Program walki z otyłością Klauzula informacyjna szkoły - RODO Rekrutacja 2018/2019 Ubezpieczenie NNW na rok szkolny 2017/2018 Stypendia szkolne i losowe 2017-2018 Zestaw podręczników na r. szk. 2018/2019 Wyprawka do klasy I Wyprawka do oddziału przedszkolnego rok szkolny 2018/2019 Nowe konto do wpłat za zagubiony lub zniszczony element. lub podr. Gry komputerowe Informacje dotyczące reformy systemu oświaty w Polsce Informacja dotycząca wydawania obiadów przez stołówkę szkolną Profilaktyka higieny osobistej u dzieci Pomoc w obsłudze e-Dziennika Mundurki szkolne Karta zapisu dziecka na świetlicę

Program walki z otyłością

Powiat Świdnicki troszcząc się o zdrowie dzieci i młodzieży postanowił pomóc najmłodszym mieszkańcom Powiatu w ich walce z otyłością poprzez realizację Programu „Poprawa stanu zdrowia dzieci i młodzieży z otyłością od 7 – 18 roku życia poprzez redukcję masy ciała, zmianę nawyków żywieniowych i wzrost aktywności fizycznej na terenie Powiatu Świdnickiego na lata 2018 – 2019”.

Program został opracowany i pilotowany jest przez Wydział Zdrowia i Spraw Społecznych Starostwa Powiatowego w Świdnicy i w znacznej mierze finansowany ze środków Powiatu Świdnickiego, dlatego udział w nim dzieci, młodzieży oraz ich rodziców jest całkowicie bezpłatny.

Przeprowadzenie kompleksowej, długofalowej interwencji w ramach niniejszego programu pozwoli nie tylko na okresowe poprawienie wyników zdrowotnych, ale także na uświadomienie problemu i zachęcenie do zmiany zachowań, zarówno przez uczestników programu ale także ich rodzin.

W ramach realizacji programu dzieci i młodzież w wieku od 7 do 18 lat. z otyłością (wskaźnik BMI powyżej 30), będą mogły zgłaszać się na terapię otyłości, która będzie obejmowała kompleksową opiekę pielęgniarki, lekarza, dietetyka, rehabilitanta oraz psychologia w miesiącach od października 2018 r. do czerwca 2019 r.

Progam wymaga od uczestnika i jego opiekunów dużego zaangażowania i poświęcenia czasu.

Zgłoszenia do programu na formularzach, które dostępne są na stronie internetowej Starostwa Powiatowego w Świdnicy przyjmowane będą w miesiącu wrześniu w Wydziale Zdrowia i Spraw Społecznych Starostwa Powiatowego w Świdnicy ( pokój nr 315, tel. 74 85 00 435, 455) lub za pośrednictwem poczty elektronicznej na adres e-mail: barbara.swietek@powiat.swidnica.pl

Starostwo Powiatowe - pliki do pobrania