• Wizyta Przedszkolaków w Straży Pożarnej

04.04.2023

W dniu 04 kwietnia dzieci z oddziału przedszkolnego udały się z wizytą do Państwowej Straży Pożarnej w Świdnicy. Mali uczniowie w trakcie spotkania poznali tajniki pracy strażaka oraz zdobyli bardzo cenną wiedzę na temat zasad bezpieczeństwa. Dowiedzieli się jak należy zachować się w trakcie zagrożenia i utrwalili numery alarmowe. Po tym spotkaniu nie tylko chłopcy stwierdzili, że w przyszłości chcieliby zostać strażakami. Była to bardzo ciekawa i ważna lekcja.

• Finał dolnośląski

Brązowe medalistki 💪

Dziś odbył się Finał Dolnośląski piłki siatkowej dziewcząt, w którym nasza wspaniała drużyna zdobyła 🥉miejsce pokonując 2:0 w setach Szkołę Podstawową z Janowic Wielkich, a ulegając Szkole Podstawowej nr 97 z Wrocławia 0:2.

Drużyna zagrała w składzie:
            Maja Kaczmarczyk - libero
            Maja Długołęcka - atakująca
            Laura Mazurek - atakująca
            Lena Dąbrzalska - rozgrywająca
            Hania Adamska - środkowa
            Olivia Golanowska - środkowa
            Konstancja Fitrzyk - środkowa
            Zosia Chodorowska - przyjmująca
            Hania Lipińska - przyjmująca i wybrana najlepszą zawodniczką zespołu ❤️
            Ogromne podziękowania dla Ali Celki, Karoliny Jamrozińskiej i Hani Czarnej za pomoc podczas turnieju :)

• Piłka nożna halowa - chłopców

04.04.2023

W poniedziałek odbyły się kolejne zawody z cyklu Współzawodnictwa Szkół - piłka halowa chłopców, w których wzięły udział wszystkie szkoły podstawowe.

Nasza szkoła zajęła I miejsce!

Skład naszej reprezentacji: Mateusz Sikora, Michał Oleś, Damian Patyk, Sebastian Patyk, Szymon Pieńkowski, Jakub Kazimierski, Mateusz Wacht, Michał Hajduga, Bartosz Marczak, Patryk Podleśny.

Gratulacje!

• Piłka halowa dziewcząt

01.04.2023

Bardzo dobry występ zaliczyły dziewczęta reprezentujące Naszą szkołę w turnieju piłki nożnej halowej w ramach współzawodnictwa szkolnego. Mecz ze Szkołą Podstawową nr 1 zakończył się wynikiem 3:1. W meczu z SP 4 niestety nie udało się strzelić bramki a mecz zakończył się wynikiem 0:3. Najlepszą zawodniczką drużyny wybrana została Zosia Malczyk. Na słowa uznania zasługuje cały zespół w składzie : Zosia Malczyk, Julia Biliniewicz, Kalina Zięcina, Aniela Łuczak, Olivia Golanowska, Hania Adamska, Iga Kruk, Zuzia Szczakowska , Ola Baranowska, Julia Głogowska.

• Warsztaty wielkanocne z seniorami

01.04.2023

W dniu 31.03.2023r w Szkole Podstawowej nr 6 w Świdnicy odbyły się warsztaty wielkanocne z udziałem pensjonariuszy Dziennego Domu Senior - Wigor. Podczas spotkania dzieci z oddziału przedszkolnego przywitały gości piosenką o wiośnie oraz wierszykami Jana Brzechwy. Uwieńczeniem spotkania były małe arcydzieła-palmy wielkanocne. Pomocą służyły wolontariuszki XV Wspaniałych oraz panie I.Kulig i A.Błaszczyk.

Wymiana życzeń i ciepła atmosfera wprowadziła nas w radosny świąteczny nastrój.