Mikołajkowa wycieczka do Explora Parku w Wałbrzychu

6 grudnia 2019 roku w ramach integracji międzyszkolnej dwie zaprzyjaźnione klasy ze szkół świdnickich: 3b ze SP nr 6 pod opieką  p. Anny Worobiec i 3 a ze SP nr 105 pod opieką p. Danuty Mrugały ponownie spotkały się i z okazji Mikołajek wyruszyły na wycieczkę do Wałbrzycha. Celem wyjazdu był Explora Park przy Instytucie Badań Kompetencji, czyli park nauki i techniki. To miejsce, gdzie przede wszystkim króluje matematyka oraz wszelkie gry i zadania logiczne.

Większość stanowisk była interaktywna, co zachęcało dzieci do eksperymentowania. Uczniowie sami wprawiali w ruch modele geometryczne brył, testowali prawo Pitagorasa i tworzyli konstrukcje. Następnie wszyscy wzięli  udział w lekcji na temat „Miedzy matematyką a zagadką”, dzięki której poznali parkietaże Eschera i Penrose’a. Łamigłówki i zagadki rozwiązywali pod okiem pracowników Centrum, którzy podsuwali zadania i naprowadzali  na ich rozwiązanie. Największe zainteresowanie wzbudziły sala lustrzana, gdzie zaciekawiły nas odbicia zwierciadlane i ich kombinacje. Następnie sala klocków Lego, gdzie uczniowie mogli sami układać, budować oraz oglądać gotowe już modele.

Wycieczka dała nam wiele radości i duży zastrzyk wiedzy. Umożliwiła zgłębianie tajników matematyki poprzez zabawę.

Najważniejszym jednak momentem dnia było wejście długo oczekiwanego św. Mikołaja. Uczniowie powitali go w  nastroju świątecznym. Wręczanie prezentów było punktem kulminacyjnym. Na twarzach dzieci królował uśmiech szczęścia i dobrej zabawy.

To był niezapomniany dzień! Szkoda tylko, że ten wyjątkowy gość odwiedza nas tylko raz w roku! Zdjęcia zrobione z Mikołajem będą wspaniałą pamiątką tego spotkania.

Dodatkową atrakcją wyjazdu był zakup pamiątek. Wszyscy rozradowani i pełni emocji wrócili do domu.

galeria zdjęć kliknij →