• Kawiarenka
          • Kawiarenka

            29.11.2023

            W dniu 28.11.23r. Szkolny Klub Wolontariusza "XV Wspaniałych" zorganizował kawiarenkę, z której dochód w wysokości 2000zł został przeznaczony na Szlachetną Paczkę.

            Serdecznie dziękujemy wszystkim rodzicom za wparcie naszej akcji.

        • Sukces uczennicy
          • Sukces uczennicy

            28.11.2023

            W sobotę 25.11.2023r. podczas 4 edycji Super Ligi Akrobatyki Sportowej w Strzegomiu, uczennica z 5c - Ksenia Ishchenko (zawodniczka Acro Club Świdnica) wraz ze swoim zespołem - wywalczyła II miejsce w kategorii Trójki Kobiet 11-16 lat.

            Gratulujemy!

        • Międzynarodowy Dzień Pluszowego Misia w klasie 1b i na świetlicy
          • Międzynarodowy Dzień Pluszowego Misia w klasie 1b i na świetlicy

            25.11.2023

            24 listopada 2023 r. obchodziliśmy w klasie 1 b wraz z wychowawcą p. Anną Worobiec oraz wspólnie z uczniami z klasy 3b na świetlicy szkolnej obchody Światowego Dnia Pluszowego Misia. Głównym celem popularyzacji tego święta była chęć ucieczki od agresji i przypomnienie najważniejszych wartości jakimi są dzieciństwo, przyjaciel, miłość, ciepło. Z tymi słowami łączy się właśnie Pluszowy Miś. Przyjaciel z dzieciństwa, zawsze wierny i oddany. To jemu powierzamy swoje sekrety i to on ma nas uchronić od zła i niebezpieczeństw.

            W tym dniu wszyscy przynieśli swoją ulubioną zabawkę. Maskotki były różne, od bardzo malutkich do bardzo dużych. Ilość pluszowych przyjaciół była imponująca.

            Ciekawostką tego dnia było oglądanie prezentacji multimedialnej „Dzień Pluszowego Misia” oraz przygotowanie informacji dotyczących książki „Kubuś Puchatek i jego przyjaciele”. Dzieci z ciekawością wysłuchały wierszy, scenek dramowych o poszanowaniu zabawek. Uczniowie także aktywnie brali udział w teleturnieju wiedzy dotyczącej znanych misiów z bajek i filmów dla dzieci. Atrakcją spotkania były muzyczne i sportowe zabawy oraz rozwiązywanie zagadek o najbardziej popularnych misiach. Dzieci namalowały przepiękne portrety Kubusia Puchatka. Najładniejsze prace zostały wyróżnione.

            I miejsce zdobyli Laura Dembowa z klasy 1b

            Julia Wąsik z klasy 3b

            II miejsce Antonina Marszałek z klasy 1 b

            Zofia Jurga z klasy 3b

            III miejsce Karolina Macutkiewicz z klasy 1b

            Szymon Ławniczek z klasy 1b

            wyróżnienia uczniowie z klasy 1b: Hanna Wysocka, Matylda Zawal, Marianna Ostrowska,

            Julia Frajkur-Gesing

            Na zakończenie każdy uczestnik zabawy otrzymał "małe conieco", czyli słodki poczęstunek oraz pamiątkowy dyplom z hasłem „Czy to jutro, czy to dziś, wszystkim jest potrzebny miś” Cały dzień upłynął w bardzo sympatycznej, ciepłej atmosferze. Na pamiątkę tego święta wszyscy zrobiliśmy zdjęcia swoim pluszakom.

        • Tenis stołowy klas 5-6
          • Tenis stołowy klas 5-6

            23.11.2023

            Srebrne tenisistki z SP 6! 23 listopada w hali sportowo - widowiskowej SP 1 w Świdnicy odbyły się zawody w tenisie stołowym klas 5-6. Rewelacyjnie wypadły nasze tenisistki Maja Witkowska i Zofia Malczyk które zdobyły 2 miejsce i tym samym będą reprezentować naszą szkołę na dalszym etapie rozgrywek. Tuż za podium na 4 miejscu uplasowali się nasi tenisiści stołowi Miłosz Magierowski i Adam Kozłowski.

            Naszym zawodnikom gratulujemy pełnych emocji meczów do ostatniej piłki.

        • Mój Miś
          • Mój Miś

            23.11.2023

            W dniu 23.11.23r. został rozstrzygnięty konkurs plastyczny "Mój miś" dla klas 0-I.

            Nagrody i wyróżnienia otrzymali:

            Filip Mołoń -1b

            Aleksandra Rybka -1c

            Zuzanna Kołata -1a

            Oliwia Przednowek- 1d

            Milena Smalec - O

            Robert Zaleski - 1d

            Tymoteusz Pawłowski - 1b

            Milena Konieczna -1d

            Pola Uhryn - 0

            Marianna Ostrowska - 1b

            Emilia Lech - 1b

            Nikodem Ostaszewski - 1a

            Gratulujemy zwycięzcom i życzymy dalszych sukcesów.

             

            I.Kulig,A.Błaszczyk.

        • Dni zwierząt domowych w klasie 3b
          • Dni zwierząt domowych w klasie 3b

            23.11.2023

            W dniach 17 i 20 listopada klasa 3b obchodziła Klasowy Dzień

            Zwierząt Domowych. W tych dniach przypominaliśmy sobie, że zwierzęta podobnie jak ludzie mają swoje prawa m.in. do wolności, opieki czy dobrego traktowania. My kochamy nasze zwierzaki, dlatego zachęcamy do dbania i szanowania swoich pupili. W ramach zajęć uczniowie opisywali swoje zwierzęta (wygląd, zwyczaje) oraz prezentowali przesłane przez rodziców zdjęcia. Następnie wykonali kolorowe portrety oraz plakaty mówiące o tym, jak dbać o swoich podopiecznych.

            Przytulajmy nasze domowe pupile i dbajmy o nie!

            Wychowawca klasy: Joanna Antoniak

        • Tenis stołowy klas 7-8
          • Tenis stołowy klas 7-8

            22.11.2023

            Srebro i brąz dla SP 6! Julia Biliniewicz i Angela Borońska zdobyły 3 miejsce, z kolei Michał Magierowski i Krzysztof Orzechowski zajęli 2 miejsce w zawodach tenisa stołowego klas 7-8 rozgrywanego w ramach współzawodnictwa szkolnego.

            Gratulujemy sukcesu -  a chłopcom życzymy powodzenia na dalszym etapie rozgrywek.

        • Dzień życzliwości i pozdrowień
          • Dzień życzliwości i pozdrowień

            21.11.2023

            21 listopada to Dzień Życzliwości i Pozdrowień. Z tej okazji Szkolny Klub Wolontariusza "XV Wspaniałych" zorganizował "pocztę pozdrowień" oraz przygotował "życzliwe myśli" dla wszystkich uczniów i pracowników szkoły. Było wiele uśmiechów, ciepłych słów i pozytywnej energii. Nie zapomnieliśmy też o naszych futrzastych przyjaciołach ze schroniska, ponieważ życzliwość, to także dobroduszność. Zebrane dla nich pieniądze zostaną przekazane na zbiórkę "Złotówka na ratunek całą dobę".

        • Biblioteka szkolna prezentuje wywiad z nauczycielem geografii Panią  mgr  Ewą  Haitner
          • Biblioteka szkolna prezentuje wywiad z nauczycielem geografii Panią mgr Ewą Haitner

            21.11.2023

             

             

            - Czy jest taka książka, która zapadła Pani najbardziej w pamięć?

            - Jest wiele takich książek. Wychowałam się na książkach. Pamiętam wszystkie po kolei. Była taka jedna, która mnie wręcz rozczuliła po prostu. Po dziś dzień ją pamiętam,  bo do dzisiaj przechowuję swoje książki. Była to powieść pt.  „Serce”, którą napisał Edmund de Amicis.  Był w niej taki fragment od Apeninów do Andów i to był mój pierwszy kontakt z …. Wiecie z czym? Z mapą.  Jak miałam fragment od Apeninów do Andów to szukałam, gdzie leżą Andy? Gdzie leżą Apeniny? Jak zadałam pytanie rodzinie, gdzie ja mam to znaleźć, to powiedzieli „weź sobie dziecko atlas i znajdź”. Więc zaczęłam, a że nie było w tym atlasie skorowidzu (indeksu nazw), to brałam i otwierałam stronę po stronie. Na szczęście to był cienki atlas. Do dziś pamiętam jak wyglądał, w jakich był barwach, jaki był gruby i jak wyglądała okładka. Ja po prostu wertowałam i  palcem po mapie jechałam, aż znalazłam. To była gdzieś pierwsza klasa. Miałam około 6-7 lat.  Wtedy jeszcze w szkole takich rzeczy (posługiwania się mapami) się nie uczyło. Nawet się nie zorientowałam kiedy znałam już całą mapę.

            Ogólnie pamiętam, że powieść mnie bardzo wzruszyła. Często się rozczulałam, płakałam razem z tymi bohaterami. Z tym chłopcem, który płynął na pokładzie statku i szukał swojego życia. Później książki towarzyszyły mi przez całe życie.

            - A jak to się stało, że Pani ją przeczytała?

            - Ja już wtedy czytałam. Umiałam czytać jako takie małe dziecko. Poszłam rok wcześniej do szkoły. Kontakt ze szkołą miałam już jako 5. latka. Uciekałam z przedszkola do szkoły.

            - Czy pamięta Pani imiona głównych bohaterów?

            - Nie, bohaterów nie pamiętam. Muszę na nowo przeczytać tę książkę i sobie przypomnieć te imiona.

            - A długo ją Pani czytała?

            - Nie wiem, jak długo ją czytałam.

            - A czy czuła Pani wieź lub w jakikolwiek sposób utożsamienie z postaciami?

            - Może nie tyle wieź, co chęć przeżycia podobnej przygody co bohaterowie. Zawsze jak czytam jakąś powieść, ogarnia mnie uczucie, że też chciałabym się tam znaleźć. Moja wyobraźnia tak bardzo działała. Dlatego tak dużo podróżuje po świecie, realizując swoja plany. A jest to po części konsekwencją moich marzeń z dzieciństwa.

            - Ile razy czytała Pani tę książkę?

            - Chyba raz, nie pamiętam dokładnie. To jest historia niby dla chłopców, ale mi to nie przeszkadzało. Pamiętajcie - wszystkie książki SĄ cudowne tylko trzeba je przeczytać w odpowiednim czasie. Nie raz jakieś lektury macie do przeczytania.  Moim zdaniem, jeżeli widzisz, że po przeczytaniu fragmentu książki ona ci nie pasuje, trzeba to przerwać  i odłożyć. Dopiero po jakimś czasie warto sięgnąć do tej pozycji. W innej scenerii i innym czasie. Nagle się okazuje, że coś co było dla nas niezrozumiałe, odkrywa się na nowo. Niektóre pozycje są takie, że można je czytać wielokrotnie i są adresowane dla różnych czytelników.

            - A czy ktoś z Pani rówieśników również czytał tę książkę?

            - Tak, my wszyscy. Dla nas źródłem wiedzy była szkoła. W szkole było to, czego nie mieliśmy w domu.  W szkole były projektory, były filmy puszczane, a w domu tego nie było. Pamiętam, że pierwsze wydanie książki, którą omawiam było szaro-bure. Ktoś przeczytał coś i siadaliśmy wszyscy opowiadając o tym, wymieniając poglądy.

            - Dziękujemy za udzielenie wywiadu.

            - Dziękuję również.

            SERCE EDMUND DE AMICIS

             

            Wywiad przeprowadziły uczennice z klasy VIII „b” Emilia Iwanów i Natalia Morasiewicz

        • Dzień życzliwości
          • Dzień życzliwości

            21.11.2023

            “Gdziekolwiek jest człowiek, tam jest okazja do życzliwości” – Lucius Annaeus Seneca.

            Taka życzliwością i uśmiechem dzieliły się w dniu dzisiejszym najmłodsze dzieci ze wszystkimi pracownikami naszej szkoły z okazji DNIA ŻYCZLIWOŚCI! Miłe słowo, uśmiech, radosne pozdrowienie i drobny upominek - w ten sposób dzieci przekonywały spotkanych po drodze, że uśmiech i dobroć ma wielką moc.

        • Makiety Bullerbyn
          • Makiety Bullerbyn

            21.11.2023

            Kto z Was lubi czytać?

            Pewnie nie wszyscy, chociaż świadomość tego, co dobrego daje czytanie, ma każdy z nas. Powinniśmy znać treść wielu książek jakie zostały napisane. Szczególnie tych dobrych. Tych, które nas uczą. A uczyć mogą wielu rzeczy, np. historii, uczuć, przyjaźni, kreatywności. Książki rozwijają wyobraźnię i poszerzają nasz zasób słownictwa.

            Co zrobić żeby omawianie zadanej lektury było przyjemne? A, no na przykład...taką makietę, jaką zrobiły dzieci z klasy 3c.

            Znacie „Dzieci z Bullerbyn” Astrid Lindgren? Opowieść o dzieciach ze szwedzkiej, malutkiej wioski zwanej po polsku: Hałasowo. Lisa, Lasse, Bosse, Anna, Britta i Olle przeżywali zabawne przygody, a jeśli dopadała ich nuda, to tylko po to aby w ich głowach powstała najfajniejsza zabawa.

            Makiety Bullerbyn możecie podziwiać na parterze SP6. Jeśli się dobrze przyjrzycie to zobaczycie przygodę "Łowimy raki", zobaczycie zbieranie wiśni, urodziny Lisy, Pontusa - jagniątko Lisy i kotki, które otrzymały dzieci do każdej zagrody.

            Polecamy oglądanie, a jeszcze bardziej - przeczytanie książki "Dzieci z Bullerbyn".

             

            Ps. Poświęćcie chwilę na obejrzenie jak powstawały "wioski".

            Pozdrawiamy serdecznie. 3c i p. Agnieszka Figiela- Przybyło

        • NARODOWY PROGRAM ROZWOJU CZYTELNICTWA 2.0
          • NARODOWY PROGRAM ROZWOJU CZYTELNICTWA 2.0

            21.11.2023

            Miło nam poinformować, że nasza szkoła otrzymała dofinansowanie ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025.

            Pozyskane fundusze zostały przeznaczone na zakup 126 książek:

            • A Antosiewicz, Mądre bajki. Przyjaźń.
            • A Antosiewicz, Mądre bajki.
            • A Antosiewicz, Mądre bajki. Pozytywne myślenie.
            • R.Goscinny, Mikołajek.
            • P.Beręsewicz, Nie czekaj aż dorośniesz.
            • I.Łazarczyk-Kaczmarek, Gdy rodzice byli dziećmi. Jesień.
            • I.Łazarczyk-Kaczmarek, Gdy rodzice byli dziećmi. Zima.
            • B.Borkowska, Poczytanki. Czytam i rozumiem.
            • G.Rzepecka-Weis, Gdy Pola się zgubi.
            • T.Brunstrom, Z tatą Oli na biwaku.
            • T.Brunstrom,Tata Oli przeklina.
            • T.Brunstrom, Kiedy tata Oli był mały.
            • T.Brunstrom, Tata Oli jest chory.
            • T.Brunstrom, Tata Oli już nie chce być dorosły.
            • A.Olej–Kobus, Polska naj.
            • A.Acosta, Apsik! Czyli bitwa na smarki.
            • M.Marczewska, Wielka księga zabaw.
            • A.Maćkowiak, Wierszyki relaksacyjne dla dzieci.
            • Z.Stanecka, Basia i Dziadkowie.
            • A.De Saint-Exupery, Mały Książę.
            • A.Bala, Przedszkolak kocha czytać.
            • M.Zagnińska, Nasze polskie rymowanki.
            • B.Cox, Tak! Poznaję swoje emocje .
            • Z.Stanecka, Basia . Wielka księga przedszkola.
            • J.Brzechwa, Najpiękniejsze wiersze…
            • L.Carroll, Alicja w Krainie czarów.
            • Ch. Perrault, Czerwony Kapturek.
            • B.Supeł, W zgodzie z naturą. W mieście.
            • M.Mazurowska, W zgodzie z naturą. Dbam o przyrodę.
            • W.Disney, Mój pierwszy atlas zwierząt.
            • E.Jezierski, Najpiękniejsze baśnie polskie.
            • Z.Stanecka, Basia i pieniądze.
            • J.Tuwim, Dla dzieci.
            • A.Dmowska, Pory roku.
            • E.Binda, Atlas świata dla dzieci.
            • W.Bełza, Wiersze dla dzieci.
            • Z.Stanecka, Basia. Wielka księga przygód 3.
            • Z.Stanecka, Basia i chorowanie.
            • Z.Stanecka, Basia i podróż.
            • K.Miller, Moc uczuć.
            • K.Miller, Wstyd.
            • K.Miller, Radość.
            • K.Miller, Strach.
            • H.Ch.Andersen, Najpiękniejsze baśnie.
            • J.Bachanek, Wielka księga małego Polaka.
            • M.Marczewska, Wielka księga przyrody.
            • M.Marczewska, Wielka księga matematyki.
            • D.Powell, Dzień z przyrodą.
            • S.Isern, Uczuciometr inspektora krokodyla.
            • A.Acosta, Maleńki pirat.
            • W.Grajkowski, Krew.
            • J.Drobkiewicz, Świat w piżamie.
            • T.Brunstrom, Tata Oli umie wszystko.
            • T.Brunstrom, Tata Oli rusza do akcji.
            • T.Brunstrom, Zwariowane wakacje taty Oli.
            • T.Brunstrom, Obciachowe pomysły taty Oli.
            • S.Isern, Rozśpiewane emocje.
            • A.Kaminski, Pani K. zaczyna od nowa.
            • G.Strzeboński, Zagadki dla dzieci.
            • A.Kleszczewska, Kapitalne zagadki dla spryciarzy.
            • K.Kozłowska, Kapitalne zagadki dla bystrzaków.
            • G.Nowak, Abecadło, czyli wierszyki o literkach.
            • J.Brzechwa, Akademia Pana Kleksa.
            • A.Antosiewicz, Najciekawsze bajki przedszkolaka.
            • H.Hughes, Księżniczka Zielinka.
            • Y.Żomer, Co to jest ten śnieg.
            • I.Guarducci, Szpilka.
            • I.Skorupka, Gdzieś daleko bajka eko.
            • H.Tullet, Naciśnij mnie.
            • J.W.Grimm, Baśnie.
            • J.Brzechwa, Akademia Pana Kleksa.
            • R.Goscinny, Mikołajek.
            • E.Śnieżkowska-Bielak, W ogrodzie pana Różyczki.
            • L.Krystlikowa, Czytaj z Albikiem. Jesień.
            • L.Krystlikowa, Czytaj z Albikiem. Zima.
            • L.Krystlikowa, Czytaj z Albikiem. Wiosna.
            • L.Krystlikowa, Czytaj z Albikiem. Lato.
            • G.Strzeboński, Co warto wiedzieć o krajach.
            • W.Błach, Co warto wiedzieć o zwierzętach.
            • L.Carter, W tej bajce nie ma smoka.
            • I.Michta, Łukasz ratuje misia.
            • T.Brunstrom, Gwiazdka z tatą Oli.
            • T.Brunstrom, Tata Oli zostaje jutuberem.
            • T.Brunstrom, Tata Oli nie umie przegrywać.
            • G.Rzepecka-Weis, Pola w lesie.
            • G.Rzepecka-Weis, Pola na plaży.
            • G.Rzepecka-Weis, Pola na rowerze.
            • A.Damirón,TumTum. Dudniący słoń.
            • W.Grajkowski, Zęby.
            • K.Biegańska, W robaczkowie. Wielki pożar łąki.
            • K.Biegańska, W robaczkowie.
            • P.Wojtkowiak-Skóra, Bałtyckie zwierzaki.
            • M.Kamińska, Niedźwiadek się boi.
            • A.Nożyńska-Demianiuk, Baśń o dwunastu miesiącach.
            • M.Michalak, Opowieści o tym, co w życiu ważne.
            • K.Tchórzewska, Naucz się dbać o innych.
            • E.Dziubak, Co budują zwierzęta.
            • J.Brzechwa, Brzechwa dzieciom.
            • M.Calik-Tomera, Opowieści o tym, co w życiu ważne.
            • I.Thomas, Potęga liczb.
            • .M.Białek, Bajki dla dziewczynek.
            • M.Białek, Bajki dla chłopców.
            • E.Lima, Strajk.
            • A.Desbordes, Moja młodsza siostra.
            • A.Stańczewska, Świat małej Julki. Moje zabawki…
            • A.Stańczewska, Świat małej Julki. Skąd się wzięłam.
            • A.Stańczewska, Świat małej Julki. Nie lubię jeść.
            • A.Stańczewska, Świat małej Julki. Czekam na rodzeństwo.
            • Z.Stanecka, Basia i przyjaciele.
            • Z.Stanecka, Basia i telewizor.
            • Z.Stanecka, Basia i granice.
            • Z.Stanecka, Basia i  dentysta.
            • Z.Stanecka, Basia i tablet.
            • Antosiewicz, Mądre bajki. Przyjaźń.
            • J.W.Grimm, Baśnie.
            • I.Michta, Co warto wiedzieć o przyrodzie.
            • B.Supeł, W zgodzie z naturą. W lesie.
            • U.Stark, Jak tata pokazał mi wszechświat.
            • J.Brzechwa, Brzechwa dzieciom.
            • J.Brzechwa, Najpiękniejsze wiersze dla dzieci.
            • M.Rerrero, Encyklopedia obrazkowa. Przyroda.
            • N.Dyson, Encyklopedia obrazkowa. Zwierzęta.
            • R.S.Berner, Zima na ulicy czereśniowej.
            • R.S.Berner, Wiosna na ulicy czereśniowej.
            • R.S.Berner, Jesień na ulicy czereśniowej.
            • K.Votavova, Czytaj z Albikiem. Mój pierwszy elementarz.
            • M.Przewoźniak, Wielka księga zagadek, rymowanek i wyliczanek.

             

        • 3d w Miejskiej Bibliotece
          • 3d w Miejskiej Bibliotece

            21.11.2023

            16 listopada klasa 3d ponownie odwiedziła Miejską Bibliotekę Publiczną Filię nr 1 w Świdnicy. Tym razem tematem przewodnim były zwierzęta chronione w Polsce. Pani Małgorzata Andrzejewska przygotowała książki i albumy, w których uczniowie wyszukiwali najbardziej zagrożone gatunki. Usłyszeliśmy wiele ciekawostek na ten temat. Największym zaskoczeniem dla wszystkich była wiadomość, że jeże tak dobrze wszystkim znane są w tej grupie. Dowiedzieliśmy się co możemy zrobić, aby pomóc im przetrwać i cieszyć się ich obecnością. Na koniec uczniowie wykonali jeżyki z włóczki, które pokochały od razu. Pracy było niemało jednak efekt zachwycił wszystkich.

            Dziękujemy Pani Małgorzacie za pouczające spotkanie.

        • Listopadowe czytanie z poduszką
          • Listopadowe czytanie z poduszką

            19.11.2023

            W ramach projektu edukacyjnego "Lubię czytać" realizowanego przez p. Halinę Styrnę i grupę skupiającą klasę 2d i 2a, zostały zorganizowane zajęcia czytelnicze, w których uczestniczyła także grupa p. Anny Worobiec z klasy 1b i 3b. Celem zajęć było: rozbudzenie motywacji do czytania, rozwijanie umiejętności odbioru dzieł literackich, zwrócenie uwagi na spędzanie wolnego czasu w ciekawy sposób.
            Na zajęciach prezentowana była książka H.Ch.Andersena "Baśnie", a uczestnicy przytulali swoje poduszki przyniesione z domu. Dzieci słuchały mniej znane baśnie, takie jak  "Księżniczka na ziarnku grochu" i "Stokrotka".  Baśnie czytała nauczycielka. Potem uczniowie popisywali się umiejętnością słuchania ze zrozumieniem, bo był ogłoszony konkurs wiedzy "Znam baśnie H. Ch. Andersena".  Uczestnicy spotkania odpowiadali pisemnie i ustnie na pytania związane z czytanymi utworami. Największą wiedzą wykazali się uczniowie z klas:
            I miejsce Marianna Ostrowska kl. 1b
                            Natalia Ganus kl. 2d

            II miejsce Zofia Dziura kl. 2a
                            Julia Wąsik kl. 3b

            III miejsce Karolina Macutkiewicz kl.1a
                             Iga Klimowska kl. 2d

            Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali cukierki, a najlepsi dyplomy i batony. Były też gratulacje od pań i wspólne zdjęcia. Takie zajęcia są atrakcyjne dla dzieci i będą kontynuowane, twierdzą organizatorki, panie Halina Styrna i Anna Worobiec.
             

        • Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka
          • Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka

            19.11.2023

            „Niech się wreszcie każdy dowie,

            I rozpowie w świecie całym,

            Że dziecko to także człowiek.

            Tyle, że jeszcze mały.

            Dlatego ludzie uczeni,

            Którym za to należą się brawa,

            Chcąc wielu dzieci los odmienić,

            Stworzyli dla Was mądre prawa

            Więc je na co dzień i od święta

            Próbujcie dobrze zapamiętać(…)”

                                                   M. Brykczyński

             

            20 listopada obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka. W tym roku  świetliki z kl.III a i IIIc również włączyły się w obchody tego święta. Obejrzały film przybliżający sylwetkę Janusza Korczaka – lekarza, pedagoga, wychowawcy, który jako pierwszy upomniał się o „dorosłe” traktowanie dzieci. W trakcie prowadzonych zabaw oraz podczas oglądania prezentacji uczniowie zapoznali się z podstawowymi prawami dziecka. Jako podsumowanie akcji świetliki  wykonały plakaty ilustrujące prawa dziecka .

        • Mam wybór - Dbam o zdrowie
          • Mam wybór - Dbam o zdrowie

            18.11.2023

            6 listopada 2023r. nasze uczennice, z klasy siódmej:Julia Brulewska oraz Julia Żebrowska - otrzymały wyróżnienie, pamiątkowy dyplom oraz kartę podarunkową do Empiku, za udział w Międzyszkolnym Konkursie Promocji Zdrowego Stylu Życia "Mam wybór- Dbam o zdrowie"

            Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

        • Warsztaty o tolerancji w klasie 1b
          • Warsztaty o tolerancji w klasie 1b

            16.11.2023

            Dnia 16.11.2023r. uczniowie klasy 1b  wraz z wychowawcą Anną Worobiec obchodzili Międzynarodowy Dzień Tolerancji ustanowiony przez Zgromadzenie Ogólne ONZ. Promowaliśmy  w ten sposób szacunek, akceptację i uznanie bogactwa różnorodności kultur na świecie. Podczas zajęć dzieci uczyły się prawidłowych postaw społecznych, akceptowania odmienności innych ludzi poszanowania cudzej godności oraz uczuć. Na początku uczniowie obejrzeli  prezentację multimedialną "Dlaczego każdy z nas jest inny?", próbowali odpowiedzieć na pytanie" "Co to jest tolerancja?", układały wyraz "tolerancja" z rozsypanki sylabowej, słuchały opowiadania "Brzydkie kaczątko " H. Ch. Andersena oraz  wykonały plakaty plastyczne,  które przypominały  nam o szacunku i wrażliwości wobec innych osób.  Głównym celem warsztatów było  uświadamianie, że tolerancja oznacza wyrozumiałość dla odmienności,  jest poszanowaniem poglądów, pochodzenia, opinii, upodobań, to szacunek dla wolności innych ludzi, którzy mają odmienny styl życia od naszego.

        • Koszykówka chłopców klas 5-6
          • Koszykówka chłopców klas 5-6

            16.11.2023

            Ponownie złoci!

            Chłopcy z SP 6 obronili tytuł w mini koszykówce klas 5-6 szkół podstawowych w ramach „Współzawodnictwa szkolnego 2023-2024”. Dnia 10.11.2023 sala sportowa SP 1 była areną zmagań, gdzie nasi młodzi sportowcy kroczyli od zwycięstwa do zwycięstwa, wygrywając wszystkie mecze i tym samym uzyskując awans do strefy wałbrzyskiej.

            Naszą szkołę reprezentowali: Feliks Dudek, Hubert Głogiewicz, Kacper Monica, Wiktor Mróz, Oskar Ożóg, Marcel Patru, Jan Smok, Bruno i Leon Stachyra, Aleksander Stasiak, Władysław Szmaj, Wojciech Wiśniewski i Kacper Witaszczyk, który to został wybrany MVP złotej drużyny.

            Gratulujemy sukcesu i życzymy powodzenia na dalszym etapie rywalizacji!

    • Kontakty

      • Szkoła Podstawowa nr 6 im. Tysiąclecia Państwa Polskiego w Świdnicy
      • magda.werner@vp.pl - administrator strony
      • 74 852 05 85 - budynek ul. Wodna 74 852 31 29 - budynek ul. Jodłowa
      • 58-100 Świdnica ul. Wodna 5-7 (budynek A) ul. Jodłowa 21 (budynek B) Poland
      • d.zurman.z-cadyrektora@sp6.swidnica.pl m.eszwowicz.z-cadyrektora@sp6.swidnica.pl v.zapart@sp6.swidnica.pl
      • Skrytka na Platformie Usług Administracji Publicznej (ePUAP): /SP_6_Swidnica/SkrytkaESP
    • Logowanie

  • Nasze media społecznościowe