• Finał Strefy Wałbrzyskiej w piłce nożnej
     • Finał Strefy Wałbrzyskiej w piłce nożnej

      23.10.2021

      22 października reprezentacja chłopców wzięła udział w Finale Strefy Wałbrzyskiej w piłce nożnej, który odbył się na boisku Orlik w Żarowie.

      Chłopcy byli najlepsi i zdobyli ZŁOTO!

      Ogromne gratulacje!

      Skład reprezentacji: Duda Wiktor, Głowacki Michał, Jedliński

      Mateusz, Jeziorny Franek, Kołakowski Franciszek, Kozar Mikołaj, Monica Krystian, Mrzygłód Szymon, Oleś Michał, Orzechowski

      Krzysztof, Sikora Mateusz, Studnicki Mikołaj, Waśniowski

      Piotr

    • Warsztaty edukacyjne
     • Warsztaty edukacyjne

      23.10.2021

      19 października uczniowie klasy 5a uczestniczyli w warsztatach edukacyjnych organizowanych przez Fundację „Krzyżowa”.

      Spotkanie rozpoczęło się od zabaw integracyjnych w dawnym pałacu rodziny von Moltke.  Kolejną atrakcją była gra terenowa, dzięki której nasi podopieczni poznali rozległą posiadłość. Ciekawym przeżyciem okazał się również spacer przepiękną aleją dębową, prowadzącą do uroczego Domku na Wzgórzu. 

      Największy entuzjazm wzbudził u piątoklasistów ostatni punkt wycieczki, czyli udział w tworzeniu ekologicznego ogrodu.  Uczniowie, korzystając z bogactw natury, zbudowali ogromne gniazdo z gałęzi oraz krąg z kamieni.  Ten bezpośredni kontakt z przyrodą był dla wszystkich źródłem pozytywnej energii.

      O tym, jak wyglądał ten wyjątkowy dzień najlepiej świadczy fotorelacja:

    • Podsumowanie OTK
     • Podsumowanie OTK

      23.10.2021

      W tym tygodniu obchodzimy Ogólnopolski Tydzień Kariery, w czasie którego w szkole odbywają się warsztaty jak również organizowane są różne zadania, które u uczniów pogłębiają wiedzę i świadomość jak ważne jest planowanie swojej zawodowej przyszłości.

      W trakcie tygodnia odbyły się warsztaty kodowania, uczniowie poznali zawody przyszłości a także te tradycyjne Wiele klas przygotowało również smaczne zajęcia praktyczne.

      W dniu dzisiejszym odbył się dzień stroju zawodowego - uczniowie przygotowali się do niego przychodząc do szkoły w stroju typowym dla danego zawodu.

       

    • OTK w zerówce
     • OTK w zerówce

      23.10.2021

      20 października w ramach Ogólnopolskiego Tygodnia Kariery dzieci z oddziału przedszkolnego poznawały zawody. Na początku ustaliły, że każda wykonywana praca jest ważna, następnie wybierały tą, która ich interesowała. Dzieci podzielone na grupy do każdego zawodu dobierały atrybuty.

      Przybliżając zawód mleczarza obejrzały film edukacyjny, po którym na macie do kodowania utworzyły kod w celu poznania produktów powstających z mleka. Smakowitym uwieńczeniem zajęć było wspólne wykonanie zdrowych, owocowych jogurtów.

       

       

    • Dzień Stroju Zawodowego
     • Dzień Stroju Zawodowego

      23.10.2021

      20 października uczniowie klas I-III i oddziału przedszkolnego brali aktywny udział w Ogólnopolskim Tygodniu Kariery. Podczas zajęć były przeprowadzone pogadanki na temat pracy w różnych zawodach. Uczniowie uzasadniali wybór zawodu, który chcieliby wykonywać w przyszłości. Następnie dzieci wykonały prace plastyczne, malowały kolorowanki. Potem przebrały się w stroje ukazujące różne zawody i wykonały pamiątkowe zdjęcia w Fotobudce.

      Dzieci z ochotą uczestniczyły w zabawach i konkursach prowadzonych przez swoich wychowawców pod nazwą „Pokaż mi strój a poznam Twój zawód”. Odgadywały nazwy zawodów na podstawie stroju i rekwizytów, chętnie rozwiązywały krzyżówki i rebusy.

      Samorząd klas I-III opisał relację z akcji oraz uwidocznił na pamiątkowych zdjęciach wspaniałą atmosferę, która towarzyszyła dzieciom podczas prezentacji strojów.

       

       

    • Eko-ludki
     • Eko-ludki

      23.10.2021

      20 października klasa 1b miała okazję wziąć udział w niezwykle ciekawych warsztatach edukacyjnych ,,Eko- ludki".

      Zajęcia realizowane były w ramach projektu ,,Świdnicka Mozaika Edukacyjna", a organizatorem projektu było Centrum Edukacji Ekologicznej w Krzyżowej.

      Warsztaty były tematycznie związane z ekologią i przyrodą, opierały się na pracy w grupie oraz pracy z kartami badawczymi z wykorzystaniem zasobów przyrodniczych.

      Uczniowie realizowali ciekawe zadania takie jak praca z mapą (wyszukiwanie obiektów i wskazywanie ich na mapie), obserwacja przyrody, grupowa praca plastyczna.

      Podczas pobytu w Krzyżowej dzieci przebywając zarówno w przestronnych wnętrzach obiektu, jak i na świeżym powietrzu wykonały zadania na medal i jednocześnie wspaniale się bawiły.

       

      Wychowawca klasy:
      Joanna Antoniak

    • Świetlica koduje
     • Świetlica koduje

      23.10.2021

      W dniu 19.10.21r. grupa świetlicowa wzięła udział w Europejskim Tygodniu Kodowania - "Code Week".

      W ramach zajęć uczniowie przygotowali swoje trasy dla Ozobota - tematem zajęć była moja droga do szkoły.

       

      Prowadząca Anna Błaszczyk.

    • Przedszkolaki z wizytą na poczcie
     • Przedszkolaki z wizytą na poczcie

      19.10.2021

      W tym tygodniu poznajemy różne zawody - a osiemnasty październik jest Dniem Poczty Polskiej, z tej okazji przedszkolaki wybrały się do Urzędu Pocztowego. Zainteresowane słuchały informacji o pracy urzędnika poczty.

      Dowiedziały się, że na poczcie nie tylko można wysłać listy i paczki ale również zrobić opłaty. Przedszkolaki poznały drogę listu od nadawcy do adresata. Samodzielnie kupiły kopertę i znaczek, aby wysłać list do Michałka, podopiecznego Marzycielskiej Poczty.

      Dziękujemy pani Klindze, pracownikowi urzędu pocztowego za ciekawe zajęcia.

       

    • CodeWeek w 2b
     • CodeWeek w 2b

      19.10.2021

      Europejski Tydzień Kodowania to inicjatywa, w ramach której świętujemy kreatywność i współpracę a poprzez programowanie i inne działania związane z technologią, wprowadzamy dzieci w świat programowania i nowych technologii. Akcja co roku organizowana jest na terenie całej Europy.

      Klasa 2b brała aktywny udział w Code Week 2021 z programem „Uczymy Dzieci Programować”. Na początku uczniowie bawili się  w zakodowaną gimnastykę podczas wycieczki do lasu oraz zorganizowali wspaniałą klasową zakodowaną orkiestrę. Kolejnym etapem była praca z matą, podczas której musieli utworzyć kod prowadzący od zielonej do czerwonej kropki. Po drodze dzieci przechodziły przez pola, na których umieszczone były piktogramy kojarzące się z jesienią. Utrwaliły wiadomości dotyczące grzybów jadalnych i trujących. Zapoznały się z pojęciami pętla i warunek. 

      Na zakończenie zostało wysłane sprawozdanie z całego przebiegu akcji. W nagrodę za udział w tym przedsięwzięciu klasa otrzymała bardzo wartościowy Certyfikat European Commission. Jednak najważniejsza jest wiedza, doświadczenie i umiejętności jakie uzyskały dzieci wykonując zdania. Już czekamy na nowe wyzwania z kodowaniem. Drugoklasiści świetnie się spisaliście!

      Przygotowała Anna Worobiec

    • Królowa nieba i ziemi
     • Królowa nieba i ziemi

      16.10.2021

      Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w X międzyszkolnym konkursie religijnym "Odmawiajcie codziennie różaniec" - temat obecnego roku to - "Królowa nieba i ziemi", którego organizatorem jest Szkoła Podstawowa nr 105.

      Celem konkursu było: szerzenie kultu Maryi jako Królowej nieba i ziemi oraz zachęcenie do odmawiania modlitwy różańcowej.

      Jako prace konkursowe nasi uczniowie wykonali korony dla Maryi. Na konkurs wpłynęło ponad 70 prac, z których na etapie szkolnym jury wyłoniło 8 prac nagrodzonych i 23 wyróżnionych. Nagrodzone prace wezmą udział w konkursie międzyszkolnym.

      Nagrody:

      Klasy I - IV

      Natalia Karaś kl.3a

      Maja Abramowska kl.2a

      Miłosz Gradowski kl.3c

      Maja Madej kl.3d

      Olga Kaczor kl. 4b

       

      Klasy V - VIII

      Kornelia Gościmska kl.8a

      Weronika Siejka kl.8e

      Emilia Rossolińska  kl.8e

       

      Wyróżnienia:

      Julia Suchanek kl.1a, Emilia Olichwer kl.1b, Aleksandra Przybylska kl.1b, Maja Krzeczkowska kl.1b,  Zoja Satała kl.1b, Lena Idziak kl.1b,  Marcin Karaś kl.1d, Lilli Połochajło kl.1d,  Lena Cisek kl.1d,  Stefan Soboczyński kl.2a, Julia Gorgoń kl.2b, Maria Kała kl.2b,  Hubert Grycel kl.2c,  Alicja Madej kl.2c, Lena Hojda kl.2c, Hannach Rosa kl.2b, Jan Wójcik kl.2c, Zuzanna Partyka kl.2c, Martyna Dzamara kl.3b, Wiktoria Jasionowska kl.3b, Julia Borońska kl.4b, Gabriel Wojsiat kl.4b, Weronika Grycel kl.4c

       

      Wszystkim uczestnikom gratulujemy pomysłowości i  umiejętności wykorzystania różnorodnych materiałów.

      Życzymy dalszych sukcesów!

       

    • Świetlica szkolna koduje
     • Świetlica szkolna koduje

      16.10.2021

      Świetlica szkolna rozpoczęła cykl zajęć "Zabawy z kodowaniem", których celem jest nauka kreatywnego rozwiązywania problemów, rozwijanie logicznego myślenia, współdziałanie w grupie, ćwiczenie spostrzegawczości i koncentracji uwagi.

      Uczniowie klasy 2c i 3a wzięli udział w zajęciach z Ozobotem. Na początku zajęć zapoznaliśmy się z obsługą Ozobota - włączaniem, wyłączaniem, kalibrowaniem oraz programowaniem dla niego drogi za pomocą kolorowych kodów.

      Następnie przygotowaliśmy naszą pierwszą trasę dla naszego robota. Zabawa była super. Już czekamy na następne zajęcia.

      Prowadząca Anna Błaszczyk

    • CodeWeek21
     • CodeWeek21

      16.10.2021

      CodeWeek to wydarzenie społeczne, w które angażują się wszystkie europejskie państwa. Jego misją jest poszerzanie i promowanie kompetencji z zakresu programowania oraz zachęcanie osób w każdym wieku do przygody z programowaniem.

      W dniach 11-15.10.2021r. dzieci z oddziału przedszkolnego wzięły udział w CodeWeek czyli Europejskim Tygodniu Kodowania. Każdy dzień był pełen różnorodnych zadań z zakresu programowania, które dało dzieciom możliwość nabycia nowych umiejętności i wzbogacenia wiedzy. Podczas zabaw dzieci oswoiły się ze sposobem układania kartoników na macie wykorzystując kostki do gry, kolorowe karteczki i kubeczki, nabyły umiejętność przełożenia wzoru płaskiego na wzór przestrzenny.

      Rozwijały kompetencje językowe i logiczne myślenie tworząc wzór na bazie kodu słownego. Dzieci stworzyły swój pierwszy offline'owy kod wykorzystując kierunkowe strzałki i matę do kodowania, jednak największą frajdę sprawiła dzieciom praca z Ozobotem, w trakcie której za pomocą kodów zaprogramowały drogę dla robota.

      Niewątpliwie był to wyśmienity początek przedszkolnych przygód z kodowaniem.

    • Spotkanie z policjantem
     • Spotkanie z policjantem

      12.10.2021

      12 października w naszej szkole odbyło  się niezwykłe spotkanie. Odwiedzili nas  policjanci  z Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy i pies policyjny o imieniu Riko. W warsztatach brały aktywnie udział: klasa z oddziału przedszkolnego pod opieką p. Ireny Kulig, klasa Ib pod opieką p. Joanny Antoniak, klasa IIa pod opieką p. Elżbiety Rasiewicz i IIb pod opieką p. Anny Worobiec. Głównym celem zajęć było zapoznanie dzieci z niebezpieczeństwami grożącymi im w trakcie drogi do szkoły, uświadomienie jak prawidłowo należy poruszać się według zasad ruchu drogowego. Uczniowie mieli okazję dowiedzieć się również na czym polega praca policjanta, jak wygląda jego mundur oraz z jakich sprzętów korzysta w trakcie pracy. Stróże prawa ostrzegali też dzieci przed osobami nieznajomymi, z którymi nie wolno rozmawiać oraz wpuszczać ich do domu. Jednak na tym spotkaniu największą „gwiazdą” był „Riko” pies patrolowo-tropiący. „Riko” pod kierownictwem swojego opiekuna zaprezentował swoje umiejętności i wysoki stopień wyszkolenia – tresury. Uczniowie  z wielkim zainteresowaniem przyglądali się, jak pies reaguje na komendy policjanta. Zostały również przedstawione zasady właściwego zachowania w pobliżu psa i sposobu podchodzenia do niego. Dzieci z wielkim zainteresowaniem wysłuchały policyjnych rad oraz zadawały wiele nurtujących pytań.

      Spotkanie dla uczniów było bardzo atrakcyjne, gdyż mieli okazję zobaczyć nieco innego pracownika policji- psa. Ponadto przewodnik psa omówił jakie zadanie ma do spełnienia pies policyjny na służbie. Mamy nadzieję że dzieci na długo będą pamiętały tą nietypową wizytę. Na zakończenie uczniowie w podziękowaniu wręczyli policjantom pamiątkowe dyplomy.

      Warsztaty te będą miały  zapewne wpływ na kreowanie pozytywnego wizerunku policjanta i znaczenie jego pracy dla społeczeństwa. Serdecznie dziękujemy policjantom i psiakowi, że znaleźli czas na spotkanie z naszymi uczniami. Zapraszamy  do następnej wizyty w naszej szkole!

    • Finał Dolnośląski Sztafetowych Biegów Przełajowych
     • Finał Dolnośląski Sztafetowych Biegów Przełajowych

      12.10.2021

      12 października reprezentanci naszej szkoły wzięli udział w Finale Dolnośląskim Sztafetowych Biegów Przełajowych, który odbył się na trasach w Twardogórze.

      W finale wzięły udział reprezentacje najlepszych szkół z całego województwa -  składające się z 6 dziewcząt i 6 chłopców.

      Nasi uczniowie spisali się rewelacyjnie! Na 18 drużyn chłopcy wywalczyli 2 miejsce a dziewczęta na 19 drużyn zajęły 10 miejsce.

      Gratulujemy naszym zawodnikom i życzymy dalszych sukcesów sportowych!

       

      Skład naszych drużyn:

      - Maja Bieżyńska, Zofia Chodorowska, Maja Długołęcka, Natalia Jesionowicz, Hanna Lipińska, Zofia Malczyk, Laura Sułowska

      - Wiktor Duda, Franciszek Kołakowski, Mikołaj Kozar, Krystian Monica, Mateusz Politański, Piotr Waśniowski, Oskar Walewski

    • Kampania Pola Nadziei
     • Kampania Pola Nadziei

      11.10.2021

      11 października 2021 r. dwie klasy z naszej szkoły:  2a pod opieką p. Elżbiety Rasiewicz i 2b pod opieką p. Anny Worobiec brały aktywnie  udział w IV Edycji miejskiej uroczystości w ramach  kampanii „Pola Nadziei” dla Hospicjum w Świdnicy.

      Podczas uroczystości na placu Grunwaldzkim uczniowie zaśpiewali hymn „Dzielmy się nadzieją” oraz zasadzili cebulki żonkili, które wiosną staną się "żółtym symbolem nadziei". Celem akcji było przypominanie o ludziach cierpiących, oczekujących naszej pomocy i opieki w trudnym okresie choroby.

      Co roku jesienią tysiące ludzi na całym świecie sadzą żonkile. Cała akcja to symboliczny akt solidarności z chorymi osobami, uwrażliwienie dzieci na wykonanie drobnego gestu pomocy w stronę drugiego człowieka.

       

    • Smacznie zdrowo kolorowo
     • Smacznie zdrowo kolorowo

      08.10.2021

      Zgodnie z realizowaną tematyką "W sadzie i ogrodzie" - dzieci z oddziału przedszkolnego w ramach zajęć praktycznych zrobiły sałatkę owocową.

      Przed przystąpieniem do zadania dzieci rozpoznawały owoce za pomocą zmysłów. Następnie po krótkiej rozmowie i opisie wyglądu owoców przystąpiły do pracy. Nie zapominając o bezpieczeństwie i higienie, dokładnie umyły ręce i owoce.

      Kiedy wszystko było już gotowe, przystąpiły do krojenia owoców, mieszania i ... degustacji.

      Samodzielne wykonana sałatka smakowała wyśmienicie.

       

    • Wizyta przedszkolaków w naszej szkole
     • Wizyta przedszkolaków w naszej szkole

      08.10.2021

      Po długiej przerwie związanej z pandemią, w piątek 8 października w progi naszej szkoły zawitała grupa przedszkolaków z Miejskiego Przedszkola nr 1 w Świdnicy. Przedszkolaki zaproszone zostały na wizytę w klasach pierwszych, połączoną ze zwiedzaniem szkoły.

      Pierwszym punktem ,,wycieczki" była wizyta w klasie 1b i 1a, w której uczniowie zaśpiewali piosenkę ,,Pierwszaczek" oraz wręczyli młodszym kolegom upominki w formie zakładek do książek. Był też słodki poczęstunek. 

      Następnym punktem programu było zwiedzanie szkoły, w tym świetlicy, oddziału przedszkolnego oraz biblioteki szkolnej. Zadowoleni z wizyty, z uśmiechami na twarzach, nasi przyszłoroczni pierwszoklasiści obiecywali, że we wrześniu z chęcią powrócą do naszej szkoły!

      Wychowawcy klas: Joanna Antoniak Anna Biliniewicz

    • Sztafetowe Biegi Przełajowe
     • Sztafetowe Biegi Przełajowe

      07.10.2021

      7 października - po bardzo długiej przerwie - nasi uczniowie wzięli udział w zawodach sportowych. Nowy sportowy rok szkolny został zainaugurowany Sztafetowymi Biegami Przełajowymi.

      Naszą szkołę reprezentowały cztery drużyny:

      dziewcząt i chłopców z klas 5-6 oraz dziewcząt i chłopców z klas 7-8.

      Pierwszy start i od razu duży sukces!

      Młodsze drużyny zdobyły dwa I miejsca. Starsi uczniowie wywalczyli: dziewczęta brąz a chłopcy złoto!

      Gratulujemy reprezentantom szkoły

      Składy naszych drużyn:

      - Kostka Fitrzyk, Wiktoria Masłowska, Daria Krzyśpiak, Zuzanna Idziak, Hanna Góralska, Maja Mikosz

      - Kacper Babraj, Kacper Czubaszek, Jakub Karaś, Łukasz Kulig, Bartosz Marczak, Szymon Pieńkowski, Wiktor Urbańczyk

      - Maja Bieżyńska, Zofia Chodorowska, Maja Długołęcka, Natalia Jesionowicz, Hanna Lipińska, Zofia Malczyk, Laura Sułowska

      - Wiktor Duda, Franciszek Kołakowski, Mikołaj Kozar, Krystian Monica, Mateusz Politański, Piotr Waśniowski

       

  • Kontakty

   • Szkoła Podstawowa nr 6 im. Tysiąclecia Państwa Polskiego w Świdnicy
   • sekretariat-wodna@sp6.swidnica.pl
   • magda.werner@vp.pl - administrator strony
   • 74 852 05 85 - budynek ul. Wodna 74 852 31 29 - budynek ul. Jodłowa
   • 58-100 Świdnica ul. Wodna 5-7 (budynek A) ul. Jodłowa 21 (budynek B)
   • v.skibicka.dyrektor@sp6.swidnica.pl
   • d.zurman.z-cadyrektora@sp6.swidnica.pl m.eszwowicz.z-cadyrektora@sp6.swidnica.pl v.zapart@sp6.swidnica.pl
  • Logowanie

 • Nasze media społecznościowe