• Kartka Świąteczna – Boże Narodzenie – Nowy Rok 2019
     • Kartka Świąteczna – Boże Narodzenie – Nowy Rok 2019

      30.12.2019

      Sukces młodych plastyków w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym!

       

      Komisja oceniająca 428 prac, które wpłynęły z całej Polski na Ogólnopolski Konkurs Plastyczny „Kartka Świąteczna – Boże Narodzenie – Nowy Rok 2019” organizowany przez MDK w Świdnicy, postanowiła przyznać 20 nagród i 52 wyróżnienia. Jak co roku osiem prac stanowi projekt do świątecznej kartki miasta Świdnicy. Cieszymy się ogromnie, że wśród laureatów znaleźli się uczniowie z naszej szkoły przygotowani przez p. Annę Maciejewską, p. Annę Worobiec, p. Joannę Antoniak, p. Beatę Winnicką-Hul, p. Elżbietę Rasiewicz, p. Annę Błaszczyk. Prace plastyczne ukazywały polskie tradycje obchodzenia Świąt Bożego Narodzenia i Nowego Roku.

      21 grudnia 2019 r. w holu świdnickiego teatru wręczono laureatom konkursu plastycznego pamiątkowe dyplomy oraz ciekawe nagrody.

       

      Nagrody otrzymali:

      -Zuzanna Komorowska z klasy 2 a

      -Sara Grońska z klasy 3a

      -Kalina Zięcina z klasy 3b

      -Filip Buras z klasy 3b

       

      Wyróżnienia otrzymali:

      -Weronika Grycel z klasy 2d

      -Olga Kaczor z klasy 2d

      -Pola Sośnicka z klasy 2d

      -Maja Urbaniak z klasy 3a

      -Julia Brulewska z klasy 3a

      -Lena Trzaska z klasy 3b

      Serdecznie wszystkim gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

    • Jasełka szkolne
     • Jasełka szkolne

      22.12.2019

      Magia Świąt i Bożego Narodzenia zawitała do SP 6. Wspólne wigilie, kolędowanie oraz przedstawienie jasełek wprowadziły w nastrój świąt bożonarodzeniowych. Tegoroczne jasełka były okazją na wspólne przeżywanie tych świąt gdyż przedstawienie uczniów klas 3 oraz 5 zostało wzbogacone występem naszych rodziców (byłych absolwentów SP 6)

    • Biesiada świąteczna
     • Biesiada świąteczna

      22.12.2019

      Zapominając o kłopotach dnia codziennego 18 grudnia 2019 r. w pięknie udekorowanej sali w SP 6 w Świdnicy zebrali się uczniowie koła teatralnego „Wesołe żabki” pod opieką p. Anny Worobiec wraz z całymi rodzinami. Wszyscy zasłuchani byli w tradycyjnie, pięknie śpiewane kolędy, będące częścią bożonarodzeniowych jasełek.

      W świąteczny nastrój wprowadzały ciekawie zagrane postacie Świętej Rodziny: Józefa i Maryi. Pastuszkowie zaś i dostojni królowie przybliżyli wszystkim zgromadzonym świąteczny klimat nocy wigilijnej. Dużo emocji i uśmiechu na twarzy wzbudziły anioły przepięknie ubrane w białe, świecące suknie, ozdobione haftami, cekinami, brokatami. Na pochwałę zasługują dynamicznie tańczący pasterze, którzy rozbawili całą widownię. 

      Nastrojowy zaś śpiew kolęd wykonany przez uczestników biesiady, artystów i ich rodzin wywołał wzruszenie i chwile zadumy. Blask kolorowej choinki, zapach świeżej jodły, świerku i sosny pobudził wyobraźnię obecnych i wprowadził w scenerię stajenki betlejemskiej. Atmosfera biesiady sprawiła, że trudno było zakończyć tak uroczyste świętowanie. 

      Miłym akcentem była także w ramach integracji miedzyszkolnej wizyta zaprzyjaźnionej klasy III a ze SP 105 w Świdnicy po opieką p. Danuty Mrugały i p. Ewy Król. Dzieci po obejrzeniu przedstawienia złożyły sobie życzenia i wręczyły upomnek świąteczny. 

      Dzieci z koła teatralnego także przedstawiły jasełka bożonarodzeniowe swoim rówieśnikom z klas 0- III, a podsumowaniem tematyki świątecznej była opisana wyżej Rodzinna Biesiada. 

      Uczestnicy z koła teatralnego „Wesołe żabki wraz z ich opiekunem życzą wszystkim ciepłych, radosnych, zdrowych, a przede wszystkim rodzinnych świąt Bożego Narodzenia oraz w nadchodzącym roku 2020 rozwijania talentów, zainteresowań oraz odnoszenia wielu sukcesów w konkursach szkolnych i międzyszkolnych.

    • Moje wymarzone święta
     • Moje wymarzone święta

      22.12.2019

      Tuż przed świętami Mały Samorząd zorganizował konkurs plastyczny "Moje wymarzone święta". 

      Laureatami konkursu zostali:I miejsceMaja Witkowska z klasy IIb- opiekun p. Joanna AntoniakKalina Zięcina z klasy IIIb- opiekun p. Anna Worobiec

      II miejsceNadia Jóźwiak z klasy Id- opiekun p. Anna JanuśMaria Kała z klasy 0b -opiekun p. Irena KuligKacper Witaszczyk z klasy IIb-opiekun p. Joanna Antoniak

      III miejsceZuzanna Kaczmarczyk z klasy Ic-opiekun p. Jolanta RękasZuzanna Guzek z klasy IIId- opiekun p. Kinga HydzikJulia Biliniewicz z klasy IIIc-opiekun opiekun p. Łucja Puczko

      Wyróżnienia:Kinga Ochman z klasy 0b-opiekun p. Irena KuligLena Kępa z klasy 0b- opiekun p. Irena KuligMagda Bieżyńska z klasy Id- opiekun p. Anna JanuśJakub Kwasek z klasy IIb- opiekun p. Joanna AntoniakHubert Osiak z klasy II d-opiekun p. Anna BiliniewiczMartyna Kępa z klasy III b-opiekun p. Anna Worobiec

      Wszystkim uczestnikom konkursu gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

    • Koncert Kolęd i Pastorałek
     • Koncert Kolęd i Pastorałek

      17.12.2019

      Atmosfera Świąt Bożego Narodzenia sprzyja podniosłemu nastrojowi. Jest to czas, gdy w wielu polskich domach, ale także w wielu miejscach całego świata, grane są i śpiewane kolędy. Dla nas, oczywiście, najpiękniejsze wydają się te polskie, istniejące od wieków w naszej tradycji. O tym mogliśmy się przekonać 16 grudnia br., podczas koncertu, który odbył się w naszej szkole. Wykonawcami kolęd połączonych z pokazami tanecznymi byli uczniowie klas I-III oraz oddziały przedszkolne.

      W czasie koncertu na kiermaszu , który zorganizowały p. Anna Błaszczyk, Elżbieta Surdyca-Stec oraz Irena Kulig można było zaopatrzyć się w stroiki, kartki świąteczne oraz cudowne dekoracje wykonane przez świetlicę szkolną.

      Nad całością koncertu oraz jego przygotowaniem czuwały p. Anna Biliniewicz, Kinga Hydzik . Pani Dyrektor Violetta Skibicka życzyła Wszystkim zebranym zdrowych i pogodnych Świąt pełnych zadumy i miłości. Koncert cieszył się dużym zainteresowaniem publiczności, a przede wszystkim rodziców, nauczycieli, pracowników szkoły i uczniów.

    • Wielki sukces w rozgrywkach tenisa stołowego
     • Wielki sukces w rozgrywkach tenisa stołowego

      17.12.2019

      Piątek 13 grudnia 2019 r. okazał się wyjątkowo szczęśliwy dla naszych tenisistów stołowych. W tym dniu na hali sportowej na Zawiszowie, w ramach współzawodnictwa szkolnego, odbył się turniej tenisa stołowego uczniów klas VII-VIII szkół podstawowych. W tym roku pomimo zmian w systemie rozgrywek, gra każdy z każdym, nasi zawodnicy zajęli I miejsce i tym samym awansowali do zawodów strefowych. Podkreślić należy fakt, iż chłopcy po raz trzeci z rzędu stanęli na najwyższym podium.

      Na ogromne brawa zasługują także dziewczęta, które po raz pierwszy zajęły I miejsce w turnieju. Gratulacje!

      Naszą szkołę reprezentowali: Brajan Biernacki, Kornel Dziedzic, Krystian Tobiasz oraz Agata Karp, Maja Kuźmińska, Wiktoria Olejnik.

      Zawodników do turnieju przygotował pan Tomasz Hołota.

      zdjęcia Waldi Kurek

    • Marzycielska poczta
     • Marzycielska poczta

      17.12.2019

      Nasze przedszkolaki po raz kolejny wzięły udział w ogólnopolskiej akcji ,,Marzycielska Poczta''. Mali uczniowie zapoznali się z profilami chorych dzieci i w tym roku postanowili wysłać świątecznie ozdobione kartki do Nikoli i Michałka.

    • List do Świętego Mikołaja
     • List do Świętego Mikołaja

      17.12.2019

      W grudniu, miesiącu należącym do ulubionego przez dzieci świętego, ale też miesiącu wyczekiwania na Święta Bożego Narodzenia uczniowie mieli możliwość uczestniczenia w konkursie plastyczno - literackim „List do Świętego Mikołaja”.

      Konkurs był przeprowadzony w dwóch kategoriach: - klasy 0-1- praca plastyczna, forma i technika dowolna - klasy II-III praca plastyczno- literacka. Wpłynęło bardzo dużo prac. Uczniowie, postarali się, by każdy list był jak najpiękniejszy, ładnie i starannie napisany i kolorowy.

      Zwycięzcom serdecznie gratulujemy!

       

      Organizatorzy Anna Januś i Jolanta Rękas

    • Projekt e-Twinning Świąteczne kodowanie
     • Projekt e-Twinning Świąteczne kodowanie

      17.12.2019

      W połowie listopada nauczyciele trzech szkół partnerskich: Szkoła Podstawowa nr 6 w Świdnicy, Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Grodziszczu, Szkoła Podstawowa im. M. Kopernika w Pszennie nawiązali kontakt za pomocą platformy TwinSpace, w celu poznania się i stworzenia grupy współpracującej. Celem projektu Świąteczne kodowanie był głównie przyrost wiedzy w zakresie: rozwoju kompetencji językowych, umiejętności informatycznych, rozwoju kompetencji społecznych. Dzieci współdziałały w grupie i zgłębiały wiedzę na temat programowania. Istotne było poszerzenie wiedzy dotyczący kultury obcych krajów i pokonywanie barier w zakresie porozumiewania się w języku obcym. 

      W ramach ustalonych zadań projektowych uczniowie klas 4,  5 i 6 poznali tradycje oraz zwyczaje bożonarodzeniowe w wybranych krajach europejskich, a efektem końcowym było przygotowanie interaktywnych kartek. 

      Największą frajdę sprawiła dzieciom wymiana przygotowanych na lekcjach informatyki kartek świątecznych, prostych gier, programów z wykorzystaniem poznanego słownictwa w języku angielskim i w języku niemieckim, przygotowanych za pomocą języka programowania SCRATCH.

    • Godzina Kodowania
     • Godzina Kodowania

      17.12.2019

      Godzina Kodowania to jedna z największych inicjatyw edukacyjnych na świecie. Jej celem jest zachęcenie - najpierw do poznania programowania, a później do rozpoczęcia nauki i zdobycia podstawowych umiejętności w tym zakresie.W 2019 roku Tydzień Edukacji Informatycznej realizowany jest w terminie 9-15 grudnia.Każdy uczeń powinien mieć możliwość nauki informatyki. Pomaga ona rozwijać umiejętności rozwiązywania problemów, logicznego myślenia i kreatywności. Godzina Kodowania to jednogodzinne wprowadzenie do informatyki, mające na celu pokazanie, że każdy może nauczyć się podstaw i poszerzyć swój udział w obszarze informatyki.

    • Szkolny konkurs muzyczny „Śpiewamy polskie kolędy”
     • Szkolny konkurs muzyczny „Śpiewamy polskie kolędy”

      13.12.2019

      Samorząd klas młodszych w ramach szkolnego projektu z edukacji społecznej „Świąteczny czas”

      12 grudnia 2019 r. zorganizował muzyczny konkurs dla klas 0-IIIŚpiewamy kolędy”. W konkursie brały udział zespoły klasowe.

       

      Celem konkursu było kultywowanie tradycji związanych ze świętami Bożego Narodzenia, popularyzowanie piękna polskich kolęd, rozwijanie zdolności muzycznych. Podczas wspólnego kolędowania świąteczny nastrój udzielał się uczestnikom konkursu oraz zgromadzonej widowni.

       

      Wszyscy pięknie się zaprezentowali, a śpiewane kolędy poruszały serca i wyobraźnię.

      Jury w składzie p. Irena Kulig i p. A. Worobiec miało trudny wybór, bo poziom wykonywanych utworów był bardzo wysoki.

       

      Laureatami konkursu zostali:

      klasy I-III

      I miejsce

      zespół z klasy 0b - opiekun p.Irena Kulig

      zespół z klasy 1c - opiekun p. Jolanta Rękas

      zespół z klasy 3b - opiekun p. Anna Worobiec                             

      II miejsce

      zespół z klasy 1d - opiekun p. Anna Januś

      zespół z klasy 3d - opiekun p. Kinga Hydzik                               

      III miejsce

      zespół z klasy IIb - opiekun p. Joanna Antoniak

      zespół z klasy IId - opiekun p. Anna Biliniewicz

      Wyróżnienie –

      II zespół z klasy IIIb - opiekun p. Anna Worobiec

       

      Zwycięzcom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

    • Konkurs Pix Programming Challenge
     • Konkurs Pix Programming Challenge

      13.12.2019

      7 grudnia odbyły się półfinały polskiej edycji konkursu Pix Programming Challenge przeprowadzonej za pośrednictwem aplikacji PixBlocks. Pix Programming Challenge to międzynarodowy konkurs programistyczny dla dzieci i młodzieży. Konkurs jest organizowany w 5 krajach europejskich, Indiach oraz Nigerii.

      Uczestnicy konkursu musieli rozwiązać zadania z zakresu programowania. Zadania dostosowane były do różnych grup wiekowych. Dla najmłodszych były to zadania z zakresu programowania blokowego.Konkurs składa się z 3 etapów: Eliminacji, Półfinałów oraz Finałów.

      Do półfinałów dostali się: Dominik Pazdur 4b, Bartosz Gotwald 4b, Adam Rataj 5f, Szymon Lema 4b i Piotr Waśniowsk 4b.Celem konkursu było zachęcenie uczniów do nauki programowania oraz popularyzacja jej w szkołach.

    • Międzyszkolny Konkurs Biblijny
     • Międzyszkolny Konkurs Biblijny

      13.12.2019

      9 grudnia w Niepublicznej Szkole Podstawowej Caritas Diecezji Świdnickiejodbył się Międzyszkolny Konkurs Biblijny ze znajomości Ewangelii według św. Mateusza wraz ze wstępem i przypisami.

      Naszą szkołę reprezentowała drużyna w składzie:

       - Weronika Samsel kl.6e

       - Igor Staszak kl.6e

       - Kornelia Gościmska kl.6a

         Opiekun - p. Alicja Wolska

      Konkurs składał się z dwóch etapów. W pierwszym - pisemnym uzyskana ilość punktów zakwalifikowała nas do drugiego etapu, w którym już tylko cztery zespoły rozwiązywały zadania praktyczne i wykazywały się znajomością postaci z Ewangelii św. Mateusza.

      W rezultacie nasz zespół zajął II MIEJSCE.

      Serdecznie gratulujemy sukcesu !  BRAWO !

    • Szkolny Konkurs Czytelniczy „Świąteczne czytanie”
     • Szkolny Konkurs Czytelniczy „Świąteczne czytanie”

      10.12.2019

      W dniu 10 grudnia 2019 r.  w ramach projektu edukacyjnego „W świątecznym czasie” odbył się szkolny konkurs czytelniczy dla klas II - III pod nazwą „Świąteczne czytanie”.

      Celem konkursu było uświadomienie dzieciom tradycji bożonarodzeniowych, uwrażliwienie na rolę świątecznych zwyczajów oraz stwarzanie uczniom różnych sytuacji i warunków umożliwiających obcowanie z książką. Do pięknego czytania przystąpiło po dwóch uczniów z klas drugich i trzecich, którzy przed jury zaprezentowali fragment wybranego opowiadania o tematyce bożonarodzeniowej.

       

      Jury w składzie: p. Łucja Puczko i p. Anna Worobiec po ocenie odpowiedniej dykcji, płynności, tempa, interpretacji tekstu oraz ogólnego wrażenia estetycznego ogłosiło wyniki.

       

      Laureatami zostali:

       

      I miejsce

       

      Patrycja Zygmunt – klasa IIIb - opiekun p. Anna Worobiec

       

      II miejsce

       

      Krzysztof Barcik - klasa IIIb - opiekun p. Anna Worobiec

      Michał Magierowski - klasa IIIc - opiekun p. Łucja Puczko

       

      III miejsce

       

      Michał Podgórski - klasa IId - opiekun p. Anna Biliniewicz

       

      Wyróżnienia:

       

      Dariusz Śmigasiewicz - klasa IIb - opiekun p. Joanna Antoniak

      Gabriel Wojsiat - klasa IId - opiekun p. Anna Biliniewicz

      Zofia Malczyk - klasa IIId - opiekun p. Kinga Hydzik

      Aleksandra Przychocka - klasa IIId - opiekun p. Kinga Hydzik

       

       

      Składamy gratulacje wszystkim uczestnikom konkursu i życzymy dalszych sukcesów!!!!

    • Mikołajkowa wycieczka do Explora Parku w Wałbrzychu
     • Mikołajkowa wycieczka do Explora Parku w Wałbrzychu

      08.12.2019

      6 grudnia 2019 roku w ramach integracji międzyszkolnej dwie zaprzyjaźnione klasy ze szkół świdnickich: 3b ze SP nr 6 pod opieką  p. Anny Worobiec i 3 a ze SP nr 105 pod opieką p. Danuty Mrugały ponownie spotkały się i z okazji Mikołajek wyruszyły na wycieczkę do Wałbrzycha. Celem wyjazdu był Explora Park przy Instytucie Badań Kompetencji, czyli park nauki i techniki. To miejsce, gdzie przede wszystkim króluje matematyka oraz wszelkie gry i zadania logiczne.

      Większość stanowisk była interaktywna, co zachęcało dzieci do eksperymentowania. Uczniowie sami wprawiali w ruch modele geometryczne brył, testowali prawo Pitagorasa i tworzyli konstrukcje. Następnie wszyscy wzięli  udział w lekcji na temat „Miedzy matematyką a zagadką”, dzięki której poznali parkietaże Eschera i Penrose’a. Łamigłówki i zagadki rozwiązywali pod okiem pracowników Centrum, którzy podsuwali zadania i naprowadzali  na ich rozwiązanie. Największe zainteresowanie wzbudziły sala lustrzana, gdzie zaciekawiły nas odbicia zwierciadlane i ich kombinacje. Następnie sala klocków Lego, gdzie uczniowie mogli sami układać, budować oraz oglądać gotowe już modele.

      Wycieczka dała nam wiele radości i duży zastrzyk wiedzy. Umożliwiła zgłębianie tajników matematyki poprzez zabawę.

       

      Najważniejszym jednak momentem dnia było wejście długo oczekiwanego św. Mikołaja. Uczniowie powitali go w  nastroju świątecznym. Wręczanie prezentów było punktem kulminacyjnym. Na twarzach dzieci królował uśmiech szczęścia i dobrej zabawy.

       

      To był niezapomniany dzień! Szkoda tylko, że ten wyjątkowy gość odwiedza nas tylko raz w roku! Zdjęcia zrobione z Mikołajem będą wspaniałą pamiątką tego spotkania.

      Dodatkową atrakcją wyjazdu był zakup pamiątek. Wszyscy rozradowani i pełni emocji wrócili do domu.

    • Mikołaj w zerówce
     • Mikołaj w zerówce

      08.12.2019

      Dzieci z oddziałów przedszkolnych świętowały dwa dni.5 grudnia z okazji zbliżających się Mikołajek mile spędziły czas w sali zabaw Cinema-Fun, gdzie czekało na nich wiele atrakcji. Kolejnego dnia dzieci uśmiechnięte i bardzo podekscytowane dźwiękiem dzwoneczka z ogromną radością oczekiwały na prezenty, które Mikołaj potajemnie zostawił w sali. Przedszkolaki za otrzymane prezenty podziękowały piosenkami i wierszykami. Oczekiwane cały rok mikołajki minęły w bardzo miłej atmosferze i przyniosły naszym podopiecznym wiele radości.