• Projekt „Dobre jedzenie z bliska”
     • Projekt „Dobre jedzenie z bliska”

      20.06.2019

      W maju i czerwcu uczniowie klasy VII b brali udział w projekcie "Dobre jedzenie z bliska", który jest realizowany przez Fundację "Krzyżowa" dla Porozumienia Europejskiego i stanowi część większego przedsięwzięcia pt. "Make Europe Sustainable for All", wdrażanego w kilkunastu krajach europejskich.

       

      "Dobre jedzenie z bliska" to projekt, który podejmuje problemy związane z systemem żywnościowym, takie jak: produkcja żywności (uprawy przemysłowe i ekologiczne), marnotrawstwo, dystrybucja zasobów na świecie. Działania edukacyjne mają na celu podniesienie świadomości dzieci i młodzieży w zakresie zrównoważonej żywności i rolnictwa oraz zachęcenie ich do podjęcia inicjatywy na rzecz bardziej racjonalnego systemu żywnościowego.

       

      W ramach projektu uczniowie 7b brali udział w pięciu cyklach zajęć warsztatowych prowadzonych przez koordynatorki projektu z Krzyżowej. Trzy z nich odbyły się w szkole, dwa pozostałe miały charakter wyjazdowy i przeprowadzone zostały w gospodarstwie ekologicznym "Ekolomia" w Stoszowie oraz w kuchni na terenie Fundacji "Krzyżowa", gdzie siódmoklasiści samodzielnie przygotowywali potrawy wg przepisów kuchni „zero waste cooking".

       

      Zajęcia edukacyjne opierały się na założeniach edukacji rówieśniczej, w której uczniowie i uczennice przyjmują aktywną rolę w przekazywaniu wiedzy swoim rówieśnikom i motywują ich do wspólnej refleksji na tematy związane z żywnością. Michał Bryks oraz Szymon Śliwak pełnili w projekcie rolę recenzentów – ich cenne wskazówki i opinie posłużą koordynatorkom przedsięwzięcia do jego ewentualnej modyfikacji, by w jak największym stopniu sprzyjało ono oczekiwaniom kolejnych młodych odbiorców, którzy od września będą brali w nim udział.

       

      Cykl zajęć niewątpliwie uświadomił uczniom naszej szkoły, jak poważnym problemem jest współczesny system żywnościowym i pokazał, że system dystrybucji dóbr na świecie nie jest równy, a w dodatku te nierówności wciąż jeszcze się powiększają.

      Siódmoklasiści zrozumieli, że w całym tym systemie żywnościowym konsumenci i konsumentki mają dużo do zrobienia. Mogą domagać się, aby żywność, którą kupują, była produkowana w sposób wspierający zdrowy i sprawiedliwy świat. Zobaczyli, jak mogą dokonywać zmian już dziś!

    • Kolejny literacki sukces Michała!
     • Kolejny literacki sukces Michała!

      20.06.2019

      Niedawno Michał zdobył I miejsce w XV Międzyszkolnym Konkursie Mitologicznym organizowanym przez SP 1 w Świdnicy w kategorii „praca literacka”. Sukces ten tym bardziej cieszy, że organizatorzy zmienili formę rywalizacji i szkoły nie przesyłały jak dotychczas prac, ale uczestnicy pisali je na miejscu. Zatem kreatywność i dobry styl siódmoklasisty zyskały uznanie jury, skoro Michał stanął na najwyższym stopniu podium!

      Rozstrzygnięcie 13 Dolnośląskiego Turnieju Młodych Recenzentów pod hasłem „NA ROZGRZEWKĘ KSIĄŻKA – Mistrzowie literatury (na start!)” zorganizowanego w ramach

      XVI Dolnośląskich Spotkań Pisarzy z Młodymi Czytelnikami „Z książką na walizkach” również przyniosło dobre dla Michała wieści – zajął I miejsce, a w nagrodę otrzymał nie co innego, tylko walizkę… W czasie wakacyjnych wypraw zmieści się w niej z pewnością niejedna książka!

      Serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych literackich sukcesów!

    • Konkurs plastyczny “Bezpieczne wakacje”
     • Konkurs plastyczny “Bezpieczne wakacje”

      17.06.2019

      W ramach Szkolnego Programu Wychowawczo – Profilaktycznego, samorząd klas I – III, którego opiekunkami są panie: Halina Styrna i Anna Worobiec, zorganizował konkurs plastyczny pod tytułem „Bezpieczne wakacje”.Celem konkursu było: świadome unikanie przez uczniów sytuacji zagrażających zdrowiu, prawidłowa ocena zachowań własnych i innych.

      Na konkurs wpłynęło wiele interesujących prac ukazujących bezpieczne miejsca i różne ciekawe sposoby spędzania czasu wolnego. 

      Laureaci konkursu to:

      I miejsce Roksana Majewska kl.2b

                       Nikola Sawicka kl.3a

      II miejsce Martyna Kępa kl.2b

                        Nikola Kwiatkowska kl.3a

      III miejsce Maja Witkowska kl.1b

                         Wanda Lencewicz kl.2c

      Uczniowie wykonali prace pod kierunkiem pań: Edyty Gągały, Jolanty Makowskiej – Wróbel, Haliny Styrny i Anny Worobiec.

       

      Laureatom i ich opiekunom gratulujemy, a wszystkim uczniom życzymy bezpiecznych wakacjii pełnych ciekawych przygód.

    • Warsztaty z weterynarzem w ramach akcji „Spotkania z ciekawym człowiekiem”
     • Warsztaty z weterynarzem w ramach akcji „Spotkania z ciekawym człowiekiem”

      16.06.2019

      14 czerwca w ramach integracji międzyszkolnej trzy zaprzyjaźnione klasy ze szkół świdnickich: 2b ze SP nr 6 pod opieką Pani Anny Worobiec oraz 2a i 2 c ze   nr 105 pod opieką p. Danuty Mrugały, p. Anny Ambroszkiewicz, p. E. Król i p. M. Kiszeckiej- Dekowskiej spotkały się podczas warsztatów z weterynarzem zorganizowanych na terenie SP nr 105 w Świdnicy.

       

      Dużą niespodziankę sprawiła wizyta 2 weterynarzy p. Elżbiety Kwiatek i p. Magdaleny Bernasińskiej. Celem spotkania było poznanie pracy weterynarza i zdobycie wiedzy na temat dbania i pielęgnowania zwierząt domowych.

                     

      Podczas spotkania Pani doktor opowiedziała dzieciom na czym polega jej praca oraz uświadomiła, że zwierzęta, tak jak ludzie też chorują. Omówione zostały zasady prawidłowego żywienia pupili oraz w jaki sposób należy dbać o ich higienę. Pani weterynarz przyniosła ze sobą podstawowy sprzęt lekarski, dzięki czemu dzieci przez moment mogły wcielić się w rolę lekarza i poczuć się jak prawdziwy weterynarz. Dużą frajdą była możliwość posłuchania jak bije serce psa oraz zaobserwowanie jak zachowują się jego oczy podczas badania.

       

      Uczniowie brali aktywny udział w spotkaniu zadając mnóstwo pytań, jednak największą atrakcją okazało się głaskanie i ćwiczenia praktyczne z psem-suczką 5 miesięczną Shenzi, której imię pochodzi z „Króla Lwa”.

       

      Na koniec dzieci w podziękowaniu za przeprowadzenie ciekawych zajęć wręczyły dyplom z mottem „Jedynie prawdziwy człowiek zauważy potrzeby innego człowieka, jedynie człowiek wielkiego serca wyciągnie doń pomocną dłoń”.

       

      Tego typu zajęcia oparte na bezpośrednim kontakcie, obserwacji, doświadczeniach, badaniu i przeżywaniu powodują niesamowitą radość u dzieci, ale także wiele uczą. Oby więcej spotkań z tak wspaniałymi ludźmi z pasją.

    • Projekt czytelniczy “Lubię czytać”
     • Projekt czytelniczy “Lubię czytać”

      13.06.2019

      W ciągu całego roku szkolnego realizowany był projekt z edukacji polonistycznej „Lubię czytać”. W projekcie brała udział klasa 0 pod kierunkiem p. Aleksandry Ciszak, klasy 1b i 2d pod opieką p. Haliny Styrny.Celem projektu było:-wskazanie na ważną rolę książek w życiu człowieka

      -zachęcenie uczestników do podejmowania różnorodnych działań w ramach szkolnego projektu czytelniczego

      -stwarzanie uczniom różnych sytuacji i warunków umożliwiających obcowanie z książką

      Realizując różnorodne zadania zawarte w projekcie edukacyjnym zwracana była uwaga na to, aby zachęcić dzieci do czytania książek, uczenie szacunku do książek, jako ważnego źródła wiedzy.  Poprzez obcowanie z książką dzieci poszerzały swoje słownictwo, pogłębiały wiedzę i rozwijały wyobraźnię.

      W ramach projektu organizowane były w szkole konkursy i przedsięwzięcia. Uczniowie czytali wybrane książki, recytowali wiersze, śpiewali o książkach, wykonywali prace plastyczne pod hasłem „Okładka ulubionej książki”, „Zakładka do książki” i „Książka na wakacje”, rozwiązywali zagadki i rebusy.

      •  Dużym zainteresowaniem cieszyły się książeczki robione na zajęciach do czytanych utworów, które następnie były eksponowane w sali i na korytarzu. Dzieci czytały fragmenty książek, prezentowały wiersze na zajęciach czytelniczych w Miejskiej Bibliotece Publicznej i tam odbył się drugi etap konkursu plastycznego „Okładka ulubionej książki”. Występ artystyczny dzieci z przedstawieniem „Mole książkowe”- uroczystość „Pasowanie na Czytelnika”
      • Udział uczniów w imprezie miejskiej „Mistrzowie Literatury dzieciom”, w XIV dolnośląskich spotkaniach z młodymi czytelnikami i w konkursie pod hasłem „Z książką na walizkach”- występ artystyczny

      W dniu 12 czerwca został rozstrzygnięty konkurs plastyczny zorganizowany dla dzieci biorących udział w projekcie, będący propozycją do czytania podczas wolnego czasu „Książka na wakacje”. 

      Laureaci

      I miejsce Maja Witkowska kl. 1b

      II miejsce Alicja Ziomek i Aleksandra Przychocka kl. 2d

      III miejsce Oliwia Kurzawa i Szymon Kuik kl. 0

      Podsumowaniem projektu było odtwarzanie wierszy znanych autorów i słuchanie fragmentów audiobooków. Największe wrażenie wywarły śpiewane utwory Juliana Tuwima i Jana Brzechwy. Dzieci świetnie się przy nich bawiły. Są różne sposoby zachęcania dzieci do czytania i warto je stosować. Efekty wkrótce będą.

                                                                                                           Opracowała Halina Styrna

    • Dominacja SP6 !
     • Dominacja SP6 !

      13.06.2019

      Podczas czerwcowego Pikniku Sportowego zostały rozdane nagrody i puchary na zakończenie tegorocznej edycji sportowego “Współzawodnictwa szkolnego 2018-2019” świdnickich szkół podstawowych i gimnazjalnych, w których nasza szkoła zdobyła I miejsce - zrówno w kategorii dziewcząt i chłopców!

      Przez cały rok szkolny rozegranych zostało łącznie 51 konkurencjach (25 dla dziewcząt i 26 dla chłopców), wzięło w nich udział przeszło 2500 uczestników (1238 dziewcząt i 1318 chłopców).

      Nasza szkoła otrzymała nagrodę w wysokości 500 zł na zakup sprzętu sportowego. Równocześnie zostali wyróżnieni najlepsi sportowcy z każdej szkoły. U nas nagrodę otzrymała Agnieszka Piechurska i Bartosz Doliński.

      Końcowa klasyfikacja "Współzawodnictwa szkolnego 2018-2019":

      Dziewczęta:
      1. SP 6 – 196 pkt
      2. SP 105 – 174 pkt
      3. SP 4 – 160 pkt
      4. SP 1 – 105 pkt
      5. SP 2 – 102 pkt
      6. SP 8 – 84 pkt
      7. SP 315 – 66 pkt
      8. NSP Bliżej Dziecka – 33 pkt
      NK – SP Społeczna – 14 pkt
      NK – NKSP Caritas – 8 pkt

      Chłopcy:
      1. SP 6 – 218 pkt
      2. SP 4 – 173 pkt
      3. SP 1 – 155 pkt
      4. SP 105 – 153 pkt
      5. SP 8 – 105 pkt
      6. SP 315 – 72 pkt
      7. SP 2 – 56 pkt
      8. NSP Bliżej Dziecka – 30 pkt
      NK – SP Społeczna – 14 pkt
      NK - SP Caritas – 12 pkt

    • Warsztaty szkoleniowe „Mały Ratowniczek –bezpieczne wakacje”
     • Warsztaty szkoleniowe „Mały Ratowniczek –bezpieczne wakacje”

      12.06.2019

      Jak co roku w Szkole Podstawowej nr 6 jest realizowany projekt edukacyjny „Ratujemy i uczymy ratować”. Został on zainicjowany przez Program Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Nauczyciele edukacji wczesnoszkolnej p. Anna Worobiec i p. Halina Styrna po odbyciu kursu „Ratujemy i uczymy ratować” przeprowadziły w czerwcu 2019 roku w klasach I-III zajęcia warsztatowe pod nazwą „Mały Ratowniczek- bezpieczne wakacje”.

       

      Zajęcia dotyczyły utrwalenia zasad udzielania pierwszej pomocy podczas wypadku, omdlenia, oparzeń, stłuczeń, zwichnięć, otarcia skóry, krwawienia z nosa, użądleń owadów.

       

      W związku ze zbliżającymi się wakacjami dzieci przypomniały sobie i utrwaliły podstawowe numery telefonów służb ratowniczych w Polsce: 997, 998, 999 i 112.

       

      Następnym zadaniem było przeprowadzenie symulowanej rozmowy telefonicznej mającej na celu zawiadomienie o niebezpieczeństwie, w której dzieci:

      · przedstawiały się,

      · udzielały informacji o miejscu zdarzenia albo własnym adresie,

      · rodzaju niebezpieczeństwa.

      Na warsztatach uczniowie nauczyli się podstawowych czynności ratujących życie:

      1. Sprawdzanie przytomności.
      2. Bezpieczeństwo osoby poszkodowanej.
      3. Wzywanie pomocy.
      4. Sprawdzanie oddechu.
      5. Pozycja boczna poszkodowanego.
      6. Oddechy ratownicze.

      Warsztaty miały charakter profilaktyczny, których celem było wykształcenie u dzieci świadomej umiejętności radzenia sobie w sytuacjach, w których zależy od nas czyjeś życie, a przede wszystkim w sytuacjach podczas zbliżających się wakacji.

    • Akcja czytelnicza „Z książką na walizkach”
     • Akcja czytelnicza „Z książką na walizkach”

      11.06.2019

      8 czerwca na Świdnickim Rynku odbył się finał XVI edycji akcji „Z ksiązką na walizkach” czyli Dolnośląskich Spotkań Pisarzy z Młodymi Czytelnikami. Jest to największa impreza promująca czytelnictwo wśród dzieci i młodzieży na Dolnym Śląsku. Biorą w niej udział wybitni twórcy literatury dziecięcej, ilustratorzy oraz wydawcy. Hasło tegorocznych spotkań brzmiało ”Mistrzowie literatury dzieciom”.

       

      Nasza szkoła z powodzeniem przystąpiła do kilku konkursów:

      - „Maraton słowa” bieg promujący książkę i czytelnictwo

      - „Na rozgrzewkę książka” konkurs literacki i plastyczny na recenzję oraz ilustrację ksiązki o tematyce sportowej,

      - „Mój mistrz literatury” konkurs plastyczny reklamujący twórczość wybranego pisarza

       

      Największym osiągnięciem było zdobycie przez grupę teatralno – wokalną „Wesołe Żabki” I nagrody za prezentację sceniczną o pisarce Agnieszce Frączek pt. „Lokomotywa Pani Agnieszki”. Zespół w składzie: Krzysztof Barcik, Milena Strugała, Kalina Zięcina, Aleksandra Przychodzka, Szymon Pałka i Natalia Jasionowicz pod opieką pań: Michel, Styrny, Worobiec i Puczko pojadą na wycieczkę niespodziankę zorganizowaną przez MBP w Świdnicy.

    • Wycieczka do Zagrody Kraszowickiej
     • Wycieczka do Zagrody Kraszowickiej

      10.06.2019

      Ostatnie dni roku szkolnego to czas wycieczek szkolnych. Uczniowie z klasy Ia odwiedzili gospodarstwo agroturystyczne „Zagroda Kraszowicka”, aby poznać uroki życia w dawnej wsi i uczestniczyć w produkcji podpłomyków. Warsztaty pokazały dzieciom, jak kiedyś uprawiano zboże, wytwarzano mąkę, wypiekano chleb i jak smakowały podpłomyki, które w dawnych czasach były przysmakiem najmłodszych mieszkańców wsi. Upieczone w piecu chlebowym małe chlebki bardzo smakowały uczniom i szybko zniknęły ze stołów.

      Na koniec spotkania każdy uczestnik warsztatów otrzymał dyplom i tytuł młodszego piekarza. Wiele radości dało też dzieciom zwiedzanie zagród ze zwierzętami hodowlanymi i bezpośredni kontakt z owcami, królikami, kozami, kurami i indykami.  Dzieci uczestniczyły również w zagrodzie w wesołych zabawach ruchowych i zręcznościowych, takich, w jakie niegdyś bawili się ich rówieśnicy: przeciągali linę, skakali w workach, rzucali podkowami do wiadra, zbijali drewniane zajączki. Ruch na świeżym powietrzu to jest to, co dzieci lubią najbardziej!

    • Mistrzostwa Szkół Podstawowych w Biegu na orientację
     • Mistrzostwa Szkół Podstawowych w Biegu na orientację

      04.06.2019

      4 czerwca w Parku Młodzieżowym w Świdnicy, odbyły się Mistrzostwa Szkół Podstawowych w Biegu na orientację, w ramach projektu “Orientuj się w Świdnicy”.

      W zawodach wzięło udział ponad 230 zawodników z 5 szkół podstawowych, w tym ponad 50 naszych uczniów. Rywalizacja prowadzona była w 10 kategoriach. Nasi uczniowie poradzili sobie znakomicie. Zarówno w kategorii K4, jak i M5, K5, K6, M6, i K7 uczniowie naszej szkoły stanęli na podium.

      Zdobyte miejsca:

      kategoria K4: I miejsce -Maja Długołęcka kl. 4c

      kategoria K5: I miejsce - Daria Krzyśpiak k.l 5d

      kategoria M5: II miejsce - Adrian Mech kl. 5d

      kategoria K6: I miejsce - Julia Niezgoda kl. 6b, II miejsce - Amelia Trelewska kl. 6b

      kategoria M6: III miejsce - Hubert Jasinowski kl. 6b

      kategoria K7: II miejsce - Aleksandra Garycka kl. 7b

    • Siatkówka plażowa dziewcząt
     • Siatkówka plażowa dziewcząt

      04.06.2019

      31 maja na boiskach OSiR Świdnica zostały rozegrane międzyszkolne zawody w siatkówkę plażową. Naszą szkołę reprezentowała drużyna dziewcząt w składzie: Hanna Gągała, Natalia Lisowska i Aleksandra Skóra. Dziewczęta zajęły III miejsce. Najlepszą zawodniczką została Hania!

      Gratulacje!

    • Szkoła Mistrzów Programowania
     • Szkoła Mistrzów Programowania

      04.06.2019

      Konkurs PIX 2019 - Ogólnopolskie Szkolne Mistrzostwa w Programowaniu - zorganizowany po raz pierwszy w maju 2019 → multimedialny konkurs dla dzieci i młodzieży z całej Polski. Został on przeprowadzony za pośrednictwem aplikacji www.pixblocks.com. 

      Celem konkursu było zachęcenie uczniów do nauki programowania oraz popularyzacja jej w szkołach.Do finału zakwalifikowali się uczniowie klasy 3a: Michał Bortkiewicz, Joanna Cichocka, Tomasz Sierzputowski, Kornelia Zarębińska.Laureatami konkursu zostali: Michał Bortkiewicz i Tomasz Sierzputowski.

    • Zdrowo odżywiam się
     • Zdrowo odżywiam się

      03.06.2019

      W ramach Szkolnego Programu Wychowawczo – Profilaktycznego odbył się konkurs plastyczny dla klas I-II pt. „Zdrowo odżywiam się”.  Cele konkursu to: kształtowanie u uczniów postawy prozdrowotnej i zdrowego stylu życia, nabywanie prozdrowotnych przyzwyczajeń i nawyków. 

      Uczniowie wykonali ciekawe prace.  Wykazali, że są świadomi tego, co trzeba jeść, aby być zdrowym. Spośród wielu interesujących prac wybrane zostały prace uczniów, które zyskały uznanie komisji.

      Laureaci

      Nagrody: Maja Pazdur – opiekun p. Elżbieta Rasiewicz

                        Martyna Kępa – opiekun p. Anna Worobiec

                        Zofia Malczyk – opiekun p. Halina Styrna

      Wyróżnienia: Zuzanna Uhryn – opiekun p. Joanna Antoniak

                               Maja Pazdur – opiekun p. Elżbieta Rasiewicz

                               Anna Duszyńska – opiekun p. Anna Worobiec

                               Alicja Ziomek – opiekun p. Halina Styrna

      Zwycięzcom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!Konkurs i wystawę prac zorganizowała p. Halina Styrna.

    • Sukces Oli
     • Sukces Oli

      03.06.2019

      Z radością informujemy o tym, że uczennica klasy 2d Aleksandra Przychocka w XIV Międzyszkolnym Konkursie Plastycznym “Las i jego mieszkańcy” zajęła III miejsce. Konkurs został zorganizowany przez Szkołę Podstawową nr 315 w Świdnicy. Aleksandra swoją pracę wykonała pod kierunkiem p. Haliny Styrny. 

      To kolejny sukces uczennicy, której życzymy dalszych sukcesów. Gratulujemy!

    • Pitagoras
     • Pitagoras

      03.06.2019

      29 maja odbył się XV Międzyszkolny Konkurs Matematyczny dla klas szóstych PITAGORAS. W tym roku gospodarzem konkursu była Szkoła Podstawowa nr 1 w Świdnicy. Po szkolnych eliminacjach naszą szkołę reprezentowali uczniowie kl.6b Oliwia Witkowska i Bartosz Tarnowski.

      Bartosz Tarnowski zajął II miejsce.  Gratulujemy!

      W przyszłym roku szkolnym mamy zaszczyt organizować XVI edycję konkursu Pitagoras w SP6.

    • Świdnica moje miasto
     • Świdnica moje miasto

      03.06.2019

      W ramach projektu „Świdnica moje miasto” dzieci z oddziałów przedszkolnych wybrały się na wycieczkę do Wieży Ratuszowej. Celem wycieczki było nie tylko zwiedzenie wieży, ale również poznanie legendy: „O świdnickim gryfie” i „Złotym chłopku”. Dzieci zapoznały się z historią naszego pięknego miasta. Z głowami pełnymi wrażeń wróciły do szkoły, aby wykonać prace plastyczne na konkurs.

    • Spotkanie ze sportowcem
     • Spotkanie ze sportowcem

      03.06.2019

      Dnia 27 maja w ramach programu zDolny Ślązaczek naszą szkołę odwiedziła mistrzyni świata w karate pani Magdalena Makowska. W lekcji pokazowej prowadzonej przez Panią Magdę uczestniczyli uczniowie z klasy 2d poznając kopnięcia, uderzenia i róże kombinacje ciosów w karate. Kolegom i koleżankom z 2d wiernie kibicowali wszyscy uczniowie klas pierwszych z wychowawcami.

      Pokaz zakończył się pamiątkowymi zdjęciami i autografami udzielanymi przez mistrzynię, za którą wszyscy trzymamy na Igrzyskach Olimpijskich w Tokio 2020.

    • Orientuj się w Świdnicy
     • Orientuj się w Świdnicy

      03.06.2019

      W dniach 20-23. 05.2019 roku nasz szkoła wzięła udział w Projekcie “Orientuj się w Świdnicy”, organizowanym przez Dolnośląski Związek Orientacji Sportowej.

      W ramach Projektu wszyscy uczniowie klas 4-5 wzięli udział w zajęciach, które były przeprowadzone przez trenerów w ramach lekcji wychowania fizycznego - 45 minut dla każdej klasy. Składały się one z dwóch części: teoretycznej i praktycznej.

      Podczas części teoretycznej uczniowie zapoznali się z podstawowymi zasadami biegu na orientację, z mapą i jej oznaczeniami oraz z punktem kontrolnym. Część praktyczna to zadanie, podczas którego każde dziecko dostało elektronicznego chipa SI oraz mapę, na której podstawie musiało odnaleźć wszystkie zaznaczone punkty kontrolne w odpowiedniej kolejności.

      Projekt zakończy się „Mistrzostwami Orientuj się w Świdnicy“, które odbędą się w Parku Młodzieżowym w dniu 4 czerwca 2019. Trzymajcie za nas kciuki.

    • Barwna Świdnicka Gryfiada
     • Barwna Świdnicka Gryfiada

      03.06.2019

      31 maja 2019 r. Szkoła Podstawowa nr 6 w Świdnicy po raz kolejny uczestniczyła aktywnie w barwnym korowodzie VII edycji Gryfiady Świdnickiej, której celem jest prezentacja artystyczna dzieci i młodzieży na forum miasta, w ramach kontynuacji projektu „Świdnicki Gryf – Trutnowski Smok” realizowanego przez Młodzieżowy Dom Kultury w Świdnicy, Urząd Miejski w Świdnicy z udziałem miasta Trutnov.

       

      Uczennice z klasy Vd reprezentowały naszą szkołę dumnie niosąc tarczę SP nr 6. Następnie uczniowie z klasy IIb, IId i IIIa  przepięknie przebrani za rycerzy, damy dworu, królewny oraz za różne postacie historyczne i fantastyczne, dumnie kroczyli ulicami miasta Świdnicy prezentując swoje oryginalne i kolorowe stroje.

       

      Barwna parada wiodła roztańczone i rozśpiewane dzieci od świdnickiej katedry przez ulice – Długą i Kazimierza Pułaskiego do Rynku. Kolorowej paradzie towarzyszyły radosne śpiewy, okrzyki, recytowanie wierszy, śpiewanie piosenek, przez co wszystkim mieszkańcom naszego miasta udzielał się radosny nastrój. Na scenie w sercu miasta wręczono dzieciom klucz do bram miasta.

       

      Następnie każda szkoła prezentowała krótki program artystyczny. Z naszej szkoły Daria Knapik z Vb zaśpiewała piosenkę o tematyce świdnickiej. Towarzyszył jej średniowieczny taniec z akompaniamentem w wykonaniu dziewczynek z klasy IId i IIIa.

       

      Część artystyczną korowodu przygotowały p. Anna Worobiec,  p. Halina Styrna, p. Aneta Szal , p. Ewa Dominicka oraz p. Magda Jęczmień.