• Mikołajkowe zajęcia na świetlicy
          • Mikołajkowe zajęcia na świetlicy

            07.12.2021

            W grupie świetlicowej p. Haliny Styrny odbyły się niecodzienne zajęcia, bo Mikołajkowe, na których dominował kolor czerwony. Uczniowie z klasy 2a i 3d rozmawiali o tym, skąd pochodzi tradycja mikołajkowa. Dowiedzieli się o tym, że św. Mikołaj to biskup pochodzący z miejscowości Mira w Azji, a wsławił się cudami i pomocą biednym i potrzebującym. Podrzucał im prezenty.
            Dzieci pięknie zaśpiewały  piosenkę o wędrującym św. Mikołaju i recytowały wierszyki. Każdy musiał ozdobić Mikołaja świątecznie, za co otrzymał cukierka. Uczniowie świetnie się bawili i chętnie pozowali do pamiątkowych zdjęć.   

             

            opracowanie: Halina Styrna

        • Mikołajki w zerówce
          • Mikołajki w zerówce

            07.12.2021

            6 grudnia to dzień szczególny, właśnie w tym dniu wszystkie dzieci czekają na prezenty od Świętego Mikołaja. Tak też było w naszym oddziale przedszkolnym. W oczekiwaniu na to wydarzenie, dzieci za pomocą odpowiedniej sekwencji kolorów zakodowały trasę dla robota Ozobot. Nie była to jednak zwykła trasa, a trasa w kształcie kogoś, kto jest dzieciom bardzo bliski i na kogo czekają cały rok. Niestety w tym roku Mikołaj bardzo się spieszył, zostawiając prezenty w sali obok. Tylko dźwięk dzwoneczków rozchodził się w pobliżu... Dzień ten był pełen zabaw i pozytywnych wrażeń.

             

        • Mikołajki w klasach 1-3
          • Mikołajki w klasach 1-3

            06.12.2021

            Hou! Hou! Hou!  Samorząd klas I-III zorganizował akcję „Czapka Świętego Mikołaja”.

            6 grudnia 2021 r. każdy z nas mógł zostać Świętym Mikołajem zakładając niezwykłą świąteczną czapkę.  Uczniowie klas I-III wraz z wychowawcami wzięli aktywny udział w klasowych zabawach  mikołajkowychNa korytarzach dominował czerwony kolor. Wszystkie dzieci ubrały się świątecznie i założyły czapki mikołajkowe. 

            Dzieci niezapomnianą przygodę z Mikołajem zaczęły  od napisania ciekawych i pięknie ozdobionych  listów, w których wyraziły swoje najskrytsze marzenia dotyczące prezentów, które chciałyby dostać. Następnie uczniowie obejrzeli prezentację multimedialną „Wiadomość od Mikołaja” oraz „Pozdrowienia od św. Mikołaja”. Następnie posłuchali historii o biskupie Mikołaju. Wielu emocji dostarczyło rozwiązywanie zagadek.

            Dzieci radośnie zaśpiewały piosenkę „Zima, zima, pada , pada śnieg”.  Następnie malowały, ulepiły z plasteliny lub wykonały z tektury postać Mikołaja. Dużo radości sprawiał mikołajkowy pokaz  mody uczniów przebranych w różne postacie: Mikołaja, reniferów oraz elfów symbolizujących  dziecięce marzenia. Na koniec odwiedził nas prawdziwy Św. Mikołaj.  Był to dzień pełen wrażeń. Miłym akcentem było pokazywanie otrzymanych prezentów. Wesołą zabawę uwidoczniliśmy na załączonych zdjęciach.

            Opracowała Anna Worobiec.

        • Mikołaj i warsztaty świąteczne w klasie 1b
          • Mikołaj i warsztaty świąteczne w klasie 1b

            06.12.2021

            6 grudnia jest od wielu lat dniem, w którym w naszej szkole podtrzymujemy mikołajkową tradycję.

            Już od samego rana uczniowie klasy 1b ubrani na czerwono, w pięknych mikołajkowych czapkach wyczekiwali na prezenty od św. Mikołaja.

            W tym roku Mikołaj zdecydował, że prezenty dotrą do dzieci drogą pocztową. Jaka była radość, gdy ogromna paczka dotarła do naszej klasy! W podziękowaniu za upominki uczniowie wykonali prace plastyczne przedstawiające portret św. Mikołaja.

            Tego dnia klasa 1b urządziła w klasie warsztaty świąteczne, w ramach których uczniowie ozdabiali pierniki na choinkę oraz wzięli udział w klasowym konkursie recytatorskim pt.,, Idą Święta".

            Wszyscy zostali laureatami konkursu oraz nagrodzeni nie tylko adekwatną oceną ale i pamiątkowym dyplomem.

            To były wyjątkowe mikołajki!

             

            Wychowawca klasy: Joanna Antoniak

        • Mikołajki w 1a
          • Mikołajki w 1a

            06.12.2021

            6 grudnia do klasy 1a zawitał cudowny gość - Święty Mikołaj.

             

            Witamy Ciebie Staruszku Święty,

            Coś przyszedł do nas z wysokiego nieba.

            Wiemy, że kochasz wszystkie dzieci,

            Że Ciebie Święty, też kochać trzeba.

             

            Psocimy czasem, lecz nie ze złości,

            Więc prosimy dzisiaj nam to wybaczyć,

            I w dowód swojej wielkiej miłości,

            Na wszystkie dzieci tutaj popatrzeć.

             

            Święty sprawił dzieciom dużo radości wręczył każdemu dziecku paczkę z prezentami. Bardzo dziękujemy za odwiedziny i do zobaczenia za rok.

        • Mikołajki dla schroniska
          • Mikołajki dla schroniska

            06.12.2021

            Mikołajki to dobry czas, żeby obdarować naszych czworonożnych przyjaciół ze schroniska dla zwierząt.

            Chcemy, by było im ciepło i aby ich brzuszki zawsze były pełne.

            Zadbały o to dzieci ze świetlicy Szkoły Podstawowej nr 6 w Świdnicy wraz z wychowawcami i nauczycielami klas 1-3.

        • Spotkanie z dietetykiem dla klas czwartych
          • Spotkanie z dietetykiem dla klas czwartych

            02.12.2021

            Śniadanie to najważniejszy posiłek dnia. Zaspokaja ono 25% dziennego zapotrzebowania na energię. Niestety coraz częściej zapracowani Polacy jedzą w biegu lub w ogóle rezygnują ze śniadania, w tym z przygotowywania zdrowej przekąski dla swoich dzieci do szkoły. Także drugie śniadanie to dla dziecka bardzo ważny posiłek. W okresie szkolnym ze względu na szybki rozwój fizyczny i psychiczny dzieci potrzebują przede wszystkim energii. Właściwie przygotowane drugie śniadanie bogate w węglowodany, wapń, żelazo, cynk, witaminy z grupy B i kwasy tłuszczowe (głównie omega- 3) daje dziecku siłę, zapał do nauki i aktywność fizyczną. Niedobór tych składników powoduje u dzieci w wieku szkolnym drażliwość, nerwowość oraz problemy z koncentracją.

            Z tego też powodu zorganizowaliśmy, 2.12.2021r, dla uczniów klas czwartych spotkanie z panią dietetyk. Uświadomiliśmy dzieciom o co tak naprawdę chodzi w racjonalnym odżywianiu. Wierzymy, że dobre przyzwyczajenia żywieniowe wprowadzone w dzieciństwie naturalnie przenoszone są w dorosłość, dlatego tak ważna jest edukacja w tym zakresie .

            Zdrowe śniadanie to najlepsza inwestycja w zdrowie, jaką możemy zrobić codziennie rano dla siebie i swoich bliskich!

            Organizator: Małgorzata Sidoruk

        • Andrzejki na świetlicy
          • Andrzejki na świetlicy

            02.12.2021

            Takiej okazji jak wróżby z okazji Andrzejek nie mogła przeoczyć grupa świetlicowa z klasy 2a, 3d. Ten ludowy zwyczaj to nasza piękna tradycja, którą bardzo lubią młodsi i starsi. W końcu wróżenie w celu poznania przyszłych nowych kolegów i koleżanek, to świetna okazja do zabawy. Uczniowie dowiedzieli się jak dawniej wróżono i czemu służyły przepowiednie, a następnie sami wybierali wróżby poznając imię kolegi i koleżanki, miejsce poznania.

            Były też wróżby związane ze szkołą i dzieci losowały oceny, które będą zdobywać, co wywoływało mnóstwo śmiechu. Najwięcej emocji wywołało zdobywanie  ważnych informacji symbolicznie znajdujących się pod talerzykami. Salwy śmiechu, radości, a czasem zdziwienia wskazywały na wspaniałą atmosferę towarzyszącą zajęciom. Takich spotkań jak najwięcej twierdzą dzieci i ich opiekun p. Halina Styrna.

            opracowała Halina Styrna

        • Festiwal Nauk Matematyczno – Przyrodniczych
          • Festiwal Nauk Matematyczno – Przyrodniczych

            01.12.2021

            Zdrowe odżywianie i narastający w okresie pandemii problem otyłości oraz profilaktyka wobec dopalaczy  – to tematyka dwóch ciekawych spotkań uczniów klas 7 ze specjalistami: dietetykiem oraz pracownikiem Sanepid-u. Obie prelekcje odbyły się w ramach Festiwalu Nauk Matematyczno – Przyrodniczych w Szkole Podstawowej nr 6 w Świdnicy.

            Festiwal jest imprezą cykliczną. Jego celem jest pokazanie uczniom, że w przystępny i atrakcyjny sposób, wykorzystując własną naturalną ciekawość, mogą inaczej niż na „zwykłej” lekcji zgłębiać tajemnice i doskonalić umiejętności z zakresu matematyki, informatyki, przyrody i biologii, fizyki, chemii i geografii.

            „Gry logiczne”, „Matematyczne Andrzejki”, „Mój ulubieniec z trójkątów”, „Plan mojego miasta”,  „W świecie barw”, „Talerz zdrowego żywienia” – to niektóre tytuły zajęć dla dzieci i młodzieży z klas 4-8. W trakcie wybranych lekcji uczniowie samodzielnie lub w małych grupach czytali tekst ze zrozumieniem, poznawali własności liczb, obliczali wartości wyrażeń arytmetycznych i algebraicznych, ćwiczyli biegłość rachunkową oraz konstrukcje geometryczne, doskonalili umiejętności posługiwania się skalą, mapą, edytorem tekstu, wykonywali doświadczenia chemiczne i eksperymenty z fizyki, utrwalali ważne pojęcia z zakresu nauk matematyczno – przyrodniczych.

            Okazało się, że:

            • liczby w matematyce mają swoje magiczne oblicze, a pracownia matematyczna może stać się salonem wróżbiarskim,
            • figury matematyczne mogą posłużyć sportretowaniu ulubionego zwierzątka,
            • dzięki zabawie z balonami można zgłębiać prawa fizyki oraz badać właściwości substancji chemicznych,
            • pojęcie odczynu roztworu i skali pH można wykorzystać do stworzenia barwnej tęczy,
            • układanie zdrowego jadłospisu może być okazją do tworzenia kolorowych obrazów,
            • zwykły edytor tekstu Word można zamienić w edytor rozszyfrowujący najbardziej skomplikowane wzory matematyczne.

            Uczniowie z dużym zaangażowaniem i entuzjazmem wykonywali zadania i cieszyli się ze zdobytych przy tej okazji ocen.

            W ramach Festiwalu odbył się też przygotowany przez członków koła chemicznego z 8A  „ognisty” pokaz doświadczeń dla uczniów klas 6.

             

        • Moja mała ojczyzna. Baśnie i legendy Świdnickiego Grodu
          • Moja mała ojczyzna. Baśnie i legendy Świdnickiego Grodu

            01.12.2021

            Jak co roku klasy trzecie w listopadzie brały udział w zajęciach czytelniczych Moja mała ojczyzna. Baśnie i legendy świdnickiego grodu. W ramach zajęć realizowane były treści patriotyczne, które miały na celu przybliżenie uczniom historii naszego miasta i jego zabytków.

            Uczniowie poznali legendy i baśnie dotyczące miasta i sprawdzili swoją wiedzę poprzez zagadki tematyczne. Podsumowaniem lekcji  było zaproszenie na wystawę zorganizowaną w bibliotece "Dzieje Miasta Świdnicy w literaturze".

            Zajęcia przygotowały panie E.Surdyka-Stec i Ł.Puczko.

    • Kontakty

      • Szkoła Podstawowa nr 6 im. Tysiąclecia Państwa Polskiego w Świdnicy
      • magda.werner@vp.pl - administrator strony
      • 74 852 05 85 - budynek ul. Wodna 74 852 31 29 - budynek ul. Jodłowa
      • 58-100 Świdnica ul. Wodna 5-7 (budynek A) ul. Jodłowa 21 (budynek B) Poland
      • d.zurman.z-cadyrektora@sp6.swidnica.pl m.eszwowicz.z-cadyrektora@sp6.swidnica.pl v.zapart@sp6.swidnica.pl
      • Skrytka na Platformie Usług Administracji Publicznej (ePUAP): /SP_6_Swidnica/SkrytkaESP
    • Logowanie

  • Nasze media społecznościowe