30 marca w naszej szkole odbył się kiermasz ciast i słodkości. Pieniądze zebrane w czasie akcji zostały przeznaczone na leczenie naszej koleżanki, szkolnej psycholog Karoliny Ciopci. Kwota jaką zebraliśmy to 3878zł Chcielibyśmy BARDZO podziękować rodzicom, uczniom i nauczycielom, którzy przynieśli ciasta, ciasteczka, babeczki...Uczennicom - wolontariuszkom za pomoc w osiągnięciu całego tego jakże bardzo pozytywnego zamieszania. Dziękujemy również wszystkim, którzy te słodkości zakupili. Ta akcja pokazała, że w naszej społeczności szkolnej mamy wielu ludzi o WIELKIM SERCU i że razem możemy osiągnąć bardzo dużo! DZIĘKUJEMY!!!
Palma wielkanocna
29.03.2023Sukces oddziału przedszkolnego w konkursie palm wielkanocnych!
W dniu 29.03.2023 r został rozstrzygnięty konkurs na najpiękniejszą palmę wielkanocną organizowany przez Świdnicki Ośrodek Kultury w Świdnicy. Cieszymy się z sukcesu grupy przedszkolnej ze Szkoły Podstawowej nr 6 w Świdnicy, która otrzymała I miejsce.
Praca została wykonana pod kierunkiem A. Błaszczyk i I. Kulig
Osiągnięcia sportowe
29.03.2023Niezmiernie miło jest nam poinformować o bardzo dużym sukcesie uczniów z naszej szkoły - Jagody Banasik z klasy 2d oraz Karola Kudeli z klasy 6a na Mistrzostwach Polski Związku Sportowego Polska Unia Taekwon-do. W zawodach, które rozegrano 18-19 marca w Częstochowie startowało prawie 750 zawodników z Polski oraz reprezentacja Czech.
Po bardzo udanych występach Jagoda i Karol zdobyli następujące medale:
Jagoda Banasik
– złoto w walkach soft-stick
– brąz w szybkościówkach
Karol Kudela
– brąz w układach formalnych
W zawodach brał udział także Jakub Jasinowski z klasy 5a, który po dwóch wygranych walkach w semicontact uplasował się tuż za podium.
Zawodnicy trenują na co dzień w UKS Taekwon-do Gryf pod okiem trenera Waldemara Zdebskiego.
Plastycznie i wiosennie na świetlicy
28.03.2023Uczniowie spędzający czas na szkolnej świetlicy mieli możliwość brania udziału w konkursie plastycznym "Radosna Wiosna". Celem konkursu było: kształtowanie wyobraźni plastycznej, inspirowanie wiosenną tematyką, rozwijanie uzdolnień plastycznych dzieci. Prace były kolorowe i różnorodne.
Laureatami konkursu zostali:I miejsce Marta Przybysz
Gabriela SasnalII miejsce Michalina Lipiecka
Tomasz SurówkaIII miejsce Emilia Cieśla
Maria Kała
Zoja Satała
Martyna ProkopWyróżnienie: Zuzanna Maśluszczak, Weronika Bielińska, Patrycja Praszczałek
Wszystkim laureatom życzą dalszych sukcesów organizatorki konkursu, panie Halina Styrna i Anna Worobiec.
Dzień Wody
28.03.2023W grupie świetlicowej pod opieką p. Haliny Styrny realizowane były zajęcia nawiązujące do Światowego Dnia Wody. Celem spotkania było: zwrócenie uwagi dzieci na problem niedostatku wody pitnej na świecie i na konieczność jej oszczędzania.
Uczniowie klasy 1d i 3a obejrzeli film pt. "Woda źródłem zycia", z którego dowiedzieli się ile wody słodkiej jest na świecie, ile dziennie litrów wody zużywa mieszkaniec Afryki, Azji, Europy, Ameryki i Polski, do czego potrzebna jest duża ilość wody. Okazało się, że Polacy zużywają dziennie bardzo dużo wody, w Afryce wody bardzo brakuje, a wody niezbędnej do życia jest bardzo mało. Grupa dyskutowała o tym, jak można wodę oszczędzać. Uczniowie rozwiązywali zagadki pod hasłem "Woda wokół nas". Były kalambury obrazujące wodę w różnej postaci. Podczas sytuacji "Burza mózgów" uczniowie wypowiadali się na temat znaczenia wody nie tylko dla ludzi, ale i dla zwierząt, roślin i podawali propozycje jej oszczędzania. Zastanawiali się jak można wykorzystać wodę podczas deszczu i okazało się, że niektórzy zbierają w naczyniach "deszczówkę". Pomysł świetny i ekonomiczny. Ciekawym momentem zajęć były zabawy ruchowo naśladowcze: "Oszczędzamy wodę", "Dbamy o kropelkę" z wykorzystaniem chusty klanzy. Była też zabawa muzyczno-ruchowa "Padający deszczyk" według metody Batii Strauss. Uczestnicy zajęć chętnie ozdabiali kropelkę wody i prezentowali sposób na zdrowie- codzienne picie wody, bez wylewania jej. Uczniowie będą bardziej obserwować wodę, oszczędzać ją, bo tak deklarowali.
Takie zajęcia skłaniające do refleksji na wartością jaką jest woda potrzebne są do wychowania świadomych uczestników życia na ziemi.Opracowała Halina Styrna
9
iTeatr dla Szkół
28.03.2023Zostaliśmy zaproszeni do uczestnictwa w internetowej transmisji spektaklu pt. „Czerwony Kapturek” 28.03.2023 r. Pokaz realizowany był w ramach bezpłatnego projektu „iTeatr dla Szkół”, który Telewizja Polska S.A. realizuje od 2012 r. Projekt oparty jest na idei przybliżania teatru poprzez transmisję spektakli, w całej Polsce, szczególnie wszędzie tam, gdzie dostęp do teatru jest ograniczony. Spektakle odbierane są w tym samym czasie przez kilkadziesiąt tysięcy uczniów za pośrednictwem kodowanej transmisji internetowej.
Wraz z innymi uczestnikami transmisji, uczniowie z 2c zasiedli do obejrzenia bajki. Na stronie projektu, można przeczytać taki opis spektaklu: „ "Czerwony kapturek" to niezwykle kolorowy, wesoły, żywiołowy, roztańczony i rozśpiewany spektakl dla dzieci, w którym również dorośli znajdą coś dla siebie. Przedstawienie zrealizowane jest w konwencji teatru przedmiotu, gdzie lalki tworzone są w trakcie gry z różnych elementów codziennego użytku. „
To było, dla naszych dzieci, nowe doświadczenie, otwierające cykl lekcji o teatrze.
Agnieszka Figiela
Warsztaty z okazji Dnia Wody
27.03.2023Z okazji Dnia Wody uczniowie klasy 3b i na świetlicy klasy 2b brali aktywny udział w warsztatach dotyczących zagadnień ekologicznych, a przede wszystkim budzenia współodpowiedzialności za stan środowiska w przyszłości, poczucia troski o stan czystości najbliższego otoczenia, zagospodarowania niewielkich zasobów wody pitnej. Dzieci aktywnie zintegrowały się z grupą starszych uczniów - wolontariuszy, którzy przygotowali prezentację na temat zasobów wodnych Ziemi i oszczędzania wody. Uczniowie kreatywnie szukali pomysłów na oszczędzanie wody na podstawie oglądanego filmu edukacyjnego „Oszczędzaj wodę!”. Wykonali ciekawe prace plastyczne na temat „Kropelka - szanowanie i oszczędzanie wody”.
W tym dniu wszyscy ubrali się na niebiesko. Uczniowie przebrali się za Wodę wykazując się ogromną pomysłowością i oryginalnością strojów. Najciekawsze stroje zostały wyróżnione. Wybraliśmy Panią Kropelkę i Pana Wodę. Z klasy 2b tytuł otrzymali Nela Bocian, Latika Narloch, Hubert Widuto, a z klasy 3b Zuzanna Marszałek, Maja Paszkiewicz, Maciej Politański. Ten dzień był doskonałą okazją do integracji grupy klasowej. Dzieci śpiewały piosenki oraz bawiły się w kalambury i odgadywanie zagadek.
Dzięki warsztatom uczniowie mają teraz większą świadomość tego, że nie wszyscy ludzie na świecie mają dostęp do bezpiecznej wody pitnej, że jej zasoby są ograniczone, a oszczędzanie wody to tylko jedno z globalnych wyzwań wodnych.
15
Wiosenne śpiewanie
26.03.2023Z okazji pierwszego dnia wiosny samorząd klas młodszych, pod kierunkiem pań Anny Worobiec i Haliny Styrny, zorganizował szkolny konkurs piosenki "Wiosenne fantazje" dla zespołów wokalnych z klas I - III. Celem konkursu było rozwijanie uzdolnień muzycznych, poszerzanie wiedzy na temat nowej pory roku - wiosny, wyłonienie młodych talentów.
Zespoły wokalne prezentujące swoją klasę świetnie się zaprezentowały w przygotowanych piosenkach związanych z wiosną. Wybór najlepiej śpiewających był bardzo trudny. Laureatami zostali:
I miejsce zespół "Violinki" - kl.3a
zespół "Kwitnąca Wiosna" - kl.3b
II miejsce zespół "Niezapominajki" - kl. 1d
zespół "Wiosenna kapela" - kl. 2c
zespół "Wiosenne Kwiatuszki" - kl. 3b
III miejsce zespół "Wiosenki" - kl. 2b
Wyróżnienia: Ida Długołęcka i Milena Magierowska - kl.2d
Do konkursu uczniów przygotowały panie: Joanna Antoniak, Agnieszka Figiela, Kinga Hydzik, Halina Styrna, Anna Worobiec.
Dalszych sukcesów uczestnikom życzą organizatorki konkursu.12
Witamy Wiosnę na świetlicy szkolnej
26.03.2023W świetlicy szkolnej bardzo wesoło obchodziliśmy Pierwszy Dzień Wiosny.
Uczniowie z klasy: I d, II b, III a, III b w uroczysty sposób, tanecznym krokiem powitali nadchodzącą porę roku. Zespół Hawajki z klasy 2b w składzie: Julia Wąsik, Nela Bocian, Zosia Januszko, Marysia Januszko, Zosia Jurga, Lena Idziak, Zoja Satała odtańczył przepiękny wiosenny taniec. Wyróżnił się też zespół chłopców zwany „Wiosenny Arbuz” w składzie: Filip Figiela, Adrian Gryniewiecki, Hubert Widuto, Oleg Saprykin, którzy swoim tańcem rytmicznie przywołali nadchodzącą Wiosną. Tego dnia we wszystkich grupach dzieci poznały zwyczaje żegnania zimy i powitania wiosny. Rozwiązywały zagadki, rebusy. Odbył się pokaz mody wiosennej. Dzieci radośnie prezentowały swoje stroje. Powitanie wiosny było niezwykle barwne i wesołe! Kolorowe wianki, piosenki oraz taniec z kwiatami z pewnością skłonią wiosnę do szybkiego przybycia.
Wybrano też Miss i Mistera Wiosny na świetlicy szkolnej:
klasa 1d - Maja Mazur
Krzysztof Małolepszy
klasa 2b - Zoja Satała
Filip Figiela
klasa 3a - Izabela Synowska
Mateusz Łepkowski
klasa 3b - Maria Kała
Tomasz Naleśnik
Towarzyszyły im pozostałe dziewczynki i chłopcy, czyli Wicemiss i Wicemister Wiosny przepięknie przebrani w wiosenne stroje.
Gratulujemy wszystkim wyróżnionym uczniom !!!!
Dziękujemy wszystkim dzieciom i rodzicom za zaangażowanie w przygotowanie pięknych strojów.
Opiekunowie grupy świetlicowej Anna Worobiec i Halina Styrna
20
Uniwersytet dzieci
26.03.2023W ramach realizacji projektu „Mali inżynierowie” w świetlicy szkolnej odbyły się zajęcia pt. „Jak wpaść na świetny pomysł”. Celem zajęć było rozwijanie u dzieci wyobraźni, twórczego myślenia oraz kreatywnośći.
Na zajęciach świetliki z 2a i 2c wyruszyły w podróż na bezludną wyspę w poszukiwaniu świetnych pomysłów. Podczas wyprawy poznały trzy różne metody wspierania kreatywności: lupa, gwiazda skojarzeń oraz łańcuch skojarzeń. W ramach podsumowania zajęć dzieci stworzyły świetlicowy przepis na świetny pomysł.
3
Szkolny Konkurs Ekologiczny.
24.03.2023Szkolne Koło LOP ogłasza! 23 marca, odbył się Szkolny Konkurs Ekologiczny. Czteroosobowe drużyny z klas trzecich walczyły ze sobą o tytuł "Małych Ekologów". Musiały wykazać się kreatywnością i spostrzegawczością, oraz wiedzą ekologiczną podczas rozwiązywania quizów i odpowiadania na arcytrudne pytania.
Niepokonani byli uczniowie z klasy 3a, którzy zajęli I miejsce. Gratulujemy! II miejsce zajęli mocarni ekolodzy z 3b, a depczący im po piętach uczniowie z 3c - III miejsce.
Brawa dla wszystkich!
Agnieszka Figiela
Aneta Szal
Edyta Gągała1
Powitanie Wiosny w klasach młodszych
22.03.2023Wiosna to najpiękniejsza pora roku, dlatego Pierwszy Dzień Wiosny jest bardzo radosny i wyczekiwany przez wszystkie dzieci. 21 marca 2022 roku uczniowie z klas I-III ciekawie i kolorowo przebrali się za Wiosnę wykazując się ogromną pomysłowością i oryginalnością strojów. W pomieszczeniach różnych klas odbył się pokaz mody wiosennej. Dzieci radośnie prezentowały swoje stroje. Śpiewały wesołe wiosenne piosenki. Powitanie wiosny było niezwykle barwne i wesołe! Ciekawym wiosennym akcentem było malowanie kolorową kredą na boisku szkolnym barwnego wiosennego dywanu przez poszczególne klasy pod opieką wychowawców. Uczniowie przedstawili kolorowe prace plastyczne ukazujące budzącą się do życia przyrodę. Ciekawym wydarzeniem był też Dzień Bez Plecaka. Dzieci wykazały się kreatywnością i poczuciem humoru. Plecaki zmieniły się w najdziwniejsze i najzabawniejsze akcesoria: walizki, torby, poduszki, wózki, kosze, worki itp. Wychowawcy klas I-III uwidocznili na pamiątkowych zdjęciach i filmikach wspaniałą atmosferę, która towarzyszyła dzieciom podczas Witania Wiosny.
Witaj więc Wiosno wśród nas i pozostań z nami na długi czas!
Opracowała Anna Worobiec
70
Pierwszy Dzień Wiosny
22.03.2023W dniu 21 marca dzieci z oddziału przedszkolnego świętowały Pierwszy Dzień Wiosny. Uroczystość powitania Wiosny rozpoczęły od zabaw związanych z tematyką pór roku. Dowiedziały się o starym zwyczaju topienia Marzanny. Piosenką "Maszeruje wiosna" przywoływały nową porę roku.
Odpowiedzi na pytania: Jak wygląda wiosna? Po czym możemy poznać, że zima odchodzi a jej miejsce zajmuje kolejna pora roku? mali uczniowie poszukiwali podczas zajeć z wykorzystaniem robotów edukacyjnych Ozobot.
11
Wycieczka do Zagrody Edukacyjnej „Podkówka” w Świdniku
21.03.2023Grupa uczniów ukraińsko-polskich ze SP nr 6 w Świdnicy wybrała się 18 marca 2023 r. autokarem na wycieczkę do Zagrody Edukacyjnej „Podkówka” w Świdniku. Opiekunami były panie: Anna Worobiec, Halina Styrna, Bożena Kawałkowska, Dagmara Kiełbasa. Dużym oparciem i pomocą były panie z Ukrainy: Janina Kuzmieniecka i Dana Pivniak.
Głównym celem wycieczki było wzbogacenie zasobu słownictwa związanego z cyklem pór roku i życiem na wsi oraz tematy związane z hodowlą koni, a przede wszystkim integracja uczniów polskich i ukraińskich. Pobyt w Zagrodzie Edukacyjnej był zarówno dla opiekunów jak i młodych turystów przygodą połączoną z nauką wśród zwierząt i natury. Uczniowie posmakowali trochę wiejskiego życia, a szczególnie poznali zwyczaje zwierząt w ramach warsztatów „Wszystko o koniu”. Karmili klacze i ogiery. Poznawali codzienność w stajni i w terenie. Główną atrakcją była zaś przejażdżka na koniu dla każdego odważnego uczestnika. Oczywiście chętnych było dużo.
Dla wszystkich przygotowane były posiłki w agroturystycznej stołówce: gorące kiełbaski i obiad. Pełni wrażeń z pobytu w malowniczym Świdniku uczestnicy wycieczki powrócili szczęśliwie do Świdnicy.
30
Tydzień Bezpiecznego Internetu
21.03.2023W marcu obchodziliśmy Tydzień Bezpiecznego Internetu. Uczniowie wykonywali gazetki, prezentacje, ulotki, plakaty, rozwiązywali testy, rebusy, krzyżówki, wykonywali komiksy i pisali fraszki o bezpieczeństwie w sieci.
W klasach starszych odbył się też konkurs, który wygrała klasa 6a, drugie miejsce zajęła klasa 8e, a trzecie 7b. Wszystkie prace ozdobiły szkolny korytarz i sale lekcyjne, a nasi uczniowie wykazali się dużą wiedzą o bezpieczeństwie w Internecie.
18
Światowy Dzień Zespołu Downa
21.03.202321 marca - oprócz pięknej okoliczności pierwszego dnia wiosny, przypada Światowy Dzień Zespołu Downa. Jest to data nieprzypadkowa – zestawienie tych liczb odnosi się do trisomii 21. pary chromosomów, czyli biologicznego podłoża występowania cech, składających się na model rozwoju określony jako zespół Downa.
#skarpetkowewyzwanie#światowydzienzespołudowna#klasa2a#sp6#
Kwiatki, bratki i stokrotki
21.03.2023Kwiatki, bratki i stokrotki
Dziś z okazji pierwszego dnia wiosny klasa 2a przywitała wiosnę sadząc kwiatki.
Z pomocą nauczycielki posadzili wiosenne kwiaty. Zobowiązali się także do codziennej pielęgnacji swojej roślinki w klasie – podlewaniu i doglądaniu. Uczniowie, z dużym zaangażowaniem i uśmiechem na twarzach sadzili swoje roślinki.
Wych. Anna BIliniewicz
Konkurs matematyczny w klasach młodszych
20.03.2023Wzorem lat ubiegłych został zorganizowany przez nauczycieli edukacji wczesnoszkolnej, panie: Halinę Styrnę i Annę Worobiec, Szkolny Konkurs Matematyczny dla klas II - III. Celem konkursu było: uczenie wnikliwego analizowania zadań, rozwijanie logicznego myślenia, rozbudzanie zainteresowań matematycznych uczniów.
W konkursie wzięło udział 8 uczniów z klas drugich i 6 uczniów z klas trzecich. Dla każdej grupy wiekowej były inne zadania. Uczniowie chętnie podjęli się przygotowanych zadań i widać było ich pasję matematyczną. Trzeba było jednak wybrać najlepszych matematyków.Laureaci konkursu:
I miejsce i tytuł "Mistrz Matematyki Klas II" zdobył - Jakub Łysiak kl. 2c
II miejsce - Aleksandra Przybylska kl. 2 b
III miejsce - Jagoda Jagodzińska kl. 2 c
I miejsce i tytuł "Mistrz Matematyki Klas III" zdobył - Mateusz Janowski kl. 3 b
II miejsce - Tomasz Surówka kl. 3 b
III miejsce - Szymon Czarny kl. 3 a
Laureaci konkursu otrzymali dyplomy, nagrody - logiczne myślenie, a pozostali uczniowie plany lekcji.
Wszystkim uczestnikom konkursu dalszych sukcesów życzą organizatorki p. Halina Styrna i p. Anna Worobiec.6
Uczniowie nagrodzeni w konkursie miejskim
20.03.2023Uczniowie z klasy 1 c i 3 a zdobyli nagrody za zbiorowe, klasowe prace plastyczne przygotowane na konkurs pod nazwą „ŚWIDNICKIE DZIECI PRZEGANIAJĄ PRÓCHNICĘ”, organizowany przez Wydział Polityki Społecznej i Spraw Socjalnych Urzędu Miejskiego w Świdnicy. Celem konkursu było propagowanie zdrowego stylu życia oraz popularyzacja wiedzy na temat profilaktyki próchnicy poprzez uświadamianie dzieciom jak ważna jest higiena jamy ustnej oraz prawidłowe dbanie o zęby.
Oficjalne wręczenie nagród odbyło się 20 marca w Galerii Fotografii w Rynku. Zapraszamy do obejrzenia prac konkursowych na zewnętrznej wystawie umieszczonej na świdnickim rynku, która potrwa do końca tygodnia.
18
Finał strefy wałbrzyskiej w siatkówce dziewcząt
20.03.2023Mamy złoto 🥇
W finale strefy wałbrzyskiej Nasze siatkarki wygrały wszystkie mecze i już 30 marca zagrają w finale dolnośląskim.
W meczach grupowych pokonały Sp 5 Dzierżoniów 2:0 oraz Sp 105 Świdnica 2:0. W półfinale spotkały się ze Szkołą Podstawową z Jugowic wygrywając również 2:0. W meczu o 1 miejsce znowu spotkały się drużyny ze Świdnicy i również lepsze okazały się w tym starciu dziewczynki z Sp 6 wygrywając w setach 2:0 💪💪💪Skład drużyny : Maja Kaczmarczyk - libero,
Maja Długołęcka - atakująca,
Zofia Chodorowska - przyjmująca,
Hanna Lipińska - przyjmująca,
Lena Dąbrzalska - rozgrywająca,
Hanna Adamska - środkowa,
Olivia Golanowska - środkowa.Najlepszą zawodniczką zespołu została Maja Długołęcka.
Ogromne brawa dla całej drużyny ❤️
Archiwum Aktualności
- Listopad 2024
- Październik 2024
- Wrzesień 2024
- Sierpień 2024
- Czerwiec 2024
- Maj 2024
- Kwiecień 2024
- Marzec 2024
- Luty 2024
- Styczeń 2024
- Grudzień 2023
- Listopad 2023
- Październik 2023
- Wrzesień 2023
- Czerwiec 2023
- Maj 2023
- Kwiecień 2023
- Marzec 2023
- Luty 2023
- Styczeń 2023
- Grudzień 2022
- Listopad 2022
- Październik 2022
- Wrzesień 2022
- Wszystkie