• Finał Dolnośląski Sztafetowych Biegów Przełajowych
          • Finał Dolnośląski Sztafetowych Biegów Przełajowych

            15.10.2018

            10 października w Olszynie rozegrany został Finał Dolnośląski Sztafetowych Biegów Przełajowych, w którym wzięły udział AŻ TRZY nasze reprezentacje. Rewelacyjnie spisali się chłopcy młodsi zdobywając I miejsce i tytuł Mistrza Dolnego Śląska!
            Drużyna dziewcząt również pobiegła bardzo szybko, niestety pechowy upadek ostatniej zawodniczki spowodował spadek z trzeciego miejsca na piąte.
            Najtrudniejsze zadanie miały najstarsze dziewczęta, które rywalizowały z bardzo mocnymi przeciwniczkami specjalizującymi się w biegach i biathlonie - i ostatecznie znalazły się w połowie stawki czyli na XI miejscu.
            My jesteśmy dumni z wszystkich zawodników i życzymy im dalszych sukcesów!!!

            Składy naszych reprezentacji:

            dziewczęta młodsze: Boczek Julia, Głogiewicz Natalia, Gołuch Oliwia, Knap Dagmara, Marciniak Nicola, Rosiek Pola, Sebastiańska Martyna, Witkowska Oliwia, Zawadzka Emilia, Zawadzka Martyna

            dziewczęta starsze: Burdak Agata, Janowska Wiktoria, Karp Agata, Kolanek Klaudia, Kolanek Weronika, Nowak Julia, Olejnik Wiktoria, Panas Laura, Piechurska Agnieszka, Rogala Oliwia, Woźniak Weronika

            chłopcy młodsi: Duda Mateusz, Holband Jakub, Homa Karol, Korab Eryk, Lipiński Hubert, Nowak Franciszek, Paliński Patryk, Safian Jakub, Sauter Allan, Sprawka Aleksander, Taratuta Patryk

            Więcej zdjęć w galerii → kliknij →

        • Światowy Dzień Drzewa
          • Światowy Dzień Drzewa

            14.10.2018

            W Światowy Dzień Drzewa, czyli 10 października 2018 roku, w ciepły poranek w ramach integracji świdnickich szkół doszło do spotkania uczniów klasy 2 b ze SP nr 6 pod opieką p. Anny Worobiec i uczniów klasy 2 a ze SP nr 105 pod opieką p. Danuty Mrugały. Uczniowie wybrali się do parku w poszukiwaniu oznak wczesnej jesieni. W tym dniu park wyglądał bardzo malowniczo i pięknie. Dzieci miały możliwość zaobserwować zmiany, jakie zaszły w przyrodzie - zmiana ubarwienia liści, dojrzałe owoce na krzewach i drzewach, fruwające nasiona i nitki babiego lata itp. Uczniowie zaopatrzeni w lupy i lornetki szukali osobliwości przyrodniczych. Wyszukali na liściach, trawach i korze drzew: gąsieniczki, różne owady. Dostrzegali gniazda różnych ptaków. Uczniowie dzielili się informacjami na temat ciekawostek przyrodniczych. Jednocześnie zauważyli florę i faunę typową dla jesiennego parku. Dużo radości sprawiło im spotkanie z wiewiórkami. Dzieci obserwując i ucząc się wspaniale się bawiły. Podsumowaniem wycieczki było omówienie zmian zachodzących w parku jesienią na podstawie zebranych informacji i doświadczeń. Dzieci wykonały także prace plastyczne na temat: „Jesienne drzewa”, które umieściły na kolorowych brystolach. Ciekawostką była niecodzienna wystawa plastycznych prac wśród jesiennej scenerii parku. Następnie wszyscy pełni uśmiechu i radości wrócili do szkoły. Była to bardzo miła i dostarczająca wielu wrażeń wycieczka.

            Więcej zdjęć w galerii → kliknij →

        • Sztafetowe Biegi Przełajowe
          • Sztafetowe Biegi Przełajowe

            14.10.2018

            Nasze szkolne reprezentacje spisały się rewelacyjnie na zawodach rozegranych 5 października na terenach świdnickiego OSiRu. Trzy spośród czterech wywalczyły I miejsca i awans do finału dolnośląskiego.
            Zawody rozpoczęły dziesięcioosobowe sztafety w młodszej kategorii dziewcząt na dystansie 800 metrów gdzie od początku na prowadzenie wyszły zawodniczki SP 6 zwiększając przewagę nad pozostałymi drużynami ze zmiany na zmianę. Podobnie wypadli młodsi chłopcy z naszej szkoły, którzy po objęciu prowadzenia od trzeciej zmiany nie oddali go do samej mety. W konkurencji starszych uczniów także dziewczęta z SP 6 prowadziły od trzeciej zmiany a kolejnych powiększały przewagę kończąc na pierwszym miejscu. Jedynie drużynie chłopców starszych nie udało się zdobyć złota. Drużyna SP 6 od samego początku przewodziła stawce sztafet zwiększając dystans do 6-7 zmiany. Jednakże końcowe 1.000 metrów zadecydowało o zwycięstwie sztafety z SP 105.


            Składy naszych reprezentacji:

            dziewczęta młodsze: Boczek Julia, Głogiewicz Natalia, Gołuch Oliwia, Knap Dagmara, Marciniak Nicola, Rosiek Pola, Sebastiańska Martyna, Witkowska Oliwia, Zawadzka Emilia, Zawadzka Martyna

            dziewczęta starsze: Burdak Agata, Janowska Wiktoria, Karp Agata, Kolanek Klaudia, Kolanek Weronika, Olejnik Wiktoria, Panas Laura, Piechurska Agnieszka, Rogala Oliwia, Woźniak Weronika

            chłopcy młodsi: Duda Mateusz, Holband Jakub, Homa Karol, Korab Eryk, Lipiński Hubert, Nowak Franciszek, Paliński Patryk, Safian Jakub, Sauter Allan, Sprawka Aleksander, Taratuta Patryk

            chłopcy starsi: Doliński Bartosz, Dominik Szymon, Dyś Wiktor, Fąfara Mateusz, Gliwa Emil, Mojsa Fabian, Solarz Jakub, Solarz Mateusz, Tragarz Fabian, Zalewski Janusz

            Więcej zdjęć w galerii → kliknij →

        • Baśniowy Książ - wycieczka klasy 2c do Zamku Książ
          • Baśniowy Książ - wycieczka klasy 2c do Zamku Książ

            09.10.2018

            8 października 2018r. uczniowie klasy 2c wraz z wychowawczynią - panią Jolantą Makowską-Wróbel oraz panem Tomaszem Hołotą - szkolnym bibliotekarzem, uczestniczyli w wycieczce do Zamku Książ. Podczas aktywnej, edukacyjnej "podróży w czasie" uczniowie razem ze średniowieczną księżniczką Anną przemierzali zamkowe sale i tajemnicze piwnice. W czasie wędrówki księżna opowiadała dzieciom baśnie i legendy zamkowe. Uczniowie świetnie bawili się w różne gry i rozwiązywali zagadki, szukając zaginionego skarbu i magicznej Książęcej Skały. Była to wycieczka pełna radości, wspólnej zabawy i nauki.

            Więcej zdjęć w galerii → kliknij →

        • Wycieczka do Zamku Grodno w Zagórzu Śląskim
          • Wycieczka do Zamku Grodno w Zagórzu Śląskim

            07.10.2018

            Z okazji Dnia Chłopaka 5  października 2018 roku w ramach integracji międzyszkolnej dwie zaprzyjaźnione klasy ze szkół świdnickich: 2b ze SP nr 6 pod opieką Pani Anny Worobiec i 2 a ze SP nr 105 pod opieką Pani Danuty Mrugały ponownie spotkały się i wyruszyły na wycieczkę do Zagórza Śląskiego. Głównym jej celem zwiedzanie Zamku Grodno oraz wyprawa nad Jezioro Bystrzyckie.

             

            Po krótkiej podróży autokarem dotarliśmy do Zagórza Śląskiego. Następnie ruszyliśmy jak prawdziwi turyści szlakiem żółto –niebieskim. Po 30 minutach krótkiej wspinaczki dotarliśmy do Zamku Grodno. Tam czekał na nas przewodnik, który opowiedział historię powstania zamku i interesującą legendę o księżniczce Małgorzacie. Następnie  oprowadził nas po ciekawych miejscach tej starej budowli. Na zewnątrz zamku oglądaliśmy armatę, studnię oraz kilkusetletnią lipę sądową (odbywały się pod nią sądy nad poddanymi). We wnętrz zamku można było zobaczyć portale, komnaty i ekspozycje poświęcone dawnej sztuce oblężniczej. Największą atrakcją okazało się wspinanie na wieżę widokową po stromych schodach. Opłacało się, bo z góry roztaczał się przepiękny widok na Jezioro Bystrzyckie i pobliskie góry.

             

            Po zwiedzeniu zamczyska i zakupie pamiątek na chłopców czekała miła niespodzianka z okazji Dnia Chłopaka. Oprócz serdecznych życzeń, laurek wykonanych jeszcze w klasie czekały prezenty w postaci notesików i kolorowych piłeczek. Następnie zeszliśmy szlakiem niebieskim nad Jezioro Bystrzyckie. Tam przy odremontowanym ośrodku rekreacyjno- wypoczynkowym „Wodniak, chwilę odpoczęliśmy. Wszyscy byliśmy zachwyceni przepięknymi widokami. Ogromną frajdę sprawiły nam zabawy w piasku na plaży. Na koniec na przystani wśród dwóch statków, które wożą turystów po jeziorze, robiliśmy pamiątkowe zdjęcia.

            Więcej zdjęc w galerii → kliknij →

        • Kocham Cię Polsko!!!
          • Kocham Cię Polsko!!!

            03.10.2018

            W środę, 3 października 2018 r., świetnie bawiliśmy się na konkursie związanym z rocznicą 100-lecia odzyskania niepodległości. Nasza grupa w składzie: J. Goździejewska, M. Mikosz, H. Ożóg, M. Przyborowski i M. Staroń oraz kibicująca nam klasa 5d wzięła udział w turnieju podobnym do popularnego programu „Kocham Cię Polsko”. Mieliśmy do rozwiązania rebusy, były kalambury, śpiewanie pieśni patriotycznych, test wiedzy historycznej. Najwięcej radości i śmiechu związane było z „szalonymi literkami”, z których (mając zasłonięte oczy) musieliśmy odgadnąć słowo i potem je ułożyć. Zabawa była rewelacyjna.

            Więcej zdjęć w galerii → kliknij →

        • Pielgrzymka do Wambierzyc
          • Pielgrzymka do Wambierzyc

            03.10.2018

            Tradycją naszej szkoły stało się coroczne pielgrzymowanie do wybranego Sanktuarium Maryjnego w Polsce. W tym roku szkolnym wybraliśmy Wambierzyce.1 października uczniowie klas 4-5 pod opieką pani katechetki Alicji Wolskiej i opiekuna duchowego Księdza Mirosława udali się z pielgrzymką do Sanktuarium Wambierzyckiej Matki Bożej Królowej Rodzin. W Sanktuarium uczestniczyliśmy w uroczystej Mszy św. odprawionej w naszej intencji.


            Poznaliśmy 800 - letnią historię miejsca zwanego Dolnośląską Jerozolimą. Obejrzeliśmy najstarszą w Europie ruchomą szopkę. Potem udaliśmy się na ciepły posiłek i oczywiście nie mogliśmy zapomnieć o pamiątkach.


            Pielgrzymka do Wambierzyc była dla nas okazją do radosnego przeżywania wiary.

            Więcej zdjęć w galerii → kliknij →

        • Wspomnienia z wakacji
          • Wspomnienia z wakacji

            03.10.2018

            W ramach projektu z edukacji polonistycznej “Lubię czytać”, realizowanego przez p. Halinę Styrnę i p. Aleksandrę Ciszak, odbyło się spotkanie klasy 1b pod opieką p. H.Styrny z klasami zerowymi, których opiekunami są panie Aleksandra Ciszak i Irena Kulig. Temat spotkania nawiązywał do minionych wakacji. W ciepły i słoneczny dzień łatwo było dzieciom opowiadać o letnich wrażeniach, oglądać przygotowaną wystawę wakacyjnych pamiątek. Pani H. Styrna podkreślała fakt, iż Polska jest pięknym krajem, ma dużo ciekawych miejsc, które warto zobaczyć. Następnie czytała książkę „Moja Polska”. Dzieci z chęcią brały udział w dyskusji i słuchały informacji o swoim pięknym kraju. Takie zajęcia wpływają na aktywność dzieci i wzbogacają je. Warto je organizować.  

            Więcej zdjęć w galerii → kliknij →

        • Wybory do SU
          • Wybory do SU

            02.10.2018

            Samorządowa kampania wyborcza trwa w najlepsze, ale uczniowie SP6 z budynku B już zagłosowali! W poniedziałek 24 września trójka kandydatów stanęła w wyścigu o stanowisko przewodniczącego Samorząd Szkolnego. Głosowanie odbyło się na czwartej i piątej godzinie lekcyjnej. Nad prawidłowością głosowania czuwała Komisja Wyborcza w składzie: Anastazja Kaźmierczak (kl. 3cG), Hubert Gościmski (8a), Michał Nowicki (7b) i Eryk Butkiewicz (6d).

             

            Pomimo ogromnej liczby osób uprawnionych do głosowania, komisja nie stwierdziła żadnych nieprawidłowości. Głosy zostały policzone przez czteroosobową Komisję Skrutacyjną, w skład której weszły Alicja Kostuń (3bG), Zuzanna Klimczak (8c), Kinga Krasik (7c) i Sara Talaga (6d). Wybory wygrała Magdalena Partyka z klasy 8c i została nową przewodniczącą SU, jej zastępcą została Maja Michalik z klasy 3bG – gratulujemy! Dziewczęta będą wspierane przez Adama Szewrańskiego z klasy 6c.

             

            Więcej zdjęć w galerii → kliknij →

        • Dzień Chłopak
          • Dzień Chłopak

            02.10.2018

            W tym roku Dzień Chłopaka wypadł w niedzielę, ale dziewczęta z SU nie zapomniały o swych kolegach. W piątek 28 września wszyscy chłopcy (ci młodsi i ci starsi ) otrzymali słodki poczęstunek, a nawet największe łasuchy płci obojga mogły znaleźć coś dla siebie w Cafe SU. Wszystkim chłopcom życzymy wszystkiego najlepszego w dniu ich święta.

            Więcej zdjęć w galerii → kliknij→

        • Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania
          • Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania

            02.10.2018

            Jedną z okazji aby czytać jest na pewno Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania, obchodzony 29 września. Data ta odnosi się do urodzin Janiny Porazińskiej (ur. 29 września 1888 r.) autorki książek dla dzieci i młodzieży. Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania został ustanowiony z inicjatywy Polskiej Izby Książki w 2001 roku. Święto ma w naszym kraju już kilkunastoletnią tradycję. W tym dniu czytają wszyscy: dorośli, młodzież i przede wszystkim dzieci. Czytać na głos można wszędzie.

            W wielu bibliotekach, szkołach całej Polski, w tym także naszej, organizowane jest tego dnia wspólne, głośne czytanie. Do klas młodszych zostali zaproszeni rodzice uczniów klas 0-III, którzy mogli zaprezentować dzieciom, ciekawe historie z przygotowanych książek.

            Pani Dyrektor Violetta Skibicka, która gościła w dwóch klasach I, przeczytała fragmenty książki Waldemara Cichonia "Cukierku, ty łobuzie". Dzieci z zaciekawieniem wysłuchały śmiesznych historii o małym, łobuzerskim kociaku. Było to dla uczniów zachętą do sięgnięcia po samodzielną lekturę, aby poznać dalsze perypetie kota Cukierka.

            Uczniowie klas starszych – dołączyli do nas również niektórzy starsi koledzy i koleżanki z klas IV-VIII oraz oddziałów gimnazjalnych z ul. Jodłowej – rozpoczęli swoje lekcje także od głośnego czytania. Tym razem w lektorów zamienili się zarówno nauczyciele uczący w klasach, jak i sama młodzież, która mogła wysłuchać następujących fragmentów książek: Łupieżcy niebios (Pięć królestw), Przewodnik po świdnickiej katedrze, Pan Samochodzik i biblia Lutra, Wyprawy marzeń- źródła piękna, Wikingowie - Najeźdźcy z Północy, Wiedźmin - Miecz przeznaczenia, Robin Van Persie – biografia, Rilla ze Złotego Brzegu, Messi – wieczny zwycięzca, Lato miejskich ludzi, Kolor magii. Do uczniów, którzy wsparli nauczycieli, prezentując wybrane przez siebie książki, należeli: Hania Bakes, Szymon Balant, Michał Bryks, Tomasz Sierzputowski, wybrani uczniowie klasy 4a oraz 8c.

             

            Wiecej zdjęc w galerii → kliknij →

        • EKOPODRÓŻ – MAMA, TATA I JA
          • EKOPODRÓŻ – MAMA, TATA I JA

            26.09.2018

            Miło na poinformować, że konkurs plastyczny „EKOPODRÓŻ – MAMA, TATA I JA”
            dla uczniów klas I – III świdnickich szkół podstawowych został rozstrzygnięty!

            I. Na konkurs złożono 42 prace, w tym:
            - Szkoła Podstawowa nr 1 – 7 prac
            - Szkoła Podstawowa nr 2 – 5 prac
            - Szkoła Podstawowa nr 4 – 12 prac
            - Szkoła Podstawowa nr 6 – 10 prac
            - Szkoła Podstawowa nr 105 – 5 prac
            - Niepubliczna Szkoła Podstawowa „Bliżej Dziecka” – 3 prace

            II. Jury w składzie:
            1.Tadeusz Niedzielski
            2. Monika Jamro
            3. Anna Kocik
            4. Adam Pietras

            postanowiło przyznać 10 równorzędnych nagród, wśród nich znaleźli się uczniowie naszej szkoły:

            ALEKSANDER KUC, kl. IIb
            SEWERYN KAPUSZYŃSKI, kl. IId
            OLIWIA WIDUTO, kl. Ia

            oraz 10 wyróżnień, a wśród nich nasi uczniowie:

            WIKTOR PRUCNEL, kl. Ia
            KALINA ZIĘCINA, kl. IIb

            III. Wręczenie nagród i wyróżnień odbędzie się na świdnickim Rynku w dniu 22 września br. ok. godz. 12.50. Organizatorzy konkursu uprzejmie proszą wszystkich (42) jego uczestników o przyjazd do Rynku na rowerach pod opieką osób dorosłych.

             

            Więcej zdjęć w galerii → kliknij →

        • Uroczystości sportowe
          • Uroczystości sportowe

            23.09.2018

            W tym tygodniu w naszym mieście miały miejsce dwa wyjątkowe - sportowe wydarzenia i w obu nasza szkoła i nasi uczniowie mieli mały udział.
            W czwartek 20 września po raz pierwszy w Świdnicy wystąpiła reprezentacja Polski w piłce nożnej i w towarzyskim meczu spotkała się z reprezentacją Czech U16.
            Nasi uczniowie z klasy 5c kibicowali zawodnikom, natomiast chłopcy z klas sportowych mieli przyjemność niesienia flag obu państw na rozpoczęcie meczu. Mały udział w wydarzeniu miały również dziewczęta, które zaprezentowały się w układzie gimnastycznym z MKS Polonia.

            Więcej zdjęć w galerii → kliknij →

        • Orientuj się w Świdnicy
          • Orientuj się w Świdnicy

            19.09.2018

            Dnia 18.09.2018 po raz czwarty odbyły się międzyszkolne zawody w biegach na orientację w ramach projektu Orientuj się w Świdnicy. Wzięło w nich udział prawie 50 uczniów z naszej szkoły i spisali się "na medal". Uczniowie rywalizowali ze sobą w 11 kategoriach i w każdej z nich uczniowie Szkoły Podstawowej nr 6 stanęli na podium. Wielkie brawa dla wszystkich laureatów!

            Wyniki:

            K4

            I miejsce- Maja Długołęcka kl. 4c

            II miejsce- Hanna Adamska kl. 4c

            III miejsce- Aleksandra Kośkiewicz kl. 4d

             

            K5

            I miejsce- Daria Krzyśpiak kl. 5d

            II miejsce- Alicja Karman kl. 4d

             

            K6

            I miejsce- Amelia Trelewska kl. 6b

            II miejsce- Oliwia Witkowska kl. 6b

             

            K7

            I miejsce - Aleksandra Garycka kl.7b

            II miejsce - Nikola Marciniak kl.7a

            III miejsce - Maja Duda kl.7b

             

            K8

            III miejsce - Martyna Oleś kl.8a

             

            M4

            I miejsce - Michał Hajduga kl. 4c

            II miejsce - Piotr Idziak kl. 4c

            III miejsce- Dorian Pyk kl. 4c

             

            M5

            II miejsce- Adrian Mech kl. 5d

            III miejsce- Miłosz Kubiak kl. 5d

             

            M6

            II miejsce- Hubert Chachoń kl. 6b

             

            M8

            II miejsce- Filip Cieślik kl. 8b

            III miejsce Maksymilian Komorowski kl. 8c

             

            Więcej zdjęć w galerii → kliknij →

        • Wagary w Muzeum
          • Wagary w Muzeum

            19.09.2018

            W dniu 19 września 2018 r. poszliśmy na pierwsze wagary do Muzeum Dawnego Kupiectwa. Spotkanie poprowadził Pan dr Radosław Skowron, który wygłosi prelekcję pt. Dawne miary w Polsce i na Śląsku. Dowiedzieliśmy się, jakie miary obowiązywały na Śląsku, co to był łokieć, ile wynosiła stopa, jakimi jednostkami mierzono np. zboże, a jakimi płyny np. piwo, z którego słynęło nasze miasto w średniowieczu.


            Po pokazie slajdów mieliśmy możliwość przekonać się, że miary długości były bardzo skomplikowane, trzeba było być dobrym matematykiem, żeby szybko i bezbłędnie wszystko przeliczać. Najwięcej zabawy było przy mierzeniu wzrostu Ali łokciem wrocławskim, okazało się, że mierzy 2 łokcie i pół stopy!
             

            Mogliśmy też obejrzeć część ekspozycji muzealnej dotyczącej miar i zadawać pytania prowadzącemu spotkanie. Czekamy na kolejne wyjście.


            Zapraszamy do odwiedzenia muzeum-Hania, Jagoda, Maja, Wiktoria i Ala.

             

            Więcej zdjęć w galerii → kliknij →

        • Szkolny Konkurs Plastyczny dla klas II-III „Polska w moich oczach” w ramach obchodów setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości
          • Szkolny Konkurs Plastyczny dla klas II-III „Polska w moich oczach” w ramach obchodów setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości

            18.09.2018

            Samorząd klas I-III pod kierunkiem p. Anny Worobiec i p. Haliny Styrny przygotował Szkolny Konkurs Plastyczny „Polska w moich oczach” w ramach obchodów setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Głównym celem konkursu było budowanie tożsamości narodowej i świadomości historycznej oraz uwrażliwienie na piękno krajobrazów, zabytków, ciekawych miejsc naszego kraju. Ponadto pogłębianie wiedzy i kształtowanie zainteresowań uczniów historią ojczyzny. Również pobudzenie wyobraźni plastycznej, kreatywności i możliwości zaprezentowania swoich umiejętności i uzdolnień plastycznych na forum szkoły.

             

            Na konkurs napłynęło wiele wspaniałych prac. Najciekawsze prace zostały nagrodzone i zaprezentowane podczas festynu szkolnego pod hasłem „Kochamy Cię Polsko”.

            Laureatami konkursu zostali:

            I miejsce

            Aleksandra Winiarczyk - klasa II b - opiekun p. Anna Worobiec

            Zofia Malczyk - klasa II d - opiekun p. Halina Styrna (świetlica)

            II miejsce

            Elena Zduńczyk - klasa II a - opiekun p. Elżbieta Rasiewicz

            Martyna Kępa klasa II b - opiekun p. Anna Worobiec

            Zuzanna Guzek - klasa II d - opiekun p. Halina Styrna (świetlica)

            III miejsce

            Jula Brulewska - klasa II a- opiekun p. Elżbieta Rasiewicz

            Aleksandra Przychodzka - klasa II d - opiekun p. Halina Styrna (świetlica)

            Wyróżnienia

            Szymon Pałka - klasa II b - opiekun p. Anna Worobiec

            Łucja Gębala-klasa II c - p. Jolanta Makowska -Wróbel

            Alicja Ziomek-klasa II d - p. Halina Styrna (świetlica)

            Michał Miształ - klasa III b - p. Halina Mozol

             

            Zwycięzcom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

             

             

            Więcej zdjęć w galerii → kliknij →

        • Narodowe Czytanie w Szkole Podstawowej nr 6
          • Narodowe Czytanie w Szkole Podstawowej nr 6

            10.09.2018

            Cała szkoła czyta „Przedwiośnie”.

            Dnia 10 września 2018r. uczniowie Szkoły Podstawowej nr 6 aktywnie włączyli się w Akcję Narodowego Czytania organizowaną przez Prezydenta RP od 2012r.

            Zainaugurowana przez Parę Prezydencką tegoroczna odsłona Narodowego Czytania odbywa się w roku 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości, stąd wyjątkowa formuła akcji.

            Wspólne czytanie „Przedwiośnia” Stefana Żeromskiego odbyło się w budynku przy ulicy Jodłowej na piątej lekcji.  Zaproszeni goście słuchali fragmentów powieści w interpretacji: pani dyrektor, rodziców   i wybranych uczniów.     W tym samym czasie w każdej sali lekcyjnej uczniowie czytali przygotowane przez organizatorów fragmenty dzieła.   Z pewnością lektura ostatniej powieści S. Żeromskiego pomogła nam przybliżyć się do wydarzeń sprzed 100 lat.

            Z okazji jubileuszowej edycji Narodowego Czytania każdy uczestnik, który przyniósł własny egzemplarz „Przedwiośnia” otrzymał pamiątkowy stempel.

            Mamy nadzieję, że tegoroczna akcja, oprócz promowania czytelnictwa, stała się też jedną z wielu form uczczenia rocznicy Odzyskania Niepodległości.

             

            Więcej zdjęć w galerii → kliknij →  

        • Z wizytą w muzeum
          • Z wizytą w muzeum

            09.09.2018

            7 września grupa uczniów z naszej szkoły odwiedziła Muzeum Dawnego Kupiectwa, które prezentowało wystawę malarstwa, rysunku i grafiki polskiego wybitnego artysty przełomu XIX i XX wieku Leona Wyczółkowskiego.

            Dzięki Muzeum Okręgowemu w Bydgoszczy i Muzeum Narodowemu we Wrocławiu, z których pochodzą zbiory, mogliśmy podziwiać prace bardzo wczesne, impresjonistyczne z okresu ukraińskiego, dojrzałą, kolorową twórczość krakowską, aż po ostatni czarno-biały okres gościeradzki. Na prezentację złożyły się sceny rodzajowe, portrety, kwiaty, widoki górskie, morskie i miejskie a także prace przedstawiające architekturę.

             

            Zachęcamy do zapoznania się z twórczością Leona Wyczółkowskiego, wybitnego reprezentanta nurtu realistycznego w polskiej sztuce.

             

            http://muzeum.bydgoszcz.pl/zbiory/29,313,0,0

             

            http://niezlasztuka.net/o-sztuce/leon-wyczolkowski-wyczol-wyczolek/

             

            Więcej zdjęć w galerii → kliknij → 

        • Rozpoczęcie roku szkolnego 2018/2019
          • Rozpoczęcie roku szkolnego 2018/2019

            05.09.2018

            3 września o godzinie 9.00 - rozpoczął się nowy rok szkolny.

            Życzymy całej Społeczności Szkolnej, aby okazał się rokiem bogatym w sukcesy dydaktyczne i wychowawcze! A Nasza Szkoła niech będzie dla wszystkich miejscem wzajemnej życzliwości i zaufania, w której nauka i praca jest przyjemnością.

            Więcej zdjęć w galerii →kliknij →

    • Kontakty

      • Szkoła Podstawowa nr 6 im. Tysiąclecia Państwa Polskiego w Świdnicy
      • magda.werner@vp.pl - administrator strony
      • 74 852 05 85 - budynek ul. Wodna 74 852 31 29 - budynek ul. Jodłowa
      • 58-100 Świdnica ul. Wodna 5-7 (budynek A) ul. Jodłowa 21 (budynek B) Poland
      • d.zurman.z-cadyrektora@sp6.swidnica.pl m.eszwowicz.z-cadyrektora@sp6.swidnica.pl v.zapart@sp6.swidnica.pl
      • Skrytka na Platformie Usług Administracji Publicznej (ePUAP): /SP_6_Swidnica/SkrytkaESP
    • Logowanie

  • Nasze media społecznościowe