• Dzień Chłopca w klasie IIb oraz na świetlicy z klasą Ib
     • Dzień Chłopca w klasie IIb oraz na świetlicy z klasą Ib

      30.09.2021

      30 września 2021 r. z okazji Dnia Chłopca  nie zapomnieliśmy o naszych kolegach z klasy IIb oraz ze świetlicy z klasy Ib.  Dziewczynki  składały  życzenia, nie obyło się bez lizaków i drobnych upominków. Wykonały również piękne, kolorowe krawaty z napisem „Super Chłopak” , w które włożyły  wiele pracy, zaangażowania i ciekawych pomysłów. Zaśpiewały swoim kolegom  tradycyjne Sto lat!.

      Wszyscy  chłopcy  podziękowali dziewczynkom za  życzenia oraz przepiękne krawaty, które nosili przez cały dzień przypięte  do koszulek. Ten dzień był doskonałą okazją do integracji grupy klasowej. Wesołą zabawę uwidoczniliśmy na załączonych zdjęciach.

       

    • Dzień głośnego czytania
     • Dzień głośnego czytania

      30.09.2021

      29 września tak, jak w zeszłym roku, dołączyliśmy do bardzo licznego grona osób, dla których Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania jest ważnym wydarzeniem w naszej szkole.

      Obchodzony jest on w naszym kraju od 2001 roku. W tym dniu czytają wszyscy: dorośli, młodzież i przede wszystkim dzieci. Czytać na głos można wszędzie.W klasach młodszych Panie zaprezentowały ciekawe historie z książek, które dzieci z uwagą i zainteresowaniem wysłuchały.

      Dołączyli do nas również koledzy i koleżanki z klas starszych. Rozpoczęli oni swoje lekcje od głośnego czytania tuż po godz. 8.00. Tym razem w lektorów zamienili się zarówno nauczyciele uczący w klasach  jak i sama młodzież. Uczniowie przede wszystkim prezentowali i zarazem zachęcali do czytania książek, które sami przynieśli w tym dniu do szkoły. Był również czas na wysłuchanie krótkich fragmentów powieści.

      Mamy nadzieję, że głośne czytanie zaprocentuje w przyszłości, bowiem wspólne przeżywanie historii bohaterów łączy pokolenia.

      Szkolny Festiwal Czytania w SP 6 ponownie związał całą społeczność  jedną ideą - po prostu czytajmy!

    • Dzień Chłopaka w 1b
     • Dzień Chłopaka w 1b

      30.09.2021

      Dziś niezwykle ważny dzień... Obchody Dnia Chłopca są doskonałą okazją do integracji zespołu klasowego oraz wspólnej zabawy.

      Dlatego klasa 1b wybrała się do sali zabaw Cinema Fun, gdzie ochoczo korzystała z atrakcji tego miejsca. Po powrocie dziewczynki rozdały chłopcom upominki. Wręczenie prezentów poprzedzone było życzeniami i rozdaniem kolorowych laurek.

      Wspólne świętowanie wpłynęło na pozytywną atmosferę w klasie, co jest niezwykle ważne w budowaniu właściwych relacji między dziećmi, które miesiąc temu rozpoczęły naukę w szkole.

      Wychowawca klasy Joanna Antoniak

    • Dzień Głośnego Czytania w klasie 1b
     • Dzień Głośnego Czytania w klasie 1b

      29.09.2021

      29 września obchodzony jest Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. Doskonale wiemy, jak ważne dla rozwoju dzieci jest systematycznie czytanie, dlatego uczniowie klasy 1 b z ogromnym zaangażowaniem przyłączyli się do akcji.

      Nasi mali czytelnicy mieli okazję pochwalić się swoimi ulubionymi książkami, opowiadaniami oraz wierszami. Okazało się, że dzieciom przypadły do gustu klasyki takie jak ,, Lokomotywa", ,, Kaczka Dziwaczka", ale także mniej znane utwory.

      Oprócz tego przygotowały wystawę bajek i baśni, a następnie zaprojektowały przepiękne zakładki do książek. Pod koniec zajęć uczniowie odwiedzili bibliotekę szkolną i rozpoczęli specjalnie zadanie, które będą kontynuować przez kolejne dni - tworzenie ,, Książki o sobie".

      Zachęcamy wszystkich do czytania!!!

    • Europejski Dzień Sportu Szkolnego
     • Europejski Dzień Sportu Szkolnego

      26.09.2021

      24 września obchodziliśmy Europejski Dzień Sportu Szkolnego, którego celem jest promocja sportu szkolnego poprzez aktywizację jak największej ilości uczniów.

      W tym dniu cały teren sportowy na ul Jodłowej został podzielony na strefy:

      - siatkarską

      - koszykówki

      - taneczną

      - piłki nożnej

      - rekreacyjną

      - fitness

      tak, aby każdy uczeń mógł znaleźć aktywność dla siebie. Rozegrane zostały mecze sportowe, uczniowie zagrali w gry rekreacyjne oraz wspólnie zatańczyli.

      Dla najmłodszych Akademia Krokieta i Lamy przygotowała RUCHOWY PLAN LEKCJI online, który dzieciaki mogły wykonać w klasach lekcyjnych ze swoimi wychowawcami.

    • Wycieczka do szkółki leśnej
     • Wycieczka do szkółki leśnej

      26.09.2021

      W piątek 24 września uczniowie klas III c i III d pod opieką p. Jolanty Rękas oraz p. Anny Januś udali się na wycieczkę do Szkółki Leśnej . Ten niezwykle atrakcyjny wyjazd został zorganizowany dzięki współpracy szkoły z Nadleśnictwem Świdnickim.

      Dzieci pod fachowym i czujnym okiem pani leśniczy Moniki zwiedzały teren Szkółki Leśnej. Widziały młode sadzonki drzew. Dowiedziały się w jakim celu powstają szkółki i jaka jest ich rola. Wszystkimi zmysłami mogły poznawać otaczającą przyrodę, rozpoznawać drzewa, liście i igły drzew. Podczas spaceru po lesie dzieci utrwaliły zasady właściwego zachowania w lesie. Poznały warstwową budowę lasu. Dowiedziały się jakie znaczenie mają lasy dla przyrody i człowieka.

      Po zakończeniu pouczającego spaceru, uczniowie poczuli się jak na biwaku i mieli okazję do spożycia smakołyków prosto z ogniska. Nasza wizyta w lesie była dobrą okazją do rozbudzenia zainteresowań otaczającą przyrodą, wzbogaceniem wiedzy oraz kształtowaniem postaw proekologicznych u dzieci.

       

    • Wycieczka klasy 2b do Zagrody Kraszowickiej
     • Wycieczka klasy 2b do Zagrody Kraszowickiej

      23.09.2021

      Z okazji nadchodzącego Dnia Chłopaka 23 września 2021 r. uczniowie klasy II b  wybrali się na wycieczkę do Zagrody Kraszowickiej. Była to wspaniała wyprawa, obfitująca w niezapomniane wrażenia.

      Dzieci pod okiem właścicielki mogły zobaczyć zagrody z niektórymi zwierzętami z gospodarstwa domowego: kurami, świnkami, perliczkami. Atrakcją pobytu w gospodarstwie była koza Tosia i gąsior, które bardzo dobrze czuły się w towarzystwie dzieci. Najmilsze jednak w dotyku były króliczki i owieczki.

      Dużo radości sprawiło dzieciom karmienie poznanych zwierząt. Następnie właścicielka z ogromną serdecznością zaprosiła nas do swojego gospodarstwa. Podczas warsztatów edukacyjnych na temat: „W dawnym gospodarstwie'' przybliżyła dzieciom uroki życia i pracy na wsi, a także tajniki dawnej sztuki garncarskiej. Każdy mógł wykazać się kreatywnością podczas twórczych zabaw z gliną. Sprawne rączki uczniów naszej szkoły wyczarowały przeróżne gliniane cudaki, a ich trud został nagrodzony dyplomem młodszego garncarza.

      To była bardzo ciekawa wycieczka! Okazała się wspaniałą niespodzianką i niezapomnianą przygodą. Blisko natury, w ciszy i spokoju, minęły nam niezapomniane, wesołe chwile. Chętnie tu jeszcze kiedyś powrócimy!

    • Sprzątanie Świata
     • Sprzątanie Świata

      22.09.2021

      28 Akcja Sprzątania Świata -  "Myślę, więc nie śmiecę" - odbywała się w dniach 17 - 19 września. Nasi uczniowie rozmawiali na temat czystości wokół nas, o potrzebie troski o środowisko oraz o sortowaniu śmieci. Dziewczęta i chłopcy z 7c postanowili uporządkować najbliższe otoczenie i w poniedziałek, 20 września, na godzinie wychowawczej, posprzątali teren wokół budynku Szkoły Podstawowej nr 6 przy ulicy Jodłowej oraz kompleks pobliskich boisk.

    • Piknik rowerowy
     • Piknik rowerowy

      19.09.2021

      19 września podczas pikniku rowerowego "Świdnica na rowery" została podsumowana rywalizacja o Puchar Rowerowej Stolicy Polski - Aktywne Miasta.

      Miło nam ogłosić, że nasza szkoła zdobyła III miejsce i nagrodę voucher na kwotę 2800 zł.

      Przypomnijmy → rywalizacja trwała przez cały czerwiec i polegała na "zbieraniu" kilometrów przejechanych na rowerze dla miasta Świdnicy. Nasza szkoła przejechała łącznie 8.401 km → a po przeliczeniu kilometrów na łączną liczbę uczących się uczniów → uplasowała się wśród szkół na 3 miejscu.

      Dziękujemy uczniom, rodzicom oraz nauczycielom i zapraszamy do konkursu w 2022 roku!

       

    • Dzień Kropki w oddziale przedszkolnym
     • Dzień Kropki w oddziale przedszkolnym

      15.09.2021

      15 września oddział przedszkolny obchodził Międzynarodowy Dzień Kropki, którego celem jest rozbudzenie u dzieci kreatywności, pomysłowości oraz zachęcenie do tworzenia.

      Podczas zajęć dzieci poznały historię Vashti, bohaterki "Kropki" Petera Reynoldsa.

      Następnie obejrzały film edukacyjny pt. "Kropka", który zainspirował je do zabawy i tworzenia.

      Oto jak przedszkolaki spędziły ten dzień...

       

    • Zajęcia w sali edukacyjnej
     • Zajęcia w sali edukacyjnej

      14.09.2021

      14 września klasa II b pod opieką p. A. Worobiec aktywnie uczestniczyła w zajęciach w nowej sali edukacyjnej Komendy Powiatowej Straży Pożarnej w Świdnicy.

      Strażacy w ciekawy sposób poprowadzili warsztaty dotyczącego prawidłowego zachowania się podczas pożaru. Na początku dzieci obejrzały film „Florek Wodnicki i Smok opowiadają o bezpiecznych zasadach zachowania się podczas pożaru”. Następnie przebrały się w strażackie stroje i kaski. Uczniowie mieli okazję w praktyczny sposób przećwiczyć zgłaszanie niebezpiecznych sytuacji i utrwalić numery alarmowe.

      Atrakcją było zwiedzanie pomieszczenia, które  wyglądało jakby wybuchł w nim pożar. Sala ta zrobiła na dzieciach ogromne wrażenie, pobudziła ich wyobraźnię. Na koniec  uczniowie obejrzeli z bliska wozy strażackie,  ich wyposażenie oraz sprzęt - jaki używa strażak podczas akcji ratunkowych. Dużym przeżyciem dla dzieci były bardzo głośne syreny, które włączyli Strażacy oraz możliwość spróbowania lania wody wężem strażackim.

      Takie zajęcia są bardzo potrzebne. Dzięki nim uczniowie utrwalili zachowania, jakie powinny towarzyszyć w sytuacji zagrożenia pożarem,  jak wezwać pomoc i radzić sobie zanim przyjadą strażacy. To była bardzo ciekawa i ważna lekcja. Składamy serdeczne podziękowania Strażakom za miłe przyjęcie i umożliwienie bliższego poznania niezwykle istotnej i niebezpiecznej pracy STRAŻAKA.

       

   • Kontakty

    • Szkoła Podstawowa nr 6 im. Tysiąclecia Państwa Polskiego w Świdnicy
    • magda.werner@vp.pl - administrator strony
    • 74 852 05 85 - budynek ul. Wodna 74 852 31 29 - budynek ul. Jodłowa
    • 58-100 Świdnica ul. Wodna 5-7 (budynek A) ul. Jodłowa 21 (budynek B) Poland
    • d.zurman.z-cadyrektora@sp6.swidnica.pl m.eszwowicz.z-cadyrektora@sp6.swidnica.pl v.zapart@sp6.swidnica.pl
    • Skrytka na Platformie Usług Administracji Publicznej (ePUAP): /SP_6_Swidnica/SkrytkaESP
   • Logowanie

  • Nasze media społecznościowe