• Szkoła pamięta
     • Szkoła pamięta

      28.10.2021

      28 października uczniowie klasy IIb pod opieką p. A. Worobiec i oddziału przedszkolnego pod opieką p. I. Kulig wybrali się wspólnie w ramach akcji „Szkoła pamięta” na cmentarz przy Alei Brzozowej do miejsca pamięci narodowej - Grobu Nieznanego Żołnierza.

      Tam, w należytym skupieniu zapalili znicze i uczcili minutą ciszy pamięć poległych. Wspomnieli tych, którzy złożyli najwyższą ofiarę - ofiarę z życia, byśmy dziś mogli cieszyć się wolnością i niepodległą ojczyzną. Imiona wielu z nich nigdy nie poznamy, spoczywają w anonimowych, często zapomnianych mogiłach.

      Ich pamięć postanowili uczcić uczniowie poprzez uporządkowanie bezimiennych i opuszczonych grobów, ułożenie na płycie własnoręcznie wykonanych flag i kotylionów. Była to dobra lekcja historii i szacunku dla zmarłych.

    • CodeWeek - informatyka
     • CodeWeek - informatyka

      28.10.2021

      W ramach Europejskiego Tygodnia Kodowania, na lekcjach informatyki odbyły się zajęcia promujące naukę programowania. Była to okazja do ćwiczeń umiejętności analitycznego, logicznego i kreatywnego myślenia. Był to też sposób na naukę poprzez zabawę.

    • Tydzień Uczniowskiej Super Mocy
     • Tydzień Uczniowskiej Super Mocy

      28.10.2021

      Klasa 2b w ramach Tygodnia Uczniowskiej Super Mocy wykonała słoiki pozytywnej mocy.

      Każdego dnia uczniowie losują wykonane na ozdobnych karteczkach motywatory ze słoikach i odczytują → one dodają moc do działania.

      Super pomysł. Bardzo się dzieciom podobał.

      Uczniowie wykonali również drogę na szczyt. Po drodze dzieci wykonały motywatory z napisami np.: Uwierz w siebie, Masz tę moc. Na kamieniach wkleiły kartki z motywatorami. Na koniec na szczycie góry wbiły swoją flagę.

      Bardzo podobały im się te zadania, które pozwoliły im uwierzyć w swoje możliwości i zdolności - trzymamy za Was kciuki.

      W działania w ramach Tygodnia Uczniowskiej Super Mocy włączyły się również klasy 8c i 6a.

    • Europejski Dzień Sportu Szkolnego
     • Europejski Dzień Sportu Szkolnego

      27.10.2021

      W ostatni piątek września, wspólnie ze szkołami na całym świecie obchodziliśmy Europejski Dzień Sportu Szkolnego. Jesteśmy dumni, że nasza placówka została nagrodzona za organizację tego wydarzenia!

      To wspaniała inicjatywa mobilizująca nas do aktywności fizycznej, dlatego tym bardziej cieszymy się, że w ramach nagrody będziemy mogli korzystać z materiałów Akademii Krokieta i Lamy. Dzięki gotowym propozycjom zabaw edukacyjno-ruchowych, aktywność będzie towarzyszyła naszym uczniom nie tylko na lekcjach wf-u, ale także w salach lekcyjnych.


      Gratulujemy także koordynatorowi #ESSD2021 w naszej szkole – Pani Ewie Szczepańskiej, która otrzymała indywidualne wyróżnienie za szczególne zaangażowanie w organizację wydarzenia.

      #ESSD2021 #ESSDPoland #FundacjaV4Sport #AKIL #edukacjawruchu    • Warsztaty ekologiczne
     • Warsztaty ekologiczne

      23.10.2021

      Dnia 20 października klasa 1d wyruszyła na warsztaty ekologiczne "Eko-ludki" w Krzyżowej. Już w progu, z uśmiechem przywitała nas pani Luba, która z wielką ciekawością opowiadała o świecie przyrody. Niezwykle interesująca okazała się praca w grupach, która przyniosła wiele uśmiechu.

      Jednak najwięcej radości sprawił nam spacer wokół Centrum Edukacji Ekologicznej w Krzyżowej. Dzieci z dużym zaangażowaniem szukały darów natury w pobliskim lasku, rozpoznawały gatunki drzew a także obserwowały życie zwierząt. Wszyscy wróciliśmy w doskonałych humorach. Zapraszamy do galerii zdjęć.

       

    • Wizyta przedszkolaków w straży pożarnej
     • Wizyta przedszkolaków w straży pożarnej

      23.10.2021

      21 października dzieci z oddziału przedszkolnego udały się z wizytą do Państwowej Straży Pożarnej.

      Przedszkolaki poznały tajniki pracy strażaka, zdobyły wiedzę na temat zasad bezpieczeństwa i sytuacji, w której należy zawiadomić straż pożarną. Dowiedziały się co należy zrobić i jak się zachować w trakcie zagrożenia.

      Była to bardzo ciekawa i ważna lekcja.

       

       

    • Finał Strefy Wałbrzyskiej w piłce nożnej
     • Finał Strefy Wałbrzyskiej w piłce nożnej

      23.10.2021

      22 października reprezentacja chłopców wzięła udział w Finale Strefy Wałbrzyskiej w piłce nożnej, który odbył się na boisku Orlik w Żarowie.

      Chłopcy byli najlepsi i zdobyli ZŁOTO!

      Ogromne gratulacje!

      Skład reprezentacji: Duda Wiktor, Głowacki Michał, Jedliński

      Mateusz, Jeziorny Franek, Kołakowski Franciszek, Kozar Mikołaj, Monica Krystian, Mrzygłód Szymon, Oleś Michał, Orzechowski

      Krzysztof, Sikora Mateusz, Studnicki Mikołaj, Waśniowski

      Piotr

    • Warsztaty edukacyjne
     • Warsztaty edukacyjne

      23.10.2021

      19 października uczniowie klasy 5a uczestniczyli w warsztatach edukacyjnych organizowanych przez Fundację „Krzyżowa”.

      Spotkanie rozpoczęło się od zabaw integracyjnych w dawnym pałacu rodziny von Moltke.  Kolejną atrakcją była gra terenowa, dzięki której nasi podopieczni poznali rozległą posiadłość. Ciekawym przeżyciem okazał się również spacer przepiękną aleją dębową, prowadzącą do uroczego Domku na Wzgórzu. 

      Największy entuzjazm wzbudził u piątoklasistów ostatni punkt wycieczki, czyli udział w tworzeniu ekologicznego ogrodu.  Uczniowie, korzystając z bogactw natury, zbudowali ogromne gniazdo z gałęzi oraz krąg z kamieni.  Ten bezpośredni kontakt z przyrodą był dla wszystkich źródłem pozytywnej energii.

      O tym, jak wyglądał ten wyjątkowy dzień najlepiej świadczy fotorelacja:

    • Podsumowanie OTK
     • Podsumowanie OTK

      23.10.2021

      W tym tygodniu obchodzimy Ogólnopolski Tydzień Kariery, w czasie którego w szkole odbywają się warsztaty jak również organizowane są różne zadania, które u uczniów pogłębiają wiedzę i świadomość jak ważne jest planowanie swojej zawodowej przyszłości.

      W trakcie tygodnia odbyły się warsztaty kodowania, uczniowie poznali zawody przyszłości a także te tradycyjne Wiele klas przygotowało również smaczne zajęcia praktyczne.

      W dniu dzisiejszym odbył się dzień stroju zawodowego - uczniowie przygotowali się do niego przychodząc do szkoły w stroju typowym dla danego zawodu.

       

    • OTK w zerówce
     • OTK w zerówce

      23.10.2021

      20 października w ramach Ogólnopolskiego Tygodnia Kariery dzieci z oddziału przedszkolnego poznawały zawody. Na początku ustaliły, że każda wykonywana praca jest ważna, następnie wybierały tą, która ich interesowała. Dzieci podzielone na grupy do każdego zawodu dobierały atrybuty.

      Przybliżając zawód mleczarza obejrzały film edukacyjny, po którym na macie do kodowania utworzyły kod w celu poznania produktów powstających z mleka. Smakowitym uwieńczeniem zajęć było wspólne wykonanie zdrowych, owocowych jogurtów.

       

       

    • Dzień Stroju Zawodowego
     • Dzień Stroju Zawodowego

      23.10.2021

      20 października uczniowie klas I-III i oddziału przedszkolnego brali aktywny udział w Ogólnopolskim Tygodniu Kariery. Podczas zajęć były przeprowadzone pogadanki na temat pracy w różnych zawodach. Uczniowie uzasadniali wybór zawodu, który chcieliby wykonywać w przyszłości. Następnie dzieci wykonały prace plastyczne, malowały kolorowanki. Potem przebrały się w stroje ukazujące różne zawody i wykonały pamiątkowe zdjęcia w Fotobudce.

      Dzieci z ochotą uczestniczyły w zabawach i konkursach prowadzonych przez swoich wychowawców pod nazwą „Pokaż mi strój a poznam Twój zawód”. Odgadywały nazwy zawodów na podstawie stroju i rekwizytów, chętnie rozwiązywały krzyżówki i rebusy.

      Samorząd klas I-III opisał relację z akcji oraz uwidocznił na pamiątkowych zdjęciach wspaniałą atmosferę, która towarzyszyła dzieciom podczas prezentacji strojów.

       

       

    • Eko-ludki
     • Eko-ludki

      23.10.2021

      20 października klasa 1b miała okazję wziąć udział w niezwykle ciekawych warsztatach edukacyjnych ,,Eko- ludki".

      Zajęcia realizowane były w ramach projektu ,,Świdnicka Mozaika Edukacyjna", a organizatorem projektu było Centrum Edukacji Ekologicznej w Krzyżowej.

      Warsztaty były tematycznie związane z ekologią i przyrodą, opierały się na pracy w grupie oraz pracy z kartami badawczymi z wykorzystaniem zasobów przyrodniczych.

      Uczniowie realizowali ciekawe zadania takie jak praca z mapą (wyszukiwanie obiektów i wskazywanie ich na mapie), obserwacja przyrody, grupowa praca plastyczna.

      Podczas pobytu w Krzyżowej dzieci przebywając zarówno w przestronnych wnętrzach obiektu, jak i na świeżym powietrzu wykonały zadania na medal i jednocześnie wspaniale się bawiły.

       

      Wychowawca klasy:
      Joanna Antoniak

    • Świetlica koduje
     • Świetlica koduje

      23.10.2021

      W dniu 19.10.21r. grupa świetlicowa wzięła udział w Europejskim Tygodniu Kodowania - "Code Week".

      W ramach zajęć uczniowie przygotowali swoje trasy dla Ozobota - tematem zajęć była moja droga do szkoły.

       

      Prowadząca Anna Błaszczyk.

    • Przedszkolaki z wizytą na poczcie
     • Przedszkolaki z wizytą na poczcie

      19.10.2021

      W tym tygodniu poznajemy różne zawody - a osiemnasty październik jest Dniem Poczty Polskiej, z tej okazji przedszkolaki wybrały się do Urzędu Pocztowego. Zainteresowane słuchały informacji o pracy urzędnika poczty.

      Dowiedziały się, że na poczcie nie tylko można wysłać listy i paczki ale również zrobić opłaty. Przedszkolaki poznały drogę listu od nadawcy do adresata. Samodzielnie kupiły kopertę i znaczek, aby wysłać list do Michałka, podopiecznego Marzycielskiej Poczty.

      Dziękujemy pani Klindze, pracownikowi urzędu pocztowego za ciekawe zajęcia.

       

    • CodeWeek w 2b
     • CodeWeek w 2b

      19.10.2021

      Europejski Tydzień Kodowania to inicjatywa, w ramach której świętujemy kreatywność i współpracę a poprzez programowanie i inne działania związane z technologią, wprowadzamy dzieci w świat programowania i nowych technologii. Akcja co roku organizowana jest na terenie całej Europy.

      Klasa 2b brała aktywny udział w Code Week 2021 z programem „Uczymy Dzieci Programować”. Na początku uczniowie bawili się  w zakodowaną gimnastykę podczas wycieczki do lasu oraz zorganizowali wspaniałą klasową zakodowaną orkiestrę. Kolejnym etapem była praca z matą, podczas której musieli utworzyć kod prowadzący od zielonej do czerwonej kropki. Po drodze dzieci przechodziły przez pola, na których umieszczone były piktogramy kojarzące się z jesienią. Utrwaliły wiadomości dotyczące grzybów jadalnych i trujących. Zapoznały się z pojęciami pętla i warunek. 

      Na zakończenie zostało wysłane sprawozdanie z całego przebiegu akcji. W nagrodę za udział w tym przedsięwzięciu klasa otrzymała bardzo wartościowy Certyfikat European Commission. Jednak najważniejsza jest wiedza, doświadczenie i umiejętności jakie uzyskały dzieci wykonując zdania. Już czekamy na nowe wyzwania z kodowaniem. Drugoklasiści świetnie się spisaliście!

      Przygotowała Anna Worobiec

    • Królowa nieba i ziemi
     • Królowa nieba i ziemi

      16.10.2021

      Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w X międzyszkolnym konkursie religijnym "Odmawiajcie codziennie różaniec" - temat obecnego roku to - "Królowa nieba i ziemi", którego organizatorem jest Szkoła Podstawowa nr 105.

      Celem konkursu było: szerzenie kultu Maryi jako Królowej nieba i ziemi oraz zachęcenie do odmawiania modlitwy różańcowej.

      Jako prace konkursowe nasi uczniowie wykonali korony dla Maryi. Na konkurs wpłynęło ponad 70 prac, z których na etapie szkolnym jury wyłoniło 8 prac nagrodzonych i 23 wyróżnionych. Nagrodzone prace wezmą udział w konkursie międzyszkolnym.

      Nagrody:

      Klasy I - IV

      Natalia Karaś kl.3a

      Maja Abramowska kl.2a

      Miłosz Gradowski kl.3c

      Maja Madej kl.3d

      Olga Kaczor kl. 4b

       

      Klasy V - VIII

      Kornelia Gościmska kl.8a

      Weronika Siejka kl.8e

      Emilia Rossolińska  kl.8e

       

      Wyróżnienia:

      Julia Suchanek kl.1a, Emilia Olichwer kl.1b, Aleksandra Przybylska kl.1b, Maja Krzeczkowska kl.1b,  Zoja Satała kl.1b, Lena Idziak kl.1b,  Marcin Karaś kl.1d, Lilli Połochajło kl.1d,  Lena Cisek kl.1d,  Stefan Soboczyński kl.2a, Julia Gorgoń kl.2b, Maria Kała kl.2b,  Hubert Grycel kl.2c,  Alicja Madej kl.2c, Lena Hojda kl.2c, Hannach Rosa kl.2b, Jan Wójcik kl.2c, Zuzanna Partyka kl.2c, Martyna Dzamara kl.3b, Wiktoria Jasionowska kl.3b, Julia Borońska kl.4b, Gabriel Wojsiat kl.4b, Weronika Grycel kl.4c

       

      Wszystkim uczestnikom gratulujemy pomysłowości i  umiejętności wykorzystania różnorodnych materiałów.

      Życzymy dalszych sukcesów!

       

    • Świetlica szkolna koduje
     • Świetlica szkolna koduje

      16.10.2021

      Świetlica szkolna rozpoczęła cykl zajęć "Zabawy z kodowaniem", których celem jest nauka kreatywnego rozwiązywania problemów, rozwijanie logicznego myślenia, współdziałanie w grupie, ćwiczenie spostrzegawczości i koncentracji uwagi.

      Uczniowie klasy 2c i 3a wzięli udział w zajęciach z Ozobotem. Na początku zajęć zapoznaliśmy się z obsługą Ozobota - włączaniem, wyłączaniem, kalibrowaniem oraz programowaniem dla niego drogi za pomocą kolorowych kodów.

      Następnie przygotowaliśmy naszą pierwszą trasę dla naszego robota. Zabawa była super. Już czekamy na następne zajęcia.

      Prowadząca Anna Błaszczyk

    • CodeWeek21
     • CodeWeek21

      16.10.2021

      CodeWeek to wydarzenie społeczne, w które angażują się wszystkie europejskie państwa. Jego misją jest poszerzanie i promowanie kompetencji z zakresu programowania oraz zachęcanie osób w każdym wieku do przygody z programowaniem.

      W dniach 11-15.10.2021r. dzieci z oddziału przedszkolnego wzięły udział w CodeWeek czyli Europejskim Tygodniu Kodowania. Każdy dzień był pełen różnorodnych zadań z zakresu programowania, które dało dzieciom możliwość nabycia nowych umiejętności i wzbogacenia wiedzy. Podczas zabaw dzieci oswoiły się ze sposobem układania kartoników na macie wykorzystując kostki do gry, kolorowe karteczki i kubeczki, nabyły umiejętność przełożenia wzoru płaskiego na wzór przestrzenny.

      Rozwijały kompetencje językowe i logiczne myślenie tworząc wzór na bazie kodu słownego. Dzieci stworzyły swój pierwszy offline'owy kod wykorzystując kierunkowe strzałki i matę do kodowania, jednak największą frajdę sprawiła dzieciom praca z Ozobotem, w trakcie której za pomocą kodów zaprogramowały drogę dla robota.

      Niewątpliwie był to wyśmienity początek przedszkolnych przygód z kodowaniem.