• Światowy Dzień Pluszowego Misia w świetlicy
          • Światowy Dzień Pluszowego Misia w świetlicy

            26.11.2022

            Duże, małe, kolorowe, puchate i mięciutkie. Pluszowe misie oraz inne przytulanki opanowały dziś świetlicę. Przybyły ze swymi małymi właścicielami, żeby się bawić i świętować. W ramach obchodów Światowego Dnia Pluszowego Misia 25 listopada dzieci świetlicowe z klasy 1a i 1c uczestniczyły we wspólnej zabawie w misiowej krainie. Spotkanie odbywało się pod hasłem "czy to wczoraj, czy to dziś wszystkim jest potrzebny miś”.

            Dzieci w tym dniu przyszły do szkoły ze swoimi pluszowymi ulubieńcami – misiami. W tym dniu pani Ola zorganizowała dla dzieci wiele „misiowych atrakcji". Spotkanie rozpoczęło się od przedstawienia swojego pluszowego przyjaciela i poznania historii powstania pluszowego misia oraz wysłuchania ciekawostek z życia misiów – bohaterów literackich i filmowych. Po zapoznaniu się z historią święta, dzieci z uwagą słuchały bajki o misiach, trafnie odgadywały zagadki o nich oraz brały udział w konkursach i zabawach dydaktycznych. Były zabawy z misiem przy piosenkach "Mały miś", "Pluszowe niedźwiadki" , "Jadą misie’’.

            W tym dniu wszystkie dzieci świetnie się bawiły. Na zakończenie dzieci przyznały jednogłośnie, że miś jest najlepszym przyjacielem dziecka.

        • Światowy Dzień Pluszowego Misia
          • Światowy Dzień Pluszowego Misia

            25.11.2022

            25 listopada 2022 r. obchodziliśmy w klasie 3 b wraz z wychowawcą p. Anną Worobiec oraz wspólnie z uczniami z klasy 2b na świetlicy szkolnej obchody Światowego Dnia Pluszowego Misia. Głównym celem popularyzacji tego święta była chęć ucieczki od agresji i przypomnienie najważniejszych wartości jakimi są dzieciństwo, przyjaciel, miłość, ciepło. Z tymi słowami  łączy się właśnie Pluszowy Miś. Przyjaciel z dzieciństwa, zawsze wierny i oddany. To jemu powierzamy swoje sekrety i to on ma nas uchronić od zła i niebezpieczeństw.

            W tym dniu wszyscy przynieśli swoją ulubioną zabawkę. Maskotki były różne, od bardzo malutkich do bardzo dużych. Ilość pluszowych przyjaciół  była imponująca.

            Ciekawostką tego dnia było oglądanie prezentacji multimedialnej „Dzień Pluszowego Misia” oraz przygotowanie  inscenizacji teatralnej pod nazwą „Kubuś Puchatek i jego przyjaciele”. Dzieci z ciekawością wysłuchały wierszy, scenek dramowych o poszanowaniu zabawek. Uczniowie także  przygotowali  wystawę książek przedstawiających  sylwetki znanych misiów z bajek  i filmów dla dzieci. Atrakcją spotkania były muzyczne i sportowe zabawy oraz rozwiązywanie zagadek o najbardziej popularnych misiach. Dzieci namalowały przepiękne portrety poznanych misiów. Na zakończenie każdy uczestnik zabawy otrzymał "małe conieco", czyli słodki poczęstunek. Cały dzień upłynął w bardzo sympatycznej, ciepłej atmosferze. Na pamiątkę tego święta wszyscy zrobiliśmy zdjęcia swoim pluszakom.

        • Światowy Dzień Pluszowego Misia w zerówce
          • Światowy Dzień Pluszowego Misia w zerówce

            25.11.2022

            W dniu 25.11.2022r. dzieci z oddziału przedszkolnego uczestniczyły w obchodach Światowego Dnia Pluszowego Misia. W tym wesołym dniu na zerowkowiczów czekało wiele atrakcji. Dzieci zostały zaproszone do wspólnej zabawy z misiami, poznały historię ich święta, oglądały prezentację przedstawiająca ciekawostki z życia tych zwierząt. Brały udział w zabawach ruchowych. Rozkodowały ukryty obrazek misia. Na zakończenie wspólnego świętowania na dzieci czekała słodka niespodzianka.

        • Mój Miś
          • Mój Miś

            25.11.2022

            W związku ze Światowym Dniem Pluszowego Misia dzieci z klas I - III i oddziału przedszkolnego wzięły udział w szkolnym konkursie plastycznym "Mój Miś". Celem konkursu było upowszechnianie wśród dzieci Światowego Dnia Pluszowego Misia oraz rozwijanie pomysłowości i wyobraźni twórczej dzieci podczas wykonywania pracy plastycznej.

            Prace charakteryzowały się dużą różnorodnością w podejściu do tematu. Organizatorzy konkursu przyznali 6 nagród oraz 10 wyróżnień.

            Nagrody otrzymali: Aleksandra Przybylska, Tomasz Surówka, Kacper Borowski, Nadia Pławecka, Amelia Szarek, Antoni Kaczmarek,

            Wyróżnienia otrzymali: Tomasz Miłosz, Jagoda Banasik, Aleksandra Klimczak, Yelizaveta Kozytska, Zuzanna Partyka, Mateusz Jankowski, Filip Figurka, Wiktoria Wisła, Lena Turek, Helena Babiarz,

            Wszystkim nagrodzonym laureatom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

             

        • Tenis stołowy klas młodszych
          • Tenis stołowy klas młodszych

            24.11.2022

            23 listopada odbył się międzyszkolny turniej tenisa stołowego klas 5-6. W rozgrywkach wzięły udział reprezentacje dziewcząt i chłopców ze świdnickich szkół podstawowych. Sześć dziewczęcych i siedem męskich. Turniej był rozgrywany w grupach systemem każdy z każdym i najlepsze dwie drużyny przechodziły do finału.

            Reprezentacja dziewcząt w składzie: Zofia Malczyk, Julia Biliniewicz i Hanna Nowicka zdobyły II miejsce i awans do rozgrywek powiatowych.

            Reprezentacja chłopców w składzie: Piotr Waśniowski i Mikołąj Kozar zajęła V miejsce.

            Dyplomy dla najlepszych zawodników otrzymała Zosia i Piotr. 

            Gratulacje!

        • Baśnie i legendy polskie
          • Baśnie i legendy polskie

            24.11.2022

            23 listopada 2022 r. klasa 3c otrzymała zaproszenie od pani Małgorzaty Adamczewskiej, kierownika Oddziału Miejskiej Biblioteki w Świdnicy na ul. Wrocławskiej do wzięcia udziału w warsztatach czytelniczych pt. "Baśnie i legendy polskie". Pani Małgosia czytała uczniom wybrane legendy i baśnie, opowiadała także o słynnych miejscach w Świdnicy, z którymi związane są miejskie opowieści. Przygotowała także bardzo ciekawe książki, które dzieci same "reklamowały" do wypożyczenia w Bibliotece.

            Trzecioklaściści mogli także obejrzeć zbiory biblioteczne, a na zakończenie spotkania otrzymali pamiątkowe zakładki do książek i zaproszenie do odwiedzenia Oddziału Bibliotecznego nieopodal naszej szkoły.

            To było bardzo miłe spotkanie. Dziękujemy

        • I Świdnickie  Mistrzostwa Szkół Podstawowych  w Szachach
          • I Świdnickie Mistrzostwa Szkół Podstawowych w Szachach

            22.11.2022

            22 listopada odbyły się I Świdnickie Mistrzostwa Szkół Podstawowych w Szachach, organizowane przez Urząd Miasta Świdnica we współpracy z Klubem Szachowym MIKAMA Świdnica. Silna grupa SP 6, w osobach: Oliwia Szczeblowska 2a, Jagoda Banasik 2d, Marcin Karaś 2d, Natalia Karaś 4c, Bartosz Drozdowski 3a, Jakub Fryc 6a, Aleksander Fryc 6a, Aleksandra Przychocka 6d, Iga Kruk 8d pod kierownictwem Agnieszki Figieli, poszła zawalczyć o puchar dla szkoły.

            Pierwszy puchar z Turnieju Szachowego. I udało się! Wspólne punkty, jakie zdobyliśmy pozwoliły nam zająć II miejsce w rankingu szkół! Jesteśmy dumni!

            Dodatkowo, w indywidualnej klasyfikacji, otrzymaliśmy medale:

            Dziewczęta 0-3: Oliwia Szczeblowska I miejsce Jagoda Banasik III miejsce

            Dziewczęta 4-6: Aleksandra Przychocka I miejsce

            Dziewczęta 7-8: Iga Kruk III miejsce

            Wszystkim serdecznie gratuluję. Byłam - widziałam. To były świetne rozgrywki, szachiści z szóstki - wspaniali, to i wspaniale się spisali. Puchar jest.

            Agnieszka Figiela

        • Wywiad z Sebastianem Błaszczykiem
          • Wywiad z Sebastianem Błaszczykiem

            22.11.2022

            - Chciałybyśmy porozmawiać z Panem o pierwszej książce, jaką w całości Pan sam przeczytał w dzieciństwie lub tej, która najbardziej się Panu podobała i być może została na zawsze w pamięci. Czy pamięta Pan taką książkę?

            -Tak pamiętam. Książkę o której myślę, czytałem bardzo dawno temu.

            - Jaki był jej tytuł?

            - „Szwedzi w Warszawie” – powieść historyczna dla dzieci i młodzieży Walerego Przyborowskiego.

            - Ile miał Pan lat, gdy ją czytał?

            - Nie pamiętam ile lat miałem. Książka ta była lekturą szkolna w V albo VI klasie. A więc mogłem mieć wtedy 10, 11 lat. Dokładnie nie pamiętam dla której klasy to była lektura.

            - Kto ją Panu polecił, lub jak to się stało, że akurat  ta książka znalazła się w Pana rękach?

            - Tak, jak powiedziałem wcześniej to była lektura szkolna, więc powinien ją przeczytać każdy uczeń.

            - Czy pamięta Pan imiona głównego/głównych bohaterów?

            - Byli to trzej chłopcy o imionach: Kacper, Maciek i Kazik.

            - Czy identyfikował się Pan z nimi?

            - Raczej nie. Nie identyfikowałem się z nimi. Ale nie zmienia to faktu, że Maciek, jako bohater,  podobał mi się najbardziej kiedy czytałem tę książkę. Mówiłem sobie wtedy „Ooo kurczę mógłbym być takim Maćkiem”.

            - O czym była książka? Prosimy krótko opowiedzieć.

            - Książka była generalnie historyczna. Przedstawiała historię trzech chłopaków mieszkających w Warszawie, którzy chcieli pomóc polskiemu wojsku dostać się do Warszawy, żeby wyzwolić miasto od Szwedów.

            - Czy książka była kolorowa, miała dużo ilustracji?

            - Przykro mi ale tego wam nie powiem, bo nie pamiętam.

            - Czy długo Pan ją czytał?

            - Generalnie jest tak, że jak zaczynam czytać książkę i mi się ona podoba to czytam ją bardzo krótko. A ile to było czasu, to nie mam pojęcia.

            - Czy ktoś z Pana rówieśników także ją czytał?

            - Oczywiście. Była to lektura, więc powinniśmy ją czytać wszyscy.

            - Ile razy przeczytał Pan tę książkę?

            - Raz. Później oglądałem film. Więcej razy chyba nie wracałem do tej lektury. Ale nie zmienia to faktu, że właśnie przez tę książkę zacząłem się interesować książkami historycznymi.

            - Poleciłby Pan tę książkę komuś do przeczytania lub dzisiejszym dzieciom?

            - Zdecydowanie tak, poleciłbym. Generalnie, to jest książka o takich samych dzieciakach jak wy. Jest ciekawa. Nie wiem czy nadal jest lektura szkolną, raczej nie. Mam wrażenie, że jest to książka na czasie. Odwołuje się do patriotyzmu. Ukazuje, że bohaterem może być każdy, nawet dziecko; że w obliczu ratowania ojczyzny ważna jest pomoc zwykłych, przeciętnych obywateli, a nie tylko zawodowych żołnierzy. Gdy naród się jednoczy jest w stanie oprzeć się o wiele mocniejszemu najeźdźcy. Bohaterowie powieści: Kacper, Kazik i Maciej rzucili wszystko by służyć ojczyźnie w potrzebie.  To wszystko widzimy właśnie dzisiaj obserwując wojnę na Ukrainie.

            - Czy lektura tej książki zachęciła Pana do czytania innych książek?

            - Zdecydowanie tak. Dzięki „Szwedom” przeczytałem wiele pozostałych powieści Walerego Przyborowskiego. Do tej pory często sięgam po różne książki historyczne. W ogóle mam tak, że kiedy oglądam jakiś film lub serial historyczny, to muszę równocześnie sięgać do źródeł, by dowiedzieć się co było faktami a co dowolną interpretacją autora książki lub reżysera filmu. Historia to dziedzina, która zawsze bardzo mi się podobała i nadal mnie fascynuje.

            - Czy może przychodzi Panu do głowy jakaś anegdota, związana z tą książką?

            - Raczej nie, to było dawno temu. Ogólnie do tej pory pamiętam wybrane fragmenty powieści, np.: o szczurach, o duchu. Ale raczej żadna anegdota nie przychodzi mi teraz do głowy.

            - Wiemy, że oprócz pracy w szkole jest pan także trenerem, poza tym dużo czasu przeznacza Pan na sport. Czy mimo tego nadal znajduje Pan czas na czytanie książek?

            - W przerwie zimowej od treningów staram się czytać systematycznie. Oprócz książek historycznych także kryminały. A przez cały rok słucham dużo audiobooków nawet wtedy, kiedy jadę samochodem czy podczas treningu na trenażerze rowerowym. 

            - A czy wie Pan kto dostał „Złotego buta”?

            - Wiem. Robert Lewandowski, napastnik Barcelony.

            - Serdecznie dziękujemy za udzielenie wywiadu.

            - Proszę bardzo.

             

             

            Wywiad przeprowadziły Zuzanna Babiarz i Wiktoria Drzęźla z klasy 8e.

        • Pozytywne moce
          • Pozytywne moce

            21.11.2022

            W dniu 21 listopada  2022 r.  w klasie III b pod opieką p. Anny Worobiec odbyły się warsztaty „Pozytywne moce” w ramach Światowego Dnia Życzliwości i Pozdrowień.

            Uczniowie  wraz z wychowawcą rozmawiali o tym  „Jaki jestem? Kim jest osoba życzliwa?”.  Zauważyli, że każdy ma swoje mocne strony, dzięki którym może osiągnąć swój wymarzony cel  i przezwyciężyć słabe strony. W ciągu całego dnia  dzieci starały się być życzliwe wzajemnie dla siebie oraz chętnie szukały okazji, aby powiedzieć drugiej osobie coś co sprawi jej radość, przyjemność.  Losowali także motywatory ze słoików pozytywnej mocy, które samodzielnie wykonali i pięknie ozdobili.  Hasła: Uwierz w siebie, Masz tę moc”. „Wierzę w siebie” motywowały do pozytywnych działań i życzliwego postępowania w stosunku do siebie. Następnie dzieci z klasy III b i ze świetlicy z klasy 2b wykonały Ordery Życzliwości w postaci uśmiechniętych buzi. Dzięki tym warsztatom dzieci zrozumiały, że warto być życzliwym dla innych, rozwijać swoje super moce, talenty, zainteresowania, które pozwolą im uwierzyć w siebie, a w chwili zwątpienia przywrócą wiarę we własne możliwości.

            Na początku pomalowały przyniesione przez siebie kamienie na różne kolory. Następnie przykleiły na nich napisy: „Mam talent”, „Dam radę”, „Mam super moc”, „Wierzę w siebie”. Następnie wykonały słoiki pozytywnej mocy, które pięknie ozdobiły. Każdego dnia wszyscy losowali w słoiku i odczytywali motywatory na ozdobnych karteczkach, które dodały  wszystkim  mocy do działania. Uczniowie wykonali  także  plakat „Droga na szczyt”. Po drodze wykonali motywatory z napisami Uwierz w siebie, Masz tę moc. Na koniec na szczycie góry wbili swoją flagę z imieniem. Dzięki tym warsztatom dzieci zrozumiały, że warto rozwijać swoje super moce, talenty, zainteresowania, które pozwolą im uwierzyć w siebie, a w chwili zwątpienia przywrócą wiarę we własne możliwości.

        • W krainie życzliwości
          • W krainie życzliwości

            21.11.2022

            W poniedziałek 21 listopada w świetlicy szkolnej obchodziliśmy Światowy Dzień Życzliwości. Dzieci z kl.2a i 2c w tym dniu uczestniczyły w zabawach, podczas których okazywały sobie życzliwość. Świetliki stworzyły wspólną prace plastyczną pt. "Drzewo życzliwości".

            Na zakończenie wszyscy wzięli udział w loterii " Dobry uczynek". Każdy z uczniów losował karteczkę z dobrym uczynkiem, który w ciągu kilku dni może wykonać.

            Aneta Szal

        • Dzień życzliwości i pozdrowień w oddziale przedszkolnym
          • Dzień życzliwości i pozdrowień w oddziale przedszkolnym

            21.11.2022

            21 listopada obchodzony jest Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień. Jego celem jest uwrażliwienie ludzi na wzajemną życzliwość, na wzbudzenie pozytywnych emocji. W tym dniu zastanawialiśmy się, co to jest życzliwość i jak ją okazywać na co dzień. Poprzez wierszowane zagadki przypomnieliśmy sobie i ćwiczyliśmy używanie magicznych słów, takich jak: proszę, przepraszam, dziękuję, jak miło. Wysłuchaliśmy wiersza Jolanty Wybieralskiej "Dzień życzliwości". Braliśmy udział w zabawach podkreślających znaczenie słowa życzliwość. Dzieci wykonały ordery życzliwości, którymi obdarowały koleżanki i kolegów z grupy. Podczas zajęć nie zabrakło zabawy z robotem GeniBoot, któremu dzieci zaprogramowany trasę, tak aby dojechał do serduszka przejeżdżając obok uśmiechniętych buziek a omijając smutne. Dzień ten okazał się pełen radości i serdecznych uśmiechów.

        • I edycja Biegu Orląt Lwowskich
          • I edycja Biegu Orląt Lwowskich

            21.11.2022

            21 listopada 2022r.  uczniowie  SP nr 6 w Świdnicy z klasy III b oraz reprezentanci z klas III a i III c pod opieką p. A. Worobiec i p. Jolanty Makowskiej -Wróbel brali aktywny udział w I edycji Biegu Orląt Lwowskich.  Bieg jest pod patronatem pani Prezydent Świdnicy, Towarzystwa Miłośników Lwowa i Kresów oraz Świdnickiej Grupy Biegowej. Celem biegu jest popularyzacja i upowszechnianie biegania jako formy aktywności fizycznej oraz formy patriotyzmu i uświadomienie młodzieży znaczenia walki młodych ludzi ze Lwowa o wolność i niepodległość naszej ojczyzny.

            Bieg 9 latków jest upamiętnieniem wydarzeń historycznych we Lwowie w 1918 roku, gdzie dzieci i młodzież walczyły o niepodległość Polski. W listopadzie 1918 roku zginęło wtedy 1421 dzieci w tym najmłodszy uczestnik Janek  Kukawski, który miał 9 lat. To były Orlęta Lwowskie. Dlatego wszyscy 9 latkowie ze wszystkich szkół świdnickich o godzinie 11.00 spod Galerii Fotografii na Świdnickim Rynku pobiegli/pomaszerowali  trasę 1421 m pokonując własne słabości wykazali ogrom silnej woli i motywacji, aby dotrzeć do mety. Taki bieg może być tylko raz w ich życiu.

            Na zakończenie biegu każdy uczestnik otrzymał pamiątkowy medal i certyfikat oraz słodki poczęstunek.

        • Mini Koszykówka Chłopców
          • Mini Koszykówka Chłopców

            20.11.2022

            Kolejne zawody - kolejny sukces!

            Chłopcy zajęli I miejsce w turnieju Mini Koszykówki Chłopców.

            Nasza reprezentacja w składzie: Chmielewski Fabian, Dudajek Patrick, Głogiewicz Hubert, Głowacki Michał, Hliwa Ksawery, Korona Jędrzej, Kozar Mikołaj, Orzechowski Krzysztof, Patruś Marcel, Treczyński Michał, Waśniowski Piotr, Witaszczyk Kacper.

            Gratulacje!

        • Emocje
          • Emocje

            18.11.2022

            Jesteśmy pełni emocji. Czasem czujemy niepohamowaną radość, więc uśmiechamy się szeroko i żadne przeciwności dnia nie są nam straszne. Innym znów razem nasza głowa przepełniona jest wątpliwościami. W związku z czym, boimy się do kogoś podejść i o coś zapytać. Z góry zakładamy, że coś pójdzie nie tak, jak powinno. Czasem jest nam też smutno. Nic nas nie cieszy. Stąd najchętniej schowalibyśmy się pod kołdrą i nie wychodzili przez najbliższy tydzień. Czasem dopada nas zwyczajna złość, która jest jak rozszalały żywioł. I często my sami, dorośli ludzie, nie wiemy, jak sobie mamy z nią radzić. Czy wiemy, jak można ujarzmić emocje? Z tego powodu dzieci świetlicowe z klas 1a i 1c pod opieką wychowawcy Aleksandry Ciszak wykonały butelki spokoju. Butelka ta ma pomóc dziecku w zrozumieniu jego emocji oraz na czym polega sprawowanie nad nimi kontroli.

        • Lekcja obywatelska
          • Lekcja obywatelska

            17.11.2022

            14 listopada uczniowie klasy VII „b” uczestniczyli w niecodziennej lekcji, która odbyła się w Urzędzie Miejskim w Świdnicy. Była to lekcja obywatelska, którą przeprowadziła Pani Prezydent Beata Moskal-Słaniewska. Lekcja obywatelska to jeden z elementów programu autorskiego UM pod hasłem „Zostańcie z nami – Miasto i Powiat Świdnica”. Podczas całych zajęć Pani Prezydent przedstawiła dzieciom jakie obowiązki spoczywają na urzędnikach miejskich i jakie ma to bezpośrednie skutki w naszym mieście. Z minuty na minutę coraz więcej uczniów angażowało się w dyskusję, zapoznając się przy okazji z wieloma inwestycjami przeprowadzonymi w Świdnicy. Nie brakowało także pytań do Pani Prezydent. Najbardziej aktywni uczestnicy zostali nagrodzeni ciekawymi upominkami. Dzięki takim bezpośrednim i zarazem kreatywnym zajęciom, wielu uczniów zrozumiało jak skomplikowanym organizmem jest Gmina Miasto Świdnica i jak dużo się tu dzieje.

        • Szkolne Koło LOP Ogłasza!
          • Szkolne Koło LOP Ogłasza!

            15.11.2022

            Kończąc miesiąc "Wrażliwości i Mądrego Kochania Zwierząt" nadszedł czas na nagrodzenie twórców najlepszych z najlepszych "Portretów zwierzaka".

            I miejsce - Lena Kępa 3b

            II miejsce - Karina Sawicka - 3b

            III miejsce - Zosia Jurga 2b

            Wyróżnienia otrzymali:

            Julia Wąsik 2b

            Jagoda Jagodzińska 2c

            Szymon Kaczmarek "0"

            Nazar Brenkach 1a

            Antoni Laskowski 1c

             

            Gratulujemy!

             

            A. Figiela

        • Bądź widoczny na drodze
          • Bądź widoczny na drodze

            15.11.2022

            Kolo teatralno-wokalne pod opieką p. Anny Worobiec i  p. H. Styrny  zaprezentowało w miesiącu listopadzie 2022 roku przedstawienie pt. „Bądź widoczny na drodze ” w ramach realizowanego projektu „Szkoła dbająca o bezpieczeństwo”, którego głównym koordynatorem jest p. v-ce dyrektor Monika Eszwowicz. Obejrzały występ klasy 0-III

            Celem przestawienia było:

            -wdrażanie do właściwego zachowania w ruchu drogowym

            -dbanie o swoje bezpieczeństwo w szkole i na ulicy

            -wdrażanie do noszenia znaczków odblaskowych

            -kształtowanie nawyków rozpoznawania znaków drogowych

            -kształtowanie umiejętności powiadamiania dorosłych o wypadku, zagrożeniu, niebezpieczeństwie.

            Uczniowie z koła teatralno-wokalnego  przybliżyli powyższą tematykę poprzez ciekawą inscenizację w formie dramy, scenek rodzajowych oraz śpiewanie piosenek o ruchu drogowym.

            Na zakończenie spotkania nauczyciele podziękowali dzieciom za aktorstwo i wspaniałą  prezentację zasad  właściwego zachowania się w szkole, na placu zabaw oraz roli dziecka jako najważniejszego uczestnika ruchu drogowego.

             

        • Wizyta przedszkolaków w Dziennym Domu Senior Wigor
          • Wizyta przedszkolaków w Dziennym Domu Senior Wigor

            15.11.2022

            15 października dzieci z oddziału przedszkolnego wybrały się z wizytą do Dziennego Domu Senior Wigor w Świdnicy. Celem tej wizyty było zaprezentowanie przez młodych uczniów "Seniorom" wierszy i pieśni patriotycznych. Podczas spotkania dzieci miały okazję wysłuchać pięknego patriotycznego wiersza oraz innych wierszy, recytowanych przez podopieczną domu. To sympatyczne spotkanie zakończyło się wspólna fotografią i słodkim poczęstunkiem.

            Takie międzypokoleniowe działania przynoszą wiele korzyści dając radość obu stronom. Wizyta w Dziennym Domu Senior Wigor była dla przedszkolaków wartościową lekcją wychowawczą, która uczy szacunku i życzliwości jaką trzeba okazywać osobom starszym.

        • Mini koszykówka dziewcząt
          • Mini koszykówka dziewcząt

            15.11.2022

            W dniu 15.11.2022 r. na hali sportowej w SP1 odbyły się zawody mini piłka koszykowa dziewcząt. Nasza drużyna wygrała wszystkie mecze z SP 4, SP 1, SP 8 i zajęła I miejsce w klasyfikacji końcowej. Najlepszą zawodniczką z naszej drużyny została Angelika Borońska.

            Skład naszej drużyny:

            Malczyk Zosia

            Borońska Angelika

            Biliniewicz Julia

            Zięcina Kalina

            Borejko Zuzanna

            Witkowska Maja

            Komorowska Zuzanna

            Zduńczyk Elena

            Lipiecka Antonina

            Jaźwik Michalina

            Zakrzewska Natalia

            Łuczak Aniela

            Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów sportowych.

        • Kajtek, szesnastoletni pies
          • Kajtek, szesnastoletni pies

            14.11.2022

            W poniedziałek 14 listopada, przyszli do nas niezwykli goście. Kajtek, szesnastoletni pies - mieszkaniec świdnickiego schroniska oraz jego opiekunki. Kajtek, wraz ze swoją dwudziestoletnią siostrą, trafił do schroniska po śmierci swojego właściciela. Starsze psy nie mają szans na adopcję. Nikt nie chce pokochać schorowanego staruszka i dać mu domu. Bywa też, że ludzie przyjmują do domu zwierzaka i nie dają mu szansy nauczyć się zasad. Bywają niecierpliwi, mało empatyczni i oddają takie biedactwo z powrotem do schroniska.

            Kontakt z psem udowodnił to, o czym z naszymi dziećmi rozmawiamy, ucząc je mądrego kochania zwierząt. One mają uczucia. Nie rozumieją dlaczego ich ukochany właściciel odszedł albo dlaczego je porzucił na pastwę losu. Pamiętaj! Jeśli decydujesz się na zwierzę to już na zawsze. Dlatego najpierw dowiedz się wszystkiego o jego wychowywaniu, o jego zwyczajach, rozwoju i długości życia.

            Oprócz ogromnej przyjemności jaką daje zwierzę, to jest jeszcze obowiązek. Mądry i wrażliwy właściciel wie, że do wychowania czworonoga...lub innego "noga", potrzeba dużo cierpliwości i wiedzy. Zwierzę to nie zabawka i zły pomysł na prezent. Zwierzę czuje, kocha, boi się i cieszy. Jak ja i Ty.

            Dziękujemy wszystkim za podarowanie karmy, koców, środków czystości i zabawek dla podopiecznych ze schroniska.

            Dziękujemy #FMPSchroniskoDlaBezdomnychZwierzątWŚwidnicy za odwiedziny

    • Kontakty

      • Szkoła Podstawowa nr 6 im. Tysiąclecia Państwa Polskiego w Świdnicy
      • magda.werner@vp.pl - administrator strony
      • 74 852 05 85 - budynek ul. Wodna 74 852 31 29 - budynek ul. Jodłowa
      • 58-100 Świdnica ul. Wodna 5-7 (budynek A) ul. Jodłowa 21 (budynek B) Poland
      • d.zurman.z-cadyrektora@sp6.swidnica.pl m.eszwowicz.z-cadyrektora@sp6.swidnica.pl v.zapart@sp6.swidnica.pl
      • Skrytka na Platformie Usług Administracji Publicznej (ePUAP): /SP_6_Swidnica/SkrytkaESP
    • Logowanie

  • Nasze media społecznościowe