Strona główna
Szkoła Bezpieczna i wolna od przemocy
Klasę 2D odwiedziła Pani Roksana Dymnicka-Gryka – adwokat, która przeprowadziła niezwykle ciekawe i wartościowe zajęcia pod patronatem Adwokatury Polskiej pod hasłem „Szkoła Bezpieczna i wolna od przemocy”. Podczas spotkania uczniowie mieli okazję poznać specyfikę zawodu adwokata. Pani Roksana opowiedziała o swojej codziennej pracy, obowiązkach oraz o tym, w jaki sposób pomaga ludziom w rozwiązywaniu problemów prawnych. Dzieci dowiedziały się, jak ważną rolę pełni adwokat oraz jakie cechy i umiejętności są potrzebne do wykonywania tego odpowiedzialnego zawodu.
Talenty dla Firm
Uczniowie naszej szkoły połączyli siły tworząc drużynę z Zespołem Szkół Mechanicznych im. M. Kopernika w Świdnicy, pracując pod opieką Sudeckiej Izby Przemysłowo-Handlowej i firmy DAUCH, odnieśli duży sukces zajmując II miejsce podczas finału X Jubileuszowego Międzynarodowego Konkursu "Talenty dla Firm" T-Profi, który odbył się 17-18 czerwca 2026 r. w Pradze w Czechach.
Finał ogólnopolski
W dniach 16-18.06.2026 r. uczniowie z klasy sportowej Szkoły Podstawowej nr 6 w Świdnicy, na co dzień trenujący w klubie MKS Polonia Świdnica, brali udział w finale Krajowych Igrzysk Dzieci w Piłce Nożnej Chłopców w Kluczborku. W pierwszym dniu turnieju młodzi piłkarze wyszli z grupy na I miejscu zdobywając 7 pkt. Ostatecznie uplasowali się na V miejscu wśród najlepszych drużyn szkolnych w Polsce. Skład drużyny: Miłosz Adamczyk, Kazimierz Harendarz, Mateusz Janowski, Oskar Kudelski, Aleksander Lipski, Mateusz Łepkowski, Adam Macutkiewicz, Adrian Matyjak, Maciej Politański, Kordian Skroboń, Filip Sumpor. Serdecznie gratulujemy sukcesu zawodnikom i trenerom.
Podsumowanie osiągnięć w zachowaniu uczniów klas I-III za II semestr roku szkolnego 2025/2026
Królową i Królem Grzeczności w II semestrze zostali:
Klasa I a- Anna Kałużna
Kornel Zięba
Klasa I b- Emilia Klimczak
Michał Szal
Klasa I c- Ewelina Kotyk
Miłosz Majewski
Klasa I d- Pola Bartkowska
Mikołaj Gradowski
Klasa II a- Wiktoria Kucała
Wojciech Surówka
Bezpieczne wakacje
Samorząd klas I-III pod kierunkiem p. Anny Worobiec, p. Ireny Kulig i p. J. Antoniak w czerwcu 2026 r. przygotował Szkolny Konkurs Plastyczny „Bezpieczne wakacje”. Skierowany był do uczniów klas I-III. Celem konkursu było odkrywanie talentów i rozwijanie uzdolnień uczniów, a przede wszystkim wspieranie zainteresowań plastycznych. Również pobudzenie kreatywności i możliwości zaprezentowania swoich umiejętności i uzdolnień plastycznych na forum szkoły.
5. miejsce w województwie w siatkówce plażowej!
5. miejsce w województwie w siatkówce plażowej!
16 czerwca 2026 r. w Strzelinie odbył się Finał Wojewódzki w Siatkówce Plażowej Dziewcząt. W turnieju rywalizowało osiem najlepszych zespołów z Dolnego Śląska, a zawody rozgrywano systemem brazylijskim.
Nasze reprezentantki rozpoczęły zmagania od zwycięstwa nad drużyną z Legnicy 2:1. Po dwóch kolejnych, niezwykle zaciętych spotkaniach z zespołami z Wrocławia (0:2) i Lubina (1:2), ostatecznie zajęły bardzo dobre 5. miejsce w województwie! 👏

Galeria zdjęć
- brak danych

- liczba odwiedzin: 1582359





