• Ciekawe lekcje w Nadleśnictwie
          • Ciekawe lekcje w Nadleśnictwie

            07.12.2022

            Październik i listopad 2022 r.  to miesiące, w których klasy czwarte i piąte  odwiedziły  wielokrotnie   Nadleśnictwo w Świdnicy                             

            Celem  naszych wizyt było poznanie budowy i zasad działania mikroskopu. Każdy z uczniów  pracował przy swoim mikroskopie i oglądał  różne preparaty komórek roślinnych  i zwierzęcych. Ćwiczyliśmy również rysowanie obrazu widzianego pod mikroskopem. Nauczyliśmy się bardzo dużo i uważamy, że zajęcia były ciekawe.  Bardzo podobały nam się te lekcje.

            Zajęcia umożliwiały  każdemu uczniowi indywidualnie  pracę z mikroskopem. Wpłynęły na wzrost świadomości ekologicznej, umożliwiały poszerzanie wiedzy na różnorodne tematy biologiczne.

            Wizyty pani leśnik, Moniki  Drozdowskiej w naszej szkole - wpływają na zaciekawienie światem przyrody uczniów oraz ich wzrost wiedzy.

            23.11. 2022r. odbyło się spotkanie z młodzieżą klas szóstych na temat zapylaczy. Uczniowie poznali gatunki zapylaczy, oraz liczne ciekawostki o  ich życiu.

            Dzieci radziły sobie znakomicie, wypełniały karty pracy, pracowały w zespołach. Były bardzo zainteresowane. Nie ma to jak nauka w praktyce.

             

                                                                       Organizator Małgorzata Sidoruk

        • Sukcesy naszych uczniów!
          • Sukcesy naszych uczniów!

            07.12.2022

            Mamy przyjemność poinformować o kolejnym sukcesie Karola Kudeli z klasy 6 A tym razem na Grand Prix Polskiego Związku Kickboxingu, który rozegrano 20 listopada w Radlinie. Karol zdobył złoty medal w formule walki point fighting w kategorii kadetów młodszych - 42 kg.

            Natomiast w kategorii kadetów młodszych - 47 kg srebrny medal zdobywa Jakub Jasinowski z klasy 5 A. Obaj zawodnicy na co dzień trenują w UKS Taekwon-do Gryf Świdnica.

            Gratulujemy!

        • Szkolny Turniej Gier Towarzyskich
          • Szkolny Turniej Gier Towarzyskich

            07.12.2022

            Miło nam ogłosić, że w Szkolnym Turnieju Gier Towarzyskich Klas Trzecich, po niezwykle emocjonujących rozgrywkach stolikowych pierwsze miejsce zdobyła Marysia Kała z 3b, drugie miejsce Mieszko Korona z 3c i trzecie miejsce Adam Buchman z 3a. Wszyscy uczestnicy podczas rozgrywek turniejowych wykazali się wspaniałą strategią, logicznym myśleniem, zręcznością, a przede wszystkim dobrze się bawili.

            Gratulujemy!

        • List do Mikołaja
          • List do Mikołaja

            07.12.2022

            Z przyjemnością informujemy, że konkurs plastyczno literacki "List do Świętego Mikołaja" został rozstrzygnięty. Celem konkursu było pobudzenie dziecięcej wyobraźni i wrażliwości artystycznej. Jury miało trudne zadanie, bo wszystkie prace były piękne i wykonane z dużym zaangażowaniem. Bardzo dziękujemy za wszystkie prace.

            Lista nagrodzonych laureatów:

            Wiktoria Widła-kl. 0

            Szymon Kaczmarek-kl. 0

            Julia Bakun- kl. 1a

            Zuzia Śliwak-kl. 1a

            Lena Białecka-kl.1b

            Melania Wróbel-kl. 1b

            Nonna Logryn-kl.1c

            Sviatohor Sydorets-kl. 1c

            Dawid Gorgoń-kl.1d

            Antoni Kaczmarczyk- kl.1d

            Tosia Krasowska- kl. 2a

            Oliwia Szczeblowska-kl.2a

            Jula Suchanek- kl. 2a

            Milena Magierowska-kl. 2d

            Karina Sawicka-kl. 3b

            Lena Kępa- kl. 3b

            Tomasz Surówka- kl. 3b

            Lena Hojda-kl.3c

             

            Organizatorzy: Anna Januś, Jolanta Rękas

        • Mikołajki w klasach 1-3
          • Mikołajki w klasach 1-3

            07.12.2022

            Hou! Hou! Hou!

            Samorząd klas I-III zorganizował akcję „Czapka Świętego Mikołaja”.

            6 grudnia 2022 r. każdy z nas mógł zostać Świętym Mikołajem zakładając niezwykłą świąteczną czapkę. Uczniowie klas I-III wraz z wychowawcami wzięli aktywny udział w klasowych zabawach mikołajkowych. Na korytarzach dominował czerwony kolor. Wszystkie dzieci ubrały się świątecznie i założyły czapki mikołajkowe. Dzieci niezapomnianą przygodę z Mikołajem zaczęły od napisania ciekawych i pięknie ozdobionych listów, w których wyraziły swoje najskrytsze marzenia dotyczące prezentów, które chciałyby dostać. Następnie uczniowie obejrzeli prezentację multimedialną „Wiadomość od Mikołaja” oraz „Pozdrowienia od św. Mikołaja”. Następnie posłuchali historii o biskupie Mikołaju. Wielu emocji dostarczyło rozwiązywanie zagadek . Dzieci radośnie śpiewały zimowe i świąteczne piosenki. Następnie malowały portret Mikołaja. Dużo radości sprawiał mikołajkowy pokaz mody uczniów przebranych w różne postacie: Mikołaja, reniferów oraz elfów symbolizujących dziecięce marzenia. Niespodzianką była wizyta w kinie i oglądanie filmu „Dziwny jest ten świat”. Był to dzień pełen wrażeń. Miłym akcentem było pokazywanie otrzymanych prezentów. Wesołą zabawę uwidoczniliśmy na załączonych zdjęciach.

             

            Opracowała Anna Worobiec.

        • Planeta Energia
          • Planeta Energia

            05.12.2022

            W ramach projektu ,,Planeta Energia” Misja Kraina Bioróżnorodności w dniach 28 listopada do 1 grudnia 2022r uczniowie klasy 1 c , 1d, 3b  oraz oddziału przeszkolnego ze Szkoły Podstawowej Nr 6 w Świdnicy wraz z wychowawcami p. Beatą Winnicką-Hul, p. Anną Januś,  p. Anną Worobiec, i p. Ireną Kulig  wzięli aktywny udział w warsztatach przyrodniczych, których  głównym celem było poznanie zagadnień dotyczących  bioróżnorodności, podstawowych  czynników zagrażających naszemu środowiskowi naturalnemu oraz nauka zasad  jak można je chronić. Projekt stawia przede wszystkim na naukę poprzez zabawę i interaktywne doświadczenia. Jego formuła sprawia, że nawet  abstrakcyjne i z pozoru niełatwe tematy, pobudzają u najmłodszych ciekawość do odkrywania świata i chęć aktywnego udziału w zajęciach poszerzających wiedzę i wpajających prawidłowe nawyki, postawy i zachowania.

            Realizacja projektu polegała na wykonaniu odpowiednich zadań:

            -Zapoznanie się z prezentację multimedialną „Nowa przygoda -wzywa przyroda!”, „Czym jest bioróżnorodność?”. Zabawy ruchowa „Jestem bocianem”, „Jestem żabą” itp. Po wylosowaniu karteczek z napisami i ilustracjami zwierzęcia  ze środowiska leśnego albo łąki zaprezentowanie go za pomocą odpowiedniego sposobu poruszania się i dźwięków.

            -Gra stolikowa „ Domino  obrazkowe ze zwierzętami”.

            -Doświadczenie badawcze na podwórku szkolnym i w okolicznym parku.  Za pomocą lornetek i  lup szukanie ciekawych miejsc, różnych gatunków roślin,  zwierząt oraz ptaków i ich gniazd. Efektem obserwacji były ciekawe zdjęcia. Ze zgromadzonych zdjęć dzieci stworzyły album bioróżnorodności.

            - Obejrzenie prezentacji multimedialnej „Remont bocianiego gniazda”.   Narysowanie bocianiego gniazda, tak, żeby był dla niego bezpiecznym domem. Namalowanie ciekawych portretów swoich ulubionych dzikich zwierząt albo wykonanie z tektury pięknie ozdobionych masek.

            -Stworzenie własnego parku ekologicznego , projektowanie  jego wyglądu.Wycinanie  elementów parku i przyklejenie  ich  w dowolnym miejscu. Losowanie na karteczkach zwierząt i opowiadanie  kilku słów o nich, gdzie mieszkają  i czym się żywią. 

            -Zabawy ruchowa „Szpak w dziupli”.

            -Zapoznanie się z zasadami  segregacji śmieci.  Podczas praktycznego segregowania wyrzucanych śmieci utrwanie  kolorów odpowiednich pojemników:

            ożółty (na plastik i metal)
            o niebieski (na papier)
            o zielony (na szkło)
            o brązowy (na kompost, tzw. śmieci mokre)
            o czarny (na odpady zmieszane, niesegregowane )

            Podczas przeprowadzanych warsztatów uczniowie rozbudzali ciekawość poznawczą, zdobywali i utrwalali nowe treści ekologiczne w przyjaznej dla wszystkich atmosferze. 

             

        • Pierwsza pomoc w domu na 315%
          • Pierwsza pomoc w domu na 315%

            02.12.2022

            Cieszymy się ogromnie,  że wśród laureatów Międzyszkolnego  Konkursu Plastycznego

            „Pierwsza pomoc w domu na 315%” zorganizowanego przez Szkołę Podstawową nr 315 w Świdnicy,  znaleźli się uczniowie z naszej szkoły  przygotowani przez  p. Annę Worobiec i p. Joannę Antoniak. Głównym tematem prac plastycznych  było promowanie zasad udzielania pierwszej pomocy w domu oraz pogłębianie wiedzy uczniów na temat współczesnych zagrożeń życia i zdrowia oraz sposobów udzielania pomocy poszkodowanym.

            30 listopada  2022 r. w sali SP nr 315  w Świdnicy wręczono laureatom konkursu plastycznego pamiątkowe dyplomy oraz ciekawe nagrody. Można było także pooglądać nagrodzone prace na wernisażu konkursu plastycznego.

            I miejsce otrzymała Lena Kępa

            Wyróżnienia otrzymały Lena Idziak i Gabriela Sasnal

            Serdecznie wszystkim gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!!!

        • Wróżby andrzejkowe
          • Wróżby andrzejkowe

            02.12.2022

            W świetlicy klasy 1d i 3a w Dzień Andrzejek była niesamowita atmosfera. Dzieci przygotowały stoły, a wokół nich skupiły się wróżki i wróżbici. Wszyscy dowiedzieli się o tym, że zwyczaje ludowe przeniknęły do naszego życia i zabawy andrzejkowe współtworzą polską rzeczywistość.
            Przygotowane wcześniej wróżby dotyczyły ocen za szkolną wiedzę i wzbudziły emocje, bo każdy chciał wylosować najlepszą. Ambitne dzieci losowały imiona swoich "przyszłych partnerów", a potem u wróżbitów losowały miejsce spotkania. Emocji było tyle ile miejsc, w których nastąpią przyszłe spotkania. Najwięcej marzeń związanych z przepowiedniami wyzwoliła wróżba z talerzykami pod którymi ukryte były: pierścionek, różaniec, pieniądz i chusteczka. Uczestnicy zabawy wskazywali jeden talerzyk. Najczęściej chcieli, żeby pod nim był pierścionek. To była świetna okazja, by usłyszeć co mówiły "pieniądze szczęścia nie dają, miłość jest piękna i wartościowa". W zabawie usłyszeć takie mądrości, to okazja do zastanowienia się nad życiem.
            Wspaniała atmosfera, integracja zespołu klasy pierwszej i trzeciej, dzieci polskich i ukraińskich, sama zabawa, to wiele wrażeń na zajęciach.
                                                                                                                                           

            Opracowała Halina Styrna

        • Andrzejki w klasie 3b
          • Andrzejki w klasie 3b

            30.11.2022

            30 listopada 2022 roku uczniowie klasy III b wraz z wychowawcą Anną Worobiec wzięli udział w klasowych  wróżbach andrzejkowych, które stały się wspaniałą okazją do dobrej zabawy, a jednocześnie  źródłem poznania tradycji i obrzędów ludowych. Wróżby pobudzają wyobraźnię dziecięcą, pozwalają oderwać się od rzeczywistości i przenieść w świat marzeń i fantazji.

            Wielu emocji dostarczyło wybieranie z czerwonego serduszka imion dziewczynek i chłopców oraz tradycyjna wróżba z butami.  Ciekawą wróżbą także okazała się wróżba z kubeczkami i kolorami, losowanie kartek z „Szczęśliwą liczbą” i „Kim będę w przyszłości?”. Każdy mógł wtedy poznać swoją przyszłość, dowiedzieć się, co go czeka, na co musi uważać. Dzięki wróżbom klasa III b dowiedziała się również, że będziemy mieli w przyszłości dużo lekarzy, nauczycieli, sportowców, fryzjerów, policjantów, kucharzy. Podczas zabawy śmiechu było co niemiara. 

            Wszyscy zaprezentowali również swoje andrzejkowe stroje, które symbolizowały dziecięce marzenia. Był to dzień pełen wrażeń i niespodzianek, był też słodki poczęstunek oraz wróżby ciasteczkowe. Wszyscy wspaniale się bawili, byli radośni, na twarzach gościł nieustanny uśmiech. Miłym akcentem było to, że wszyscy mają nadzieję, że nasze wróżby się spełnią.

            Ten dzień był doskonałą okazją do zapoznania się z tradycją andrzejkową oraz integracji grupy klasowej. Wesołą zabawę przenieśliśmy jeszcze na świetlicę, gdzie wspólnie z uczniami klasy 2 b wróżyliśmy  za pomocą  serduszek i kartek z „Szczęśliwą liczbą”.  Wszystko uwidoczniliśmy na załączonych zdjęciach.

            Mamy nadzieję, że w przyszłym roku zabawa andrzejkowa będzie równie udana!

        • Pierwsza Pomoc na 315
          • Pierwsza Pomoc na 315

            30.11.2022

            30 listopada 2022 r. drużyna naszej szkoły w składzie Natalia Bogielczyk, Iga Kruk, Radosław Teuerle zajęła I miejsce w konkursie pod hasłem "Pierwsza Pomoc na 315%".

            Organizatorem konkursu była Szkoła Podstawowa nr 315 w Świdnicy. W zawodach brały udział wszystkie świdnickie szkoły podstawowe, a przyglądali się im przedstawiciele pogotowia, straży pożarnej, policji, straży miejskiej oraz PCK.

        • Uzależnienia
          • Uzależnienia

            30.11.2022

            23.11.2022r. odbyło się spotkanie nt. Uzależnień z gościem z SANEPIDU, panią Barbarą Grobelną, która w bardzo atrakcyjny i ciekawy sposób zapoznała młodzież klas ósmych, z wpływem dopalaczy i innych środków na organizm człowieka.
            Uczniowie rozwiązywali quiz, brali udział w symulacji zakładając na oczy NARKOGOGLE i ALKOGOGLE, aby sprawdzić jak funkcjonuje człowiek pod wpływem alkoholu i narkotyków.
            Okazało się, że podanie ręki, zrobienie kilku kroków, jest bardzo trudne, często niewykonalne.
            Młodzież uświadomiła sobie, jak wielkie zagrożenie stanowią kierowcy samoochodów, po spożyciu alkoholu czy narkotyków.

        • Andrzejki w oddziale przedszkolnym
          • Andrzejki w oddziale przedszkolnym

            30.11.2022

            W środę 30 listopada nasze Przedszkolaki przeniosły się w magiczny świat wróżb i zabaw andrzejkowych. Nie zabrakło tradycyjnego ustawiania bucików, losowania rekwizytów oraz zabaw z Ozobotem. Dzień ten dostarczył zerówkowiczom wiele przeżyć i emocji, stał się okazją do rozbudzania dziecięcej ciekawości oraz chęci poznawania naszej ludowej tradycji.

        • Kierunek - Bezpieczeństwo
          • Kierunek - Bezpieczeństwo

            30.11.2022

            Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w konkursie ogólnopolskim „Kierunek – Bezpieczeństwo” zorganizowanym w ramach Kampanii Kolejowe ABC II realizowanej przez Urząd Transportu Kolejowego, na który wpłynęło ponad 4114 prac. Projekty przygotowało łącznie aż 40454 uczniów z klas I-VI z 2364 szkół podstawowych z całej Polski.  Konkurs objęty patronatem Ministra Edukacji Narodowej i Rzecznika Praw Dziecka, co stanowi wyróżnienie podkreślające wagę działań edukacyjnych prowadzonych przez Urząd Transportu Kolejowego.
            Nasi uczniowie wykonali makiety miasteczka Peronowo albo jego fragmentu w zespołach liczących od 3-6 uczniów z klas I-VI. Praca musiała zawierać widoczną postać nosorożca Rogatka, logo Kampanii Kolejowe ABC II i pokazywać sytuację bezpiecznego zachowania się na terenach kolejowych (np. na peronach, w pobliżu torów, przed przejazdem kolejowo-drogowym).

            Wykonanych zostało kilkanaście prac w zespołach z różnych klas:

            klasa 4a -  Grzegorz Jeżewski , Szymon Leśniewski,  Bartosz Głogowski
            klasa 4d - Igor Przyborowski, Michał Kowalewski, Antoni Polniaszek
            klasa 4c -  Dominik Pyka, Tobiasz Musiał, Krystian Graca
            klasa 6d - Aleksandra Przychocka, Natalia Olejnik, Julia Olejnik
            klasa 6c- Chmielewski Fabian, Trela Julia,  Sobczyński Jacek, Cisek Daniel
            klasa 6b -  Aleksander Kuc, Hubert Matysiak, Szymon Pałka
            klasa 6b - Bartosz Adamczyk, Alan Katarzyński, Martyna Kępa
            klasa 6b - Jakub Jastrzębowski, Krzysztof Barcik, Wojtek Sadowski, Adam Mozer, Filip Buras
            klasa 5d - Bartłomiej Klepacz, Oskar Choryński, Adam Sadowski
            klasa 5d - Piotr Jabłoński, Szymon Zygmunt, Lena Graf, Krystian Kopeć, Kinga Korab, Tymoteusz Kałużniak
            klasy mieszane - Weronika Grycel klasa 5 c,Hubert Grycel klasa 3 c i Zosia Bukowska klasa 4 b.
            klasy mieszane - Zuzanna Skrzypek 4c, Zuzanna Komorowska 5c, Zofia Skrzypek 1b
            klasy mieszane - Michał Magierowski 6c, Miłosz Magierowski 4c, Milena Magierowska 2d i  Przemysław Glebkowicz 6c
            klasy mieszane - Antonina Lipiecka 5c, Maja Witkowska 5c, Natasza Kaczmarek 5c, Julia Ziomek 5c, Michalina Lipiecka 3a
            klasy mieszane - Nadia Miklas 6b, Kryspian Kuźmiński 4a, Nikola Jaroszewska 5b oraz Dzierbicki Kajetan z klasy 6d

            Tym razem wygrać się nie udało, ale zapraszamy do galerii zdjęć oraz do Wrocławia 3 grudnia 2022 r. na imprezę edukacyjną organizowaną w ramach Kampanii Kolejowe ABC II i spotkanie z Rogatkiem.

             

            Nauczyciel techniki B. Kawałkowska

        • Warsztaty czytelnicze w 3b
          • Warsztaty czytelnicze w 3b

            30.11.2022

            Uczniowie klasy III b wraz ze swoją wychowawczynią p. Anną Worobiec 29.11.2022 r. wybrali się do Miejskiej Biblioteki Publicznej w Świdnicy. Tematyką przewodnią warsztatów czytelniczych była historia dinozaurów.  Pani bibliotekarka przeczytała dzieciom fragmenty książki „Edward i jego wielkie odkrycie”.  Uczniowie aktywnie brali udział w zajęciach, odpowiadali na pytania, rozwiązywali zagadki, wyciągali wnioski na temat przyjaźni i dobrego postępowania wobec innych.  Zaciekawienie u uczniów zyskała także nowoczesna książka „Gabinet dinozaurów”. Poprzez okulary  3d z trójwymiarową iluzją dzieci przeniosły się do innego świata.  Dowiedziały się jak wyglądał świat w czasach dinozaurów; czym się odżywiały, jakie niebezpieczeństwa czyhały na nie.  Wędrując śladami dinozaurów, spotkaliśmy się z największymi z nich – tyranozaurem, którego łapa mierzyła prawie pół metra długości, a także roślinożernymi diplodokiem i brachiozaurem.

            Podsumowaniem zajęć było wykonanie pracą plastycznej, podczas której uczniowie stworzyli własne ,,Domino obrazkowe z dinozaurami". Warsztaty były przeplatane zajęciami ruchowymi z chustą animacyjną, które wniosły dużo radości i ekscytacji. Wiele emocji było także przy zabawach, w których dzieci  wykazywały się umiejętnością celności rzutkami i piłeczkami do odpowiednich, kolorowych  pojemników.

            Na koniec warsztatów pani bibliotekarka zapoznała wszystkich z głównymi działami biblioteki oraz zasadami korzystania z wypożyczalni dla dzieci i młodzieży. W trakcie wizyty uczniowie oglądali mnóstwo książek ulokowanych w poszczególnych działach, ale największym zainteresowaniem cieszył się dział „Literatura dla dzieci”.  Dużą radość sprawiło im oglądanie różnego rodzaju pozycji z trójwymiarowymi ilustracjami, atlasów o roślinach, zwierzętach i dinozaurach.

            Wiele emocji dostarczył konkurs „Poszukiwanie przeczytanej lektury”. Uczniowie poradzili sobie wyśmienicie.  Dzieci dowiedziały się także, w jaki sposób wypożycza się książki, i jak należy o nie dbać. Niektórzy próbowali nawet czytać ich fragmenty. Uczniowie wracali do szkoły pełni wrażeń oraz przekonani, że wrócimy tu niebawem na następne warsztaty biblioteczne.

        • Andrzejki w klasie 2b
          • Andrzejki w klasie 2b

            29.11.2022

            29 listopada w klasie 2b odbyły się tradycyjne andrzejki. Podczas imprezy klasowej uczniowie poznali zwyczaje i przysłowia związane z tym dniem. Bawili się przy muzyce, a dzięki wróżbom dowiedzieli się, kim zostaną w przyszłości. Nie obyło się też bez tradycyjnej wróżby z butami i sercami. Śmiechu było co niemiara! Był też słodki poczęstunek i babeczki z wróżbami. Mamy nadzieję, że w przyszłym roku zabawa andrzejkowa będzie równie udana!

            Wychowawca: Joanna Antoniak

        • Konkurs plastyczny
          • Konkurs plastyczny

            29.11.2022

            Ważnym punktem projektu "Lubię czytać" związanym z czytaną baśnią Ch. H. Andersena "Brzydkie kaczątko", był konkurs plastyczny "Przygody Brzydkiego kaczątka" zorganizowany przez panie: Halinę Styrnę i Aleksandrę Ciszak. Został on skierowany do uczniów z klas 1a, 1c, 1d, 3a, którzy uczestniczyli w zajęciach czytelniczych. Celem konkursu było rozwijanie wyobraźni dzieci, ich kreatywności i uzdolnień plastycznych.

            Przed ogłoszeniem wyników konkursu została zorganizowana pogadanka na temat "Tolerancja zbliża ludzi", w której uczestniczyli uczniowie klasy 1d i 3a. Uzupełniali tabelkę ważnymi cechami ludzi, które sprawiają, ze są otwarci na kontakty z innymi. Kolorowe serduszka na pewno zostaną w sercu każdego dziecka.

            I wreszcie wszyscy się dowiedzieli, kto został laureatem konkursu.
            Są to:
            I miejsce   Antoni Kaczmarek kl.1d

                              Anna Rosolińska kl.3a

                              Michalina Lipiecka kl.3a

            II miejsce  Zuzanna Maśluszczak kl.1d

                              Maja Mazur kl.1d

             III miejsce  Kristina Kravchuk kl.1c

                               Magdalena Matuszewska kl.1c

                               Helena Babiarz kl.1c

            Uczniowie otrzymali piękne dyplomy i gratulacje.

                                                                                                     Opracowała Halina Styrna

        • Zajęcia czytelnicze
          • Zajęcia czytelnicze

            29.11.2022

            W ramach realizacji projektu " Lubię czytać" realizowanego w grupie p. Haliny Styrny odbyły się zajęcia pod hasłem "Listopadowe czytanie". Na zajęcia została zaproszona grupa świetlicowa p. Aleksandry Ciszak. Celem spotkania było zachęcenie uczniów do czytania baśni H. Ch. Andersena w okresie późnej jesieni, do uważnego słuchania ze zrozumieniem, poszerzenie wiedzy na temat tolerancji.
            Dzieci z koła wokalnego wraz z pozostałymi uczniami z klasy 1d pięknie zaprezentowały wiersze i piosenki wraz z tańcami o jesieni.
            Na tle jesiennej dekoracji p. Ola czytała baśń "Brzydkie kaczątko". Ważną częścią zajęć, w której uczestniczyły dzieci z klasy 1a, 1c, 1d, 3a był konkurs wiedzy- Quiz "Znam baśń H. Ch. Andersena". Dla uczniów klas pierwszych miał formę ustną, a dla trzecich formę pisemną. Laureatami konkursu zostali:

            Yelyzaveta Kozytska kl.1a

            Kalina Krajciewicz kl.1a

            Zuzanna Maśluszczak kl.1d

            Rafał Jasionowicz kl. 1d

            Michalina Lipiecka kl.3a

            Marta Przybysz kl.3a

            Dzieci wypowiadały się również na temat tolerancji. Rozmawiały o zrozumieniu i sympatii dla ludzi wykluczonych z powodu ich inności, na podstawie czytanej baśni. To były ciekawe zajęcia aktywizujące wszystkich uczniów.

                                                                                                                                   Opracowała Halina Styrna

        • Wizyta pierwszoklasistów w bibliotece
          • Wizyta pierwszoklasistów w bibliotece

            28.11.2022

            Jak zachęcić dziecko do czytania? Pierwszym krokiem ku motywowaniu dzieci do sięgania po lekturę jest bezpośredni kontakt z książką. Uczniowie z klasy I c wraz ze swoją wychowawczynią Beatą Winnicką Hul odwiedzili najstarszą filię Miejskiej Biblioteki Publicznej w Świdnicy, która mieści się na ulicy Wrocławskiej. Pani Małgorzata Andrzejewska, która jest tam bibliotekarką, przygotowała dla dzieci lekcję biblioteczną pod hasłem „Poznajemy polskie baśnie i legendy”. Uczniowie z dużym zainteresowaniem poznali legendę o powstaniu Warszawy oraz legendę związaną z naszym miastem. W czasie wizyty w bibliotece dzieci zapoznały się z wydawnictwami dla dzieci o historii, geografii i przyrodzie Polski.

            Oby ta miła gościna w  bibliotece była zachętą do częstego kontaktu z książką i rozwijania zainteresowań czytelniczych.

        • Tolerancja i szacunek
          • Tolerancja i szacunek

            28.11.2022

            W klasie 2d odbyło się spotkanie pt. „Tolerancja i szacunek ” w obecności szkolnego pedagoga p. Piotra Gorgoń. W trakcie zajęć poruszane były trudne i niezrozumiałe dla uczniów zagadnienia. Zadania, które wykonywali uczniowie miały formę zabaw, ale równocześnie skłaniały do refleksji i wyciągania wniosków o tym, że należy szanować każdego człowieka, bez względu na jego wygląd czy zachowanie. Każdy z nas ma również prawo oczekiwać od innych szacunku i akceptacji. Przejawem ich braku może być agresja, na którą nie wolno się zgadzać, ani być jej sprawcą.

            Wszyscy temat zajęć potraktowali bardzo poważnie. Chętnie zabierali głos i włączali do wszystkich zadań.

        • W krainie Pluszowego Misia
          • W krainie Pluszowego Misia

            26.11.2022

            25 listopada w świetlicy szkolnej obchodziliśmy Dzień Pluszowego Misia. Uroczysty dzień rozpoczął się od przybliżenia  świetlikom historii maskotki i prezentacji znanych misi z bajek. Następnie dzieci zaproszone  zostały do zabaw oczywiście o tematyce misiowej. Były konkursy, zagadki nie zabrakło również wspólnego malowania portretu misia. Najwięcej uśmiechu na twarzy wywołała zabawa ,w której trzeba była z zamkniętymi oczami narysować sylwetkę misia. Na koniec obchodów każdy  świetliki z kl.2a i 2c mogły zrobić sobie zdjęcie z  Kubusia Puchatka. Mam nadzieje że ten dzień  zostanie w naszych wspomnieniach na długi czas

            Wychowawca świetlicy Aneta Szal

             

    • Kontakty

      • Szkoła Podstawowa nr 6 im. Tysiąclecia Państwa Polskiego w Świdnicy
      • magda.werner@vp.pl - administrator strony
      • 74 852 05 85 - budynek ul. Wodna 74 852 31 29 - budynek ul. Jodłowa
      • 58-100 Świdnica ul. Wodna 5-7 (budynek A) ul. Jodłowa 21 (budynek B) Poland
      • d.zurman.z-cadyrektora@sp6.swidnica.pl m.eszwowicz.z-cadyrektora@sp6.swidnica.pl v.zapart@sp6.swidnica.pl
      • Skrytka na Platformie Usług Administracji Publicznej (ePUAP): /SP_6_Swidnica/SkrytkaESP
    • Logowanie

  • Nasze media społecznościowe