• Przegląd Małych Form Teatralnych podsumowany

• Za nami uroczystość podsumowania XV Przeglądu Małych Form Teatralnych organizowanego przez Szkołę Podstawową nr 105 w Świdnicy. 19 maja w sali Świdnickiego Ośrodka Kultury poznaliśmy tegorocznych zwycięzców i wyróżnionych.

przedszkolaki przegląd teatrzyków przedszkolnych 2016 bfg (27)

Tradycją  przeglądu jest prezentowanie jednego z nagrodzonych przedstawień na uroczystości podsumowania. W tym roku zgromadzeni goście obejrzeli  spektakl pod tytułem „ Nasz cyrk” w wykonaniu grupy teatralnej z Miejskiego Przedszkola Integracyjnego nr 16 ,,Słoneczko’’.

Pomysłodawczynią przeglądu, osobą, która rozpoczęła cykliczną akcję mającą prowokować do wspólnego dialogu, budzić fascynację teatrem, promować młodych aktorów, osobę bez której nie byłoby jubileuszu jest Pani Teresa Cora wicedyrektor Szkoły Podstawowej nr 10 w Świdnicy, polonistka.

Patronat nad tegoroczną edycją przeglądu objął Rzecznik Praw Dziecka Pan Marek Michalak, w którego imieniu list skierowany do młodych aktorów odczytała Dyrektor Pani Ewa Górecka.

W uroczystości uczestniczyła Prezydent Miasta Świdnica Pani Beata Moskal- Słaniewska, Dyrektor Wydziału Edukacji Pan Tadeusz Niedzielski, Pan Wiesław Żurek Radny Rady Miejskiej Świdnicy.

Zmagania grup teatralnych oceniało jury w składzie:

• Pani Małgorzata Braniecka – wieloletni dyrektor Świdnickiego Ośrodka Kultury
          • Pani Joanna Chojnowska –reżyser, kierownik pracowni teatralnej Młodzieżowego Domu Kultury w Świdnicy, animator kultury
          • Pani Bożena Kuźma –wicedyrektor Świdnickiego Ośrodka Kultury w Świdnicy, animator kultury.

Organizatorzy przeglądu pragną złożyć jurorom podziękowanie za trud oceniania.

Oto lista nagrodzonych i wyróżnionych:

Nagrody:

• Przedszkole Bajkowa Dolinka w Pszennie spektakl „Bal na łące”
          • Miejskie Przedszkole Integracyjne nr16 Słoneczko w Świdnicy spektakl „Nasz cyrk”
          • Szkołę Podstawową nr 8 w Jeleniej Górze spektakl „Królewna Śnieżka i krasnoludki”
          • Szkołę Podstawową nr 105 w Świdnicy spektakl „Kochamy Świdnicę”
          • Szkołę Podstawową w Żarowie spektakl „Jak wół do karety” teatr cieni
          • Szkołę Podstawową nr 4 w Świdnicy spektakl „Przedziwna bajka”
          • Szkołę Podstawową nr 105 w Świdnicy spektakl „Trojańska tragedia”
          • Szkołę Podstawową nr 1 w Świdnicy spektakl „Między nami narcyzami”
          • Szkołę Podstawową nr 6 w Świdnicy spektakl „Baśniowy ambaras”

Wyróżnienia:

• grupę teatralną ze Szkoły Podstawowej w Żarowie spektakl „Pchła Szachrajka”
          • aktorów ze Szkoły Podstawowej w Strzelcach spektakl „Kopciuszek – wersja współczesna”
          • grupę teatralną z Przedszkola Miejskiego nr 1 w Świdnicy spektakl „Kurka – Mama z podwórka”
          • aktorów z Przedszkola Miejskiego nr 6 w Świdnicy spektakl „Piotruś Pan”

Jury postanowiło przyznać Nagrody Indywidualne. Statuetki otrzymali:

1. Antoni Garbaciak
          45. Martyna Bujak
          46. Hanna Karwowska
          47. Victoria Ronzat

Organizatorzy przeglądu serdecznie dziękują wszystkim opiekunom grup teatralnych. Szczególne podziękowanie kierujemy  do Pani Anny Richter nauczycielki edukacji wczesnoszkolnej ze Szkoły Podstawowej nr 8 w Świdnicy oraz Pani Haliny Styrny i Anny Worobiec nauczycielek edukacji wczesnoszkolnej ze Szkoły Podstawowej nr 6 za wieloletni udział w kolejnych edycjach naszego przeglądu. – Dziękujemy również darczyńcom za wieloletnią,  bezinteresowną pomoc :

• Pani Katarzynie Jarosz – Lenkiewicz – prezes firmy PASOL – PACO
          • Pani Sylwii Łagodzie i Pan Radosławowi Barteli
          • Pan Wiesławowi Żurkowi Radnemu Rady Miejskiej Świdnicy

Chcielibyśmy także podziękować tegorocznym ofiarodawcom nagród:

• Rzecznikowi Praw Dziecka Panu Markowi Michalakowi za objęcie honorowym patronatem przeglądu i przekazanie upominków wszystkim nagrodzonym i wyróżnionym aktorom oraz pani Dyrektor Ewie Góreckiej za życzliwość  i okazaną pomoc podczas tworzenia uroczystości podsumowania tegorocznego    przeglądu.

Dziękujemy także :

• Prezydent Miasta Świdnica Pani Beacie Moskal-Słaniewskiej