• Zajęcia sportowe w świetlicy
     • Zajęcia sportowe w świetlicy

      27.02.2021

      W minionym tygodniu nasza świetlica zmieniała się w arenę zmagań sportowych. Świetliki z kl.2b i 3c rywalizowały ze sobą w różnych dyscyplinach sportowych o tytuł Świetlicowego Mistrza Sportu. Podczas zawodów dzieci wykazały się sprawnością fizyczną,koordynacją ruchową oraz kreatywnością.

      Zabawie towarzyszyło dużo radości i emocji.

      Naszym Świetlicowym Mistrzem Sportu została Sara  z kl. 2b

    • Uroki zimy
     • Uroki zimy

      24.02.2021

      Zima w tym roku pokazała swoje piękno. Dużo śniegu, radość wynikająca z obcowania z pięknymi płatkami śniegu, możliwość wykorzystania białego puchu do różnych zabaw, zjazdy na sankach, dostarczyły dzieciom wiele przyjemnych wrażeń. W związku z piękną zimową aurą, został zorganizowany przez samorząd klas młodszych konkurs plastyczny. Były on przeznaczony dla uczniów klas 0-I.
      Celem konkursu było rozwijanie spontanicznej ekspresji plastycznej uczniów, popularyzacja różnych technik plastycznych. Dzieci za pomocą dowolnej techniki plastycznej zaprezentowały uroki zimy. Prace uczniów były ciekawe i różnorodne.

       Laureatami konkursu zostali uczniowie:
      I miejsce Marta Przybysz kl. I a - opiekun p. Halina Styrna
                       Zuzanna Wróblewska  kl. I a - opiekun p. Halina Styrna

      II miejsce Michalina Lipiecka kl. I a - opiekun p. Elżbieta Rasiewicz

                        Julia Gorgoń kl. 1 b kl. - opiekun p. Anna Worobiec

      III miejsce Karina Sawicka kl. 1 b - opiekun p. Anna Worobiec

                         Maja Zaleska kl. 1 c – opiekun p. Jolanta Makowska - Wróbel

       Wyróżnienie: Karolina Bukowska kl. 1 c – opiekun p. Anna Błaszczyk

                                Antonina Cebo kl. 1 c – opiekun p. Anna Błaszczyk

                                Lena Hojda kl. 1 c – opiekun p. Jolanta Makowska - Wróbel

       

      Wszystkim laureatom gratulują organizatorki konkursu, panie Halina Styrna i Anna Worobiec, które życzą uczniom dalszych sukcesów.

       

    • Zwierzęta domowe uczniów klasy 3b
     • Zwierzęta domowe uczniów klasy 3b

      24.02.2021

      ,, Każdy ma jakiegoś bzika, każdy jakieś hobby ma. A ja w domu mam chomika, kota, rybki oraz psa..."

      Czy znacie ten tekst piosenki? Mówi o tym, że w wielu domach razem z nami mieszkają przeróżne zwierzaki.

      Ostatnio obchodziliśmy Światowy Dzień Kota, a w bieżącym tygodniu uczniowie klasy 3b chcieli pochwalić się swoim wszystkimi domowymi pupilami.

      W związku z tym zorganizowaliśmy w klasie zajęcia pod hasłem ,, Nasze domowe zoo". Podczas lekcji uczniowie utrwalili wiedzę na temat właściwej pielęgnacji zwierząt domowych. Psy, koty, chomiki, papugi, króliki, rybki - w zależności od tego jakie zwierzę posiadamy - nie wolno zapominać nam o odpowiednich porach karmienia, dostarczaniu wody, ewentualnych spacerach i wizytach u weterynarza. Gdy odpowiednio dbamy o nasze zwierzęta - one odwdzięczą się nam miłością i zaufaniem.

      Na koniec zajęć uczniowie wykonali prace pt.:"Zwierzęta domowe". Pochwalili się także zdjęciami swoich pupili.

       

      Wychowawca Joanna Antoniak

    • Akademia Bezpiecznego Puchatka
     • Akademia Bezpiecznego Puchatka

      24.02.2021

      Nasza szkoła uczestniczy w XII-tej edycji ogólnopolskiego programu edukacyjnego „Akademia Bezpiecznego Puchatka”. Program edukacyjny skierowany jest do uczniów klas I. Celem akcji jest wyjaśnienie i pokazanie dzieciom jak unikać zagrożeń i dbać o swoje bezpieczeństwo podczas codziennych aktywności – na drodze, w domu, w szkole oraz w Internecie.

      Nauczyciele klas pierwszych otrzymają dla swoich uczniów komplet darmowych materiałów edukacyjnych opracowanych przez metodyka i opiniowanych przez właściwe wydziały Komendy Głównej Policji.

      Zachęcamy Uczniów do udziału w Teście Bezpieczeństwa dostępnym na stronie: www.akademiapuchatka.pl . Test Bezpieczeństwa będzie aktywny do dnia 31 marca 2021 r. Formularz można wypełnić podczas zajęć lekcyjnych lub w domu z rodzicem.

       

    • Bezpieczny internet
     • Bezpieczny internet

      19.02.2021

      Przez dwa dni uczniowie klasy 1a i 2b będących pod opieką p. Haliny Styrny brali udział w zajęciach związanych z bezpieczeństwem w Internecie.

      Celem zajęć było: uwrażliwienie uczniów na zagrożenia związane z korzystaniem z sieci internetowej, omówienie zasad bezpieczeństwa stosowanych w obcowaniu z komputerem i Internetem.
      Uczniowie chętnie wypowiadali się na temat Internetu, zagrożeń grożących dzieciom podczas korzystania z komputera i Internetu. Wspólnie ustalili zasady bezpieczeństwa, ułożyli hasła i przygotowali plakaty, które umieścili na gazetce. Najciekawsze dla uczniów były zajęcia praktyczne związane z Internetem i komputerem.

      Uczniowie brali udział w zabawie „Sieć i pajączki ”tworząc olbrzymią sieć, która była porównana do sieci internetowej. Odgadywali zagadki słowne. Brali udział w zabawie ruchowej „Sieć internetowa”. Wspaniale dzieci ogrywały scenki teatralne, w których uczyły się właściwego zachowania w sieci internetowej, co wywołało dużo zrozumienia ze strony uczniów i ogólnej radości. Wysłuchały bajki edukacyjnej „Stworek Klik”, co dało dzieciom dużo sytuacji do refleksji i nauczyło odpowiedzialności za słowa. Na zakończenie wszyscy doszli do wniosku, że Internet jest to wielkie dobro, z którego trzeba odpowiedzialnie korzystać.

    • Walentynki
     • Walentynki w klasie Ib oraz na świetlicy z klasą IIc

      15.02.2021

      Walentynki to szczególny dzień, na który warto starannie przygotować coś wyjątkowego dla osoby którą lubimy, z którą się przyjaźnimy. 14 lutego ludzie wysyłają do bliskich „walentynkę", obdarzają się upominkami.

      Uczniowie z klasy Ib i IIc z okazji Walentynek wykonały kolorowe serduszka i kartki walentynkowe, które wrzuciły do skrzynki walentynkowej. Dzieci miały okazję nie tylko przekazać sobie miłe słowa, ale także dobrze się przy tym bawić. To święto uczucia i życzliwości zostało wykorzystane do nauki dobrych manier. W tym dniu każdy uczeń otrzymał kartkę walentynkową z życzeniami „od serca” oraz słodką niespodziankę.

      Można było również zrobić pamiątkowe zdjęcie z zaprzyjaźnioną osobą.

      Dzień upłynął w atmosferze radości i wspólnej zabawy integracyjnej.

    • Pasowanie na czytelnika biblioteki
     • Pasowanie na czytelnika biblioteki

      14.02.2021

      Pasowanie na czytelnika bibliotekito wyjątkowa uroczystość w Szkole Podstawowej nr 6, która  weszła  na  stałe do  kalendarza  szkolnych  wydarzeń.

      Oficjalne przyjęcie najmłodszych uczniów do grona czytelników  odbyło się zgodnie z zasadami reżimu sanitarnego w dniach 2.02-5.02 lutego 2021 roku. Podczas tej imprezy dzieci z  klas pierwszych zostały zapoznane z regulaminem biblioteki i propozycjami książek dla najmłodszych.

      Uczniowie dostrzegli, że na wyciągnięcie ręki istnieje wspaniały świat, pełen fantastycznych postaci i bohaterów, z którymi można przeżyć niejedną przygodę - wystarczy tylko sięgnąć po książkę. Najważniejszym  jednak momentem całej  uroczystości było  złożenie  przyrzeczenia  przez  uczniów klas pierwszych i moment pasowania  na czytelnika  biblioteki szkolnej.

      Wielką radość sprawiło dzieciom samodzielne wybranie i wypożyczenie pierwszej książki oraz upominek przygotowany przez nauczycieli bibliotekarzy.

      Uroczystość przygotowały: Elżbieta Surdyka-Stec i Łucja Puczko

    • Zabawa karnawałowa
     • Zabawa karnawałowa

      14.02.2021

      Zbliża się koniec karnawału. A uczniowie z klasy IIIa  nadal wspominają klasową zabawę karnawałową, która odbyła się na początku lutego. Dzieci przebrane za bohaterów różnych bajek i filmów bawiły się fantastycznie. W przerwie między szalonymi tańcami uczniowie wybrali królową i króla balu. Zostali nimi Michalina i Kacper. To był dzień pełen radości i przyjemności!

       

    • Nauka gry w szachy
     • Nauka gry w szachy

      14.02.2021

      Uczniowie klas drugich i trzecich uczestniczą na lekcjach matematyki w nauce gry w szachy. Systematycznie zgłębiają tajniki tej fascynującej gry, przez co nie tylko podnoszą swoje umiejętności matematyczne, ale  uczą się logicznego i analitycznego myślenia, rozwiązywania problemów, doskonalą orientację przestrzenną, oraz kształtują ważne cechy osobowości, jak umiejętność współdziałania, odpowiedzialność, koncentracja, intuicja. A przy tym ile radości czerpią ze wspólnej gry!

       

    • Dzień Bezpiecznego Internetu w świetlicy
     • Dzień Bezpiecznego Internetu w świetlicy

      13.02.2021

      W lutym obchodzimy Dzień Bezpiecznego Internetu. W tym roku dzieci z kl.2b i 3c uczęszczające na zajęcia świetlicowe aktywnie włączyły się do tej ogólnopolskiej akcji.

      Podczas zajęć „świetliki” poznały problematykę internetowych zagrożeń, omówiły zalety i wady internetu. Rozmawiały też o tym jak należy zachować się w sieci i jak korzystać z niej mądrze.
       

      Podawały przykłady wykorzystania Internetu jak skarbnicy wiedzy i twórczej rozrywki.

       

       

    • Tydzień Bezpiecznego Internetu
     • Warsztaty - Tydzień Bezpiecznego Internetu

      13.02.2021

      W dniach  11-12. 02. 2021 r. w klasie Ib pod opieką p. Anny Worobiec odbyły się warsztaty z okazji Tygodnia Bezpiecznego Internetu.  Tematem przewodnim było hasło „Działajmy razem!”

      Uczniowie  wraz z wychowawcą obejrzeli prezentację multimedialną „Jestem bezpieczny w sieci” oraz bajki medialne o zagrożeniach w sieci „Czerwony Kapturek”, „Królowa Śniegu”, „Złota rybka”, „Śpiąca królewna”.

      Zapoznali się  z możliwościami i zagrożeniami, jakie daje Internet oraz w jaki sposób można się przygotować do bezpiecznego korzystania z sieci.

      Przypomnieli sobie, że każdy uczeń  na początku roku szkolnego zapoznaje się z regulaminem pracowni komputerowych i stosuje się do jego zapisów. W ciągu roku szkolnego w czasie każdych zajęć prowadzonych w pracowni komputerowej, kształtowane są postawy i zachowania właściwego wykorzystania Internetu. Nauczyciele dążą do tego, by zwiększyć świadomość uczniów na zagrożenia wynikające z niewłaściwego korzystania z Internetu. Na zajęciach  dzieci stworzyły hasła dotyczące  następujących zagadnień: bezpiecznego korzystanie z internetu, portali społecznościowych, użytkowania telefonów komórkowych, zamieszczania informacji i pobierania plików z Internetu. Oto niektóre z nich:

      1. Nie zawieraj znajomości z nieznajomymi!
      2. Nigdy nie zdradzaj swoich haseł!
      3. Ostrożnie pobieraj pliki!
      4. Korzystaj z oprogramowania antywirusowego!
      5. Mów dorosłym gdy jest coś złego !
      6. Unikaj publikowania o sobie w sieci!

      Na zakończenie dzieci wspólnie pracowały  w grupach, nad rysunkami ilustrującymi „Jak uczeń jest bezpieczny w sieci”  tworząc ciekawe plakaty.

      Dzięki tym warsztatom uczniowie zrozumieli, że internet to narzędzie do  zdobywania różnych informacji w bezpieczny sposób, ale przede wszystkim sposób  do komunikacji, gdy  dobre i pozytywne relacje są oparte na poszanowaniu drugiej strony.

       

       

    • Walentynki z pomysłem
     • Walentynka z pomysłem

      12.02.2021

      Z okazji Walentynek samorząd klas młodszych zorganizował dla uczniów klas I-III konkurs plastyczny pod hasłem „Walentynka z pomysłem”. Dotyczył on dzieci z klas I-III uczestniczących w zajęciach świetlicowych.

      Celem konkursu było: inspirowanie twórczości technicznych i plastycznych dzieci, doskonalenie zdolności manualnych uczniów oraz rozwijanie ich kreatywności.

      Zgodnie z tematem konkursu, uczniowie wykonali wiele pomysłowych walentynek ozdobionych różnymi materiałami, efekty były imponujące. Wybór tych najciekawszych był trudny.

      Laureatami konkursu zostali:

      I miejsce Lena Kępa kl.1b – opiekun p. Anna Worobiec

                       Zofia Bukowska kl.2b – opiekun p. Anata Szal

                       Anna Rupnowska kl. 2d – opiekun p. Halina Styrna

      II miejsce Nel Mleko kl. 1a– opiekun p. Halina Styrna

                        Zuzanna Wróblewska kl. 1a - opiekun p. Halina Styrna

                        Zuzanna Skrzypek kl. 2b – opiekun p. Aneta Szal

      III miejsce Tomasz Surówka kl. 1b – opiekun p. Anna Worobiec

                         Amelia Frajkur – Gesing kl. 1c – opiekun p. Anna Błaszczyk

                         Katarzyna Dziadura kl. 2b - opiekun p. Aneta Szal

      Wyróżnienie:

      Antonina Cebo kl. 1c - opiekun p. Anna Błaszczyk

      Maja Frajkur – Gesing kl. kl. 3d – opiekun p. Kinga Hydzik

      Pola Sośnicka kl. 3d - opiekun p. Kinga Hydzik

       

       

      Zwycięzcom gratulują organizatorzy konkursu, panie Halina Styrna i Anna Worobiec.

    • Konkurs plastyczny
     • Konkurs plastyczny

      12.02.2021

      Podsumowaniem udziału uczniów klasy 1a i 2d w zajęciach, związanych z poetami Janem Brzechwą i Julianem Tuwimem, było zorganizowanie przez panie Halinę Styrnę i Elżbietę Surdykę – Stec konkursu plastycznego pt. „Wesołe historie w wierszach J. Brzechwy i J. Tuwima”.
      Celem konkursu było: rozwijanie zdolności plastycznych dzieci, pobudzanie wyobraźni w oparciu o utwory popularnych autorów, zachęcanie do aktywności.

      Uczniowie w ciekawy sposób zaprezentowali wesołe historyjki bohaterów wierszy Tuwima i Brzechwy.

      Uczniom biorącym udział w konkursie przydzielono następujące miejsca:

      I m. Zuzanna Wróblewska kl. 1a

      I m. Martyna Prokop kl. 1a

      II m. Marta Przybysz kl. 1a

      II m. Wiktoria Dubicka kl. 2d

      III m. Nel Mleko kl. 1a

      Uczniowie przygotowali prace pod kierunkiem p. Haliny Styrny, a można je podziwiać na gazetce samorządu.


      Elżbieta Surdyka- Stec i Halina Styrna

       

    • Wyniki zDolnego Ślązaka
     • Wyniki zDolnego Ślązaka

      09.02.2021

      Miło nam poinformować, że następujący uczniowie zakwalifikowali się do etapu wojewódzkiego konkursu zDolny Ślązak:

      • uczeń klasy 8b - Bartosz Tarnawski  z matematyki, chemii i fizyki
      • uczeń klasy 8b - Adam Szewrański z chemii

       

      Gratulujemy i trzymamy kciuki za sukces w kolejnym etapie!

    • Bal karnawałowy na świetlicy
     • Bal karnawałowy na świetlicy

      07.02.2021

      W czwartek, w naszej szkole było bardzo kolorowo i karnawałowo. Dzieci bawiły się nie tylko w swoich lekcyjnych salach. Nauczycielki ze świetlicy także udekorowały razem z dziećmi sale do zabawy. Wspólnie przygotowały stoły i słodki poczęstunek. Pamiętając o zasadach higienicznych związanych z pandemią, dzieci przepięknie i pomysłowo ubrane, chętnie brały udział w zabawach przy muzyce. W trakcie balu zorganizowane zostały konkursy z balonami, gazetami i zabawy z „muzycznymi krzesłami”. Wszyscy czekali na główny punkt programu, czyli wybór Świetlicowego Króla i Królowej Balu, których oklaskami wybierały dzieci. Oto efekty:

      Grupa p. Kingi Hydzik

      Król Iwo Ziemianowicz kl. 2a

      Królowa Pola Sośnicka kl. 3d

      Grupa p. Haliny Styrny

      Król Mateusz Łepkowski kl. 1a

      Królowa Magdalena Wyszyńska kl. 2d

      Grupa p. Anny Worobiec

      Król Tymon Bieliński kl. 2c

      Królową Zuzanna Kaczmarczyk kl. 2c

      Gratulacje dla „wybrańców” i wszystkich dzieci pięknie ubranych, uczestniczących w zabawie.

      Za ciekawe stroje i poczęstunek podziękowanie należy się wspaniale zaangażowanym rodzicom!
      Dzięki takim chwilom jesteśmy uśmiechnięci i zapominamy o pandemii.

       

      inicjatorka imprezy
      p. Halina Styrna

       

    • Bal karnawałowy 2021
     • Bal karnawałowy 2021

      07.02.2021

       

       

      Atmosfera zbliżającego się balu karnawałowego udzieliła się wszystkim uczniom klas 0-III. W czwartek 4 lutego i w piątek 5 lutego 2021 roku w naszej szkole już od rana było bardzo wesoło i radośnie. Pomimo trudnych warunków i obostrzeń związanych z pandemią każda klasa w swojej sali lekcyjnej przygotowała się do balu karnawałowego zachowując zasady bezpieczeństwa sanitarnego. Sale lekcyjne wyglądały bajecznie i kolorowo, przystrojone serpentynami i balonami. Przepięknie przebrane dzieci z dumą prezentowały wymyślne stroje. Niezliczone księżniczki, czarownice, policjanci, wróżki, biedronki, motylki, kotki, piraci, piłkarze, a także inne postacie z kreskówek zagościły na kilka godzin do sal naszej szkoły.  Dzieci z ochotą uczestniczyły w tańcach, zabawach i konkursach prowadzonych przez swoich wychowawców. W klasach dla każdego czekał słodki poczęstunek.

      Wybrano Królową i Króla Balu z poszczególnych klas:

      klasa 0a - Jasmine Tobiasz

                        Natan Wróbel

      klasa 0b - Latika Narloch

                       Nataniel Lema

      klasa Ia -  Adam Buchman

                         Marta Przybysz

      klasa Ib -  Gabriela Sasnal

                         Tomasz Naleśnik

      klasa Ic -  Julia Sujka

                         Kacper Kiryłow

      klasa IIa - Lena Duczyńska

                         Tobiasz Musiał

      klasa IIb - Katarzyna Dziadura

                         Ksawery Bartkowski

      klasa IIc - Nicola Ciosek

                         Tymon Bieliński

      klasa IId - Milana Yarotska

                          Alex Wróbel

      klasa IIIa - Michalina Jaźwik

                          Kacper Kujacz

      klasa IIIb - Matylda Wójcik

                           Wojciech Wiśniewski

      klasa IIIc - Kinga Korab

                          Alan Roczek

      klasa IIId - Maja Frajkur-Gesing

                           Paweł Kabziński

       

      Gratulujemy wszystkim wyróżnionym uczniom !!!  

      Dziękujemy wszystkim dzieciom i rodzicom za zaangażowanie w przygotowanie pięknych strojów.

      Opiekunowie Samorządu klas I-III uwidocznili na pamiątkowych zdjęciach wspaniałą atmosferę, która towarzyszyła dzieciom podczas całej zabawy.

       

       

       

    • Znam wiersze Juliana Tuwima
     • Znam wiersze Juliana Tuwima

      07.02.2021

      Uczniowie klas 1a i 2d (biorący udział w projekcie edukacyjnym „Lubię czytać”) wzięli udział w zajęciach pod hasłem „Znam wiersze Juliana Tuwima”. Celem zajęć było utrwalenie utworów Tuwima, wyrabianie u dzieci potrzeby czytelnictwa, rozwijanie wyobraźni uczniów.

      Julian Tuwim to kolejny zaprezentowany grupie poeta, którego wiersze stanowią klasykę polskiej literatury dziecięcej. Podczas spotkania prezentowane były utwory, najbardziej cenione i lubiane przez dzieci. Uczniowie gestami wyrażali treść utworów, chętnie dzielili się emocjami, powtarzali znane im fragmenty wierszy. Twórczość Juliana Tuwima jest ponadczasowa i warto po nią sięgać i organizować takie zajęcia, zgodnie stwierdziły dzieci i organizatorki panie Halina Styrna i Elżbieta Surdyka-Stec.

       

       

    • Uwaga konkurs!
     • Uwaga konkurs!

      04.02.2021

      Zapraszamy wszystkich chętnych uczniów klas 4-8 do udziału w zabawie językowej.

      Lubisz rysować i masz poczucie humoru? Weź udział w walentynkowym konkursie na mem w języku angielskim.

      Zdjęcia swoich prac wysyłamy do nauczycieli j.angielskiego.

      Pamiętajcie, że teksty nie mogą być obraźliwe ;-)

      Termin nadsyłania prac do 14 lutego.