• Czekając na święta
     • Czekając na święta

      22.12.2021

      Co ważnego jest do zrobienia przed świętami.... porządki, pieczenie pierników, dekorowanie domu i choinki, może coś całkiem innego np: wysyłanie życzeń, przygotowanie prezentów. O tym właśnie dzisiaj rozmawiały dzieci z oddziału przedszkolnego.

      Dodatkowo nawiązując do tradycji wręczania świątecznych upominków stworzyły mapę na której za pomocą kodów zakodowały trasę dla robota Ozobot. Podczas zajeć dzieci miały również okazję wykazać się samodzielnym rysowaniem trasy, uzupełniając kody właściwymi sekwencjami kolorów. Wszyscy świetnie się bawili.

       

       

    • Kartka Świąteczna – Boże Narodzenie – Nowy Rok 2021
     • Kartka Świąteczna – Boże Narodzenie – Nowy Rok 2021

      20.12.2021

      Komisja oceniająca 426 prac, które wpłynęły z całej Polski na Ogólnopolski Konkurs Plastyczny „Kartka Świąteczna – Boże Narodzenie – Nowy Rok 2021” organizowany przez MDK w Świdnicy, postanowiła przyznać 22 nagrody i 55 wyróżnień. Jak co roku osiem prac stanowi projekt do świątecznej kartki miasta Świdnicy. Cieszymy się ogromnie, że wśród laureatów znaleźli się uczniowie z naszej szkoły przygotowani przez p. Annę Worobiec, p. Elżbietę Rasiewicz, p. I. Kulig. Prace plastyczne ukazywały polskie tradycje obchodzenia Świąt Bożego Narodzenia i Nowego Roku.

      16 grudnia 2021 r. w holu świdnickiego teatru wręczono laureatom konkursu plastycznego pamiątkowe dyplomy oraz ciekawe nagrody.

      Nagrody otrzymali:

      Karina Sawicka - klasa 2b

      Marta Przybysz - klasa 2a (praca wykonana w MDKu )

      Zuzanna Wróblewska - klasa 2a (praca wykonana w MDKu)

      Wyróżnienia otrzymali:

      Nonna Longvin - oddział przedszkolny

      Izabela Synowska - klasa 2a

      Julia Gorgoń - klasa 2b

      Gabriela Sasnal - klasa 2b

      Serdecznie wszystkim gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

       

    • Mali Wspaniali
     • Mali Wspaniali

      20.12.2021

      W oddziale przedszkolnym zakończyła się czwarta edycja zajęć sportowych "Sporty The World Games 2017". Dzięki regularnym zajęciom dzieci miały okazję nie tylko ćwiczyć i budować odporność, ale również wzbudzać zainteresowanie sportem jako formą spędzania wolnego czasu.

      Wszystkie działania miały na celu wyrobienie nawyku aktywności fizycznej, wiary we własne siły, nabycie umiejętności pracy w grupie, wykształcenie prawidłowych postaw osobowości, a przede wszystkim poznanie sportu poprzez dobrą zabawę.

    • List do Świętego Mikołaja
     • List do Świętego Mikołaja

      20.12.2021

      W grudniu, jak co roku w naszej szkole, odbył się konkurs plastyczno - literacki dla klas I-III pt. „List do Świętego Mikołaja”. Wpłynęło bardzo dużo prac konkursowych. Uczniowie wykazali się pomysłowością i zdolnościami plastycznymi.

      Nagrody otrzymali: Martynka Dzamara 3b, Zosia Jurga 1b, Lena Idziak 1b, Hanna Mielcarek 2c, Lena Buczkowska 2b, Lena Kępa 2b, Jagoda Jagodzińska 1c, Amelia Szarek 1c, Amelia Kruszewska 1c, Marysia Kała 2b.

      Serdecznie gratulujemy!

    • Wigilia klasowa IIb
     • Wigilia klasowa IIb

      20.12.2021

      17 grudnia 2021 r.  uczniowie klasy 2b  wraz z wychowawcą Anną Worobiec wzięli aktywny udział w wigilii klasowej. Uczniowie przyszli tego dnia odświętnie ubrani, jak na taką uroczystość przystało. Dzieci przygotowały krótki program artystyczny w postaci jasełek. W świąteczny nastrój wprowadzały ciekawie zagrane postacie Świętej Rodziny: Józefa i Maryi. Pastuszkowie zaś i dostojni królowie przybliżyli  świąteczny klimat nocy wigilijnej. Dużo emocji i uśmiechu na twarzy wzbudził chór  śpiewających  aniołów  przepięknie ubranych w białe, świecące suknie, ozdobione haftami, cekinami, brokatami. Na pochwałę zasłużyły także dzieci idące z darami do żłóbeczka oraz dynamicznie tańczący pasterze.

      Nastrojowy śpiew kolęd w wykonaniu dzieci z naszej klasy wywołał wzruszenie i chwilę zadumy. Przełamaliśmy się opłatkiem i złożyliśmy sobie wzajemnie życzenia.  Czekał na nas też słodki poczęstunek. Wigilia klasowa to dobry moment, aby w atmosferze wzajemnej życzliwości, zapachu choinek oraz przy dźwiękach znanych i lubianych kolęd wprowadzić wszystkich w magię zimowych świąt. Ten dzień był doskonałą okazją do zapoznania się z tradycją Świąt Bożego Narodzenia  oraz integracji grupy klasowej. Uwidoczniliśmy to  na załączonych zdjęciach.

    • Świąteczne czytanie
     • Świąteczne czytanie

      17.12.2021

      15 grudnia 2021 r.  grupa świetlicowa klasy 1b i 2b pod opieką p. Anny Worobiec oraz grupa 2a i 3d pod opieką p. Haliny Styrny zorganizowała w swoich salach w scenerii dekoracji bożonarodzeniowej  akcję czytania z poduszką baśni Andersena. Spotkanie to miało na celu propagowanie idei czytelnictwa wśród dzieci, a także uświadomienie  walorów wspólnego, codziennego rodzinnego czytania książek. Czar i urok zapalonych świeczek oraz przepięknie ozdobionej i oświetlonej choinki wprowadził nas w atmosferę baśniowych czasów.

      Dzieci ułożyły się wygodnie  na swojej przyniesionej domowej poduszce. Przy scenerii zapalonych świeczek panie z grup świetlicowych  przeczytały uczniom  baśń H. Ch. Andersena „Dziewczynka z zapałkami”. Akcja książki wprowadziła uczniów w atmosferę świąt Bożego Narodzenia. Dzieci z zaciekawieniem słuchały i śledziły przebieg akcji oraz trudną sytuację głównej bohaterki. Bardzo chętnie opowiadały treść baśni  według kolejności zdarzeń oraz odpowiadały na zadawane pytania. Podsumowaniem zaś omawianego opowiadania było uwrażliwienie na nieszczęście i pomoc drugiej osobie. Na zakończenie dzieci namalowały piękne ilustracje.Wykonane rysunki można było oglądać w galerii prac plastycznych.

      Przesłaniem zaś świetlicowego  spotkania niech będzie, aby wspólnie delektować się przyjemnością płynącą z głośnego czytania. Ma być pretekstem do zabawy, rozwijania zainteresowań i umiejętności czytelniczych. Bowiem nie do przecenienia jest rola, jaką w wychowaniu i rozwoju człowieka od najmłodszych lat odgrywa kontakt z książką, rozwijając wrażliwość i wpływając na rozwój intelektualny młodego słuchacza i czytelnika.

       

    • Świąteczne wierszyki
     • Świąteczne wierszyki

      16.12.2021

      W naszej szkole panuje już świąteczny nastrój. Piękne choinki i zimowo-świąteczne dekoracje przybliżają nas do Świąt Bożego Narodzenia. W takim nastroju w dniu 9 grudnia został zorganizowany dla klas I-III Szkolny Konkurs Recytatorski pod hasłem „Świąteczne wierszyki”. Celem konkursu było kultywowanie tradycji świątecznych, rozwijanie wrażliwości na piękno poezji, stworzenie możliwości prezentowania własnych umiejętności.

      Każdy uczestnik musiał zaprezentować wybrany przez siebie utwór o charakterze świątecznym.

      Oceniany był dobór wiersza do możliwości wykonawczych uczestnika, interpretacja utworu, ekspresja i ogólny wyraz artystyczny.

      Uczniowie wykazali się bardzo dobrym przygotowaniem i talentami.

      Jury postanowiło nagrodzić i wyróżnić uczestników:

      I miejsce Michalina Lipiecka i Julia Gorgoń

      II miejsce Martyna Prokop i Gabriela Sasnal

      III miejsce Marcel Jaźwik i Magdalena Wyszyńska

      Wyróżnienie Zoja Satała

      Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz nagrody. Gratulacje dla uczniów przekazały organizatorki konkursu, panie Halina Styrna i Anna Worobiec.

    • Warsztaty czytelnicze klasy 2c w Miejskiej Bibliotece
     • Warsztaty czytelnicze klasy 2c w Miejskiej Bibliotece

      14.12.2021

      14 grudnia 2021r. klasa 2c uczestniczyła w warsztatach czytelniczych w Miejskiej Bibliotece w Świdnicy. Spotkanie rozpoczęło się od przeczytania przez panią bibliotekarkę fragmentu książki pt. "Nowa praca Świętego Mikołaja". Dzieci wygodnie rozłożyły się na pufach , uważnie słuchały, a następnie odpowiadały na pytania pani do treści.

      W kolejnej części warsztatów dzieci zostały podzielone na drużyny i stały się testerami prezentów od św. Mikołaja. Dzieci otrzymały tajemnicze koperty z poleceniami. Grupy odczytały treść i rozpoczęły wypełnianie zadań.

      Dzieci tworzyły obrazek przy pomocy specjalnych kodów na dużej macie, sterowały robotem Dashem wydając mu komendy, kolorowały obrazki świąteczne, które potem w specjalnej aplikacji komputerowej ożyły, układały puzzle multimedialne.

      Najwięcej entuzjazmu wzbudziło jednak zadanie z grą na nietypowych instrumentach. Dzieci przy pomocy specjalnych muzycznych kodów uderzały w banana, jabłko, nożyczki, łyżkę i plakietkę, które podłączone były specjalnymi kabelkami do tabletu. Odpowiedni nacisk ręki na dany instrument powodował, że słychać było znane dzieciom melodie jak "Wlazł kotek na płotek" czy "Odę do radości".

      Zajęcia fantastyczne, angażujące różne zmysły, kreatywne i pobudzające wyobraźnię dzieci, a prowadzący niezwykle otwarci, pomocni i zachęcający dzieci do podejmowania działań. 2c wspaniale spędziła czas w świdnickiej bibliotece.

      Wychowawczyni - Jolanta Makowska - Wróbel

    • Wycieczka klas 5a i 5c
     • Wycieczka klas 5a i 5c

      14.12.2021

      Piątoklasiści udali się dziś do Wrocławia w poszukiwaniu świątecznych prezentów i słynnych krasnali. Jarmark Bożonarodzeniowy przywitał nas ogromną choinką, mieniącymi się światełkami oraz kulinarnymi atrakcjami. Dodatkowo zwiedziliśmy Muzeum Iluzji, gdzie na chwilę daliśmy się oszukać złudzeniom oraz poznaliśmy historię najciekawszych miejsc we wrocławskim Rynku.

       

    • Świąteczny konkurs muzyczny
     • Świąteczny konkurs muzyczny

      14.12.2021

      W niecodziennym świątecznym klimacie zebrało się 15 uczestników, którzy wzięli udział w konkursie muzycznym. Nosił on tytuł „Polskie kolędy”, a skierowany  był do dzieci z klas I-III. Celem konkursu było zaktywizowanie uczniów do znalezienia i zaprezentowania w dowolny sposób kolędy, odwoływanie się do polskiej tradycji śpiewania kolęd, rozwijanie swojego talentu.
      Każdy z uczestników przygotował inną kolędę i w różny sposób ją wykonał. Były popisy wokalne, tańce i gra na instrumentach: gitarze i flecie. Komisja miała trudny wybór.
      Laureaci konkursu to:

      I miejsce zespół „Różyczki” – klasa 2a

      II miejsce Laura Kania – klasa 3c        

                        zespół – klasa 2b

      III miejsce Hanna Suszek – klasa 3c

                         zespół „Violinki” – klasa 3d

      Wyróżnienia: zespół – klasa 1b

                               zespół – klasa 3d

      Śpiewanie i granie kolęd to piękna polska tradycja  zapowiadająca święta Bożego Narodzenia. Za radość płynącą ze słuchania i wzruszenia dziękują organizatorki konkursu , panie Halina Styrna i Anna Worobiec.

       

       

    • Świąteczna wycieczka 2b i 2c
     • Świąteczna wycieczka 2b i 2c

      14.12.2021

      Z okazji Mikołajek i nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia 13 grudnia 2021 r. uczniowie klasy 2b i 2c ze SP nr 6 w Świdnicy wraz z opiekunami p. A. Worobiec, p. J. Makowską -Wróbel, p. S. Komorowską i p. R. Jóżwicką wybrali się na wycieczkę do Centrum Nauki i Sztuki Starej Kopalni w Wałbrzychu.

      Uczniowie zwiedzali zespół naziemnych budowli górniczych oraz trasę podziemną, które należały niegdyś do kompleksu Kopalni Węgla Kamiennego „Julia”. W trakcie zwiedzania obiektu mieli okazję zapoznać się z historią wałbrzyskiego górnictwa, jak również poznać warunki pracy górników. Ogromne zainteresowanie wśród uczniów wzbudziła hala produkcyjna, w której mogli zobaczyć prawdziwe narzędzia i maszyny wykorzystywane do pracy w górnictwie, przejście chodnikiem podziemnym oraz poznanie krótkiej historii dotyczącej patronki górników – św. Barbary.

      Dużo emocji wzbudziło u dzieci świąteczne odkrywanie Starej Kopalni. Uczniowie ubrani w mikołajkowe czapki otrzymali świąteczne skarpety i radośnie wyruszyli na poszukiwania cukierków. Dzieci znajdowały słodkie skarby w różnych miejscach w trakcie wycieczki. Poprzez zabawę i pozytywną rywalizację uczyli się zasad współpracy oraz zostali wprowadzeni

      w świąteczną atmosferę. Po zwiedzaniu kopalni dzieci aktywnie brały udział w świątecznych warsztatach ceramicznych w Centrum Ceramiki Unikatowej. Każdy mógł wykazać się kreatywnością podczas malowania i dekorowania gipsowych ozdób pod choinkę. To była bardzo ciekawa wycieczka! Okazała się wspaniałą niespodzianką i niezapomnianą przygodą. Chętnie tu jeszcze kiedyś powrócimy!

    • Szlachetna Paczka
     • Szlachetna Paczka

      12.12.2021

      Uwaga! Uwaga!

      Szlachetna Paczka umieszczona!

      Szanowni Państwo! Kochane Dzieciaki! Koleżanki i Koledzy! Wszystkim razem i każdemu z osobna, bardzo mocno dziękujemy w imieniu pana Krzysztofa i własnym. Wszystkie potrzeby wyszczególnione przez wolontariuszy zostały zapewnione. Dzięki Wam i nam, pan Krzysztof będzie miał cudowne święta. Kurtka pasuje. Kanapa w drodze. Pościel, poducha i kołdra czekają na kanapę. Wymarzony prezent dostarczony. Szczęścia, które widzieliśmy na twarzy naszego podopiecznego, nie sposób opisać. Przekazujemy Wam uściski i filmową relację, Sami zobaczcie jak było. Dziękujemy!

      Agnieszka Figiela

      Edyta Gągała

      Joanna Antoniak

      Kinga Hydzik

      Magdalena Noceń z wolontariuszami SP6

    • Mikołajkowe Zawody Pływackie
     • Mikołajkowe Zawody Pływackie

      09.12.2021

      7 grudnia odbyły się Mikołajkowe Zawody Pływackie. Reprezentacja Szóstki popłynęła po 5 złotych medali i 3 brązowe.

      Na najwyższym podium stanęli: Weronika Siejka, Daniel Gut, Kacper Witaszczyk, Tomasz Wiśniewski, Julia Gorgoń.

      Trzecie miejsce w swoich kategoriach zajęli Franciszek Kołakowski i Antek Polonioszek oraz Hania Czarna.

      Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

    • Mikołajki w 3c
     • Mikołajki w 3c

      07.12.2021

      Uczniowie z klasy 3c wraz z p. Haliną Styrną, postanowili „tropić” Mikołaja. Ubrani w czerwone stroje i piękne czapki rozmawiali o świętym pochodzącym z Dalekiego Wschodu. Specjalnie dla Mikołaja uczyli się piosenki i ją głośno wyśpiewali. Rozmowy i zabawy zachęciły uczniów do „tropienia” świętego, więc uważnie rozglądali się w tym dniu. Było Mikołajkowo i zabawnie.

      opracowanie: Halina Styrna

    • Mikołajkowe zajęcia na świetlicy
     • Mikołajkowe zajęcia na świetlicy

      07.12.2021

      W grupie świetlicowej p. Haliny Styrny odbyły się niecodzienne zajęcia, bo Mikołajkowe, na których dominował kolor czerwony. Uczniowie z klasy 2a i 3d rozmawiali o tym, skąd pochodzi tradycja mikołajkowa. Dowiedzieli się o tym, że św. Mikołaj to biskup pochodzący z miejscowości Mira w Azji, a wsławił się cudami i pomocą biednym i potrzebującym. Podrzucał im prezenty.
      Dzieci pięknie zaśpiewały  piosenkę o wędrującym św. Mikołaju i recytowały wierszyki. Każdy musiał ozdobić Mikołaja świątecznie, za co otrzymał cukierka. Uczniowie świetnie się bawili i chętnie pozowali do pamiątkowych zdjęć.   

       

      opracowanie: Halina Styrna

    • Mikołajki w zerówce
     • Mikołajki w zerówce

      07.12.2021

      6 grudnia to dzień szczególny, właśnie w tym dniu wszystkie dzieci czekają na prezenty od Świętego Mikołaja. Tak też było w naszym oddziale przedszkolnym. W oczekiwaniu na to wydarzenie, dzieci za pomocą odpowiedniej sekwencji kolorów zakodowały trasę dla robota Ozobot. Nie była to jednak zwykła trasa, a trasa w kształcie kogoś, kto jest dzieciom bardzo bliski i na kogo czekają cały rok. Niestety w tym roku Mikołaj bardzo się spieszył, zostawiając prezenty w sali obok. Tylko dźwięk dzwoneczków rozchodził się w pobliżu... Dzień ten był pełen zabaw i pozytywnych wrażeń.

       

    • Mikołajki w klasach 1-3
     • Mikołajki w klasach 1-3

      06.12.2021

      Hou! Hou! Hou!  Samorząd klas I-III zorganizował akcję „Czapka Świętego Mikołaja”.

      6 grudnia 2021 r. każdy z nas mógł zostać Świętym Mikołajem zakładając niezwykłą świąteczną czapkę.  Uczniowie klas I-III wraz z wychowawcami wzięli aktywny udział w klasowych zabawach  mikołajkowychNa korytarzach dominował czerwony kolor. Wszystkie dzieci ubrały się świątecznie i założyły czapki mikołajkowe. 

      Dzieci niezapomnianą przygodę z Mikołajem zaczęły  od napisania ciekawych i pięknie ozdobionych  listów, w których wyraziły swoje najskrytsze marzenia dotyczące prezentów, które chciałyby dostać. Następnie uczniowie obejrzeli prezentację multimedialną „Wiadomość od Mikołaja” oraz „Pozdrowienia od św. Mikołaja”. Następnie posłuchali historii o biskupie Mikołaju. Wielu emocji dostarczyło rozwiązywanie zagadek.

      Dzieci radośnie zaśpiewały piosenkę „Zima, zima, pada , pada śnieg”.  Następnie malowały, ulepiły z plasteliny lub wykonały z tektury postać Mikołaja. Dużo radości sprawiał mikołajkowy pokaz  mody uczniów przebranych w różne postacie: Mikołaja, reniferów oraz elfów symbolizujących  dziecięce marzenia. Na koniec odwiedził nas prawdziwy Św. Mikołaj.  Był to dzień pełen wrażeń. Miłym akcentem było pokazywanie otrzymanych prezentów. Wesołą zabawę uwidoczniliśmy na załączonych zdjęciach.

      Opracowała Anna Worobiec.

    • Mikołaj i warsztaty świąteczne w klasie 1b
     • Mikołaj i warsztaty świąteczne w klasie 1b

      06.12.2021

      6 grudnia jest od wielu lat dniem, w którym w naszej szkole podtrzymujemy mikołajkową tradycję.

      Już od samego rana uczniowie klasy 1b ubrani na czerwono, w pięknych mikołajkowych czapkach wyczekiwali na prezenty od św. Mikołaja.

      W tym roku Mikołaj zdecydował, że prezenty dotrą do dzieci drogą pocztową. Jaka była radość, gdy ogromna paczka dotarła do naszej klasy! W podziękowaniu za upominki uczniowie wykonali prace plastyczne przedstawiające portret św. Mikołaja.

      Tego dnia klasa 1b urządziła w klasie warsztaty świąteczne, w ramach których uczniowie ozdabiali pierniki na choinkę oraz wzięli udział w klasowym konkursie recytatorskim pt.,, Idą Święta".

      Wszyscy zostali laureatami konkursu oraz nagrodzeni nie tylko adekwatną oceną ale i pamiątkowym dyplomem.

      To były wyjątkowe mikołajki!

       

      Wychowawca klasy: Joanna Antoniak

    • Mikołajki w 1a
     • Mikołajki w 1a

      06.12.2021

      6 grudnia do klasy 1a zawitał cudowny gość - Święty Mikołaj.

       

      Witamy Ciebie Staruszku Święty,

      Coś przyszedł do nas z wysokiego nieba.

      Wiemy, że kochasz wszystkie dzieci,

      Że Ciebie Święty, też kochać trzeba.

       

      Psocimy czasem, lecz nie ze złości,

      Więc prosimy dzisiaj nam to wybaczyć,

      I w dowód swojej wielkiej miłości,

      Na wszystkie dzieci tutaj popatrzeć.

       

      Święty sprawił dzieciom dużo radości wręczył każdemu dziecku paczkę z prezentami. Bardzo dziękujemy za odwiedziny i do zobaczenia za rok.

    • Mikołajki dla schroniska
     • Mikołajki dla schroniska

      06.12.2021

      Mikołajki to dobry czas, żeby obdarować naszych czworonożnych przyjaciół ze schroniska dla zwierząt.

      Chcemy, by było im ciepło i aby ich brzuszki zawsze były pełne.

      Zadbały o to dzieci ze świetlicy Szkoły Podstawowej nr 6 w Świdnicy wraz z wychowawcami i nauczycielami klas 1-3.