• Finał Strefy Wałbrzyskiej w sztafetach pływackich
          • Finał Strefy Wałbrzyskiej w sztafetach pływackich

            28.02.2020

            26 lutego odbył się Finał Strefy Wałbrzyskiej w ztafetach pływackich. Dziewczęta zajęły 7 miejscechłopcy 5.W składzie byli: Daniel Gut, Szymon Błaszczyk, Jakub Sośnicki, Łukasz Kulig, Antonio Carotenuto, Hubert Jasinowski, Natalia Lęga, Weronika Siejka, Natalia Bogielczyk, Lena Samborska, Maja Długołęcka, Hanna Lipińska.

            W tym dniu odbyły się również starty indywidualne, w których 1 miejsce w stylu grzbietowym zdobyła Natalia Lęga oraz 3 miejsce w stylu dowolnym Weronika Siejka. Serdeczne gratulacje dla wszystkich uczestników.

          • Wywiady z nauczycielami

            28.02.2020

            Biblioteka szkolna prezentuje wywiad z nauczycielem historii Panią  Agnieszką Cieplicką – Staśkiewicz

            - Dzień dobry, chciałybyśmy porozmawiać z Panią o pierwszej książce, jaką w całości Pani sama przeczytała lub tej, która najbardziej się Pani podobała i być może została na zawsze w pamięci. Czy pamięta Pani taką książkę?

            - Pamiętam, że uczyłam się czytać w klasie pierwszej i nie za dobrze mi szło. Bardzo to przeżywałam. Pierwszą książką, którą przeczytałam samodzielnie była książka, która wcale mi się nie podobała, bo musiałam ją sama przeczytać. Była to moja nagroda na koniec roku szkolnego - „Nasza mama czarodziejka” Joanny Papuzińskiej. Nie byłam zadowolona, że ją czytam. Dopiero później, kiedy już byłam w starszych klasach odkryłam, że czytanie to fajna sprawa i rzeczywiście zaczęłam dużo czytać. Miałam wtedy już wiele książek. Ciężko mi wybrać tylko jedną książkę, ponieważ czytałam całe serie, które mnie niezwykle fascynowały. Szczególnie były to trzy serie, które mnie po prostu oczarowały, a mianowicie „Ania z Zielonego Wzgórza” , „Pan Samochodzik” oraz cykl przygód o Tomku Wilmowskim” Alfreda Szklarskiego. „Tomek na Czarnym Lądzie” to jedna z pierwszych książek z tej serii. To były  serie, które mnie naprawdę niezwykle oczarowały i do tej pory wspominam je bardzo, bardzo serdecznie.

            - Kto je Pani polecił, lub jak to się stało, że akurat te książki znalazły się w Pani rękach?

            - Jeśli chodzi o „Nasza …” to mówiłam przed chwilą. Tato twierdził, że skoro ją dostałam to muszę ją sama przeczytać. Niestety nie byłam z tego powodu zadowolona. Natomiast jeśli chodzi o te serie, to były one w tamtych czasach powszechnie czytane. W młodości jak byłam w IV, V, VI  klasie szkoły podstawowej książki te były czytane prawie przez wszystkich. W związku z tym nie pamiętam takiej osoby która by mi ją poleciła. Czytały ją inne osoby więc sięgnęłam i ja. Jak przeczytałam jedną, to od razu sięgałam po następne.

            - Czy pamięta Pani głównych bohaterów?

            - Tak: Ania Shirley, Tomek Wilmowski oraz „Pan Samochodzik” czyli pan Tomasz. Wszyscy oczywiście mieli różnych kolegów, przyjaciół, którzy pojawiali się obok nich.

            - Czy identyfikowała się Pani z nimi?

            - Oczywiście; tak jak pan Tomasz marzyłam, żeby rozwiązywać różne zagadki historyczne, Ania uwiodła mnie w opisywaniu świata. Natomiast z Tomkiem chciałam uczestniczyć w podróżach, które przeżywał.

            - O czym były te książki. Prosimy krótko opowiedzieć.

            - Każda z tych serii jest oczywiście o czymś innym. Ania z Zielonego Wzgórza, nie będę opowiadać, bo to chyba wasza lektura, to opowieść o dziewczynce i jej wymysłach oraz o rzeczywistości, z którą musi się zmierzyć. Pan Samochodzik to pseudonim pana Tomasza - historyka sztuki, muzealnika, pracownika Ministerstwa Kultury i Sztuki, który w swojej pracy ma niezwykłe zadania, polegające na rozwiązywaniu zagadek historycznych z różnych epok. Podróżował on po Polsce, na przykład po Mazurach i szukał różnych zaginionych dzieł sztuki czy cennych zabytków. Spotykał różnych ciekawych ludzi również przestępców, którzy w sposób bardzo tajemniczy próbowali zwykle go wyprzedzić w zdobyciu skarbów.

            - Czy książki te były kolorowe miały dużo ilustracji?

            - O nie. W czasach PRL-u książki były czarno-białe, ale były ilustracje zarówno w Tomku Wilmowskim, tym o podróżach po świecie, np.  zwierzęta afrykańskie. W Panu Samochodziku były to szkice kreską np.  samochodu czyli słynnego wehikuł, żaglówek na jeziorach mazurskich, kościołów czy innych budowli, ale  nie specjalne.

            - Czy długo Pani czytała te książki?

            - Nie pamiętam, w każdej serii było sporo tytułów, np. w Panu Samochodziku aż dwanaście. Chyba przez wiele lat sięgałam po nie, chociażby dlatego, że nie miałam ich w domu. Po kolei odszukiwałam tytuły i poszukiwałam ich w bibliotekach.

            - Czy ktoś z Pani rówieśników też je czytał?

            - Tak, dużo osób. Moi rówieśnicy, inni koledzy i koleżanki też fascynowali się tymi książkami.

            - Czy później wracała Pani do tych książek?

            - Raczej czytałam je po jednym razie. Niektóre części Pana Samochodzika przeczytałam chyba ze dwa razy.

            - Czy poleciłaby Pani te książki dzisiejszym dzieciom?

            - Myślę że tak.  Serię o Ani z Zielonego Wzgórza szczególnie dla dziewcząt, tym bardziej, że jest waszą lekturą. Pana Samochodzika polecam wszystkim i dziewczynkom i chłopcom. Jest to książka przygodowa o poszukiwaniu skarbów, a zarazem momentami również śmieszna, zabawna. Tomek Wilmowski to przede wszystkim  podróże, ale w trochę wcześniejszych latach, dlatego przenosi nas to w historię. Jest ona na czasie również i dziś. Obecnie mamy  wiele fascynujących książek podróżniczych, zresztą mamy więcej dostępu do informacji o podróżach, ale uważam że jest bardzo zajmująca. Jeśli ktoś lubi czytać to powinna mu się spodobać. Natomiast pracując już jako nauczyciel, nadal sięgam po różne książki młodzieżowe. Ostatnio odnalazłam współczesną serię młodzieżową, też taką która ma kilku bohaterów a mianowicie „Feliks, Net i Nika” Rafała Kosikowskiego. Jest to  seria o współczesnych nastolatkach, którzy też poszukują różnych skarbów, różnych przestępców,  dziwnych wydarzeń, w których biorą udział. Oczywiście w tych książkach dzieją się różne zaskakujące zwroty akcji, jest i trochę śmiechu i trochę strachu, ale nie brakuje nowej technologii. Bohaterowie korzystają z telefonów komórkowych, komputerów, hologramów. Są to uczniowie gimnazjum, czyli wasze już współczesne realia. Zachęcam. Jest fascynująca i uważam że jest bardzo na czasie.

            - Czy lektura tych książek zachęciła Panią do czytania innych książek?

            - Dzisiaj nie wyobrażam sobie życia bez książek. Czytam bardzo dużo książek różnego gatunku, bo są to i książki historyczne i pamiętniki a także książki dokumentalne. Osobiście szczególnie polecam książki pani Olgi Tokarczuk, czyli naszej noblistki. Co prawda Ksiąg Jakubowych jeszcze nie czytałam, ale leżą już na moim stoliku i czekają na swoją kolej. Uwielbiam książki  historyczno-przygodowe. Obecnie jest taka wspaniała pisarka, którą polecam – jest to Elżbieta Cherezińska. Napisała  cykl o królu Polski Władysławie Łokietek, sagi o Wikingach. Swoich bohaterów przedstawia jako  prawdziwych  ludzi z krwi i kości. My uczymy się o nich jako o postaciach historycznych, np. król Władysław Łokietek czy Bolesław Chrobry, a autorka pisze o nim jako o zwykłym  Władku, który musi się bronić przed różnymi zaskakującymi w jego życiu wydarzeniami. Pojawiają się tam różne postacie magiczne, np. smoki, lwy które są na herbach na tarczach. Nagle ożywają i próbują pomagać, wspierają swoich bohaterów czyli np. Władka. Uważam, że te książki są fascynujące i dlatego bardzo je polecam, ale i wiele uczą.

            - Czy może przychodzi Pani do głowy jakaś anegdota związana z tymi książkami?

            - Anegdota… Książka jest najlepszym przyjacielem człowieka…

            - Serdecznie dziękujemy z udzielenie wywiadu.

            - Dziękuję również i jeszcze raz bardzo gorąco polecam do przeczytania te książki bo to są wspaniałe przygody, niezapomniane chwile, które mogą nas też wiele nauczyć.

             

             

             

            Wywiad przeprowadziły Aleksandra Futkowska i Antonina Teuerle.

             

        • Przedstawienie profilaktyczne w naszej szkole
          • Przedstawienie profilaktyczne w naszej szkole

            09.02.2020

            Dzieci chcą i potrzebują zrozumieć reguły rządzące otaczającym je światem. Chcą wiedzieć, czego się od nich oczekuje, jak daleko mogą się posunąć oraz co się stanie, jeżeli posuną się za daleko. O tym wszystkim opowiedziała naszym najmłodszym uczniom  Świnka Paulinka w zabawnym, pełnym humoru a przede wszystkim pouczającym przedstawieniu teatralnym, pełnym efektów świetlnych i dźwiękowych, z autorskimi piosenkami.

             

        • Pierwsza Pomoc
          • Pierwsza Pomoc

            09.02.2020

            W pierwszym semestrze uczniowie klas czwartych wzięli udział w warsztatach udzielania pierwszej pomocy.  Dzieci na lekcjach techniki pisały testy na temat wyposażenia apteczki, zachowania się w razie wypadku, procedur jego zgłaszania i zachowań aż do przyjazdu służb medycznych.Pod okiem pani pielęgniarki ćwiczyli zakładanie opatrunków, bandażowania oraz zasady i kolejność działań przy pomocy osobom nieprzytomnym.

            Bardzo chętnie wykonywali wszelkie ćwiczenia z bandażami jak i na fantomach. Po zliczeniu punktów, jakie otrzymywali na poszczególnych etapach swoich działań, zostali wyłonieni zwycięscy tych „zdrowotnych” potyczek. Oprócz bardzo dobrych ocen z przedmiotu, wszyscy otrzymali drobne upominki. Zachęcam do obejrzenia zmagań uczniów na zdjęciach z lekcji umieszczonych w galerii.

            Nauczyciel techniki – Bożena Kawałkowska

        • VIII Międzyszkolne Rozgrywki Sudoku
          • VIII Międzyszkolne Rozgrywki Sudoku

            09.02.2020

            Dnia 16 stycznia 2020r. w naszej szkole odbyły się eliminacje do VIII Międzyszkolnego Konkursu Sudoku organizowanego przez Społeczną Szkołę Podstawową w Świdnicy. W zawodach startowało 45 uczniów w trzech kategoriach: klasy 3 - 4, 5 - 6 i 7 - 8. Uczestnicy eliminacji rozwiązywali sudoku 4x4, 6x6, 9x9, nieregularne i diagonalne.

             

            W kategorii klasy 3 – 4 zwyciężyła Alicja Ziomek z klasy 3d, w klasach 5 – 6 Kacper Mieszkalski z klasy 6d, a zwycięstwo w klasach 7 – 8 odniósł Michał Nowicki z klasy 8b i właśnie Ci uczniowie walczyli 30 stycznia 2020r. o miano Mistrza Sudoku w VIII Międzyszkolnych Rozgrywkach Sudoku.

             

            Uczniowie z sześciu świdnickich podstawówek spotkali się w Szkole Społecznej w Świdnicy, aby zmierzyć się z tą niezwykle wciągającą grą. Po szkolnych eliminacjach wyłoniono 20 zawodników, którzy przystąpili do rywalizacji.

             

            Uczestnicy konkursu rozwiązywali podobnie jak na eliminacjach różne typy sudoku. O kolejności zajmowanych miejsc decydowało poprawne wypełnienie łamigłówek i czas ich rozwiązania. Po zaciętych dwurundowych zawodach wyłoniono najlepszych zawodników w trzech kategoriach.

             

            Nasi uczniowie osiągnęli następujące wyniki:

            - w kategorii klas 3 – 4 Alicja Ziomek z klasy 3d finalistka,

            - w kategorii klas 5 – 6 Kacper Mieszkalski z klasy 6d uczestnictwo,

            - w kategorii klas 7 – 8 Michał Nowicki z klasy 8b miejsce III.

             

            Wszystkim serdecznie gratulujemy!

        • Tydzień Bezpiecznego Internetu
          • Tydzień Bezpiecznego Internetu

            09.02.2020

            W ostatnim tygodniu stycznia w naszej szkole obchodziliśmy Dni Bezpiecznego Internetu. Na lekcjach wychowawczych omawialiśmy kwestie bezpieczeństwa w Internecie, a na lekcjach języka angielskiego rozwiązywaliśmy quizy kahoot. Uczniowie przygotowali też plakaty informacyjne i prezentacje multimedialne w języku polskim i angielskim. Efekty kampanii informacyjnej można zobaczyć na szkolnych korytarzach.

             

            Zwieńczeniem obchodów Dni Bezpiecznego Internetu był konkurs dla klas czwartych i piątych „Rozważni w sieci”. Konkurs miał atrakcyjną dla uczniów formę internetowego quizu kahoot.

            Do rywalizacji stanęły dwuosobowe reprezentacje klas, które przy pomocy smartfonów odpowiadały na pytania konkursowe.

             

            Uczniowie wykazali się znakomitą znajomością zasad bezpiecznego surfowania po Internecie, jak również doskonałą intuicją i refleksem podczas korzystania z najnowszych technologii.

             

            Oto wyniki konkursu:

            I miejsce – klasa 5c

            II miejsce – klasa 5e

            II miejsce – klasa 4b

            Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom.

             

            Organizatorkami konkursu były Ewa Dominicka i Katarzyna Gabrylczuk – opiekunki Samorządu Uczniowskiego klas IV i V

        • Warsztaty z okazji Dnia Bezpiecznego Internetu
          • Warsztaty z okazji Dnia Bezpiecznego Internetu

            09.02.2020

            3 lutego w klasie III b pod opieką p. Anny Worobiec odbyły się warsztaty z okazji Dnia Bezpiecznego Internetu.  Tematem przewodnim było hasło „Działajmy razem!”

             

            Uczniowie wraz z wychowawcą obejrzeli prezentację multimedialną „Jestem bezpieczny w sieci”. Zapoznali się z możliwościami i zagrożeniami, jakie daje Internet oraz w jaki sposób można się przygotować do bezpiecznego korzystania z sieci.

             

            Przypomnieli sobie, że każdy uczeń na początku roku szkolnego zapoznaje się z regulaminem pracowni komputerowych i stosuje się do jego zapisów. W ciągu roku szkolnego w czasie każdych zajęć prowadzonych w pracowni komputerowej, kształtowane są postawy i zachowania właściwego wykorzystania Internetu. Nauczyciele dążą do tego, by zwiększyć świadomość uczniów na zagrożenia wynikające z niewłaściwego korzystania z Internetu. Na zajęciach dzieci stworzyły hasła dotyczące następujących zagadnień: bezpiecznego korzystanie z internetu, portali społecznościowych, użytkowania telefonów komórkowych, zamieszczania informacji i pobierania plików z Internetu.

             

            Oto niektóre z nich:

            1. Nie zawieraj znajomości z nieznajomymi!
            2. Nigdy nie zdradzaj swoich haseł!
            3. Ostrożnie pobieraj pliki!
            4. Korzystaj z oprogramowania antywirusowego!
            5. Mów dorosłym, gdy jesy coś złego!
            6. Unikaj publikowania o sobie w sieci!

             

            Na zakończenie dzieci wspólnie pracowały w grupach, nad rysunkami ilustrującymi „Jak uczeń jest bezpieczny w sieci” tworząc ciekawe plakaty.

            Dzięki tym warsztatom uczniowie zrozumieli, że internet to narzędzie do zdobywania różnych informacji w bezpieczny sposób, ale przede wszystkim sposób do komunikacji, gdy dobre i pozytywne relacje są oparte na poszanowaniu drugiej strony.

        • Zajęcia rozwijające kreatywność
          • Zajęcia rozwijające kreatywność

            09.02.2020

            3 lutego w ramach realizacji Szkolnego Programu Profilaktyczno-Wychowawczego w klasie 2d odbyły się zajęcia rozwijające samodzielność, kreatywność z panem Marcinem Szychowiczem - pracownikiem PPP.

        • Pasowanie na czytelnika biblioteki
          • Pasowanie na czytelnika biblioteki

            04.02.2020

            Pasowanie na czytelnika biblioteki szkolnej to wyjątkowa uroczystość w Szkole Podstawowej nr 6. Organizowane co roku, weszło na stałe do kalendarza szkolnych wydarzeń. Oficjalne przyjęcie najmłodszych uczniów do grona czytelników biblioteki szkolnej odbyło się 31 stycznia 2020 roku. Głównym celem uroczystości był akt pasowania uczniów klas pierwszych na czytelników biblioteki szkolnej, rozbudzanie zainteresowań czytelniczych oraz wyrabianie szacunku do książki.

                    Podczas tej imprezy dzieci z klas pierwszych miały okazję obejrzeć przedstawienie „Lokomotywa Agnieszki Frączek i Juliana Tuwima” w wykonaniu starszych koleżanek z klasy IIIb i IIId. Dzięki inscenizacji uczniowie dostrzegli, że   na wyciągnięcie ręki istnieje wspaniały świat, pełen fantastycznych postaci i bohaterów, z którymi można przeżyć niejedną przygodę - wystarczy tylko sięgnąć po lekturę. Najważniejszym jednak momentem całej uroczystości było złożenie przyrzeczenia przez uczniów klas pierwszych i sam fakt pasowania na czytelnika biblioteki szkolnej.      

                     Następnie pierwszoklasiści odwiedzili wypożyczalnię, gdzie zapoznali się z księgozbiorem przeznaczonym dla najmłodszych i regulaminem biblioteki. Dzieci doskonale poradziły sobie także z tematyką poszanowania zbiorów. Po tym mogły już samodzielnie wybrać i wypożyczyć pierwszą książkę w bibliotece szkolnej, co było dla nich niesamowitym przeżyciem.

            Uroczystość pasowania uczniów klas I na czytelników biblioteki przygotowała i Łucja Puczko i Anna Worobiec

        • Dzień Babci i Dziadka w Domu „Senior-Wigor”
          • Dzień Babci i Dziadka w Domu „Senior-Wigor”

            29.01.2020

            W ramach projektu współpracy ze środowiskiem lokalnym organizowanym przez świetlicę pod opieką p. I. Kulig, p. A. Błaszczyk i p. A. Worobiec  realizowanego przez SP nr 6 w Świdnicy doszło do spotkania z pensjonariuszami z Dziennego Domu „Senior- Wigor” w Świdnicy tym razem w atmosferze  minionych  świąt i rodzinnego Dnia Babci i Dziadka.

                               

            28 stycznia 2020 r.  uczniowie koła teatralnego „Wesołe żabki”  pod opieką p. A. Worobiec i klasy 0 b pod opieką p. Ireny Kulig udali się z wizytą do pensjonariuszy z Dziennego Domu „Senior- Wigor” w Świdnicy. Na samym początku uczniowie zaprezentowali Jasełka Bożonarodzeniowe. Ciekawie zagrane postacie Świętej Rodziny: Józefa i Maryi,  pastuszków,  dostojnych  królów i pięknie ubranych aniołów przybliżyły wszystkim zgromadzonym świąteczny klimat minionych swiąt. Pensjonariusze aktywnie  włączyli się do śpiewania znanych kolęd i pastorałek.

             

            Następnie młodsza grupa recytowała  wierszyki  oraz śpiewała piosenki związane z Dniem Babci i Dziadka. Dzieci w tym dniu wcieliły się w role swoich babci i dziadków ukazując jednocześnie ich codzienne życie. Mali artyści z przejęciem odtwarzali swoje role, a czcigodni pensjonariusze ze wzruszeniem odbierali czułe słowa, kierowane pod ich adresem. Występ małych aktorów wywołał aplauz zgromadzonej publiczności. Niejedna babcia i dziadek ukradkiem ocierali łezkę wzruszenia, wywołaną recytacją i śpiewem występujących dzieci.

             

            W dalszej części uroczystości, uczniowie złożyli życzenia i podarowali przepięknie wykonane laurki. Całe spotkanie skończyło się słodkim poczęstunkiem oraz wspólną integracyjną zabawą w atmosferze serdeczności, akceptacji i zaufania, bez względu na wiek i umiejętności.

                           

            Role babci i dziadka są trudne i wymagają ogromnego wyczucia sytuacji. Spotkania takie mają przypominać jak ważne i potrzebne są one w życiu całej rodziny. Wspólne zdjęcia, rozmowy przy stole, na długo pozostawią niezapomniane wspomnienia. Uczniowie są zadowoleni, a pensjonariusze wzruszeni, że są młodzi, ludzie, którzy chcą się z nimi spotkać, spędzić wspólnie czas. Na pewno będziemy dalej organizować takie spotkania, aby rozwijać współpracę z pensjonariuszami Dziennego Domu „Senior- Wigor”.

        • Warsztaty szkoleniowe „Mały Ratowniczek – bezpieczne ferie”Warsztaty szkoleniowe „Mały Ratowniczek – bezpieczne ferie”
          • Warsztaty szkoleniowe „Mały Ratowniczek – bezpieczne ferie”Warsztaty szkoleniowe „Mały Ratowniczek – bezpieczne ferie”

            26.01.2020

            Jak co roku w Szkole Podstawowej nr 6 jest realizowany projekt edukacyjny „Ratujemy i uczymy ratować”. Został on zainicjowany przez Program Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Nauczycielka edukacji wczesnoszkolnej p. Anna Worobiec po odbyciu kursu „Ratujemy i uczymy ratować” przeprowadziła w styczniu 2020 roku w klasach 0-III zajęcia warsztatowe pod nazwą „Mały Ratowniczek - bezpieczne ferie”.

            Zajęcia dotyczyły utrwalenia zasad udzielania pierwszej pomocy podczas wypadku, omdlenia, oparzeń, stłuczeń, zwichnięć, otarcia skóry, krwawienia z nosa.

            W związku ze zbliżającymi się feriami dzieci przypomniały sobie i utrwaliły podstawowe numery telefonów służb ratowniczych w Polsce: 997, 998, 999 i 112.

            Następnym zadaniem było przeprowadzenie symulowanej rozmowy telefonicznej mającej na celu zawiadomienie o niebezpieczeństwie, w której dzieci:

            · przedstawiały się,

            · udzielały informacji o miejscu zdarzenia albo własnym adresie,

            · rodzaju niebezpieczeństwa.

            Na warsztatach uczniowie nauczyli się podstawowych czynności ratujących życie:

            1.            Sprawdzanie przytomności.

            2.            Bezpieczeństwo osoby poszkodowanej.

            3.            Wzywanie pomocy.

            4.            Sprawdzanie oddechu.

            5.            Pozycja boczna poszkodowanego.

            6.            Oddechy ratownicze.

            Warsztaty miały charakter profilaktyczny, których celem było wykształcenie u dzieci świadomej umiejętności radzenia sobie w sytuacjach, w których zależy od nas czyjeś życie, a przede wszystkim w sytuacjach podczas zbliżających się ferii zimowych.

        • Dzień  Babci i Dziadka w oddziale przedszkolnym
          • Dzień Babci i Dziadka w oddziale przedszkolnym

            26.01.2020

            W dniu 24.01.2020r. w grupie 0b odbyła się uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka.

            Mali uczniowie wdzięcznie i szczerze wyraziły swoje przywiązanie i szacunek kochanym Babciom i Dziadkom prezentując program artystyczny.

            Swoim najbliższym dzieci wręczyły niespodzianki przygotowane w przedszkolu. Uroczystość zakończono wspólną gościną przy stole zastawionym słodkościami. Był to dzień niezwykły, nie tylko dla dzieci, ale także dla zaproszonych gości.

        • Bal karnawałowy klas młodszych
          • Bal karnawałowy klas młodszych

            23.01.2020

            W czwartek 23 stycznia 2020 r. uczniowie klas I-III przebrani w pomysłowe stroje uczestniczyli w balu karnawałowym. Wśród radosnych i rozbawionych dzieci można było znaleźć postacie policjantów, strażaków, sławnych piłkarzy, odważnych rycerzy, batmanów, walczących Indian, dobrych księżniczek, pięknych wróżek. Pojawiła się także Królewna Śnieżka, Kubuś Puchatek, Czerwony Kapturek oraz Elsa Z Krainy Lodu. Karnawałowe rytmy porwały do tańca wszystkich uczestników zabawy. Całą zabawę prowadzili członkowie zespołu muzycznego. Przeprowadzili wiele ciekawych zabaw i konkursów. Wszystkim dopisywał wspaniały humor. W klasach dla każdego czekał słodki poczęstunek. Uczniami opiekowali się wychowawcy klas, a opiekunowie Samorządu klas I-III uwidocznili na pamiątkowych zdjęciach wspaniałą atmosferę, która towarzyszyła dzieciom podczas całej zabawy.

        • Karnawał w oddziałach przedszkolnych
          • Karnawał w oddziałach przedszkolnych

            23.01.2020

            23 stycznia dzieci z oddziałów przedszkolnych uczestniczyły w balu karnawałowym. Maluchy wcieliły się w różne postacie bajkowe. Przebierańcy świetnie bawili się uczestnicząc we wspólnych zabawach i konkursach, a skoczna i rytmiczna muzyka zachęcała do tańca. Wszystkim zabawom towarzyszyła radość i spontaniczna aktywność dzieci, a cały bal przebiegł w miłej, serdecznej atmosferze i dostarczył niezapomnianych wrażeń.

        • Siatkówka chłopców klasy 7-8
          • Siatkówka chłopców klasy 7-8

            23.01.2020

            Srebrne chłopaki !!!Reprezentacja szkoły chłopców zdobyła II miejsce w rozgrywkach w piłkę siatkową. Nasi siatkarze ulegli tylko SP 4. Najlepszym zawodnikiem został Emil Gliwa. Wystąpiliśmy w składzie: Hubert Chachoń, Wiktor Chrząstowski, Adrian Simlat, Aleksander Sprawka, Kornel Dziedzic, Emil Gliwa, Igor Ratajczak, Jakub Safian, Michał Sakowski, Jakub Solarz, Mateusz Solarz i Łukasz Trybuszewski.Gratulujemy!!!

        • Kolejowe ABC w naszej szkole
          • Kolejowe ABC w naszej szkole

            21.01.2020

            W ramach ogólnopolskiej kampanii, 21 stycznia Zespół Kolejowe ABC odwiedził oddziały przedszkolne. Na początku zajęć przedszkolaki dowiedziały się, że bohaterem Kampanii Kolejowe ABC jest nosorożec Rogatek, który uczy dzieci i dorosłych bezpiecznych zachowań w pobliżu przejazdów kolejowych.

            Dzieci aktywnie uczestniczyły w zajęciach dzięki, którym poznały obowiązujące zasady w czasie podróży pociągiem oraz jak należy zachowywać się na dworcach kolejowych. Podczas zajęć wykonaliśmy doświadczenie z odblaskami, co uświadomiło dzieciom jak ważne są one podczas wieczornych wyjść. Na zakończenie zajęć przedszkolaki otrzymały upominki oraz maskotkę - nosorożca Rogatka.

        • Moja Babcia i mój Dziadek
          • Moja Babcia i mój Dziadek

            21.01.2020

            Z okazji Dnia Babci i Dziadka dzieci z oddziałów przedszkolnych wzięły udział w konkursie plastycznym "Moja Babcia i mój Dziadek”. Celem konkursu było propagowanie więzi rodzinnych. Zwycięzcom serdecznie gratulujemy i zapraszamy do udziału w następnych konkursach.

        • Mali sportowcy zdobywają sprawność „Łyżwiarza”
          • Mali sportowcy zdobywają sprawność „Łyżwiarza”

            21.01.2020

            W ramach realizacji   programu „Sprawny Dolnoślązaczek” klasa III b pod opieką p. Anny Worobiec udała się 17 stycznia 2020 r.  na lodowisko w Świdnicy. Uczniowie zapoznali się z jedną z form aktywnego spędzania czasu wolnego. Uzyskali podstawowe wiadomości na temat bezpiecznych zabaw na lodzie oraz zasady hartowania się. Pamiętali o założeniu rękawiczek i kasków. Uczniowie zaliczyli elementy „Błękitnej sztafety”, czyli jazdę przodem (po prostej) i tyłem.

             

            Najwięcej jednak emocji i radości sprawiły dzieciom zabawy w wyścigi. Dzielnie się też spisali rodzice, którzy aktywnie włączyli się w zajęcia na lodowisku i pomagali naszym małym łyżwiarzom.  Podsumowaniem zajęć był zdobycie sprawności „Łyżwiarza”. Gratulujemy małym sportowcom!  Czekamy na następne zajęcia na lodowisku!   

        • Zdrowo jem więcej wiem!
          • Zdrowo jem więcej wiem!

            19.01.2020

            Zdobyliśmy główną nagrodę

            w ogólnopolskim projekcie „Zdrowo jem więcej wiem!”

             

            Wraz z rozpoczęciem roku szkolnego uczniowie z klasy II a wraz z opiekunem – wychowawczynią Beatą Winnicką Hul przystąpili do dziesiątej edycji ogólnopolskiego projektu edukacyjnego „Zdrowo jem więcej wiem” i w etapie jesiennym zdobyli główną nagrodę w kategorii klas drugich i trzecich! Organizatorem projektu jest Fundacja Banku Ochrony Środowiska a honorowy patronat nad projektem objęła Pierwsza Dama, Agata Kornahauser-Duda.

            Głównym celem projektu jest wykształcenie u dzieci postaw prozdrowotnych poprzez uczenie zasad zdrowego odżywiania oraz przekazywanie wiedzy na temat produktów służących zdrowiu i produktów dla zdrowia szkodliwych. Ważnym celem jest również uświadomienie związku pomiędzy żywieniem, a występowaniem wielu chorób i dolegliwości oraz podkreślenie roli codziennej aktywności fizycznej w profilaktyce zdrowotnej.

            Etap jesienny poświęcony był tematowi warzyw i owoców oraz aktywności fizycznej. Do projektu przystąpiło wiele szkół z całej Polski, ale ocenionych zostało 380 zespołów uczniowskich z klas drugich i trzecich. Klasa II a zdobyła największą liczbę punktów za wykonanie sześciu zadań konkursowych. Zadania obejmowały specjalnie przygotowane lekcje, konkursy tematycznie powiązane z zajęciami lekcyjnymi i forum dla rodziców, które odbywało się w trakcie wywiadówek. W trakcie realizacji zadań konkursowych nauczyciel opiekun grupy dokumentował ich przebieg, a następnie pisał raporty, które przesyłał organizatorom do oceny. Zespół sędziowski ocenił nasze działania najwyżej spośród wszystkich uczestniczących w projekcie klas II i III!

            W etapie jesiennym wykonaliśmy wspólnie następujące zadania:

            1. Lekcja „Smacznie, zdrowo, kolorowo”
            2. Konkurs „Zagadki owocowo-warzywne”
            3. Lekcja „Każdy uczeń chce zostać Siłaczkiem”
            4. Konkurs „Najciekawsza praca przedstawiająca Order Miłośnika Sportu”
            5. Forum zdrowia „Jak przekonać dziecko do jedzenia warzyw?”
            6. Promocja zdobytej wiedzy i podjętych działań.

            Ponieważ projekt trwa cały rok szkolny i jest podzielony na 3 etapy: jesień, zima oraz wiosna, już przystąpiliśmy do etapu zimowego i czekają nas kolejne zadania do wykonania. Będziemy się starać, by znowu realizować je z radością i sukcesem!

             

            Opiekun

            Beata Winnicka Hul

    • Kontakty

      • Szkoła Podstawowa nr 6 im. Tysiąclecia Państwa Polskiego w Świdnicy
      • magda.werner@vp.pl - administrator strony
      • 74 852 05 85 - budynek ul. Wodna

        74 852 31 29 - budynek ul. Jodłowa
      • 58-100 Świdnica
        ul. Wodna 5-7 (budynek A)

        ul. Jodłowa 21 (budynek B)
        Poland
      • d.zurman.z-cadyrektora@sp6.swidnica.pl
        m.eszwowicz.z-cadyrektora@sp6.swidnica.pl
        m.filipiak@sp6.swidnica.pl
      • Skrytka na Platformie Usług Administracji Publicznej (ePUAP): /SP_6_Swidnica/SkrytkaESP
      • Adres e-doręczeń: AE:PL-39553-79135-WVHFW-26
    • Logowanie

  • Nasze media społecznościowe