• Centrum Edukacji Ekologicznej
     • Centrum Edukacji Ekologicznej

      13.06.2022

      W piątek na świdnickim rynku miało miejsce Otwarcie Centrum Edukacji Ekologicznej. W tym wydarzeniu miała przyjemność uczestniczyć reprezentacja klasy 4c.

      Dzieci miały okazję między innymi wykonać własnoręcznie las w słoiku wykorzystując do tego elektro śmieci. Poznać sekretne życie pszczół, spróbować pysznej świdnickiej kranówki czy wsiąść do nowoczesnej śmieciarki.

    • Wycieczka integracyjna klas 2b i 2c
     • Wycieczka integracyjna klas 2b i 2c

      13.06.2022

      13 czerwca 2022 roku w ramach integracji dwie  klasy ze SP nr 6 w Świdnicy:  2b pod opieką p. Anny Worobiec oraz  2c  pod opieką p. Jolanty Makowskiej -Wróbel wyruszyły szynobusem na wycieczkę do   Muzeum Kolejnictwa w Jaworzynie Śląskiej.  Pomagali im nauczyciele p. A. Wolska i p. K. Kądziołka. Po podróży  spragnieni wrażeń uczniowie przystąpili do zwiedzania. W pierwszej kolejności mieli okazję zjeść śniadanie w pięknym  Kolejowym Bistro.

      Kolejnym etapem było wykonanie  w grupach makiety związanej z koleją z rzeczy własnoręcznie znalezionych wokół skansenu. Następnie podczas zwiedzania Muzeum Kolejnictwa i oglądania eksponatów dzieci dowiedziały się m.in.: o tym, jak działa parowóz, ile pracy wymaga wprawienie go w ruch, co trzeba zrobić, kiedy parowóz się popsuje, kim jest maszynista. Zostały oprowadzone po skansenie przez przewodnika, zobaczyły jak wyglądały różne lokomotywy i parowozy oraz poznały ich historie. Oglądały ekspozycje poświęcone historii kolei i kolejnictwa oraz unikatową makietę kolejową wykonaną na przełomie lat 70-tych i 80-tych XX wieku, a wykorzystywaną wcześniej jako pomoc dydaktyczna w szkole kolejowej. Przewodnik, z pasją zawodową, w bardzo przystępny sposób przekazywał informacje dotyczące muzeum, kolejnictwa, a także odpowiadał na pytania zadawane przez uczestników wycieczki.  

      Wycieczka przyniosła wiele uśmiechu na twarzach dzieci,  a pozytywne wrażenia z wyprawy na pewno na długo zostaną w pamięci uczniów. Była to piękna lekcja historii, możliwość rozwijania zainteresowań technicznych oraz poznania zawodów związanych z koleją, charakterystycznych dla bliskiemu dzieciom środowisku.

       

    • Hel-Westarplatte-Władysławowo-Gdańsk-Gdynia-Malbork
     • Hel-Westarplatte-Władysławowo-Gdańsk-Gdynia-Malbork

      11.06.2022

      Po ciężkiej pracy należy się odpoczynek. Klasy 8b,8d, 8e oraz 5b wybrały się nad polskie morze. Program był intensywny, oglądaliśmy foki w Fokarium, na Helu poszliśmy na koniec Polski, choć niektórzy twierdzą, że to początek naszego kraju.

      Następnie Westerplatte, miejsce ważne w historii. Pamiętając o wydarzeniach z początku września 1939 roku, zapaliliśmy znicz, aby uczcić tych, którzy zostali tam na wieczną wartę. Wieczorem dłuuuugi spacer brzegiem morza.

      Następnego dnia- cudowny, przepiękny, słoneczny Gdańsk ze znanymi wszystkim budynkami i pomnikami. Po zwiedzeniu starej części miasta pojechaliśmy do Gdyni, która przywitała nas krótką ulewą, ale znów wyszło słońce i mogliśmy zobaczyć Dar Pomorza i ORP Błyskawica.

      Po powrocie do Władysławowa był też czas na wspólne ognisko z kiełbaskami i zabawy na powietrzu.

      1 czerwca wyruszyliśmy zdobywać Malbork, a w autokarze wszyscy wycieczkowicze dostali pyszne krówki z okazji Dnia Dziecka.

      Było wesoło, wspólnie spędzaliśmy czas, nikt się nie nudził i aż było żal, że trzeba wracać do domu.

    • Zwiedzamy muzea
     • Zwiedzamy muzea

      11.06.2022

      Dzieci z klasy 3c i 3d w ramach Projektu Edukacyjnego "Poznajemy muzea lokalne i krajowe" zwiedziły w piątek Muzeum Dawnego Kupiectwa w Świdnicy. Dzieci zapoznały się z historią miasta wraz z makietą średniowiecznej Świdnicy.

       

       

    • Talent Show, czyli Gala Talentów w SP6
     • Talent Show, czyli Gala Talentów w SP6

      11.06.2022

      To było niezapomniane popołudnie. Pełne pozytywnej energii, zabawy i podziwu dla naszych podopiecznych!

      Na deskach świdnickiego teatru swoje talenty i zainteresowania zaprezentowali uczniowie „Szóstki”. Zgromadzona licznie publiczność podziwiała żywiołowe pokazy taneczne, akrobatyczne i sportowe, a także występ mażoretki. Na scenie pojawili się najlepsi szkolni recytatorzy oraz wokaliści. Nie zabrakło, oczywiście, uczniów finezyjnie grających na instrumentach. Obejrzeliśmy również autorskie filmy piątoklasisty nakręcone metodą klatka po klatce oraz polsko-ukraińskie przedstawienie, gdzie najmłodsze dzieci zaprezentowały swoje aktorskie umiejętności.

      Nie zapomnieliśmy  o uczniach utalentowanych plastycznie – ich prace można było podziwiać w holu teatru.

      Tegoroczna Gala Talentów upłynęła we wspaniałej atmosferze, a Szkoła Podstawowa nr 6 w Świdnicy kolejny raz pokazała, że jest nowoczesną placówką edukacyjną, w której uczniowie z radością mogą rozwijać swoje zdolności i pasje.

       

    • Dolnośląski Finał Igrzysk Dzieci w piłce nożnej
     • Dolnośląski Finał Igrzysk Dzieci w piłce nożnej

      11.06.2022

      9 czerwca 2022 r. na boiskach Ośrodka Sportu i Rekreacji w Świdnicy odbył się Dolnośląski Finał Igrzysk Dzieci w piłce nożnej, w której nasza szkolna reprezentacja zajęła I miejsce!

      Jesteśmy Mistrzami Dolnego Śląska!

      Naszymi rywalami były szkoły: SP 2 Bolesławiec, SP Krzeszów, SP 4 Chojnów.

      Skład naszej drużyny: Duda Wiktor, Jedliński Mateusz, Kołakowski Franciszek, Kozar Mikołaj, Monica Krystian, Mrzygłód Szymon, Oleś Michał, Politański Mateusz, Sikora Mateusz, Waśniowski Piotr.

      Najlepszym zawodnikiem naszej drużyny został Mateusz Jedliński

      Gratulujemy!

       

       

    • Konkurs czytelniczy
     • Konkurs czytelniczy

      08.06.2022

      W poniedziałek 6 czerwca 2022 w bibliotece szkolnej odbył się międzyklasowy konkurs czytelniczy ze znajomości lektury pt. „Szatan z siódmej klasy”. Po zaciętej rywalizacji, różnicą tylko 1 punktu, zwycięzcami okazali się uczniowie (Emilia Iwanów, Natalia Jasionowicz, Dominik Pazdur) reprezentujący klasę VI b. Drugie miejsce zajęła klasa VI a w składzie: Stanisław Błoch, Szymon Kwiatkowski, Bartosz Wilkoszewski.

      Gratulujemy!!!

    • Dzieci uczą rodziców - Park Jurajski
     • Dzieci uczą rodziców - Park Jurajski

      07.06.2022

      #Dzieciucząrodziców Park Jurajski - to temat dziewiątej lekcji w ramach ogólnopolskiej akcji edukacyjne "Dzieci Uczą Rodziców", podczas, której wspólnie z najmłodszymi uczestnikami wyruszyliśmy w podróż do niezwykłych czasów, gdy na Ziemi panowały dinozaury.

      Podczas lekcji dzieci dowiedziały się:

      - czym były i kiedy żyły na Ziemi dinozaury

      - poznały kilka gatunków dinozaurów

      - dowiedziały się, co łączyło dinozaury z współczesnymi ptakami

      - poznały wiele ciekawostek o dinozaurach.

    • Klasa 2b w Cinema Fun
     • Klasa 2b w Cinema Fun

      07.06.2022

      Z okazji Dnia Dziecka 6 czerwca 2022r. uczniowie klasy 2 b wraz z wychowawcą Anną Worobiec udali się do sali zabaw „Cinema Fun” w Świdnicy. Celem wycieczki było rozwijanie i doskonalenie sprawności ruchowej, zręczności oraz orientacji w przestrzeni, a także integracja dzieci poprzez wspólne zabawy.

      Niezwykłą frajdą okazała się ogromna konstrukcja składająca się z labiryntu rur, przejść, zjeżdżalni i basenów z piłeczkami.  Wysokie zjeżdżalnie, trampoliny znajdowały się na samym jej szczycie i nie brakowało dzielnych i odważnych, aby je pokonać. W czasie dwugodzinnego pobytu spędzonego na aktywnych zabawach ruchowych, każdy spalił mnóstwo kalorii.

      Czas w niej spędzony wypełniony był wspólną zabawą i śmiechem. Na zakończenie pobytu dzieci zjadły poczęstunek i zmęczone, ale szczęśliwe wróciły do szkoły.

    • Wycieczka klasy 8a
     • Wycieczka klasy 8a

      06.06.2022

      Klasa 8a Dzień Dziecka obchodziła na trzydniowej wycieczce do Gdańska, która odbyła się w dniach 30.05 – 1.06. 2022r. Długo wyczekiwany i w  pełni zasłużony wyjazd do Trójmiasta to zwieńczenie 5 lat wspólnej nauki i doskonały odpoczynek po egzaminie ósmoklasisty.

      Oprócz walorów edukacyjnych jak poznanie zabytków Gdańska i zgłębianie historii II wojny światowej oraz narodzin Solidarności wszyscy docenili ostatnie wspólne chwile zespołu klasowego. W pamięci pozostanie nam spacer po molo w Sopocie, plaża Gdańsk Brzeźno i wspólne zabawy w ośrodku Pomeranka.

      Dziękujemy Rodzicom za taki wspaniały prezent!

    • Spotkanie z Markiem Michalakiem
     • Spotkanie z Markiem Michalakiem

      05.06.2022

      3 czerwca 2022 r. chętni uczniowie z klas 7 uczestniczyli w spotkaniu z Panem Markiem Michalakiem. Spotkanie odbyło się w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Świdnicy i było poświęcone m. in. promocji książki zatytułowanej „Opowieści o tym, co w życiu ważne’. 

      Były Rzecznik Praw Dziecka przybliżył dzieciom te wartości, które towarzyszyły mu przez całe życie. Ponadto opisał na czym polega praca na rzecz najmłodszych obywateli. Były także nawiązania do Świdnicy i najważniejszego odznaczenia czyli Orderu Uśmiechu.

      Na zakończenie zaciekawieni uczniowie zadawali mnóstwo pytań słynnemu świdniczaninowi.

    • Dzień Sportu w klasie 2b
     • Dzień Sportu w klasie 2b

      01.06.2022

      Z okazji Dnia Dziecka 1 czerwca 2022  r.  klasa 2 b pod opieką p. Anny Worobiec  brała aktywny udział w Dniu Sportu. Pogoda dopisała, więc uczniowie mogli zmierzyć się na boisku szkolnym w konkurencjach indywidualnych,a także rywalizowali w wyścigach rzędów i w rozgrywkach międzyklasowych  w grze „Dwa ognie”. Zajęcia sportowe miały na celu popularyzację aktywnego i zdrowego trybu życia oraz umiejętność przestrzegania zasad gry fair-play. Zabawa była przednia, obfitowała w wiele atrakcji i cieszyła się ogromnym zainteresowaniem ze strony samych dzieciaków. Na zakończenie dla wszystkich  czekała słodka niespodzianka, pamiątkowe dyplomy i wyjście na lody.

      Wszyscy uczniowie cieszyli się wspólnie spędzonym czasem i świetną zabawą!  Dzieci były zadowolone i żałowały, że taki dzień jest tylko raz w roku.

    • Przedszkolny Dzień Dziecka
     • Przedszkolny Dzień Dziecka

      01.06.2022

      Przedszkolny Dzień Dziecka Z okazji Dnia Dziecka dzieci z oddziału przedszkolnego wybrały się do sali zabaw "Cinema Fun". Na dużej powierzchni zabawowej dzieci mogły należycie spożytkować swoją energię. Każdy Zerówkowicz znalazł sobie miejsce na harce. Zabawa była dobrą okazją na integrację grupy i rozwój sprawności fizycznej.

    • Festiwal Muzyczny - Barka Miłości
     • Festiwal Muzyczny - Barka Miłości

      01.06.2022

      W dniu 31.05.2022 roku, dzieci z oddziału przedszkolnego reprezentowały naszą szkołę podczas VII Dziecięcego Festiwalu Muzycznego "Barka Radości". Pomimo tremy jaka im towarzyszyła, pięknie zaśpiewały piosenkę pt: "Ziemia- zielona wyspa". Wszystkie zespoły otrzymały słodkie upominki i gry planszowe. Tegoroczny festiwal nie wyłaniał zwycięzców, a wszystkie zespoły reprezentowały wysoki poziom swoich umiejętności.

      Gratulujemy małym artystom!

    • Sukces sportowy!
     • Sukces sportowy!

      24.05.2022

      Kolejny sukces sportowy!

      3 miejsce w Finale Dolnośląskim Siatkarskich 4-ek chłopców!

      Wywalczyli to: Duda Wiktor, Hajduga Michał, Jedliński Mateusz,

      Kołakowski Franciszek, Monica Krystian, Mrzygłód Szymon, Oleś Michał, Przyborowski Filip, Treczyński Michał, Waśniowski Piotr.

      Gratulacje!