• Z książką na wakacje
     • Z książką na wakacje

      21.06.2021

      Nadszedł czas, aby podsumować całoroczny projekt edukacyjny „Lubię czytać”. Projekt był realizowany przez p. Halinę Styrnę w grupie uczniów z klasy 1a i 2d uczestniczących w zajęciach świetlicowych. Ze względu na duże zainteresowanie projektem brali w nim również udział uczniowie z klasy 1b, 1c, 2a, 2b, 2c, 3b, 3d. Przez cały rok na zajęciach polonistycznych prezentowane były książki różnych autorów polskich i zagranicznych znanych na całym świecie. Dzieci zapraszane były do czytania i słuchania wierszy i utworów pisanych prozą zawsze w ciekawej scenografii. W związku z prezentowanymi utworami organizowane były konkursy wraz z nagrodami: plastyczne, recytatorskie i pięknego czytania. Projekt był realizowany przy współpracy z p. Elżbietą Surdyką- Stec i p. Anną Worobiec.

      Ostatnie spotkanie p. Haliny Styrny z uczniami odbyło się pod hasłem „Czytanie na polanie”. W piękny słoneczny dzień dzieci z klasy 1a, 2c i 2d siedząc na trawie, na materacach, rozmawiały o wartościach płynących z książek, z którymi warto się zaprzyjaźnić. Uczniowie stwierdzili, że mając wiele wolnego czasu podczas wakacji, warto brać je czytać, by poszerzać swoją wiedzę, ćwiczyć czytanie dla własnych korzyści. Ciekawym momentem była prezentacja książek przez samych uczniów, a pięknie czytające dzieci nagradzane były brawami. Główne hasło spotkania: Z książką na wakacje!

       

    • Wakacje, ale bezpieczne!
     • Wakacje, ale bezpieczne!

      21.06.2021

      Samorząd klas I –III zorganizował, ostatni w tym roku szkolnym, konkurs. Był to konkurs profilaktyczny dla uczniów klas młodszych pod hasłem “Bezpieczne wakacje”. Został on poprzedzony zajęciami profilaktycznymi o bezpiecznym korzystaniu z uroków wakacyjnych.
       

      Celem konkursu było: rozwijanie umiejętności bezpiecznej zabawy w różnych miejscach i wypoczynku podczas wakacji, rozwijanie aktywności twórczej i wyobraźni plastycznej.

      Prace konkursowe zawierały tematykę, taką jak: bezpieczne miejsce zamieszkania, bezpieczna droga, bezpieczny pobyt w górach i nad wodą. Uczniowie wykonali prace ciekawe, pełne słońca i radości płynącej z wakacji. Udowodnili, że są świadomi zagrożeń, jakie mogą się wydarzyć, kiedy nie będą pamiętać o bezpieczeństwie swoim i innych. Wybór najciekawszych prac był trudny.
      Laureatami konkursu zostali:

      I miejsce Zuzanna Wróblewska kl.1a (świetlica)
                       Julia Gorgoń kl.1b
                       Anna Rupnowska kl.2d (świetlica)

      II miejsce Marta Przybysz kl.1a (świetlica
                        Anna Rossolińska kl. 1a (świetlica)
                        Liliana Ponichtera kl.1b
                        Magdalena Wyszyńska kl. 2d (świetlica)

      III miejsce Zuzanna Marszałek kl.1b
                         Bartosz Głogowski kl.2c
                         Bartosz Kołakowski kl.2c
                         Natalia Łysoń kl.2d

      Opiekunami artystycznymi uczniów były panie: Anna Worobiec, Anna Januś, Jolanta Rękas, Halina Styrna.

      Za ciekawe prace dzieci otrzymały kolorowe, wakacyjne dyplomy i słodycze oraz gratulacje od organizatorek konkursu, pani Haliny Styrny i Anny Worobiec. Opiekunki samorządu życzą wszystkim uczniom wspaniałych, słonecznych i bezpiecznych wakacyjnych chwil!

       

    • Król i Królowa grzeczności
     • Król i Królowa grzeczności

      21.06.2021

      Podsumowanie  osiągnięć w zachowaniu  uczniów klas I-III  za II semestr roku szkolnego 2020/2021

       

      Królem i Królową Grzeczności w II semestrze zostali:

         

      Klasa I a- Izabela Synowska

                        Adam Buchman

                                                                                            

      Klasa I b-  Liliana Ponichtera

                         Wiktor Karaś

                       

      Klasa I c-   Antonina Cebo

                         Adrian Matyjak

       

      Klasa II a-  Lena Duczyńska

                          Oliwier Grzywa

       

      Klasa II b- Martyna Dzamara

                          Hubert Borowski

       

      Klasa II c- Milena Kobyłecka

                         Dawid Król

       

      Klasa II d- Magdalena Wyszyńska

                          Antoni Polniaszek

       

      Klasa III a-Amelia Filip

                          Olivier Klawiński

       

      Klasa III b-Matylda Wójcik

                           Jakub Kwasek

       

      Klasa III c- Julia Szymańska

                           Adrian Antanavicius

       

      Klasa III d- Natalia Raj

                           Wiktor Mróz

       

      Gratulujemy wszystkim wyróżnionym uczniom !!!  

      Samorząd klas I-III pod opieką p. Anny Worobiec i p. Haliny Styrny

                          

    • PROJEKT ŚWIDNICKA MOZAIKA EDUKACYJNA ZAKOŃCZONY
     • PROJEKT ŚWIDNICKA MOZAIKA EDUKACYJNA ZAKOŃCZONY

      20.06.2021

      Uczestnicy treningu językowego podsumowali swoja całoroczną pracę. Na zajęciach uczniowie klasy 6d rozwijali swoje zainteresowania i uzdolnienia językowe.

      Poznawali nie tylko język angielski, ale również programy i aplikacje, dzięki którym tworzyli własne projekty językowe: chmury wyrazowe, mapy myśli, komiksy i memy ToonyTools oraz scratch.

      Ciekawym doświadczeniem było programowanie microbitów i tworzenie z nich takich przedmiotów, jak: wyświetlacz LED, stoper, kostka do gry, kompas, tabliczka mnożenia, światłomierz czy generator dźwięku.

      Uczniowie kręcili też własne clipy promujące zdrowe przepisy kulinarne oraz aktywny styl życia.

      Ponadto oglądali filmy i programy BBC w oryginalnej wersji językowej, a także grali w gry online (kahoot, baamboozle, duolingo, Cartoon Network GameBox). Uczestnicy projektu uczyli się tworzyć krótkie formy pisemne (notatka, sms, e-mail) oraz porozumiewać się w czasie podroży zagranicznych (meldowanie w hotelu czy zamawianie posiłku w restauracji). Zdobytą wiedzę wykorzystywali do tworzenia własnych projektów w ramach Ekstraklasy. Opiekunem grupy była pani Katarzyna Gabrylczuk.

      Zachęcamy do obejrzenia niektórych naszych projektów w galerii.

       

    • Sukcesy młodych literatów
     • Sukcesy młodych literatów

      18.06.2021

      Z niecierpliwością oczekiwaliśmy na oficjalne wyniki XIV REGIONALNEGO KONKURSU PLASTYCZNO – LITERACKIEGO „MOJA MAMA” DLA UCZNIÓW SZKÓŁ PODSTAWOWYCH i SPECJALNYCH. Uczniowie naszej szkoły przygotowali prace literackie na konkurs, którego temat przewodni w tym roku brzmiał: Nasza Matka Ziemia - wspólnie dbamy o naszą planetę! Napisz, jak w domu z mamą dbacie o Matkę Ziemię.

      Wśród tegorocznych laureatów w kategorii prac literackich klas IV – VIII znalazło się aż troje uczniów naszej szkoły:

      Julia Głogowska z klasy VId zajęła I miejsce w kategorii proza, a Krzysztof Kielar z kl. IVa otrzymał w tej samej kategorii wyróżnienie. Jury doceniło również wiersz Natalii Głogiewicz pt. „Ekologiczność” i nasza ósmoklasistka zwyciężyła w kategorii poezja.

      Organizatorami konkursu były: Izabela Katarzyna Mrzygłocka Poseł na Sejm RP oraz Publiczna Szkoła Podstawowa Specjalna nr 10 im. Kawalerów Orderu Uśmiechu w Wałbrzychu, a przeznaczony jest on dla uczniów szkół podstawowych oraz specjalnych z Wałbrzycha, powiatu wałbrzyskiego, świdnickiego, dzierżoniowskiego, ząbkowickiego oraz kłodzkiego.

      Nasi uczniowie okazali się zatem najlepsi w regionie!

      Serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych udanych prób literackich.

    • Spotkanie z policjantami
     • Spotkanie z policjantami

      18.06.2021

      W dniu  17 czerwca 2021 r. Szkołę Podstawową nr 6 w Świdnicy odwiedzili st. sierżant Konrad Dyko i mł. aspirant Damian Marszałek, policjanci z Komendy Powiatowej w Świdnicy. W spotkaniu z policjantami brały udział klasy 0-1.

      Celem wizyty było utrwalenie i przypomnienie zasad bezpiecznego poruszania się w drodze do szkoły i poza szkołą. Policjanci w ciekawy sposób omówili zasady poruszania się po ulicy, chodniku i podczas jazdy rowerem. Zwrócili uwagę na niebezpieczeństwa, jakie mogą czyhać na dzieci w kontaktach z obcymi, omówili sposoby unikania ich. Ponadto podkreślili, jak ważną rolę pełnią elementy odblaskowe, które każdy uczeń powinien posiadać.

      Uczniowie aktywnie brali udział w spotkaniu. Utrwalili wiedzę dotyczącą numerów alarmowych:

      -997-policja

      -998-straż pożarna

      -999-pogotowie

      Dzieci oprócz pogadanki brały także udział w scenkach dramowych dotyczących zachowania w niebezpiecznych sytuacjach. Policjant zwrócił uwagę uczniów na elementy i kolor umundurowania oraz przybliżył im na czym polega ich praca.  Najprzyjemniejszą częścią spotkania było oglądanie przyniesionych przez naszych gości podstawowych akcesoriów policjanta. Dzieci mogły przymierzyć kamizelkę i koszulkę odblaskową z napisem „Policjant”, dokładnie obejrzeć kajdanki czy pałkę policyjną oraz proszek do badania odcisków palców, mogły również usiąść za kierownicę policyjnego radiowozu. Najwięcej jednak radości wzbudzało włączanie sygnałów alarmowych.

      Na zakończenia spotkania uczniowie zadawali pytania, a policjanci podsumowali zajęcia, wyjaśniając dzieciom, jak właściwie zachować się będąc uczestnikiem ruchu drogowego. Dzieci podziękowały policjantom za ciekawe spotkanie wręczając laurki i samodzielnie wykonane portrety naszych gości, które wywołały dużo radości i uśmiechu na ich twarzy.

      Wspólne zdjęcie było zwieńczeniem tej niecodziennej wizyty.

      Mamy nadzieję, że dzięki takim spotkaniom policjant będzie kojarzył się dzieciom, jako osoba, której nie należy się bać i do której zawsze i w każdej sytuacji można zwrócić się o pomoc.

      Koordynatorami spotkania był Samorząd klas I-III pod opieką p. Anny Worobiec i p. Haliny Styrny.

    • Dzień Rubika
     • Dzień Rubika

      18.06.2021

      Halo! Halo! Czy wiecie, że Szóstka jest szkołą wspierającą uzdolnienia? Rozwijającą największe bogactwo jakie może mieć człowiek - rozum? Tego Wam nikt nie odbierze a w przyszłości może zaprocentować i sprawić, że dzisiejszy mały człowiek, będzie dorosłym mądrym i dobrym człowiekiem, który będzie ulepszał nasz świat. Korzystamy z każdej okazji aby dać Wam możliwość się rozwijać.

      Dzisiaj okazją był Dzień Rubika. Zobaczcie krótki reportaż. Kto wie, może zobaczycie w nim siebie lub swoich kolegów i koleżanki?

    • Mały Ratowniczek - bezpieczne wakacje
     • Mały Ratowniczek - bezpieczne wakacje

      18.06.2021

      Jak co roku w Szkole Podstawowej nr 6 jest realizowany projekt edukacyjny „Ratujemy i uczymy ratować”. Został on zainicjowany przez Program Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Nauczyciele edukacji wczesnoszkolnej p. Anna Worobiec i p. Halina Styrna po odbyciu kursu „Ratujemy i uczymy ratować” w czerwcu 2021 r.  w klasach I-II przeprowadziły zajęcia warsztatowe pod nazwą „Mały Ratowniczek-bezpieczne wakacje”.

      Zajęcia dotyczyły utrwalenia zasad udzielania pierwszej pomocy podczas wypadku, omdlenia, oparzeń, stłuczeń, zwichnięć, otarcia skóry, krwawienia z nosa ze szczególnym zwróceniem uwagi  na zachowanie podstawowych zasad bezpieczeństwa w okresie trwania pandemii.

      Podczas warsztatów dzieci przypomniały sobie i utrwaliły podstawowe numery telefonów służb ratowniczych w Polsce: 997, 998, 999 i 112.

      Następnym zadaniem było przeprowadzenie symulowanej rozmowy telefonicznej mającej na celu zawiadomienie o niebezpieczeństwie, w której dzieci:

      · przedstawiały się,

      · udzielały informacji o miejscu zdarzenia albo własnym adresie,

      · rodzaju niebezpieczeństwa.

      Na warsztatach uczniowie nauczyli się podstawowych czynności ratujących życie:

      1. Sprawdzanie przytomności.
      2. Bezpieczeństwo osoby poszkodowanej.
      3. Wzywanie pomocy.
      4. Sprawdzanie oddechu.
      5. Pozycja boczna poszkodowanego.
      6. Oddechy ratownicze.

      Warsztaty miały charakter profilaktyczny, których celem było wykształcenie u dzieci świadomej umiejętności radzenia sobie w sytuacjach, w których zależy od nas czyjeś życie oraz przestrzegania zasad bezpieczeństwa w okresie zbliżających  się wakacji w okresie trwania pandemii.

    • Kubusiowi przyjaciele natury w 1c
     • Kubusiowi przyjaciele natury w 1c

      17.06.2021

      Uczniowie klasy 1c zdobyli tytuł „Kubusiowego przyjaciela natury”. Przez cały rok szkolny klasa realizowała cykl 7 lekcji w ramach jednego z największych ogólnopolskich programów edukacyjnych dotyczącego nauki podstawowych zasad ochrony środowiska, recyklingu, szacunku do roślin i zwierząt, dbałości o właściwe odżywianie, aktywnego spędzania czasu, oszczędzania pieniędzy i odpowiedzialnego gospodarowania zasobami natury. Uczniowie wykonywali specjalne zadnia w kartach pracy, ćwiczenia ruchowe, doświadczenia, prace plastyczno - techniczne, oglądali filmy tematyczne, co z całą pewnością wpłynęło na proekologiczną edukację dzieci i zachęciło do ruchu od najmłodszych lat.

       

       

    • Elektryczne mózgi
     • Elektryczne mózgi

      14.06.2021

      Grupa uczniów klas szóstych wykonała gry edukacyjne do wykorzystania na różnych lekcjach. Podpowiedzi znaleźli w podręcznikach i  Internecie. Wykorzystali pudełka kartonowe, kabelki, gniazda bananowe, żaróweczki i baterie.  Konstruując ”mózgi” sprawdzili swoje wiadomości z zajęć o elektryczności i wykazali się pomysłowością.

      Zostały one przekazane nauczycielom, którzy już z nich korzystają na lekcji. Jest to wspaniała pomoc dydaktyczna do utrwalania i sprawdzenia wiedzy  w formie zabawy. Połączenie przyjemnego z pożytecznym. Przedmiotowcy zwrócili również uwagę na staranność wykonania tych „mózgów elektrycznych”, a jak one wyglądają – zobaczcie sami. 
                                                                         

      Bożena Kawałkowska

    • Konkurs czytelniczy ze znajomości lektury Zemsta Aleksandra Fredry
     • Konkurs czytelniczy ze znajomości lektury Zemsta Aleksandra Fredry

      10.06.2021

      10 czerwca 2021 r. w bibliotece szkolnej odbył się międzyklasowy konkurs czytelniczy ze znajomości lektury pt. Zemsta Aleksandra Fredry. Do rywalizacji przystąpili reprezentanci wszystkich klas VII. Po obliczeniu wyników (różnica 1-2 pkt.) zwycięzcami okazali się uczniowie klasy VII b (P. Gaładyn, D. Knapik, M. Marks). Pozostałe miejsca zdobyli:

      II – klasa VII c (Sz. Błaszczyk, H. Godula, M. Widła)

      II – klasa VII e (N. Femiak, A. Głowacka, H. Wolanin)

      III – klasa VII a (M. Buchman, K. Gościmska, E. Kalbarczyk)

      IV – klasa VII d (L. Chmielewski, W. Masłowska, M. Mikosz)

      Zwycięzcom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów

       

    • Kosmiczne Eko
     • Kosmiczne Eko

      07.06.2021

      1czerwca 2021r w Miejskiej Bibliotece Publicznej odbyło się wręczenie nagród w konkursie "Kosmiczne eko" zorganizowanym w związku z przypadającym na rok 2021 stuleciem urodzin Stanisława Lema.

      Miło nam poinformować, że laureatami konkursu były również dzieci z oddziałów przedszkolnych: III miejsce zajęła Latika Narloch a praca Aleksandry Chmielnickiej została wyróżniona.

      Gratulujemy zwycięzcom i życzymy dalszych sukcesów.

       

    • Okładka do mojej ulubionej książki
     • Okładka do mojej ulubionej książki

      07.06.2021

      7 czerwca w bibliotece szkolnej został rozstrzygnięty konkurs plastyczno - literacki dla klas drugich Okładka do mojej ulubionej książki. Konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem. Do biblioteki wpłynęło 50 prac plastycznych wykonanych ciekawą i różnorodną techniką.

      Komisja w składzie p.Elżbieta Surdyka-Stec i p.Łucja Puczko nagrodziła i wyróżniła 17 uczniów książkami, zakładkami i słodyczami.

      Nagrodzeni uczniowie:

      Sandra Cielecka 2b

      Xavier Pindel 2b

      Szymon Makowiec 2c

      Wyróżnieni:

      Zofia Buczkowska 2b

      Marcel Czubaszek 2c

      Antoni Ćwiek 2d

      Wiktoria Dubicka 2d

      Bartosz Głogowski 2c

      Gabriel Gosztyła 2b

      Wiktoria Jasionowska 2b

      Zuzanna Kaczmarczyk 2c

      Zuzanna Malinowska 2c

      Janusz Mojsiuk 2c

      Anna Rupnowska 2d

      Anhelina Shevchenko 2d

      Lidia Słoma 2b

      Magdalena Wyszyńska 2d

       

    • Konkurs plastyczny - Jem zdrowo
     • Konkurs plastyczny - Jem zdrowo

      07.06.2021

      W związku z realizacją projektu szkolnego pod hasłem „Zdrowo odżywiam się” odbył się konkurs plastyczny „Jem zdrowo”. Celem konkursu było: rozbudzenie zainteresowania własnym zdrowiem, wdrażanie do dbania o nie i rozróżnianie produktów warunkujących zdrowie.
      Prace plastyczne zostały wykonane przez uczniów klas I-III i wyróżniały się ciekawym podejściem do tematu oraz prezentacją informacji zdobytych na lekcjach i zajęciach na świetlicy szkolnej.
      Wybór laureatów nie był łatwy, a przy wyborze liczyła się też pomysłowość prac.
      Laureaci konkursu:

      I miejsce Anna Rossolińska kl. 1a

                       Izabela Synowska kl. 1a

                       Hannah Rosa kl. 1b

      II miejsce Marta Przybysz kl. 1a

                        Wiktor Karaś kl. 1b

                         Anna Rupnowska kl 2d

      III miejsce Lena Duczyńska kl. 2a

                         Lena Hojda kl. 1c

      Wyróżnienie: Milena Kobyłecka kl. 2c

      Uczniowie prace przygotowali pod kierunkiem nauczycieli: Anny Błaszczyk, Haliny Mozol, Haliny Styrna, Anny Worobiec.
      Gratulacje laureatom przekazują organizatorki konkursu p. Halina Styrna i Anna Worobiec.

       

       

   • Kontakty

    • Szkoła Podstawowa nr 6 im. Tysiąclecia Państwa Polskiego w Świdnicy
    • magda.werner@vp.pl - administrator strony
    • 74 852 05 85 - budynek ul. Wodna 74 852 31 29 - budynek ul. Jodłowa
    • 58-100 Świdnica ul. Wodna 5-7 (budynek A) ul. Jodłowa 21 (budynek B) Poland
    • d.zurman.z-cadyrektora@sp6.swidnica.pl m.eszwowicz.z-cadyrektora@sp6.swidnica.pl v.zapart@sp6.swidnica.pl
    • Skrytka na Platformie Usług Administracji Publicznej (ePUAP): /SP_6_Swidnica/SkrytkaESP
   • Logowanie

  • Nasze media społecznościowe