Miło nam poinformować, że uczennice klasy 7b – Zofia Bukowska i Lidia Słoma – zdobyły wyróżnienie w kategorii klas VII –VIII w Wojewódzkim Konkursie Fotograficznym dla szkół podstawowych „Sztuka średniowiecza w obiektywie”, organizowanym pod patronatem Muzeum Narodowego we Wrocławiu oraz Szkoły Podstawowej nr 8 im. Józefa Piłsudskiego we Wrocławiu.
Zadanie konkursowe polegało na przygotowaniu fotografii inspirowanej wybranym dziełem sztuki – obrazem lub rzeźbą – znajdującym się na liście konkursowej. Uczestnicy mieli za zadanie twórczo zinterpretować dzieło i przedstawić je w formie autorskiej fotografii.
Uroczyste wręczenie nagród i dyplomów odbyło się 8 czerwca 2026 roku w Muzeum Narodowym we Wrocławiu. Wydarzenie otworzył dyrektor muzeum Piotr Oszczanowski, który podziękował młodym twórcom za ich zaangażowanie i kreatywność, pogratulował wszystkim laureatom osiągniętych sukcesów oraz zachęcił do odwiedzenia wystawy „Stulecie. W rocznicę wielkiej wystawy śląskiej sztuki średniowiecznej”. Ekspozycję będzie można oglądać od 31 lipca do 30 grudnia 2026 roku w Pawilonie Czterech Kopuł, oddziale Muzeum Narodowego we Wrocławiu.
Podczas uroczystości wszyscy nagrodzeni uczniowie mieli okazję wysłuchać interesującego wykładu poświęconego wybranym zabytkom średniowiecznym, połączonego z prezentacją dzieł. Następnie uczestnicy zwiedzili wybrane zbiory muzealne pod opieką pracownika muzeum poznając wiele ciekawostek dotyczących twórców oraz historii powstania prezentowanych dzieł sztuki.
Serdecznie gratulujemy Zofii i Lidii osiągniętego sukcesu oraz życzymy kolejnych osiągnięć artystycznych!
Opiekun: Magdalena Dudziak
