• Warsztaty "Zdrowe odżywanie"
     • Warsztaty "Zdrowe odżywanie"

      29.10.2020

      "Szóstka" jest szkołą promującą zdrowie, dlatego pomagamy swoim podopiecznym już od najmłodszych lat wykształcić pozytywne nawyki dbania o higienę.

      Pani pielęgniarka Ewa Samsel w klasie 3d przeprowadziła ciekawe warsztaty na temat zdrowego odżywiania. Omówiła Piramidę Zdrowego Żywienia. Badania naukowe w ostatnich latach wykazały, jak ważne w prawidłowym rozwoju dzieci i młodzieży oraz zapobieganiu otyłości i innym chorobom (rozwijającym się także w życiu dorosłym) są: aktywność fizyczna, prawidłowy sen oraz przestrzeganie zasad korzystania z komputera, telefonów komórkowych i innych urządzeń elektronicznych.

      Dlatego też mówimy obecnie o Piramidzie Zdrowego Żywienia i Stylu Życia dając jasno do zrozumienia, że aby być zdrowym, prawidłowe żywienie musi być realizowane łącznie z pozostałymi elementami stylu życia. W ramach projektu tworzyliśmy piramidy.

    • Niesamowity Świat Higieny Jamy Ustnej
     • Niesamowity Świat Higieny Jamy Ustnej

      26.10.2020

      Nasza placówka jest szkołą promującą zdrowie, dlatego pomagamy swoim podopiecznym już od najmłodszych lat wykształcić pozytywne nawyki dbania o higienę.

      W październiku dzieci z grupy „O” oraz uczniowie klasy pierwszej brali udział w ogólnopolskim programie edukacji stomatologicznej „Niesamowity świat higieny jamy ustnej” przygotowanym przez Instytut Blend-a-med Oral-B.

      Pani pielęgniarka Ewa Samsel przeprowadziła ciekawe warsztaty na temat dbania o higienę jamy ustnej oraz praktyczną prezentację szczotkowania zębów. Nauczyciele klas „O” oraz klas pierwszych na zajęciach edukacyjnych przeprowadzili pogadanki tematyczne, a dzieci uzupełniały arkusze z ćwiczeniami i grami.

      Wizyta w Niesamowitym świecie higieny jamy ustnej bardzo podobała się uczniom.Wszyscy twórczo i z zaangażowaniem wykonywali realizowane zadania Dzięki temu programowi dzieci uzupełniły i wzbogaciły wiedzę z następujących obszarów:

      • Budowa zęba

      • Różnice między zębami mlecznymi a stałymi

      • Dbanie o dziąsła

      • Znaczenie odżywiania

      • Codzienna higiena jamy ustnej

      • Technika szczotkowania, używanie nici dentystycznej, płukanie jamy ustnej

      • Regularne kontrole stomatologiczne

      Podsumowaniem programu było wręczenie pamiątkowych dyplomów dla uczniów oraz certyfikatu dla klasy.

      Koordynator Anna Worobiec

       

    • Warsztaty „Moje supermoce i zawody”
     • Warsztaty „Moje supermoce i zawody”

      26.10.2020

      W dniach 19-23 października w klasie Ib pod opieką p. Anny Worobiec odbyły się warsztaty „Moje supermoce i zawody” w ramach Tygodnia Uczniowskiej Super Mocy.

      Uczniowie wraz z wychowawcą obejrzeli prezentację mutimedialną „Jaki jestem?”. Zauważyli, że każdy ma swoje mocne strony, dzięki którym może osiągnąć swój wymarzony cel i przezwyciężyć słabe strony. W ciągu całego tygodnia dzieci aktywnie brały udział w wykonywaniu zadań. Na początku pomalowały przyniesione przez siebie kamienie na różne kolory. Następnie przykleiły na nich napisy: „Mam talent”, „Dam radę”, „Mam supermoc”, „Wierzę w siebie”. Drugim zadaniem było rozmowa o rożnych zawodach, kolorowanie kolorowanek. Potem przebranie się w stroje ukazujące różne zawody i wykonanie zdjęć w Fotobudce klasy 1b, którą sami uczniowie wykonali. Na zakończenie dzieci wspólnie pracowały w grupach tworząc „Drzewo Talentów”, które pokazało jakie mamy talenty, zainteresowania , kto kim będzie w przyszłości.

      Dzięki tym warsztatom dzieci zrozumiały, że warto rozwijać swoje supermoce, talenty, zainteresowania, które pozwolą im uwierzyć w siebie, a w chwili zwątpienia przywrócą wiarę we własne możliwości.

    • Ślubujemy !-Pasowanie Pierwszoklasistów
     • Ślubujemy !-Pasowanie Pierwszoklasistów

      19.10.2020

      14 października w Dniu Edukacji Narodowej odbyło się uroczyste Pasowanie Pierwszoklasistów.Ze względu na obowiązujący stan epidemiologiczny cała uroczystość odbyła się kameralnie w klasach w obecności wychowawcy i pani dyrektor. 

      Uczniowie klasy 1a, 1b i 1c przygotowali piekne występy artystyczne, w których zaprezentowali znajomość szkolnych zasad i obyczajów oraz wielką chęć do zdobywania i poszerzania swojej wiedzy. Mali bohaterowie z wielkim przejęciem, ale też z humorem recytowali wiersze i pięknie śpiewali piosenki.Podniosłym akcentem uroczystości był moment ślubowania. Pierwszoklasiści zaśpiewali hymn szkoły, a następnie ślubowali, że będą dobrymi uczniami i Polakami, a swym zachowaniem i nauką sprawią radość rodzicom i nauczycielom. 

      Po złożeniu ślubowania dyrektor szkoły, pani Violetta Skibicka dokonała symbolicznego pasowania na ucznia dotykając wielkim czarnym ołówkiem oraz wypowiadając zdanie „Pasuję Cię na ucznia Szkoły Podstawowej nr 6 w Świdnicy”. 

      Pani dyrektor życzyła wszystkim dzieciom przyjętym do grona braci uczniowskiej wiele satysfakcji i radości ze zdobywania wiedzy oraz jak najwięcej przyjemnych chwil spędzonych w szkolnych murach. Zapewniła, że szkoła to miejsce przyjazne i w razie potrzeby mogą liczyć na pomoc wszystkich pracowników szkoły. Uczniowie z okazji Dnia Edukacji Narodowej złożyli pani dyrektor życzenia i wręczyli bukiety kwiatów oraz pięknie wykonane laurki. 

      Na pamiątkę tego ważnego wydarzenia każdy uczeń otrzymał pamiątkowy dyplom oraz drobne upominki.Uroczystość pasowania na ucznia przygotowały nauczycielki klas pierwszych, panie: Elżbieta Rasiewicz, Anna Worobiec i Jolanta Makowska - Wróbel.

      Ten dzień na długo pozostanie w pamięci nas wszystkich. Zachęcamy do obejrzenia zdjęć i filmików dołączonych do artykułu.

    • CodeWeek 2020
     • CodeWeek 2020

      12.10.2020

      W tym tygodniu biblioteka szkolna włączyła się do akcji CodeWeek 2020.

      W różnych miejscach w szkole zostały rozwieszone kody qr. Każdy uczeń, który chciał się dowiedzieć co powiedzieli słynni ludzie o książkach – mógł zeskanować kod qr.

      Dla pierwszej osoby, która zgłosiła bibliotekarzowi zapisane wszystkie kody na tel. kom., przewidziana była nagroda rzeczowa.

      W odczytaniu kodów pomocne były następujące aplikacje:

      - QR ONLINE Reader

      - QR BARCODE SCANNER

      - Quick Scan - QR Code Reader

      - I-NIGMA

      - Kaywa Reader

      - Lynkee Reader

      - Nokia reader

      - UpCode

      - Quickmark

      Okazało się, że jeszcze w tym samym dniu ogłoszenia zabawy, jako pierwsza do biblioteki, z wszystkimi cytatami o książkach, zgłosiła się Wiktoria Masłowska z klasy VIId.

      Gratulujemy i zachęcamy pozostałych uczniów do odkodowywania sentencji o czytaniu.

    • Kodowanie na dywanie
     • Kodowanie na dywanie

      12.10.2020

      W trosce o wszechstronny rozwój dziecka oddziały przedszkolne realizują projekt z zakresu kodowania. W trakcie zabaw z kodami dzieci koncentrują się na wyszukiwaniu rozwiązań co w konsekwencji przyspiesza i czyni bardziej efektywnym proces przyswajania przez nie informacji i rozwoju nowych umiejętności.

    • Laureaci konkursu otrzymali nagrody!
     • Laureaci konkursu otrzymali nagrody!

      11.10.2020

      Nareszcie dotarły do uczniów z klasy III a nagrody za zajęcie 1 miejsca w etapie jesień i 5 miejsca w klasyfikacji ogólnej w X edycji ogólnopolskiego projektu edukacji prozdrowotnej „Zdrowo jem, więcej wiem!”.

      Dzieci otrzymały dyplomy, oraz zestawy malarskie, piórniki i przybory szkolne. Nagrodą dla całego zespołu są podłogowe maty edukacyjne. Opiekun zespołu nagrodzony został tabletem.

      To była wyjątkowa, bo jubileuszowa edycja projektu, wyjątkowy był również okres, w którym realizowaliśmy postawione zadania – czas nauczania zdalnego.

      Do projektu zgłosiło się 2400 zespołów z całej Polski. Spośród nich wyłoniono jedynie 37 najlepszych. Wśród nich jest drużyna „Witaminowyjadaczy” z klasy III a.

      Udział w  projekcie zmobilizował dzieci do dalszych działań w kierunku kształtowania prawidłowych nawyków żywieniowych i inspirowania innych osób.

      Beata Winnicka Hul – opiekun zespołu „Witamiowyjadacze”

     • Wybory starszego SU

      02.10.2020

      2 października odbyły się wybory do zarządu SU w budynku na ulicy Jodłowej. 

      Wyniki:Głosowało 323 osoby:1. Hubert Chachoń 8B - 145 głosów, (przewodniczący)2. Julia Niezgoda 8B - 82 głosy, (zastępca przewodniczącego)3. Maja Marks 7B - 31 głosów, (sekretarz)4. Emilia Góra 8B - 27 głosów,5. Klaudia Kowalkowska 7E - 15 głosów,6. Weronika Samsel 7E - 11 głosów.Głosów nieważnych - 12.

     • Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania

      01.10.2020

      29 września, z okazji Ogólnopolskiego Dnia Głośnego Czytania, wielu uczniów klas VI-VIII przyniosło do szkoły swoje ulubione książki, by zaprezentować i zareklamować je wśród kolegów i koleżanek z klasy. Za zgodą nauczycieli na różnych przedmiotach młodzież wysłuchała czytanych na głos fragmentów wielu interesujących powieści.

      Wbrew pozorom, w tym roku, nie dominowała fantastyka. Pojawiły się natomiast między innymi książki z takich gatunków jak dramat czy romans. Wśród czytanych powieści znalazły się: Michael Vey. Więzień celi 25, Mira i potwory, Trzy kroki od siebie, Wszystko to co wyjątkowe, Cień anioła, Gra Endera, Jaśki. Album rodzinny, Wiedźmin. Krew elfów, Zanim się pojawiłeś, Ty, ja i fejs, Idol, Strażnicy Nirgali. Serce Suriela, Kiedy zegar wybije dziesiątą …

     • Dzień Chłopca w klasie I b oraz na świetlicy z klasą II c

      01.10.2020

      30 września 2020 r. z okazji Dnia Chłopca nie zapomnieliśmy o naszych kolegach z klasy I b oraz ze świetlicy z klasy II c. Dziewczynki składały życzenia, nie obyło się bez lizaków i drobnych upominków. Wykonały również piękne, kolorowe krawaty z napisem „Super Chłopak”, w które włożyły wiele pracy, zaangażowania i ciekawych pomysłów. Zaśpiewały swoim kolegom tradycyjne Sto lat! Wszyscy chłopcy podziękowali dziewczynkom za życzenia oraz przepiękne krawaty, które nosili przez cały dzień przypięte do koszulek. Ten dzień był doskonałą okazją do integracji grupy klasowej. Wesołą zabawę uwidoczniliśmy na załączonych zdjęciach.