Jedną z okazji aby czytać jest na pewno Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania, obchodzony 29 września. Data ta odnosi się do urodzin Janiny Porazińskiej (ur. 29 września 1888 r.) autorki książek dla dzieci i młodzieży. Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania został ustanowiony z inicjatywy Polskiej Izby Książki w 2001 roku. Święto ma w naszym kraju już kilkunastoletnią tradycję. W tym dniu czytają wszyscy: dorośli, młodzież i przede wszystkim dzieci. Czytać na głos można wszędzie.
W wielu bibliotekach, szkołach całej Polski, w tym także naszej, organizowane jest tego dnia wspólne, głośne czytanie. Do klas młodszych zostali zaproszeni rodzice uczniów klas 0-III, którzy mogli zaprezentować dzieciom, ciekawe historie z przygotowanych książek.
Pani Dyrektor Violetta Skibicka, która gościła w dwóch klasach I, przeczytała fragmenty książki Waldemara Cichonia "Cukierku, ty łobuzie". Dzieci z zaciekawieniem wysłuchały śmiesznych historii o małym, łobuzerskim kociaku. Było to dla uczniów zachętą do sięgnięcia po samodzielną lekturę, aby poznać dalsze perypetie kota Cukierka.
Uczniowie klas starszych – dołączyli do nas również niektórzy starsi koledzy i koleżanki z klas IV-VIII oraz oddziałów gimnazjalnych z ul. Jodłowej – rozpoczęli swoje lekcje także od głośnego czytania. Tym razem w lektorów zamienili się zarówno nauczyciele uczący w klasach, jak i sama młodzież, która mogła wysłuchać następujących fragmentów książek: Łupieżcy niebios (Pięć królestw), Przewodnik po świdnickiej katedrze, Pan Samochodzik i biblia Lutra, Wyprawy marzeń- źródła piękna, Wikingowie - Najeźdźcy z Północy, Wiedźmin - Miecz przeznaczenia, Robin Van Persie – biografia, Rilla ze Złotego Brzegu, Messi – wieczny zwycięzca, Lato miejskich ludzi, Kolor magii. Do uczniów, którzy wsparli nauczycieli, prezentując wybrane przez siebie książki, należeli: Hania Bakes, Szymon Balant, Michał Bryks, Tomasz Sierzputowski, wybrani uczniowie klasy 4a oraz 8c.