• Regulamin biblioteki SP 6

• Regulamin korzystania z biblioteki szkolnej

REGULAMIN WYPOŻYCZALNI:

1. Ze zbiorów biblioteki mogą korzystać wszyscy uczniowie, nauczyciele, inni pracownicy szkoły oraz rodzice.

2. Godziny otwarcia biblioteki ustalane są każdorazowo na początku roku szkolnego w porozumieniu z dyrektorem szkoły.

3. W bibliotece należy zachowywać się cicho, nie przeszkadzać innym.

4. Jednorazowo można wypożyczyć dwie książki (w tym 1 lekturę) na okres jednego miesiąca.

5. Uczniowie przygotowujący się do konkursów, olimpiad lub z innych ważnych powodów, mają prawo do wypożyczenia jednorazowo większej ilości książek.

6. Jeżeli czytelnik nie przeczytał książki, a wypożyczalnia nie ma na nią zamówień, może uzyskać prolongatę terminu zwrotu na czas dwóch tygodni.

7. Wobec czytelników przetrzymujących książki może być zastosowane okresowe wstrzymanie wypożyczeń do momentu zwrócenia zaległych pozycji.

8. Czytelnik zobowiązany jest do poszanowania wypożyczonych zbiorów, a każde zauważone uszkodzenie należy zgłosić bibliotekarzowi.

9. Czytelnik, który zagubił albo zniszczył książkę, musi odkupić taką samą lub inną, wskazaną przez nauczyciela bibliotekarza - o wartości odpowiadającej aktualnej, antykwarycznej cenie książki zagubionej lub zniszczonej.

10. Czytelnicy opuszczający szkołę (uczniowie, pracownicy) zobowiązani są do przedstawienia w sekretariacie szkoły zaświadczenia potwierdzającego zwrot materiałów bibliotecznych.

11. Wszystkie wypożyczone z biblioteki książki powinny być zwrócone przez czytelników najpóźniej na dwa tygodnie przed zakończeniem roku szkolnego.

REGULAMIN CZYTELNI:

1. Z czytelni może korzystać każdy uczeń.

2. W czytelni obowiązuje cisza.

3. Torby i plecaki należy pozostawić w wyznaczonym miejscu.

4. Każdy odwiedzający wpisuje się do zeszytu odwiedzin czytelni.

5. W czytelni można korzystać ze wszystkich zbiorów biblioteki.

6. Wykorzystane czasopisma, książki oddaje się bibliotekarzowi lub dyżurnemu uczniowi.

7. Książki i czasopisma należy szanować. Zauważone uszkodzenia należy zgłosić bibliotekarzowi.

Zatwierdzono uchwałą Rady Pedagogicznej

z dnia 23 listopada 2000 r.