• Wycieczka do Afrykarium
          • Wycieczka do Afrykarium

            19.05.2023

            Uczniowie klas trzecich i czwartych ze SP nr 6 w Świdnicy ponownie udali się na wycieczkę w ramach projektu Kierunek - EDUKACJA. W zajęciach wyjazdowych aktywnie uczestniczyli  15 maja 2023r 4b pod opieką p. Katarzyny Gabrylczuki i klasa 4c pod pod opieką p. Magdaleny Noceń. 17 maja 2023 r. klasa 3a pod opieką p. Elżbiety Rasiewicz. 18 maja 2023 r. klasa 3b pod opieką p. Anny Worobiec klasa i 3c po opieką p. Jolanty Makowskiej-Wróbel. 22 maja 2023 r odwiedzą zaś 4a pod opieką p. Marty Zborowskiej -Matusiewicz i 4d pod opieką p. Bożeny Kawałkowskiej. Dodatkowymi opiekunami byli p.Łucja Puczko,  p. Anna  Błaszczyk, p. Ewa Dominicka, p. Magda Jęczmień. 

             Głównym celem wycieczki  było odwiedzenie Zoo we Wrocławiu oraz znajdującego się tam Afrykarium. 

            Po godzinnej podróży autokarem dotarliśmy do wrocławskiego ZOO, w którym znajduje się Afrykarium. Jest to unikatowy na skalę światową kompleks, który przedstawia różne ekosystemy związane ze środowiskiem wodnym Czarnego Kontynentu. Obiekt ten umożliwił nam ujrzenie bogactwa afrykańskiej fauny.

            W czasie całodniowego pobytu  z wielkim podekscytowaniem oraz aparatami fotograficznymi w ręku spacerowaliśmy wśród niesamowitych gatunków zwierząt, których różnorodność szczególnie nas zaciekawiła. Uczestnicy wycieczki byli zauroczeni nie tylko różnorodnością podmorskiego świata Czarnego Lądu, ale także samymi akwenami i zbiornikami wodnymi reprezentującymi m.in. rafę koralową Morza Czerwonego, jezior Malawi i Tanganiki, głębiny Kanału Mozambickiego, gdzie występują rekiny, płaszczki i inne duże ryby pelagiczne, które dzieci podziwiały z podwodnego, akrylowego tunelu o długości około 18 m. Kolejna odwiedzana ekspozycja poświęcona była Wybrzeżu Szkieletów w Namibii, które zamieszkują  pingwiny oraz kotiki afrykańskie. W dżungli otaczającej rzekę Kongo dzieci obserwowały krokodyle i manaty - niezwykłe, roślinożerne ssaki zwane także syrenami. Na terenie zoo odbyły się również warsztaty edukacyjne dotyczące życia małpiatek.

            Po niesamowitych wrażeniach, jakie zostawiła na uczniach fauna i flora Czarnego Lądu, wszyscy spędzili czas spacerując po wrocławskim zoo oraz odwiedzając  inne zwierzęta. Bardzo podobały nam się żyrafy i zebry, które zgodnie spacerowały sobie po wybiegu. Podziwialiśmy parę olbrzymich słoni, a także rodzinę małp. Niestety nie widzieliśmy lwów w pełnej okazałości, gdyż właśnie ucięły sobie poobiednią drzemkę i wylegiwały się na piasku.  Był też czas na zakupienie pamiątek.

            Wycieczka zakończyła się późnym popołudniem, wszyscy rozradowani i pełni emocji wrócili do domów.

        • Wizyta przedszkolaków w szkole
          • Wizyta przedszkolaków w szkole

            19.05.2023

            19 maja naszą szkołę odwiedziła grupa "Kubusie" z Przedszkola Miejskego nr 3 w Świdnicy. Dzieci w przyszłym roku szkolnym będą już uczniami pierwszej klasy i z tej okazji odwiedziły naszą szkołę. Przedszkolaki zobaczyły m.in. sale lekcyjne, salę gimnastyczną, stołówkę, szatnię, gabinet pani pielęgniarki. W pracowni komputerowej z pomocą uczniów z klasy 3c kolorowały online obrazki zwierzątek. Na sali gimnastycznej uczestniczyły w zajęciach sportowych, gdzie bawiły się w berki. W bibliotece szkolnej pani bibliotekarka opowiadała dzieciom, m.in., że będą mogły wypożyczać książeczki z bogatego zbioru bibliotecznego. Na zakończenie wizyty nasi goście obejrzeli przedstawienie pt. "Zaczarowanym pociągiem w świat baśni", przygotowane przez grupę uczniów polsko-ukraińskich ze szkolnego koła teatralno-wokalnego. Było nam bardzo miło gościć przyszłych pierwszoklasistów i ich wychowawczynie.

            Do zobaczenia

        • Wycieczka do Centrum Edukacji Ekologicznej "Hydropolis"
          • Wycieczka do Centrum Edukacji Ekologicznej "Hydropolis"

            18.05.2023

            13 maja odbyła się kolejna wycieczka uczniów naszej szkoły w ramach realizacji świdnickiego projektu unijnego "Wsparcie uczniów z Ukrainy ". Opiekunami uczniów były panie: Anna Worobiec, Halina Styrna, Bożena Kawałkowska, Dagmara Kiełbasa. Dużym wsparciem dla uczniów była p. Dana Pivniak. Celem wyjazdu była poprawa umiejętności posługiwania się językiem polskim przez uczniów z Ukrainy poprzez odkrywanie związanych z wodą zjawisk z zakresu biologii, geografii, fizyki i chemii.

            Zwiedzanie jedynego w Polsce centrum wiedzy o wodzie uczniowie rozpoczęli razem z przewodnikiem i oglądali interesujące wystawy, takie jak: prezentacja statków pływających po morzach i oceanach w wersji zmniejszonej, Batyskaf- oceaniczna łódź podwodna badająca życie w oceanie 11 kilometrów pod wodą, Symulator śniegu, Ogień z pary wodnej. Z dużą ciekawością wszyscy oglądali: Zegar Wodny, Śrubę Archimedesa, Koło Wodne, Turbinę Herona. Uczniowie również poznali największe rzeki świata, które w porównaniu do polskiej Wisły i Odry okazały się olbrzymie. Uczniowie wzięli też udział w warsztatach "O planecie skalistej". Badali okazy różnych skał i minerałów, poznali ich cechy oraz wpływ  wody na skały.

            Z dużym zainteresowaniem wykonali doświadczenie "Kryształ z boraksu" podczas którego obserwowali proces krystalizacji i stworzyli swój własny kryształ, który mogli zabrać ze sobą. Podczas pięknej pogody, uczestnicy wycieczki pełni wrażeń, nowych doświadczeń i wiedzy wrócili do Świdnicy.

            Na takie wycieczki warto jechać!
             

        • Międzynarodowy Konkurs Kangur Matematyczny
          • Międzynarodowy Konkurs Kangur Matematyczny

            16.05.2023

            Dnia 16 marca 2023r. odbył się w naszej szkole Międzynarodowy Konkurs Kangur Matematyczny.

            Inicjatorem Międzynarodowego Konkursu „Kangur Matematyczny” jest stowarzyszenie „Kangourou Sans Fronti`eres” z siedzibą w Paryżu. Zasady Konkursu reguluje dokument Internal Regulations stowarzyszenia „Kangourou Sans Fronti`eres”. Konkurs przeprowadzany jest jeden raz w roku jednocześnie we wszystkich uczestniczących w nim krajach na zasadach określonych w tym dokumencie.

            W Polsce głównym organizatorem Konkursu jest Towarzystwo Upowszechniania Wiedzy i Nauk Matematycznych, zwane dalej TUWiNM, z siedzibą w Toruniu, ul. Chopina 12/18, przeprowadzające Konkurs pod patronatem Wydziału Matematyki i Informatyki Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu oraz Polskiego Towarzystwa Matematycznego. W celu przeprowadzenia Konkursu dziekan Wydziału powołuje na okres dwóch lat Komitet Organizacyjny Konkursu, którego działalność nadzoruje Zarząd TUWiNM.

            Celem Konkursu jest propagowanie kultury matematycznej w jak najszerszych kręgach uczniów szkół wszystkich typów.

            Konkurs ma charakter jednorazowego testu: bez eliminacji, testów wstępnych, testu finałowego. Zadania oraz termin są ustalane przez stowarzyszenie „Kangourou Sans Fronti`eres”. Na rozwiązanie testu przeznaczone jest 75 minut.

             

            Międzynarodowy konkurs "Kangur Matematyczny" jest adresowany do uczniów szkół podstawowych i średnich, od klasy drugiej szkoły podstawowej do klas maturalnych w liceach i technikach. Rozgrywany jest sześciu kategoriach, które obejmują następujące klasy:

             

            Żaczek

            klasy 2 szkół podstawowych;

            Maluch

            klasy 3 i 4 szkół podstawowych;

            Beniamin

            klasy 5 i 6 szkół podstawowych;

            Kadet

            klasy 7 i 8 szkół podstawowych;

            Junior

            I liceów i techników,

            I, II, III szkół branżowych;

            Student

            klasy II i III liceów i techników

            oraz IV techników.

             

            W tegorocznej edycji konkursu wzięło udział 58 uczniów z klas II – VIII .

             

            Wyniki dla kategorii: Żaczek

            → klasy 2 szkoły podstawowej

            maksymalnie można uzyskać 105 punktów

            laureat ≥ 100,00 pkt • bardzo dobry ≥ 84,00 pkt • wyróżniony ≥ 66,00 pkt

            1. KUŹDUB JAKUB                80,00 pkt – wyróżniony
            2. POŁOCHAJŁO LILLI          73,75 pkt – wyróżniony
            3. OSTROWSKA ŁUCJA         72,00 pkt – wyróżniony       

             

            Wyniki dla kategorii: Maluch

            → klasy 3 szkoły podstawowej

            maksymalnie można uzyskać 120 punktów

            laureat ≥ 111,00 pkt • bardzo dobry ≥ 95,00 pkt • wyróżniony ≥ 63,75 pkt

            1. CZARNY SZYMON             82,50 pkt – wyróżniony
            2. NALEŚNIK TOMASZ          67,50 pkt – wyróżniony
            3. SURÓWKA TOMASZ         67,50 pkt – wyróżniony

                 

            Wyniki dla kategorii: Maluch

            klasa 4 szkoły podstawowej

            maksymalnie można uzyskać 120 punktów

            laureat ≥ 116,00 pkt • bardzo dobry ≥ 101,00 pkt • wyróżniony ≥ 79,00 pkt        

            1. BŁOCH BARBARA             87,50 pkt – wyróżniony
            2. GŁOGOWSKI BARTOSZ    81,25 pkt – wyróżniony

             

            Wyniki dla kategorii: Beniamin

            klasa 5 szkoły podstawowej

            maksymalnie można uzyskać 150 punktów

            laureat ≥ 140,00 pkt • bardzo dobry ≥ 111,00 pkt • wyróżniony ≥ 83,00 pkt

            1. JABŁOŃSKI PIOTR             96,75 pkt – wyróżniony

             

            Wyniki dla kategorii: Beniamin

            klasa 6 szkoły podstawowej

            maksymalnie można uzyskać 150 punktów

            laureat ≥ 144,00 pkt • bardzo dobry ≥ 120,00 pkt • wyróżniony ≥ 90,50 pkt

            1. PAŁKA SZYMON              132,50 pkt – bardzo dobry
            2. GOŚCIMSKI WIKTOR        115,00 pkt – wyróżniony
            3. PAZDUR MAJA                   114,75 pkt – wyróżniony
            4. BRULEWSKA JULIA          100,50 pkt – wyróżniony

             

            Wyniki dla kategorii: Kadet

            klasa 8 szkoły podstawowej

            maksymalnie można uzyskać 150 punktów

            laureat ≥ 137,00 pkt • bardzo dobry ≥ 108,00 pkt • wyróżniony ≥ 80,00 pkt

            1. KUDELA ZUZANNA          101,25 pkt – wyróżniony
            2. PLICNER ZOFIA                  82,75 pkt – wyróżniony

             

             

            Wszystkim nagrodzonym gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!

             

                                                                                               Szkolny koordynator konkursu

                                                                                                           Magdalena Filipiak

        • Indywidualne Igrzyska LA klas 5-6
          • Indywidualne Igrzyska LA klas 5-6

            16.05.2023

            Młodzi Lekkoatleci z „Szóstki” wzięli udział w zawodach- Indywidualne Igrzyska Dzieci LA. Po zmaganiach w konkurencjach  lekkoatletycznych stanęliśmy wielokrotnie na podium. 
            Bieg na 60m
            I miejsce Mateusz Politański
            II miejsce Kacper Monica
            Bieg na 300m
            I miejsce Piotr Waśniowski
            III miejsce Hubert Głogiewicz 
            Bieg na 600m
            III miejsce Kalina Zięcina 
            Bieg na 1000m 
            I miejsce Michał Głowacki
            II miejsce Oskar Walewski
            III miejsce Michał Magierowski 
            Skok w dal 
            I miejsce Jędrzej Korona
            III miejsce Elena Zduńczyk 
            Pchnięcie kulą
            III miejsce Michał Treczyński
            Rzut piłeczką palantową
            I miejsce Angelika Borońska
            II miejsce Julia Biliniewicz

            I miejsce Sztafeta 4x100 m   W składzie: J. Korona, M. Politański, K. Monica, P. Waśniowski 
            I miejsce sztafeta szwedzka W składzie: H. Głogiewicz, M. Treczyński, K. Hliwa, 
            K. Kopeć 
            II miejsce sztafeta szwedzka w składzie: M. Jaźwik, M. Urbaniak, M. Witkowska, H. Halczak 
            Wszystkim uczestnikom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów sportowych.

        • Lekki tornister
          • Lekki tornister

            14.05.2023

            W II semestrze roku szkolnego 2022/2023 ( na przełomie marca, kwietnia i maja ) w klasach 0-III był realizowany Ogólnopolski  projekt edukacyjny „Lekki tornister”. Celem było rozpowszechnianie informacji na temat profilaktyki wad postawy, zwrócenie uwagi na niezmieniający się problem przeciążonych plecaków uczniów oraz zmniejszenie jego skali w przyszłości, a – co za tym idzie – działanie na rzecz prostych i zadowolonych dziecięcych kręgosłupów. Podczas realizacji projektu uczniowie pod kierunkiem swoich wychowawców wykonali różnorodne zadania:

            -oglądali  film edukacyjny „ Ciężar zdrowych plecaków”

            -recytowali z intonacją  wiersz Wandy Chotomskiej „Co zapakujesz w tornister?”

            -śpiewali w zespołach z użyciem instrumentów muzycznych „Piosenkę o lekkim tornistrze”

            -wykonali gazetkę na temat informacji dotyczących wad postawy.

             Na podsumowanie projektu uczniowie na zajęciach lekcyjnych wspólnie wykonali plakaty związane z tematyką zapobiegania wadom postawy. Malowali kolorowanki dotyczące właściwego pakowania tornistra ( co powinno się w nim znaleźć, a czego nie powinno się w nim nosić).

            Podczas zajęć edukacyjnych uczniowie zdobywali wiedzę na temat zasad właściwego wyboru, noszenia, jak również pakowania swojego tornistra. Dzieci bardzo chętnie sprawdzały, co noszą w swoich tornistrach. Ku ich zdziwieniu okazało się, że wiele przedmiotów jest niepotrzebnych na zajęcia szkolne. Zagadnienia przedstawione w projekcie realizowane były również podczas zajęć wychowania fizycznego i edukacji zdrowotnej. Uczniom bardzo podobały się ćwiczenia gimnastyczne wykonywane podczas przerw śródlekcyjnych. Ćwiczenia pomagają przywrócić koncentrację uwagi, zlikwidować zmęczenie i znużenie wywołane lekcją, ale przede wszystkim działają korzystnie na wykształcenie właściwych postaw zdrowotnych wśród uczniów.

             

             Podsumowując. Projekt ma na celu działania prozdrowotne, zmierzające w kierunku profilaktyki chorób układu ruchu , pierwszorzędowych wad postawy, motywowanie uczniów do prawidłowego i zdrowego trybu życia, jak również zwrócenie uwagi uczniom, ich rodzicom, opiekunom i nauczycielom na problem przeciążonych plecaków uczniów, będących przyczyną wad postawy.

             

                                                 Opracowały Anna Worobiec i Jolanta Makowska-Wróbel

        • Szkolna Liga LA
          • Szkolna Liga LA

            13.05.2023

            9 maja dwie nasze szkolne reprezentacje wzięły udział w kolejnych zawodach międzyszkolnych – Drużynowej Szkolnej Lidze LA.  Drużyny rywalizowały w pięciu konkurencjach biegowych (100, 300, 600, 1.000 metrów i sztafeta 4x100) oraz w trzech konkurencjach technicznych (skok w dal, pchnięcie kulą, rzut oszczepem).

            Nasi uczniowie byli najlepsi – w kategorii dziewcząt i chłopców zajęliśmy dwa I miejsca.

            Składy drużyn:

            Lipińska Hanna, Adamska Hanna, Chodorowska Zofia, Golanowska Olivia, Jamrozińska Karolina, Kaczmarczyk Maja, Baranowska Aleksandra, Małolepsza Justyna, Przychodzka Wiktoria, Kruk Iga, Szczakowska Zuzanna, Sajko Julia, Mazurek Laura, Mackiewicz Oliwia, Bieżyńska Maja, Gawrońska Michalina

            Hajduga Michał, Jedliński Mateusz, Marczak Bartosz, Wacht Mateusz, Hołdonowicz Oliwier, Sikora Mateusz, Sara Piotr, Piechurski Filip, Oleś Michał, Szczepański Paweł, Urbaniak Wojciech, Pieńkowski Szymon,  Kazimierski Jakub, Patyk Damian, Patyk Sebastian, Podleśny Patryk, Boroński Krzysztof
            Hladkyl Danylo, Filip Brzeziński, Jakub Stróżewski

        • Czwórbój lekkoatletyczny
          • Czwórbój lekkoatletyczny

            13.05.2023

            12 maja na stadionie lekkoatletycznym odbyły się zawody w ramach igrzysk dzieci w czwórboju, na który składają się : rzut piłeczką palantową, bieg na 60 m, skok w dał oraz bieg na 600/1000 m.

            Reprezentacje dziewcząt i chłopców wywalczyły II miejsca

            Szkołę reprezentowali :
            Zosia Malczyk, Julia Biliniewicz, Angelika Borońska, Elena Zduńczyk, Kalina Zięcina, Mikołaj Kozar, Oskar Walewski, Jędrzej Korona, Mateusz Politański, Michał Głowacki, Kacper Witaszczyk oraz Hubert Głogiewicz. 

            Zosia Malczyk osiągnęła najlepszy wynik wśród wszystkich uczestniczek za co została nagrodzona pamiątkowym dyplomem. 
            Brawo 🏆🏃‍♀️🏃

        • Dni Językowe
          • Dni Językowe

            12.05.2023

            W ramach tegorocznych obchodów Dni Językowych odbył się recytatorski konkurs w języku angielskim dla klas 1-3.

            Laureatami konkursu zostali:

            I miejsce Marta Przybysz kl. 3a

            II miejsce Natasza Gawrysiak kl. 2a

            III miejsce Natalia Ganus kl. 1d wyróżnienie Oliwia Szczeblowska kl. 2a

            wyróżnienie Maja Mazur kl. 1d

            Gratulujemy wszystkim uczestnikom.

        • Wizyta w Kościele Pokoju
          • Wizyta w Kościele Pokoju

            11.05.2023

            11 maja klasa 5b wraz z opiekunem Magdaleną Jęczmień, mieli przyjemność skorzystać z zaproszenia do Koscioła Pokoju w Świdnicy. Czekało tam na nas wiele niespodzianek. Koncert, jako część projektu „Organy Kościoła Pokoju – na żywo i online” realizowanego przez świdnicką organistkę Zuzannę Bator w ramach Stypendium Twórczego Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Zwiedzanie Koscioła Pokoju oraz niesamowity pokaz kunsztu i możliwości technicznych organów. Dziękujemy za piękny koncert, za możliwość zagrania na tym pięknym, ogromnym instrumencie, a także za oprowadzenie nas po tajemniczych zakamarkach kościoła.

        • Szkolny Konkurs Matematyczny
          • Szkolny Konkurs Matematyczny

            11.05.2023

            8 maja odbył się Szkolny Konkurs Matematyczny dla klas 3 "Matematyczne Łamigłówki". Uczniowie wykonywali indywidualne zadania, w których wykazywali się m.in. logicznym myśleniem, spotrzeganiem, przeliczaniem.

            I miejsce Tomasz Surówka kl.3b

            II miejsce Szymon Czarny kl.3a

            III miejsce Zuzanna Partyka kl. 3c Karolina Bukowska kl.3c Mateusz Janowski 3b Michalina Lipiecka 3a

            Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

        • Zajęcia klasy 3c w Bibliotece
          • Zajęcia klasy 3c w Bibliotece

            11.05.2023

            Kolejna klasa z naszej szkoły odwiedziła Oddział Miejskiej Biblioteki na ul. Wrocławskiej w Świdnicy. Tym razem klasa 3c odbyła spotkanie patriotyczne z sympatyczną panią Małgosią. Dzieci zastanawiały się czym dla nich jest patriotyzm i jak można go okazać w życiu codziennym. Mówiły o symbolach narodowych, sławnych Polakach, a w części warsztatowej wykonały kwiatuszki w barwach narodowych. Dziękujemy za zaproszenie i ciekawą lekcję.

        • Świdnica moje miasto
          • Świdnica moje miasto

            11.05.2023

            Samorząd klas I-III pod kierunkiem p. Anny Worobiec i p. Haliny Styrny przygotował Szkolny Konkurs Plastyczny  „Świdnica moje miasto” w ramach szkolnego programu wychowawczo-profilaktycznego . Głównym celem konkursu było uwrażliwienie na piękno krajobrazów, zabytków, ciekawych miejsc naszego miasta. Ponadto pogłębianie wiedzy i kształtowanie zainteresowań uczniów historią Świdnicy. Również pobudzenie wyobraźni plastycznej, kreatywności i możliwości zaprezentowania swoich umiejętności i uzdolnień plastycznych na forum szkoły.

             

            Na konkurs napłynęło wiele wspaniałych prac plastycznych. Najciekawsze prace zostały nagrodzone.

            Laureatami konkursu zostali:

            I miejsce

            Maja Mazur

            Michalina Lipiecka

            Zuzanna Marszałek

            Marta Przybysz

            Izabela Synowska

            II miejsce

            Tomasz Surówka

            Anna Rossolińska

            Sofiia Syrota

            Nel Mleko

            Paweł Kunicki

            III miejsce

            Krzysztof Leśniewski

            Zuzanna Maśluszczak

            Lena Spisak

            Julia Suchanek

            Olena Stulen

            Wyróżnienia

            Aleksander Kozar

            Magdalena Matuszewska

            Zuzanna Partyka

            Iga Klimkowska

            Alicja Kulaszewska

             

            Zwycięzcy otrzymali dyplomy oraz nagrody związane z naszym miastem Świdnicą.

             

            Uczniów do konkursu przygotowały panie: Jolanta Makowska-Wróbel, Elżbieta Rasiewicz, Anna Worobiec, Anna Biliniewicz, Halina Styrna, Beata Winnicka -Hul,  Anna Januś, Irena Kulig.

             

            Składamy gratulacje wszystkim uczestnikom konkursu i życzymy dalszych sukcesów!!!!

        • Wizyta klasy 2b w Miejskiej Bibliotece Publicznej
          • Wizyta klasy 2b w Miejskiej Bibliotece Publicznej

            09.05.2023

            Dnia 9 maja uczniowie klasy 2b wybrali się na kolejną wizytę do Miejskiej Biblioteki Publicznej. Tym razem uczestniczyli w warsztatach o tematyce patriotycznej ,,Polak mały". Pracownicy biblioteki wykazali się dużą kreatywnością, przygotowując dla dzieci wiele ciekawostek i atrakcji. Uczniowie mieli okazję popracować robotami Dash, a za pomocą zestawu Makey Makey wygrywali melodię hymnu Polski. Były także zajęcia plastyczne, kodowanie na dywanie oraz układanie puzzli na tabletach. Na zakończenie spotkań, każdy z uczestników otrzymał okolicznościową, patriotyczną przypinkę. Z niecierpliwością czekamy na kolejną wizytę w bibliotece!

            Wychowawca klasy: Joanna Antoniak

        • Czy to bajka czy nie bajka
          • Czy to bajka czy nie bajka

            09.05.2023

            Dzieci z Oddziału Przedszkolnego Szkoły Podstawowej nr 6 w Świdnicy wykonały zadania przewidziane w III module, którego hasłem przewodnim był temat "Czy to bajka czy nie bajka ". Podczas zajęć dzieci w oparciu o wiersze Jana Brzechwy wykonały następujące zadania:
            - odbyły pogadankę na temat wyobraźni i swoich największych marzeń,
            - po wysłuchaniu wiersza " Zoo", wykonały fotobudkę,
            - wykonały ilustrację do utworu pt:"Żuk", następnie obejrzały teatrzyk Kamishibai,
            - były uczestnikami konkursu recytatorskiego "Jan Brzechwa dzieciom",
            - na podstawie wiersza "Wiosenne porządki" wykonały ilustracje do konkursu plastycznego pt:" W krainie Brzechwy".

        • Konkurs plastyczny „Jan Paweł II”
          • Konkurs plastyczny „Jan Paweł II”

            08.05.2023

            W miesiącu urodzin św. Jana Pawła II uczniowie naszej szkoły wzięli udział w corocznym konkursie plastycznym poświęconym patronowi Świdnicy. W tym roku uczestnicy zmierzyli się z tematem: „MÓJ BRAT, MOJA SIOSTRA”. Główne cele konkursu to: Pielęgnowanie wartości chrześcijańskich i duchowych, przekazywanie i utrwalanie wiedzy o życiu i działalności Papieża Jana Pawła II

            Spośród  prac, które wpłynęły na konkurs jury (p. Renata Borek, p. Alicja Wolska) wytypowało laureatów, których prace były najbardziej oryginalne w przekazie treści. Oto oni:

            I miejsce - Gabrysia Sasnal kl. 3b

            II miejsce - Nela Bocian kl.2b

            WYRÓŻNIENIA:

            • Lena Turek kl. 2a
            • Melania Wróbel kl.1b
            • Ida Długołęcka kl.2d
            • Weronika Grycel kl.5c

             

            Gratulujemy  laureatom i wszystkim biorącym udział w konkursie. Prace nagrodzone  w konkursie biorą udział w etapie międzyszkolnym. Życzymy sukcesów!

        • Odwiedziny w Bibliotece Miejskiej
          • Odwiedziny w Bibliotece Miejskiej

            08.05.2023

            W poniedziałek, 8 maja, uczniowie 2c wraz z wychowawczynią Agnieszką Figielą i panią Karoliną Ciopcią, odwiedzili Bibliotekę Miejską. Z zainteresowaniem oglądali księgozbiór i sale biblioteki. Na zajęciach z tematyki patriotycznej, przemiła Pani Małgosia, opowiadała o symbolach narodowych i ważnych wydarzeniach z historii Polski. Dzieci świetnie bawiły się, na przygotowanych dla nich, zajęciach plastycznych.

            Ach...

            I jeszcze znalazły masę interesujących je książek. Był i "Kajko i Kokosz", "Detektyw Pozytywka", "Harry Potter ", książki o dinozaurach i piłce nożnej...a także znaleźliśmy odpowiedzi na zabawne, ale ważne pytania w książce "Tato, a dlaczego?".

            Bardzo pouczająca i ciekawa wizyta. Nasze szkraby skradły serce Pani z biblioteki - nie mogła się ich nachwalić. Tak więc...czekamy na kolejne zaproszenie

        • Szkoła Wolna od przemocy
          • Szkoła Wolna od przemocy

            08.05.2023

            W dniach 24-28 kwietnia 2023r. w klasach 0-III był realizowany projekt edukacyjny „Szkoła Wolna od przemocy”  w ramach szkolnego programu wychowawczo-profilaktycznego .

            Celem projektu było eliminowanie zachowań agresywnych i przemocy wśród dzieci, wzrost poczucia bezpieczeństwa ucznia w szkole oraz integracja  i wzmocnienie więzi między uczniami na rzecz przeciwdziałania agresji.

            Pierwszym działaniem w ramach projektu było to, że uczniowie pod kierunkiem swoich wychowawców opracowali zasady i umowy przeciw przemocy na temat „Co mogę zrobić, aby innym w naszej klasie żyło się lepiej?”

            Dużo emocji dostarczyło zorganizowanie Dni Przeciwdziałania  Przemocy i Agresji:

            I dzień - poniedziałek - Dzień Magicznych Słów - noszenie plakietek ze słowami :proszę, dziękuję, przepraszam. 

            II dzień - wtorek - Dzień Uśmiechu - plakietki z emotkami uśmiechu

            III dzień - środa - Dzień Życzliwości - plakietki z rysunkiem pomocnej dloni

            IV dzień - czwartek - Dzień Troskliwego Misia - w tym dniu dzieci przyniosły do szkoły maskotkę swojego ulubionego misia oraz nalepki z wizerunkiem misia.

            Uczniowie przez cały tydzień poznawali wiedzę na temat praw człowieka, dziecka i ucznia oraz procedur postępowania w przypadku łamania zasad . Obejrzeli prezentacje multimedialne „Stop przemocy”, „Powiedz przemocy nie!”. Wychowawcy klas 0-III oraz wychowawcy świetlicy szkolnej przeprowadzili pogadanki, zajęcia  edukacyjne oraz zabawy integrujące grupy klasowe. Było pomysowo, ciekawie, ale przede wszystkim kreatywnie! Na podsumowanie projektu uczniowie na zajęciach lekcyjnych wspólnie wykonali plakaty związane z tematyką „Szkoła wolna od przemocy”. Głównym celem projektu było  wykształcenie umiejętności rozwiązywania konfliktów oraz radzenia sobie z sytuacją agresji i przemocy. Uczniowie zapamiętali, że wspólna zabawa, integracja w zespole klasowym, używanie na co dzień magicznych słów i bycie życzliwym, uśmiechniętym oraz troskliwym dla innej osoby to najważniejsze zadania w szkole dla każdego z nas.

            Życzliwość, troskliwość i  uśmiech  to moc, energia, a kreatywna zabawa to hasła na cały dzień!

             

                                                          Opracowała Anna Worobiec

        • Bookshelf tour
          • Bookshelf tour

            08.05.2023

            Przed majowym świętem bibliotekarzy biblioteka, przy ul. Jodłowej, ogłosiła akcję „Bookshelf tour” czyli pokaż swoją półkę/regał/miejsce z książkami. Zadaniem uczestników było zrobienie jednego zdjęcia swoich książek. Gotową fotkę jako plik jpg należało dostarczyć bezpośrednio do biblioteki lub wysłać w załączniku na podany e-mail. Każdy z uczestników mógł ponad to napisać parę zdań o jednej z widocznych na zdjęciu książce, być może ulubionej. Nadesłane prace potwierdziły, że wielu naszych uczniów posiada swoje własne urokliwe biblioteczki z interesującymi książkami, godnymi polecenia do przeczytania innym. A niektórzy czytelnicy posiadają koty, które też lubią czytać, no być może chociaż słuchać ciekawych książek.

            W konkursie wyróżnione zostały prace następujących uczniów: Natalia Fal z klasy VIII d, Aleksandra Gorgoń z klasy VIII d, Emilia Iwanów z klasy VII b, Zuzanna Sadowska z klasy VI a, Zuzanna Szczakowska z klasy VIII d. Gratulacje!

    • Kontakty

      • Szkoła Podstawowa nr 6 im. Tysiąclecia Państwa Polskiego w Świdnicy
      • magda.werner@vp.pl - administrator strony
      • 74 852 05 85 - budynek ul. Wodna 74 852 31 29 - budynek ul. Jodłowa
      • 58-100 Świdnica ul. Wodna 5-7 (budynek A) ul. Jodłowa 21 (budynek B) Poland
      • d.zurman.z-cadyrektora@sp6.swidnica.pl m.eszwowicz.z-cadyrektora@sp6.swidnica.pl v.zapart@sp6.swidnica.pl
      • Skrytka na Platformie Usług Administracji Publicznej (ePUAP): /SP_6_Swidnica/SkrytkaESP
    • Logowanie

  • Nasze media społecznościowe