18 marca odbył się turniej Minisiatkówki dziewcząt w dwójkach klas czwartych. Nasza drużyna w składzie: Konstancja Fitrzyk, Maja Kaczmarczyk, Aleksandra Król, Marika Pietras, Hanna Lipińska i Wiktoria Jankowska zajęła IV miejsce. Najlepszą zawodniczką naszego zespołu została Konstancja Fitrzyk. Gratulujemy!
Minisiatkówka dziewcząt - dwójki siatkarskie
25.03.2019
Pierwszy Dzień Wiosny w przedszkolu
24.03.2019W dniu 21.03.19r. nasze przedszkolaki przywitały wiosnę! Jesteśmy pewni, że głośno śpiewane piosenki usłyszała Pani Wiosna i zimie już wrócić nie pozwoli. Dzieci z oddziałów przedszkolnych przygotowały wokalne prezentacje, które towarzyszyły pożegnaniu Zimy. Podczas zabaw z chustą Klanzy z ogromnym zaangażowaniem odprawiały czary, które miały przywołać wiosnę. W dalszej części wiosennych zabaw odbył się konkurs na najładniejszy plakat „Pani Wiosny”. Mamy nadzieję, że Zimę zobaczymy dopiero za rok.
Powitanie Wiosny w klasach młodszych
24.03.2019Wiosna to najpiękniejsza pora roku, dlatego Pierwszy Dzień Wiosny jest bardzo radosny i wyczekiwany przez wszystkie dzieci.
21 marca 2019 roku uczniowie z klas O-III ciekawie i kolorowo przebrali się za Wiosnę wykazując się ogromną pomysłowością i oryginalnością strojów. W pomieszczeniach różnych klas odbył się pokaz mody wiosennej. Dzieci radośnie prezentowały swoje stroje wiosenne. Powitanie wiosny było niezwykle barwne i wesołe!
Ciekawym wiosennym akcentem był też występ koła teatralno-wokalnego pod opieką p. A. Worobiec i p. H. Styrny z przedstawieniem „Zamieszanie w krainie bajek”. Widzowie żywo reagowali na przekaz teatralny małych artystów. Uczniowie identyfikowali się z bohaterami przedstawienia: Babą Jagą, Jasiem i Małgorzatką, Czerwonym Kapturkiem. Podobały się im kolorowe stroje, przepiękna scenografia, popisy akrobatyczne. Zwierzątka zaś przypominały o budzącej się na wiosnę przyrodzie.
Samorząd klas I-III uwidocznił na pamiątkowych zdjęciach wspaniałą atmosferę, która towarzyszyła dzieciom podczas powitania wiosny. Witaj więc Wiosno wśród nas i pozostań z nami na długi czas!
Szkolne koło LOP ogłasza!
24.03.2019Przyszła! Jest! Długo wyczekiwana wiosna przyszła do nas oficjalnie!
Na jej cześć, opiekunki Szkolnego Koła LOP, zorganizowały konkurs "Marzanna". Miło nam poinformować społeczność szkolną, młodszą i starszą, że nagrody otrzymały klasy:
1a (p.Ela Surdyka - Stec)
1b (p. Joanna Antoniak)
1c (p. Agnieszka Figiela)
1d (p. Anna Biliniewicz)
2b (p. Anna Worobiec)
2c (p. Jolanta Makowska- Wróbel)
3a (p. Edyta Gągała)
3b (p. Halina Mozol)
Świetliki (p.Aneta Szal)
Wszystkim serdecznie gratulujemy!!! Zapraszamy do oglądania wystawy!
Wiosenny Turniej Zbijaka
24.03.2019Wiosenny turniej zbijaka za nami. Zmagania przyniosły wiele ciekawych i pasjonujących pojedynków.
Kolejność zajmowanych miejsc w klasach czwartych:
I m-ce – klasa 4c
II m-ce – klasa 4d
III m-ce – klasa 4 b
IV m-ce – klasa 4 e
V m-ce – klasa 4 f
VI m-ce – klasa 4a
Spotkanie z przedszkolakami
20.03.2019W środę 20 marca br. oddział przedszkolny w Szkole Podstawowej nr 6 w ramach współpracy odwiedziły dzieci z Przedszkola Miejskiego nr 1. Celem wizyty było bliższe poznanie szkoły, do której dzieci będą w przyszłości uczęszczać. Przedszkolaki miały możliwość wzięcia udziału w przygotowanych dla nich zajęciach dydaktycznych nt. „Pożegnanie zimy”. Dzieci z przedszkola w ramach podziękowania zaprezentowały swoje umiejętności wokalne oraz przygotowały słodki poczęstunek. Na koniec spotkania wszystkie dzieci uczestniczyły w zabawie ruchowej, która ma pożegnać zimę.
Serdecznie dziękujemy za wspólną zabawę.
Czytanie na dywanie
20.03.2019„Codzienne, kilkuminutowe czytanie dzieciom, to najlepsza inwestycja w przyszłość.”
Na przestrzeni miesiąca marca uczniowie klas pierwszych zostali zaproszeni przez nauczycieli bibliotekarzy na cykliczną imprezę czytelniczą - Czytanie na dywanie. Wybrałyśmy dla naszych milusińskich „Przygody wróbelka Elemelka” Hanny Łochockiej. Autorka w beztroskich, pełnych humoru opowieściach, w życzliwy i umiarkowany sposób, pokazuje najmłodszym czytelnikom, jak należy postępować w różnych sytuacjach oraz podkreśla rolę przyjaźni i współdziałania. Dzieciom bardzo spodobały się przygody skrzydlatego bohatera, prosiły panie wychowawczynie o czytanie w klasie innych jego przygód. Po wysłuchaniu opowiadań uczniowi zostali zachęceni do wykonania ilustracji dowolną techniką. Nagrodzone i wyróżnione prace plastyczne dzieci można oglądać na wystawie w holu szkoły.
Nagrody książkowe otrzymali:
1a- Borowska Maja, Kujacz Kacper, Stasiak Aleksander
1b- Dubicka Wiktoria, Lipecka Antonina, Szmaj Władysław, Uryn Zuzanna, Włudyka Kamil
1c- Guzik Ada
1d- Sośnicka Pola
Przygotowały: Łucja Puczko, Iwona Michel
XVIII MIĘDZYSZKOLNY PRZEGLĄD MAŁYCH FORM TEATRALNYCH
20.03.201919 marca 2019r. koło teatralne „Wesołe żabki” pod kierunkiem p. Anny Worobiec i koło wokalne „Zabawy z muzyką” p. Haliny Styrny wzięło udział w XVIII Międzyszkolnym Przeglądzie Małych Form Teatralnych, które zorganizowała SP nr 105 w Świdnicy wraz z Urzędem Miasta w Świdnicy.
Mali aktorzy zaprezentowali na deskach Teatru Miejskiego przedstawienie pt. „Zamieszanie w krainie bajek”. Występujący wykazali się nie tylko talentem aktorskim, ale także muzycznym i tanecznym. Uczniowie SP nr 6 odegrali swoje role na wysokim poziomie artystycznym, za co otrzymali burzę oklasków.
W poszczególne role wcielili się uczniowie klas II-III. Widzowie byli zachwyceni grą aktorów. Podziwiali role złych wróżek, Baby Jagi, Króla Baja, Jasia i Małgosi, Czerwonego Kapturka, Wilka, Kota w Butach, żaby, 7 krasnoludków oraz opisujących wydarzenia narratorów. Widzowie, jak zaczarowani, przenieśli się w niezwykły świat pełen bajkowych postaci i dobrego humoru. Mali aktorzy podczas występu w sposób metaforyczny podkreślali role książek w życiu człowieka. Posumowaniem spektaklu było zaś zachęcenie publiczności do czytania książek oraz przepiękny taniec z tęczą i popisy akrobatyczne. Za tydzień rozstrzygnięcie konkursu. Trzymamy kciuki za małych aktorów!
„Baje, bajki-rymowanki” spotkanie z autorem książki.
16.03.2019Pani Irena Raszka autorka książek dla dzieci w dniu 15.03.2019 odwiedziła dzieci z oddziałów przedszkolnych Szkoły Podstawowej nr 6.
Przedszkolaki przygotowywały się na spotkanie z pisarką poprzez słuchanie utworów autorki czytanych przez nauczyciela. W ten sposób maluchy zapoznały się z sytuacjami i bohaterami. Pani Irena Raszka opowiadała o bohaterach swoich książek i przeżywanych przez nich przygodach, odpowiadała również na zadawane w trakcie spotkana pytania. Spotkanie przebiegało w wesołej i milej atmosferze.
W podziękowaniu za złożoną wizytę pisarka otrzymała własnoręcznie wykonaną zakładkę do książki, zrobiliśmy również pamiątkowe zdjęcia.
Konkurs pięknego czytania
12.03.2019W dniu 11 marca w ramach projektu edukacyjnego „Wiosenne przebudzenie” zorganizowany został konkurs pięknego czytania. W konkursie pt. „Wiosna wokół nas” zorganizowanym przez panie Halinę Styrnę i Annę Worobiec brali udział uczniowie z klas I-III. Zgłosiło się 11 uczestników, którzy prezentowali przed komisją wcześniej przygotowany tekst o wiośnie. Celem konkursu było kształtowanie umiejętności pięknego czytania, popularyzacja książek i czytelnictwa, rozwijanie wrażliwości na prozę i poezję, nauka rywalizacji w miłej atmosferze.
Jury brało pod uwagę dykcję, tempo, płynność czytania i ustaliło następujący werdykt:
I miejsce Zofia Malczyk – opiekun p. Halina Styrna
II miejsce Maja Pazdur – opiekun p. Elżbieta Rasiewicz
II miejsce Patrycja Zygmunt – opiekun p. Anna Worobiec
III miejsce Nikola Kępa – opiekun p. Beata Winnicka
Wyróżnienie
Antonina Lipiecka – opiekun p. Joanna Antonia
Bartosz Wilkoszewski – opiekun p. Halina Mozol
Wszystkim laureatom gratulujemy, życzymy sukcesów i kolejnych ciekawych przygód w obcowaniu z książką.
Piłka halowa dziewcząt
12.03.201912 marca odbyły się kolejne zawody w ramach współzawodnictwa szkół. Tym razem były to rozgrywki w piłkę nożną halową dziewcząt starszych, w których wzięło udział 6 szkół podstawowych: SP1, SP2, SP315, SP4, SP105 i SP6.
Zawody zostały przeprowadzone w dwóch fazach: grupowej i finałowej. Z fazy grupowej nasza drużyna wyszła na drugim miejscu natomiast w finale nie było na nas mocnych. Dziewczęta wygrały wszystkie mecze i zajęły I miejsce.
Skład naszej drużyny: Laura Panas, Ania Adamowicz, Agata Karp, Maja Kuźmińska, Wiktoria Olejnik, Agnieszka Piechurska, Julia Nowak, Kinga Krasik, Weronika Kolanek, Zuzia Klimczak! Najlepszą zawodniczką została wybrana Wiktoria.
Gratulacje!
Diecezjalny Konkurs Misyjny
12.03.201912 marca w Kurii Świdnickiej odbył się Diecezjalny Konkurs Misyjny. Wzięło w nim udział troje naszych uczniów: Aleksandra Jurkiewicz z 3AG, Martyna Trelewska i Patryk Kurnik z 3CG.
Martyna zajęła III miejsce, a Patryk II miejsce. W konkursie startowało 11 szkół z diecezji świdnickiej.
Gratulacje!
Dzień Kobiet w klasie II b
10.03.20198 marca nie zapomnieliśmy o miłych dziewczynkach i paniach z naszego najbliższego otoczenia. Chłopcy składali życzenia, nie obyło się bez cukierków, drobnych upominków i kwiatów... Wykonali również piękne, kolorowe laurki, w które włożyli wiele pracy, zaangażowania i ciekawych pomysłów. Zaśpiewali swoim koleżankom tradycyjne Sto lat!. Z dziewczęcych buź uśmiech nie schodził przez calutki dzień, a chłopcy zachowywali się jak prawdziwi gentelmani, byli przemili, uczynni i sympatyczni. Wszystkie dziewczynki dziękowały chłopcom za piękne życzenia, kwiaty i promienny uśmiech. Ten dzień był doskonałą okazją do integracji grupy klasowej.
Następnie miłą niespodzianką było wyjście uczniów klasy IIb wraz z uczniami klasy IIa, IId i Ib do teatru na Interaktywne Widowisko Multimedialne „Doktor Dolittle i jego zwierzęta, czyli filmowe Safari”. Była to nowoczesna baśń, która łączyła elementy fantastyczne i realne. Dzieci aktywnie uczestniczyły w przedstawieniu. Dowiedziały się jak pracować z kamerą i mikrofonem. Sceny nakręcone z ich udziałem zostały wmontowane w przygody bohatera lektury.
Wesołą zabawę uwidoczniliśmy na załączonych zdjęciach.
Szkolny Konkurs Recytatorski
06.03.2019Zgodnie z tradycją w naszej szkole odbył się po raz kolejny Szkolny Konkurs Recytatorski, który był jednocześnie eliminacjami do etapu miejskiego Dolnośląskiego Konkursu Recytatorskiego „Pegazik”. W tym roku cieszył się on wyjątkowo dużym zainteresowaniem i uczestniczyło w nim ponad dwudziestu uczniów. Wyłonienie najlepszych było naprawdę nie lada problemem.
W kategorii „młodsi” jury wyróżniło trzy osoby: Antoninę Wolf (kl. IVa), Maję Gorską (kl. Va) oraz Oliwię Gołuch (kl. VIb). W kategorii „starsi” szczególne uznanie wzbudziły prezentacje Wiktorii Gołuch (kl. IIIa gim.) oraz Laury Panas (kl. VIIc). To właśnie one będą reprezentowały naszą szkołę w eliminacjach miejskich już 7 marca.
Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom recytatorskich zmagań, a wyróżnionym dziewczętom życzymy dalszych sukcesów w kolejnych etapach konkursu!
Turniej minisiatkówki „trójek” chłopców i srebrny medal !!!
04.03.20191 marca nasza drużyna w składzie: Babraj Kacper, Błaszczyk Szymon, Czubaszek Kacper, Karaś Jakub, Kulig Łukasz, Pawlik Hubert, Sośnicki Jakub, Urbańczyk Wiktor zajęła II miejsce w trójkach siatkarskich. Najlepszym zawodnikiem drużyny został Wiktor Urbańczyk.
Chłopakom gratulujemy sukcesu.
Wycieczka szkolna do Oświęcimia
01.03.201922 lutego w Oświęcimiu, w obozie śmierci, przywitał nas napis ,,ARBEIT MACHT FREI” (praca czyni wolnym). Dwugodzinne zwiedzanie Auschwitz i godzinne - Birkenau zmieniło nasze życie. Już nic nie będzie takie same. Do wycieczki, którą sami uczniowie zainicjowali, przygotowaliśmy się bardzo solidnie: lekcje historii, filmy, książki, felietony, rozmowy. Wydawało się nam, że jesteśmy przygotowani na to, co tam zobaczymy. Jednak rzeczywistość nas przerosła. Zdjęcia więźniów, ich osobiste rzeczy: garnki, walizki, szczotki, buty, ubrania, zabawki, okulary, które już nigdy nie trafią do właścicieli, wywarły na nas piorunujące wrażenie. Imponująca wielkością księga pomordowanych, poruszyła nas do głębi. Znaleźliśmy tam swoje nazwiska, być może naszych dalekich przodków? Żadne słowa, zdjęcia nie opiszą ogromu nieszczęść, strachu, głodu, bólu więźniów, a tak naprawdę niewinnych ludzi. Po takiej wycieczce słowa szczęście, wolność nabierają innego wymiaru. Tę lekcję historii powinien odbyć każdy Polak, każdy człowiek na świecie, bo to co wydarzyło się 80 lat temu, może wydarzyć się w każdej chwili.
Złoto dla trójek siatkarskich dziewcząt
27.02.20191 miejsce trójek siatkarskich dziewcząt!!! Bardzo dobrze zaprezentowały się nasze siatkarki wygrywając wszystkie swoje mecze. Najlepszą zawodniczką drużyny została Joanna Kudyba. Dziewczynki w najbliższym czasie czeka finał strefy wałbrzyskiej, który odbędzie się w Kłodzku. Gratulacje!!!
Szkołę reprezentowały: Joanna Kudyba, Jagoda Regnowska, Wiktoria Misiel, Wiktoria Maćkowiak, Wiktoria Łepkowska, Hanna Godula, Aleksandra Jaworska, Magda Widła oraz Marcelina Kucharska.
Drzwi Otwarte
26.02.2019
MAGIA TEATRU- SPOTKANIE Z CIEKAWYM CZŁOWIEKIEM
26.02.2019Każdy wie, kim jest aktor. Ale czy łatwo jest nim być, dlaczego ktoś wybiera akurat ten zawód? Na te pytania poszukiwali odpowiedzi uczestnicy warsztatów teatralnych, które odbyły się dnia 25 lutego 2019r.
Naszym przewodnikiem po świecie teatru był pan Sebastian Banaszczyk, absolwent SP nr 6 w Świdnicy, który obecnie jest aktorem w Teatrze im. Adama Mickiewicza w Częstochowie. Jako zaś młody chłopak ukończył Wydział Aktorski wrocławskiej PWST.
Na początku spotkania dzieci zadawały pytania o pracę aktora: w jaki sposób przygotowuje się do swojej roli, jak wyglądają próby do przedstawienia, dlaczego został aktorem, jakie studia skończył, a nawet w jakich godzinach pracuje. Nie brakowało też pytań o życie prywatne aktora.
W części warsztatowej nasz gość postawił przed nami trudne zadanie - uruchomiliśmy wyobraźnię i z zamkniętymi oczami podążaliśmy za głosem. Aktor przećwiczył z nami różne techniki relaksacyjne. Potem musieliśmy wyobrazić sobie, że jesteśmy smokami, które wyrażają swoje uczucia na różne sposoby. Odgadywaliśmy również emocje, z jakimi wypowiadane było zdanie. Bardzo dużej koncentracji wymagały od nas ćwiczenia dykcji. Okazuje się, że nie jest tak łatwo powiedzieć szybko i wyraźnie zdanie Lulaj Jolu lalę czy Dromader z Durbanu turban pożarł panu… Na szczęście każda z grup stanęła na wysokości zadania i próba wypadła doskonale.
Na zakończenie spotkania p. Sebastian podpisywał dzieciom kartki z autografem. Miłym akcentem były pamiątkowe zdjęcia.
Uczniowie w podziękowaniu za przeprowadzenie ciekawych warsztatów wręczyli dyplom z mottem „Jedynie prawdziwy człowiek zauważy potrzeby innego człowieka, jedynie człowiek wielkiego serca wyciągnie doń pomocną dłoń”.
Tego typu zajęcia powodują niesamowitą radość u dzieci, ale także wiele uczą. Oby więcej spotkań z tak wspaniałymi ludźmi z pasją.
W dwugodzinnych warsztatach w ramach integracji międzyszkolnej wzięli udział uczniowie klasy 2b z SP nr 6 pod opieką p. Anny Worobiec oraz 2a i 2c ze SP nr 105 pod opieką p. Anny Ambroszkiewicz, p. Małgorzaty Kiszeckiej-Decowskiej, p. Danuty Mrugały i p. Ewy Król.
Archiwum Aktualności