• Andrzejki online w klasie I b
     • Andrzejki online w klasie I b

      30.11.2020

      30 listopada uczniowie klasy I b wraz z wychowawcą Anną Worobiec wzięli udział w klasowych online wróżbach i zabawach andrzejkowych. Dzieci obejrzały prezentację multimedialną na teamt „Wrózby andrzejkowe”. Wielu emocji dostarczyło wybieranie z czerwonego serduszka imion dziewczynek i chłopców oraz wróżba „Roślina lub zwierzątko prawdę o Tobie Ci powie”. Ciekawą wróżbą okazało się losowanie kartek z „Szczęśliwą liczbą ” i „ Kim będę w przyszłości?” oraz wróżba z kubeczkami i kolorami. Każdy mógł wtedy poznać swoją przyszłość, dowiedzieć się, co go czeka, na co musi uważać. Wszyscy zaprezentowali również swoje andrzejkowe stroje, które symbolizowały dziecięce marzenia dotyczące bohaterów z baśni. Pojawili się w przepięknych strojach: wróżka, księżniczka, baletnica, rycerz, myszka Miki, kotek,  batman, Harry Potter,   piłkarz,  piosenkarka, modelki. Był to dzień pełen wrażeń. Podczas wróżb wszyscy wspaniale się bawili, byli radośni, na twarzach gościł nieustanny uśmiech. Miłym akcentem było to, że wszyscy mają nadzieję, że nasze wróżby się spełnią. Ten dzień był doskonałą okazją do zapoznania się z tradycją andrzejkową oraz integracji grupy klasowej. Wesołą zabawę uwidoczniliśmy na załączonych zdjęciach.

    • Andrzejki w Oddziałach Przedszkolnych
     • Andrzejki w Oddziałach Przedszkolnych

      30.11.2020

      "Hokus- pokus, czary- mary..." tak świętowane były Andrzejki w Oddziałach Przedszkolnych.

      Ten dzień był dniem radosnych zabaw i wróżb, w których dzieci mogły poznać swoją bliższą i dalszą przyszłość. Nie zabrakło ustawiania bucików, wyciągania losów, wróżenia za pomocą magicznej kostki.

      Wróżby przeplatane były tańcami oraz zabawami przy muzyce, a dzieci były w doskonałych humorach.

    • Dzień Pluszowgo Misia w zerówce
     • Dzień Pluszowgo Misia w zerówce

      26.11.2020

      25 listopada w oddziałach przedszkolnych obchodziliśmy Dzień Pluszowego Misia. Był to czas na piosenkę, zagadki, quiz wiedzy o niedźwiadkach oraz konkurs plastyczny "Mój miś".

      Kierując się takimi kryteriami jak staranność wykonania, wkład własny i pomysłowość komisja nagrodziła 7 prac i wyróżniła 18. Gratulujemy laureatom i życzymy sukcesów.

    • Międzynarodowy Dzień Pluszowego Misia w klasie I b
     • Międzynarodowy Dzień Pluszowego Misia w klasie I b

      25.11.2020

      25 listopada 2020 r. obchodziliśmy w klasie 1 b wraz z wychowawcą p. Anną Worobiec obchody Światowego Dnia Pluszowego Misia. Głównym celem popularyzacji  tego święta była chęć ucieczki od agresji i przypomnienie najważniejszych wartości jakimi są dzieciństwo, przyjaciel, miłość, ciepło. Z tymi słowami  łączy się właśnie Pluszowy Miś. Przyjaciel z dzieciństwa, zawsze wierny i oddany. To jemu powierzamy swoje sekrety i to on ma nas uchronić od zła i niebezpieczeństw.

      Wszyscy uczniowie wywiązali się z zadania.  Pokazywali podczas lekcji online swojego przyjaciela Misia.

      Maskotki były różne, od bardzo malutkich do bardzo, bardzo dużych. Ilość pluszowych przyjaciół  była imponująca.

      Ciekawostką tego dnia było oglądanie prezentacji multimedialnej „Dzień Pluszowego Misia” oraz słuchanie wierszy o poszanowaniu zabawek. Uczniowie także  przygotowali  wystawę książek przedstawiających  sylwetki znanych misiów z bajek  i filmów dla dzieci. Atrakcją spotkania były muzyczne zabawy oraz rozwiązywanie zagadek o najbardziej popularnych misiach.

      Na zakończenie zajęć dzieci wykonały prace plastyczne w postaci rysunku oraz  ulepiły postacie znaych misiów. Cały dzień upłynął w bardzo sympatycznej, ciepłej i rodzinnej atmosferze. Na pamiątkę tego święta wszyscy zrobiliśmy zdjęcia swoim pluszowym przyjaciołom.

    • Do naszej szkoły zawitała Akademia Edu Sense!
     • Do naszej szkoły zawitała Akademia Edu Sense!

      25.11.2020

      Przez dwa dni -  łącznie  42 nauczycieli uczestniczyło w szkoleniu przygotowującym do pracy z Ozobotem w środowisku offline i online.

      Podczas zajęć warsztatowych nauczyciele zapoznali się z nowo zakupionymi robotami. Dowiedzieli się jak wykorzystać roboty do realizowania treści wynikających z podstawy programowej w szkole podstawowej, jak uczyć myślenia komputacyjnego i algorytmicznego.

      Przekonali się, że programowanie może być łatwe tak, jak rysowanie.

      Teraz tylko czekamy na powrót do szkoły i możliwość prowadzeni lekcji z Ozobotami: Evo, Bit oraz Photonami!

    • Bezpieczny uczeń
     • Bezpieczny uczeń

      12.11.2020

      W ramach szkolnego projektu “Szkoła dbająca o bezpieczeństwo” samorząd klas I-III zorganizował konkurs plastyczny dla uczniów klas zerowych i pierwszych. Nosił on tytuł „Jestem bezpieczny w drodze do szkoły”. Celem konkursu było propagowanie bezpiecznych zachowań dziecka, jako uczestnika ruchu drogowego, zachęcanie do kreatywnego uczestnictwa dzieci w wydarzeniach związanych ze zwiększeniem bezpieczeństwa uczniów.
      Uczestnicy konkursu, uczniowie klas zero i pierwszych, popisali się kreatywnością, zaangażowaniem
      i zrozumieniem tematu.

      Laureaci konkursu:

      I miejsce Iza Synowska

                       Lena Buczkowska

      II miejsce Jagoda Jagodzińska

                        Zuzia Kaczmarczyk

      III miejsce Kacper Borowski

      Wyróżnienie Hania Mielcarek

      Uczniowie przygotowali prace pod kierunkiem nauczycieli: Irena Kulig, Aleksandra Ciszak, Halina Styrna, Anna Worobiec, Anna Błaszczyk, Jolanta Makowska-Wróbel.

      Laureaci otrzymali w nagrodę piękne dyplomy. Dalszych sukcesów uczniom życzą organizatorki konkursu panie Halina Styrna i Anna Worobiec.
       

    • Mały Ratowniczek
     • Mały Ratowniczek

      11.11.2020

      Jak co roku w Szkole Podstawowej nr 6 jest realizowany projekt edukacyjny „Ratujemy i uczymy ratować”. Został on zainicjowany przez Program Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Nauczyciele edukacji wczesnoszkolnej p. Anna Worobiec i p. Halina Styrna po odbyciu kursu „Ratujemy i uczymy ratować” oraz pani Ewa Samsel szkolna pielęgniarka przeprowadziły na początku listopada 2020 r.  w klasach 0-I zajęcia warsztatowe pod nazwą „Mały Ratowniczek”.

      Zajęcia dotyczyły utrwalenia zasad udzielania pierwszej pomocy podczas wypadku, omdlenia, oparzeń, stłuczeń, zwichnięć, otarcia skóry, krwawienia z nosa ze szczególnym zwróceniem uwagi  na zachowanie podstawowych zasad bezpieczeństwa w okresie trwania pandemii koronawirusa.

      Podczas warsztatów dzieci przypomniały sobie i utrwaliły podstawowe numery telefonów służb ratowniczych w Polsce: 997, 998, 999 i 112.

      Następnym zadaniem było przeprowadzenie symulowanej rozmowy telefonicznej mającej na celu zawiadomienie o niebezpieczeństwie, w której dzieci:

      · przedstawiały się,

      · udzielały informacji o miejscu zdarzenia albo własnym adresie,

      · rodzaju niebezpieczeństwa.

      Na warsztatach uczniowie nauczyli się podstawowych czynności ratujących życie:

      1. Sprawdzanie przytomności.
      2. Bezpieczeństwo osoby poszkodowanej.
      3. Wzywanie pomocy.
      4. Sprawdzanie oddechu.
      5. Pozycja boczna poszkodowanego.
      6. Oddechy ratownicze.

      Warsztaty miały charakter profilaktyczny, których celem było wykształcenie u dzieci świadomej umiejętności radzenia sobie w sytuacjach, w których zależy od nas czyjeś życie oraz przestrzegania zasad bezpieczeństwa w okresie trwania pandemii koronawirusa.

    • Szkoła do hymnu
     • Szkoła do hymnu

      11.11.2020

      Narodowe Święto Niepodległości to dla Polaków jedno z najważniejszych świąt państwowych. Po 123 latach zaborów nasz kraj odzyskał suwerenność. W wyniku upadku potęg zaborczych i własnych działań Polska po wielu dziesięcioleciach powróciła na mapy Europy. Stało się to głównie dzięki wytrwałości i ofiarności aktywnej części polskiego społeczeństwa, które w okresie niewoli przekazywało młodym Polakom przywiązanie do języka i kultury narodowej.

      W związku z obecna sytuacja nie możemy, jak co roku, zorganizować uroczystości patriotycznych w szerokim wymiarze, jak zawsze to czyniliśmy. O 11.11 klasa 3d i 3b odśpiewała Hymn Państwowy w warunkach domowych. Również oddziały przedszkolne wzięły udział w kolejnej edycji akcji MEN "Szkoła do hymnu" i odśpiewały Mazurka Dąbrowskiego.

    • Konkurs plastyczny "Zwierzaki liściaki"
     • Konkurs plastyczny "Zwierzaki liściaki"

      06.11.2020

      W oddziałach przedszkolnych odbył się konkurs plastyczny "Zwierzaki liściaki", którego celem było dostrzeganie piękna jesiennej natury i możliwości wykorzystania darów jesieni jako materiałów plastycznych. Wszystkie prace były piękne i bardzo trudno było rozstrzygnąć konkurs. Dlatego każda jesienna kompozycja została nagrodzona.

      Gratulujemy małym artystom.

    • Przedstawienie „Bądź widoczny na drodze”
     • Przedstawienie „Bądź widoczny na drodze”

      06.11.2020

      Koło teatralno-wokalne pod opieką p. Anny Worobiec i  p. H. Styrny  zaprezentowało w  listopadzie przedstawienie pt. „Bądź widoczny na drodze ” w ramach realizowanego projektu „Szkoła dbająca o bezpieczeństwo”, którego głównym koordynatorem jest p. v-ce dyrektor Monika Eszwowicz. Występ obejrzały klasy 0-I

       

      Celem przestawienia było:

      -wdrażanie do właściwego zachowania w ruchu drogowym

      -dbanie o swoje bezpieczeństwo w szkole i na ulicy

      -wdrażanie do noszenia znaczków odblaskowych

      -kształtowanie nawyków rozpoznawania znaków drogowych

      -kształtowanie umiejętności powiadamiania dorosłych o wypadku, zagrożeniu, niebezpieczeństwie.

       

      Uczniowie z koła teatralno-wokalnego  przybliżyli powyższą tematykę poprzez ciekawą inscenizację w formie dramy, scenek rodzajowych oraz śpiewanie piosenek o ruchu drogowym.

       

      Na zakończenie spotkania nauczyciele podziękowali dzieciom za aktorstwo i wspaniałą  prezentację zasad  właściwego zachowania się w szkole, na placu zabaw oraz roli dziecka jako najważniejszego uczestnika ruchu drogowego.

       

    • Jesienny konkurs plastyczny
     • Jesienny konkurs plastyczny

      04.11.2020

      Samorząd klas I-III zorganizował konkurs plastyczny pt. “Jesień wokół nas” dla uczniów klas młodszych. 

      Celem konkursu było:Rozwijanie uzdolnień plastycznych, kreatywności. Promowanie osiągnięć uczniów uzdolnionych plastycznie. 

      Uczniowie wykonali wiele różnorodnych prac, w których wykazali się kreatywnością i znakomitą obserwacją przyrody.

      Laureatami konkursu zostali:

      I miejsce Lena Kępa – opiekun p. Anna Worobiec

                        Anna Rupnowska – opiekun p. Halina Styrna

                        Wiktoria Wiśniewska – opiekun p. Joanna Antoniak

      II miejsce Marta Przybysz – opiekun p. Elżbieta Rasiewicz

                         Wiktoria Durowa – opiekun p. Halina Styrna

                         Tomasz Naleśnik – opiekun p. Anna Worobiec

                         Krystian Knapik – opiekun p. Joanna Antoniak

      III miejsce Maja Zaleska – opiekun p. Anna Błaszczyk

                          Martyna Trzaska – opiekun p. Halina Mozol

                          Oliwia Widuto – opiekun p. Beata Winnicka

                          Hanna Mielcarek – opiekun p. Jolanta Makowska – Wróbel

      Za piękne jesienne prace dzieci zostały nagrodzone dyplomami i słodkimi upominkami.

      Wszystkim uczniom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych plastycznych sukcesów. Piękne prace dzieci zostały uwidocznione na gazetce samorządu, gdzie można je podziwiać.

      Organizatorkami konkursu były opiekunki samorządu panie: Anna Worobiec i Halina Styrna.