• Dobrze liczę i dbam o zdrowie
     • Dobrze liczę i dbam o zdrowie

      29.05.2021

      W ramach propagowania wśród uczniów zdrowego trybu życia, w tym zdrowego odżywiania, odbył się konkurs matematyczny. Uczestniczyło w nim 14 uczniów, a byli to najlepsi matematycy z klas drugich
      i trzecich. Celem konkursu było wyłonienie mistrzów liczenia, którzy dbają o swoje zdrowie, bo hasło konkursu to „Dobrze liczę i dbam o zdrowie”. Uczniowie rozwiązywali zadania o różnej tematyce sprawdzające ich matematyczne umiejętności i utrwalali wiadomości o zdrowych nawykach żywieniowych. Liczyło się w nich logiczne myślenie, stosowanie wiedzy w praktyce i szybkość. Uczestnicy konkursu wykazali się dużą wiedzą, a mistrzami liczenia zostali:

       klasy drugie: uczeń Bartłomiej Kołakowski kl.2c

       klasy trzecie: uczeń Michał Krajewski kl.3a.

      Gratulują wszystkim uczestnikom i zachęcają do kolejnych konkursów matematycznych, organizatorki panie: Halina Styrna i Anna Worobiec.

       

    • W wierszach o zdrowiu
     • W wierszach o zdrowiu

      29.05.2021

      Tematyka prozdrowotna była realizowana na lekcjach w klasach młodszych I na zajęciach świetlicowych. Tematy dotyczyły promocji zdrowej żywności, wykazania wyższości zdrowego odżywiania, pokazania uczniom wpływu niezdrowych pokarmów na ich zdrowie.
      Kontynuacją tematyki prozdrowotnej był zorganizowany dla uczniów klas I-II, należących do grup świetlicowych, konkurs pięknego czytania pod hasłem „W wierszach o zdrowiu”.
      Celem konkursu było propagowanie kultury czytelniczej, rozbudzenie u dzieci zainteresowania utworami zawierającymi teksty mówiące o zdrowiu, uczenie rywalizacji w przyjemnej atmosferze.
      Uczestnicy konkursu czytali wybrane przez siebie utwory, najczęściej o zdrowych warzywach i owocach. Z przyjemnością słuchało się wierszy prezentowanych przez uczniów. Nauczyciele zwracali uwagę na płynność w czytaniu, wyrazistość, poprawność i interpretację.
      Najlepiej zaprezentowali się uczniowie:

      Martyna Prokop kl.1a

      Lena Kępa kl.1b

      Oliwia Kurzawa kl.2c

      Milana Yarotska kl.2d

      Gratulacje zwycięzcom składają organizatorki konkursu, panie: Halina Styrna i Anna Worobiec.

       

       

    • Zdrowo odżywiam się
     • Zdrowo odżywiam się

      29.05.2021

      Pod hasłem „Zdrowo odżywiam się” uczniowie z klasy 1a, 1b, 2a, 2c i 2d pod opieką p. Haliny Styrny, realizowali różne działania. Uczestniczyli w szeregu zajęć: pozwalających rozbudzić zainteresowanie własnym zdrowiem i rozwojem, rozwijanie potrzeby prawidłowego odżywiania i rozróżniania produktów warunkujących zdrowie, wdrażanie do dbania o własne zdrowie.

      Uczniowie rozmawiali o komponowaniu zdrowych posiłków, o zdrowych owocach i warzywach, które należy jeść codziennie i regularnych posiłkach. Przygotowywali się też do konkursu pięknego czytania wierszy o tematyce prozdrowotnej.

      Wspólnie z nauczycielem przygotowali Dzień Zdrowej Żywności, w którym przynieśli zdrowe kanapki, różne warzywa i owoce i zorganizowali wystawkę. Słuchali pięknego czytania wierszy o zdrowych warzywach i owocach. Prezentowali również prace plastyczne przygotowane na konkurs „Odżywiam się zdrowo”. Wspólne zdjęcia na tle zdrowych posiłków i przygotowanej dekoracji, piękne czytanie i plastyczne prace promujące zdrowe posiłki, pokazały aktywnych i świadomych uczniów. Oby takich dni było jak najwięcej na świetlicy, twierdzą uczniowie i opiekun p. H. Styrna.

    • Podsumowanie programu "Kubusiowi Przyjaciele Natury"
     • Podsumowanie programu "Kubusiowi Przyjaciele Natury"

      20.05.2021

      Kubusiowi Przyjaciele Natury to ogólnopolski program dla szkół i przedszkoli, o tematyce ekologicznej. Celem programu jest proekologiczna edukacja dzieci i zachęcanie do ruchu. Dzieci wzięły udział w siedmiu blokach tematycznych.

      1.Dbam o rośliny i zwierzęta nawet te najmniejsze.

      2. Dbam o aktywność fizyczną.

      3. Dbam o siebie i jem warzywa i owoce.

      4. Dbam o zasoby naturalne (powietrze, wodę i energię).

      5. Dbam o segregację śmieci i tworzę z nich coś nowego.

      6. Dbam o naturę.

      7. Dbam o środowisko i oszczędzam pieniądze.

      Poprzez realizację programu kształtujemy u dzieci proekologiczne nawyki w codziennym życiu, wyrabiamy właściwy stosunek do ochrony środowiska, umiejętności podejmowania konkretnych działań, opanowania elementów wiedzy przyrodniczo- ekologicznej.

       

    • Kosmiczne eko dla klas 4-6
     • Kosmiczne eko dla klas 4-6

      20.05.2021

      W związku z przypadającym na rok 2021 stuleciem urodzin Stanisława Lema Wypożyczalnia dla Dzieci i Młodzieży Miejskiej Biblioteki Publicznej w Świdnicy ogłosiła konkurs techniczno-ekologiczny „Kosmiczne eko” inspirowany twórczością Stanisława Lema. Wykonać należało przestrzenną pracę plastyczną, która mogła przedstawiać np.: robota, statek kosmiczny, układ słoneczny ...

      Przy wykonywaniu zadania należało zastosować recykling i wykorzystać np.: zużyte butelki, pojemniki plastikowe, kartony, papier, puszki, ubrania, sprzęt elektroniczny, itp.

      14.05.2021 r. w Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Cypriana K. Norwida w Świdnicy odbyła się ocena 77 przestrzennych prac plastycznych prac.

      Po wnikliwej i bardzo trudnej ocenie Jury w składzie:

      Joanna Trojan-Skała – kierownik Referatu Kultury Urzędu Miasta w Świdnicy
      Karolina Dzięcielska – wicedyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Świdnicy
      Marta Ćućka – artysta grafik,

      W kategorii - klasy IV – VI nagrodzeni i wyróżnieni również uczniowie naszej szkoły:

      II MIEJSCE - Jacek Sobczyński 4c

      oraz WYRÓŻNIENIA:

      Martyna Kępa 4b

      Nadia Bazydło 5b,

      Dominika Pazdur 5b,

      Ich prace można zobaczyć w galerii zdjęć, zaś rozdanie nagród i wyróżnień nastąpi w czerwcu.

       

      B. Kawałkowska

    • Wielki sukces uczennicy z klasy 1b
     • Wielki sukces uczennicy z klasy 1b

      20.05.2021

      Cieszymy się ogromnie z sukcesu uczennicy klasy Ib Zuzanny Marszałek ze SP nr 6, która otrzymała wyróżnienie za kreatywną pracę robota podczas konkursu technologiczno-ekologicznego „Kosmiczne eko” zorganizowanego przez Miejską Bibliotekę Publiczną im. Cypriana K. Norwida w Świdnicy w związku z przypadającym na rok 2021 stuleciem urodzin Stanisława Lema.

      Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

    • Rodzinny Konkurs plastyczny
     • Rodzinny Konkurs plastyczny

      18.05.2021

      W Roku św. Józefa i miesiącu urodzin św. Jana Pawła II uczniowie naszej szkoły wzięli udział w rodzinnym konkursie plastycznym: „Jan Paweł II i święty Józef Opiekunowie naszych rodzin” Spośród 20 prac, które wpłynęły na konkurs jury (p. Renata Borek i p. Aleksandra Ciszak) wytypowało laureatów, których prace były najbardziej oryginalne w przekazie treści a także pomysłowe w doborze techniki plastycznej .

      Oto oni:

       

      I miejsce-Szymon Makowiec kl. 2c

      II miejsce-Martynka Dzamara kl.2b, Jacek Sobczyński kl.4c

      III miejsce-Olivier Grzywa kl.2a

      WYRÓŻNIENIA;

      • Iza Synowska kl.1a
      • Jasiu Wójcik kl.1c
      • Natalka Karaś kl.2a
      • Tobiasz Musiał kl.2a
      • Wojtuś Boczar kl.3b
      • Michalina Lipiecka kl.1a, Antonina Lipiecka kl.3b

       

      GRATULUJEMY  LAUREATOM I WSZYSTKIM BIORĄCYM UDZIAŁ W KONKURSIE, ŻYCZĄC BY ŚW.JAN PAWEŁ II I ŚW. JÓZEF CZUWALI NAD NASZYMI RODZINAMI I WYPRASZALI DLA RODZIN POTRZEBNE ŁASKI.

       

    • Kosmiczne eko
     • Kosmiczne eko

      17.05.2021

      Michał Kowalewski i Igor Przyborowski uczniowie klasy 2d wzięli udział w konkursie pt. "Kosmiczne eko" organizowanym przez Miejską Bibliotekę Publiczną im. Cypriana Norwida w Świdnicy.

      Chłopcy otrzymali wyróżnienie za swoje kreatywne i ekologiczne prace.

      Serdecznie gratulujemy!

    • Edukacja regionalna - Patriotyzm Jutra
     • Edukacja regionalna - Patriotyzm Jutra

      13.05.2021

      W lutym DODN w Wałbrzychu zaprosił uczniów z naszej szkoły do wzięcia udziału w regionalnym konkursie interdyscyplinarnym ,,Edukacja regionalna - Patriotyzm Jutra".

      Głównym celem konkursu było wspieranie wielokierunkowej aktywności uczniów oraz przekazywanie zdobytych wiadomości rówieśnikom z innych obszarów województwa. Zadania konkursowe nie były łatwe! Uczestnicy mieli za zadanie samodzielnie wykonać fotografie dowolnych, ważnych z punktu historycznego miejsc i zabytków Świdnicy i ukazanie ich (w formie kolażu i prezentacji) jako dokumentu świadectwa miejsc, historii i tradycji naszego regionu.

      Uczniowie pod opieką wychowawców - Joanny Antoniak i Agnieszki Figieli pracowali w sześcioosobowym zespole, przygotowali pracę konkursową w postaci kompozycji złożonej z 16 kolorowych fotografii. Następnie wspólnie stworzyliśmy opis z uzasadnieniem doboru zdjęć tworzących kompozycję - zgodną z tytułem konkursu.

      W środę 12 maja odbył się etap regionalny konkursu. Zadaniem naszych uczniów była ustna prezentacja pracy konkursowej. Zespół wspaniale poradził sobie z zadaniem, zapraszając organizatorów konkursu i uczniów z wałbrzyskiej i świebodzickiej szkoły na ,,Spacer po naszej Świdnicy". To zaowocowało wysokim - drugim miejscem w rywalizacji!

      Niezwykle cieszymy się z tego wyniku, gratulujemy uczestnikom i dziękujemy za piękną promocję naszego miasta.

      Laureaci: Antonina Lipiecka, Władysław Szmaj, Jakub Kwasek, Tymoteusz Kałużniak, Oskar Choryński, Bartosz Kica

       

      Wychowawcy: Joanna Antoniak, Agnieszka Figiela

    • Martwa natura - jabłko i gruszka
     • Martwa natura - jabłko i gruszka

      07.05.2021

      Do wykonania rysunku czy obrazu, zarówno z wyobraźni, jak i z natury, potrzebna jest znajomość elementów języka sztuki.

      Formą treningu i nabywania umiejętności jest wykonywanie szkiców kompozycji, wybranego elementu czy detalu. Przy prezentowaniu rzeczywistości jest potrzebna także znajomość budowy przedmiotów.

      Martwa natura to rysunkowe, graficzne, malarskie lub fotograficzne przedstawienie przedmiotów codziennego użytku, owoców, warzyw w określony sposób. Nasi uczniowie klas siódmych, po warsztatach fotograficznych w swoich kuchniach, przeszli do szkicowania i malowania owoców. Na początek jabłko i gruszka.

      Zachęcam do przejrzenia fotek ich prac – może najdzie Was ochota na schrupanie gruszki lub jabłuszka  - samo zdrowie!!!
                                                                                                   

      Bożena Kawałkowska

    • Szkolny konkurs - Mam wybór dbam o zdrowie
     • Szkolny konkurs - Mam wybór dbam o zdrowie

      06.05.2021

      29.04. 2021 r  odbył  się  Szkolny Konkurs „Mam wybór - dbam o zdrowie".

      Uczestnikami konkursu byli reprezentanci klas czwartych.

      Uczniowie  wykazali się dużą wiedzą nt.  zdrowego odżywiania, zdrowego stylu życia oraz udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.

      Wyniki  konkursu są następujące:

      1 miejsce MICHAŁ MAGIEROWSKI- KLASA 4C

      2 miejsce DAWID ROGALSKI- KLASA 4B

      3 miejsce MILENA STRUGAŁA- KLASA 4D

                     JĘDRZEJ KORONA- KLASA 4C

      4 miejsce ALEKSANDER KUC- KLASA 4B

      5 miejsce WANDA LENCEWICZ- KLASA 4D

                     ALEKSANDRA PRZYCHODZKA- KLASA 4D

      6 miejsce ZOFIA MALCZYK- KLASA 4C

      7 miejsce KRZYSZTOF BARCIK- KLASA 4B

       

      Jesteśmy dumni z naszych uczniów , gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

       

       

                                                                  Małgorzata Sidoruk

    • Konkurs plastyczny "Zabytki Świdnicy"
     • Konkurs plastyczny "Zabytki Świdnicy"

      06.05.2021

      Samorząd klas I-III pod kierunkiem p. Anny Worobiec i p. Haliny Styrny przygotował Szkolny Konkurs Plastyczny „Zabytki Świdnicy” w ramach szkolnego projektu  „Świdnica moje miasto”.

      Głównym celem konkursu było uwrażliwienie na piękno krajobrazów, zabytków, ciekawych miejsc naszego miasta. Ponadto pogłębianie wiedzy i kształtowanie zainteresowań uczniów historią Świdnicy. Również pobudzenie wyobraźni plastycznej, kreatywności i możliwości zaprezentowania swoich umiejętności i uzdolnień plastycznych na forum szkoły.

       

      Na konkurs napłynęło wiele wspaniałych prac plastycznych wysłanych online. Najciekawsze prace zostały nagrodzone.

      Laureatami konkursu zostali:

      I miejsce

      Izabela Synowska - klasa I a

      Lena Duczyńska -klasa II a

      Piotr Jabłoński-klasa III c

      II miejsce

      Marta Przybysz -klasa I a

      Tomasz Surówka -klasa I b

      Wiktor Przednowek-klasa III a

      Antonina Lipiecka -klasa III b

      III miejsce

      Paweł Kunicki-klasa I b

      Natalia Karaś-klasa II a

      Wiktoria Jasionowska -klasa II b

      Alex Wróbel -klasa II d

      Kamila Pawiłowicz-klasa III d

      Wyróżnienia

      Karolina Bukowska -klasa I c

      Oliwia Kurzawa-klasa II c

      Magdalena Wyszyńska-klasa II d

      Oliwia Widuto -klasa III a

      Kacper Monica -klasa III b

      Pola Kubiszyn-klasa III d

      Dziękujemy wszystkim wychowawcom i rodzicom za zachęcenie uczniów do wzięcia udziału w konkursie i wykonania ciekawych prac plastycznych.

       

      Zwycięzcom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

    • Rodzinny Konkurs Konstrukcyjny „Moja Świdnica”
     • Rodzinny Konkurs Konstrukcyjny „Moja Świdnica”

      05.05.2021

      Samorząd klas I-III pod kierunkiem p. Anny Worobiec i p. Haliny Styrny w miesiącu kwietniu 2021 r. przygotował Rodzinny  Konkurs Konstrukcyjny „Moja Świdnica” w ramach szkolnego projektu szkolnego „Świdnica moje miasto”. Głównym celem konkursu było zaprojektowanie  i wykonanie  wspólnie  z całą rodziną  makiety, pracy konstrukcyjno-przestrzennej dotyczącej ciekawych miejsc, zabytków naszego miata Świdnicy.

      Na konkurs napłynęło wiele wspaniałych prac plastycznych wykonanych  metodą  konstrukcyjną, które  zostały przesłane online, a następnie wybrane przez organizatorów konkursu. Najciekawsze prace rodzinne zostały nagrodzone.

      Laureatami konkursu zostali:

      I miejsce

      Lena Kępa- klasa 1b wraz z rodziną

      Mieszko Korona- klasa 1c wraz z rodziną

      II miejsce

      Tomasz Naleśnik -klasa 1b wraz z rodziną

      Bartosz Kołakowski -klasa 2c wraz z rodziną

      III miejsce

      Gabriela Sasnal -klasa 1b wraz z rodziną

      Julia Garstka-klasa 1c wraz z rodziną

       Zuzanna Partyka klasa 1c wraz z rodziną.

       

      Dziękujemy całym rodzinom za czynny udział w konkursie, zaangażowanie, kreatywność i wsparcie uczniów podczas wykonywania prac plastycznych.

       

      Zwycięzcom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

    • Policjant na drodze
     • Policjant na drodze

      05.05.2021

      Lekcje techniki w klasach czwartych to wychowanie komunikacyjne. Dzieci uczą się przepisów ruchu drogowego, zasad obowiązujących na drodze i udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Ważne, by bezpiecznie uczestniczyć w ruchu drogowym, jako pieszy, pasażer i rowerzysta.   

      Wcześniej zaprezentowane zostały makiety skrzyżowań wykonane przez uczniów, dziś zaś sylwetki policjantów kierujących ruchem drogowym.

       Czy pamiętacie wszyscy, jaki kolor światła sygnalizacji odpowiada  konkretnej  postawie   kierującego ruchem?  Odczytajcie to z prac czwartaków !

    • Świdnica w legendach
     • Świdnica w legendach

      05.05.2021

      W oddziałach przedszkolnych został zrealizowany projekt "Świdnica w legendach". Podczas realizacji dzieci zapoznały się nie tylko z legendami ale i zabytkami Świdnicy.

      Odbyły wirtualny spacer do Muzeum Dawnego Kupiectwa, Kościoła Pokoju i Katedry świdnickiej, rynku gdzie poznały Kolumnę Świętej Trójcy, fontanny oraz legendy: O świdnickim Gryfie, O Dziku w herbie Świdnicy, O chciwym rajcy.

      Z lotu ptaka zobaczyły ciekawe miejsca: wieża ratuszowa, Ogród Różany, Park Centralny, Zalew Witoszówka.

      Podsumowaniem projektu był konkurs plastyczny "Świdnica w legendach" oraz quiz wiedzy o Świdnicy. Ze śmiałością możemy stwierdzić, że dzieci wzbogaciły swoje wiadomości dotyczące Małej Ojczyzny.