zdjęciach wspaniałą atmosferę, która towarzyszyła dzieciom podczas powitania wiosny.

      Witaj więc Wiosno wśród nas i pozostań z nami na długi czas!

    • Przebudzenie Wiosny - konkurs plastyczny
     • Przebudzenie Wiosny - konkurs plastyczny

      23.03.2022

      Z okazji Pierwszego Dnia Wiosny odbył się szkolny konkurs plastyczny pt. „Przebudzenie Wiosny” zorganizowany przez Samorząd klas I-IIII pod opieką p. Anny Worobiec i p. Haliny Styrny. Celem konkursu była popularyzacja tematyki wiosennej, uwrażliwianie na piękno przyrody, pobudzenie wyobraźni plastycznej, kreatywności oraz możliwości zaprezentowania swoich umiejętności i uzdolnień plastycznych na forum szkoły.

      Na konkurs napłynęło wiele wspaniałych prac. Najciekawsze prace zostały nagrodzone i zaprezentowane na wystawie szkolnej.

      Klasy I-III

      I miejsce

      Anna Rupnowska

      Marta Przybysz

      Lilli Połochajło

      II miejsce

      Gabriela Sasnal

      Kinga Ochman

      Izabela Synowska

      Magdalena Wyszyńska

      III miejsce

      Jagoda Banasik

      Nel Mleko

      Julia Sujka

      Wyróżnienia

      Martyna Trzaska

      Bartosz Głogowski

      Zofia Januszko

      Hanna Mielcarek

      Laureatów do konkursu przygotowali nauczyciele: p. Joanna Antoniak, p. Kinga Hydzik, p. Jolanta Rękas, p. Halina Styrna, p. Anna Worobiec, p. Jolanta Makowska-Wróbel, p. Anna Januś.

      Składamy wszystkim nagrodzonym gratulacje i życzymy dalszych sukcesów!

    • GeniBot w zerówce
     • GeniBot w zerówce

      23.03.2022

      #UczymyDzieciProgramować to ogólnopolski program, w którym bierzemy udział. Dzisiejsze zajęcia budziły duże zainteresowanie i ciekawość, ponieważ przedszkolaki poznały nowego robota zwanego "GeniBot". To niezwykle uniwersalny, wyposażony w wiele funkcji robót edukacyjny do nauki programowania. Otwiera dzieciom drzwi do świata nowoczesnych technologii. Zachęca do eksperymentowania i poszukiwania kreatywnych rozwiązań. Podczas dzisiejszych zajęć, zadaniem zerówkowiczów, było zaprogramowanie robota w taki sposób, żeby przesunął grafiki przedstawiające symptomy wiosny na grafikę obrazująca aktualna porę roku. Zadanie zostało wykonane, oczywiście nie obyło się bez pomyłek i śmiechu.

    • Roboty w 3d
     • Roboty w 3d

      21.03.2022

      W piątek 18 marca uczniowie klasy 3D na zajęciach technicznych samodzielnie wykonywali roboty. W swoich pracach wykorzystali przedmioty z recyklingu. Było dużo zabawy, ale również współpracy i pomocy koleżeńskiej. Zobaczcie jakie piękne wyszły!

    • Wiosenne śpiewanie
     • Wiosenne śpiewanie

      20.03.2022

      W związku z długo wyczekiwaną wiosną odbył się w naszej szkole konkurs „Wiosenne śpiewanie i inna muzyka”. Był on adresowany do uczniów klas I- III, a zorganizował go samorząd klas młodszych. Celem konkursu była promocja różnych talentów, uwrażliwianie na muzykę, zachęcenie do udziału w muzycznych projektach. Konkurs odbywał się w dwóch kategoriach, wokalnej i instrumentalno-tanecznej. Wzięło w nim udział 30 wykonawców, w tym 3 uczennice z Ukrainy. Dekoratorki z klasy 2a dumnie zawiesiły flagi Ukrainy i Polski, bo wspieramy Ukrainę. Po długich obradach ustalono, że
      laureatami zostali następujący uczniowie:

      Kategoria instrumentalno- taneczna

      I miejsce Ksenia Ishchenko – taniec

      II miejsce Oliwia Kurzawa – gra na keyboardzie

                        Hanna Suszek – gra na flecie

      III miejsce Laura Kania – gra na gitarze

      Kategoria wokalna

      I miejsce – zespół „Różyczki”

                          zespół „Wiosenki”

      II miejsce zespół „Kwiatuszki”

                        zespół „Violinki”

      III miejsce zespołu „Nutki”

      Piękna prezentacja uczniów nawiązująca do wiosny przywołała nową ciepłą porę roku. Była też radość z uczestnictwa, wsparcie dla uczniów z Ukrainy. Wykonawcy z Polski i Ukrainy wspaniale się zaprezentowali. Poziom był wysoki. Brawo!
      „Czarnym koniem” konkursu okazała się uczennica z Ukrainy Ksenia, która na zajęciach muzycznych u p. Haliny Styrny przygotowała taniec „Wiosenny Dżajf”.

      Laureatów do konkursu przygotowali nauczyciele: p. Joanna Antoniak, p. Jolanta Rękas, p. Halina Styrna, p. Anna Worobiec.

      Wszystkim uczestnikom  serdecznie gratulują i zapraszają do kolejnego projektu organizatorki, panie Halina Styrna i Anna Worobiec.

    • Biblioteka szkolna prezentuje wywiad z nauczycielem wychowania fizycznego Panią Justyną Curyl
     • Biblioteka szkolna prezentuje wywiad z nauczycielem wychowania fizycznego Panią Justyną Curyl

      16.03.2022

      - Chciałybyśmy porozmawiać z Panią o pierwszej książce jaką w całości Pani przeczytała w dzieciństwie lub tej, która najbardziej się Pani podobała i być może została na zawsze w pamięci. Czy pamięta Pani taką książkę?

      - Oczywiście że pamiętam, ale dziś chciałabym wam opowiedzieć o książce, która utkwiła mi dość głęboko w pamięci. Przeczytałam ją stosunkowo niedawno. Tak ogólnie w swoim życiu oprócz różnych lektur szkolnych, udało mi się też przeczytać kilka książek z tzw. literatury kobiecej. Ale wróćmy do książki, która ostatnio bardzo mi się spodobała. Napisał ją były zawodnik piłki ręcznej, który grał także w reprezentacji Polski a nazywa się Grzegorz Tkaczyk. Współautorami są Dariusz Faron oraz Wojciech Demusiak

      - Jaki był jej tytuł?

      - „Grzegorz Tkaczyk. Niedokończona gra”.

      - Ile miała Pani lat, gdy ją czytała?

      - 27.

      - Kto ją Pani polecił, lub jak to się stało, że akurat ta książka znalazła się w Pani rękach?

      - Książkę dostałam na urodziny. Wcześniej już o niej słyszałam bo moi koledzy trenerzy już ją przeczytali i bardzo mi ją polecali.

      - Czy pamięta Pani imiona głównego/głównych bohaterów?

      - Tak, przede wszystkim Grzegorz Tkaczyk oraz cała jego drużyna z tamtych czasów (Drużyna Reprezentacji Polski łącznie z trenerem Wentą, który był ich trenerem w klubie „Vive Kielce”).

      - Czy identyfikowała się Pani z nim?

      - Tak, oczywiście. Grałam i gram nadal w piłkę ręczną, dlatego też bardzo się nią interesuje do tej pory. Jest to główny powód dla którego chciałam przeczytać  jak z jego perspektywy to wszystko wyglądało; czyli  jego życie z piłką ręczną.

      - O czym była ta książka? Prosimy krótko opowiedzieć.

      - Książka przedstawia przeróżne fakty związane z piłką ręczną tego właśnie piłkarza. Nie brakuje w niej śmiesznych historii na temat zgrupowań czy treningów.

      - Czy książka była kolorowa, miała dużo ilustracji? 

      - Jest w niej parę zdjęć; z tego co pamiętam są to zdjęcia z różnych meczów oraz grupowe.

      - Czy długo ją Pani czytała?

      - Chyba nie. Wzięłam ją na obóz narciarski. Wieczorami czytałam ją po kilka stron i tak mi się udało przeczytać w całości.

      - Czy ktoś z Pani rówieśników także ją czytał?

      - Tak, jak już mówiłam wcześniej przeczytało ją wielu moich kolegów trenerów.

      - Ile razy przeczytała Pani tę książkę?

      - Na razie tylko raz.

      - Czy poleciłaby Pani tę książkę komuś do przeczytania lub dzisiejszym dzieciom?

      - Dzieciom może nie, ale młodzieży lub osobom starszym tak. Przede wszystkim polecam ją tym, którzy interesują się piłką ręczną lub ogólnie wszystkim sportowcom.

      - Czy lektura tej książki zachęciła Panią do czytania innych książek?

      - Tak, szczególnie biografii.

      - Czy może przychodzi Pani do głowy jakaś anegdota, związana z tą książką?

      - Ojej, chyba nie.

      - Wiemy, że do tej pory gra Pani w piłkę ręczną;  jest to Pani pasją. Kiedy to się zaczęło?

      - Zaczęło się już w szkole podstawowej. Uwielbiałam się ruszać, grać w różne gry zespołowe. Początkowo zakochana byłam w piłce siatkowej i ten sport przez jakiś czas trenowałam, ale moja koleżanka namówiła mnie na trening piłki ręcznej. Spróbowałam, spodobało mi się i tak już zostałam z tą dyscypliną aż do dziś. Przez te kilkanaście lat trenowałam i grałam w różnych klubach, ale największe sukcesy osiągnęłam wraz z drużyną Pogoni Handball Szczecin. Mam na swoim koncie trzy złote medale Akademickich Mistrzostw Polski wywalczone z drużyną Uniwersytetu Szczecińskiego. Obecnie trenuję i gram w II lidze w zespole z Dzierżoniowa.

      - A jaką jeszcze dyscyplinę sportu lubi Pani najbardziej?

      - Tak jak już wspomniałam piłka siatkowa była i jest dla mnie ważna, bardzo lubię w nią grać.

      - Dziękujemy serdecznie za udzielenie wywiadu.

      - Bardzo dziękuję dziewczyny.

       

       

      Wywiad przeprowadziły Wiktoria Drzęźla i Zuzanna Babiarz z klasy 7E

    • Dzieci uczą rodziców
     • Dzieci uczą rodziców

      12.03.2022

      #DzieciUcząRodziców

      Podczas szóstej lekcji w ramach trzeciej edycji ogólnopolskiej akcji edukacyjnej „Dzieci uczą rodziców” uczniowie dowiedzieli się czym są kontynenty i oceany, a także nieco bliżej poznały kilka państw. Lekcja pokazała dzieciom jak niezwykła jest nasza planeta Ziemia i jakie fascynujące miejsca na Ziemi stworzył człowiek.

      Uczniowie odbyli edukacyjną wirtualną podróż po świecie, by poznać kilka ciekawostek. Dowiedziały się skąd pochodzi pizza oraz w jakim kraju powstały manga i anime. Wiedzą już, gdzie mieszkają kangury, pingwiny i jakie jest największe zwierzę świata. Była to cudowna podróż dookoła świata, która bardzo podobała się dzieciom.

    • Tenis stołowy klas 5-6
     • Tenis stołowy klas 5-6

      09.03.2022

      9 marca nasza szkoła wzięła udział w międzyszkolnych rozgrywkach w tenisie stołowym klas 5-6.

      Nasi reprezentanci: Hanna Adamska, Hanna Lipińska, Michał Hajduga, Franek Jeziorny jako "debiutanci" w tej dyscyplinie mieli bardzo trudne zadanie.

      Udało im się rozegrać bardzo wyrównane mecze, jednak rywale mieli większe doświadczenie.

      Ostatecznie dziewczęta zajęły III miejsce a chłopcy V.

      Gratulujemy zawodnikom! Wiemy, że jest w nich potencjał i w przyszłym roku będzie lepiej!

    • Dzień Kobiet w klasie IIb oraz na świetlicy z klasą Ib
     • Dzień Kobiet w klasie IIb oraz na świetlicy z klasą Ib

      08.03.2022

      8 marca 2022 r. z okazji Dnia Kobiet  nie zapomnieliśmy o miłych dziewczynkach z klasy IIb oraz ze świetlicy z klasy Ib. Chłopcy składali życzenia, nie obyło się bez cukierków, lizaków i drobnych upominków. Wykonali również piękne, kolorowe laurki, w które włożyli wiele pracy, zaangażowania i ciekawych pomysłów. Zaśpiewali swoim koleżankom tradycyjne Sto lat! Z dziewczęcych buź uśmiech nie schodził przez calutki dzień, a chłopcy byli przemili, uczynni i sympatyczni.

      Wszystkie dziewczynki dziękowały chłopcom za życzenia, prezenty, przepiękne laurki  i promienny uśmiech. Ten dzień był doskonałą okazją do integracji grupy klasowej. Dzieci śpiewały piosenki oraz bawiły się w kalmbury i odgadywanie zagadek. Wesołą zabawę uwidoczniliśmy na załączonych zdjęciach.

    • Spotkanie w bibliotece
     • Spotkanie w bibliotece

      07.03.2022

      Dzisiaj, uczniowie z klasy 1a i 1c, zostali oficjalnie przyjęci do grona czytelników biblioteki naszej szkoły. Z zaciekawieniem słuchali zasad, których powinni przestrzegać podczas czytania i przeglądania książek. Okazało się, że półki w bibliotece są pełne "niesamowitości".

      Dzieci z dumą wybierały bajki, komiksy, opowieści o świecie, które będą mogły same przeczytać, bo przecież już potrafią...

      Tak, tak...

      Nasze pierwszaki już potrafią czytać, więc od dzisiaj, mogą nurkować wśród książek i poznawać samodzielnie niesamowity świat, baśnie i historie ze wszystkich świata. Jeśli tylko zechcą.

      W prezencie otrzymały książkę "Pierwsze abecadło", w której znajdują się wiersze i opowiadania wielu wspaniałych pisarzy, np. Janusza Korczaka, Małgorzaty Musierowicz czy Tadeusza Kubiaka.

      Dziękujemy Pani Lucynce Puczko za piękną lekcję.

       

      Wychowawczynie:

      Agnieszka Figiela Anna Biliniewicz

    • Mali badacze- eksperymenty w oddziale przedszkolnym
     • Mali badacze- eksperymenty w oddziale przedszkolnym

      03.03.2022

      Dzieci już od urodzenia są ciekawskimi odkrywcami i badaczami. Zdobywają wiedzę poprzez działanie. Działania badawcze są kreatywne, dzięki czemu dzieci poszerzają swoją wiedzę, uruchamiają wyobraźnię, koncentrację uwagi, spostrzegawczość i wytrwałość, zachęcają do myślenia i podejmowania różnych rozwiązań. Dzisiaj podczas zajęć dzieci sprawdzały, czy z owoców da się wycisnąć energię elektryczną. Mali badacze dowiedzieli się, że owoce nie gromadzą w sobie prądu. Jednak kiedy ich sok wchodzi w kontakt z określonym metalami, zachodzi reakcja elektrochemiczna, która samoczynnie wprawia w ruch elektrony. Z wykonywanych doświadczeń dzieci czerpały wiele radości.

       

    • Nowe spotkanie z biblioteką szkolną
     • Nowe spotkanie z biblioteką szkolną

      03.03.2022

      2 i 3 marca odbyła się pierwsza wizyta klasy 1b i 1d w bibliotece szkolnej. Było to wyjątkowe spotkanie, które przebiegło w miłej i uroczystej atmosferze. Pierwsza wypożyczona książka powinna bowiem być na długo zapamiętana. Pobyt w szkolnej książnicy był dla uczniów przeżyciem, zostali przyjęci w poczet nowych czytelników. Wszystko zaczęło się od pogadanki, podczas której pani bibliotekarka opowiadała dzieciom dlaczego warto czytać książki i jak je szanować.

      Uczniowie zostali też zapoznani z regulaminem wypożyczalni i korzystania ze zbiorów biblioteki. Na koniec wszystkie pierwszaki otrzymały pamiątkowe książeczki oraz wycinanki, które mogą wykorzystać do nauki czytania.

       

      Wychowawcy klas: Joanna Antoniak Kinga Hydzik

    • Świetlica wspiera!
     • Świetlica wspiera!

      01.03.2022

      To, co w obecnej trudnej sytuacji możemy robić w szkole, to udzielać wsparcia dla uczniów z Ukrainy. W klasie 2a i 3d należącej do świetlicy pod opieką p. Haliny Styrny dzieci z Ukrainy codziennie otrzymują pomoc i są one angażowane do różnych projektów. W związku z bardzo trudną sytuacją na Ukrainie opiekun świetlicy wraz ze wspaniałymi dziećmi z Polski przygotowali dzień solidarności z Ukrainą, a w piątek było w świetlicy siedmioro dzieci z Ukrainy i gościła grupa uczniów z klasy „0”.

      Dla tych dzieci polscy uczniowie robili duże ukraińskie flagi, sami mając przypięte mniejsze. Tym uczniom polscy uczniowie śpiewali piosenki, by potem wspólnie je wykonać manifestując radość z tego, że nie są sami, mogą liczyć na pomoc. W tym dniu ukraińskie dzieci dowiedziały się, jesteśmy z Nimi, że mogą zawsze liczyć na wsparcie ze strony dorosłych, koleżanek i kolegów. Powtarzane było zdanie

      „Jesteśmy z Tobą Ukraino!”. Wychodząc do domu z chorągiewką i machając nią żegnaliśmy się słowami „Będzie dobrze”. Było dużo wzruszeń i nadzieja na lepsze jutro.
      Jesteśmy z Wami! Pamiętajcie!