Aktywne dzieci radzą sobie lepiej... nie tylko na WF-ie! Czym jest program Aktywne Szkoły Multisport? Czym jest Europejski Test Sprawnościowy EuroFit+? Terminarz I rundy Jesteśmy aktywną szkołą! Wyniki I Rundy Wyzwanie

Aktywne Szkoły Multisport

Aktywne Szkoły MultiSport to program, którego fundatorem jest firma Benefit Systems, a za realizację odpowiada Fundacja V4Sport z Wrocławia. Jego celem jest wpisanie ruchu w DNA szkół i ponowne wyrobienie w dzieciach nawyku ruszania się. W ramach ASM ponad 10 tysięcy z dolnośląskich podstawówek będzie miało niepowtarzalną okazję wzięcia udziału w międzyszkolnym turnieju, w którym zmierzą się w multimedialnym teście sprawności fizycznej opartym o standard EuroFit Test. Każda z zakwalifikowanych placówek przystąpi do testu dwukrotnie, w odstępie sześciu miesięcy.  O końcowym sukcesie zadecyduje osiągnięty w tym czasie progres.Program ASM niesie ze sobą zupełnie nową, zdigitalizowaną formułę standardowego testu EuroFit. Służy ona zachęceniu dzieci do uczestnictwa. Całość badania ma być dla dzieci przede wszystkim znakomitą zabawą. Więcej informacji o programie ASM znajduje się na stronach:

aktywneszkoly.pl/