• Dolnośląski Konkurs Recytatorski Pegazik - etap miejski
     • Dolnośląski Konkurs Recytatorski Pegazik - etap miejski

      14.03.2020

      W dniu 5 marca 2020r. recytatorzy wyłonieni podczas eliminacji szkolnych, w których uczestniczyło 30 uczniów naszej szkoły rywalizowali w etapie miejskim w sali lustrzanej Świdnickiego Ośrodka Kultury w kategorii "młodsi" i "starsi" wykonawcy. Wyróżnienia i nagrody otrzymali uczniowie naszej szkoły.

      W kategorii "młodsi" wyróżnienie nagrodą książkową otrzymał uczeń klasy czwartej Bartosz Wielkoszewski.

      Nagrodę książkową i awans do eliminacji powiatowych konkursu otrzymał uczeń klasy czwartej Aleksander Żurek.    

      W kategorii "starsi"  wyróżnione nagrodami książkowymi zostały dwie uczennice: Laura Panas klasa 8c oraz Oliwia Gołuch klasa 7b.  

      Serdecznie gratulujemy sukcesu, a Aleksandrowi życzymy powodzenia w kolejnych etapach konkursowych zmagań.

    • Konkurs Recytatorski PEGAZIK - powiat
     • Konkurs Recytatorski PEGAZIK - powiat

      12.03.2020

      W środę 11 marca, na terenie ŚOK odbyły się eliminacje powiatowe XXV Dolnośląskiego Konkursu Recytatorskiego PEGAZIK.

      W kategorii "młodsi" zaprezentowało się 23 wykonawców.Miło nam zakomunikować, iż jednym z laureatów, a jednocześnie uczestnikiem kolejnego etapu, tym razem wojewódzkiego, został Aleksander Żurek z klasy IV.

      Gratulujemy i życzymy powodzenia w Kłodzku!

    • Dzień Kobiet w klasie IIIb oraz na świetlicy z klasą Ic i IIb
     • Dzień Kobiet w klasie IIIb oraz na świetlicy z klasą Ic i IIb

      07.03.2020

      6 marca 2020 r. z okazji nadchodzącego Dnia Kobiet nie zapomnieliśmy o miłych dziewczynkach z klasy IIIb oraz ze świetlicy z klasy Ic i IIb.  Chłopcy składali życzenia, nie obyło się bez cukierków i drobnych upominków. Wykonali również piękne, kolorowe laurki, w które włożyli wiele pracy, zaangażowania i ciekawych pomysłów. Zaśpiewali swoim koleżankom tradycyjne Sto lat! Z dziewczęcych buź uśmiech nie schodził przez calutki dzień, a chłopcy zachowywali się jak prawdziwi gentelmani, byli przemili, uczynni i sympatyczni. Wszystkie dziewczynki dziękowały chłopcom za piękne życzenia, prezenty, przepiękne laurki i promienny uśmiech. Ten dzień był doskonałą okazją do integracji grupy klasowej. Dzieci zaprezentowały tańce nowoczesne, śpiewały piosenki oraz bawiły się w kalambury i odgadywanie zagadek.  Wesołą zabawę uwidoczniliśmy na załączonych zdjęciach.

    • Kodowanie na dywanie
     • Kodowanie na dywanie

      06.03.2020

      W trosce o wszechstronny rozwój dziecka oddziały przedszkolne realizują projekt z zakresu kodowania. W trakcie zabaw z kodami dzieci koncentrują się na wyszukiwaniu rozwiązań co w konsekwencji przyspiesza i czyni bardziej efektywnym proces przyswajania przez nie informacji i rozwoju nowych umiejętności.

    • Czwórki siatkarskie dziewcząt
     • Czwórki siatkarskie dziewcząt

      06.03.2020

      Reprezentacja naszej szkoły zajęła I miejsce w rozegranym 5 marca turnieju Mini piłki siatkowej czwórek dziewcząt. Nasze dziewczynki rozegrały 4 mecze i wszystkie zakończyły się wygraną w dwóch setach.

      Naszą szkołę reprezentowały: Joanna Kudyba, Jagoda Regnowska, Małgosia Tomczak, Wiktoria Łepkowska, Wiktoria Misiel, Marcelina Kucharska, Aleksandra Jaworska, Zuzanna Idziak, Magda Widła, Hania Godula oraz Wiktoria Maćkowiak. Najlepszą zawodniczką drużyny została Joanna Kudyba.

      Dziewczyny już w przyszły czwartek 12 marca wezmą udział w Finale Powiatowym, który odbędzie się w Witoszowie. Serdecznie gratulujemy!

    • St. Patrics Day
     • St. Patrics Day

      05.03.2020

      Z okazji dnia św. Patryka - patrona Irlandii,  we wtorek 17 marca 2020 odbędzie się w naszej szkole wiosenny konkurs wiedzy o Irlandii Kahoot. Zapraszamy do zapisów chętne drużyny z klas 4 i 5. 

      Zasady:-Drużyna jest 2 osobowa.-Z jednej klasy mogą zgłosić się 2 drużyny.-Warunkiem wzięcia udziału jest posiadanie telefonu z dostępem do Internetu (kahoot)Dodatkowo zachęcamy wszystkich do przywdziania zielonego koloru w tym dniu. Dozwolone są szalone kapelusze i zielone peruki :-)Do zobaczenia!

    • Moja Walentynka
     • Moja Walentynka

      05.03.2020

      5 marca rozstrzygnięty został walentynkowy konkurs plastyczny "Moja Walentynka". Na konkurs wpłynęło 55 ciekawych prac.

      Nagrody otrzymali: Maja Rataj, Wojciech Wiśniewski, Zuzanna Sadowska, Szymon Nowicki, Mikołaj Komar, Jacek Sobczyński, Krzysztof Barcik, Hannah Rosa, Lena Buczkowski, Jagoda Jagodzińska, Magdalena Wyszyńska, Zuzanna Kaczmarczyk, Jakub Noszczyk.

      Gratulujemy zwycięzcom i życzymy dalszych sukcesów.

       

      Organizatorzy: A.Błaszczyk, I.Kulig

    • Krótkie wspomnienie ferii zimowych....
     • Krótkie wspomnienie ferii zimowych....

      04.03.2020

      Pierwszy tydzień „wolnego” od nauki nie zachęcał do spacerów, czy zabaw na świeżym powietrzu, drugi również był przeplatańcem pogodowym. Opady deszczu, silne wiatry i krótkie zawieje śnieżne, to pogoda towarzysząca uczestnikom zajęć rekreacyjno - sportowych. Nie przeszkodziło to jednak w aktywnym spędzaniu czasu.

      Już w pierwszym dniu,tak I jak i II turnusu po zabawach integracyjnych i poznaniu się całej grupy, przeprowadziliśmy rozgrywki w „zbijanego”, wyścigi na mini torach przeszkód oraz walki w „twierdzach” w małej sali zabaw. Na sali gimnastycznej zaś uczniowie rywalizowali w ćwiczeniach zręcznościowych i rozegranych zostało kilka meczy. Wyruszyliśmy także do kina na film „Gang zwierzaków”.

      Kolejny dzień upłynął na zawodach sportowych , grach planszowych i zabawach z podłogą multimedialną. Piątek spędziliśmy na zabawach w Cinema – fun „brykaniom” na trampolinach i w labiryntach nie było końca. Po powrocie do szkoły dzieci, uczestnicy pierwszego turnusu – w dzień Walentynek wykonały „Walentynki” dla swojej rodzinki. Było miło i wesoło, a jak się bawili zobaczcie sami.

      Opiekun grupy I turnusu – Bożena Kawałkowska i opiekun grupy II turnusu –Aneta Szal

    • Spotkanie z książką
     • Spotkanie z książką

      03.03.2020

      Uczniowie z klasy 1d i 3d pod opieką p. Haliny Styrny, w ramach projektu czytelniczego „Lubię czytać", mieli zajęcia w szkolnej bibliotece pod hasłem „Książka na ferie”. Celem spotkania było: kształtowanie postawy wrażliwości na teksty kultury, wzbogacanie zasobu słownictwa, podniesienie poziomu czytelnictwa wśród uczniów. Pani bibliotekarka Łucja Puczko współpracująca z grupą, zaprezentowała ciekawe książki, które dzieci mogły wypożyczyć. Pani Halina Styrna przygotowała wiersze Jana Brzechwy. Czytała fragmenty wierszy, a uczestnicy spotkania odgadywali tytuły utworów, tłumaczyli nieznane pojęcia popisując się swoją wiedzą. Panie rozmawiały z uczniami o ich zainteresowaniach czytelniczych, które okazały się różnorodne i zachęcały do sięgania po książki. Zorganizowały zabawę z wierszami.

      Po feriach odbyły się kolejne zajęcia dla uczniów pod hasłem, „Spotkanie z książką”. Panie Łucja Puczko i Halina Styrna rozmawiały o sposobach spędzania czasu wolnego przez uczniów. Okazało się, że uczestnicy spotkania czytali ciekawe książki i chętnie o nich opowiadali. Mówili, że książki dostarczają im wiele radości, wpływają na ich wyobraźnię i dostarczają wiedzę. Ciekawym momentem były scenki teatralne odgrywane przez uczniów obrazujące wydarzenia i charakterystyczne postaci ze znanych utworów. Wypowiedzi i zabawy dowiodły, że dzieci są świadome wartości uzyskiwanych podczas czytania książek. Podsumowaniem były zajęcia plastyczne, na których uczniowie ilustrowali ciekawe wydarzenia i wspólne wykonali wystawę prac plastycznych.

      Zajęcia miały pokazać uczniom, że czytanie książek to nie przykry obowiązek, ale świetna zabawa.

    • Lekcja obywatelska
     • Lekcja obywatelska

      02.03.2020

      W dniu 27.01.2020r. uczniowie klasy 7b z wychowawcą uczestniczyli w lekcji obywatelskiej z Panią prezydent Świdnicy Beatą Moskal-Słaniewską.

      Lekcja ta odbyła się w Sali Narad Urzędu Stanu Cywilnego. Uczniowie z wielkim zainteresowaniem wysłuchali wykładu Pani prezydent Świdnicy. Następnie odpowiadali na zadawane przez Panią prezydent pytania, wykazując się posiadaną wiedzą.

      Za poprawne odpowiedzi otrzymywali kolorowe karteczki, które były swego rodzaju punktem. Najbardziej aktywni uczniowie zostali nagrodzeni upominkami oraz egzemplarzem Konstytucji Rzeczypospolitej Polskiej. Była to wspaniała lekcja, która motywowała młodzież do aktywności obywatelskiej, do dbałości o przyszłość naszego miasta.