Pomoc dla dzieci w Ugandzie

Od zeszłego roku, my uczniowie klasy 8c systematycznie pomagamy finansowo dzieciom z Ugandy. Co miesiąc zbieramy pieniądze i przelewamy na konto fundacji Window of Life kwotę 50 zł. Dla nas jest to symboliczna złotówka, a dla osieroconych dzieci szansa na lepsze życie. W okresie przedświątecznym, dzieci wykonują dla nas kartki z życzeniami, które ich opiekunowie przysyłają dla nas do szkoły. Bardzo nas wzrusza ten gest. Czujemy wtedy, że robimy coś ważnego. Chcielibyśmy, żeby wszystkie dzieci na świecie były szczęśliwe i kochane.

Fundacja Window of Life powstała z inicjatywy Marty Majewskiej w kwietniu 2011 r. w Bielawie. Celem Fundacji jest wspieranie lokalnych inicjatyw na rzecz poprawy warunków życia dzieci z Ugandy i Rwandy.

W chwili obecnej Fundacja Window of Life wspiera lokalną organizację pozarządową w Ugandzie, która prowadzi Dom Dziecka oraz w ramach Programu Stypendialnego zabezpiecza finansowo edukację Noela z Rwandy oraz Grace, Williama, Dennisa i Davida z Ugandy.

galeria zdjęć →