• Zapisy dzieci do klasy pierwszej i oddziałów przedszkolnych

• SZANOWNI RODZICE!

Zgodnie z nowymi przepisami:

- 1 września 2014 r. pozostaje datą wprowadzenia obowiązku szkolnego dla sześciolatków,

- w roku szkolnym 2014/2015 do pierwszej klasy pójdą dzieci urodzone w 2007r. (siedmiolatki) oraz urodzone od 1 stycznia do końca czerwca 2008r. (sześciolatki). Natomiast dzieci urodzone w drugiej połowie 2008 r. będą mogły rozpocząć naukę na wniosek rodziców,

- w roku szkolnym 2015/2016 obowiązek szkolny obejmie dzieci urodzone w 2009r. (wszystkie sześciolatki) oraz dzieci urodzone w 2008 roku, które jeszcze nie podjęły nauki w szkole (siedmiolatki).

Wprowadzone zostało także ograniczenie liczebności uczniów w oddziałach klas pierwszych. Od września 2014 r. nie będzie mogła ona przekroczyć 25 dzieci. Rok później ta zasada obejmie zarówno klasy pierwsze jak drugie. Od roku szkolnego 2016/2017 wszystkie oddziały klas od pierwszej do trzeciej nie będą mogły liczyć więcej niż 25 uczniów.

W latach 2014/15 i 2015/16 uczniowie do pierwszej klasy będą przyjmowani według roku i miesiąca urodzenia, poczynając od najmłodszych. Rozwiązanie takie pozwoli na grupowanie w poszczególnych oddziałach klasowych uczniów w zbliżonym wieku.

Do oddziału przedszkolnego  w roku szkolnym 2014/15 pójdą dzieci  urodzone  w 2009 roku , oraz urodzone w  okresie od lipca do grudnia 2008 roku (jeśli na wniosek rodziców nie podejmą nauki w klasie I).

Jeżeli macie Państwo wątpliwości związane z  zapisaniem dzieci 6-letnich do klasy pierwszej, zapraszamy Państwa do odwiedzenia Szkoły. Zarówno Dyrektor Szkoły jak i nauczyciele postarają się przekazać informacje, które pomogą Państwu podjąć decyzję. Zapraszamy do śledzenia naszej strony internetowej (zakładka mam 6 lat idę do szkoły), gdzie zamieszczamy informacje, które pomogą Państwu dokonać wyboru.

Violetta Skibicka