Aktywne dzieci radzą sobie lepiej... nie tylko na WF-ie! Czym jest program Aktywne Szkoły Multisport? Czym jest Europejski Test Sprawnościowy EuroFit+? Terminarz I rundy Jesteśmy aktywną szkołą! Wyniki I Rundy Wyzwanie

Aktywne Szkoły Multisport

Jesteśmy aktywną szkołą!

Za nami Runda I Turnieju Aktywnych Szkół MultiSport (ASM). W czasie przeprowadzonych w szkole testów EuroFit+, nasi uczniowie mieli okazję sprawdzić swoje siły w prostych ćwiczeniach sprawnościowych takich jak próba równowagi, skłon tułowia w siadzie czy bieg wytrzymałościowy. Pokonując kolejne zadania, walczyli z przybyszami z Galaktyki Bezruchu i zdobywali punkty dla naszej szkoły.

W Turnieju ASM nie ma rywalizacji indywidualnej. Jedynym zadaniem ucznia jest poprawienie swojego wyniku za pół roku, w Rundzie II. O zwycięstwo w turnieju walczą natomiast całe szkolne drużyny, w których skład wchodzą nie tylko dzieci, ale także nauczyciele i rodzice. Turniej Aktywnych Szkół MultiSport wygra szkoła, która w czasie trwania programu zrobi największy postęp w zakresie wyników EuroFit + i aktywnych zmian wprowadzonych w szkole.

Po zakończonej Rundzie I, zespół Aktywnych Szkół MultiSport opuścił naszą szkołę na sześć miesięcy, podczas których będziemy realizować cele Planu Treningowego i sukcesywnie zwiększać poziom codziennej aktywności w szkole. Za pół roku Pogromcy Bezruchu wrócą do nas, aby w ramach Rundy II ponownie przeprowadzić testy sprawnościowe EuroFit + i porównać je z wcześniejszymi wynikami.

Więcej zdjęć w galerii → kliknij →