• Kubusiowi Przyjaciele Natury

28.01.2021

Dzieci z oddziałów przedszkolnych włączyły się do ogólnopolskiego programu "Kubusiowi Przyjaciele Natury". Jest to program edukacyjny do nauki podstawowych zasad ochrony środowiska, recyklingu, szacunku dla roślin i zwierząt, a także dbałości o właściwe odżywianie oraz aktywne spędzanie czasu.W ramach programu dzieci mają do wykonania siedem zadań.

• Król i Królowa grzeczności

27.01.2021

Podsumowanie  osiągnięć w zachowaniu  uczniów klas I-III za I semestr roku szkolnego 2020/2021

Królem i Królową Grzeczności w I semestrze zostali:

Klasa I a-  Michalina Lipiecka

Alan Roczek

Klasa III d- Pola Kubiszyn

Olivier Bogusławski

Gratulujemy wszystkim wyróżnionym uczniom !!!

Samorząd klas I-III pod opieką p. Anny Worobiec i p. Haliny Styrny

• Zajęcia czytelnicze

25.01.2021

W ramach realizowanego przez p. Halinę Styrnę projektu edukacyjnego „Lubię czytać” i współpracą ze szkolną biblioteką, w grupie świetlicowej uczniów z klasy 1a i 2d, zostały przeprowadzone zajęcia czytelnicze pt. „Z Brzechwą na wesoło”.

Celem zajęć było promowanie czytelnictwa wśród uczniów, rozwijanie umiejętności czytania, kształtowanie właściwych postaw poprzez odpowiedni dobór treści.

Panie Elżbieta Surdyka-Stec i Halina Styrna czytały dzieciom utwory Jana Brzechwy. Uczniowie aktywnie się udzielali, a gdy utwór był im bliski okazywali to mimiką i gestem. Świetnie się bawili interpretując znane, znakomite wiersze „Leń” i „Kaczka dziwaczka”. Końcowym akcentem były zabawy muzyczne przy piosenkach ilustrujących utwory Brzechwy. Dzieci grały, śpiewały i tańczyły na tle przygotowanej wspólnie dekoracji. Takie spotkania zachęcą do sięgania po książki zawierające ponadczasowe treści. Kolejne spotkania z książką będą kontynuowane zgodnie z myślą „Bądźmy ciekawi świata”.

• Mały ratowniczek

20.01.2021

Od listopada 2020 uczniowie klasy 3b uczestniczyli w akcji ,,Mały ratowniczek" organizowanej przez Polski Czerwony Krzyż. W ramach akcji zapoznali się z działaniami z zakresu edukacji zdrowotnej, pierwszej pomocy, profilaktyki przedwypadkowej. Mieli okazję rozwijać wiedzę i różnego rodzaju kompetencje, kształtować swoją empatię i chęć niesienia bezinteresownej pomocy.

Zajęcia, które odbyły się pod okiem pielęgniarki szkolnej - p. Ewy Samsel zakończyły się konkursem wiedzy na temat: ,,Telefon może uratować życie".

20 stycznia 2021 odbyło się podsumowanie akcji i konkursu. Wszyscy uczestnicy otrzymali upominki, a uczniowie, którzy najtrafniej wypełnili test i wykazali się największą wiedzą otrzymali nagrody i wyróżnienia.

Laureaci:

Nagrody:

1 miejsce - Jakub Kwasek

2 miejsce - Kamil Włudyka

3 miejsce - Wojciech Wiśniewski

Wyróżnienia:

Nikola Jaroszewska

Antonina Lipiecka

Paweł Kmiecik

Wiktoria Sztandera

Szymon Wieliczko

• Ferie 2021

16.01.2021

Zgodnie z wytycznymi GIS, MEN, MZ w naszej szkole odbyły się zajęcia rekreacyjno - sportowe w ramach ferii 2021. Podczas zajęć grupa 12 uczniów z klas I - IV poznała tajniki skręcania balonów obejrzała seans filmowy, uczestniczyła w pokazie talentów oraz konkursie rozpoznawania owoców jak również brała udział w zmaganiach mini turniejów: halowej piłki nożnej, zbijaka, rzucaniu siatkarskiej. Siły naszym uczniom dodawały sałatki owocowe przygotowywane samodzielnie w domu. Zdrowo kolorowo i wesoło uczniowie spędzili wolny czas w czasie ferii.

• AGD w naszych domach

16.01.2021

Jeszcze przed feriami lekcje techniki w klasach szóstych na temat budowy, działania i obsługi urządzeń elektrycznych w gospodarstwie domowym zaowocowały ciekawymi formami przestrzennymi. Jako pracę dodatkową, uczniowie mieli wykonać z kartonu makietę wybranego urządzenia w dowolnej skali. Pomysłowość naszych uczniów zaskakuje – przekonajcie się sami oglądając galerię najciekawszych prac.

Nauczyciel techniki -B. Kawałkowska