Osiągnięcia uczniów

Konkurs Pix Programming Challenge

7 grudnia odbyły się półfinały polskiej edycji konkursu Pix Programming Challenge przeprowadzonej za pośrednictwem aplikacji PixBlocks. Pix Programming Challenge to międzynarodowy konkurs programistyczny dla dzieci i młodzieży. Konkurs jest organizowany w 5 krajach europejskich, Indiach oraz Nigerii.

Uczestnicy konkursu musieli rozwiązać zadania z zakresu programowania. Zadania dostosowane były do różnych grup wiekowych. Dla najmłodszych były to zadania z zakresu programowania blokowego.
Konkurs składa się z 3 etapów: Eliminacji, Półfinałów oraz Finałów.

Do półfinałów dostali się: Dominik Pazdur 4b, Bartosz Gotwald 4b, Adam Rataj 5f, Szymon Lema 4b i Piotr Waśniowsk 4b.
Celem konkursu było zachęcenie uczniów do nauki programowania oraz popularyzacja jej w szkołach.

galeria zdjęć kliknij →