• Bayswater Primary school

Współpraca zagraniczna

W lutym bieżącego roku nasza szkoła nawiązała współpracę ze szkołą podstawową w Australii – Bayswater Primary School. Wraz z vice dyrektorem szkoły Panem Dante Di Iorio zorganizowaliśmy projekt edukacyjny mający na celu zachęcić uczniów naszych szkół do komunikacji w języku angielskim. W projekcie biorą udział uczniowie klas 4-6. Pierwszym etapem naszej współpracy jest prezentacja szkół. Uczniowie klasy 5d przygotowali  w tym celu materiały w formie elektronicznej, które zostały wysłane do Bayswater. W swoich prezentacjach, uczniowie opisali swoje zainteresowania oraz hobby. Niniejszy projekt językowy umożliwi naszym uczniom korzystanie z nabytych umiejętności językowych w środowisku naturalnym. Każdy z zaangażowanych uczniów będzie mógł nawiązać kontakt ze swoim ‘pen-palem’ z Australii i wymieniać się doświadczeniami szkolnymi, wiedzą oraz udoskonalać zdolności językowe. Uczniowie klas czwartych zostali zaangażowani w realizację pocztówek, w których będą mogli przedstawić miasto Świdnica oraz przybliżyć Australijskim rówieśnikom nasz region. Wszystkie pocztówki zostaną wysłane do Australii  pod koniec Marca 2011. W miesiącu kwietniu klasy czwarte i piąte będą wspólnie realizowały projekt o kulturze Australii. Projekty zostaną przedstawione i ocenione przez uczniów Bayswater. Autorzy najlepszych prac zostaną nagrodzeni. Serdecznie zachęcamy Państwa do odwiedzania naszej zakładki „Współpraca zagraniczna” ponieważ w planach mamy realizację wielu innych projektów międzynarodowych, o których napiszemy już wkrótce.

Uczniowie chcący nawiązać współpracę  z rówieśnikami w Australii proszeni są o wysyłanie prac w formacie Word na adres:  magdalena.w.zawadzka@tlen.pl

Poniżej przedstawiamy adres szkoły Bayswater oraz link do ich strony internetowej.

Bayswater Primary School

PO box 82

Bayswater, Victoria, Australia 3153

International co-operation

In February 2011 our school set up co-operation with Bayswater Primary School in Australia. Together with Acting Assistant Principal Mr.Dante Di Iorio we have organized educational project that encourages our students to communicate in English. The project is available for grades 4-6. The first stage of our project was to present and exchange information about our schools. Students from class 5d have prepared e-materials which were sent to  Bayswater. Our students have described their interest and hobbies. The language project we undertake enables our students to use their language skills in the natural environment. Students involved in the project can make pen-pal friends with other students from Bayswater, Australia. They exchange information, school experience, knowledge and upgrade linguistic abilities. Our 4th graders are involved in ‘The postcard from Poland’ project – they will write and send postcards from Świdnica to present our city and the Lower Silesian region. All postcards will be send by the end of March 2011. In April 2011 students from grades 4-6 will organize language assignment about Australian culture. All works will be presented to our Australian friends from Bayswater who will assess the projects. The winners will be rewarded. We invite you to visit our bookmark ‘international co-operation’ as we plan to organize many other international projects about which we will write soon.

Students who would like to take part in our Australian pen-pal project please send your Word documents on: magdalena.w.zawadzka@tlen.pl

You can visit Australian school website on http://www.bayswaterps.vic.edu.au/