• Bal karnawałowy 2022
     • Bal karnawałowy 2022

      22.02.2022

      Karnawał to miła tradycja przepełniona zabawą i muzyką, gdzie ważnym elementem tego okresu są bale. Bal karnawałowy dla dzieci to często dzień wyczekiwany przez wiele tygodni, dzień niezwykły, pełen radości, dostarczający wiele emocji i pozytywnych wrażeń.

      W dniach 21 - 22 lutego 2022 roku w naszej szkole odbyły się zabawy karnawałowe uczniów klas 0 – 3 podczas audycji muzycznej. Ze względu na sytuację pandemiczną, każda klasa bawiła się osobno w sali zabaw z zachowaniem wszelkich zasad bezpieczeństwa. Panowie z audycji muzycznej przygotowali wiele zabaw, konkursów i tańców, a wszystko przy dźwiękach najnowszych hitów.

      Najmłodsi nie zawiedli w swej pomysłowości i przygotowali piękne, karnawałowe stroje. Niezliczone księżniczki, czarownice, policjanci, wróżki, biedronki, motylki, kotki, piraci, piłkarze, a także inne postacie z kreskówek zagościły do sali zabaw naszej szkoly. Dzieci z ochotą uczestniczyły w tańcach, zabawach i konkursach. Dziękujemy wszystkim dzieciom i rodzicom za zaangażowanie w przygotowanie pięknych strojów. Wychowawcy klas 0-III uwidocznili na pamiątkowych zdjęciach i filmikach wspaniałą atmosferę, która towarzyszyła dzieciom podczas całej zabawy.

       

                                                              Opracowała Anna Worobiec

    • W krainie śniegu - w krainie lodu
     • W krainie śniegu - w krainie lodu

      18.02.2022

      "W krainie śniegu w krainie lodu", tak brzmiał kolejny temat zajęć w ramach Ogólnopolskiego Programu "Uczymy Dzieci Programować". Podczas zajęć - dzieci oglądając film edukacyjny przeniosły się w zimowy krajobraz panujący na Antarktydzie. Poznały panujące tam warunki oraz zamieszkujące plemiona i zwierzęta.

      Kolejnym wyzwaniem była praca z Ozobotem, według scenariusza zaproponowanego przez autorów UDzP.

      Zadaniem dzieci było wypełnienie trasy kolorowymi kodami, w taki sposób, aby Ozobot przejechał obok wszystkich lodowych brył. Podczas zajęć dzieci rozwijały kompetencje miękkie, myślenie przyczynowo - skutkowe oraz kreatywność. Zakończeniem zajęć było wykonanie pracy plastyczno - technicznej pt:" Pingwinek".

    • Lekcja pokazowa
     • Lekcja pokazowa

      18.02.2022

      18 lutego uczniowie klas trzecich zostali zaproszeni na zajęcia pokazowe klasy sportowej. Uczniowie zostali zapoznani ze wszystkimi szczegółami dotyczącymi zapisów do klasy sportowej ale przede wszystkim zobaczyli jak wygląda trening sportowy w naszej szkole.

      Zapisy do czwartej klasy sportowej ruszają 1 marca i potrwają do 31 marca. Wnioski do pobrania w sekretariacie szkoły.

      Testy sprawnościowe odbędą się 12 kwietnia o godzinie 16.00.

      Wszystkich chętnych zapraszamy do zapisów!

    • Konkurs plastyczny - Bezpieczne ferie
     • Konkurs plastyczny - Bezpieczne ferie

      18.02.2022

      Ferie zimowe dla uczniów to czas wypoczynku i zabawy. W ramach propagowania bezpiecznego wypoczynku oraz aktywnych form spędzania czasu wolnego dzieci w okresie ferii zimowych, zorganizowany został w szkole konkurs plastyczny dla uczniów klas 1-3.

      Laureaci konkursu „Bezpieczne ferie”:

        I miejsce

        Marta Przybysz

        II miejsce

        Lena Buczkowska

        Izabela Synowska

        III miejsce

        Gabriela Sasnal

        Julia Gorgoń

      Za piękne i ciekawe prace laureatom dziękują organizatorki konkursu, panie: Halina Styrna i Anna Worobiec.

    • Walentynki w klasie 2b
     • Walentynki w klasie 2b

      14.02.2022

      Walentynki to szczególny dzień, na który warto starannie przygotować coś wyjątkowego dla osoby którą lubimy, z którą się przyjaźnimy. 14 lutego ludzie wysyłają do bliskich „walentynkę", obdarzają się upominkami.

      Uczniowie z klasy IIb z okazji Walentynek  obejrzeli prezentację multimedialną „Walentynki - historia, legenda, świętowanie na świecie”. Rozwiązali zagadki i zadania informatyczne. Następnie wykonali kolorowe serduszka i kartki walentynkowe. Dzieci miały okazję nie tylko przekazać sobie miłe słowa, ale także dobrze się przy tym bawić. To święto uczucia i życzliwości zostało wykorzystane do nauki dobrych manier. W tym dniu każdy uczeń otrzymał kartkę walentynkową z życzeniami „od serca” oraz słodką niespodziankę.

      Można było również zrobić pamiątkowe zdjęcie w Fotobudce z zaprzyjaźnioną osobą.

      Dzień upłynął w atmosferze radości i wspólnej zabawy integracyjnej.

       

      Wychowawca: Anna Worobiec

    • Walentynki w oddziale przedszkolnym
     • Walentynki w oddziale przedszkolnym

      14.02.2022

      W dniu 14.02.2022r. w pogodnej atmosferze i radosnym nastroju obchodziliśmy walentynki. Wstępem do zajęć było zaznajomienie dzieci ze zwyczajami walentynkowymi, ich historią i tradycją.

      Kolejnym etapem była realizacja zadania zaproponowanego przez Ogólnopolski Program "Uczymy Dzieci Programować". Podczas pracy dzieci wykonywały zadania z wykorzystaniem technologii informatycznych i wspólnie z autorką programu ułożyły obrazkowe sudoku.

      W kolejnym zadaniu dzieci w grupach z kolorowych kubków, na podstawie wzoru i korzystając z legendy, zbudowały wieżę. Metodą origami wykonały serce z papieru. Uwieńczeniem zajęć, było ułożenie z kolorowych kubków, za pomocą podawanych słownie kodów wzoru serca. Nie zabrakło również słodkiego upominku.

    • Warsztaty walentynkowe w klasie 1b
     • Warsztaty walentynkowe w klasie 1b

      14.02.2022

      W klasie 1b powrót do szkoły sprawił uczniom dużą radość. A to za sprawą jednego z najprzyjemniejszych dni w roku - walentynek!

      Dzieci postanowiły uczcić go organizując w klasie warsztaty walentynkowe. Hasłem przewodnim było: ,,Wyrażamy uczucia". Uczniowie zastanawiali się czym jest miłość, przyjaźń, wsparcie, następnie naklejali swoje propozycje na tablicy. Wykonali piękne i kolorowe walentynki, rozwiązywali krzyżówki o tematyce walentynkowej. Wszyscy doskonale wiedzieli, że dziś jest najlepszy moment, aby przekazać naszym bliskim bądź przyjaciołom ile dla nas znaczą i za co ich cenimy.

      Zajęcia zakończyliśmy zabawami przy muzyce. Choć dziś są walentynki, pamiętajmy, że zawsze jest czas na dobry gest i wyznanie komuś swoich uczuć!

       

      Wychowawca klasy: Joanna Antoniak

    • Dzieci uczą rodziców
     • Dzieci uczą rodziców

      10.02.2022

      #DzieciUcząRodziców

      W dniach 26-28 stycznia w klasach I-III przeprowadzone zostały kolejne zajęcia w ramach Ogólnopolskiej Akcji Edukacyjnej "Dzieci Uczą Rodziców". Tematem przewodnim było bezpieczne zachowanie dzieci w czasie ferii zimowych. Podczas pierwszej części teoretyczno- multimedialnej, uczniom zaprezentowane zostały zagadnienia będące przedmiotem lekcji. Uczniowie poznali 10 zasad związanych z bezpieczeństwem w górach. Dowiedzieli się jak, i gdzie bezpiecznie korzystać z zabaw zimowych. Kolejnym zadaniem, była praca zespołowa i indywidualna, podczas której uczniowie wykonywali zadania przewidziane w temacie lekcji. Poznanymi zasadami z zakresu bezpieczeństwa dzieci podzieliły się z rodzicami.

       

    • Zajęcia czytelnicze i konkurs plastyczny
     • Zajęcia czytelnicze i konkurs plastyczny

      02.02.2022

      W związku z realizacją projektu edukacyjnego „Lubię czytać” p. Halina Styrna przeprowadziła w grupach świetlicowych zajęcia czytelnicze. Uczniowie poznali kolejne przygody rodziny, w której mama była czarodziejką. Mama, główna bohaterka, chętnie udzielała pomocy swoimi dobrymi chęciami i niezwykłymi umiejętnościami. Dzieci z dużym zainteresowaniem poznawały przygody zawarte w książce Joanny Papuzińskiej „Moja mama czarodziejka”. Oglądając prezentację multimedialną zapoznały się z postacią autorki i jej książkami. Wysłuchały też e-booka z kolejnymi przygodami mamy i jej rodziny.
      Po zajęciach czytelniczych został ogłoszony konkurs plastyczny pt. „Nasza mama czarodziejka”, którego celem było kształtowanie wyobraźni plastycznej inspirowanej książką, rozwijanie kreatywności i talentu dzieci.

      Laureatami konkursu zostali:

      I miejsce Mateusz Łepkowski
                       Marta Przybysz
                       Izabela Synowska

      II miejsce Milena Mikosz
                        Lilli Połochajło

      III miejsce Zuzanna Gliwińska
                         Dymitr Mojsiuk
                         Oliwia Taradaj

      Wszyscy laureaci otrzymali piękne dyplomy i drobne upominki. Prace konkursowe ozdabiają szkolny korytarz i warto je obejrzeć, do tego zachęca p. Halina Styrna

       

      opracvowała Halina Styrna