Młodzi w Akcji – Kreatywne Wyzwania

W październiku uczniowie kl.7B i 8C rozpoczęli realizację ogólnopolskiego programu edukacyjnego „Młodzi w Akcji – Kreatywne Wyzwania”, którego celem jest inspirowanie młodzieży do pracy na rzecz swojej okolicy oraz jej mieszkańców. Nasi uczniowie zajmą się tematem „Kronika sportowa. Jak przywrócić do życia dawne gry i zabawy?”. Program „Młodzi w Akcji” jest realizowany przez Centrum Edukacji Obywatelskiej w partnerstwie z Polsko – Amerykańską Fundacją Wolności w ramach programu Szkoła Ucząca Się.

Będziemy zastanawiali się w co grano 10, 20, 30 albo 50 lat temu oraz w co byśmy się bawili, gdyby nagle zabrakło różnorodnego sprzętu sportowego, smartfonów, komputerów, telewizorów… Gry i zabawy podwórkowe pozwalają spędzić miło i wesoło czas, w gronie znajomych, na powietrzu… obcować z przyrodą, a także rozwijają i stymulują kreatywność, poprawiają sprawność fizyczną, refleks, równowagę oraz koordynację ruchową. Informacji o grach i zabawach będziemy szukać we wspomnieniach rodziców, dziadków oraz sąsiadów. Zorganizujemy spotkanie z Domem Dziennego Pobytu Senior – WIGOR. Dowiemy się jakie gry i zabawy królowały na podwórkach kiedy byli młodzi. Stworzymy „Kronikę sportową” naszej okolicy, zorganizujemy imprezę z grami i zabawami w roli głównej.

Magdalena Noceń

galeria zdjęć →