• Klasa 3a poznaje Świdnicę
     • Klasa 3a poznaje Świdnicę

      30.04.2021

      Podczas nauki zdalnej również można poznawać ciekawe miejsca. Uczniowie z klasy IIIa na różne sposoby zgłębiali wiedzę o naszym mieście. Podziwiali najciekawsze miejsca w Świdnicy odbywając spacer internetowymi ścieżkami, samodzielnie wyszukiwali wiadomości o Świdnicy w zasobach Internetu, czytali o przeszłości miasta, jego herbie, hejnale i logo.

      Uczestniczyli on – line   w lekcji bibliotecznej  „Baśnie i legendy świdnickiego grodu”, którą przygotowały panie bibliotekarki z naszej szkolnej biblioteki. Plonem udziału w szkolnym projekcie „Świdnica, moje miasto” jest bogatsza wiedza dzieci o miejscu, w którym żyją, ale także piękne prace plastyczne, wykonane różnymi technikami.

       

       

    • Odkrywamy tajemnice kosmosu
     • Odkrywamy tajemnice kosmosu

      28.04.2021

      W dniach 26-28 kwietnia 2021 roku uczniowie klasy Ib wraz z wychowawcą Anną Worobiec wzięli aktywny udział w warsztatach online dotyczących odkrywania tajemnic kosmosu. 

      Wszyscy obejrzeli prezentacje multimedialne na temat: „Kosmos”, „Układ Słoneczny dla dzieci”, „ Wyruszamy w kosmos!”. Dzieci przed kamerkami przygotowały książki, mapy, magnesy, plansze przedstawiające wszechświat, ciekawostki o Słońcu i planetach Układu Słonecznego. Na podstawie planszy, ilustracji i przeczytanych opowiadań oraz książki Wandy Chotomskiej „Dzieci Pana Astronoma” poznali nowe słowa: galaktyka. komety, asteroidy, meteoryty, satelita, astronauta, stacja kosmiczna. Zapoznali się z podróżami rakietą i różnymi pojazdami kosmicznymi.

      Za pomocą wehikułu czasu uczniowie przenieśli się w przeszłość. Poznali wydarzenia związane z odkrywaniem kosmosu np. pierwszy lot w kosmos psa Łajki lub pierwszy człowiek na Księżycu astronauta Neil Armstrong. Wielu emocji dostarczył także teleturniej w postaci zagadek, rebusów dotyczących wiadomości o kosmosie.

      Uczniowie prowadzili też dyskusje na temat tego jak będzie wyglądał świat w przyszłości. Zastanawiali się czy rozwój technki, urządzeń elektrycznych zdominuje w przyszłości naszą planetę. Efektem tych przemyśleń były ciekawe i pomysłowe prace malarskie „Jak będzie wyglądał nasz świat za 100 lat” oraz prace konstrukcyjne w postaci robotów i rakiet,  które  widać na załączonych zdjęciach.

       

       

    • Projekt Świdnica moje miasto w klasach 2c i 2d
     • Projekt Świdnica moje miasto w klasach 2c i 2d

      28.04.2021

      W kwietniu uczniowie kl. IIc i IId wraz w wychowawcami poznawali swoje miasto w ramach szkolnego projektu "Świdnica moje miasto".

      Uczniowie przygotowywali się do lekcji: robili prezentacje multimedialne, rysowali ciekawe miejsca w Świdnicy, czytali legendy, wiersze...

      Wirtualne wycieczki w których uczestniczyli pozwoliły im zobaczyć to, co jest najpiękniejsze i najciekawsze w naszej "Małej Ojczyźnie".

      Dzieci podziwiały Kościół Pokoju, Katedrę, Rynek i stare kamienice. Poznawały historię zwiedzając Muzeum Dawnego Kupiectwa.

      Wszyscy z wielkim zaangażowaniem i zainteresowaniem wzbogacili swoja wiedzę o naszej Świdnicy.

    • Realizacja projektu edukacyjnego Świdnica - moje miasto w klasie 3b
     • Realizacja projektu edukacyjnego Świdnica - moje miasto w klasie 3b

      28.04.2021

      W ubiegłym tygodniu klasa 3b wybrała się w długą i pełną przygód ,,podróż" po naszym mieście. Wszystko to działo się w ramach szkolnego projektu ,,Świdnica - moje miasto".

      Przez cały dzień uczniowie odkrywali ciekawe i niezwykłe zakątki miasta, zapoznali się z jego historią i kulturą. Odbyli wirtualny spacer ulicami miasta i obejrzeli Świdnicę z lotu ptaka. Wspólnie zastanawialiśmy się, jakie atrakcje Świdnicy zachęciłyby przeciętnego turystę do odwiedzenia naszego miasta. Oj, byłoby ich wiele!

      Katedra św. Stanisława i św. Wacława, Kościół Pokoju, Rynek, Wieża Ratuszowa, piękne parki, zaplecze sportowe to tylko niektóre z miejsc wskazane przez uczniów. Co ciekawe, wielu z nich doszło do wniosku, że w Świdnicy warto odwiedzić... SP 6 

      Aktywne zaangażowanie uczniów wsparła na ostatniej lekcji wizyta pani z biblioteki szkolnej - Elżbiety Surdyki - Stec, która zapoznała uczniów z legendami i baśniami o naszym mieście oraz zachęciła ich do przetestowania swojej wiedzy o Świdnicy. Pod koniec zajęć uczniowie wykonali przepiękne prace plastyczne, którymi wyrazili swój zachwyt piękną Świdnicą.

      Wszystkie prace trafią na konkurs plastyczny ,,Zabytki Świdnicy".

      Wychowawca Joanna Antoniak

    • Rowerowa Stolica Polski
     • Rowerowa Stolica Polski

      27.04.2021

      Uwaga uczniowie, rodzice, pracownicy szkoły oraz wszyscy sympatycy SP6!

      Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w bezpłatnej, ogólnopolskiej rywalizacji "Rowerowa Stolica Polski", do której przystąpiło Miasto Świdnica i oczywiście my - Szóstka!

      Należy pobrać bezpłatną aplikację "Aktywne Miasta" i kręcić kilometry dla Świdnicy.

      Po zalogowaniu do aplikacji należy wybrać nasze miasto i naszą szkołę

      Zapraszamy całe rodziny i wszystkich znajomych - dla najlepszych przewidziane są nagrody, które będą wręczone na pikniku rowerowym organizowanym przez nasze miasto we wrześniu.

      Rywalizacja trwa cały czerwiec!

       

       

       

       

    • Baśnie i legendy świdnickiego grodu
     • Baśnie i legendy świdnickiego grodu

      27.04.2021

      Jak co roku klasy trzecie w dniach od 19 do 23 kwietnia uczestniczyły w zajęciach czytelniczych Baśnie i legendy świdnickiego grodu realizowanego w ramach szkolnego projektu Świdnica Moje Miasto.

      Ze względu na pandemię zajęcia odbyły się on-line. Miały one na celu przybliżenie uczniom historii naszego miasta i jego zabytków.

      W ramach zajęć dzieci poznały legendy i baśnie dotyczące miasta i sprawdziły swoją wiedzę poprzez zagadki tematyczne. Podsumowaniem lekcji  było zaproszenie na wystawę zorganizowanąw bibliotece  Dzieje Miasta Świdnicy w literaturze.

      Zajęcia przygotowały panie E.Surdyka-Stec i Ł.Puczko.

       

       

    • Konkurs misyjny
     • Konkurs misyjny

      26.04.2021

      Referat Misyjny w Kurii Świdnickiej ogłosił w marcu konkurs dla klas VI-VIII „Postać na Wielki Post 2021”.

      Z naszej szkoły w konkursie wzięło udział pięcioro uczniów. Oliwia Witkowska z kl.8b otrzymała wyróżnienie w grupie ponad 70 uczestników.

      Gratulacje!

    • Konkurs plastyczny - 230 rocznica uchwalenia Konstytucji 3 maja
     • Konkurs plastyczny - 230 rocznica uchwalenia Konstytucji 3 maja

      26.04.2021

      POSTAWA SZACUNKU, UMIŁOWANIA I ODDANIA WŁASNEJ OJCZYŹNIE  W ORYGINALNEJ TWÓRCZOŚCI PLASTYCZNEJ UCZNIÓW NASZEJ SZKOŁY.

       #NASZAFLAGAPL „230 ROCZNICA UCHWALENIA KONSTYTUCJI 3 MAJA”

       

      Na początku maja Polacy obchodzą ważne święta państwowe.  Od 2004 roku, drugiego maja, świętujemy Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej, a trzeciego rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja 1791 r.

      Nauczyciele plastyki przeprowadzili szkolny etap konkursu plastycznego pt. 230 rocznica uchwalenia Konstytucji 3 maja.

      Zadaniem uczestników było stworzenie  wizji artystycznej ważnego wydarzenia z historiiW etapie ogólnopolskim naszą szkołę  reprezentuje 10 uczniów, których prace zostały  do organizatora.

      Wyniki zostaną ogłoszone podczas  gali finałowej, która odbędzie się  w sobotę 1 maja o godzinie 18:00.

       

      SERDECZNIE ZAPRASZAMY DO OGLĄDANIA TRANSMISJI NA ŻYWO – oto link :

      www.youtube.com/user/TelewizjaAM

       

        Magdalena Dudziak i Bożena Kawałkowska

    • Światowy Dzień Ziemi w 1b
     • Światowy Dzień Ziemi w 1b

      22.04.2021

      W dniach 19-22 kwietnia 2021 roku uczniowie klasy Ib wraz z wychowawcą Anną Worobiec wzięli aktywny udział w warsztatach online dotyczących zagadnień ekologicznych, a przede wszystkim budzenia wśród dzieci współodpowiedzialności za stan środowiska w przyszłości, poczucia troski o stan czystości najbliższego otoczenia oraz wychowania w duchu szacunku do ochrony przyrody.

      Wszyscy obejrzeli prezentacje multimedialne na temat: „ Bajka edukacyjna – proekologiczna”,  „Co szkodzi naszej planecie?”, „Segregujmy dla przyszłości” oraz  „ EduKredka – Dzień Ziemi”.

      Dzieci przed kamerkami prezentowały swoje globusy, a na podstawie własnych doświadczeń, ilustracji i przeczytanych opowiadań  wymieniały przyczyny zanieczyszczenia naszej planety. Wskazały działania, które pomogą naszej planecie. Szukały pomysłów na oszczędzanie wody na podstawie oglądanego filmu edukacyjnego „Oszczędzaj wodę!”. Wiedzą teraz  na czym polega segregacja śmieci i poznały znaczenie słowa ''recykling”.

      Dużo radości sprawiło im  czytanie z podziałem na role inscenizacji „Teatrzyk ekologiczny-Sznurek Jurka” połączone ze śpiewaniem piosenki ekologicznej „Ziemia to wyspa zielona”.

      Uczniowie po przeprowadzonych zajęciach wykonali piękne prace plastyczne: plakaty na temat „Jestem przyjacielem Ziemi”  oraz ciekawe i pomysłowe  instrumenty muzyczne ze zbędnych opakowań, które widać na załączonych zdjęciach.

      Dzięki tym warsztatom dzieci zrozumiały jak ważna w życiu człowieka jest przyroda i wszystkie działania , które powodują, że nasza planeta Ziemia będzie czysta i piękna.

    • Dzień Ziemi w zerówce
     • Dzień Ziemi w zerówce

      22.04.2021

      Dzień Ziemi to święto obchodzone na całym świecie.

      Z tego powodu nasze dzieci miały okazję do realizacji kolejnego zadania z Ogólnopolskiego programu Kubusiowi Przyjaciele Natury. Podczas zajęć przedszkolaki obejrzały film pt. "Dbaj o naturę, to się podwójnie opłaca", do którego wykonały karty pracy.

      Święto Ziemi było świetną okazją do zabawy z ozobotami, które zaprogramowane segregowały śmieci.

    • Zadania z okazji Dnia Ziemi
     • Zadania z okazji Dnia Ziemi

      21.04.2021

      Z okazji Światowego Dnia Ziemi zachęcam do wykonania następujących zadań:

      1.Leśny koktajl zapachów
      Zadanie można przeprowadzić pojedynczo, w parach, jak i w zespołach 3-4 osobowych. Potrzebny będzie plastikowy kubeczek lub inny pojemniczek dla każdego uczestnika. Zadaniem uczestników będzie skomponowanie leśnego koktajlu zapachów z roślin, które uda im się znaleźć w okolicy. Aby zapach był intensywniejszy składniki należy rozgnieść patykiem, można też dolać do nich wody. Gdy koktajle zapachowe będą gotowe, można poprosić uczestników, aby wymyślili im nazwy i zastanowili się jakich super mocy dodaje ich koktajl gdy się go powącha. Na koniec urządzamy wielkie wąchanie.

      (fragment publikacji pod red. Moniki Kotulak „Games for nature. Environmental education through the eyes of young people”, wyd. Sekcja Akademicka PTTK w Krakowie, 2010, tłum. Karolina Baranowska.)

      2.Kolory przyrody
      Zadanie dla grup kilku - kilkunastoosobowych. Znajdźcie kolorowe miejsce w przyrodzie (łąka, las liściasty, park, ogród). Stańcie w kole. Poproś dzieci, aby rozejrzały się wokół, przypatrzyły przyrodzie i nazwały kolory, które ich otaczają. Dzieci kolejno wymieniają kolory, kolory nie mogą się powtarzać. Odpada ten, kto powie kolor już wymieniony. To jest zabawa na kreatywność, zwróć uwagę dzieci, że kolory zielone, żółte czerwone mają mnóstwo Dla każdego z nich można znaleźć nazwę np. zieleń butelkowa, szmaragdowa, wiosennej trawy, zieleń kiwi, oliwkowa, opuncji, zielone jabłuszko, miętowy itd.

      3.Pozostaw ślad w przyrodzie
      Zadanie można przeprowadzić pojedynczo, w parach, jak i w zespołach 3-4 osobowych. Podczas spaceru w lesie, parku na plaży nazbieraj kamyki, patyczki, szyszki, opadnięte liście, owoce itd. Ułóż z nich swoje imię, jakiś ciekawy napis lub po prostu piękną kompozycję z naturalnych składników. Pozostaw ją dla innych. A  jeśli chcesz, zrób zdjęcie i podziel się nim .

      4.Sprzątanie okolicy
      Podczas spaceru, wycieczki z rodziną czy kolegami ,pozbieraj napotkane śmieci do worka, używając rękawiczek jednorazowych.


      Zrób zdjęcia, nakręć film z tych wydarzeń i wyślij na adres   → m.sidoruk@sp6.swidnica.pl


                                                                                Pozdrawiam Małgorzata Sidoruk      praca ucznia - Mój Eko Dzień
    • Światowy Dzień Ziemi
     • Światowy Dzień Ziemi

      21.04.2021

      Dzień Ziemi, najważniejsze, najbardziej znane i najhuczniej obchodzone ze świąt ekologicznych, a jednocześnie zbyt często poświęcone śmieciom, zakazom i nakazom (zakręć kran, zgaś światło, drukuj dwustronnie itp.) i jednorazowym akcjom.

      Chciałabym zachęcić Was do celebrowania tego święta w zupełnie inny sposób.

      Do tego, żebyście wyszli  z domu i poszli do Przyrody, do lasu, na łąkę, do parku, albo chociaż na poszukiwanie przyrody w zasięgu wzroku.

      Żebyście poświęcili czas na bycie z Przyrodą, na refleksję, jak ona jest dla nas ważna, ale i jak jest fascynująca, piękna, ciekawa. Szczególnie zasiedziałym w betonie mieszczuchom chcę przypomnieć (a młodszym pokazać), że czas spędzony w lesie czy na łące nie jest czasem zmarnowanym, szczególnie jeśli damy sobie możliwość faktycznego bycia z Przyrodą, a nie tylko w jej otoczeniu.

      W tym celu warto wyłączyć telefony, tablety, mp4, schować książki czy gazety, a nawet przestać na chwilę rozmawiać. Warto usiąść lub położyć w ustronnym miejscu, dotknąć trawy, zasłuchać się i zapatrzeć. Poobserwować mrówki, zbadać fakturę liści, zrobić to, czego zwykle nie robimy nawet podczas niedzielnego spaceru w parku. Jeśli nie macie dużo czasu, a w pobliżu nie ma większych terenów zielonych, wyjdźcie z domu i poszukajcie najdrobniejszych nawet przejawów siły Przyrody w najbliższym otoczeniu.

      Zwróćcie uwagę na drzewa, które co dzień mijacie, sprawdźcie co rośnie na skwerku oprócz trawy, wytropcie Przyrodę w nietypowych miejscach (poszukajcie drzewka na dachach komórek, ro[1]śliny wyrastające z murów, w pęknięciach asfaltu). Zachęćcie uczniów, żony, mężów, dzieci, przyjaciół do wyjścia tego dnia z domu, by lepiej poznać i zaprzyjaźnić się z Przyrodą.

      I powtarzajcie to jak często się da, bo Dzień Ziemi jest każdego dnia!

       

      Małgorzata Sidoruk

    • Mój przyjaciel robot
     • Mój przyjaciel robot

      20.04.2021

      Czy zastanawialiście się kiedyś, jak wyglądałoby nasze życie, gdyby roboty wyręczały nas w każdej czynności?

      Oj, chyba nie byłoby to takie korzystne dla nas!

      A może posiadanie choć jednego robota – przyjaciela zmieniłoby coś w naszym życiu?

      Nad tym pytaniem zastanawiały się dzieci z klasy 1c i doszły do wniosku, że mogłyby mieć własnego robota. Z dostępnych w domu materiałów, często już zbędnych, zaprojektowały i wykonały pomysłowe roboty. Zobaczcie jaką kreatywnością wykazali się mali konstruktorzy!

       

       

    • Zmyślne dziuple
     • Zmyślne dziuple

      18.04.2021

      RAZEM chociaż OSOBNO

      Mimo nauki zdalnej, powstaje wiele ciekawych prac. Nasi uczniowie znakomicie radzą sobie ze  stawianymi im wyzwaniami.

      Projekt jest metodą pracy, procesem planistycznym, w który zaangażowany powinien zostać zespół projektowy ( kilka osób). To finalny efekt planowania, który obejmuje analizę sytuacji, wyznaczenie celów, działań, rezultatów, szacowanie zasobów niezbędnych do jego wykonania.

      W klasach siódmych, na lekcjach plastyki, przez miesiąc uczniowie pracowali metodą projektu artystyczno-edukacyjnego, o wdzięcznej nazwie  „Dziupla”.

      Główne cele, to:

      • ćwiczenie pracy w grupie;
      • doskonalenie pracy z korzystaniem różnych technik;
      • ćwiczenia w rysunku iluzjonistycznym,trójwymiarowym.

      Zadanie polegało na stworzeniu grupy (choć niektórzy woleli pracować sami), wyborze lidera, ustaleniu harmonogramu – terminów wykonania poszczególnych działań. Rezultatem tych zmagań, było przesłanie przez lidera grupy gotowej prezentacji i dokumentacji projektu wraz z ocenami za włożony wkład pracy
      i terminowość. 

      Po ustaleniu tematu, każdy dzielnie rysował  dziuplę, fotografował ją i wyszukiwał informacji na temat zawartości swojej dziupli. Następnie przesyłał zdjęcie oraz opis w określonym terminie do osoby składającej materiał w jedną całość. Za wszystkie działania, dokumentację i przesłanie prezentacji na czas, odpowiadał wybrany z grupy lider.

      To, co w dziuplach – zaskakuje, a uczniowie wykonali zadania wzorowo.

      Zobaczcie sami te różne dziuple i finalne efekty.

      praca grupy z 7a

      praca nr 2 z 7a

      praca Tymona Szwaczka

      praca Zuzanny Filip

      ​​​​​​​

      Kawałkowska Bożena

    • Warsztaty online - Świdnica moje miasto
     • Warsztaty online - Świdnica moje miasto

      18.04.2021

      W dniach 13-14 kwietnia 2021 roku uczniowie klasy I b wraz z wychowawcą Anną Worobiec wzięli aktywny udział w warsztatach online dotyczących historii, zabytków, ciekawych  miejsc naszej miejscowości w ramach szkolnego projektu „Świdnica moje miasto”.

      Wszyscy obejrzeli prezentacje multimedialne na temat: Uczniowie przed kamerkami przygotowali książki, albumy, widokówki, pamiątki, magnesy, mapy, szaliki i czapki z klubu piłkarskiego „Polonia-Stal Świdnica”, w którym większość klasy aktywnie trenuje. 

      Następnie wyruszyli w wirtualną wycieczkę po Świdnicy. Na zdjęciach oglądaliśmy Kościół Pokoju -zabytek z listy światowego dziedzictwa UNESCO, zbudowany bez ani jednego gwoździa oraz Katedrę z najwyższą wieżą na Dolnym Śląsku. Poznaliśmy herb Świdnicy i legendy z nim związane. Dalej droga zawiodła nas do Starego Rynku. W zaułkach miasta  szukaliśmy tajemnic przeszłości i odkrywaliśmy legendy naszej Świdnicy. Opowiadaliśmy legendy o gryfie świdnickim oraz o rajacy miejskim i kawce. W Rynku podziwialiśmy Ratusz z odbudowaną wieżą, 4 fontanny , w tym fontannę Neptuna i Atlasa. Następnie odpoczęliśmy przed Muzeum Kupiectwa na ławce koło słynnej astronom pani Marii Kunic. Wycieczkę  zakończyliśmy w pięknym Parku Centralnym. 

      Na zakończenie warsztatów recytowaliśmy piękne wiersze o Świdnicy oraz wykonaliśmy prace plastyczne dotyczące zabytków, legend oraz ciekawych miejsc naszego miasta, które widać na załączonych zdjęciach.  To była wspaniała wirtualna wycieczka, dzięki której poznaliśmy i utrwalaliśmy informacje o naszej miejscowości.

       

    • Wiosenne pejzaże
     • Wiosenne pejzaże

      14.04.2021

      Wiosna zachęciła uczniów do uczestnictwa w szkolnym konkursie plastycznym pod hasłem “Pierwsze oznaki wiosny”, zorganizowanym dla uczniów klas I-III przez samorząd uczniowski. Celem konkursu było: rozwijanie wrażliwości na otaczające środowisko naturalne, pobudzanie dziecięcej wyobraźni.

      Uczniowie wykonali interesujące prace, różną techniką, a najciekawsze kompozycje zostały nagrodzone.

      Laureaci

      I miejsce Magdalena Wyszyńska – kl.2d  Jagoda Kalbarczyk – kl.3d

      II miejsce Michalina Lipiecka – kl.1a  Julia Sujka – kl. 1c

      III miejsce Lena Buczkowska – kl.1b Gabriela Sasnal – kl.1b Julia Ziomek – kl.3a Kamila Pawiłowicz- kl.3d

      Wyróżnienie: Antonina Cebo kl.1c, Sebastian Surówka kl.3a, Viktoria Zielony kl.3d

      Uczniowie wykonali prace pod kierunkiem pań: Anny Biliniewicz, Anny Błaszczyk, Jolanty Makowskiej-Wróbel, Haliny Styrny, Beaty Winnickiej, Anny Worobiec.

      Wszystkim laureatom gratulują i zachęcają do dalszych konkursów organizatorki panie: Anna Worobiec i Halina Styrna.

      ​​​​​​​

    • Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci
     • Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci

      14.04.2021

      12 kwietnia w ramach Międzynarodowego Dnia Książki dla Dzieci odbyło się czytanie on-line baśni H.Ch.Andersena Calineczka dla klasy Ib.

      Aby urozmaicić formę słuchania czytanie wzbogacone było ilustracjami wydarzeń i bohaterów baśni. Tak połączona forma przekazu literackiego wzbudziła u dzieci zainteresowanie.

      Uczniowie chętnie wypowiadali się na zadawane pytania. Kończąc zajęcia, nauczyciel bibliotekarz zachęcił uczniów do przeczytania innych baśni tego autora.

       

       

    • Świat tworzyw sztucznych
     • Świat tworzyw sztucznych

      13.04.2021

      Trudno sobie wyobrazić nasze codzienne życie bez wyrobów z tworzyw sztucznych. Nie występują one w przyrodzie, lecz zostały stworzone przez ludzi, zastępując wiele materiałów naturalnego pochodzenia.

      Każdego dnia człowiek wytwarza duże ilości odpadów i pozostawia po sobie w różnych miejscach opakowania jednorazowe, zagrażając przyrodzie.

      Można jednak wykorzystać plastikowe opakowania nie tylko do recyklingu, ale i do zabawy, prac plastycznych i ciekawych kolorowych ozdób. Internet zasypuje nas różnymi pomysłami. Uczniowie klas piątych postanowili wykonać ekologiczne stworki. Wykorzystali w tym celu butelki po napojach, płynach do prania itp., plastikowe nakrętki, jednorazowe rękawiczki, sztućce i wszystko, co w domu miało trafić do śmietnika (oczywiście żółtego pojemnika).

      Zachęcam do obejrzenia galerii zdjęć.

      Nauczyciel techniki  -  Bożena Kawałkowska