• Sukcesy młodych literatów
     • Sukcesy młodych literatów

      18.06.2021

      Z niecierpliwością oczekiwaliśmy na oficjalne wyniki XIV REGIONALNEGO KONKURSU PLASTYCZNO – LITERACKIEGO „MOJA MAMA” DLA UCZNIÓW SZKÓŁ PODSTAWOWYCH i SPECJALNYCH. Uczniowie naszej szkoły przygotowali prace literackie na konkurs, którego temat przewodni w tym roku brzmiał: Nasza Matka Ziemia - wspólnie dbamy o naszą planetę! Napisz, jak w domu z mamą dbacie o Matkę Ziemię.

      Wśród tegorocznych laureatów w kategorii prac literackich klas IV – VIII znalazło się aż troje uczniów naszej szkoły:

      Julia Głogowska z klasy VId zajęła I miejsce w kategorii proza, a Krzysztof Kielar z kl. IVa otrzymał w tej samej kategorii wyróżnienie. Jury doceniło również wiersz Natalii Głogiewicz pt. „Ekologiczność” i nasza ósmoklasistka zwyciężyła w kategorii poezja.

      Organizatorami konkursu były: Izabela Katarzyna Mrzygłocka Poseł na Sejm RP oraz Publiczna Szkoła Podstawowa Specjalna nr 10 im. Kawalerów Orderu Uśmiechu w Wałbrzychu, a przeznaczony jest on dla uczniów szkół podstawowych oraz specjalnych z Wałbrzycha, powiatu wałbrzyskiego, świdnickiego, dzierżoniowskiego, ząbkowickiego oraz kłodzkiego.

      Nasi uczniowie okazali się zatem najlepsi w regionie!

      Serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych udanych prób literackich.

    • Spotkanie z policjantami
     • Spotkanie z policjantami

      18.06.2021

      W dniu  17 czerwca 2021 r. Szkołę Podstawową nr 6 w Świdnicy odwiedzili st. sierżant Konrad Dyko i mł. aspirant Damian Marszałek, policjanci z Komendy Powiatowej w Świdnicy. W spotkaniu z policjantami brały udział klasy 0-1.

      Celem wizyty było utrwalenie i przypomnienie zasad bezpiecznego poruszania się w drodze do szkoły i poza szkołą. Policjanci w ciekawy sposób omówili zasady poruszania się po ulicy, chodniku i podczas jazdy rowerem. Zwrócili uwagę na niebezpieczeństwa, jakie mogą czyhać na dzieci w kontaktach z obcymi, omówili sposoby unikania ich. Ponadto podkreślili, jak ważną rolę pełnią elementy odblaskowe, które każdy uczeń powinien posiadać.

      Uczniowie aktywnie brali udział w spotkaniu. Utrwalili wiedzę dotyczącą numerów alarmowych:

      -997-policja

      -998-straż pożarna

      -999-pogotowie

      Dzieci oprócz pogadanki brały także udział w scenkach dramowych dotyczących zachowania w niebezpiecznych sytuacjach. Policjant zwrócił uwagę uczniów na elementy i kolor umundurowania oraz przybliżył im na czym polega ich praca.  Najprzyjemniejszą częścią spotkania było oglądanie przyniesionych przez naszych gości podstawowych akcesoriów policjanta. Dzieci mogły przymierzyć kamizelkę i koszulkę odblaskową z napisem „Policjant”, dokładnie obejrzeć kajdanki czy pałkę policyjną oraz proszek do badania odcisków palców, mogły również usiąść za kierownicę policyjnego radiowozu. Najwięcej jednak radości wzbudzało włączanie sygnałów alarmowych.

      Na zakończenia spotkania uczniowie zadawali pytania, a policjanci podsumowali zajęcia, wyjaśniając dzieciom, jak właściwie zachować się będąc uczestnikiem ruchu drogowego. Dzieci podziękowały policjantom za ciekawe spotkanie wręczając laurki i samodzielnie wykonane portrety naszych gości, które wywołały dużo radości i uśmiechu na ich twarzy.

      Wspólne zdjęcie było zwieńczeniem tej niecodziennej wizyty.

      Mamy nadzieję, że dzięki takim spotkaniom policjant będzie kojarzył się dzieciom, jako osoba, której nie należy się bać i do której zawsze i w każdej sytuacji można zwrócić się o pomoc.

      Koordynatorami spotkania był Samorząd klas I-III pod opieką p. Anny Worobiec i p. Haliny Styrny.

    • Dzień Rubika
     • Dzień Rubika

      18.06.2021

      Halo! Halo! Czy wiecie, że Szóstka jest szkołą wspierającą uzdolnienia? Rozwijającą największe bogactwo jakie może mieć człowiek - rozum? Tego Wam nikt nie odbierze a w przyszłości może zaprocentować i sprawić, że dzisiejszy mały człowiek, będzie dorosłym mądrym i dobrym człowiekiem, który będzie ulepszał nasz świat. Korzystamy z każdej okazji aby dać Wam możliwość się rozwijać.

      Dzisiaj okazją był Dzień Rubika. Zobaczcie krótki reportaż. Kto wie, może zobaczycie w nim siebie lub swoich kolegów i koleżanki?

    • Mały Ratowniczek - bezpieczne wakacje
     • Mały Ratowniczek - bezpieczne wakacje

      18.06.2021

      Jak co roku w Szkole Podstawowej nr 6 jest realizowany projekt edukacyjny „Ratujemy i uczymy ratować”. Został on zainicjowany przez Program Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Nauczyciele edukacji wczesnoszkolnej p. Anna Worobiec i p. Halina Styrna po odbyciu kursu „Ratujemy i uczymy ratować” w czerwcu 2021 r.  w klasach I-II przeprowadziły zajęcia warsztatowe pod nazwą „Mały Ratowniczek-bezpieczne wakacje”.

      Zajęcia dotyczyły utrwalenia zasad udzielania pierwszej pomocy podczas wypadku, omdlenia, oparzeń, stłuczeń, zwichnięć, otarcia skóry, krwawienia z nosa ze szczególnym zwróceniem uwagi  na zachowanie podstawowych zasad bezpieczeństwa w okresie trwania pandemii.

      Podczas warsztatów dzieci przypomniały sobie i utrwaliły podstawowe numery telefonów służb ratowniczych w Polsce: 997, 998, 999 i 112.

      Następnym zadaniem było przeprowadzenie symulowanej rozmowy telefonicznej mającej na celu zawiadomienie o niebezpieczeństwie, w której dzieci:

      · przedstawiały się,

      · udzielały informacji o miejscu zdarzenia albo własnym adresie,

      · rodzaju niebezpieczeństwa.

      Na warsztatach uczniowie nauczyli się podstawowych czynności ratujących życie:

      1. Sprawdzanie przytomności.
      2. Bezpieczeństwo osoby poszkodowanej.
      3. Wzywanie pomocy.
      4. Sprawdzanie oddechu.
      5. Pozycja boczna poszkodowanego.
      6. Oddechy ratownicze.

      Warsztaty miały charakter profilaktyczny, których celem było wykształcenie u dzieci świadomej umiejętności radzenia sobie w sytuacjach, w których zależy od nas czyjeś życie oraz przestrzegania zasad bezpieczeństwa w okresie zbliżających  się wakacji w okresie trwania pandemii.

    • Kubusiowi przyjaciele natury w 1c
     • Kubusiowi przyjaciele natury w 1c

      17.06.2021

      Uczniowie klasy 1c zdobyli tytuł „Kubusiowego przyjaciela natury”. Przez cały rok szkolny klasa realizowała cykl 7 lekcji w ramach jednego z największych ogólnopolskich programów edukacyjnych dotyczącego nauki podstawowych zasad ochrony środowiska, recyklingu, szacunku do roślin i zwierząt, dbałości o właściwe odżywianie, aktywnego spędzania czasu, oszczędzania pieniędzy i odpowiedzialnego gospodarowania zasobami natury. Uczniowie wykonywali specjalne zadnia w kartach pracy, ćwiczenia ruchowe, doświadczenia, prace plastyczno - techniczne, oglądali filmy tematyczne, co z całą pewnością wpłynęło na proekologiczną edukację dzieci i zachęciło do ruchu od najmłodszych lat.

       

       

    • Elektryczne mózgi
     • Elektryczne mózgi

      14.06.2021

      Grupa uczniów klas szóstych wykonała gry edukacyjne do wykorzystania na różnych lekcjach. Podpowiedzi znaleźli w podręcznikach i  Internecie. Wykorzystali pudełka kartonowe, kabelki, gniazda bananowe, żaróweczki i baterie.  Konstruując ”mózgi” sprawdzili swoje wiadomości z zajęć o elektryczności i wykazali się pomysłowością.

      Zostały one przekazane nauczycielom, którzy już z nich korzystają na lekcji. Jest to wspaniała pomoc dydaktyczna do utrwalania i sprawdzenia wiedzy  w formie zabawy. Połączenie przyjemnego z pożytecznym. Przedmiotowcy zwrócili również uwagę na staranność wykonania tych „mózgów elektrycznych”, a jak one wyglądają – zobaczcie sami. 
                                                                         

      Bożena Kawałkowska

    • Konkurs czytelniczy ze znajomości lektury Zemsta Aleksandra Fredry
     • Konkurs czytelniczy ze znajomości lektury Zemsta Aleksandra Fredry

      10.06.2021

      10 czerwca 2021 r. w bibliotece szkolnej odbył się międzyklasowy konkurs czytelniczy ze znajomości lektury pt. Zemsta Aleksandra Fredry. Do rywalizacji przystąpili reprezentanci wszystkich klas VII. Po obliczeniu wyników (różnica 1-2 pkt.) zwycięzcami okazali się uczniowie klasy VII b (P. Gaładyn, D. Knapik, M. Marks). Pozostałe miejsca zdobyli:

      II – klasa VII c (Sz. Błaszczyk, H. Godula, M. Widła)

      II – klasa VII e (N. Femiak, A. Głowacka, H. Wolanin)

      III – klasa VII a (M. Buchman, K. Gościmska, E. Kalbarczyk)

      IV – klasa VII d (L. Chmielewski, W. Masłowska, M. Mikosz)

      Zwycięzcom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów

       

    • Kosmiczne Eko
     • Kosmiczne Eko

      07.06.2021

      1czerwca 2021r w Miejskiej Bibliotece Publicznej odbyło się wręczenie nagród w konkursie "Kosmiczne eko" zorganizowanym w związku z przypadającym na rok 2021 stuleciem urodzin Stanisława Lema.

      Miło nam poinformować, że laureatami konkursu były również dzieci z oddziałów przedszkolnych: III miejsce zajęła Latika Narloch a praca Aleksandry Chmielnickiej została wyróżniona.

      Gratulujemy zwycięzcom i życzymy dalszych sukcesów.

       

    • Okładka do mojej ulubionej książki
     • Okładka do mojej ulubionej książki

      07.06.2021

      7 czerwca w bibliotece szkolnej został rozstrzygnięty konkurs plastyczno - literacki dla klas drugich Okładka do mojej ulubionej książki. Konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem. Do biblioteki wpłynęło 50 prac plastycznych wykonanych ciekawą i różnorodną techniką.

      Komisja w składzie p.Elżbieta Surdyka-Stec i p.Łucja Puczko nagrodziła i wyróżniła 17 uczniów książkami, zakładkami i słodyczami.

      Nagrodzeni uczniowie:

      Sandra Cielecka 2b

      Xavier Pindel 2b

      Szymon Makowiec 2c

      Wyróżnieni:

      Zofia Buczkowska 2b

      Marcel Czubaszek 2c

      Antoni Ćwiek 2d

      Wiktoria Dubicka 2d

      Bartosz Głogowski 2c

      Gabriel Gosztyła 2b

      Wiktoria Jasionowska 2b

      Zuzanna Kaczmarczyk 2c

      Zuzanna Malinowska 2c

      Janusz Mojsiuk 2c

      Anna Rupnowska 2d

      Anhelina Shevchenko 2d

      Lidia Słoma 2b

      Magdalena Wyszyńska 2d

       

    • Konkurs plastyczny - Jem zdrowo
     • Konkurs plastyczny - Jem zdrowo

      07.06.2021

      W związku z realizacją projektu szkolnego pod hasłem „Zdrowo odżywiam się” odbył się konkurs plastyczny „Jem zdrowo”. Celem konkursu było: rozbudzenie zainteresowania własnym zdrowiem, wdrażanie do dbania o nie i rozróżnianie produktów warunkujących zdrowie.
      Prace plastyczne zostały wykonane przez uczniów klas I-III i wyróżniały się ciekawym podejściem do tematu oraz prezentacją informacji zdobytych na lekcjach i zajęciach na świetlicy szkolnej.
      Wybór laureatów nie był łatwy, a przy wyborze liczyła się też pomysłowość prac.
      Laureaci konkursu:

      I miejsce Anna Rossolińska kl. 1a

                       Izabela Synowska kl. 1a

                       Hannah Rosa kl. 1b

      II miejsce Marta Przybysz kl. 1a

                        Wiktor Karaś kl. 1b

                         Anna Rupnowska kl 2d

      III miejsce Lena Duczyńska kl. 2a

                         Lena Hojda kl. 1c

      Wyróżnienie: Milena Kobyłecka kl. 2c

      Uczniowie prace przygotowali pod kierunkiem nauczycieli: Anny Błaszczyk, Haliny Mozol, Haliny Styrna, Anny Worobiec.
      Gratulacje laureatom przekazują organizatorki konkursu p. Halina Styrna i Anna Worobiec.

       

       

    • Dobrze liczę i dbam o zdrowie
     • Dobrze liczę i dbam o zdrowie

      29.05.2021

      W ramach propagowania wśród uczniów zdrowego trybu życia, w tym zdrowego odżywiania, odbył się konkurs matematyczny. Uczestniczyło w nim 14 uczniów, a byli to najlepsi matematycy z klas drugich
      i trzecich. Celem konkursu było wyłonienie mistrzów liczenia, którzy dbają o swoje zdrowie, bo hasło konkursu to „Dobrze liczę i dbam o zdrowie”. Uczniowie rozwiązywali zadania o różnej tematyce sprawdzające ich matematyczne umiejętności i utrwalali wiadomości o zdrowych nawykach żywieniowych. Liczyło się w nich logiczne myślenie, stosowanie wiedzy w praktyce i szybkość. Uczestnicy konkursu wykazali się dużą wiedzą, a mistrzami liczenia zostali:

       klasy drugie: uczeń Bartłomiej Kołakowski kl.2c

       klasy trzecie: uczeń Michał Krajewski kl.3a.

      Gratulują wszystkim uczestnikom i zachęcają do kolejnych konkursów matematycznych, organizatorki panie: Halina Styrna i Anna Worobiec.

       

    • W wierszach o zdrowiu
     • W wierszach o zdrowiu

      29.05.2021

      Tematyka prozdrowotna była realizowana na lekcjach w klasach młodszych I na zajęciach świetlicowych. Tematy dotyczyły promocji zdrowej żywności, wykazania wyższości zdrowego odżywiania, pokazania uczniom wpływu niezdrowych pokarmów na ich zdrowie.
      Kontynuacją tematyki prozdrowotnej był zorganizowany dla uczniów klas I-II, należących do grup świetlicowych, konkurs pięknego czytania pod hasłem „W wierszach o zdrowiu”.
      Celem konkursu było propagowanie kultury czytelniczej, rozbudzenie u dzieci zainteresowania utworami zawierającymi teksty mówiące o zdrowiu, uczenie rywalizacji w przyjemnej atmosferze.
      Uczestnicy konkursu czytali wybrane przez siebie utwory, najczęściej o zdrowych warzywach i owocach. Z przyjemnością słuchało się wierszy prezentowanych przez uczniów. Nauczyciele zwracali uwagę na płynność w czytaniu, wyrazistość, poprawność i interpretację.
      Najlepiej zaprezentowali się uczniowie:

      Martyna Prokop kl.1a

      Lena Kępa kl.1b

      Oliwia Kurzawa kl.2c

      Milana Yarotska kl.2d

      Gratulacje zwycięzcom składają organizatorki konkursu, panie: Halina Styrna i Anna Worobiec.

       

       

    • Zdrowo odżywiam się
     • Zdrowo odżywiam się

      29.05.2021

      Pod hasłem „Zdrowo odżywiam się” uczniowie z klasy 1a, 1b, 2a, 2c i 2d pod opieką p. Haliny Styrny, realizowali różne działania. Uczestniczyli w szeregu zajęć: pozwalających rozbudzić zainteresowanie własnym zdrowiem i rozwojem, rozwijanie potrzeby prawidłowego odżywiania i rozróżniania produktów warunkujących zdrowie, wdrażanie do dbania o własne zdrowie.

      Uczniowie rozmawiali o komponowaniu zdrowych posiłków, o zdrowych owocach i warzywach, które należy jeść codziennie i regularnych posiłkach. Przygotowywali się też do konkursu pięknego czytania wierszy o tematyce prozdrowotnej.

      Wspólnie z nauczycielem przygotowali Dzień Zdrowej Żywności, w którym przynieśli zdrowe kanapki, różne warzywa i owoce i zorganizowali wystawkę. Słuchali pięknego czytania wierszy o zdrowych warzywach i owocach. Prezentowali również prace plastyczne przygotowane na konkurs „Odżywiam się zdrowo”. Wspólne zdjęcia na tle zdrowych posiłków i przygotowanej dekoracji, piękne czytanie i plastyczne prace promujące zdrowe posiłki, pokazały aktywnych i świadomych uczniów. Oby takich dni było jak najwięcej na świetlicy, twierdzą uczniowie i opiekun p. H. Styrna.

    • Podsumowanie programu "Kubusiowi Przyjaciele Natury"
     • Podsumowanie programu "Kubusiowi Przyjaciele Natury"

      20.05.2021

      Kubusiowi Przyjaciele Natury to ogólnopolski program dla szkół i przedszkoli, o tematyce ekologicznej. Celem programu jest proekologiczna edukacja dzieci i zachęcanie do ruchu. Dzieci wzięły udział w siedmiu blokach tematycznych.

      1.Dbam o rośliny i zwierzęta nawet te najmniejsze.

      2. Dbam o aktywność fizyczną.

      3. Dbam o siebie i jem warzywa i owoce.

      4. Dbam o zasoby naturalne (powietrze, wodę i energię).

      5. Dbam o segregację śmieci i tworzę z nich coś nowego.

      6. Dbam o naturę.

      7. Dbam o środowisko i oszczędzam pieniądze.

      Poprzez realizację programu kształtujemy u dzieci proekologiczne nawyki w codziennym życiu, wyrabiamy właściwy stosunek do ochrony środowiska, umiejętności podejmowania konkretnych działań, opanowania elementów wiedzy przyrodniczo- ekologicznej.

       

    • Kosmiczne eko dla klas 4-6
     • Kosmiczne eko dla klas 4-6

      20.05.2021

      W związku z przypadającym na rok 2021 stuleciem urodzin Stanisława Lema Wypożyczalnia dla Dzieci i Młodzieży Miejskiej Biblioteki Publicznej w Świdnicy ogłosiła konkurs techniczno-ekologiczny „Kosmiczne eko” inspirowany twórczością Stanisława Lema. Wykonać należało przestrzenną pracę plastyczną, która mogła przedstawiać np.: robota, statek kosmiczny, układ słoneczny ...

      Przy wykonywaniu zadania należało zastosować recykling i wykorzystać np.: zużyte butelki, pojemniki plastikowe, kartony, papier, puszki, ubrania, sprzęt elektroniczny, itp.

      14.05.2021 r. w Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Cypriana K. Norwida w Świdnicy odbyła się ocena 77 przestrzennych prac plastycznych prac.

      Po wnikliwej i bardzo trudnej ocenie Jury w składzie:

      Joanna Trojan-Skała – kierownik Referatu Kultury Urzędu Miasta w Świdnicy
      Karolina Dzięcielska – wicedyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Świdnicy
      Marta Ćućka – artysta grafik,

      W kategorii - klasy IV – VI nagrodzeni i wyróżnieni również uczniowie naszej szkoły:

      II MIEJSCE - Jacek Sobczyński 4c

      oraz WYRÓŻNIENIA:

      Martyna Kępa 4b

      Nadia Bazydło 5b,

      Dominika Pazdur 5b,

      Ich prace można zobaczyć w galerii zdjęć, zaś rozdanie nagród i wyróżnień nastąpi w czerwcu.

       

      B. Kawałkowska

    • Wielki sukces uczennicy z klasy 1b
     • Wielki sukces uczennicy z klasy 1b

      20.05.2021

      Cieszymy się ogromnie z sukcesu uczennicy klasy Ib Zuzanny Marszałek ze SP nr 6, która otrzymała wyróżnienie za kreatywną pracę robota podczas konkursu technologiczno-ekologicznego „Kosmiczne eko” zorganizowanego przez Miejską Bibliotekę Publiczną im. Cypriana K. Norwida w Świdnicy w związku z przypadającym na rok 2021 stuleciem urodzin Stanisława Lema.

      Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

    • Rodzinny Konkurs plastyczny
     • Rodzinny Konkurs plastyczny

      18.05.2021

      W Roku św. Józefa i miesiącu urodzin św. Jana Pawła II uczniowie naszej szkoły wzięli udział w rodzinnym konkursie plastycznym: „Jan Paweł II i święty Józef Opiekunowie naszych rodzin” Spośród 20 prac, które wpłynęły na konkurs jury (p. Renata Borek i p. Aleksandra Ciszak) wytypowało laureatów, których prace były najbardziej oryginalne w przekazie treści a także pomysłowe w doborze techniki plastycznej .

      Oto oni:

       

      I miejsce-Szymon Makowiec kl. 2c

      II miejsce-Martynka Dzamara kl.2b, Jacek Sobczyński kl.4c

      III miejsce-Olivier Grzywa kl.2a

      WYRÓŻNIENIA;

      • Iza Synowska kl.1a
      • Jasiu Wójcik kl.1c
      • Natalka Karaś kl.2a
      • Tobiasz Musiał kl.2a
      • Wojtuś Boczar kl.3b
      • Michalina Lipiecka kl.1a, Antonina Lipiecka kl.3b

       

      GRATULUJEMY  LAUREATOM I WSZYSTKIM BIORĄCYM UDZIAŁ W KONKURSIE, ŻYCZĄC BY ŚW.JAN PAWEŁ II I ŚW. JÓZEF CZUWALI NAD NASZYMI RODZINAMI I WYPRASZALI DLA RODZIN POTRZEBNE ŁASKI.

       

    • Kosmiczne eko
     • Kosmiczne eko

      17.05.2021

      Michał Kowalewski i Igor Przyborowski uczniowie klasy 2d wzięli udział w konkursie pt. "Kosmiczne eko" organizowanym przez Miejską Bibliotekę Publiczną im. Cypriana Norwida w Świdnicy.

      Chłopcy otrzymali wyróżnienie za swoje kreatywne i ekologiczne prace.

      Serdecznie gratulujemy!

  • Kontakty

   • Szkoła Podstawowa nr 6 im. Tysiąclecia Państwa Polskiego w Świdnicy
   • sekretariat-wodna@sp6.swidnica.pl
   • magda.werner@vp.pl - administrator strony
   • 74 852 05 85 - budynek ul. Wodna 74 852 31 29 - budynek ul. Jodłowa
   • 58-100 Świdnica ul. Wodna 5-7 (budynek A) ul. Jodłowa 21 (budynek B)
   • v.skibicka.dyrektor@sp6.swidnica.pl
   • d.zurman.z-cadyrektora@sp6.swidnica.pl m.eszwowicz.z-cadyrektora@sp6.swidnica.pl v.zapart@sp6.swidnica.pl
  • Logowanie

 • Nasze media społecznościowe