• Comenius

Scuola Primaria ANTONIO GRAMSCI we Włoszech

Zaczął się nowy rok szkolny 2011/2012 a wraz z nim ruszyły nasze nowe projekty. W miesiącu wrześniu nawiązaliśmy współpracę ze szkołą podstawową we Włoszech Scuola Primaria ANTONIO GRAMSCI. Nasi uczniowie przystąpią do realizacji projektu w ramach współpracy e-twinning. Wspólnie stworzą wirtualny magazyn młodzieżowy korzystając z narzędzi internetowych takich jak magazinfactory.edu.fi. Pierwszym etapem naszej współpracy jest konkurs na najlepszy tytuł dla magazynu oraz logo które będzie reprezentowało nasz projekt. Już wkrótce poinformujemy o naszych przedsięwzięciach językowych. Językiem docelowym projektu jest język angielski. Poprzez uczestnictwo w projektach międzynarodowych pragniemy pokazać naszym uczniom jak niezbędny jest język obcy w komunikacji. Podczas zajęć wykorzystujemy zróżnicowane metody oraz techniki pracy, zamieniamy zwykłe lekcje angielskiego w ciekawe warsztaty językowe co motywuje naszych uczniów do samodzielnej nauki.

Sacred Heart RC Primary School

W miesiącu Marcu 2011 w ramach programu Comenius nawiązaliśmy współpracę ze szkołą podstawową w  Peterborough, Cambridgeshire, UK.  Wspólnie z nauczycielami szkoły zaplanowaliśmy szereg projektów edukacyjnych. Poniżej przedstawiamy harmonogram współpracy z Sacred Heart RC Primary School w semestrze letnim.

Marzec- Kwiecień 2011    Jedna Europa – wiele kultur

Jednym z priorytetów projektu jest propagowanie kultury i tradycji polskiej. uczniowie klas 1-3 oraz 4-6 zostaną zaangażowani w działania mające na celu zaprezentowanie formy pielęgnowania Polskich zwyczajów i tradycji. Uczniowie szkoły podstawowej nr 6 oraz Sacred Heart RC Primary School wymienią się spostrzeżeniami na temat formy obchodzenia świąt chrześcijańskich w swoich państwach. Sacred Heart RC Primary School jest szkołą katolicką w której mniejszość narodową stanowią dzieci z Polski, pragnąc pogłębić swoją wiedzę na temat naszej kultury oraz wartości chrześcijańskich pielęgnowanych w Polskich szkołach zwrócili się do nas z prośba o wspólne realizowanie projektu.

Kwiecień – Czerwiec 2011   Moje miasto – mój dom

Dzieci klas 1-3 przygotują prace w których zaprezentują swoim rówieśnikom z Anglii nasze miasto. Przedstawią ulice na których mieszkają oraz rozrysują mapę miasta na której zaznaczą pobliskie szkoły, parki, kościoły oraz muzea. Jest to forma promocji regionu z tą jednak różnicą, że pracę napisane będą w językach polskim i angielskim. Wymiana projektów ze szkołą w Peterborough, Cambridgeshire umożliwi nam zapoznanie się z ich regionem oraz zmotywuje naszych uczniów do rozwijania aktywności poznawczej.

Nadrzędnym celem wszystkich naszych działań jest troska o dobro naszych uczniów, rozwijanie ich talentów i uzdolnień.

İNCİ ŞENER İLKÖĞRETİM OKULU

Jednym z naszych kolejnych partnerów w ramach programu Comenius jest szkoła podstawowa  w Izmirze, Turcja. Wspólnie z panią Bahar Çaylak zaplanowaliśmy projekty edukacyjne mające na celu zwrócenie uwagi naszych uczniów na kulturę oraz tradycje innych narodów. Plan współpracy będzie skorelowany z projektem edukacyjnym szkoły podstawowej nr 6 pt. „Dzieci Świata”. Wspólne elementy projektu realizowane będą w języku angielskim. Efekty naszej współpracy będą na bieżąco opisywane w dziale „współpraca zagraniczna”.