• Walentynki w klasie 2b
     • Walentynki w klasie 2b

      14.02.2022

      Walentynki to szczególny dzień, na który warto starannie przygotować coś wyjątkowego dla osoby którą lubimy, z którą się przyjaźnimy. 14 lutego ludzie wysyłają do bliskich „walentynkę", obdarzają się upominkami.

      Uczniowie z klasy IIb z okazji Walentynek  obejrzeli prezentację multimedialną „Walentynki - historia, legenda, świętowanie na świecie”. Rozwiązali zagadki i zadania informatyczne. Następnie wykonali kolorowe serduszka i kartki walentynkowe. Dzieci miały okazję nie tylko przekazać sobie miłe słowa, ale także dobrze się przy tym bawić. To święto uczucia i życzliwości zostało wykorzystane do nauki dobrych manier. W tym dniu każdy uczeń otrzymał kartkę walentynkową z życzeniami „od serca” oraz słodką niespodziankę.

      Można było również zrobić pamiątkowe zdjęcie w Fotobudce z zaprzyjaźnioną osobą.

      Dzień upłynął w atmosferze radości i wspólnej zabawy integracyjnej.

       

      Wychowawca: Anna Worobiec

    • Walentynki w oddziale przedszkolnym
     • Walentynki w oddziale przedszkolnym

      14.02.2022

      W dniu 14.02.2022r. w pogodnej atmosferze i radosnym nastroju obchodziliśmy walentynki. Wstępem do zajęć było zaznajomienie dzieci ze zwyczajami walentynkowymi, ich historią i tradycją.

      Kolejnym etapem była realizacja zadania zaproponowanego przez Ogólnopolski Program "Uczymy Dzieci Programować". Podczas pracy dzieci wykonywały zadania z wykorzystaniem technologii informatycznych i wspólnie z autorką programu ułożyły obrazkowe sudoku.

      W kolejnym zadaniu dzieci w grupach z kolorowych kubków, na podstawie wzoru i korzystając z legendy, zbudowały wieżę. Metodą origami wykonały serce z papieru. Uwieńczeniem zajęć, było ułożenie z kolorowych kubków, za pomocą podawanych słownie kodów wzoru serca. Nie zabrakło również słodkiego upominku.

    • Warsztaty walentynkowe w klasie 1b
     • Warsztaty walentynkowe w klasie 1b

      14.02.2022

      W klasie 1b powrót do szkoły sprawił uczniom dużą radość. A to za sprawą jednego z najprzyjemniejszych dni w roku - walentynek!

      Dzieci postanowiły uczcić go organizując w klasie warsztaty walentynkowe. Hasłem przewodnim było: ,,Wyrażamy uczucia". Uczniowie zastanawiali się czym jest miłość, przyjaźń, wsparcie, następnie naklejali swoje propozycje na tablicy. Wykonali piękne i kolorowe walentynki, rozwiązywali krzyżówki o tematyce walentynkowej. Wszyscy doskonale wiedzieli, że dziś jest najlepszy moment, aby przekazać naszym bliskim bądź przyjaciołom ile dla nas znaczą i za co ich cenimy.

      Zajęcia zakończyliśmy zabawami przy muzyce. Choć dziś są walentynki, pamiętajmy, że zawsze jest czas na dobry gest i wyznanie komuś swoich uczuć!

       

      Wychowawca klasy: Joanna Antoniak

    • Dzieci uczą rodziców
     • Dzieci uczą rodziców

      10.02.2022

      #DzieciUcząRodziców

      W dniach 26-28 stycznia w klasach I-III przeprowadzone zostały kolejne zajęcia w ramach Ogólnopolskiej Akcji Edukacyjnej "Dzieci Uczą Rodziców". Tematem przewodnim było bezpieczne zachowanie dzieci w czasie ferii zimowych. Podczas pierwszej części teoretyczno- multimedialnej, uczniom zaprezentowane zostały zagadnienia będące przedmiotem lekcji. Uczniowie poznali 10 zasad związanych z bezpieczeństwem w górach. Dowiedzieli się jak, i gdzie bezpiecznie korzystać z zabaw zimowych. Kolejnym zadaniem, była praca zespołowa i indywidualna, podczas której uczniowie wykonywali zadania przewidziane w temacie lekcji. Poznanymi zasadami z zakresu bezpieczeństwa dzieci podzieliły się z rodzicami.

       

    • Zajęcia czytelnicze i konkurs plastyczny
     • Zajęcia czytelnicze i konkurs plastyczny

      02.02.2022

      W związku z realizacją projektu edukacyjnego „Lubię czytać” p. Halina Styrna przeprowadziła w grupach świetlicowych zajęcia czytelnicze. Uczniowie poznali kolejne przygody rodziny, w której mama była czarodziejką. Mama, główna bohaterka, chętnie udzielała pomocy swoimi dobrymi chęciami i niezwykłymi umiejętnościami. Dzieci z dużym zainteresowaniem poznawały przygody zawarte w książce Joanny Papuzińskiej „Moja mama czarodziejka”. Oglądając prezentację multimedialną zapoznały się z postacią autorki i jej książkami. Wysłuchały też e-booka z kolejnymi przygodami mamy i jej rodziny.
      Po zajęciach czytelniczych został ogłoszony konkurs plastyczny pt. „Nasza mama czarodziejka”, którego celem było kształtowanie wyobraźni plastycznej inspirowanej książką, rozwijanie kreatywności i talentu dzieci.

      Laureatami konkursu zostali:

      I miejsce Mateusz Łepkowski
                       Marta Przybysz
                       Izabela Synowska

      II miejsce Milena Mikosz
                        Lilli Połochajło

      III miejsce Zuzanna Gliwińska
                         Dymitr Mojsiuk
                         Oliwia Taradaj

      Wszyscy laureaci otrzymali piękne dyplomy i drobne upominki. Prace konkursowe ozdabiają szkolny korytarz i warto je obejrzeć, do tego zachęca p. Halina Styrna

       

      opracvowała Halina Styrna

    • Mały Ratowniczek - bezpieczne ferie zimowe
     • Mały Ratowniczek - bezpieczne ferie zimowe

      28.01.2022

      Jak co roku w Szkole Podstawowej nr 6 jest realizowany projekt edukacyjny „Ratujemy i uczymy ratować”. Został on zainicjowany przez Program Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Nauczyciele edukacji wczesnoszkolnej p. Anna Worobiec i p. Halina Styrna po odbyciu kursu „Ratujemy i uczymy ratować” w styczniu 2022 r. w klasach I-III przeprowadziły zajęcia warsztatowe pod nazwą „Mały Ratowniczek - bezpieczne ferie zimowe”.

      Zajęcia dotyczyły utrwalenia zasad udzielania pierwszej pomocy podczas wypadku, omdlenia, oparzeń, stłuczeń, zwichnięć, otarcia skóry, krwawienia z nosa ze szczególnym zwróceniem uwagi  na zachowanie podstawowych zasad bezpieczeństwa w okresie trwania pandemii.

      Podczas warsztatów dzieci przypomniały sobie i utrwaliły podstawowe numery telefonów służb ratowniczych w Polsce: 997, 998, 999 i 112.

      Następnym zadaniem było przeprowadzenie symulowanej rozmowy telefonicznej mającej na celu zawiadomienie o niebezpieczeństwie, w której dzieci:

      · przedstawiały się,

      · udzielały informacji o miejscu zdarzenia albo własnym adresie,

      · rodzaju niebezpieczeństwa.

      Na warsztatach uczniowie nauczyli się podstawowych czynności ratujących życie:

      1. Sprawdzanie przytomności.
      2. Bezpieczeństwo osoby poszkodowanej.
      3. Wzywanie pomocy.
      4. Sprawdzanie oddechu.
      5. Pozycja boczna poszkodowanego.
      6. Oddechy ratownicze.

      Warsztaty miały charakter profilaktyczny, których celem było wykształcenie u dzieci świadomej umiejętności radzenia sobie w sytuacjach, w których zależy od nas czyjeś życie oraz przestrzegania zasad bezpieczeństwa w okresie zbliżających  się ferii zimowych w okresie trwania pandemii.

    • Podsumowanie osiągnięć w zachowaniu uczniów klas I-III
     • Podsumowanie osiągnięć w zachowaniu uczniów klas I-III

      26.01.2022

      Królową i Królem  Grzeczności w I semestrze zostali:

      Klasa Ia -  Antonina Krasowska i Michał Michalczuk

      Klasa Ib -  Maja Krzeczkowska i Choryński Oliwier

      Klasa Ic -  Jagoda Jagodzińska i Jan Kudyba

      Klasa Id -  Lili Połochajło i Miłosz Adamczyk

      Klasa IIa - Martyna Prokop i Michał Moskwa

      Klasa IIb - Julia Gorgoń i Maciej Politański

      Klasa IIc -  Maja Zaleska i Wojciech Kubiszyn

      Klasa IIIa - MartynaTrzaska i Iwo Ziemianowicz

      Klasa IIIb - Barbara Błoch i Ignacy Buczma

      Klasa IIIc - Hanna Suszek i Szymon Leśniewski

      Klasa IIId - Anna Rupnowska i Alan Mróz

       

      Gratulujemy wszystkim wyróżnionym uczniom !!! Życzymy zdrowych, bezpiecznych ferii zimowych!!!!!! 

      Samorząd klas I-III pod opieką p. Anny Worobiec i p. Haliny Styrny

                          

    • Lekcja z ozobotami w klasie 2b
     • Lekcja z ozobotami w klasie 2b

      26.01.2022

      W dniu 17 stycznia 2022 r. klasa 2b pod opieką p. A. Worobiec aktywnie brała udział w zajęciach tematycznie związanych z kalendarzem, utrwaleniem miesięcy i pór roku. W ramach zajęć otwartych p.I. Kulig utrwaliła z uczniami obsługę ozbota - włączanie, wyłączanie, kalibrowanie oraz programowanie kolorowych kodów. Za pomocą flamastrów dzieci uzupełniły trasę dla robota kodami zgodnie z podanymi warunkami. Ozobot rozpoznawał odpowiednie sekwencje kolorowych linii i podążał ich śladem.

      Dzieci na kartach pracy wpisały w odpowiednie miejsca nazwy kolejnych miesięcy i narysowały charakterystyczne cechy dla poszczególnych pór roku zachowując cykliczność w przyrodzie. Zajęcia miały na celu świetną zabawę połączoną z nauką programowania z wykorzystaniem ozobotów. Uczniowie rozwijali kreatywność oraz myślenie przyczynowo-skutkowe.

      Drugoklasiści świetnie się spisali. Praca z ozobotami dała dzieciom wiele radości, zainspirowała do twórczych zadań. Czekamy na następne zajęcia.

      Opracowała Anna Worobiec

       

    • Dzień Babci i Dziadka
     • Dzień Babci i Dziadka

      22.01.2022

      Styczeń to miesiąc kojarzący się z nowym rokiem, zimą oraz...Babcią i Dziadkiem. Ten czas zawsze był momentem intensywnych przygotowań z okazji Dnia Babci i Dziadka. Niestety w czasie pandemii nasi kochani Dziadkowie nie mogą nas odwiedzać, ale uczniowie z klasy IIb i i z grupy świetlicowej z klasy Ib pod opieką p. A. Worobiec nie zapomnieli o tych wyjątkowych członkach naszych rodzin. Występy z okazji tego szczególnego dnia zostały przeniesione w sferę wirtualną.

      Dzieci recytowały wiersze, zaśpiewały piosenkę  „Babcia tańczy Rock and Roll’a”. Własnoręcznie wykonali  kolorowe laurki i drobne upominki.

      Złożyły życzenia wszystkim Babciom i Dziadkom dużo zdrowia, bo wszyscy wiemy, jakie jest ono ważne;

      dużo radości każdego dnia, bo przecież to uśmiech jest dla nas wszystkich najcieplejszym promieniem słońca, nawet gdy za oknem szaruga;

      dużo miłości, bo każdy z nas potrzebuje jej do życia;

      i spełnienia wszystkich marzeń – pamiętajcie, drodzy Dziadkowie, że na marzenia zawsze jest dobry czas!

      Dzień Babci i Dziadka obchodzimy co roku, ponieważ chcemy w ten sposób pokazać, że o nich pamiętamy i ich kochamy. W tych dniach dziadkowie obdarzeni są szczególnymi dowodami miłości. Szanujemy ich za cierpliwość, wyrozumiałość, dobroć i doświadczenie życiowe.

    • Przedszkolaki kodują
     • Przedszkolaki kodują

      16.01.2022

      Początek roku to dobry czas na zajęcia tematycznie związane z kalendarzem, z miesiącami.

      Jak układają się miesiące i pory roku w kalendarzu? 

      Który miesiąc jest przed styczniem?

      Który następuje po nim?

      Odpowiedzi na te pytania mali uczniowie szukali na zajęciach podczas pracy z robotami Ozobot.

       

    • Winter English Test
     • Winter English Test

      12.01.2022

      Drodzy uczniowie!

      W poniedziałek 17.01.2022 o g. 10.00 odbędzie się Winter English Test dla uczniów klas 6,7,8. Wszystkich chętnych zapraszamy do udziału. Zgłoszenia przyjmujemy do końca tygodnia 14.01.2022. Prosimy zgłaszać chęć uczestnictwa u nauczycieli języka angielskiego.

      Testy podzielone są ze względu na poziom trudności. Konkurs ma formę testu zamkniętego, 30 odpowiedzi jednokrotnego wyboru w tym 4 części:

      1. Czytanie ze zrozumieniem

      2. Komunikacja

      3. Słownictwo

      4. Gramatyka

      Zapraszamy serdecznieIwona Futkowska, Magdalena Zawadzka

    • Przedszkolaki kodują
     • Przedszkolaki kodują

      06.01.2022

      Koniec jednego roku i początek drugiego, to czas podsumowań i planów. Podczas zajęć przeprowadzonych według scenariusza zaproponowanego przez Akademię "Uczymy Dzieci Programować", dzieci rozmawiały o tym co się wydarzyło w minionym roku i zastanawiały się , co może je spotkać, w tym, który dopiero się zaczął. Następnie, na podstawie podanych koordynatów dzieci ułożyły wzór. Po dobrze wykonanej pracy dzieciom ukazał się napis 2022, który wprowadził ich w Nowy Rok.

       

       

    • Wigilijnie na świetlicy
     • Wigilijnie na świetlicy

      23.12.2021

      Wigilia i prezentowane jasełka bożonarodzeniowe na świetlicy były nietypowe. Dekoracja sali, wybór strojów należały do uczniów z klasy 2a i 3d. Scenariusz jasełek także został wspólnie ułożony na świetlicy, a nosił on tytuł „Uciekali…”.

      Uciekali, uciekali, uciekali.
      Na osiołku przez pustyni żar.
      Jak najdalej, jak najdalej, jak najdalej.
      Ukryć Dziecię największy ich skarb”

      To była myśl przewodnia całej Wigilii, a była wielokrotnie wyśpiewana przez młodych artystów.
      Za pomocą ciekawych ról, kolęd i pastorałek ukazana została droga Maryi i Józefa uciekających przez pustynię, do Betlejem. Młodzi artyści w sugestywny sposób odtworzyli dawne dzieje. Popisywali się grą instrumentalną, śpiewem i tańcem świetnie odgrywając swoje role. Po występie składane były życzenia świąteczne, był Opłatek i „słodka biesiada”.
      Wigilijnemu spotkaniu przyświecał główny cel- radość ze zbliżających się świąt Bożego Narodzenia. Była to też świetna okazja do zaprezentowania swoich talentów muzyczno-teatralnych i dekoratorskich. Wiele było momentów wzruszających.

      To jest właśnie magia świąt i oby trwała jak najdłużej!

                                                                                                                                  Opracowała Halina Styrna
       

    • Konkurs plastyczny - Idą święta
     • Konkurs plastyczny - Idą święta

      23.12.2021

      Dla uczniów klas I-III samorząd klas młodszych zorganizował konkurs plastyczny pod hasłem „Idą święta”. Celem konkursu było: przybliżenie tradycji świąt Bożego Narodzenia, kształtowanie i rozwijanie zainteresowań artystycznych uczniów, promowanie talentów.  Autorzy prac w ciekawy sposób zaprezentowali tematykę świąteczną.
      Komisja dokonała oceny prac zgłoszonych i wyłoniła laureatów:

      I miejsce – Marta Przybysz

                          Izabela Synowska

      II miejsce – Mateusz Kuc

                           Jan Marcinkowski

                           Anna Rupnowska

      III miejsce – Krystian Graca

                            Aleksandra Przybylska

      Wyróżnienie – Magdalena Bieżyńska, Antonina Cebo, Miłosz Gradowski, Valeria Tkachova

      Organizatorki konkursu, panie: Halina Styrna i Anna Worobiec dziękują wszystkim uczestnikom, a autorom nagrodzonych prac serdecznie gratulują.

       

    • Świąteczne czytanie
     • Świąteczne czytanie

      23.12.2021

      W ramach projektu edukacyjnego „Lubię czytać” realizowanego przez p. Halinę Styrnę, zostały zorganizowane zajęcia czytelnicze pod hasłem „Świąteczne czytanie”. Zajęcia odbyły się w szkolnej bibliotece. Udział w nich brali uczniowie z klasy 2a i 3d.

      Ich celem była promocja czytelnictwa, kształtowanie intelektualnego i emocjonalnego stosunku do książki jako źródła przeżyć, rozwijanie wyobraźni, wzbogacanie wrażeń.

      Zajęcia rozpoczęły się od śpiewania kolęd, do którego włączyły się panie: Łucja Puczko, Elżbieta Surdyka-Stec i Halina Styrna. Dzieci recytowały wiersze nawiązujące do świąt, śpiewały pastorałki. Potem panie czytały książkę „Przygody Mikołaja”. Wypowiadały się na temat przygód Mikołaja i świątecznych scenerii im towarzyszących.

      Panie mówiły także o wartościach płynących z obcowania z książką. Dzieci chętnie wypożyczały książeczki o tematyce związanej ze świętami, aby przeczytać je w wolnym czasie. W nagrodę za aktywność na spotkaniu p. Halina Styrna przygotowała dla uczniów świąteczne plakietki.
      Zajęcia podobały się wszystkim i warto je powtarzać, twierdzą organizatorki spotkania.

       

      opracowała: Halina Styrna

    • Sukces Gabrysi Sasnal
     • Sukces Gabrysi Sasnal

      23.12.2021

      21 grudnia 2021 r. w Muzeum Kupiectwa dokonano rozstrzygnięcia  Konkursu „Świdnicka Szopka Bożonarodzeniowa” organizowanego  przez Muzeum Dawnego Kupiectwa  w Świdnicy. Na konkurs wpłynęło 19 prac. Zostały one wykonane przez dzieci, uczniów placówek oświatowych ze Świdnicy i okolic, osoby dorosłe oraz przez całe  rodziny. Jury postanowiono zakwalifikować do eksponowania na wystawie czasowej wszystkie prace i wśród nich przyznać następujące nagrody i wyróżnienia:

      Cieszymy się ogromnie z sukcesu Gabrysi Sasnal  uczennicy klasy II b ze SP nr 6  w Świdnicy,  która otrzymała I wyróżnienie  w kategorii dzieci i młodzieży w wieku szkolnym.Uczennica wykonała szopkę pełną elementów związanych z tradycjami świąt Bożego Narodzenia, a charakterystyczną cechą  był  zminiaturyzowany, architektoniczny motyw świdnicki. Poziom prezentowanych prac był bardzo wysoki. Uczennica za swoją pracę otrzymała pamiątkowy dyplom oraz ciekawe nagrody.

      Serdecznie gratulujemy i życzymy Gabrysi  dalszych sukcesów!

    • Dzieci uczą rodziców
     • Dzieci uczą rodziców

      23.12.2021

      #DzieciUcząRodziców

      Grudzień to wyjątkowy okres w roku, to magiczna atmosfera i piękne dekoracje, to okazja do spotkań, do tego by zrobić coś pięknego dla drugiego człowieka. W tym przedświątecznym okresie uczniowie klas I-III oraz oddziału przedszkolnego wzięli udział w kolejnej lekcji w ramach ogólnopolskiej akcji "Dzieci Uczą Rodziców".

      Podczas zajęć dzieci zastanawiały się dlaczego pomaganie innym jest tak ważne, co zrobić, aby być pomocnym na co dzień. Przypomniały sobie tradycje bożonarodzeniowe. Zrozumiały, że " magia świąt" to rodzinna i radosna atmosfera, wspólne śpiewanie kolęd, choinka, prezenty ale przede wszystkim, to pamięć o drugim człowieku. Realizując lekcje, dzieci obejrzały prezentację multimedialną i wykonały zaproponowane zadania.

       

    • Wigilia w zerówce
     • Wigilia w zerówce

      22.12.2021

      Wigilia Bożego Narodzenia to jeden z najpiękniejszych dni w roku, na który czekamy i przeżywamy go uroczyście.

      Dzieci każdego roku poznają tradycje i zwyczaje świąteczne.

      W dzień przedszkolnej Wigilii, w grupie panowała radosna i ożywiona atmosfera.

      Zerówkowicze chętnie pomagali w przygotowaniach ustawiając i nakrywając do stołu. Po odśpiewaniu kolęd dzieci podzieliły się opłatkiem, złożyły sobie wzajemnie życzenia. Zasiadając do odświętnie nakrytego stołu częstowały się przygotowanymi smakołykami.