• Zaczarowanym pociągiem
     • Zaczarowanym pociągiem

      06.06.2023

       2 czerwca 2023 r.  uczniowie z polsko-ukraińskiego koła teatralno-wokalnego pod opieką  p. A. Worobiec i p. H. Styrny w ramach współpracy ze środowiskiem lokalnym ,  udali się z ponowną  wizytą do pensjonariuszy z Dziennego Domu „Senior +” w Świdnicy.  Spotkania stały się już  tradycją SP nr 6 w Świdnicy.

      Grupa uczniów  zaprezentowała przedstawienie „Zaczarowanym pociągiem w świat baśni”. Wszyscy wyruszyli w daleką podróż z książkami z ulubionej literatury dziecięcej.  Bohaterowie Krainy Smerfów, Czerwonego Kapturka, Jasia i Małgosi, Piratów, Czarownic, Kopciuszka , Krasnoludków, Bolka, Lolka i Toli, Pszczółki Mai i Biedronki przenieśli pensjonariuszy w odległe czasy dzieciństwa. Występ małych aktorów spotkał się z dużym zainteresowaniem ze strony seniorów. Niejedna babcia i dziadek ukradkiem ocierali łezkę wzruszenia, wywołaną recytacją i śpiewem występujących dzieci. Gorące brawa i pochwały od seniorów oraz aktywne włączanie się w śpiew z małymi aktorami,  zaskoczyły dzieci i opiekunów. Panie były dumne ze  swoich uczniów. Na zakończenie dzieci recytowały piękne wiersze z okazji  Dnia Mamy i Taty oraz wręczyły laurkę z życzeniami.  Dużo emocji wywołały jednak najbardziej u dzieci  prezenty od seniorek w postaci własnoręcznie uszytych miękkich, kolorowych maskotek. Przedstawiciele klas wybrali po jednej maskotce, które będą odtąd  towarzyszyć uczniom  podczas wspólnych zabaw integracyjnych w szkole. Całe spotkanie skończyło się słodkim poczęstunkiem oraz wymianą zdań  w atmosferze serdeczności, akceptacji i zaufania, bez względu na wiek i umiejętności. Wspólne zdjęcia, rozmowy, na długo pozostawią niezapomniane wspomnienia. Uczniowie są zadowoleni, a pensjonariusze wzruszeni, że są młodzi, ludzie, którzy chcą się z nimi spotkać, spędzić wspólnie czas.  Na pewno będziemy dalej organizować takie spotkania, aby rozwijać współpracę z pensjonariuszami Dziennego Domu „Senior +”.

    • Wycieczka do Karpacza
     • Wycieczka do Karpacza

      06.06.2023

             Grupa uczniów ukraińsko-polskich ze SP nr 6 w Świdnicy wybrała się 3 czerwca na wycieczkę do Karpacza. Był to ostatni wyjazd uczniów w ramach realizacji świdnickiego projektu unijnego "Wsparcie uczniów z Ukrainy - poprawa umiejętności posługiwania się językiem polskim". Uczestnikami wycieczki opiekowały się panie: Anna Worobiec, Halina Styrna, Bożena Kawałkowska, Dagmara Kiełbasa. Wsparciem dla uczniów była także p. Dana Pivniak.
          Głównym celem wycieczki było poszerzenie wiedzy uczniów przez uczestnictwo w multimedialnym i interaktywnym pokazie, poszerzenie wiedzy przez działanie i zabawę, poprawa umiejętności posługiwania się językiem polskim oraz  integracja uczniów polskich i ukraińskich.
      Uczniowie zwiedzili Muzeum "Karkonoskie Tajemnice" i tam poznali legendy, historię o zasiedlających Karkonosze zielarzach, poszukiwaczach minerałów - Walończykach, legendy związanej z Duchem Gór. Stworzyli własnego Ducha Gór przy pomocy aplikacji na dotykowym monitorze, odkryli kamień filozoficzny, grali na harfie z niewidzialnymi strunami, dowiedzieli się o tajemniczym korzeniu mandaryny. Brali też udział w zajęciach praktycznych. Otrzymali karty pracy na której wyklejali wizerunek Ducha Gór drobnymi minerałami występującymi w Karkonoszach. Mogli sprawdzić zdobytą wiedzę odpowiadając na pytania zadawane przez przewodnika. Dzięki interaktywnej ekspozycji uczniowie mieli możliwość przeniesienia się do tajemniczego i magicznego świata Karkonoszy i to było dla nich dużym przeżyciem. Na pamiątkę udziału w warsztatach Karkonoskie Tajemnice każdy uczestnik otrzymał pamiątkowy dyplom i kartę pracy. Zaopatrzeni w wiedzę wszyscy udali się na smaczny obiad. Piękna pogoda, ciekawy krajobraz górski sprawiły, że wycieczka była bardzo udana. Wspomnienia z niej na zawsze pozostaną w pamięci uczniów.

    • Dzień Dziecka w Wiosce Indiańskiej Pocahontas
     • Dzień Dziecka w Wiosce Indiańskiej Pocahontas

      06.06.2023

      Z okazji Dnia Dziecka uczniowie z klasy 1 c i 1 d pod opieką swoich wychowawczyń, pani pedagog i pani bibliotekarki,  wybrali się do Wrocławia na wycieczkę do wioski indiańskiej „Pocahontas”. Na miejscu czekało na dzieci mnóstwo przygód i atrakcji. Pierwszaki, przyozdobione bojowymi tatuażami oraz pióropuszami, zdobywały indiańskie sprawności i trofea. Polowały na węże i bizony, strzelały z łuku, uczyły się indiańskich okrzyków, grały na bębnach, wspinały na się na „górę mocy”, pokonywały tor przeszkód. 

      Były to pełne radości i wesołych okrzyków emocjonujące zabawy, w czasie których dzieci musiały wykazać się wielką odwagą, siłą i mądrością. Nie lada wyzwaniem dla małych bosych stóp była ścieżka pełna naturalnych przeszkód. Niesamowite indiańskie atrakcje zakończyło pieczenie kiełbasek, które z apetytem zostały pochłonięte, bo po tak szalonej zabawie wszyscy byli bardzo głodni!

       

      Beata Winnicka Hul

      Anna Januś

    • Mali inżynierowie
     • Mali inżynierowie

      05.06.2023

      Świetliki z kl.2a i 2c zakończyły udział w projekcie „Mali inżynierowie - co sprawia, że pomysł działa?” fundacji Uniwersytet Dzieci pod potronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej. Przez kilka tygodni mali studenci realizowali kolejne scenariusze i tematy projektu. Z duzym zainteresowaniem słuchali wykładów przygotowanych przez fundację.

      To z nich dowiedziali się jak powstaje wieżowiec dlaczego statki pływają a samoloty latają. Realizując zadanie projektu uczniowie konstruowali modele statków, rakiet, budowali wieżowce oraz projektowali trasy rowerowe. Rozbudzali przy tym swoją wyobraźnie, kreatywność oraz pomysłowość.

       

      Aneta Szal

    • Czytanie z poduszką
     • Czytanie z poduszką

      05.06.2023

      W ramach projektu edukacyjnego "Lubię czytać" realizowanego przez p. Halinę Styrnę i grupę skupiającą klasę 1d i 3a, zostały zorganizowane zajęcia czytelnicze, w których uczestniczyła grupa p. Anny Worobiec z klasy 2b i 3b. Celem zajęć było zachęcenie uczniów do czytelnictwa, zwrócenie uwagi na spędzanie wolnego czasu w sposób bezpieczny. Na zajęciach prezentowana była książka o tematyce wakacyjnej "Wakacje Mikołajka" Sempe Gościnnego, a słuchający przytulali swoje poduszki przyniesione z domu. Dzieci poznały ciekawe wakacyjne przygody znanego bohatera wielu książek. O jego perypetiach czytała pani i uczennica. Potem uczniowie popisywali się umiejętnością słuchania ze zrozumieniem, bo był ogłoszony konkurs związany z czytanym tekstem.

      Największą wiedzą wykazali się uczniowie z klas trzecich:
      Bartosz Drozdowski
      Martyna Prokop
      Julia Gorgoń
      Gabriela Sasnal

      W nagrodę otrzymali wakacyjne foldery i pocztówki.

      Do czasu wakacyjnego nawiązały panie mówiąc o bezpieczeństwie w czasie wakacji i ogłoszony został konkurs pt. "Bezpieczne wakacje". Nietypowe zajęcia czytelnicze, razem z poduszką, były dużą atrakcją i zachęcały do sięgania książki w czasie wolnym.

    • Święto Rodziny w klasie 3b
     • Święto Rodziny w klasie 3b

      02.06.2023

      Dnia 1 czerwca 2023 roku w Dniu Dziecka w klasie 3b uczniowie wraz z wychowawcą panią Anną Worobiec przygotowali wielką uroczystość klasową Święto Rodziny. Połączyli trzy święta Dzień Mamy, który obchodzony jest 26 maja, Dzień Taty 23 czerwca i Dzień Dziecka 1 czerwca. Z okazji Dnia Dziecka dzieci dostały prezenty w postaci długopisów i słodyczy, następnie wszyscy udaliśmy się na Szkolną Galę Talentów, gdzie oglądaliśmy występy artystyczne naszych kolegów. W powrotnej drodze wesoło spędziliśmy wspólnie czas zajadając się pysznymi lodami. Jednak najważniejsza uroczystość czekała nas o godzinie 16.00, czyli Święto Rodziny. Pogoda i Rodzice dopisali w stu procentach. Uczniowie przygotowali miłą niespodziankę swoim wspaniałym mamom i tatusiom.

      Wszystkie dzieci słowem i piosenką wyraziły miłość i wdzięczność za matczyną dobroć i cierpliwość, za serce, które tak wiele rozumie i tak wspaniałomyślnie wybacza, a tatusiom  za mądrość i codzienną opiekę. Zaśpiewały piosenkę “Kochana mamo” ze swoimi ulubionymi pluszakami. Uczniowie zaprezentowali także wiersze dla ukochanych rodziców wykazując wspaniałe zdolności recytatorskie oraz ciekawą interpretację tekstów przy odgrywaniu różnych ról w inscenizacjach przeplatanych piosenkami. Przygotowali także kolorowe laurki, namalowane portrety mam i tatusiów, wręczyli bukiety kwiatów oraz własnoręcznie zrobione prezenty. W pięknie wykonanych  kartkach okolicznościowych złożyli serdeczne życzenia, dużo zdrowia i spełnienia marzeń dla wszystkich mam i tatusiów z okazji zbliżającego się ich święta.

      Po części artystycznej dzieci i ich rodzice spędzali czas przy słodkościach przygotowanych przez samych rodziców. Całość przygotowań i występów uczniów z okazji Święta Rodziny została uwieczniona na pamiątkowych zdjęciach.

                                                 Wszystkim Kochanym rodzicom
                                   życzymy wielu, wielu lat życia w zdrowiu i pomyślności.
       

    • Gala Talentów 2023
     • Gala Talentów 2023

      02.06.2023

      ,,Talent określa, co człowiek robi, nie określa, kim człowiek jest.(...) Kiedy wiesz, kim jesteś, możesz dokonać wszystkiego.

      Terry Pranchett

       

      Dzień Dziecka uczniowie z SP 6 w Świdnicy przywitali jak zwykle z wielką radością. To dla wszystkich dzieci wesoły czas, dlatego w sali widowiskowej I LO zorganizowano Galę Talentów, połączoną z wręczeniem Orłów - nagród specjalnych za szczególne osiągnięcia w nauce. Ta wyjątkowa uroczystość miała pokazać, że ,,szóstka" to skarbnica talentów. Do Gali zgłosiło się tak wielu kandydatów, że niezbędne stało się zorganizowanie eliminacji. Pośród uczestników wyłoniono 19, którzy mieli okazję zaprezentować się na scenie. Publiczność podziwiała tańce, piosenki, recytacje, grę na instrumentach, pokazy akrobatyczne, a także mażoretki. Wszyscy utalentowani uczniowie dostarczyli publiczności niezapomnianych wrażeń, wzruszeń, śmiechu i emocji. Z wielką radością i gromkimi brawami oklaskiwano występy wszystkich uczestników. Po występach, został rozstrzygnięty plebiscyt Orły 2023. Laureaci odebrali zasłużone statuetki z rąk pani dyrektor Violetty Skibickiej. Wszystkim występującym podczas Gali Talentów oraz nagrodzonym w plebiscycie gratulujemy. Jednocześnie wszyscy zaangażowani w organizację Szkolnej Gali Talentów zachęcają uczniów do dalszego rozwijania swoich uzdolnień - talentów. Mamy nadzieję, że spotkamy się za rok!

    • Święto Rodziny w klasie 2b.
     • Święto Rodziny w klasie 2b.

      31.05.2023

      Jak co roku, 26 maja świętujemy Dzień Matki, a miesiąc później Dzień Ojca. W tym roku, 30 maja połączyliśmy te święta, organizując Dzień Rodziny. Tego dnia uczniowie zaprezentowali swoje talenty aktorskie, przedstawiając pełne humorystycznych scen inscenizacje. Dzieci ujawniły także swoje talenty taneczne i recytatorskie. Nie zabrakło pięknych słów, piosenek i kwiatów. Po występie wszyscy udali się do sali, aby przy pięknie przygotowanym przez rodziców poczęstunku świętować tę chwilę. To był wyjątkowy dzień!!!

      Wychowawca klasy: Joanna Antoniak

    • Siatkówka plażowa dziewcząt
     • Siatkówka plażowa dziewcząt

      30.05.2023

      Z brązowym medalem wróciły nasze dziewczęta z igrzysk młodzieży w siatkówce plażowej. Nasz zespół w całych rozgrywkach przegrał tylko jedne mecz w półfinale i uplasował się na 3 miejscu.

      W składzie drużyny znalazły się: Maja Długołęcka, Hania Lipińska, Maja Kaczarczyk oraz Zosia Chodorowska, która została wybrana najlepszą zawodniczką drużyny.

      Brawa 👏🏐🥉

    • Mam wybór - dbam o zdrowie
     • Mam wybór - dbam o zdrowie

      30.05.2023

      11.05. 2023r  odbył  się  Szkolny Konkurs „Mam wybór - dbam o zdrowie.”

      Uczestnikami konkursu byli reprezentanci klas czwartych.

      Uczniowie  wykazali się dużą wiedzą nt.  zdrowego odżywiania, zdrowego stylu życia oraz udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.

      Wyniki  konkursu są następujące:

      1 miejsce  Lena Duczyńska - KLASA 4c

      2 miejsce Bartosz Głowacki- KLASA 4b

      3 miejsce Katarzyna Dziadura   KLASA 4a

       

      Jesteśmy dumni z naszych uczniów, gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

       

       

                                                                                                     Małgorzata Sidoruk

    • Sukces Szymona
     • Sukces Szymona

      29.05.2023

      W sobotę 27 maja 2023r.  w Uniwersytecie Wrocławskim odbył się jubileuszowy XX Maraton Matematyczny organizowany przez Fundację Matematyków Wrocławskich. Konkurs gromadzi najlepszych z najlepszych z terenu kraju i z zagranicy w 5 kategoriach i wymaga wielogodzinnego rozwiązywania zestawów zadań w kolejnych cogodzinnych rundach. W kategorii juniorów ( kl.6-8) nasz uczeń z kl.6b Szymon Pałka znalazł się w gronie  114 finalistów spośród 594 uczestników z całej Polski. Dzielnie konkurował z uczniami starszymi od siebie i zakończył swoją walkę po 5 rundach.

      Serdecznie gratulujemy Szymonowi bardzo dobrego wyniku. Brawo!

    • Dzień Mamy w oddziale przedszkolnym
     • Dzień Mamy w oddziale przedszkolnym

      27.05.2023

      Dzieci z zerówki postanowiły uroczyście uczcić ten wyjątkowy dzień przygotowując program artystyczny i słodki poczęstunek. Mamy otrzymały upominki, słodkie buziaki oraz najserdeczniejsze życzenia płynące z małych serduszek swoich dzieci. Do tych życzeń dołączyła się również wychowawczyni życząc mamom dużo radości, uśmiechu na co dzień i pociechy z dzieci.

    • Jesteśmy EKO!
     • Jesteśmy EKO!

      27.05.2023

      W piękny, słoneczny dzień, 26.05.2023r. uczniowie klas 4b, 4d, 5c, 6b i 8d brali udział w EKO-Pikniku "Czysta Świdnica" organizowanym przez Urząd Miasta.

      Nasi koledzy i koleżanki sprawdzali swoją wiedzę ekologiczną w wielu konkursach, wykonywali prezenty na Dzień Mamy, a także uczestniczyli w eko-przedstawieniu.

      Obecny na OSiR wiceprezydent K.Werecki zaprosił również do różnych zabaw, m.in. na "dmuchańcach". 
      Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji:

    • Trójbój lekkoatletyczny klas 3 i 4
     • Trójbój lekkoatletyczny klas 3 i 4

      27.05.2023

      22 maja uczniowie klas III i IV udali się na zawody w trójboju lekkoatletycznym. Nasi uczniowie rywalizowali w rzucie piłeczką palantową skoku w dal i biegu na 60 m. O miejscach na podium zdecydowały minimalne różnice punktowe.

      Reprezentacja klas III zajęła 4 miejsce natomiast ich starsi koledzy i koleżanki z klas IV uzyskali 5 miejsce wśród wszystkich szkół podstawowych w Świdnicy.

      Reprezentację klas III stanowili w grupie dziewcząt - Antonina Cebo, Julia Gorgoń, Maryja Kała, Lena Kępa, Michalina Lipiecka w grupie chłopców - Demian Hrokholskyi, Mateusz Janowski, Adam Macutkiewicz, Adrian Matyjak oraz Adam Zygier.

      Reprezentację klas IV stanowili w grupie dziewcząt - Martyna Dzamara, Katarzyna Dziadura, Lena Duszyńska, Natalia Karaś, Hanna Knap oraz Lena Ściepuro, w grupie chłopców - Tymon Brygier, Krystian Graca, Aleksander Jagiełło, Adam Kozłowski, Alan Mróz oraz Krzysztof Rubis.

      Gratulujemy wszystkim startującym!

    • Mali ogrodnicy
     • Mali ogrodnicy

      24.05.2023

      W ramach zajęć edukacji przyrodniczej uczniowie klasy 1 c  założyli klasową hodowlę roślin. Każdy pierwszak już wie, że roślina do wzrostu potrzebuje ziemi, wody, światła i odpowiedniej temperatury powietrza. Dzieci przyniosły do szkoły doniczki, ziemię, nasiona i cebulki roślin. Znalazły się tam fasola, groch, koper, por, rzodkiew, marchew, cebula i nasiona kwiatów. Potem każdy pierwszak z wielkim zaangażowaniem przystąpił do pracy. Dzieci sypały ziemię do doniczek, siały nasiona, wkładały cebulki. Każda doniczka została opisana. Nie zapomnieliśmy też o podlaniu roślin odpowiednią ilością wody. Potem ustawiliśmy nasze doniczki na słonecznym parapecie, żeby rośliny miały odpowiedni dostęp do światła.

      Mali hodowcy z dużym zaangażowaniem pielęgnowali kiełkujące rośliny, obserwowali pękające nasiona i pojawiające się łodyżki i listki. Takie zajęcia są wspaniałą okazją do rozwijania umiejętności poznawczych uczniów, wzmacnia zainteresowania  przyrodą i uświadamia, jak ważne jest dbanie o nasze środowisko. Wyhodowane rośliny dzieci zabrały do domu, aby dalej opiekować się nimi i obserwować ich wzrost.

    • Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku
     • Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku

      23.05.2023

      W rozegranym w poniedziałek finale dolnośląskim turnieju "Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku " uczniowie naszej szkoły a na codzien zawodnicy IGNERHOME POLONIA STAL SWIDNICA zostali mistrzami Dolnego Śląska w kategorii u12 i awansowali do finału ogólnopolskiego w Warszawie
      Feliks Dudek został wybrany najlepszym bramkarzem turnieju 
      Skład drużyny: 
      Feliks Dudek 
      Michał Głowacki
      Kasper Witaszczyk 
      Bruno Stachyra
      Leon Stachyra 
      Hubert Głogiewicz
      Maciej Politanski
      Kacper Monica 
      Milosz Magierowski 
      Olek Stasiak

    • Szkoła wolna od przemocy
     • Szkoła wolna od przemocy

      22.05.2023

      Samorząd klas I-III pod kierunkiem p. Anny Worobiec i p. Haliny Styrny przygotował Szkolny Konkurs Plastyczny  „Szkoła wolna od przemocy” w ramach szkolnego programu wychowawczo-profilaktycznego. Głównym celem konkursu było propagowanie idei przeciwdziałania przemocy, afirmowanie prawidłowych zachowań społecznych opartych na wzajemnym szacunku i życzliwości, eliminowanie zachowań agresywnych i przemocy w grupie rówieśniczej i w rodzinie, uświadomienie możliwości rozwiązywania sytuacji problemowych bez stosowania przemocy. Również pobudzenie wyobraźni plastycznej, kreatywności i możliwości zaprezentowania swoich umiejętności i uzdolnień plastycznych na forum szkoły.

       

      Na konkurs napłynęło wiele wspaniałych prac plastycznych. Najciekawsze prace zostały nagrodzone.

      Laureatami konkursu zostali:

      I miejsce

      Karina Sawicka

      Nonna Logvyn

      II miejsce

      Maria Kała

      Gabriela Sasnal

      Zofia Kozak

      III miejsce

      Karolina Bukowska

      Zuzannna Maśluszczak

      Gabriel Winiarczyk

      Wyróżnienia

      Helena Lencewicz

      Natan Sułek

       

      Zwycięzcy otrzymali dyplomy oraz ciekawe nagrody.

       

      Uczniów do konkursu przygotowały panie: Jolanta Makowska-Wróbel, Anna Worobiec, Halina Styrna, Beata Winnicka -Hul,  Anna Januś, Halina Mozol.

       

      Składamy gratulacje wszystkim uczestnikom konkursu i życzymy dalszych sukcesów!!!!

    • Diecezjalny konkurs plastyczny
     • Diecezjalny konkurs plastyczny

      22.05.2023

      W ramach Dni Papieskich 18 maja w holu teatru Świdnickiego Ośrodka Kultury odbył się wernisaż oraz wręczenie nagród przez księdza biskupa Adama Bałabucha. W XVII Diecezjalnym Konkursie Plastycznym "Jan Paweł II", "Mój brat, moja siostra" wzięli udział nasi uczniowie z klas I -V ,

      Nagrodę otrzymała Weronika Grycel z kl.Vc

      Do wystawy pokonkursowej zakwalifikowały się prace:

      Gabrieli Sasnal z kl.IIIb

      Melani Wróbel z kl.Ib

       

      Gratulujemy wszystkim uczestnikom !!!

    • Wycieczka do Afrykarium
     • Wycieczka do Afrykarium

      19.05.2023

      Uczniowie klas trzecich i czwartych ze SP nr 6 w Świdnicy ponownie udali się na wycieczkę w ramach projektu Kierunek - EDUKACJA. W zajęciach wyjazdowych aktywnie uczestniczyli  15 maja 2023r 4b pod opieką p. Katarzyny Gabrylczuki i klasa 4c pod pod opieką p. Magdaleny Noceń. 17 maja 2023 r. klasa 3a pod opieką p. Elżbiety Rasiewicz. 18 maja 2023 r. klasa 3b pod opieką p. Anny Worobiec klasa i 3c po opieką p. Jolanty Makowskiej-Wróbel. 22 maja 2023 r odwiedzą zaś 4a pod opieką p. Marty Zborowskiej -Matusiewicz i 4d pod opieką p. Bożeny Kawałkowskiej. Dodatkowymi opiekunami byli p.Łucja Puczko,  p. Anna  Błaszczyk, p. Ewa Dominicka, p. Magda Jęczmień. 

       Głównym celem wycieczki  było odwiedzenie Zoo we Wrocławiu oraz znajdującego się tam Afrykarium. 

      Po godzinnej podróży autokarem dotarliśmy do wrocławskiego ZOO, w którym znajduje się Afrykarium. Jest to unikatowy na skalę światową kompleks, który przedstawia różne ekosystemy związane ze środowiskiem wodnym Czarnego Kontynentu. Obiekt ten umożliwił nam ujrzenie bogactwa afrykańskiej fauny.

      W czasie całodniowego pobytu  z wielkim podekscytowaniem oraz aparatami fotograficznymi w ręku spacerowaliśmy wśród niesamowitych gatunków zwierząt, których różnorodność szczególnie nas zaciekawiła. Uczestnicy wycieczki byli zauroczeni nie tylko różnorodnością podmorskiego świata Czarnego Lądu, ale także samymi akwenami i zbiornikami wodnymi reprezentującymi m.in. rafę koralową Morza Czerwonego, jezior Malawi i Tanganiki, głębiny Kanału Mozambickiego, gdzie występują rekiny, płaszczki i inne duże ryby pelagiczne, które dzieci podziwiały z podwodnego, akrylowego tunelu o długości około 18 m. Kolejna odwiedzana ekspozycja poświęcona była Wybrzeżu Szkieletów w Namibii, które zamieszkują  pingwiny oraz kotiki afrykańskie. W dżungli otaczającej rzekę Kongo dzieci obserwowały krokodyle i manaty - niezwykłe, roślinożerne ssaki zwane także syrenami. Na terenie zoo odbyły się również warsztaty edukacyjne dotyczące życia małpiatek.

      Po niesamowitych wrażeniach, jakie zostawiła na uczniach fauna i flora Czarnego Lądu, wszyscy spędzili czas spacerując po wrocławskim zoo oraz odwiedzając  inne zwierzęta. Bardzo podobały nam się żyrafy i zebry, które zgodnie spacerowały sobie po wybiegu. Podziwialiśmy parę olbrzymich słoni, a także rodzinę małp. Niestety nie widzieliśmy lwów w pełnej okazałości, gdyż właśnie ucięły sobie poobiednią drzemkę i wylegiwały się na piasku.  Był też czas na zakupienie pamiątek.

      Wycieczka zakończyła się późnym popołudniem, wszyscy rozradowani i pełni emocji wrócili do domów.

  • Kontakty

   • Szkoła Podstawowa nr 6 im. Tysiąclecia Państwa Polskiego w Świdnicy
   • magda.werner@vp.pl - administrator strony
   • 74 852 05 85 - budynek ul. Wodna 74 852 31 29 - budynek ul. Jodłowa
   • 58-100 Świdnica ul. Wodna 5-7 (budynek A) ul. Jodłowa 21 (budynek B) Poland
   • d.zurman.z-cadyrektora@sp6.swidnica.pl m.eszwowicz.z-cadyrektora@sp6.swidnica.pl v.zapart@sp6.swidnica.pl
   • Skrytka na Platformie Usług Administracji Publicznej (ePUAP): /SP_6_Swidnica/SkrytkaESP
  • Logowanie

 • Nasze media społecznościowe