• Przedszkolaki kodują
     • Przedszkolaki kodują

      07.10.2021

      W oddziale przedszkolnym realizowana jest innowacja pedagogiczna pt.: "Przedszkolaki kodują", której głównym celem jest wspieranie wielostronnego, harmonijnego rozwoju dziecka oraz wprowadzenie podstaw programowania.

      Podczas zajęć dzieci rozwijają spostrzegawczość, orientację w przestrzeni, logiczne myślenie, umiejętność dedukcji, wnioskowania, segregowania i klasyfikowania.

       

       

    • Akcja edukacyjna - dzieci uczą rodziców
     • Akcja edukacyjna - dzieci uczą rodziców

      02.10.2021

      W tym roku szkolnym grupa 0 oraz uczniowie klas 1-3 bierze udział w organizowanej przez Centrum Rozwoju Lokalnego akcji edukacyjnej pt. "Dzieci uczą rodziców".

      Celem akcji jest wsparcie procesu edukacji najmłodszych, a także zachęcanie ich do rozmowy z rodzicami na tematy będące przedmiotem lekcji przeprowadzonych podczas III edycji akcji "Dzieci uczą rodziców".

      W ramach akcji nasza placówka każdego miesiąca będzie otrzymywać drogą elektroniczną materiały do przeprowadzenia lekcji na tematy związane z bezpieczeństwem, ekologią, historią, sportem i promocją zdrowego trybu życia. Pierwszym tematem zrealizowanym przez najmłodszych uczniów była lekcja pt. "Bezpieczny uczeń".

      Podczas lekcji dzieci zdobyły i utrwaliły zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym, poznały zasady przechodzenia na przejściu dla pieszych, utrwaliły numery alarmowe, a także zasady zachowania podczas zabawy na placu zabaw, jak również podczas korzystania z internetu.

    • Dzień Chłopca w klasie IIb oraz na świetlicy z klasą Ib
     • Dzień Chłopca w klasie IIb oraz na świetlicy z klasą Ib

      30.09.2021

      30 września 2021 r. z okazji Dnia Chłopca  nie zapomnieliśmy o naszych kolegach z klasy IIb oraz ze świetlicy z klasy Ib.  Dziewczynki  składały  życzenia, nie obyło się bez lizaków i drobnych upominków. Wykonały również piękne, kolorowe krawaty z napisem „Super Chłopak” , w które włożyły  wiele pracy, zaangażowania i ciekawych pomysłów. Zaśpiewały swoim kolegom  tradycyjne Sto lat!.

      Wszyscy  chłopcy  podziękowali dziewczynkom za  życzenia oraz przepiękne krawaty, które nosili przez cały dzień przypięte  do koszulek. Ten dzień był doskonałą okazją do integracji grupy klasowej. Wesołą zabawę uwidoczniliśmy na załączonych zdjęciach.

       

    • Dzień głośnego czytania
     • Dzień głośnego czytania

      30.09.2021

      29 września tak, jak w zeszłym roku, dołączyliśmy do bardzo licznego grona osób, dla których Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania jest ważnym wydarzeniem w naszej szkole.

      Obchodzony jest on w naszym kraju od 2001 roku. W tym dniu czytają wszyscy: dorośli, młodzież i przede wszystkim dzieci. Czytać na głos można wszędzie.W klasach młodszych Panie zaprezentowały ciekawe historie z książek, które dzieci z uwagą i zainteresowaniem wysłuchały.

      Dołączyli do nas również koledzy i koleżanki z klas starszych. Rozpoczęli oni swoje lekcje od głośnego czytania tuż po godz. 8.00. Tym razem w lektorów zamienili się zarówno nauczyciele uczący w klasach  jak i sama młodzież. Uczniowie przede wszystkim prezentowali i zarazem zachęcali do czytania książek, które sami przynieśli w tym dniu do szkoły. Był również czas na wysłuchanie krótkich fragmentów powieści.

      Mamy nadzieję, że głośne czytanie zaprocentuje w przyszłości, bowiem wspólne przeżywanie historii bohaterów łączy pokolenia.

      Szkolny Festiwal Czytania w SP 6 ponownie związał całą społeczność  jedną ideą - po prostu czytajmy!

    • Dzień Chłopaka w 1b
     • Dzień Chłopaka w 1b

      30.09.2021

      Dziś niezwykle ważny dzień... Obchody Dnia Chłopca są doskonałą okazją do integracji zespołu klasowego oraz wspólnej zabawy.

      Dlatego klasa 1b wybrała się do sali zabaw Cinema Fun, gdzie ochoczo korzystała z atrakcji tego miejsca. Po powrocie dziewczynki rozdały chłopcom upominki. Wręczenie prezentów poprzedzone było życzeniami i rozdaniem kolorowych laurek.

      Wspólne świętowanie wpłynęło na pozytywną atmosferę w klasie, co jest niezwykle ważne w budowaniu właściwych relacji między dziećmi, które miesiąc temu rozpoczęły naukę w szkole.

      Wychowawca klasy Joanna Antoniak

    • Dzień Głośnego Czytania w klasie 1b
     • Dzień Głośnego Czytania w klasie 1b

      29.09.2021

      29 września obchodzony jest Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. Doskonale wiemy, jak ważne dla rozwoju dzieci jest systematycznie czytanie, dlatego uczniowie klasy 1 b z ogromnym zaangażowaniem przyłączyli się do akcji.

      Nasi mali czytelnicy mieli okazję pochwalić się swoimi ulubionymi książkami, opowiadaniami oraz wierszami. Okazało się, że dzieciom przypadły do gustu klasyki takie jak ,, Lokomotywa", ,, Kaczka Dziwaczka", ale także mniej znane utwory.

      Oprócz tego przygotowały wystawę bajek i baśni, a następnie zaprojektowały przepiękne zakładki do książek. Pod koniec zajęć uczniowie odwiedzili bibliotekę szkolną i rozpoczęli specjalnie zadanie, które będą kontynuować przez kolejne dni - tworzenie ,, Książki o sobie".

      Zachęcamy wszystkich do czytania!!!

    • Europejski Dzień Sportu Szkolnego
     • Europejski Dzień Sportu Szkolnego

      26.09.2021

      24 września obchodziliśmy Europejski Dzień Sportu Szkolnego, którego celem jest promocja sportu szkolnego poprzez aktywizację jak największej ilości uczniów.

      W tym dniu cały teren sportowy na ul Jodłowej został podzielony na strefy:

      - siatkarską

      - koszykówki

      - taneczną

      - piłki nożnej

      - rekreacyjną

      - fitness

      tak, aby każdy uczeń mógł znaleźć aktywność dla siebie. Rozegrane zostały mecze sportowe, uczniowie zagrali w gry rekreacyjne oraz wspólnie zatańczyli.

      Dla najmłodszych Akademia Krokieta i Lamy przygotowała RUCHOWY PLAN LEKCJI online, który dzieciaki mogły wykonać w klasach lekcyjnych ze swoimi wychowawcami.

    • Wycieczka do szkółki leśnej
     • Wycieczka do szkółki leśnej

      26.09.2021

      W piątek 24 września uczniowie klas III c i III d pod opieką p. Jolanty Rękas oraz p. Anny Januś udali się na wycieczkę do Szkółki Leśnej . Ten niezwykle atrakcyjny wyjazd został zorganizowany dzięki współpracy szkoły z Nadleśnictwem Świdnickim.

      Dzieci pod fachowym i czujnym okiem pani leśniczy Moniki zwiedzały teren Szkółki Leśnej. Widziały młode sadzonki drzew. Dowiedziały się w jakim celu powstają szkółki i jaka jest ich rola. Wszystkimi zmysłami mogły poznawać otaczającą przyrodę, rozpoznawać drzewa, liście i igły drzew. Podczas spaceru po lesie dzieci utrwaliły zasady właściwego zachowania w lesie. Poznały warstwową budowę lasu. Dowiedziały się jakie znaczenie mają lasy dla przyrody i człowieka.

      Po zakończeniu pouczającego spaceru, uczniowie poczuli się jak na biwaku i mieli okazję do spożycia smakołyków prosto z ogniska. Nasza wizyta w lesie była dobrą okazją do rozbudzenia zainteresowań otaczającą przyrodą, wzbogaceniem wiedzy oraz kształtowaniem postaw proekologicznych u dzieci.

       

    • Wycieczka klasy 2b do Zagrody Kraszowickiej
     • Wycieczka klasy 2b do Zagrody Kraszowickiej

      23.09.2021

      Z okazji nadchodzącego Dnia Chłopaka 23 września 2021 r. uczniowie klasy II b  wybrali się na wycieczkę do Zagrody Kraszowickiej. Była to wspaniała wyprawa, obfitująca w niezapomniane wrażenia.

      Dzieci pod okiem właścicielki mogły zobaczyć zagrody z niektórymi zwierzętami z gospodarstwa domowego: kurami, świnkami, perliczkami. Atrakcją pobytu w gospodarstwie była koza Tosia i gąsior, które bardzo dobrze czuły się w towarzystwie dzieci. Najmilsze jednak w dotyku były króliczki i owieczki.

      Dużo radości sprawiło dzieciom karmienie poznanych zwierząt. Następnie właścicielka z ogromną serdecznością zaprosiła nas do swojego gospodarstwa. Podczas warsztatów edukacyjnych na temat: „W dawnym gospodarstwie'' przybliżyła dzieciom uroki życia i pracy na wsi, a także tajniki dawnej sztuki garncarskiej. Każdy mógł wykazać się kreatywnością podczas twórczych zabaw z gliną. Sprawne rączki uczniów naszej szkoły wyczarowały przeróżne gliniane cudaki, a ich trud został nagrodzony dyplomem młodszego garncarza.

      To była bardzo ciekawa wycieczka! Okazała się wspaniałą niespodzianką i niezapomnianą przygodą. Blisko natury, w ciszy i spokoju, minęły nam niezapomniane, wesołe chwile. Chętnie tu jeszcze kiedyś powrócimy!

    • Sprzątanie Świata
     • Sprzątanie Świata

      22.09.2021

      28 Akcja Sprzątania Świata -  "Myślę, więc nie śmiecę" - odbywała się w dniach 17 - 19 września. Nasi uczniowie rozmawiali na temat czystości wokół nas, o potrzebie troski o środowisko oraz o sortowaniu śmieci. Dziewczęta i chłopcy z 7c postanowili uporządkować najbliższe otoczenie i w poniedziałek, 20 września, na godzinie wychowawczej, posprzątali teren wokół budynku Szkoły Podstawowej nr 6 przy ulicy Jodłowej oraz kompleks pobliskich boisk.

    • Piknik rowerowy
     • Piknik rowerowy

      19.09.2021

      19 września podczas pikniku rowerowego "Świdnica na rowery" została podsumowana rywalizacja o Puchar Rowerowej Stolicy Polski - Aktywne Miasta.

      Miło nam ogłosić, że nasza szkoła zdobyła III miejsce i nagrodę voucher na kwotę 2800 zł.

      Przypomnijmy → rywalizacja trwała przez cały czerwiec i polegała na "zbieraniu" kilometrów przejechanych na rowerze dla miasta Świdnicy. Nasza szkoła przejechała łącznie 8.401 km → a po przeliczeniu kilometrów na łączną liczbę uczących się uczniów → uplasowała się wśród szkół na 3 miejscu.

      Dziękujemy uczniom, rodzicom oraz nauczycielom i zapraszamy do konkursu w 2022 roku!

       

    • Dzień Kropki w oddziale przedszkolnym
     • Dzień Kropki w oddziale przedszkolnym

      15.09.2021

      15 września oddział przedszkolny obchodził Międzynarodowy Dzień Kropki, którego celem jest rozbudzenie u dzieci kreatywności, pomysłowości oraz zachęcenie do tworzenia.

      Podczas zajęć dzieci poznały historię Vashti, bohaterki "Kropki" Petera Reynoldsa.

      Następnie obejrzały film edukacyjny pt. "Kropka", który zainspirował je do zabawy i tworzenia.

      Oto jak przedszkolaki spędziły ten dzień...

       

    • Zajęcia w sali edukacyjnej
     • Zajęcia w sali edukacyjnej

      14.09.2021

      14 września klasa II b pod opieką p. A. Worobiec aktywnie uczestniczyła w zajęciach w nowej sali edukacyjnej Komendy Powiatowej Straży Pożarnej w Świdnicy.

      Strażacy w ciekawy sposób poprowadzili warsztaty dotyczącego prawidłowego zachowania się podczas pożaru. Na początku dzieci obejrzały film „Florek Wodnicki i Smok opowiadają o bezpiecznych zasadach zachowania się podczas pożaru”. Następnie przebrały się w strażackie stroje i kaski. Uczniowie mieli okazję w praktyczny sposób przećwiczyć zgłaszanie niebezpiecznych sytuacji i utrwalić numery alarmowe.

      Atrakcją było zwiedzanie pomieszczenia, które  wyglądało jakby wybuchł w nim pożar. Sala ta zrobiła na dzieciach ogromne wrażenie, pobudziła ich wyobraźnię. Na koniec  uczniowie obejrzeli z bliska wozy strażackie,  ich wyposażenie oraz sprzęt - jaki używa strażak podczas akcji ratunkowych. Dużym przeżyciem dla dzieci były bardzo głośne syreny, które włączyli Strażacy oraz możliwość spróbowania lania wody wężem strażackim.

      Takie zajęcia są bardzo potrzebne. Dzięki nim uczniowie utrwalili zachowania, jakie powinny towarzyszyć w sytuacji zagrożenia pożarem,  jak wezwać pomoc i radzić sobie zanim przyjadą strażacy. To była bardzo ciekawa i ważna lekcja. Składamy serdeczne podziękowania Strażakom za miłe przyjęcie i umożliwienie bliższego poznania niezwykle istotnej i niebezpiecznej pracy STRAŻAKA.

       

    • Z książką na wakacje
     • Z książką na wakacje

      21.06.2021

      Nadszedł czas, aby podsumować całoroczny projekt edukacyjny „Lubię czytać”. Projekt był realizowany przez p. Halinę Styrnę w grupie uczniów z klasy 1a i 2d uczestniczących w zajęciach świetlicowych. Ze względu na duże zainteresowanie projektem brali w nim również udział uczniowie z klasy 1b, 1c, 2a, 2b, 2c, 3b, 3d. Przez cały rok na zajęciach polonistycznych prezentowane były książki różnych autorów polskich i zagranicznych znanych na całym świecie. Dzieci zapraszane były do czytania i słuchania wierszy i utworów pisanych prozą zawsze w ciekawej scenografii. W związku z prezentowanymi utworami organizowane były konkursy wraz z nagrodami: plastyczne, recytatorskie i pięknego czytania. Projekt był realizowany przy współpracy z p. Elżbietą Surdyką- Stec i p. Anną Worobiec.

      Ostatnie spotkanie p. Haliny Styrny z uczniami odbyło się pod hasłem „Czytanie na polanie”. W piękny słoneczny dzień dzieci z klasy 1a, 2c i 2d siedząc na trawie, na materacach, rozmawiały o wartościach płynących z książek, z którymi warto się zaprzyjaźnić. Uczniowie stwierdzili, że mając wiele wolnego czasu podczas wakacji, warto brać je czytać, by poszerzać swoją wiedzę, ćwiczyć czytanie dla własnych korzyści. Ciekawym momentem była prezentacja książek przez samych uczniów, a pięknie czytające dzieci nagradzane były brawami. Główne hasło spotkania: Z książką na wakacje!

       

    • Wakacje, ale bezpieczne!
     • Wakacje, ale bezpieczne!

      21.06.2021

      Samorząd klas I –III zorganizował, ostatni w tym roku szkolnym, konkurs. Był to konkurs profilaktyczny dla uczniów klas młodszych pod hasłem “Bezpieczne wakacje”. Został on poprzedzony zajęciami profilaktycznymi o bezpiecznym korzystaniu z uroków wakacyjnych.
       

      Celem konkursu było: rozwijanie umiejętności bezpiecznej zabawy w różnych miejscach i wypoczynku podczas wakacji, rozwijanie aktywności twórczej i wyobraźni plastycznej.

      Prace konkursowe zawierały tematykę, taką jak: bezpieczne miejsce zamieszkania, bezpieczna droga, bezpieczny pobyt w górach i nad wodą. Uczniowie wykonali prace ciekawe, pełne słońca i radości płynącej z wakacji. Udowodnili, że są świadomi zagrożeń, jakie mogą się wydarzyć, kiedy nie będą pamiętać o bezpieczeństwie swoim i innych. Wybór najciekawszych prac był trudny.
      Laureatami konkursu zostali:

      I miejsce Zuzanna Wróblewska kl.1a (świetlica)
                       Julia Gorgoń kl.1b
                       Anna Rupnowska kl.2d (świetlica)

      II miejsce Marta Przybysz kl.1a (świetlica
                        Anna Rossolińska kl. 1a (świetlica)
                        Liliana Ponichtera kl.1b
                        Magdalena Wyszyńska kl. 2d (świetlica)

      III miejsce Zuzanna Marszałek kl.1b
                         Bartosz Głogowski kl.2c
                         Bartosz Kołakowski kl.2c
                         Natalia Łysoń kl.2d

      Opiekunami artystycznymi uczniów były panie: Anna Worobiec, Anna Januś, Jolanta Rękas, Halina Styrna.

      Za ciekawe prace dzieci otrzymały kolorowe, wakacyjne dyplomy i słodycze oraz gratulacje od organizatorek konkursu, pani Haliny Styrny i Anny Worobiec. Opiekunki samorządu życzą wszystkim uczniom wspaniałych, słonecznych i bezpiecznych wakacyjnych chwil!

       

    • Król i Królowa grzeczności
     • Król i Królowa grzeczności

      21.06.2021

      Podsumowanie  osiągnięć w zachowaniu  uczniów klas I-III  za II semestr roku szkolnego 2020/2021

       

      Królem i Królową Grzeczności w II semestrze zostali:

         

      Klasa I a- Izabela Synowska

                        Adam Buchman

                                                                                            

      Klasa I b-  Liliana Ponichtera

                         Wiktor Karaś

                       

      Klasa I c-   Antonina Cebo

                         Adrian Matyjak

       

      Klasa II a-  Lena Duczyńska

                          Oliwier Grzywa

       

      Klasa II b- Martyna Dzamara

                          Hubert Borowski

       

      Klasa II c- Milena Kobyłecka

                         Dawid Król

       

      Klasa II d- Magdalena Wyszyńska

                          Antoni Polniaszek

       

      Klasa III a-Amelia Filip

                          Olivier Klawiński

       

      Klasa III b-Matylda Wójcik

                           Jakub Kwasek

       

      Klasa III c- Julia Szymańska

                           Adrian Antanavicius

       

      Klasa III d- Natalia Raj

                           Wiktor Mróz

       

      Gratulujemy wszystkim wyróżnionym uczniom !!!  

      Samorząd klas I-III pod opieką p. Anny Worobiec i p. Haliny Styrny

                          

    • PROJEKT ŚWIDNICKA MOZAIKA EDUKACYJNA ZAKOŃCZONY
     • PROJEKT ŚWIDNICKA MOZAIKA EDUKACYJNA ZAKOŃCZONY

      20.06.2021

      Uczestnicy treningu językowego podsumowali swoja całoroczną pracę. Na zajęciach uczniowie klasy 6d rozwijali swoje zainteresowania i uzdolnienia językowe.

      Poznawali nie tylko język angielski, ale również programy i aplikacje, dzięki którym tworzyli własne projekty językowe: chmury wyrazowe, mapy myśli, komiksy i memy ToonyTools oraz scratch.

      Ciekawym doświadczeniem było programowanie microbitów i tworzenie z nich takich przedmiotów, jak: wyświetlacz LED, stoper, kostka do gry, kompas, tabliczka mnożenia, światłomierz czy generator dźwięku.

      Uczniowie kręcili też własne clipy promujące zdrowe przepisy kulinarne oraz aktywny styl życia.

      Ponadto oglądali filmy i programy BBC w oryginalnej wersji językowej, a także grali w gry online (kahoot, baamboozle, duolingo, Cartoon Network GameBox). Uczestnicy projektu uczyli się tworzyć krótkie formy pisemne (notatka, sms, e-mail) oraz porozumiewać się w czasie podroży zagranicznych (meldowanie w hotelu czy zamawianie posiłku w restauracji). Zdobytą wiedzę wykorzystywali do tworzenia własnych projektów w ramach Ekstraklasy. Opiekunem grupy była pani Katarzyna Gabrylczuk.

      Zachęcamy do obejrzenia niektórych naszych projektów w galerii.

       

  • Kontakty

   • Szkoła Podstawowa nr 6 im. Tysiąclecia Państwa Polskiego w Świdnicy
   • sekretariat-wodna@sp6.swidnica.pl
   • magda.werner@vp.pl - administrator strony
   • 74 852 05 85 - budynek ul. Wodna 74 852 31 29 - budynek ul. Jodłowa
   • 58-100 Świdnica ul. Wodna 5-7 (budynek A) ul. Jodłowa 21 (budynek B)
   • v.skibicka.dyrektor@sp6.swidnica.pl
   • d.zurman.z-cadyrektora@sp6.swidnica.pl m.eszwowicz.z-cadyrektora@sp6.swidnica.pl v.zapart@sp6.swidnica.pl
  • Logowanie

 • Nasze media społecznościowe