• Październik

• Październik pod hasłem  PRZYJAZNY KLIMAT W SZKOLE

Jednym z powodów zaangażowania w prace Klubu Szkół UNICEF uczniów jest ich większa integracja i skupienie wokół realizacji wspólnego zadania. Współpraca grupowa sprzyja lepszemu poznaniu się i wpływa na poprawę relacji rówieśniczych. W każdej klasie/szkole zdarzają się nieporozumienia, ważne jest, by młodzi ludzie potrafili je rozwiązywać i dbali o pozytywny klimat w swoim najbliższym otoczeniu.

Nasze październikowe aktywności:
          1.Szkolna debata Jak zadbać o  lepszy klimat w  naszej szkole?
          Szkoła to miejsce, gdzie dzieci spędzają większą część swojego dnia i  właśnie dlatego w niektórych szkołach wykorzystano kreatywność, aby stworzyć przyjemne otoczenie i ułatwić życie uczniom. W takich szkołach na pewno panuje miła atmosfera, a każde dziecko z większą przyjemnością wybiera się na kolejne lekcje!
          Prosimy wychowawców, by na godzinie wychowawczej wspólnie z uczniami zastanowili się, czy zauważają w naszej szkole problemy, które wymagają rozwiązania, prosimy o zebranie  propozycji uczniów jak uprzyjemnić pobyt w szkole, jak uczynić naszą szkołę jeszcze lepszą.
          Zebrane propozycje prosimy zapisać na kartkach wraz z autorem pomysłu i wrzucić do skrzynek Unicefu, które będą dostępne na korytarzach w dniach 21-25 X.

2.Tygodniowe wyzwanie  Jestem miły - podejmijcie się szkolnego lub klasowego wyzwania, którego celem jest promocja życzliwej postawy wśród szkolnej społeczności.  14- 18X

Propozycja dla całej klasy:  Przygotujcie listę imion uczniów w klasie, którą wydrukujecie i potniecie tak, by na każdej karteczce było jedno imię. Wrzućcie karteczki do pudełka i niech każdy uczeń w klasie wylosuje jedną karteczkę z imieniem kolegi/koleżanki. Każdy, kto wylosuje swoje imię powtarza czynność. Zadanie polega na napisaniu miłej wiadomości lub podarowaniu własnoręcznie zrobionej babeczki Może to być np. informacja co cenisz w danej osobie, czym Ci imponuje (Lubię w Tobie...., Cenię Cię za...., Imponuje mi, że.... etc). Najważniejsze w tym zadaniu jest sprawianie  przyjemności drugiej osobie przez cały tydzień. Prosimy o zgłoszenie chętnych do udziału w wyzwaniu klas do 8 X do J. Łopuszańskiej - Kułak

Alternatywna propozycja dla uczniów klas, które nie wezmą udziału w wyzwaniu: Do p. Łopuszańskiej- Kułak lub p. Żach zgłaszają się pary uczniów, które podejmą wyzwanie i będą sobie nawzajem pisać liściki i piec babeczki.

3.Kiermasz Ciast- 16X
          W środę 16X na każdej przerwie w budynku przy ul. Wodnej, będzie można zakupić ciasto upieczone przez uczniów i rodziców naszej szkoły. Dochód z kiermaszu zostanie przekazany na zakup Prezentu Bez Pudła- czyli wsparciu działalności organizacji Unicef.