Samorząd klas I-III pod kierunkiem p. Anny Worobiec, p. Ireny Kulig oraz p. J. Antoniak przygotował Szkolny Konkurs Czytelniczy „Legendy świdnickie” w ramach szkolnego projektu „Świdnica moje miasto”. Skierowany był do uczniów klas I-III. Celem konkursu było rozbudzenie zainteresowania historią, legendami i zabytkami naszego miasta oraz stwarzanie uczniom różnych sytuacji i warunków umożliwiających obcowanie z książką. Do pięknego czytania przystąpiło po dwóch uczniów z klas I-III, którzy przed jury zaprezentowali fragment wybranej świdnickiej legendy.
Jury po ocenie odpowiedniej dykcji, płynności, tempa, interpretacji tekstu oraz ogólnego wrażenia estetycznego ogłosiło wyniki.
Laureatami zostali:
Klasy I
I miejsce Kajetan Cąber z klasy 1a
II miejsce Natan Homa z klasy 1 a
III miejsce Ewelina Kotyk z klasy 1c
wyróżnienie Melania Suchodolska z klasy 1b
Klasy II
I miejsce Adam Boczar z klasy 2b
II miejsce Eryk Orfin z klasy 2b
III miejsce Wiktoria Kucała z klasy 2a
wyróżnienie Miłosz Surwiło z klasy 2d Ksawery Noszczyk z klasy 2c
Klasy III
I miejsce Wiktoria Widła z klasy 3a Wojciech Słoma z klasy 3b
II miejsce Mila Denezhna z klasy 3c
III miejsce Julia Bryszkowska z klasy 3d
wyróżnienie Aleksandra Rybka z klasy 3c
Zwycięzcy otrzymali dyplomy, ciekawe książki oraz drobne upominki.
Składamy gratulacje wszystkim uczestnikom konkursu i życzymy dalszych sukcesów!!!!