Osiągnięcia uczniów

Zdrowo jem więcej wiem!

Zdobyliśmy główną nagrodę

w ogólnopolskim projekcie „Zdrowo jem więcej wiem!”

Wraz z rozpoczęciem roku szkolnego uczniowie z klasy II a wraz z opiekunem – wychowawczynią Beatą Winnicką Hul przystąpili do dziesiątej edycji ogólnopolskiego projektu edukacyjnego „Zdrowo jem więcej wiem” i w etapie jesiennym zdobyli główną nagrodę w kategorii klas drugich i trzecich! Organizatorem projektu jest Fundacja Banku Ochrony Środowiska a honorowy patronat nad projektem objęła Pierwsza Dama, Agata Kornahauser-Duda.

Głównym celem projektu jest wykształcenie u dzieci postaw prozdrowotnych poprzez uczenie zasad zdrowego odżywiania oraz przekazywanie wiedzy na temat produktów służących zdrowiu i produktów dla zdrowia szkodliwych.
Ważnym celem jest również uświadomienie związku pomiędzy żywieniem, a występowaniem wielu chorób i dolegliwości oraz podkreślenie roli codziennej aktywności fizycznej w profilaktyce zdrowotnej.

Etap jesienny poświęcony był tematowi warzyw i owoców oraz aktywności fizycznej. Do projektu przystąpiło wiele szkół z całej Polski, ale ocenionych zostało 380 zespołów uczniowskich z klas drugich i trzecich. Klasa II a zdobyła największą liczbę punktów za wykonanie sześciu zadań konkursowych. Zadania obejmowały specjalnie przygotowane lekcje, konkursy tematycznie powiązane z zajęciami lekcyjnymi i forum dla rodziców, które odbywało się w trakcie wywiadówek. W trakcie realizacji zadań konkursowych nauczyciel opiekun grupy dokumentował ich przebieg, a następnie pisał raporty, które przesyłał organizatorom do oceny. Zespół sędziowski ocenił nasze działania najwyżej spośród wszystkich uczestniczących w projekcie klas II i III!

W etapie jesiennym wykonaliśmy wspólnie następujące zadania:

1. Lekcja „Smacznie, zdrowo, kolorowo”
  2. Konkurs „Zagadki owocowo-warzywne”
  3. Lekcja „Każdy uczeń chce zostać Siłaczkiem”
  4. Konkurs „Najciekawsza praca przedstawiająca Order Miłośnika Sportu”
  5. Forum zdrowia „Jak przekonać dziecko do jedzenia warzyw?”
  6. Promocja zdobytej wiedzy i podjętych działań.

Ponieważ projekt trwa cały rok szkolny i jest podzielony na 3 etapy: jesień, zima oraz wiosna, już przystąpiliśmy do etapu zimowego i czekają nas kolejne zadania do wykonania. Będziemy się starać, by znowu realizować je z radością i sukcesem!

Opiekun

Beata Winnicka Hul