eTwinning Comenius Bayswater Primary school

Współpraca zagraniczna

eTwinning

 

Międzynarodowa współpraca szkół

 

"Use your imagination, paint the tales"

W roku szkolnym 2017/2018 na lekcjach języka angielskiego realizujemy projekt E-twinning dla klas 1-4 "Use your imagination, paint the tales". Projekt ma na celu promować czytelnictwo wśród uczniów. W projekcie biorą udział szkoły z Turcji, Hiszpanii i Polski. Czas trwania projektu wynosi 6 miesięcy.  W trakcie trwania projektu uczniowie klas 1-3 oraz 4 mają za zadanie zapoznać się z prezentowanymi przez nauczyciela bajkami. Bajki są prezentowane w języku angielskim, moga to być bajki papierowe, bajki audio, bajki w formie ebooka lub bajki czytane przez lektora. Po wysłuchaniu ( klasy młodsze) lub samodzielnym przeczytaniu (klasy starsze) uczniowie wykonują ilustracje przedstawiające fabułę lub poszczególnych bohaterów. Najładniejsze prace dzieci przedstawione będą na korytarzu szkolnym. W grudniu i styczniu dzieciom z klas 1 i 2 przedstawiona została opowieść o Złotowłosej i trzech misi  "Goldilocks and the three bears". 

 

Wyniki naszej pracy można śledzić na bieżąco na stronie https://edupasja.blogspot.com/2018/01/projekty-etwinning.html 

Strona powstała jako jedno z założeń projektu jakimi są: dzielenia się dobrymi praktykami,wykorzystanie ICT na lekcjach języka obcego, oraz promocja projektów współpracy z zagranica w środowisku.
Zachęcam wszystkich uczniów do udziału we wspólnej zabawie.

 

Music & Dance & Art

W roku szkolnym 2014/2015 klasy IV, V i VI biorą udział w międzynarodowym  projekcie e-Twinning „Music&Dance&Art”. Za pomocą muzyki, tańca i sztuki będziemy prezentować  nasze zwyczaje i poznawać kulturę krajów partnerskich. Uczniowie wykonają prezentacje multimedialne prezentujące ich miasta, szkoły i społeczność uczniowską, zaprojektują logo projektu, będą śpiewać  piosenkę – hymn projektu w różnych językach, zatańczą tańce narodowe, wykonają instrumenty muzyczne z przedmiotów codziennego użytku oraz stworzą, wymienią się i rozwiążą quizy na temat sławnych przedstawicieli sceny muzycznej z każdego kraju. A to wszystko po angielsku! Wszelkie nasze działania będą prezentowane na platformie TwinSpace na portalu e-Twinning.

Naszymi partnerami są szkoły z Niemiec, Litwy, Rumunii oraz zaprzyjaźnione szkoły z Bielawy i Sycowa. Opiekunem projektu jest nauczycielka języka angielskiego  Iwona Futkowska. Współpracują: Magdalena Jęczmień (muzyka), Bożena Kawałkowska (plastyka, technika), Aneta Szal, Joanna Mozalewska (taniec) i Piotr Opoka (informatyka). 

Cele projektu:

- motywowanie uczniów do nauki języków obcych,

- rozwijanie umiejętności posługiwania się narzędziami multimedialnymi,

- poznanie kultury i zwyczajów innych krajów Europejskich poprzez muzykę,

- kształtowanie wrażliwości muzycznej,

- ukazanie wielkiej roli jaką muzyka pełni w codziennym życiu,

- spędzanie czasu wolnego w ciekawy  twórczy sposób,

- wymienianie doświadczeń i sposobów pracy z uczniami przez nauczycieli,

- rozwijanie pasji i zainteresowań uczniów.

 

 


One card for you, one card for me under the Christmas tree!

 

W roku szkolnym 2014/2015 uczniowie klas IV i V realizują międzynarodowy projekt eTwinning pod nazwą „One card for you, one card for me under a Christmas tree!". Opiekunem projektu jest nauczycielka języka angielskiego - pani Magdalena Kucharczyk-Pleśnierowicz. Partnerami projektu są trzy szkoły podstawowe z Grecji, Hiszpanii oraz Włoch. Tematyka działań skupiona jest wokół tradycji świątecznych, kultury i geografii krajów uczestniczących w projekcie. Realizacja projektu opiera się na przygotowaniu ręcznie wykonanych kartek świątecznych i ich wymianie z partnerami pocztą tradycyjną. Przygotowane zostaną również prezentacje multimedialne, dzięki którym będziemy mogli zaprezentować siebie oraz poznać naszych partnerów. Językiem komunikacji będzie język angielski. Opisy działań, zdjęcia i prezentacje będą umieszczone na platformie TwinSpace. Dzieci będą miały możliwość  rozwijać swoją kreatywność, zdolności manualne, doskonalić język angielski, umiejętności TIK oraz pozyskać nowych przyjaciół.

 

Cele projektu:

Uczniowie:
- zdobędą wiedzę na temat krajów europejskich,
- nauczą się poszanowania innych kultur i narodów,
- rozwiną swoją kreatywność i pomysłowość,
- będą zmotywowani do nauki języka angielskiego,
- udoskonalą swoje umiejętności w zakresie stosowania TIK,
- nauczą się, jak efektywnie współpracować w zespole,
- będą świadomi swojej kultury i przynależności do Europy.

 


 

European Language Day Flags

 

W roku szkolnym 2013/2014 realizujemy projekt z okazji Europejskiego Dnia Języków Obcych, który przypada 26 września. W związku z tym uroczystym dniem nawiązaliśmy współpracę z wieloma szkołami z Europy. Wymieniliśmy się zdjęciami, filmami i plikami przedstawiającymi pracę naszych uczniów w szkole. Zaprezentowane podczas lekcji materiały z wielu krajów Europy uświadamiają naszym uczniom wielokulturowość Europy i uwrażliwiają ich na odmienność drugiego człowieka. Projekty międzynarodowe promują tolerancję wśród naszych uczniów i otwierają im drzwi do dialogu ponad granicami kraju.

 

Nazwa projektu: European Language Day Flags

PARTNERZY:

Nina Thoden

Såka skola, Kokkola, Finland

Nicolas Delbecque

Ecole primaire de Broxeele, broxeele, France

İlker Karadağ

Nazilli Özel Eğitim Mesleki Eğitim Merkezi Okulu, Nazilli/AYDIN, Turkey

Gergana Pavlova

Ivan Vazov School, Gorna Oryahovitsa, Bulgaria

Edwige Gay

Ecole Publique, Cazes Mondenard, France

Magdalena Zawadzka

Szkoła Podstawowa nr 6 im. Tysiąclecia Państwa Polskiego w Świdnicy, Świdnica, Poland

Despina Batsi

10th Primary School of Kozani, Kozani, Greece

Chrysanthi Moschou

ARISTOTELES Private Volksschule der Republik Griechenland, München, Germany

Aurelija Mykolaitienė

Gruzdziai gymnasium, Gruzdziai, Siauliai region, Lithuania

Anna Seslova

Tallinna Kesklinna Vene Gumnaasium, Tallinn, Estonia

Angelina Rivera -Rocabado

Scoala gimnaziala "Vasile Cristoforeanu", Rimnicu Sarat, Romania

Ana M. Valverde Cameselle

Brampton Primary School, London, United Kingdom

Alessandra Basso

ICS di Villaputzu e San Vito, Villaputzu (CA), Italy

 

Osoby zainteresowane mogą śledzić nasze poczynania na kanale you tube. Zapraszamy do obejrzenia filmu z Bułgarii:

https://www.youtube.com/watch?v=hvEreHgsU94&feature=youtu.be

 


 

 

TOGETHER 4 EUROPE

 

Etwinning jest edukacyjnym programem Unii Europejskiej, promującym wykorzystywanie technologii informacyjno-komunikacyjnych w szkołach europejskich. Uczniowie i nauczyciele wykorzystują Internet we współpracy ponad granicami - współdziałają, wymieniają się informacjami i materiałami do nauki. Nasz tegoroczny projekt zrzesza grupę szkół europejskich w przedsięwzięciach mających na celu doskonalenie umiejętności językowych i rozwijanie kompetencji kluczowych. Tematyka poszczególnych działów projektu jest związana z podstawą programową kilku dowolnych przedmiotów nauczanych w szkole, nauka realizowana jest atrakcyjną metodą projektu edukacyjnego. W roku 2013 dołączyliśmy do grona szkół eTwinning PLUS otwierając się na możliwości zawarcia współpracy ze szkołami z Armenii, Azerbejdżanu, Gruzji, Mołdawii, Ukrainy i Tunezji. Koordynatorami tegorocznego projektu są Kristina Rudeliene z Litwy oraz Magdalena Zawadzka  ze Szkoły Podstawowej nr 6 w Świdnicy.

 


 

Projekt edukacyjny e-twinning 2012/2013

W bieżącym roku szkolnym czeka nas nowy projekt edukacyjny realizowany w ramach współpracy z zagranicą „European Society”. Szkołą partnerską w roku 2012/2013 jest Istituto Comprensivo Quinto Orazio Flacco z Włoch reprezentowana przez panią Antonellę Russo.   W tegorocznym projekcie biorą udział uczniowie klas 4-6. Projekt ma na celu doskonalenie umiejętności językowych uczniów, zastosowanie języka angielskiego w praktyce, naukę korzystania z narzędzi multimedialnych, poznanie własnego regionu oraz promocję powiatu. Do efektów pracy naszych zdolnych językowo uczniów będą należały: stworzony wspólnie wirtualny przewodniki po regionach szkół partnerskich, galeria fotografii, seria e-booków opublikowanych przez naszych uczniów na portalu ISSUU oraz strona internetowa projektu na której uczniowie, rodzice i nauczyciele koordynujący projekty będą mogli wymieniać się spostrzeżeniami na temat prac i tekstów literackich naszych podopiecznych.

 


 

Europe News

W ramach realizacji współpracy z zagranicą uczniowie naszej szkoły w roku szkolnym 2011/2012 wzięli udział w międzynarodowym projekcie mającym na celu poszerzanie i doskonalenie umiejętności posługiwania się językiem obcym. Językiem docelowym projektu był język angielski. Uczniowie pisali oraz publikowali swoje prace literackie zgodnie z tematyką: wiersze, zabawa, kreatywne pisanie, książki, zdrowie oraz zdrowe odżywianie, środowisko naturalne, wiadomości z Włoch, nasze państwa, nowinki ze szkoły oraz artykuły wprowadzające. Wszelkie materiały związane z realizowanym projektem zostały opublikowane na stronie internetowej

http://magazinefactory.edu.fi/magazines/antomagazine/

Nasz projekt nosi nazwę Europe News; jest to magazyn redagowany i publikowany w sieci przez co dostępny zarówno dla samych uczniów jak i ich rodziców oraz osób zainteresowanych. W projekcie uczniowie pełnią funkcję dziennikarzy, po zalogowaniu mogą napisać artykuł na wybrany przez siebie temat. Następnie artykuł zostaje przesłany do nauczyciela – będącego równocześnie redaktorem naczelnym – redaktor sprawdza poprawność merytoryczną oraz gramatyczną tekstu, po czym publikuje lub odsyła tekst do korekty. Sami nauczyciele również muszą opublikować część artykułów na wybrane przez siebie tematy. W bieżącym projekcie udział bierze Szkoła Podstawowa nr 6 w Świdnicy oraz Szkoła Podstawowa "Antonio Gramsci" z Marconi we Włoszech. Funkcję redaktorów naczelnych magazynu pełnią pani Magdalena Zawadzka oraz pani Antonella Russo. Z przyjemnością informujemy, że nasz projekt Europe News otrzymał certyfikat eTwinning Label. Europejskie projekty eTwinning mają na celu przedstawienie najlepszych przykładów praktyk szkolnej współpracy partnerskiej, podczas której wykorzystano technologie informatyczno – komunikacyjne (ICT). Akcja eTwinning oferuje wsparcie, narzędzia i usługi, tak by szkoły w prosty sposób mogły tworzyć w ramach różnych dziedzin krótko i długoterminowe partnerstwa.

 

Aktualności

Kontakt

  • Szkoła Podstawowa nr 6 im. Tysiąclecia Państwa Polskiego w Świdnicy
    58-100 Świdnica
    ul. Wodna 5-7 (budynek A)
    ul. Jodłowa 21 (budynek B)
  • 74 852 05 85 - budynek ul. Wodna
    74 852 31 29 - budynek ul. Jodłowa

Galeria zdjęć