• Konkurs fotograficzny - Cuda Natury
     • Konkurs fotograficzny - Cuda Natury

      23.06.2022

      Pewnie wszyscy czekają na tę chwilę. Na chwilę kiedy ogłosimy wyniki konkursu.

      Obrady Jury były długie i burzliwe. Bo jak tu wybrać, spośród tak wspaniałych zdjęć, te naj, naj?

      Czy to mają być kolorowe zdjęcia Władka, Klaudii i Oli z przyłapanymi na kwiatach owadami? Cudowny, zielony widok Antka? Wodne ptaki Gabrysi i Tymka? Spacerujący dostojnie bocian Radka? Prześliczne przebudzenie ślimaczka Mai? A może gra kolorów o zachodzie słońca, Magdy?

      Emilka zachwyciła nas kwitnącym krzewem, Wandzia świetną perspektywą trawy, Maja żukiem, a Wiktor niesamowitą gąsienicą. Wiktoria i Filip pokazali nam co znaleźli na działce, wśród liści, a Huberta ucieszył gołąb posilający się wśród traw. Uroczy kociak na zdjęciu Zuzi i magiczne miejsce Matyldy , obserwacja gołębiej rodziny Bartka, ślimaczek Natalii, biedronka Meli czy pracowita pszczółka Julci? Pisklę Mateusza? A może wybrać wiosenny widok Szymona? Wspaniałe ujęcie Modraszka złapanego obiektywem przez Mateusza, czy równie wspaniałe ujęcie ważki Szafranki Janka? No i przecież interesująca pajęcza mama przyłapana przez Julię lub zachwyt Martynki nad kwiatem rosnącym przy płocie.... i jakże urokliwa chwila po deszczu Sofii...i jeszcze prze-cu-dow-na łąka u dziadków Antosi.

      Uczta dla oczu, jak pisałyśmy już wcześniej.

      Konkurs jednak, aby miał prestiż, musi mieć nagrody. Po długich naradach, postanowiłyśmy nagrodzić:

      W kategorii klas młodszych zwyciężył: Jan Mytych „Ważka Szafranka Czerwona”

      W kategorii klas starszych zwyciężyła: Maja Długołęcka „Żuk w Bieszczadach”

      Nagroda publiczności: Mateusz Janowski „Mój cud znaleziony wśród choinki”

      oraz....

      …..

      przyznaliśmy, a właściwie głosujący sprawili, że przyznaliśmy DRUGĄ nagrodę publiczności dla Szymona Kwiatkowskiego „Natura wiosną”

      To wszystko od nas. Nagrody - talon 50 zł do EMPiKu i Dyplom Honorowego Wielbiciela przyrody oraz talon 30 zł i Dyplom dla drugiej nagrody publiczności, przekażemy w piątek. Zwycięzcom serdecznie Gratulujemy!

      Jednocześnie żądamy wręcz, aby nikt nie czuł się przegrany!

      Szykujcie aparaty. Nie wiadomo, może za rok, to Wasze zdjęcie nam się spodoba naj, naj?

      Macie talent, zmysł obserwacji i wrażliwość na naturę. Jesteśmy pod wrażeniem. I nie tylko my. Publiczność również, prawda?

      Konkurs zorganizowany został w ramach Szkolnego Projektu Ekologicznego, przez opiekunki Szkolnego Koła LOP: Agnieszkę Figielę i Edytę Gągałę.

    • Sukces Zosi i Oskara
     • Sukces Zosi i Oskara

      22.06.2022

      Dwoje uczniów z naszej szkoły - Zosia Malczyk i Oskar Walewski z klasy 5c - wzięli udział w Finale Czwartków Lekkoatletycznych w Łodzi.

      Wyłonieni podczas Świdnickich Czwartków Lekkoatletycznych nasi uczniowie zaprezentowali się ze znakomitej strony. Rywalizując w większości z dziećmi i młodzieżą trenującymi lekkoatletykę w klubach, pod okiem doświadczonych trenerów pokazali olbrzymią ambicję i charakter. Osiągnięte wyniki pokazały, że drzemie w nich olbrzymi potencjał, a przy regularnym treningu mają szansę nawet na krajową czołówkę! O poziomie sportowym imprezy najlepiej świadczy fakt, że pobito dwa rekordy Polski. W kategorii U 13 (2009) Szymon Dołęga z Siedlec w biegu na 60m uzyskał 7,23, Julia Jasielon z Suwałk w skoku wzwyż – 170 cm.

      Z naszych „czwartkowiczów” Indywidualnie najlepiej spisała się Zofia Malczyk (rocznik 2011), która w biegu na 300 metrów najpierw wygrała bieg eliminacyjny, a w finale z rekordem życiowym 48,85 zajęła znakomite czwarte miejsce. Tuż za pierwszą dziesiątką – na jedenastej lokacie w biegu na 1000 metrów sklasyfikowany został Oskar Walewski (rocznik 2010). On także pobił rekord życiowy 3:23,02.

      Gratulujemy!

       

    • Patriotyzm wczoraj i dziś
     • Patriotyzm wczoraj i dziś

      22.06.2022

      Zbliża się koniec roku, a zatem nadszedł czas na podsumowanie projektu humanistycznego „Patriotyzm wczoraj i dziś”. 

      Tuż przed Świętem Niepodległości uczniowie SP6 uczestniczyli w Powiatowym Konkursie Recytatorskim Poezji Patriotycznej „Nie rzucim ziemi skąd nasz ród” i wspaniale się tam zaprezentowali – Maja Gorska (kl. 8a) zdobyła nagrodę, zaś Maciej Buchman – wyróżnienie.

      W czerwcu uczennice i uczniowie klas 7-8 wzięli udział w Szkolnym Konkursie Literackim „Małe ojczyzny w literaturze”. Główne nagrody zdobyły Maja Gorska z kl. 8a oraz Natalia Bogielczyk z kl. 7a. Wyróżnienie otrzymały: Kornelia Gościmska (kl.8a), Weronika Siejka (kl.8e), Lena Rogozińska (kl.7d), Anna Paszkiewicz (kl.7d),

      Siódmoklasiści mieli również możliwość wykonania lapbooka na temat patriotycznych motywów w literaturze.  Najlepsze prace wykonali: Adam Rataj (kl. 7f), Jakub Brzeski (kl.7f)  oraz Aleksandra Gorgoń (kl. 7d).

      Uczniowie młodszych klas opisywali i rysowali swoje najukochańsze miejsca w Polsce, a także tworzyli kodeks współczesnego patrioty.

      Nasi wychowankowie kolejny raz wykazali się niezwykłą dojrzałością i  pokazali, jak ważną wartość w ich życiu stanowi ojczyzna.

      Wszystkim laureatom i uczestnikom projektu serdecznie dziękujemy i gratulujemy.

    • Kreatywne prace plastyczne
     • Kreatywne prace plastyczne

      22.06.2022

      W roku szkolnym 2021/2022 uczniowie z klasy 2c i 3a na zajęciach świetlicowych wzięli udział w Międzynarodowym Projekcie Edukacyjnym "Kreatywne Prace Plastyczne".

      Poznali nowe techniki plastyczne, tworzyli piękne prace, wykazali się dużą pomysłowością i świetnie się przy tym bawili.

      Opiekun Anna Błaszczyk.

    • Warsztaty zdrowego odżywiania w oddziale przedszkolnym.
     • Warsztaty zdrowego odżywiania w oddziale przedszkolnym.

      21.06.2022

      Wszyscy doskonale wiemy jak bogate w witaminy są soki owocowe. Przekonaliśmy się o tym dzisiaj, podczas warsztatów, które w naszym oddziale przedszkolnym poprowadziła pani Magda, trener personalny i dietetyk. Na wstępie pani Magda przeprowadziła pogadankę na temat zdrowych nawyków żywieniowych, nie zabrakło również krótkiej gimnastyki pt: "Wycieczka do Zoo".

      Główna część zajęć polegała na przygotowaniu owoców i sporządzeniu koktajli, które wymyślały dzieci. Degustacja zachęciła zerowkowiczów do wypicia sporej ilości soku.

      Wszyscy zgodnie przyznali, że koktajl ze szpinakiem smakował najbardziej.

    • Aktywnie na świetlicy
     • Aktywnie na świetlicy

      20.06.2022

      Grupa świetlicowa pod opieką p. Haliny Styrny skupiała kilka osób z klasy 3d, jedną osobę z klasy 3c i klasę 2a. Na zajęciach świetlicowych dużo się działo. Wszyscy uczniowie byli aktywni i rozwijali swoje zainteresowania i talenty. Można było wykazać się talentem konstrukcyjnym, budować ciekawe, oryginalne obiekty.

      Aktywnie dzieci uczestniczyły w zajęciach sportowych i czytelniczych. Były okazje do uczenia się wspólnych piosenek i ról teatralnych. Była możliwość rozwijania talentów plastycznych i brania udziału w szkolnych i pozaszkolnych konkursach. Uczennice stworzyły oryginalną grę „Grzybobranie”, do której zapraszały dzieci. Grupa dekoratorska przystrajała salę i gazetkę na korytarzu.

      Wspólnie z dziećmi ukraińskimi przygotowano dwa koncerty dla Ukrainy: „Koncert Przyjaźni” i „Muzycznie dla Ukrainy”. Brały w niej udział wszystkie dzieci. Grupa wokalno - teatralna z powodzeniem wystąpiła na uroczystości „Polska jest piękna” w Filii nr1 Miejskiej Biblioteki Publicznej i na szkolnej Gali Talentów. Nagrodą za aktywność były dla wszystkich słodycze. Brawo! Brawo!

                                                                                                                                        Opracowała Halina Styrna

       

    • Sukces naszych uczniów z klasy 2b w Międzyszkolnym Konkursie Plastycznym „Bolko II Mały w wyobraźni dziecka
     • Sukces naszych uczniów z klasy 2b w Międzyszkolnym Konkursie Plastycznym „Bolko II Mały w wyobraźni dziecka

      19.06.2022

      Komisja oceniająca 75 prac, które wpłynęły  na Międzyszkolny Konkurs Plastyczny Bolko II Mały w wyobraźni dziecka” dla klas I-III wykonanych przez dzieci z różnych placówek oświatowych z terenu Miasta Świdnicy organizowany przez Niepubliczną Katolicką Szkołę Podstawową Caritas Diecezji Świdnickiej im. ks. prałata Dionizego Barana w Świdnicy,  postanowiła przyznać 21 równorzędnych nagród.

      Cieszymy się ogromnie,  że wśród laureatów znaleźli się uczniowie klasy 2 b z naszej szkoły  przygotowani przez  p. Annę Worobiec. Celem konkursu było  przekazywanie wiedzy o historii Świdnicy, jej władcach i mieszkańcach oraz promowanie  twórczości plastycznej i  prezentowanie prac plastycznych najmłodszych mieszkańców Świdnicy.  Prace plastyczne  nawiązywały tematycznie do życia i działalności Bolka II Małego.

      15 czerwca 2022 r.  w Niepublicznej Katolickiej Szkole Podstawowej  Caritas Diecezji Świdnickiej im. ks. prałata Dionizego Barana w Świdnicy wręczono laureatom konkursu plastycznego pamiątkowe dyplomy oraz ciekawe nagrody. Można było także pooglądać nagrodzone prace na wernisażu konkursu plastycznego Bolko II Mały w wyobraźni dziecka”

      Nagrody otrzymali uczniowie klasy 2 b

       

      -Julia Gorgoń

      -Lena Kępa

      -Maja Paszkiewicz


      Serdecznie wszystkim gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!!!

    • Zajęcia sportowe na świetlicy
     • Zajęcia sportowe na świetlicy

      18.06.2022

      Co można robić na świetlicy? Wiele zajęć przyciąga uczniów po południu, ale rano najbardziej atrakcyjne są zajęcia sportowe. Takie zajęcia na sali zabaw codziennie prowadzi p. Halina Styrna w ramach projektu edukacyjnego „Jestem zdrowy, bo ćwiczę”. Są one przeznaczone dla uczniów ze wszystkich klas drugich i trzecich z Polski i Ukrainy. Trudno uwierzyć, że niektórzy uczniowie przychodzili rano tylko na te zajęcia. Przed lekcjami dzieci grały w ulubione gry „Dwa ognie”, „Rzucanka woreczkiem”. Z niesamowitym zapałem były rozgrywane mecze bez kłótni, z gratulacjami dla zwycięzców. Po takich zajęciach uczniowie „rozbudzeni” mogli udać się na lekcje. Zajęcia sportowe w ramach tego projektu, po lekcjach, na sali zabaw p. Halina Styrna prowadziła dla swoich uczniów z klasy 2a i 3d. Były więc mecze z balonem, zabawy z piłkami edukacyjnymi Eduball. Miały też miejsce zajęcia z aerobiku przy muzyce. Uczniowie zostali zachęceni do ćwiczeń, bo sport to zdrowie!                                                                              
                                                                                                                                     Opracowała p. Halina Styrna

    • Zdolni młodzi artyści
     • Zdolni młodzi artyści

      18.06.2022

      Uczniowie z koła wokalno-teatralnego pod kierunkiem pań Haliny Styrny i Anny Worobiec przygotowali przedstawienie pt. „Sprzątanie lasu”. Miało ono na celu, oprócz walorów artystycznych, wartość edukacyjną, albowiem było apelem o ochronę lasu i całej Ziemi. Młodzi artyści z Polski i Ukrainy z przejęciem odtwarzali swoje role dopełniając je ekologicznymi piosenkami  i tańcem. Właśnie taki obraz mieli możliwość zaprezentować w teatrze podczas uroczystości Gala Talentów. W szkole uczniowie pokazali przedstawienie klasom I-III i tam także świetnie prezentowali swoje role. Na wielką pochwałę zasługują:

      Michalina Lipiecka
      Martyna Prokop
      Lena Spisak
      Zuzanna Wróblewska – uczennice z klasy 2a
      Ksenia Ishenko – uczennica z klasy 3c
      Julia Gorgoń
      Maria Kała
      Jan Marcinkowski
      Gabriela Sasnal
      Maryna Shuba
      Artur Skubko – uczniowie z klasy 2b

      Gratulacje młodym artystom składają opiekunowie koła. Brawo!

       

    • Warsztaty szkoleniowe „Mały Ratowniczek – bezpieczne wakacje”
     • Warsztaty szkoleniowe „Mały Ratowniczek – bezpieczne wakacje”

      17.06.2022

      Jak co roku w Szkole Podstawowej nr 6 jest realizowany projekt edukacyjny „Ratujemy i uczymy ratować”. Został on zainicjowany przez Program Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Nauczyciele edukacji wczesnoszkolnej p. Anna Worobiec i p. Halina Styrna po odbyciu kursu „Ratujemy i uczymy ratować” przeprowadziły w czerwcu 2022 roku w klasach I-III zajęcia warsztatowe pod nazwą „Mały Ratowniczek- bezpieczne wakacje”.

      Zajęcia dotyczyły utrwalenia zasad udzielania pierwszej pomocy podczas wypadku, omdlenia, oparzeń, stłuczeń, zwichnięć, otarcia skóry, krwawienia z nosa, użądleń owadów.

      W związku ze zbliżającymi się wakacjami dzieci przypomniały sobie i utrwaliły podstawowe numery telefonów służb ratowniczych w Polsce: 997, 998, 999 i 112.

      Następnym zadaniem było przeprowadzenie symulowanej rozmowy telefonicznej mającej na celu zawiadomienie o niebezpieczeństwie, w której dzieci:

      · przedstawiały się,

      · udzielały informacji o miejscu zdarzenia albo własnym adresie,

      · rodzaju niebezpieczeństwa.

      Na warsztatach uczniowie nauczyli się podstawowych czynności ratujących życie:

      1. Sprawdzanie przytomności.
      2. Bezpieczeństwo osoby poszkodowanej.
      3. Wzywanie pomocy.
      4. Sprawdzanie oddechu.
      5. Pozycja boczna poszkodowanego.
      6. Oddechy ratownicze.

      Warsztaty miały charakter profilaktyczny, których celem było wykształcenie u dzieci świadomej umiejętności radzenia sobie w sytuacjach, w których zależy od nas czyjeś życie, a przede wszystkim w sytuacjach podczas zbliżających się wakacji.

    • Szkolny Konkurs Plastyczny „Bezpieczne wakacje”
     • Szkolny Konkurs Plastyczny „Bezpieczne wakacje”

      17.06.2022

      Samorząd klas I-III pod kierunkiem p. Anny Worobiec i p. Haliny Styrny w czerwcu  2022r. przygotował Szkolny Konkurs Plastyczny „Bezpieczne wakacje”. Skierowany był do uczniów klas 0-III. Celem konkursu było odkrywanie talentów i rozwijanie uzdolnień uczniów, a przede wszystkim wspieranie zainteresowań plastycznych. Również pobudzenie kreatywności i możliwości zaprezentowania swoich umiejętności i uzdolnień plastycznych na forum szkoły.

      Tematyka przygotowanych prac wiąże się ze zwiększeniem świadomości uczniów w zakresie aktywnego wypoczynku podczas wakacji.  Głównym zaś zadaniem jest promowanie turystyki i bezpiecznych sposobów spędzania czasu wolnego na terenach lądowych i wodnych.

      Na konkurs napłynęło wiele wspaniałych prac plastycznych. Najciekawsze prace zostały nagrodzone.

       

      Laureatami konkursu zostali:

      I miejsce

      Marta Przybysz

      Zuzanna Skrzypek

      II miejsce

      Martyna Prokop

      Izabela Synowska

      Maja Paszkiewicz

      Lena Kępa

      III miejsce

      Nonna Longvin

      Hanna Knap

      Karina Sawicka

      Wyróżnienia

      Jan Bryk

      Milena Magierowska

      Łucja Ostrowska

       

      Zwycięzcy otrzymali dyplomy oraz pamiątkowe nagrody

       

      Uczniów do konkursu przygotowały panie: Kinga Hydzik, Irena Kulig, Edyta Gągała, Halina Styrna, Anna Worobiec.

       

      Składamy gratulacje wszystkim uczestnikom konkursu i życzymy dalszych sukcesów oraz bezpiecznych wakacji!!!!

    • Podsumowanie  osiągnięć w zachowaniu  uczniów klas I-III 
     • Podsumowanie  osiągnięć w zachowaniu  uczniów klas I-III 

      17.06.2022

      Podsumowanie  osiągnięć w zachowaniu  uczniów klas I-III  za II semestr roku szkolnego 2021/2022

      Królową i Królem  Grzeczności w II semestrze zostali:

         

      Klasa I a-  Julia Suchanek

                        Michał Michalczuk                                                                               

      Klasa I b-  Aleksandra Przybylska

                         Igor Dziedzic

      Klasa I c-  Mylana Vovchok

                        Renat Savchenko

      Klasa I d   Milena Magierowska

                         Marcin Karaś

      Klasa II a- Izabela Synowska

                         Szymon Kuik

      Klasa II b- Maryna Shuba

                         Artur Skubko

      Klasa II c-  Julia Sujka

                          Stanisław Nieć            

      Klasa III a- Oliwia Rataj

                           Tobiasz Musiał

      Klasa III b-Sara Dąbrzalska

                          Miłosz Magierowski

      Klasa III c- Natalia Miś

                          Szymon Konieczny       

      Klasa III d- Angelina Shevchenko

                           Michał Kowalewski

       

      Gratulujemy wszystkim wyróżnionym uczniom !!! Życzymy zdrowych, bezpiecznych wakacji!!!!!! 

      Samorząd klas I-III pod opieką p. Anny Worobiec i p. Haliny Styrny

    • Sukces w konkursie historycznym
     • Sukces w konkursie historycznym

      15.06.2022

      W dniu 14 czerwca 2022 r. odbył się konkurs zorganizowany przez Stowarzyszenie Przedsiębiorców i Kupców Świdnickich oraz Muzeum Dawnego Kupiectwa. Patronat nad nim objęła Prezydent Miasta Świdnica, Pani Beata Moskal-Słaniewska.

      Konkurs dotyczył Świdnicy w czasach Bolka II Małego, była to już XVI edycja Konkursu Historycznego.
      Wzięło w nim udział 7 świdnickich szkół średnich i podstawowych. Miło nam poinformować, że nasza drużyna w składzie: Maja Marks, Maja Gorska i Jan Turzański zajęli w nim I miejsce drużynowo.

      Ponadto Maja Marks z kl. 8b zajęła I miejsce indywidualnie. W nagrodę Maja pojedzie na wycieczkę do wybranej przez siebie stolicy europejskiej. Gratulujemy sukcesu!!!

       

      Ewa Dominicka i Agnieszka Cieplicka-Staśkiewicz.

    • Uczymy Dzieci Programować
     • Uczymy Dzieci Programować

      13.06.2022

      Jesteśmy różni, jesteśmy wspaniali", to temat kolejnych zajęć w ramach ogólnopolskiego programu Uczymy Dzieci Programować. Podczas pracy dzieci miały okazję wykazać się kreatywnością i przy użyciu klocków LEGO, przemienić roboty GeniBot, w barwne motyle.

      Prezentując swoje prace, zerówkowicze dowiedzieli się, że wszyscy mimo różnic jesteśmy piękni i wartościowi. Kolejna część zajęć polegała na ułożeniu kubków według koordynatów, jak się okazało, kilka kubków celowo ułożono błędnie. Aby zadanie zostało ukończone dzieci zaprogramowały roboty, które przetransportowały kubki na właściwe miejsce.

    • Centrum Edukacji Ekologicznej
     • Centrum Edukacji Ekologicznej

      13.06.2022

      W piątek na świdnickim rynku miało miejsce Otwarcie Centrum Edukacji Ekologicznej. W tym wydarzeniu miała przyjemność uczestniczyć reprezentacja klasy 4c.

      Dzieci miały okazję między innymi wykonać własnoręcznie las w słoiku wykorzystując do tego elektro śmieci. Poznać sekretne życie pszczół, spróbować pysznej świdnickiej kranówki czy wsiąść do nowoczesnej śmieciarki.

    • Wycieczka integracyjna klas 2b i 2c
     • Wycieczka integracyjna klas 2b i 2c

      13.06.2022

      13 czerwca 2022 roku w ramach integracji dwie  klasy ze SP nr 6 w Świdnicy:  2b pod opieką p. Anny Worobiec oraz  2c  pod opieką p. Jolanty Makowskiej -Wróbel wyruszyły szynobusem na wycieczkę do   Muzeum Kolejnictwa w Jaworzynie Śląskiej.  Pomagali im nauczyciele p. A. Wolska i p. K. Kądziołka. Po podróży  spragnieni wrażeń uczniowie przystąpili do zwiedzania. W pierwszej kolejności mieli okazję zjeść śniadanie w pięknym  Kolejowym Bistro.

      Kolejnym etapem było wykonanie  w grupach makiety związanej z koleją z rzeczy własnoręcznie znalezionych wokół skansenu. Następnie podczas zwiedzania Muzeum Kolejnictwa i oglądania eksponatów dzieci dowiedziały się m.in.: o tym, jak działa parowóz, ile pracy wymaga wprawienie go w ruch, co trzeba zrobić, kiedy parowóz się popsuje, kim jest maszynista. Zostały oprowadzone po skansenie przez przewodnika, zobaczyły jak wyglądały różne lokomotywy i parowozy oraz poznały ich historie. Oglądały ekspozycje poświęcone historii kolei i kolejnictwa oraz unikatową makietę kolejową wykonaną na przełomie lat 70-tych i 80-tych XX wieku, a wykorzystywaną wcześniej jako pomoc dydaktyczna w szkole kolejowej. Przewodnik, z pasją zawodową, w bardzo przystępny sposób przekazywał informacje dotyczące muzeum, kolejnictwa, a także odpowiadał na pytania zadawane przez uczestników wycieczki.  

      Wycieczka przyniosła wiele uśmiechu na twarzach dzieci,  a pozytywne wrażenia z wyprawy na pewno na długo zostaną w pamięci uczniów. Była to piękna lekcja historii, możliwość rozwijania zainteresowań technicznych oraz poznania zawodów związanych z koleją, charakterystycznych dla bliskiemu dzieciom środowisku.

       

    • Hel-Westarplatte-Władysławowo-Gdańsk-Gdynia-Malbork
     • Hel-Westarplatte-Władysławowo-Gdańsk-Gdynia-Malbork

      11.06.2022

      Po ciężkiej pracy należy się odpoczynek. Klasy 8b,8d, 8e oraz 5b wybrały się nad polskie morze. Program był intensywny, oglądaliśmy foki w Fokarium, na Helu poszliśmy na koniec Polski, choć niektórzy twierdzą, że to początek naszego kraju.

      Następnie Westerplatte, miejsce ważne w historii. Pamiętając o wydarzeniach z początku września 1939 roku, zapaliliśmy znicz, aby uczcić tych, którzy zostali tam na wieczną wartę. Wieczorem dłuuuugi spacer brzegiem morza.

      Następnego dnia- cudowny, przepiękny, słoneczny Gdańsk ze znanymi wszystkim budynkami i pomnikami. Po zwiedzeniu starej części miasta pojechaliśmy do Gdyni, która przywitała nas krótką ulewą, ale znów wyszło słońce i mogliśmy zobaczyć Dar Pomorza i ORP Błyskawica.

      Po powrocie do Władysławowa był też czas na wspólne ognisko z kiełbaskami i zabawy na powietrzu.

      1 czerwca wyruszyliśmy zdobywać Malbork, a w autokarze wszyscy wycieczkowicze dostali pyszne krówki z okazji Dnia Dziecka.

      Było wesoło, wspólnie spędzaliśmy czas, nikt się nie nudził i aż było żal, że trzeba wracać do domu.

    • Zwiedzamy muzea
     • Zwiedzamy muzea

      11.06.2022

      Dzieci z klasy 3c i 3d w ramach Projektu Edukacyjnego "Poznajemy muzea lokalne i krajowe" zwiedziły w piątek Muzeum Dawnego Kupiectwa w Świdnicy. Dzieci zapoznały się z historią miasta wraz z makietą średniowiecznej Świdnicy.

       

       

  • Kontakty

   • Szkoła Podstawowa nr 6 im. Tysiąclecia Państwa Polskiego w Świdnicy
   • magda.werner@vp.pl - administrator strony
   • 74 852 05 85 - budynek ul. Wodna 74 852 31 29 - budynek ul. Jodłowa
   • 58-100 Świdnica ul. Wodna 5-7 (budynek A) ul. Jodłowa 21 (budynek B) Poland
   • d.zurman.z-cadyrektora@sp6.swidnica.pl m.eszwowicz.z-cadyrektora@sp6.swidnica.pl v.zapart@sp6.swidnica.pl
   • Skrytka na Platformie Usług Administracji Publicznej (ePUAP): /SP_6_Swidnica/SkrytkaESP
  • Logowanie

 • Nasze media społecznościowe