• Zadania z okazji Dnia Ziemi
     • Zadania z okazji Dnia Ziemi

      21.04.2021

      Z okazji Światowego Dnia Ziemi zachęcam do wykonania następujących zadań:

      1.Leśny koktajl zapachów
      Zadanie można przeprowadzić pojedynczo, w parach, jak i w zespołach 3-4 osobowych. Potrzebny będzie plastikowy kubeczek lub inny pojemniczek dla każdego uczestnika. Zadaniem uczestników będzie skomponowanie leśnego koktajlu zapachów z roślin, które uda im się znaleźć w okolicy. Aby zapach był intensywniejszy składniki należy rozgnieść patykiem, można też dolać do nich wody. Gdy koktajle zapachowe będą gotowe, można poprosić uczestników, aby wymyślili im nazwy i zastanowili się jakich super mocy dodaje ich koktajl gdy się go powącha. Na koniec urządzamy wielkie wąchanie.

      (fragment publikacji pod red. Moniki Kotulak „Games for nature. Environmental education through the eyes of young people”, wyd. Sekcja Akademicka PTTK w Krakowie, 2010, tłum. Karolina Baranowska.)

      2.Kolory przyrody
      Zadanie dla grup kilku - kilkunastoosobowych. Znajdźcie kolorowe miejsce w przyrodzie (łąka, las liściasty, park, ogród). Stańcie w kole. Poproś dzieci, aby rozejrzały się wokół, przypatrzyły przyrodzie i nazwały kolory, które ich otaczają. Dzieci kolejno wymieniają kolory, kolory nie mogą się powtarzać. Odpada ten, kto powie kolor już wymieniony. To jest zabawa na kreatywność, zwróć uwagę dzieci, że kolory zielone, żółte czerwone mają mnóstwo Dla każdego z nich można znaleźć nazwę np. zieleń butelkowa, szmaragdowa, wiosennej trawy, zieleń kiwi, oliwkowa, opuncji, zielone jabłuszko, miętowy itd.

      3.Pozostaw ślad w przyrodzie
      Zadanie można przeprowadzić pojedynczo, w parach, jak i w zespołach 3-4 osobowych. Podczas spaceru w lesie, parku na plaży nazbieraj kamyki, patyczki, szyszki, opadnięte liście, owoce itd. Ułóż z nich swoje imię, jakiś ciekawy napis lub po prostu piękną kompozycję z naturalnych składników. Pozostaw ją dla innych. A  jeśli chcesz, zrób zdjęcie i podziel się nim .

      4.Sprzątanie okolicy
      Podczas spaceru, wycieczki z rodziną czy kolegami ,pozbieraj napotkane śmieci do worka, używając rękawiczek jednorazowych.


      Zrób zdjęcia, nakręć film z tych wydarzeń i wyślij na adres   → m.sidoruk@sp6.swidnica.pl


                                                                                Pozdrawiam Małgorzata Sidoruk      praca ucznia - Mój Eko Dzień
    • Światowy Dzień Ziemi
     • Światowy Dzień Ziemi

      21.04.2021

      Dzień Ziemi, najważniejsze, najbardziej znane i najhuczniej obchodzone ze świąt ekologicznych, a jednocześnie zbyt często poświęcone śmieciom, zakazom i nakazom (zakręć kran, zgaś światło, drukuj dwustronnie itp.) i jednorazowym akcjom.

      Chciałabym zachęcić Was do celebrowania tego święta w zupełnie inny sposób.

      Do tego, żebyście wyszli  z domu i poszli do Przyrody, do lasu, na łąkę, do parku, albo chociaż na poszukiwanie przyrody w zasięgu wzroku.

      Żebyście poświęcili czas na bycie z Przyrodą, na refleksję, jak ona jest dla nas ważna, ale i jak jest fascynująca, piękna, ciekawa. Szczególnie zasiedziałym w betonie mieszczuchom chcę przypomnieć (a młodszym pokazać), że czas spędzony w lesie czy na łące nie jest czasem zmarnowanym, szczególnie jeśli damy sobie możliwość faktycznego bycia z Przyrodą, a nie tylko w jej otoczeniu.

      W tym celu warto wyłączyć telefony, tablety, mp4, schować książki czy gazety, a nawet przestać na chwilę rozmawiać. Warto usiąść lub położyć w ustronnym miejscu, dotknąć trawy, zasłuchać się i zapatrzeć. Poobserwować mrówki, zbadać fakturę liści, zrobić to, czego zwykle nie robimy nawet podczas niedzielnego spaceru w parku. Jeśli nie macie dużo czasu, a w pobliżu nie ma większych terenów zielonych, wyjdźcie z domu i poszukajcie najdrobniejszych nawet przejawów siły Przyrody w najbliższym otoczeniu.

      Zwróćcie uwagę na drzewa, które co dzień mijacie, sprawdźcie co rośnie na skwerku oprócz trawy, wytropcie Przyrodę w nietypowych miejscach (poszukajcie drzewka na dachach komórek, ro[1]śliny wyrastające z murów, w pęknięciach asfaltu). Zachęćcie uczniów, żony, mężów, dzieci, przyjaciół do wyjścia tego dnia z domu, by lepiej poznać i zaprzyjaźnić się z Przyrodą.

      I powtarzajcie to jak często się da, bo Dzień Ziemi jest każdego dnia!

       

      Małgorzata Sidoruk

    • Mój przyjaciel robot
     • Mój przyjaciel robot

      20.04.2021

      Czy zastanawialiście się kiedyś, jak wyglądałoby nasze życie, gdyby roboty wyręczały nas w każdej czynności?

      Oj, chyba nie byłoby to takie korzystne dla nas!

      A może posiadanie choć jednego robota – przyjaciela zmieniłoby coś w naszym życiu?

      Nad tym pytaniem zastanawiały się dzieci z klasy 1c i doszły do wniosku, że mogłyby mieć własnego robota. Z dostępnych w domu materiałów, często już zbędnych, zaprojektowały i wykonały pomysłowe roboty. Zobaczcie jaką kreatywnością wykazali się mali konstruktorzy!

       

       

    • Zmyślne dziuple
     • Zmyślne dziuple

      18.04.2021

      RAZEM chociaż OSOBNO

      Mimo nauki zdalnej, powstaje wiele ciekawych prac. Nasi uczniowie znakomicie radzą sobie ze  stawianymi im wyzwaniami.

      Projekt jest metodą pracy, procesem planistycznym, w który zaangażowany powinien zostać zespół projektowy ( kilka osób). To finalny efekt planowania, który obejmuje analizę sytuacji, wyznaczenie celów, działań, rezultatów, szacowanie zasobów niezbędnych do jego wykonania.

      W klasach siódmych, na lekcjach plastyki, przez miesiąc uczniowie pracowali metodą projektu artystyczno-edukacyjnego, o wdzięcznej nazwie  „Dziupla”.

      Główne cele, to:

      • ćwiczenie pracy w grupie;
      • doskonalenie pracy z korzystaniem różnych technik;
      • ćwiczenia w rysunku iluzjonistycznym,trójwymiarowym.

      Zadanie polegało na stworzeniu grupy (choć niektórzy woleli pracować sami), wyborze lidera, ustaleniu harmonogramu – terminów wykonania poszczególnych działań. Rezultatem tych zmagań, było przesłanie przez lidera grupy gotowej prezentacji i dokumentacji projektu wraz z ocenami za włożony wkład pracy
      i terminowość. 

      Po ustaleniu tematu, każdy dzielnie rysował  dziuplę, fotografował ją i wyszukiwał informacji na temat zawartości swojej dziupli. Następnie przesyłał zdjęcie oraz opis w określonym terminie do osoby składającej materiał w jedną całość. Za wszystkie działania, dokumentację i przesłanie prezentacji na czas, odpowiadał wybrany z grupy lider.

      To, co w dziuplach – zaskakuje, a uczniowie wykonali zadania wzorowo.

      Zobaczcie sami te różne dziuple i finalne efekty.

      praca grupy z 7a

      praca nr 2 z 7a

      praca Tymona Szwaczka

      praca Zuzanny Filip

      ​​​​​​​

      Kawałkowska Bożena

    • Warsztaty online - Świdnica moje miasto
     • Warsztaty online - Świdnica moje miasto

      18.04.2021

      W dniach 13-14 kwietnia 2021 roku uczniowie klasy I b wraz z wychowawcą Anną Worobiec wzięli aktywny udział w warsztatach online dotyczących historii, zabytków, ciekawych  miejsc naszej miejscowości w ramach szkolnego projektu „Świdnica moje miasto”.

      Wszyscy obejrzeli prezentacje multimedialne na temat: Uczniowie przed kamerkami przygotowali książki, albumy, widokówki, pamiątki, magnesy, mapy, szaliki i czapki z klubu piłkarskiego „Polonia-Stal Świdnica”, w którym większość klasy aktywnie trenuje. 

      Następnie wyruszyli w wirtualną wycieczkę po Świdnicy. Na zdjęciach oglądaliśmy Kościół Pokoju -zabytek z listy światowego dziedzictwa UNESCO, zbudowany bez ani jednego gwoździa oraz Katedrę z najwyższą wieżą na Dolnym Śląsku. Poznaliśmy herb Świdnicy i legendy z nim związane. Dalej droga zawiodła nas do Starego Rynku. W zaułkach miasta  szukaliśmy tajemnic przeszłości i odkrywaliśmy legendy naszej Świdnicy. Opowiadaliśmy legendy o gryfie świdnickim oraz o rajacy miejskim i kawce. W Rynku podziwialiśmy Ratusz z odbudowaną wieżą, 4 fontanny , w tym fontannę Neptuna i Atlasa. Następnie odpoczęliśmy przed Muzeum Kupiectwa na ławce koło słynnej astronom pani Marii Kunic. Wycieczkę  zakończyliśmy w pięknym Parku Centralnym. 

      Na zakończenie warsztatów recytowaliśmy piękne wiersze o Świdnicy oraz wykonaliśmy prace plastyczne dotyczące zabytków, legend oraz ciekawych miejsc naszego miasta, które widać na załączonych zdjęciach.  To była wspaniała wirtualna wycieczka, dzięki której poznaliśmy i utrwalaliśmy informacje o naszej miejscowości.

       

    • Wiosenne pejzaże
     • Wiosenne pejzaże

      14.04.2021

      Wiosna zachęciła uczniów do uczestnictwa w szkolnym konkursie plastycznym pod hasłem “Pierwsze oznaki wiosny”, zorganizowanym dla uczniów klas I-III przez samorząd uczniowski. Celem konkursu było: rozwijanie wrażliwości na otaczające środowisko naturalne, pobudzanie dziecięcej wyobraźni.

      Uczniowie wykonali interesujące prace, różną techniką, a najciekawsze kompozycje zostały nagrodzone.

      Laureaci

      I miejsce Magdalena Wyszyńska – kl.2d  Jagoda Kalbarczyk – kl.3d

      II miejsce Michalina Lipiecka – kl.1a  Julia Sujka – kl. 1c

      III miejsce Lena Buczkowska – kl.1b Gabriela Sasnal – kl.1b Julia Ziomek – kl.3a Kamila Pawiłowicz- kl.3d

      Wyróżnienie: Antonina Cebo kl.1c, Sebastian Surówka kl.3a, Viktoria Zielony kl.3d

      Uczniowie wykonali prace pod kierunkiem pań: Anny Biliniewicz, Anny Błaszczyk, Jolanty Makowskiej-Wróbel, Haliny Styrny, Beaty Winnickiej, Anny Worobiec.

      Wszystkim laureatom gratulują i zachęcają do dalszych konkursów organizatorki panie: Anna Worobiec i Halina Styrna.

      ​​​​​​​

    • Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci
     • Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci

      14.04.2021

      12 kwietnia w ramach Międzynarodowego Dnia Książki dla Dzieci odbyło się czytanie on-line baśni H.Ch.Andersena Calineczka dla klasy Ib.

      Aby urozmaicić formę słuchania czytanie wzbogacone było ilustracjami wydarzeń i bohaterów baśni. Tak połączona forma przekazu literackiego wzbudziła u dzieci zainteresowanie.

      Uczniowie chętnie wypowiadali się na zadawane pytania. Kończąc zajęcia, nauczyciel bibliotekarz zachęcił uczniów do przeczytania innych baśni tego autora.

       

       

    • Świat tworzyw sztucznych
     • Świat tworzyw sztucznych

      13.04.2021

      Trudno sobie wyobrazić nasze codzienne życie bez wyrobów z tworzyw sztucznych. Nie występują one w przyrodzie, lecz zostały stworzone przez ludzi, zastępując wiele materiałów naturalnego pochodzenia.

      Każdego dnia człowiek wytwarza duże ilości odpadów i pozostawia po sobie w różnych miejscach opakowania jednorazowe, zagrażając przyrodzie.

      Można jednak wykorzystać plastikowe opakowania nie tylko do recyklingu, ale i do zabawy, prac plastycznych i ciekawych kolorowych ozdób. Internet zasypuje nas różnymi pomysłami. Uczniowie klas piątych postanowili wykonać ekologiczne stworki. Wykorzystali w tym celu butelki po napojach, płynach do prania itp., plastikowe nakrętki, jednorazowe rękawiczki, sztućce i wszystko, co w domu miało trafić do śmietnika (oczywiście żółtego pojemnika).

      Zachęcam do obejrzenia galerii zdjęć.

      Nauczyciel techniki  -  Bożena Kawałkowska

       

    • „BĄDŹ EKO”- Instrumenty perkusyjne klas 4
     • „BĄDŹ EKO”- Instrumenty perkusyjne klas 4

      10.04.2021

      Każdego roku w kwietniu obchodzimy Dzień Ziemi. Jest to święto, które ma uświadomić wszystkim ludziom, że należy chronić naszą planetę przed zaśmiecaniem i zanieczyszczeniem.

      Istnieje wiele sposobów by chronić przyrodę. Jednym z nich jest recykling, czyli ponowne wykorzystanie różnych odpadów i śmieci.

      Uczniowie klas 4, wykorzystując różnorodne materiały i odpady wykonali instrumenty perkusyjne. Bębenki, grzechotki, kije deszczowe powstały m.in. z metalowych puszek, plastikowych butelek, balonów, rolek po ręcznikach papierowych, papierze toaletowym, z plastikowych łyżek czy … żarówek.

      Samodzielnie wykonane instrumenty służą uczniom do gry podczas lekcji muzyki.

      Jak prezentują się ekologiczne instrumenty? Oceńcie sami.

       

        Nauczyciel muzyki: Magdalena Dudziak

    • Wiosna i Wielkanoc
     • Wiosna i Wielkanoc

      07.04.2021

        „WIOSNA JEST ROZPUSZCZANIEM ZIMY”
       
      Ludwik Jerzy Kern

       

      Przyszła wiosna i Wielkanoc tuż, tuż !!!

      Uczniowie, w ten weselszy czas, zajęli się malowaniem wiosny i robieniem kartek wielkanocnych oraz różnych ozdób.

      A jak to wyszło ? Zobaczcie sami.

       

       

       

       

    • Wielkanoc online w 1b
     • Wielkanoc online w 1b

      31.03.2021

      W dniach 29-31 marca 2021 roku uczniowie klasy Ib wraz z wychowawcą Anną Worobiec wzięli aktywny udział w warsztatach online dotyczących tradycji wielkanocnych.

      Wszyscy obejrzeli prezentacje multimedialne na temat „Zwyczaje wielkanocne”, „Symbole Świąt Wielkanocnych”, „Wielkanoc-tradycje i symbole”, Śmigus Dyngus-polska tradycja”, „7 Ciekawych tradycji wielkanocnych ze świata”. Wielu emocji dostarczył także  Teleturniej Wiedzy Wielkanocnej,  gdzie dzieci wykazały się wiedzą dotyczącą tradycji i zwyczajów wielkanocnych.

      Uczniowie również zaprezentowali wykonane przez siebie przepiękne kartki świąteczne, piękne malowane pisanki, zajączki wielkanocne, hodowle rzeżuchy, ozdobione koszyczki wielkanocne oraz prace plastyczne dotyczące Śmigusa Dyngusa.  Na lekcjach muzyki uczniowie słuchali piosenek o Wielkanocy „Pisanki, Kraszanki. Skarby Wielkanocne” oraz wykonali muzyczną pisankę utrwalającą poznane wartości nut: półnutę, ćwierćnutę, ósemki.

      Na zajęciach informatycznych dzieci wykonały na stronie wordwall zadania utrwalające wiedzę dotyczącą Wielkanocy czyli łamigłówki, anagramy, rebusy. W ostatnim dniu warsztatów przed kamerkami komputerów złożyliśmy sobie wzajemnie życzenia, w których dominowały w tym trudnym dla nas czasie marzenia dotyczące powrotu do szkoły. 

      Wielkanoc to dobry moment, aby w atmosferze rodzinnych spotkań kultywować tradycje: wspólnie malować pisanki, dzielić się jajkiem i składać życzenia świąteczne oraz  przyjemnie spędzić czas podczas Śmigusa Dyngusa.  Warsztaty były doskonałą okazją do zapoznania się z tradycjami i zwyczajami Świąt Wielkanocnych  oraz integracji grupy  klasowej. Uwidoczniliśmy to  na załączonych zdjęciach.

    • Aktywna twórczość klasy 1a I 2d
     • Aktywna twórczość klasy 1a I 2d

      28.03.2021

      Grupy świetlicowe: klasa 1a i 2d, chętnie podejmowały się różnych działań. Szkolne zadania konkursowe związane ze zbliżającą się nową porą roku, zmobilizowały dzieci do pracy i przez kilka dni przygotowywały wiosenny strój ekologiczny.

      Modelką została Nadia z kl. 2d, która cierpliwie znosiła wszelkie dekoracje. Ubranie zostało wykonane z gazet, rolek papierowych, sznurka, kwiatów i okazało się oryginalnym projektem. Wszyscy cieszyli się z efektu finalnego, bo modelka w kapeluszu na głowie z motylami, wyglądała naprawdę rewelacyjnie!

      Następną inicjatywą konkursową, wykonaną grupowo, była praca plastyczno - techniczna „Pani Wiosna”. Dzieci na dużym brystolu tworzyły wiosnę z różnych materiałów. Projekt postaci wykonała Marta z kl. 1a, pozostałe dzieci jej pomagały, a nad wszystkim czuwała Ania - projektantka z kl. 2d. Efekty pracy były ciekawe i każdy z „panią wiosną” chciał mieć zdjęcie. Oczywiście praca została zawieszona na gazetce ściennej, na korytarzu, by „rozdawała wszystkim ciepło”, a dumna ze swoich uczniów była p. Halina Styrna. 

       

    • Warsztaty fotograficzne klas siódmych
     • Warsztaty fotograficzne klas siódmych

      25.03.2021

       „Kuchenna martwa natura”  (prace fotograficzne uczniów klas siódmych)

      Mimo braku możliwości plenerowych, nasi uczniowie znakomicie poradzili sobie na lekcjach o fotografii i jej wszechstronnym wykorzystaniu. Mówi się o niej, że to sztuka rysowania światłem. Jest formą twórczości zbliżoną do malarstwa. Fotografię wynaleziono na początku XIX wieku, zaś nowe technologie udoskonaliły jakość zdjęć i dały nieograniczoną możliwość ich obróbki.

      Początkowo na lekcjach plastyki zajęliśmy się fotokolażem, zaś w drugim półroczu przeprowadziliśmy zdalne warsztaty fotograficzne. Po zapoznaniu się z zasadami kadrowania, oświetlenia i rodzajami kompozycji, celem uczniów stało się wykonanie fotki we własnej kuchni. Wiele z tych prac, śmiało można określić sztuką użytkową, łączącą wartości estetyczne z praktycznym zastosowaniem. Czyż nie chcieli byście takiego obrazka w swojej kuchni?    

      Zobaczcie sami!

       

      Nauczyciel – Bożena Kawałkowska

    • Sukces uczniów klasy 1b
     • Sukces uczniów klasy 1b

      25.03.2021

      Cieszymy się ogromnie z sukcesu  uczniów klasy Ib: Julii Gorgoń, Gabrieli Sasnal oraz Tomasza Naleśnika, którzy 23 marca  2021 r. podczas rozstrzygnięcia  Konkursu „Najpiękniejsza palma wielkanocna” organizowanego  przez Świdnicki Ośrodek Kultury w Świdnicy otrzymali wyróżnienie.

      Jula, Gabrysia i Tomek wykonali małe  palmy, których wysokość wynosiła około 100 cm. Były one przyozdobione gałązkami wierzbowymi, leszczynowymi, suchymi ziołami, kwiatami, kolorowymi wstążeczkami i innymi ozdobami.  Poziom prezentowanych prac był bardzo wysoki, a nasi uczniowie z klasy 1b za swoje prace otrzymali pamiątkowy dyplom oraz świąteczny upominek.

      Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

    • Barwne monoprinty klas szóstych
     • Barwne monoprinty klas szóstych

      25.03.2021

      Czy rzeczywistość w czasie pandemii wydaje Wam się smutna i szara?

      Wcale nie musi taka być…

       

      Uczniowie klas VI podczas zajęć z plastyki tworzyli barwne monoprinty (monodruki).

      Jest to forma grafiki, w której obrazy i linie można wykonać tylko raz, w przeciwieństwie do większości technik graficznych, które pozwalają na tworzenie wielu oryginałów.

      Co jest potrzebne do stworzenia monoprintu? Przede wszystkim farby, woreczki foliowe i … wyobraźnia.

      Dzieci bawiły się przednio, brudząc się farbkami  przy wykonywaniu odbitek. Efektem ich zaangażowania są zaskakujące prace. W wielu z nich można dopatrzyć się ukrytych motywów, niezamierzonych w trakcie twórczych działań.

      Można by stwierdzić, że  uczniowie nieświadomie „zahaczyli” o techniki action paintingu, a nawet iluzji.

       

      Zachęcam do przekonania się  jak wiele można odnaleźć i odczytać w jednej pracy.

      Miłego oglądania i poszukiwania.

       

        Nauczyciel plastyki- Magdalena Dudziak

    • Czytanie z poduszką
     • Czytanie z poduszką

      24.03.2021

      W ramach realizowanego przez p. Halinę Styrnę projektu edukacyjnego “Lubię czytać” grupy świetlicowe z klasy 1a, 1b, 2c i 2d będące pod opieką p. A. Worobiec i H. Styrny, zorganizowały niekonwencjonalne zajęcia z czytania.

      W dniu wyznaczonym na czytanie baśni nazwanym „Czytanie z poduszką”, uczniowie z poszczególnych grup przynieśli swoje ulubione poduszki, a grupy dekoracyjne przygotowały scenografię: odpowiedni wystrój klasy, przebrane baśniowo dzieci, opuszczone rolety i zapalone świece.  W takich warunkach nauczycielki czytały dzieciom piękne i ponadczasowe baśnie Hansa Christiana Andersena: „Dziecię elfów” i „Brzydkie kaczątko”.

      Uczniowie przytulając poduszeczki, bądź leżąc na nich, uruchamiali swoją wyobraźnię i przeżywali losy bohaterów, utożsamiając się z nimi. Takie czytanie dostarczyło dzieciom wiele wrażeń i ciekawych przemyśleń. Takie zajęcia będą kontynuowane, bo okazały się atrakcyjne dla uczniów, zachęcające ich do sięgania po różne baśnie, pomagające wszystkim w tych trudnych dla nas czasach, co zauważyły organizatorki spotkania.

      Z inicjatywy uczniów i dla nich został zorganizowany konkurs plastyczny pt. „Bohaterowie baśni H. Ch. Andersena”. Dzieci wykonały pod kierunkiem swoich pań, ciekawe prace prezentując różną technikę.
      Laureaci konkursu:

      I miejsce Michalina Lipiecka kl.1a

                       Nel Mleko kl. 1a

      II miejsce Maja Misiewicz kl. 2d

                        Milena Kobyłecka kl. 2c

                        Lena Kępa kl. 1b

      III miejsce Anna Rossolińska kl. 1a

                         Zuzanna Wróblewska kl.1a

                         Zuzanna Kaczmarczyk kl. 2c

       

      Gratulacje dla dzieci za ich duże plastyczne i dekoratorskie zdolności i wspólne przeżycie  niezwykłego dnia składają panie H. Styrna i A. Worobiec.

    • Nowe media w sztuce
     • Nowe media w sztuce

      22.03.2021

      Media rozumiane jako środki wyrazu artystycznego są obecne w sztuce od jej początków. Sztuka nowych mediów, zwana też sztuką multimedialną, to twórczość wykorzystująca narzędzia cyfrowe, programy komputerowe oraz internet.

      Uczniowie klas siódmych, jako zadanie dodatkowe, pracowali nad ćwiczeniem, polegającym na wykonaniu fotografii zainspirowanej tradycyjnym dziełem sztuki. Należało dobrać rekwizyty i stroje oraz odpowiednie oświetlenie, następnie ustawić się w pozach, w jakich znajdują się postacie przedstawione na wybranym obrazie. Kilka z tych prac zasługuję na szczególną uwagę - oceńcie sami.

      B. Kawałkowska

    • Wiosna w zerówce
     • Wiosna w zerówce

      22.03.2021

      Dzieci z oddziałów przedszkolnych z tęsknoty za ciepłymi dniami postanowiły przywołać Wiosnę. Zabawę rozpoczęły od odszukania za pomocą kodów odszukały drogi do Pani Wiosny, kolejnym etapem zabawy było narysowanie portretu Pani Wiosny. W dalszej części dnia przeprowadzony został konkurs recytatorsko- wokalny "A za oknem wiosna". Nasze utalentowane dzieci z dużym zaangażowaniem recytowały i śpiewały przygotowane w domu utwory. Gratulujemy wszystkim wykonawcom.

       

       

    • Powitanie wiosny w klasach młodszych
     • Powitanie wiosny w klasach młodszych

      20.03.2021

      Wiosna to najpiękniejsza pora roku, dlatego Pierwszy Dzień Wiosny jest bardzo radosny i wyczekiwany przez wszystkie dzieci.

      19 marca 2021 roku uczniowie z klas I-III ciekawie i kolorowo przebrali się za Wiosnę wykazując się ogromną pomysłowością i oryginalnością strojów. W pomieszczeniach  różnych klas zachowując zasady bezpieczeństwa sanitarnego odbył się pokaz mody wiosennej. Dzieci radośnie prezentowały swoje stroje wiosenne. Powitanie wiosny było niezwykle barwne i wesołe! Ciekawym wiosennym akcentem były aktywne wyzwania na powitanie Wiosny przez poszczególne klasy. Uczniowie przedstawili kolorowe  prace plastyczne  ukazujące budzącą się do życia przyrodę. 

       

      Wybrano też  Miss i Mistera Wiosny z poszczególnych klas:

       

      Klasa Ia-  Michalina Lipiecka

                         Michał Moskwa                                                                         

      Klasa Ib-  Gabriela Sasnal

                         Tomasz Naleśnik             

      Klasa Ic-  Maja Zaleska

                         Kacper Kiryłow            

      Klasa IIa- Lena Duczyńska

                         Tobiasz Musiał                  

      Klasa IIb- Natalia Banda

                         Miłosz Magierowski

      Klasa IIc- Natalia Olichwer

                         Wiktor Wróbel

      Klasa IId-  Ayrton Narloch

                          Magdalena Bieżyńska

      Klasa IIIa-Michalina Jaźwik

                          Kacper Kujacz     

      Klasa IIIc- Ada Guzik

                          Oskar Choryński

                      

                

      Gratulujemy wszystkim wyróżnionym uczniom !!! 

      Dziękujemy wszystkim dzieciom i rodzicom za zaangażowanie w przygotowanie pięknych strojów.

      Opiekunowie Samorządu klas I-III uwidocznili  na pamiątkowych zdjęciach wspaniałą atmosferę, która towarzyszyła dzieciom podczas powitania wiosny. Witaj więc Wiosno wśród nas i pozostań z nami na długi czas!

       

    • Bezpiecznie na drodze
     • Bezpiecznie na drodze

      19.03.2021

      W czasie zajęć z wychowania komunikacyjnego na lekcjach techniki, uczniowie klas czwartych uczyli się, jak bezpiecznie uczestniczyć w ruchu drogowym - jako pieszy, pasażer i rowerzysta. Znając już wszystkie grupy znaków drogowych i typy skrzyżowań, dzieci z wielką radością przystąpiły do budowy makiet. W czasie zdalnego nauczania, prace manualne, techniczne i plastyczne były dla nich dużą odskocznia od siedzenia przy komputerach. Efekty zaangażowania w powstawanie skrzyżowań są zaskakujące !

      Zachęcam do obejrzenia niektórych z nich w galerii zdjęć...

       

      Nauczyciel techniki- Bożena Kawałkowska       

  • Kontakty

   • Szkoła Podstawowa nr 6 im. Tysiąclecia Państwa Polskiego w Świdnicy
   • sekretariat-wodna@sp6.swidnica.pl
   • magda.werner@vp.pl - administrator strony
   • 74 852 05 85 - budynek ul. Wodna 74 852 31 29 - budynek ul. Jodłowa
   • 58-100 Świdnica ul. Wodna 5-7 (budynek A) ul. Jodłowa 21 (budynek B)
   • v.skibicka.dyrektor@sp6.swidnica.pl
   • d.zurman.z-cadyrektora@sp6.swidnica.pl m.eszwowicz.z-cadyrektora@sp6.swidnica.pl v.zapart@sp6.swidnica.pl
  • Logowanie

 • Nasze media społecznościowe