Nowe kompetencje kluczem do sukcesu
- liczba odwiedzin: 240
Cele projektu
1. Podniesienie kompetencji językowych nauczycieli, optymalizacja organizacji procesu uczenia się i nauczania.
Znajomość języka angielskiego w obecnym czasie jest bardzo ważna zarówno dla uczniów, jak i dla nauczycieli. Naszym dążeniem jest zachęcenie, jak największej liczby nauczycieli w naszej szkole do nauki języka angielskiego, a następnie do wykorzystania go w pracy z dziećmi. Chcemy, aby dla naszych uczniów język angielski był językiem komunikacji nie tylko na lekcjach języka angielskiego, ale również na innych zajęciach. Dlatego będziemy realizować nasze potrzeby poprzez: - poznanie nowoczesnych metod pracy z uczniami (wykorzystanie znajomości języka angielskiego na różnych przedmiotach), - realizację projektów eTwinning w j. angielskim oraz aktywnym uczestnictwie w realizacji projektów Erasmus+, - utrzymanie kontaktu z nauczycielami z innych krajów.
2. Poprawa jakości pracy szkoły poprzez podniesienie kompetencji cyfrowych nauczycieli oraz umiejętności wykorzystania nowoczesnych narzędzi ICT w procesie nauczania.
Jedną z potrzeb naszej placówki jest podniesienie kompetencji cyfrowych nauczycieli. W dzisiejszych czasach technologie ICT wpływają na szybkość uczenia się, zwiększają atrakcyjność tematów. Dzięki nim łatwiej jest wzbudzić zaciekawienie uczniów, kierować ich motywacją i skupiać uwagę.Używanie ICT przez nauczycieli różnych przedmiotów ułatwia komunikację, zwiększa interaktywność, zachęca do współpracy. Uważamy, że każdy nauczyciel powinien sięgać w procesie kształcenia uczniów po różnorodne środki i metody, w tym również narzędzia ICT, które niosą ogromne możliwości. Dlatego naszym celem jest wyposażenie nauczycieli w wiedzę i umiejętności związane z tą dziedziną. Dzięki odbytym kursom oraz obserwacjom - uczestniczący nauczyciele podzielą się swoją wiedzą oraz zdobytym doświadczeniem z całym gronem pedagogicznym.
3. Wyposażenie nauczycieli w narzędzia ułatwiające naukę i integrację dzieci polskich i obcojęzycznych oraz promowanie wzajemnego porozumienia między nimi.
Wielokulturowość jest nowym zjawiskiem w naszej szkole. Naszym nauczycielom brakuje podstaw teoretycznych oraz konkretnych wskazówek praktycznych do pracy ze zróżnicowaną grupą uczniów.
Chcemy, aby nauczyciele poznali nowe metody i techniki stosowane w wielokulturowych klasach. Po odbytych kursach oraz wizytach w szkołach, w których istnieją takie klasy - nasi nauczyciele zostaną wyposażeni w zestaw praktycznych narzędzi do poprawy ich kompetencji międzykulturowych i osiągnięcia skutecznej komunikacji w kontekstach wielokulturowych. Oczekujemy, że w pracy z dziećmi - nauczyciele stworzą wszystkim uczniom warunki do nauki i rozwoju w bezpiecznej, empatycznej, tolerancyjnej atmosferze.
4. Zdobycie umiejętności pozwalających na skuteczniejszą pracę z uczniem ze SPE
Pozwoli to na pełniejsze włączenie tej grupy uczniów do pracy w środowisku szkolnym. Wykorzystamy tutaj możliwości jakie daje edukacja rówieśnicza, metoda projektu, e- platformy oraz platforma internetowa e Twinning.
Właściwa organizacja procesu nauczania i uczenia się zagwarantuje nie tylko wysokie wyniki nauczania (wyższe wskaźniki klasyfikacyjne, egzaminów końcowych) ale będzie skutecznie przeciwdziałać niepowodzeniom szkolnym oraz przedwczesnemu kończeniu nauki. Chcemy zminimalizować odsetek niepowodzeń w naszej szkole - ilość uczniów powtarzających klasę oraz uzyskujących ocenę niedostateczną, a zwiększyć liczbę uczniów uczestniczących w zajęciach dodatkowych, zarówno rozwijających jak i wspomagających.