Wolontariat

Dnia 01.12.2017  klasa 7c nocowała w szkole. Jak już wcześniej było to opisywane, odwiedziła nas p. Ada Krzyżaniak - nauczycielka Szkoły Podstawowej nr 2 i darczyńca fundacji „Window Of Life ” oraz dwie wolontariuszki.  Bardzo szczegółowo odpowiadały o pomocy dzieciom z Ugandy. Pokazały nam bardzo wzruszający film, na którym pokazane było jak wygląda życie dzieci z tego miasta. Nasza klasa zadeklarowała, że co miesiąc każdy, kto może, będzie przynosić po złotówce, a pani Jęczmień dopłaci tyle, ile będzie brakować do 50 zł, aby wspomóc te biedne dzieci.

I tak oto, co miesiąc staramy się przynosić jak najwięcej i co miesiąc pani robi przelew bankowy na konto fundacji.

Niespełna tydzień temu nasza klasa otrzymała list z Ugandy. Była w nim kartka z odciśniętą małą rączką i na jej odwrocie były życzenia dla naszej klasy. Bardzo ucieszył nas ten list i wzruszył, bo wygląda na to, że adoptowaliśmy dziecko i teraz czujemy się za nie odpowiedzialni. W najbliższym czasie mamy zamiar odpisać na list i może nawet przesłać im coś miłego.

Magdalena Partyka

Więcej zdjęć w galerii kliknij →